beter bekend als Ivanhoe en The Saint De fantastische avonturen van een ruimteschip NIEUWE SCIENCE-FICTIONSERIE OP HET TV-SCHERM Wie is hij? Acteur geliefd bij jong en oud Nieuwe tv-shows met Annette Rocco Erbij Niets te verliezen Hollywood Eigenwijze commandant Knappe trucs 10.000 meter kabel In volle actie als Ivanhoe. ROGER MOORE, DE FILMLOOPBAAN van Moore is rijk aan ups and downs. Het begon allemaal in Italië, in het Residence Palace-hotel in Rome. Roger had juist zijn tweede Italiaanse film gemaakt, een afschuwelijke geschiedenis uit het oude Rome en keek uit naar een vol gend onderwerp. Hij had enige scripts voor Italiaanse films in handen, de een nog erger dan de ander, maar hij be reikte noch in Londen noch in New York (via de filmmaatschappijen) overeenstemming over het honorarium Zijn eerste vrouw, Dorothy Squires, die bij hem was, raadde hem aan alles rustig te bekijken en zo nodig naar Londen terug te keren. Hij zat met haar aan de bar van het hotel, toen er een bediende verscheen, die hem aan de telefoon riep. Venetië was aan de lijn. „Zij wilden, dat ik naar Venetië kwam om een nieuwe televisieserie, die in Londen werd gemaakt en ge baseerd op de verhalen van Leslie Charteris, „The Saint" te bespreken. Mijn eerste reactie", aldus Moore, „was, dank u wel mijne heren, maar ik heb geen interesse.Ik heb er een paar nachtjes over geslapen, voordat ik een besluit nam. Toen heb ik ja ge zegd en zoals u momenteel ziet, was dat het enige juiste antwoord". „IK HAD NIETS te verliezen. Mijn Italiaanse film-experiment was een akelige flop geworden. Mijn 5-jarig verblijf in Hollywood was met een belofte begonnen, maar ik eindigde als een onderdanig tv-acteur in dienst van de grote Warner Brosstudio's. Ik kwam langzaam maar zeker aan de grond te zitten, tot Venetië me riep". „The Saint" werd een enorm suc ces. Zelfs voordat de eerste 26 afleve ringen waren klaargekomen werd de produktie opgevoerd tot 40. De laatste drie afleveringen van de tweede groep werden juist voor het einde van het jaar 1963 afgemaakt, om aan de vraag van het kijkerspubliek en de contrac tuele verplichtingen te voldoen. In de lente van 1964 startte men opnieuw met 26 afleveringen. Alle medewer kers waren ervan overtuigd, dat het de laatste serie zou worden: een prach tig besluit voor dit succesvolle tv- programma. Maar een jaar later be gon men voor de derde maal in successie aan de produktie van eni ge nieuwe afleveringen om het totaal tenslotte te brengen op het indrukwek kende cijfer van 80. In juni 1965 ten slotte werd een afspraak gemaakt voor de produktie van opnieuw 30 afleverin gen. Deze 30 produkties zouden zelfs meer gaan kosten dan alle overige 80 tezamen, omdat ze in kleur worden opgenomen. „Het hangt niet alleen van een beetje geluk af", vertelt Roger Moore glimlachend. „Je moet er zelf hard voor vechten. Er is in die vier jaar, dat ik aan deze serie meewerk veel veranderd. Het is een fascinerend spel geworden en ik houd hiervan. Ik merk nu pas, hoeveel ik in Hollywood heb geleerd, zowel van de tv-producers, als van mede-acteurs. Jim Garner, een van „de leraren" zei eens, ook al ben je acteur, probeer jezelf te blijven. Blijf Roger Moore zoals ik Jim Gamer ben en blijf". Roger Moore, of liever The Saint heeft een enorme fanmail. Per maand arriveren er 15.000 brieven en zij ko men uit de gehele wereld. Moore is ge trouwd (zijn tweede vrouw) met Luisa Maria Mattioli, moeder van hun 2'/i jaar oude dochter Deborah. „Ik zou niet zonder Luisa kunnen rei zen", zegt hij. Zij ontmoetten elkaar tijdens opnamen van de film „The rape of the Sabines". Luisa was de knappe, donkere actrice, die hem de eerste Italiaanse woorden leerde. Zij werden goede vrienden. In Venetië vroeg Roger haar ten huwelijk. Zij stemde er in toe en zij vertrokken naar Londen, waar hij aan zijn eerste opnamen van „The Saint" begon. MOORE WAS DE ZOON van een Londense „bobby" (politieman), en ge boren in een sombere wijk van Lon den. Toen de Tweede Wereldoorlog uitbrak, werd hij net als zoveel ande- Roger Moore, beter bekend als ,The Saint", tijdens een van de vrije uur tjes in de Boreham Wood-studio in Londen. Zjjn werkelijke naam is Roger Moore. Als u een te levisietoestel hebt, dan kent u hem als Simon Templar, de vriendelijke speurder van de „Saint-serie", of als ridder in blinkende wapen uitrusting „Ivanhoe". En als u geen televisietoestel hebt, dan kent u Roger Moore misschien als film ster. Voor vele miljoenen in deze wereld is de lange, blonde, knappe Engelsman verantwoordelijk voor vele uurtjes van eenvoudig, maar aangenaam amusement. En de mensen mogen hem graag. Zij bewezen dit ver schillende malen bjj zijn verschijning in het open baar of tijdens televisie- en radio-programma's. Dit is het eerste, uitgebreide ver haal over het „fenomeen" Moore, het verhaal van een acteur, die nooit preten deerde groot te zijn, maar slechts hard werkte om tenslotte op een unieke wij ze te slagen. re kinderen, geëvacueerd naar het platteland. Toen hij vijftien jaar wa* werd hij gezien zijn belangstelling voor tekenen naar de teken'filmaca- demie gezonden. Hij verdiende drie pond per week. Een jaar later werd hij ontslagen, toen hij een order ver gat af te werken. Die zomer ontmoet te hij een man die meespeelde in de film „Caesar en Cleopatra", met Claude Rains en Vivian Leigh. Roger stapte naar Archie Woplf, producer, die wel iets in de jongen zag en hem in dienst nam. Zijn eerste rol was in de film Cae sar en Cleopatra. Roger studeerde een jaar lang te Londen, kreeg een rol toebedeeld in „The arts theatre", tot dat het Engelse leger de 18-jarige jon gen opeiste. Moore werd tweede luite nant en werd naar West-Duitsland ge zonden (1946). NA TERUGKEER in Engeland trad hij op voor radio en televisie, totdat hij Audrey Hepburn ontmoette (toen nog vrijwel onbekend). Via haar toe doen kreeg Roger meer rollen, waar onder in de films „mr. Roberts" en „The little hut". Hij was 26 jaar toen hij naar Amerika (Hollywood) ver trok. Moore werkte mee in de films „The last time I saw Paris" met Eli sabeth Taylor, en „Interrupted melo dy" met Eleanor Parker en Glenn Ford. Na een ziekte werd hij gecon tracteerd door Columbia voor de tv- serie „Ivanhoe". De opnamen werden gemaakt in Engeland en Hollywood, totaal 39 afleveringen. Toen werd hij aangetrokken door Warner Bros voor de film „The miracle" met Caroll Ba ker. Hierna verscheen hij, als gast in het tv-programma „Maverick". Dit leidde er toe, dat hij de hoofdrol kreeg toegewezen in de serie „The alaskans" Na 20 afleveringen vond Roger Moor# het welletjes en verlangde naar vrij heid. Toen kwam het Italiaanse aan bod voor „The rape of the Sabines" en later het belangrijke telefoonge sprek uit Venetië. HILVERSUM Annette Rocco gaat onder regie van Joes Odufré en in sa menwerking met componist-arrangeur Enrico Neckheim en orkestleider Har ry de Groot, in de herfst een aantal nieuwe televisieshows maken voor de NCRV. De donkerharige Amsterdamse, die tot voor kort slechts het publiek van kleine theatertjes ontmoette kreeg in het voorjaar een eigen televisie programma. Critici prezen de veelzij digheid van haar repertoire. Dit hoopt zij nu ten tweeden male weer te kunnen laten zien. Inmiddels is er een nlaatje gemaakt met een vertaald Frans nummer „Les Marionettes" en een eigen nummer „Kom dicht bij mijn hart". STIPT ZES UUR konden we Roger Moore, alias „The Saint", te pak ken krijgen. Zijn lange gestalte was gemakkelijk tussen de honderden mensen op de opnamevloer in een van de vele Engelse studio's te herkennen. „Hallo", riep hij ons reeds toe. „We nemen de auto naar mijn huis. Daar zal het praten wel iets gemakkelijker gaan". Hij zegt: „Ik praat graag met mensen", terwijl hij er in het Italiaans aan toe voegt: „Natuurlijk praat ik het liefst met Luisa, mijn vrouw. Zij is een charmant vrouwtje. Oh ja", zegt hij lachend, „wij hebben uitstekende Italiaanse wijn. Wilt u eens proberen?" DE ZEVEN geschiedenissen van het ruimte-patrouilleschip „Orion" spelen zich af rond het jaar 3000. De auteur van deze „utopische sprookjes", die overigens niet zonder ironie verteld Luitenant Tamara Jagel- lovsk (Eva Pflug) wordt door de Veiligheidsdienst aan de be manning van het ruimteschip „Orion" toegevoegd om de eigen zinnige commandant in de gaten te houden. worden, is de Berlijner Roif Honold. De draaiboeken zijn gemaakt in sa menwerking met televisieschrijver W. G. Larsen en de dramaturgische afdeling van Bavaria. De schrijver is zo optimistisch te ge loven, dat de mensheid in het jaar 3000 zich tot één grote natie verenigd zal hebben en intussen haar macht heeft uitgebreid over een groot deel van het heelal. Tegelijkertijd heeft de mens de gedachte moeten laten varen, dat hij het enige levende wezen is, dat techniek, wetenschap en ruimtevaart beoefent. Aan de grenzen van het heel al loert een vijand die een ongekende techniek beheerst en over een grieze lig hoge intelligentie beschikt. Een gigantisch systeem van ruimte- stations en controlecentra beschermt de aarde tegen aanvallen uit het heel al. Een onderdeel van dit systeem is een ruimtevloot en een van de schepen daarvan is de „Orion". Tijdens de pa trouille-vluchten van dit schip spelen de avonturen zich af. Men wordt voortdurend geconfron teerd met dezelfde bemanning, be staande uit de eigenzinnige comman dant McLane (gespeeld door Dietmar Schönherr), de goedmoedige ingenieur (Claus Holm), de bewapeningsofficier die steeds lollig probeert te zijn (Wolf gang Völz), de sterrenkundige (Fried- rich G. Beckhaus) en Helga (Ursula Lillig) die af en toe als huishoudster fungeert. Er is nóg een vrouw aan boord: luitenant Tamara (Eva Pflug). Zij hoort niet bij de bemanning, maar maakt deel uit van de Veiligheids dienst. Zij heeft opdracht de comman dant van de „Orion" in de gaten te houden, omdat hij door zijn eigenzin nigheid nogal eens zijn boekje te bui ten gaat. De Bavariamensen hebben alles ge daan om de opnamen zo fantastisch mogelijk te maken. Twintig percent van de hele serie bestaat uit truc-opna men. Dat was ook wel nodig, want het verhaal eist bijvoorbeeld dat een gi gantisch ruimteschip opstijgt van de zeebodem en met de snelheid van het licht door het heelal vliegt, waar het wemelt van lichtstormen en magneti sche krachtvelden; de constructie van een „atroschijf', een instrument waar op afstanden in lichtjaren worden te ruggebracht tot uitsneden van 150 me ter; het vervaardigen van landschap pen op vreemde planeten waar buiten aardse wezens huizen die in vreemd soortige „vliegtuigen" rondwaren; het laten smelten van planetoïden en het doen openbarsten van gloeiende ster oppervlakken en de constructie van in genieuze robots. De bouw van het ruimteschip in de studio heeft weken in beslag genomen. Het vlakke ronde gevaarte heeft een Een scène uit de eerste afle vering. De commandant van het ruimteschip „Orion" (Dietmar Schönherr, links) heeft een ern stig gesprek met zijn ingenieur (Glaus Holm) in het Starlight Casino. doorsnede van 150 meter en een hoogte van 32 meter. De commandotoren heeft een doorsnede van 28 meter. De ingang zit aan de onderzijde en be staat uit een naar buiten gerichte te lescoop. Een groot aantal onderdelen van di verse projecten werd in opdracht ver vaardigd door bedrijven „buiten de deur". Bij de montage werd ongeveer 10.000 meter elektrische kabel gebruikt voor diverse schakelingen. Er zijn dui zenden lampjes geïnstalleerd en een speciale Amerikaanse Mitchel-projec- tor wordt gebruikt voor de „atro schijf". Het gehele project heeft ruim 3,7 miljoen DM gekost. De eerste aflevering is getiteld: „Aanval uit het heelal". Men wordt onmiddellijk al geconfronteerd met ge heimzinnige levensvormen en griezelige machten, waartegen de commandant van de „Orion" het moet opnemen. Lui tenant Tamara van de Veiligheidsdienst denkt daar echter anders over. Hoe het in deze miljoenen-produktie zeven keer goed afloopt kunnen de Nederlandse tv-kijkers de komende maanden op hun scherm zelf ervaren. DE A\ RO-TELEVISIE heeft de hand weten te leggen op een gloednieuwe Duitse science-fiction film- aerie. „Ruimtepatrouille" of „De fantastische avontu ren van het ruimteschip Orion" zoals deze serie (ver taald) heet, bestaat uit zeven los van elkaar staande afleveringen, waarvan de eerste op 17 september door de West Deutscher Rundfunk werd uitgezonden en op 8 oktober op het Nederlandse televisiescherm te zien zal zijn. „Ruimtepatrouille" is vervaardigd door Bava ria te München in opdracht van vier Duitse zenders.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 14