Dijk van nieuwe Flevopolder in IJsselmeer is dicht Buitenlandse werknemers verhogen tbc-risico Kort en bondig Agenda voor Haarlem en de IJmond Bij Amsterdam komt een nieuwe stad, die Overgooi zal heten „Lages terug in zijn cel!" Minister Lampe nam afscheid Grootste veemarkt van West-Europa Springvloed vaagt strandhuisjes weg Noorse tanker bij stranding niet beschadigd „West Friesland" in Britse handen V.V.D. wil vorming van nieuwe partij voorkomen Vergunning voor I protestmars in Amsterdam Prins Bernhard bij V eteranenlegioen Schot van stroper treft jachtopziener Haagse politie voorbereid op provo-acties Bromfietser dood na aanrijding Rustig weer BADHOTEL ZANDVOORT Sociëteit GOUDEN HARING m 7 ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1966 Verzetsstrijders bij minister Samkalden Kort nieuws ...the famous taste of New York ClGAF\ETTES Op Prinsjesdag Brandend maagzuur? helpen direkt'^fjl WEERRAPPORTEN Haarlem Beverwijk Winterseizoen 1966-1967 Restaurant - Bar - Dancing Muziek in de bar Cercle Privé Geopend: dagelijks van 3 tot 7 uur en vanaf 21 uur Maandags gesloten elsen-IJmuiden Vrijdagmiddag om vijf minuten voor vijf is het 60 meter brede gat in de dijk van het Oostvaardersdiep van de toekom stige polder Zuidelijk Flevoland gedicht. Het zuidelijk deel van de voormalige Zui derzee is daardoor definitief gescheiden van de rest van het IJsselmeer. Aan de bedijking van deze vierde en voor laatste IJsselmeerpolder, die in de zomer van 1968 zal droogvallen, ontbreken nu nog aan de zuidoost kant een dozijn ki lometers dijk tussen Nijkerk en Harder wijk. Deze zullen het tegenover deze plaatsen liggende deel van de noordoever van het Veluwemeer vormen. In de zuidwestelijke hoek van de polder Zuidelijk Flevoland, verrijst in de toe komst een stad, die Overgooi zal heten en die recht tegenover het Gooi komt te liggen. Zij zal ongeveer 100.000 inwoners krijgen die ongeveer 20 kilometer van Amsterdam komen te wonen. Langs het aangrenzende Oostvaarders diep komen terreinen voor de zware in dustrie, die bereikbaar zal zijn voor zee schepen, als de Oranjesluizen worden ver groot, zodat een directe scheepvaartver binding met het Noordzeekanaal tot stand komt. Overgooi komt te liggen aan een Een delegatie van de vereniging „Ver enigd Verzet 1940-1945" heeft een bezoek gebracht aan het ministerie van Justitie in Den Haag, waar zij door minister Sam kalden werd ontvangen. De delegatie bood de minister ruim 3000 kaarten aan, uit alle delen van het land ontvangen, waarop geschreven stond: „Lages terug in zijn cel" en „geen gratie voor oorlogsmisda digers". De minister heeft zich korte tijd onder houden met de vertegenwoordigers van „Verenigd Verzet", waarbij oud-verzet strijders, ex-politieke gevangenen en na gelaten betrekkingen van verzetsstrijders zijn aangesloten. Na afloop van een vergadering van de ministerraad van het koninkrijk heeft de gevolmachtigd minister van de Ne derlandse Antillen, de heer W. F. M. Lampe. afscheid genomen van zijn colle ga's. Minister Lampe zei, dat toen hij elf jaar geleden hier kwam, het statuut nog een dorre letter was. Door weder zijds begrip en samenwerking is het een levende werkelijkheid geworden. Het zal echter van tijd tot tijd aan gewijzigde situaties moeten worden aangepast. Ne derland had hij leren waarderen en lief hebben. Minister-president Cals dankte minister Lampe voor de hartelijke sa menwerking in de ministerraad. Tijdens de 25ste tentoonstelling van de Koninklijke Vereniging „Het Nederlandse Trekpaard" in Den Bosch, heeft de di recteur-generaal van de Landbouw, ir. J. W. Wellen, de nieuwste uitbreidingen van de veemarkt, een kalverenhal, een var kenshal, een biggenhal, een restaurant en parkeerruimte, officieel geopend. Door deze uitbreiding beschikt Den Bosch thans over de grootste veemarkt van West- Europa. Over twee maanden zal op het vee- marktterrein een nieuw slachthuis in ge bruik worden genomen, waardoor de ex port van geslacht vlees voortaan ook rechtstreeks uit Den Bosch kan plaats hebben. Een onverwacht lang aanhoudende en hoge springvloed heeft veel schade aan gericht langs de stranden van Walcheren en West-Zeeuws-Vlaanderen. Totaal zijn ongeveer 200 strandhuisjes door het wa ter dat door een krachtige westenwind werd opgezweept, tegen de paalhoofden en duinen kapot geslagen. De totale schade wordt geschat op ruim 100.000 gulden. grote verbindingsweg van Amsterdam via de IJsselmeerpolders naar Groningen. De brug, die daarvoor bij Muiderberg over het Gooimeer, het randmeer tussen het Gooi en Zuidelijk Flevoland, moet worden gebouwd, is reeds aanbesteed. Naast de brug, die ruim 34 meter breed zal worden, zal te zijner tij'd een spoorbrug worden gebouwd voor een di- rekte treinverbinding van het westen met het noorden van het land. De schade aan de donderdag op de Noorderpier bij Hoek van Holland vastge lopen Noorse tanker „Anco State" blijkt mee te vallen. Deskundigen hebben een uitgebreid onderzoek ingesteld naar de toestand van het 9000 ton metende schip, omdat de mogelijkheid niet leek uitgeslo ten. dat bij de stranding een van de tanks met acrylonitryle, een explosief en giftig chemisch produkt, zou zijn lekge slagen. In dat geval zou de tanker, die na het vlottrekken donderdagmiddag en kele mijlen uit de kust werd verankerd, geen toestemming hebben gekregen de Waterweg binnen te lopen. Deskundigen hebben echter kunnen vaststellen, dat geen van de tanks werd beschadigd. De kapitein van de „Anco State" kreeg gisteravond toestemming de Waterweg binnen te lopen. De belangen van de International/West Friesland N.V. en haar dochterbedrijven in België, Frankrijk en Duitsland die tot dusverre in handen waren van de Amerikaanse onderneming DC Interna tional Inc. is met toestemming van de Bank van Engeland overgenomen door de United Transport Overseas Ltd in Londen. Laatstgenoemde is een houdstermaat schappij van 62 werkmaatschappijen in tien landen in Afrika en van zeven werk maatschappijen in Australië. Eind vorig jaar bedroegen haar vaste activa 8,3 mil joen pond sterling en over 1965 was de winst vóór belastingen 2,4 miljoen pond sterling. Er werken ruim tienduizend werknemers en er zijn 2500 voertuigen in gebruik. Verdronken. De 19-jarige magazijnbe diende Ch. Hardt is in het water van de Laakkade in Den Haag verdronken. De jongen was met drie collega's in een stalen bootje gaan varen. Toen zij het bootje lieten schommelen, sloeg het om. Hardt, die niet kon zwemmen, ver dronk. Zijn drie collega's wisten zich t« redden. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Op de dag waarop de nieuwe politieke groepering D '66 zich presenteerde heeft een bespreking plaats gehad tussen leden van het dagelijks be stuur van de VVD (waarbij ook de voor zitters van de beide Kamer-fracties, de heren Toxopeus en Van Riel) en de dage lijkse besturen van het liberaal democra tisch centrum, de jongerenorganisatie, onder meer omdat men van mening was dat de oprichting van een nieuwe partij mede door toedoen van de VVD zoveel mogelijk moet worden voorkomen. Naar werd medegedeeld is gesproken over de politieke situatie op dit ogenblik, over de strategie en de taktiek van de VVD, over het verkiezingsmanifest en over de vraag, hoe de VVD het liberalis me brengt. Besloten is dat het gesprek eind oktober of begin november zal wor den voortgezet. Het gesprek verliep in een zeer prettige sfeer en in eensgezindheid, zo werd van de zijde van de VVD mee gedeeld. De burgemeester van Amsterdam heeft aan de Actiegroep Vietnam vergunning verleend voor het houden van een pro testmars op zondagmiddag 18 september. De stoet zal zich verzamelen bij „De Dokwerker" en via Dam, Koningsplein, Vijzelstraat, Weteringschans, Museum plein en Van Baerlestraat naar het Von delpark trekken. Over de mee te voe ren leuzen zijn geen afspraken gemaakt tussen de burgemeester en de organisato ren. De protestmars is gericht „tegen het Amerikaanse optreden in Vietnam en de morele steun die de Nederlandse re gering hieraan geeft." De dijk is dicht met steenklompen en klei. Snel wordt de persleiding verlengd waardoor zand voor de verdere opbouw van het dijklichaam wordt aangevoerd. Prins Bernhard heeft vanmorgen in Krasnapolsky in Amsterdam een toe spraak gehouden bij de viering van het derde lustrum van het Veteranenlegioen Nederland. De prins is voorzitter van de Raad van Advies van het legioen. In zijn toespraak waarschuwde de prins tegen herdenken als sleur of for maliteit en tegen de gedachte, in het he den alleen aan de toekomst te denken. De samenleving wordt beïnvloed door spontane impulsen van het dagelijks le ven, maar is gebonden aan een bepaal de wetmatigheid, gebaseerd op de erva ringsleer. Gebeurtenissen uit het verle den zijn daarom onverbrekelijk verbon den met heden en toekomst, aldus de prins. Het stemde tot voldoening dat het le gioen met de Nederlandse Bond van Oud- Strijders en Dragers van het Mobilisatie- kruis en de Bond van Oud-Stoottroepers en Stoottroepers tot een samenwerking in federatieverband is gekomen. Vrijdagavond hebben prinses Beatrix en prins Claus informeel een deel van de ledenvergadering van het legioen bijge woond. De 25-jarige jachtopziener .J Helsdin- gen ligt ernstig gewond in het ziekenhuis van Helmond. Hij werd getroffen door een geweerschot in zijn lies, afgevuurd door een in het nauw gedreven stroper. De heer Helsdingen was met een collega op pad om stroperij tegen te gaan. De dader is ontkomen. Onder de buitenlandse arbeiders, die ons land „ongeorganiseerd" binnenkomen, bevindt zich een aantal patiënten met een besmettelijke vorm van tuberculose. Voorts is er een groep met een ver hoogd risico om tijdens het verblijf in Ne derland alsnog een dergelijke afwijking te ontwikkelen. De huidige maatregelen en voorzieningen zijn van die aard, dat de gevaren voor onze volksgezondheid tot een minimum beperkt kunnen blijven, maar een uitbreiding van de wetgeving betreffende de besmettelijke ziekten wordt in toenemende mate noodzakelijk. Tot deze conclusie komt dr. H. A. ivan Geuns, directeur-geneesheer van de Ver eniging tot Bestrijding der Tuberculose in Rotterdam, in een artikel in „Gezond heidszorg", het maandblad van het Groene Kruis. De intensieve bestrijding van de tu berculose in Nederland heeft tot gevolg gehad, dat van de leeftijdsgroepen bene den de twintig jaar meer dan 95 percent nog niet met de 'tuberkelbacil in aanra king is geweest. Dit brengt volgens dr. Van Geuns echter met zich mee, dat het epidemiologisch gesproken steeds riskan ter wordt voor de bevolking, wanneer be smettelijke vormen van tuberculose on bekend en dus onbehandeld en niet geïso leerd blijven. Wettelijk bestaan er in Ne derland geen mogelijkheden om een pa tiënt, die aan een besmettelijke vorm van t b.c. lijdt en die zich aan behandeling onttrekt, te isoleren. De buitenlandse werknemers komen. uj.t landen met een veel hoger tuberculose- sterftecijfer dan ons land. Het gevaar, dat zich onder hen t.b.c.-patiënten zullen bevinden, is vele malen groter dan bij een vergelijkbare groep Nederlandse werknemers. In Spanje overlijden tien keer zoveel, in Portugal twintig en in Turkije dertig keer zoveel mensen aan tuberculose als in Nederland. Bij tuberculinereacties in de Nederlandse steenkolenmijnen reageer de van de arbeiders uit Spanje 61,8 per cent positief. Dit percentage was voor de Joegoslaven 75, de Marokkanen 82,8, de Grieken 64,6 en de Nederlanders 13,8. Daar komt bij, dat ook de tuberculose- negatieve buitenlandse werknemers een verhoogde kans op tuberculose lopen via besmetting door eigen landgenoten, daar zij vaak in groepsverband bij elkaar ko men. Sinds mei van dit jaar is een eerste keuring bij het binnenkomen van Neder land gekoppeld aan het verkrijgen van een verblijfsvergunning. Blijken bij deze keuring actieve afwijkingen aanwezig, dan dient uitwijzing te geschieden tenzij vervoer naar een plaats buiten Neder land medisch niet verantwoord kan wor den geacht. In dergelijke gevallen wordt de buitenlander meestal in een Neder lands sanatorium opgenomen. Het totaal aantal sanatoriumverpleeg- dagen voor buitenlandse werknemers be droeg vorig jaar 25.000, van wie alleen al voor de Spanjaarden 10.850. Ruim 8 percent van het totaal aantal sanatorium patiënten bestond uit buitenlanders. Het aantal verpleegdagen voor deze buiten landers was 6 percent van het totaal. y w<- i- u. 1 Hoogleraar. Aan de rijksuniversiteit in Utrecht is dr. Harold John Ham be noemd tot gewoon hoogleraar in de fa culteit der geneeskunde om onderwijs te geven in de stralenbehandeling. Vietnam-conferentie. Op zaterdag 24 en zondag 25 september zal in Oosterbeek de jaarlijkse Pietersbergconferentie van de Wereld Federalisten Beweging Neder land (WFBN) worden gehouden. De conferentie, die met documentaire me dewerking van de Amerikaanse ambas sade en het bureau van de Chinese zaakgelastigde werd georganiseerd, is geheel gewijd aan de Vietnamese pro blematiek. Spijker in de kool. Een arbeider van de koninklijke zuurkoolfabriek Hart en Co. te Oudkarspel, de heer D. Strijbos, heeft gisteren bij het lossen van kool in in een grote witte kool een tien centi meter lange spijker gevonden. Omdat niet uitgesloten werd geacht dat het hier een geval van sabotage betrof, heb ben de directie en bedrijfsleiding aan gifte gedaan bij de politie. De heer Strijbos heeft het bedrijf voor een scha de van enkele duizenden gulden be hoed want het snij-apparaat had kun nen worden vernield. Viscentrum voor gehandicapten. Op za terdag 24 september wordt in Abcoude een viscentrum voor gehandicapten ge opend. De grachten van het fort Abcou de vormen het „jachtterrein" van de gehandicapte hengelaars. Het ligt in de bedoeling ook elders in het land derge lijke centra in te richten. Humanistische raadsman. De buitenker kelijke geestelijke verzorging krijgt door een wijziging van de gevangenis maatregel met ingang van 1 november een eigen plaats in de gestichten van het gevangeniswezen. De wijziging be tekent een aanpassing van de wettelijke voorschriften aan de in feite gegroeide verhoudingen. De 17-jarige C. Eijkelenstam uit Vrees wijk is om het leven gekomen bij een verkeersongeluk in Utrecht. De jongen die' op een bromfiets eeed, werd door een touringcar geraakt. Hij liep daarbij een schedelbasisfractuur op. In een zieken huis is hij overleden. I ,%niV,'^'vvvvwvvvvvvw\AAn#wwvwvwwwi«#w\#wvw%n»v* |-orrrr<>d -- (Van onze correspondent) DEN HAAG De Haagse politie brengt met Prinsjesdag duizend man op de been, achthonderd in uniform en tweehonderd in burger. Het waterkanon zal gebruiks klaar in reserve worden gehouden. Volgens geruchten zullen provo's uit alle delen van het land op Prinsjesdag trachten de orde in Den Haag te ver storen. De Haagse petitie krijgt versterking van zestig man reservepolitie en van hopderd- vijftig man uit Delft, Dordrecht, Gouda, Katwijk, Monster, Naaldwijk, Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, Voorburg, Rijs wijk en Wassenaar. De gehele route van de gouden koets wordt met hekken afge zet. Alle verloven en vrije dagen van het Haagse politiepersoneel zijn ingetrokken. Het Binnenhof zal slechts toegankelijk zijn op vertoon van speciale kaarten. De Amsterdamse provo's hebben al laten weten dat zij toch komen. Het KNMI deelt mede: Een gebied van hoge luchtdruk strekt zich uit van het'midden van de oceaan over Frankrijk tot ver in Oost-Europa. Het is gevuld met polaire lucht, waar door in de afgelopen nacht lage tempera- huren voorkwamen. In Nederland hier en daar minimaal 4 graden. Bij Noordwest-Ierland bevindt zich een storing, die van de oceaan is geko men. Hoogstwaarschijnlijk zal deze sto ring afbuigen in de richting van Frank rijk. De bijbehorende regenzone zal dan grotendeels aan Nederland voorbijgaan. Het zuidwesten van het land heeft echter I nog enige regenkans. M Maximum-temperaturen c g binnen- en buitenland. *05 u e Neerslag: laatste 24 uur. So cS Eelde De Bilt Twente -- t Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: „De Astrakan Jas" van Pauline MacCauley, door toneelgroep Ensemble; zondag en maandag 20 u.: „Wat een land, wat een land" door het A.B.C.-Cabaret van Wim Kan en Corrie Vonk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Gejaagd door de wind", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.30 u.: „Terreur van de straat", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Ik, Dr. Fu Man Chu", 14 j.; van daag 23.30 u.: „Interpol contra X", 18 j.; zondag 11 u.: „Mondo Cane 2", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Arabesque", 14 j. Minerva, 20 u.: „Exodus", 14 j.; vandaag 14.30 u. en zondag 14 en 16.15 u.: ,,'n Snor, 'n Stokje en 'n Bolhoed", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Derek Flint", 14 j.; zondag 11 u.: „Geen plaats voor wilde dieren", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De avon turier van de Goudkust", 14 j. Van maan dag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De beul moest wachten", 18 j. Studoi, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Boeven en bikini's", a.l.; zondag 11 u.: „Uit Hollywoods lach fabriek", a.l. TENTOON STELLINGEN Vishai (Grote Markt): Expositie van werk van Aad de Haas. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 u. TotT7 oktober. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16); Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag: van 13 tot 16 uur. Galerie 3 (Jansstraat 48)Expositie van tekeningen, aquarellen, gouaches en etsen van Thierry Veltman. Dagelijks van 12 tot 18 u. Tot 24 september. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 uur. Dinsdag gesloten. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk uit eigen col lectie. Dagelijks van 9.30-18 uur. Tot 30 september. In 't Goede Uur, (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werken van Dirk Breed. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zon dag van 14-17 uur en 20-22 uur. Tot eind september. Woonhuis Jacobus van Looy: Op donder dag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur. ZATERDAG 17 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Actieman Harder"; 23.30 uur: „Uit angst voor de schande". Zalen beschikbaar voor cocktailparties. congressen (klein en groot), jaarvergaderingen enz. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Lady i-j". W.B. Theater, 20 uur: „Lord Jim". ZONDAG 18 SEPTEMBER Kennemer Theater, 14.30 uur: „Colt 45"; 16.30 uur, 19 en 21.15 uur: „Actieman Har per". Luxor Theater, 14.15 uur: „Slavinnen der liefde"; 16.15, 19 en 21.15 uur: „Lady L". W.B. Theater, 14.30 uur: „Om het "goud van Nevada"; 16.30 uur: „Lord Jim"; 20 uur: „De stem in het duister". MAANDAG 19 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Actieman Harder". Luxor Theater, 20 uur: „Gejaagd door de wind". W.B. Theater, 20 uur: „De stem in het duister". ZATERDAG 17 SEPTEMBER City, 19 en 21.15 u.: „Fantomas slaat weer toe". Stadsschouwburg, 20 u.: „Wat' het dag licht niet verdragen kan". ZONDAG 18 SEPTEMBER City, 14.30 u.: „Het teken van Zorro"; 19 en 21.15 u.: „Fantomas slaat weer toe". Stadsschouwburg, 15 u.: „Laurel en Har dy door 't dolle heen"; 20 u.: „Wat het dag- lcht niet verdragen kan". Felison, Expositiezaal, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14-17 u.: Bewegingsmotie ven van Frits Vanèn. De expositie duurt tot en met 9 oktober. Bedrijfsrestaurant Hoogovens, 14-17 u.: Expositie van schilderijen, tekeningen ep etsen, vervaardigd door Freek Souwer. MAANDAG 19 SEPTEMBER Heden geen filmvoorstellingen in de bio scopen. Felison, Expositiezaal, Heidestraat 45, IJ muiden-Oost, 19-21 uur: Frits Vanèn ex poseert „Bewegingsmotieven"; de tentoon stelling duurt tot en met 9 oktober. Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genéve Locarno Wenen Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zw. bew. w 16 0 mist verand. 16 0 half bew. zw 16 0 half bew. zzw 15 0 half bew. z 16 0 zw. bew. zzw 16 0 mist zw 16 0 mist zzw 15 0 regenbui wzw 14 0.2 licht bew. wnw 14 0 onbewolkt w 16 0 half bew. wzw 15 0 gen. bew. w 17 0 mist windst. 17 0 zw. bew. windst. 16 0 zw. bew. windst. 17 0.1 onbewolkt nno 14 0 half bew. nw 17 0 mist windst 21 0 geh. bew. nnw 16 0.1 regen n 23 1 zw. bew. wzw 16 0 onbewolkt ono 16 0 geh. bew. O 13 0.3 geh. bew. nno 13 0 geh. bew. no 16 0.1 half bew. zo 16 4 zw. bew. nnw 16 0.5 licht bew. windst. 25 0 onbewolkt windst. 29 0 zw. bew. n 26 2 onbewolkt n 26 2 onbewolkt verand. 27 0 geh. bew. ono 27 2 onbewolkt n 33 0 Zondag 18 september Zon op 6.18 uur; onder 18.49 uur. Maan op 11.14 uur; onder 20.23 uur. Maandag 19 september Zon op 6.20 uur; onder 18.47 uur. Maan op 12.41 uur; onder 20.47 uur. Maanstanden Eerste kwartier 21 september 15.25 uur Volle maan29 september 17.48 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 17 september Hoog water 5.07 uur en 17.31 uur. Laag water 1.09 uur en 13.22 uur. Zondag 18 september Hoog water 5.50 uur en 18.13 uur. Laag water 1.50 uur en 14.02 uur. Maandag 19 september Hoog water 6.31 uur en 18.54 uur. Laag water 2.29 uur en 14.40 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2