Auto rijdt tegen een boom, vier inzittenden dood, twee gewond Verkeer eist in weekeinde tal van slachtoffers Veel lof voor afgetreden Eerste-Kamervoorzitter Drie protestmarsen verliepen ordelijk in Amsterdam Agenda voor Haarlem en de IJmond Sportieve baan en -AIaa muschter fred cht< Kantoren als slaapruimte voor studenten Prof. Stolk vond zijn beelden niet terug Vrouw verdacht van moord op haar man Als student ijverde hij voor afschaffing van de senaat Drijvend kantoorgebouw voor Vrachtmail n.v. AS V A-demonstratie krijgt geen steun van studentenakkoord Ezels achter de minister staf el Maar provo's vochten weer met politie na Vietnam-optocht Vrij zonnig MAANDAG 19 SEPTEMBER 1966 2 Idee van Voorburger Kort nieuws Bij sectie sporen van vergif gevonden Haarlem I elsen-IJmuiden Beverwijk LEERLING JAN VAN GOYENSTRAAT 18 - HEEMSTEDE - TELEFOON 85309 Ifi fcS Zürich Vier personen uit Gilze zyn gis teren om het leven gekomen en twee zwaar gewond, toen hun auto op de Raakeindse Kerkweg in het Brabant' se gehucht Molenschot tijdens het in halen van de weg raakte en tegen een boom botste. De 34-jarige H. C. de Bruin, zijn 31 jarige echtgenote C. de Bruin-Gijsemans en hun driejarig dochtertje Catarina wa ren op slag dood. Een vierde, de 30-jarige P. H. M. Wouters, is in het ziekenhuis overleden. De auto botste met grote kracht tegen de enige langs de weg staande boom. Vijf van de zes inzittenden werden uit de auto geslingerd. De 29-jarige bestuurder J.M.W. uit Gilze en het veertienjarige meisje H. van der Werf uit Molenschot werden zwaar gewond. Bij een verkeersongeval bij De Bilt zijn twee broers, de 31-jarige H.K. uit Zeist en de 30-jarige H.W.K. uit Utrecht, om het leven gekomen. De broers reden samen op een bromfiets in de richting Zeist over de zuidelijke parallelweg van de Utrechtsestraatweg. De bromfiets kwam in botsing met een auto, die van de andere kant kwam en in verboden rich ting reed. Te Nieuw-Amsterdam is de 28-jarige J E. van der Veen uit Nieuw-Amsterdam met de door hem bestuurde auto in het kanaal „De Zijtak" gereden. Hij is daar bij verdronken. Een Duitse jongen, die eveneens in de auto zat, wist niet alleen zichzelf uit de auto te redden maar ook de derde inzittende, een Duits meisje, op het droge te brengen. Hij wist tevens de be stuurder uit de auto op het droge te bren gen, doch de levensgeesten bleken reeds te zijn geweken. De driejarige Rafael Consuegra Gon zales, het zoontje van een Spaanse gast arbeider te Ridderkerk, is zaterdagmid- middag in zijn woonplaats onder een der wielen van een vrachtwagencombinatie gekomen._Het jongetje was op slag dood In Klazienaveen is zaterdagavond op de weg langs het Van Echtenskanaal de achttienjarige Albert Jansen uit Veen- oord bij Nieuw-Amsterdam door een auto geschept. Hij was op slag dood. Het zesjarige zoontje van de heer J. A. Durville uit Groningen is gisteravond om streeks half zes op de Zaagmuldersweg te Groqingen om het leven gekomen, toen een auto van achteren tegen de fiets aan reed waar het jongetje bij zijn vader ach terop zat. Omstreeks kwart over negen gister avond is de 48-jarige automobilist Woelks uit Koningsbos op de Maasheesêweg' te Venray aangereden toen hij bezig was een lekke band te verwisselen. Hij is in het ziekenhuis overleden. Hij had zijn auto behoorlijk verlicht rechts van de weg geparkeerd maar werd aangereden door een onder invloed verke rende bestuurder van een andere auto Deze liet zijn wagen onmiddellijk in de «teek, bekommerde zich niet om zijn zwaargewonde slachtoffer maar ver dween ijlings in de bossen. De rijkspolitie slaagde er niettemin in de man op te sporen. Het bleek een 54-jarige inwoner van Venray te zijn. Hij is ingesloten. De 26-jarige mevrouw Suzanne Jans «en-Franssen uit Maastricht is zondag morgen dodelijk gewond geraakt bij een verkeersongeval in een bocht van de Tongerseweg te Maastricht. De bestuur der van de auto waarin zij zat raakte door tot nog toe onbekende oorzaak een voor hem rijdende fietser, zwenkte en botste daarbij tegen een boom en een lichtmast. De vijftienjarige scholier J. Nellesen uit Groesbeek, die dinsdagmiddag te Mook «rnstig werd gewond toen hij bij het over- (Van onze correspondent) DEN HAAG Stel grote kantoorge bouwen van zeven uur 's avonds tot zeven uur 's morgens als slaapgelegenheid ter beschikking van studenten. Laat ze zelf voor kampeerbedden, slaapzakken e.d. zorgen. Met dit denkbeeld wil de heer P. A. Burgersdijk uit Voorburg het ac tuele en nijpende probleem van de stu dentenhuisvesting oplossen. Zijn uitgangspunt is, dat al die grote kantoorgebouwen, waarin miljarden ge ïnvesteerd zijn, buiten de kantooruren niets opbrengen. Hij ziet er ook nog winst in voor de bedrijven. „Wanneer een groot bedrijf 500 studenten voor 2 gulden per nacht inclusief verlichting en verwar ming onderdak biedt, dan levert dat ge durende het studiejaar van oktober tot eind mei 240.000 'gulden op", zegt hij. Er moeten uiteraard bepaalde voorwaar den worden gesteld en de „kantoorsla pers" moeten worden voorzien van legi timatiebewijzen, die de nachtportier zou moeten controleren. Voordelen van het systeem zijn naar zijn mening ook, dat wellicht veel studen ten als een soort tegenprestatie in de va kantie bij het bedrijf willen werken en dat de contacten later misschien tot een vast dienstverband zouden kunnen leiden. Hij ziet ook een mogelijkheid om in school gebouwen slaapruimte voor studente» te beschikbaar te stellen. Brand in Den Haag. Een Haags café aan de Groenmarkt is zaterdagnacht vol komen uitgebrand. Een gezin, bestaan de uit man, vrouw en vier kinderen, dat de boven het café gelegen etage bewoonde, kon ongedeerd wegkomen. Wel brandde de uitbouw van deze etage ook uit. steken werd aangereden door een vracht auto, is in een ziekenhuis in Nijmegen aan zijn verwondingen overleden. De 23-jarige bromfietser J. van Raap horst, die vrijdagavond in Amsterdam door het voorwiel van een rechts afslaan de kraanwagen werd overreden, is zater dagochtend in het Wilhelminagasthuis aan zijn verwondingen overleden. In de nacht van zaterdag op zondag is op de weg Hoogeveen-Zuidwolde een per sonenauto, die uit de richting Hoogeveen kwam, van de weg af geraakt en onder steboven in een sloot beland. In de auto zaten vier jongelui, die gewond raakten. Ze werden overgebracht naar een zie kenhuis in Hoogeveen, waar een van de vier, namelijk de negentienjarige J. Boer- tien uit Hoogeveen, later is overleden. Zondagnacht om half twee is bij Gel- dermalsen de 22-jarige C. de Kok uit Meteren (gemeente Geldermalsen) om het leven gekomen. Hij stak met zijn wa gen plotseling de weg over en belandde via een rijwielpad in een greppel. In de gemeente Zijpe op de weg Alk maar-Den Helder is een negentienjarige marineman, de uit Alkmaar afkomstige H. P. Wiedenhoff, om het leven gekomen, (Van onze correspondent) SCHIPHOL Gedeeltelijk teleurge steld, gedeeltelijk heel voldaan: dat is de stemming waarin de medicus-bioloog en amateur-archeoloog prof. dr. A. Stolk za terdag teruggekomen is van zijn derde expeditie door het Amazonegebied van de Zuidamerikaanse staat Columbia. Ilet is hem niet gelukt de twee meter hoge beelden te bergen, die hij op zijn vorige expeditie had klaargelegd. Ze waren op een paar scherven na verdwenen. Maar een tweeduizend jaar oud, 45 centimeter hoog beeldje van Jadeïd („meer gewaar deerd dan goud") heeft hij mee kunnen brengen. Tweeëneenhalve maand heeft hij met een Indiaanse gids rondgezworven door het enorme complex regenwouden aan de bovenloop van de Amazone, waar hij een paar jaar geleden resten ontdekte van een oude nederzetting, een Chibcha-nederzet- ting naar hij vermoedde, vergelijkbaar met ruïnes van Maya-nederzettingen in Mexico. Deze derde expeditie naar zijn hem tot de overtuiging gebracht dat het hem tot de overtuiging gebracht dat het geen Chibcha-nederzetting is. In IJzendijke (Zeeuws-Vlaanderen) is een 60-jarige vrouw gearresteerd, die er van wordt verdacht haar zes jaar oudere echtgenoot te hebben vergiftigd. Bij sectie op het stoffelijk overschot van de land arbeider werden sporen gevonden, die vergiftiging met parathion deden ver moeden. De man was vorige week maandag overleden. Zijn vrouw deed geen aangifte van het sterfgeval. Pas toen haar kin deren, die zij schriftelijk van de dood van hun vader op de hoogte had gesteld, er bij haar op aandrongen, waarschuwde zij de huisarts. Deze kon meer dan een dag na het overlijden niet meer met zekerheid de doodsoorzaak vaststellen. Hij waar schuwde de justitie in Middelburg. Op last van de officier van Justitie werd sectie verricht. Op grond van het resul taat werd bevel gegeven tot arrestatie van de vrouw. toen de personenauto, waarin hij als pas sagier reed, na een inhaalmanoeuvre in een slip geraakte en tegen een tegemoet komende auto botste. Bij een auto-ongeval op de autoweg van Orleans naar Beaugency zijn zaterdag avond de 69-jarige heer E. A. M. Liket uit Hilversum en zijn even oude echtge note J. Liket-Gradussen om het leven ge komen. Hun veertigjarige dochter C. Li ket werd levensgevaarlijk gewond in het ziekenhuis te Orleans opgenomen. In Arnhem hebben zich vanochtend vroeg twee dodelijke verkeersongelukken voorgedaan. De 26-jarige C. H. Brummer uit Deventer was op slag dood, toen hij afgelopen nacht op de Apeldoornseweg met zijn auto tegen een betonnen huisje van het viaduct Over de Kattepoelseweg botste. De achttienjarige Cecilia Oostdam uit Arnhem overleed vanmorgen in het zie kenhuis aan de verwoningen, welke zij had opgelopen bij een ongeluk op de Wes- tervoortsedijk. .-.v. .'.vN\v». Dit bleef er over van de bromfiets, die ter hoogte van het KNMI te De Bilt werd aangereden door een auto, die in de verboden richting reed. De twee broers, die op de bromfiets zaten, vonden de dood. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Mr. J. A. Jonkman, die is afgetreden als voorzitter van de Eerste Kamer, is door de koningin onderscheiden met het Grootkruis in de orde van de Nederlandse Leeuw. Mr. Jonkman nam afscheid in drie ver gaderingen en een receptie. Het begon met zijn laatste vergadering als senaats voorzitter. Hij zei in een toespraak tot de Eerste Kamer er dankbaar voor te zijn twintig jaar nauw betrokken te zijn ge weest bij de Staten-Generaal en herinner de eraan hoe hij het in 1918 als student progressief had gevonden om afschaffing van de Eerste Kamer te bepleiten. „Maar ik werd toen nog niet gehinderd door er varing en kennis van zaken", merkte hij op. Daarna luisterde mr. Jonkman naar de lof die hem namens de leden van de Eer ste Kamer door mr. D. A. Delprat, namens de Surinaamse en de Antilliaanse regering door dr. Einaar en de heer W. H. F. Lampe en namens de Nederlandse re gering door mr. Cals werd toegezwaaid. „U bent parlementariër en democraat in hart en nieren. Ik heb mij als staats secretaris, als minister en als minister president onder uw leiding altijd wél be vonden", zei premier Cals. „U zult in onze herinnering blijven, tronend op uw ver heven zetel, de armen gekruist, de kin geheven, in serene rust en toch uiterst alert, soms met een enkele beweging van uw wenkbrauw of een lichte intonatie van uw stem de „geachte afgevaardigde" of „de heer minister" discreet en duidelijk aangevend, dat het niet nodig was langer uit te weiden. In uw persoon verdichtte zich als het ware het gezag en de waar digheid van dit hoge college". Het eerste drijvende kantoorgebouw in Nederland is dezer dagen in Amsterdam in gebruik genomen door de Vrachtmail n.v. (een dochteronderneming der KNSM). Het drie etages tellende gebouw, totaal vloeroppervlak 2.000 m2, biedt plaats aan circa 250 employés. In de ponton van dit drijvende flatge bouw zijn de verwarmingsketels en de fans voor de luchtverversing aange bracht. Er is 190 m2 archiefruimte. De bij de NDSM gebouwde kantoorboot is 46 m lang en bijna 20 m breed. Mr. Cals hing de heer Jonkman ten slotte de versierselen van de hoogste Nederlandse civiele onderscheiding om, het grootkruis van de orde van de Neder landse Leeuw. Met de kleurige sjerp om de schouders sloot mr. Jonkman zijn laatste vergade ring van de Eerste Kamer. Vervolgens was hij voor de laatste keer voorzitter van de verenigde vergadering van Eerste en Tweede Kamer, waarin de nieuwe mi nister van Binnenlandse Zaken, prof. Ver dam, de zitting van de Staten-Generaal sloot. De leden van de Kamers en een aantal ministers namen hierna in een informele bijeenkomst afscheid van mr. Jonkman. Namens de senaat schonk mr. Delprat de scheidende voorzitter een portret. Mr. Van Thiel, voorzitter van de Tweede Ka mer, bood een gravure aan van de staten zaal, waarin eertijds de Staten van Hol land beraadslaagden. Mr. Jonkman, die onlangs 75 is gewor den, bleef onder de lawine van lof en waardering onverstoorbaar. In een slot woord zei hij: „Ik ben geenszins door weemoed bevangen. Het is zeer natuur lijk, dat ik op deze leeftijd de Staten- Generaal verlaat". Het Nederlands Studentenakkoord (NSA) afdeling Amsterdam heeft beslo ten geen medewerking te verlenen aan de ASVA-demonstratie van 21 september tegen het beurzenbeleid. Als voornaamste overweging geldt voor het NSA dat de ASVA-demonstratie een zijdig het studieloon zal propageren. Het NSA acht het onverantwoord en zinloos om bij een terecht protest tegen bezuini gingsmaatregelen van ongeveer 15 mil joen gulden als enig alternatief extra uitgaven ten behoeve van het studieloon van ongeveer 800 miljoen gulden te ei sen. De Rijksvoorlichtingsdienst had voor het afscheid van mr. Jonkman een nauwkeurig draaiboek opgesteld. Alles was precies geregeld: het bijzetten van stoelen in de vergaderzaal van de Eerste Kamer, de volgorde van de sprekers en het binnenbrengen van de cadeaus, een portret en een gravure, die op ezels werden geplaatst, zodat iedereen ze goed zou kunnen zien. Toen alles in gereedheid was, was het woord aan de voorzitter van de Twee de Kamer, mr. Van Thiel. „Ik heb in het draaiboek gezien dat er, vóór ik het woord zou krijgen, gezorgd moest worden voor plaatsing van ezels achter de ministertafel", zei hij. Toen het ge lach bedaard was zei mr. Van Thiel met een blik naar de regeringstafel, waar achter het echtpaar Jonkman en een aantal ministers zaten en waar hij zelf ook had gezeten: „Ik ben blij dat er óók een paar ministers zitten". (Van onze correspondent) AMSTERDAM In Amsterdam is het afgelopen weekeinde door drie groepen demonstranten geprotesteerd. Voor alle drie protestmarsen was vergunning aan gevraagd en verleend. Ze verliepen zeer ordelijk. De mars van de actie-groep Vietnam (1500 deelnemers), die voor de zesde maal werd gehouden, kreeg echter een onaangenaam vervolg toen tweehonderd provo's, van wie er een deel aan de beto ging hadden deelgenomen, zich na afloop in het Vondelpark verzamelden en op nieuw naar het Amerikaanse consulaat- generaal opmarcheerden. Zij waren be wapend met stenen, fietsbellen en andere materialen om te gooien. Een mobiele eenheid van de politie joeg de knapen met de wapenstok uiteen. Tij dens de charge werd de politie bekogeld met de voor het consulaat bedoelde ste nen. Ook werd gesmeten met bloempot ten, enige met glasscherven gevulde pa pieren zakken en een rookbom. Er wer den geen arrestaties verricht. Dezelfde zondagmiddag had in een an der deel van de stad een protestmars plaats tegen de vrijlating van de oorlogs misdadiger Lages. Ongeveer 1800 deelne mers begaven zich van het bevolkings register via het beeld van de Dokwerker naar het monument op de Dam. Op bei de plaatsen werden bloemen neergelegd Er werden leuzen meegedragen als „Oud gevangenen van Auschwitz eisen recht" en „Geen extra-gratie voor oorlogsmisda digers". Zaterdagmiddag werd een betoging ge houden door enkele honderden vrouwen, die van het Weesperplein naar het Mu seumplein liepen. Deze protest-actie was georganiseerd door het vrouwen-comité voor vervroegd staatspensioen. Op mee gedragen borden werd AOW op zestig jarige leeftijd geëist. Grote Kerk, dinsdag 20 u.: Orgelconcert door Piet Kee. Stadsschouwburg, vandaag en dinsdag 20 u.: A.B.C.-Cabaret van Wim Kan en Corry Vonk met „Wat een land, wat een land". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 19.30 u.: „Gejaagd door de wind", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Terreur van de straat", 18 jaar. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Ik, Dr. Fu Man Chu", 14 jaar. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Arabesque", 14 jaar. Minerva, 20 u.: „Exodus", 14 jaar. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Derek Flint", 14 jaar. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De beul moest wachten", 18 jaar. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Boeven en Bikini's", 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van werk van Aad de Haas. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 u. Tot 17 oktober. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16); Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag: van 13 tot 16 uur. Galerie 3 (Jansstraat 48): Expositie van tekeningen, aquarellen, gouaches en etsen van Thierry Veltman. Dagelijks van 12 tot 18 u. Tot 24 september. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 uur. Dinsdag gesloten. Expositie van werk van oude meesters. Tot 9 okto ber. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk uit eigen col lectie. Dagelijks van 9.30-18 uur. Tot 30 september. In 't Goede Uur, (Nieuwe Kerksplein) Expositie van werken van Dirk Breed. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zon dag van 14-17 uur en 20-22 uur. Tot eind september. Woonhuis Jacobus van Looy: Op don derdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur. MAANDAG 19 SEPTEMBER Heden geen filmvoorstellingen in de bioscopen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DINSDAG 20 SEPTEMBER City, 20 u.: „Fantomas slaat weer toe". Felison, Expositiezaal, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 19-21 uur: Frits Vanèn ex poseert „Bewegingsmotieven"; de tentoon stelling duurt tot en met 9 oktober. MAANDAG 19 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ac tieman Harper". Luxor Theater, 20 u.: „Gejaagd door de wind". W.B. Theater, 20 u.: „De stem in het duister". DINSDAG 20 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Sex and the single girl". Luxor Theater, 20 u.: „Gejaagd door de wind". A adviseur voor sportbenodigdheden in prettige omgeving met 5-daagse werkweek en aantrek kelijk salaris voor voor verkoop-, reparatie- en mon- tage-afd. Pelgrimage op kleuren-t.v. Een camera ploeg van de Canadese kleurentelevisie zal dinsdagochtend op Schiphol arrive ren gelijk met 150 nabestaanden van Canedese militairen die tijdens de laatste wereldoorlog in ons land zijn gesneuveld. Dankzij het Klaprooscomité (Nederlands Oorlogsgraven Comité) kunnen zij het graf van een gevallen familielid in Nederland bezoeken. De Canadian Broadcasting Corporation wil deze pelgrimage in Canada op de kleu rentelevisie vertonen. Soldaten helpen Turkije. Het tweede De pot Infanterie, gelegerd in de Frederik H^ndrikkazerne in Venlo heeft voor de slachtoffers van de aardbevingsramp in Oost-Turkije f 1.000.ingezameld. Het bedrag is het Nederlandse Rode Kruis in Den Haag overgedragen. Dodelijke val. Vrijdagmiddag is de 50- jarige bouwvakarbeider H. Kuppeveld, uit Gennep van een in aanbouw zijnde silo in Wansum gevallen. Hij is korte tijd later in het ziekenhuis te Venray overleden. Ambassadeur. Binnenkort is de benoe ming te verwachten van de heer G. J. Dissevelt, laatstelijk werkzaam aan de ambassade in Bangkok, tot ambassadeur te Manila (Filippijnen) en tevens tot ambassadeur in de republiek Vietnam. Spoorbrug verhuist. In de nacht van za terdag 1 op zondag 2 oktober wordt de spoorbrug over het Amtserdam-Rijn- kanaal in de lijn Utrecht-Woerden 20 meter verlegd. Dit is nodig om ter plaatse een nieuwe hoger gelegen spoorbrug te kunnen bouwen. Van za terdag 23 uur tot zondag 11.30 uur zul len de treinen via Breukelen en Har- melen rijden. Tusen Utrecht en Woer den worden 13 treinen opgeheven. Rei zigers zullen met bussen vervoerd wor den. In wijkraden. Communisten zullen weer lid worden van Rotterdamse wijkraden na het besluit van de gemeenteraad C.P.N.-leden weer in raadscommissies op te nemen. Naast vijf C.P.N.'ers zullen nu ook acht leden van de Boerenpartij deel uitmaken van de wijkraden, die de gemeenteraad van advies dienen over wijkproblemen. Rotterdam heeft elf wijk raden met totaal 171 zetels. Marihuana. De douane-recherchedienst heeft in Amsterdam een 26-jarige Indo nesische matroos aangehouden, die aan boord van zijn schip ongeveer 500 gram marihuana had verborgen. Studentenkamers. De Nederlandse Studen tenraad zal een enquête houden over de woonomstandigheden van studenten om een inzicht te krijgen in de kwaliteit van studentenkamers. Door het ernstige te kort aan kamers in de universiteitsste den moet de student vaak genoegen ne men met woonruimte van steeds minder wordende kwaliteit tegen steeds hogere prijzen. Zevende wethouder in Amsterdam. Na mens de voorzitters der P.v.d.A., K.V.P., A.R.-C.H., V.V.D. en C.P.N.- fracties in de Amsterdamse gemeente raad heeft de P.v.d.A.-fractievoorzitter drs. Ed van Thijn medegedeeld, dat in de eerstvolgende raadsvergadering (woensdag) een voorstel zal worden ingediend het aantal wethouders op zeven te stellen, VVVVVWVVVVVVWVWA/VVVVWVVVVVVVVVVVVVVVVVVV AAfWWWWWWWWWWVWWWWWWVMVVVVWVVVVW Het KNMI deelt mee: Een diepe depressie is dit weekeinde langs de zuidkust van Groenland in de richting van IJsland getrokken. Over de Britse eilanden en een groot deel van Europa strekt zich daarentegen een gebied van hoge luchtdruk uit, dat nog in bete kenis toeneemt. Het zal ook morgen het weer in Nederland beheersen. Er zal wei nig wind zijn en er kunnen flinke perio den met zonneschijn worden verwacht. In de nacht en ochtend zal evenwel plaatse lijk mist voorkomen WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. O. Neerslag: laatste 24 uur. So g ci dj Den Helder half bew. n 16 0 Ypenburg onbewolkt windst. 16 0 Vlissingen onbewolkt nno 17 0 Eelde onbewolkt windst. 15 0 De Bilt onbewolkt windst. 16 0 Twente onbewolkt windst. 16 0.2 Eindhoven onbewolkt no 17 0 Z.-Limburg mist o 17 0 Helsinki onbewolkt w 11 2 Stockholm zw. bew. wzw 19 3 Oslo zw. bew. n 15 0 Kopenhagen licht bew. wzw 15 0 Aberdeen half bew. windst. 17 0 Londen zw. bew. nnw 18 0 Amsterdam mist windst. 16 0 Brussel onbewolkt ono 18 0 Luxemburg onbewolkt no 17 0 Parijs onbewolkt nno 20 0 Bordeaux onbewolkt no 21 0 Grenoble geh. bew. windst. 20 0 Nice zw. bew. n- 23 0 Berlijn onbewolkt o 16 0 Frankfort onbewolkt no 18 0 München zw. bew. o 15 0 licht bew. nw 15 0 Genéve geh. bew. nno 16 0 Locarno onbewolkt windst. 22 0 Wenen licht bew. nnw 18 5 Innsbruck geh. bew. windst. 16 5 Belgrado regen n Athene regen windst. 30 0.1 Rome geh. bew. o 26 0 Barcelona onbewolkt nw 25 0 Madrid onbewolkt windst. 29 0 Mal lor ca onbewolkt windst. 25 0 Lissabon onbewolkt windst. 24 0 Dinsdag 20 september Zon op 6.22 uur; onder 18.44 uur. Maan op 14.03 uur; onder 21.20 uur. Maanstanden Eerste kwartier 21 september 15.25 uur Volle maan 29 september 17.48 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 19 september Hoog water 6.31 uur en 18.54 uur. Laag water 2.29 uur en 14.40 uur. Dinsdag 20 september Hoog water 7.17 uur en 19.39 uur. Laag water 3.06 uur en 15.21 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2