IJmuider Harmonie naar Parijs' herfstcarnaval van Bagneux I I I I PONT CARTERS DUITS STENO OOK IJMUIDER COURANT Betaling abonnementsgeld per giro ENGELS NEDERL. MOORE'S RESERVE - BEZORGER of RESERVE-BEZORGSTER Neem nü een kwartaalabonnement! Veel bijval voor Les Hollandais In de vishal en op zee Ontsluiting van tuinbouwgebied Heemskerk-Beverwijk O.K.-verenigingsgebouw in IJmuiden grondig gerestaureerd Ongeval bij voetbalwedstrijd te Wijk aan Zee Le Maire Stars winnen finale Duinwijk-straatvoetbal Diefstallen uit auto's IJmuider Courant NEDERL. ENGELS DUITS FRANS SPAANS MIDDENST. Chronische hoofdpijn 7 REPETBTIEGURS. MIDDENSTANDS Café-Restaurant „Noordersluis" Lodens Voikmaars Consultatiebureau voor Belastingzaken TYPISTE Voor nieuwe abonnees de nummers tot 1 oktober gratis KRANT M kunt Uniet missen -geen dag! MAANDAG 19 SEPTEMBER 1966 Tot de charmante deugden van het Franse volk behoort ook zijn ge renommeerd enthousiasme voor een vrolijk feest doordat in La douce France elke gelegenheid vrijwel onmiddellijk wordt aangegrepen voor het organiseren van een optocht, corso of festival. Jaarlijks valt in elke stad van enig formaat wel het een of ander te vieren, of dit nu een lente is, de wijnoogst of een carnaval, onmiddellijk is men tot het „brouwen" van een feest bereid. Er wordt een comité opgericht, meestal met de bur gemeester als president d'honneur, welke heren in dit opzicht dikwijls zo veel ervaring hebben opgedaan, dat zij de hand voor een Zo bijzonder mooi kijkspel nauwelijks meer behoeven om te draaien. De laatste jaren is het onder de Franse steden een soort rage geworden elkaar in spectaculaire défilés te overtreffen en men is sinds enige tijd overgegaan tot. het enga geren van buitenlandse showorkesten die, voor rekening van het stads bestuur geïnviteerd worden over te komen, ten einde ter opluistering bij de optochten te worden ingedeeld. Vandaar, dat men in Frankrijk bij der gelijke gelegenheden steeds de diverse muziekkorpsen kan ontmoeten uit Italië, Spanje, Oostenrijk, België en Nederland. Zondag Naar Frankrijk Géén onderdak Keukengerei in bosjes gevonden umm cursus ■B- per kwartaal een nachtelijke autotocht, kris-kras door een deel van Parijs, waar de erenaam „La ville lumière" stellig niet op van toe- I passing is, vonden allen ten slotte een slaapplaats. Dit laatste onder meer dankzij de IJ-tie. De Nederlanders werden door het muider Harmonie, welk korps zich bij de Franse publiek bedankt met een spon- UTinlrTAntiTtAlrt V 1 JX X X X1 Ij taan applaus en met „bravo -geroep be- muziekfestivals in Kerkrade tot internati onaal niveau wist op te werken, het geen de Franse organisatoren niet is ontgaan. Als gevolg van deze reputatie heeft de IJmuider Harmonie al tweemaal aan de carnavalsoptochten in Cannes, eenmaal aan de stadsfeesten van Besan gon en sedert het afgelopen weekeinde ook eenmaal aan het herfstcarnaval in Bagneux mogen deelnemen, een royale voorstad van Parijs. Zaterdag zijn de IJmuidenaren in de prille morgen naar Frankrijk vertrok ken en toen het korps na een reis van dertien uur en een vluchtige blik op de Are de Triomphe en de Eiffeltoren einde lijk in Bagneux arriveerde was het on- middelijk aantreden geblazen, want de IJmuider Harmonie was ook ingedeeld bij de geïllumineerde optocht waarmee het herfstcarnaval van Bagneux zou wor den ingeluid. Het werd de intocht van zij ne majesteit Bacchus de Zevende, welke imaginaire vorst hier wel als- schuts patroon van het najaarscarnaval kan worden beschouwd. Zijn clowneske standbeeld van gigantische afmetingen werd op een enorme zegewagen in de op tocht meegevoerd en fungeerde aldus als de centrale figuur, temidden van een aan tal andere verlichte praalwagens, beurte lings in charmante of burleske uitvoe ring maar altijd even 'fraai als origineel. De IJmuider Harmonie werd hier voor het eerst geassisteerd door de majorettes van Bagneux, een groep van ongeveer dertig charmante Franse meiskes, die de haar voorgeschreven show in samenwer king met de musici uit Velsen schier feilloos hebben uitgevoerd. Het wekt daardoor de schijn of hier sprake was van een sinds lang bestaande combina loond. Het succes bracht de leden van de IJ muider Harmonie in de beste stemming zodat zij laat op de avond vergevingsge zind genoeg waren om het de sympathie ke gastheren niet al te zeer kwalijk te ne men, dat zij met de verzorging van het logies wel enigszins volgens de „Franse slag" te werk waren gegaan. Vele Velse- naren hadden namelijk 's nachts om half twee nog geen onderdak maar na Aanvoer van maandag' Door 62 vaartuigen werden maandag morgen in IJmuiden aangevoerd 7915 kisten yis, 3500 kilogram tong en 690 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 1380 kisten schelvis, 690 wijting, 300 gul en kabeljauw, 1380 kleine gul, 610 koolvis, 1400 haring, 3000 kleine kisten haring, 160 makreel, 290 kleine kisten makreel, 760 schol, 25 tarbot en 510 varia. Prijzen van maandag Per kilogram, in guldens: heilbot 6.60- 6.10, tarbot 6.40-6.00, grote tong 9.07-8.49, grootmiddel tong 7.83-7.60, klein middel tong 4.23-3.81, tong een 4.25-3.92, tong twee 4.04-3.80. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 140- 110, middel kabeljauw 130-100, grote kool- vis 94. Per tien stuks: grote kabeljauw 142- 96, middel kabeljauw 65-48. Per hoop: rog 72-40. Per 50 kilogram: grote schelvis 41-38, middel schelvis 39-32, klein middel schel vis 34-28, schelvis een 36-23, schelvis twee 43-25, kabeljauw een 51-40, kabeljauw twee 48-38, kabeljauw drie 35-25, grote en middel schol 90-78, kleinmiddel en schol een 86-78, schol twee 74-63, schol twee 74-63, schol drie 51-33, koolvis een 33-30, koolvis twee 28-23, schar 51-38, poontjes 33, haai 51-33, gestripte wijting 36-22, dichte wijting 32-21, haring 26-12.50 makreel 41-13.60, tarbot 220-110, tong schar 74, ham 194. Scheveninigen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 55 kisten schelvis, 200 wijting, 350 gul en kabeljauw, 900 haring, 2000 kleine kisten haring, 300 makreel, 200 kleine kisten makreel, 20 schol, 200 stijve kabeljauwen en 1500 kilogram tong. U kunt het uzelf gemakkelijker ma ken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 11,70, postabonnees f 12,95. U kunt het ons gemakkelijker maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voorzien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. In dien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorgadres van de krant vermelden? Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkstezijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de girorekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Nog dit jaar gaat men beginnen met de werkzaamheden ten behoeve van de ruil verkaveling in de gemeenten Beverwijk en Heemskerk. Er zullen twee wegen worden aangelegd ter ontsluiting en ver betering van het tuinbouwgebied dat straks een oppervlakte zal krijgen van 600 hectaren. Op 9 april 1964 had reeds de stemming plaats, die toen in een grote meerder heid voor de verkaveling uitviel. De plaat selijke commissie heeft toen in het be trokken gebied veel werk gedaan. Nu is het dan eindelijk zover dat met de eer ste werkzaamheden een begin is gemaakt. In het verkavelingsgebied dat ten wes ten van de Rijksstraatweg onder Heems kerk ligt heeft de Grond Maatschappij de eerste wegen uitgezet. In de eerste plaats zal de Voorweg doorgetrokken worden naar de Creutsberglaan. Tot nu toe loopt de Creutsberglaan ter hoogte yan de Nolle dood, maar deze laan krijgt straks een doorgaande verbinding vanuit het verkave lingsgebied naar de Zeestraat. Het gedeel te tot aan de Bankelaan zal verbeterd worden. De weg is al uitgezet. De breedte van de weg wordt 3 meter harde weg en aan weerszijden 2 x 2 m. berm, terwijl er ook nog een werkruimte bijkomt, die later weer aan de betrokken eigenaars wordt teruggegeven. De tweede weg die al uitgezet is loopt ongeveer van af de Strengweg parallel met de Voorweg naar de Oudendijk. De voorzitter van de plaatselijke com missie, de heer P. Verduin, hoopt dat de erven Boreel in het laatste kwartaal de vergunning krijgen voor de af te zanden j 35 ha duingrond in het verlengde van de Oudendijk. Dit is een werk dat onge veer twee jaar in beslag zal nemen. De restauratie van het oud-katholiek i verenigingsgebouw aan de Wilhelminaka- de te IJmuiden is voltooid, nadat hier aan werd begonnen in oktober 1960. Aanvankelijk zou er alleen een nieuwe kolenbergplaats komen, die in dat jaar gereed kwam door een aantal menden, dat daarvoor de vrije tijd besteedde. Na dat dit karwei klaar was, kwamen de ve le andere gebreken van Jiet omstreeks 1930 aangekochte huis aan het licht. Tot de belangrijkste taak behoorde het her stel van het loodgieterswerk en wijziging van de gevels, waarmede in 1961,even eens door vrijwillige arbeid op zaterda gen, werd begonnen. In 1962 konden de gevels hun afwerking ondergaan en werd een gedeelte van de bovenverdieping opgeknapt, waaronder de leringkamer en de zogenaamde hoefijzer- zaal, die bij de damesverenigingen in vast gebruik is. In 1963 volgde het res tant van de bovenverdieping, het trap pehuis en de kleine zaal van de beneden verdieping, wat in 1964 werd voortgezet met een deel van de benedengang en een deel van de grote zaal beneden. In 1965 volgde het restant van de gang beneden, de grote zaal, de keuken en het herstel van de riolering. Dit jaar is er voorts nog een veran dering in de toilettenruimte gekomen, is de fraaie marmeren gang opgeknapt, heeft de kelder een goede beurt gekre gen, werd de bijkeuken vernieuwd, wer den regenbak en tuinmuur hersteld en zijn de gevels in een nieuwe verflaag ge bracht. Al met al lijkt het per jaar niet veel wat aan restauratie is gebeurd, doch daarbij moet wel worden afgewogen, dat slechts zeer weinigen zich hiervoor heb ben ingezet. De vaste kern, die bijna ie dere zaterdagmorgen in en om het ge bouw was te vinden, heeft dan ook veel eer van zijn werk. Incidenteel en soms in oecumenisch verband is hulp ver leend in de vorm van mankracht en ma terialen. En tenslotte hebben vele oud katholieken door middel van vrijwillige bijdragen het mogelijk gemaakt, dat het oud-katholiek verenigingsgebouw nu weer een groot aantal jaren aan zijn bedoeling kan beantwoorden. Zondagmiddag schaarden zich eveneens tienduizenden Fransen langs de afzet tingen op de ruime Boulevard Champag- neux om het voorbijtrekken van de fraaie optocht gade te slaan. Deze bestond uit een groot aantal prachtige praalwagens, telkens door een muziekkorps vooraf ge gaan. Het eindpunt was een grote, met draperieën versierde tribune, waarop de burgemeester, het stadsbestuur en ande re autoriteiten hadden plaatsgenomen. Deze optocht resulteerde opnieuw in een bijzonder spectaculair schouwspel, met Franse esprit en veel gevoel voor humor samengesteld. Hier ontmoetten de uitersten elkaar zoals de Koningin van het Jaar van Bagneux en het afschrik wekkend monster van Loch Ness. Zoals meestal een van de beste nummers voor de finale wordt bewaard, viel de IJmui der Harmonie de eer te beurt deze op tocht te mogen besluiten. Opnieuw met de majorettes van Bagneux als charman te assistenten werd het marcheren tel kens even onderbroken om enige figuren uit te voeren waarvan het ritme en de schier feilloze uitvoering het publiek ge regeld in verrukking brachten. Het was een imposante aanblik de verrichtingen van het grootbezette tamboer- en trom- petterskorps tezamen met de Harmonie te kunnen gadeslaah. 's Avonds werd nog een herhaling ge geven van het Défilé Lumineux waar mee ook voor de IJmuider Harmonie de successen van de vorige avond werden geprolongeerd. Voor de leden was het uitstapje naar het buitenland uiterst ver moeiend maar door de bijval voor „Les Hollandais" werd dit stellig ruimschoots gecompenseerd. Tijdens de gistermiddag in de badplaats Wijk aan Zee gehouden voetbalwedstrijd tussen de elftallen van de v.v. Wijk aan Zee en Hoofddorpse Boys heeft zich een ongeval voorgedaan. Toen de Hoofd dorper G. Stolwijk een poging deed om de bal te bemachtigen, kwam hij ten val en brak de rechter enkel. Het slachtoffer werd naar het Rode Kruisziekenhuis van Beverwijk overgebracht. „Ra-ra-radarboys", deze kreten waren zaterdag niet van de lucht op de rol- schaatsbaan bij de Radarstraat in IJmui den. Daar werd tot slot van het Duinwijk- straatvoetbaltoernooi de finalewedstrijd tussen De Radar Boys en Le Maire Stars gespeeld, welke eindigde in een 1-0 zege voor Le Maire Stars. Scheidsrechter Vlieland leidde de wed strijd beheerst en beslist. Voör de rust namen Le Maire Stars duidelijk een ver dedigende positie in tegenover de voort durend in de aanval zijnde Radar Boys. Het kwam echter voor de rust niet tot doelpunten. Onmiddellijk na de rust keer de Le Maire Stars zich fel tegen de Radar Boys en rta enige geestdriftige aanvallen kon Meindert Boer dankzij een mooie voorzet van clubgenoot Johan Tol voor het winnende doelpunt van Le Maire Stars zorgen. Wat de Radar Boys hierna ook probeerden de stand bleef 1-0 voor Le Maire Stars, die dus als overwinnaar uit dit straatvoetbaltoernooi tevoorschijn ge komen zijn. Na de wedstrijd reikte de heer Van der Hulst, de trouwste toeschouwer in dit toernooi, aan elke speler van Le Maire Stars een medaille uit. De overgelukkige voetballers namen onmiddellijk enthou siast de ploegleider en organisator van het Duinwijk straatvoetbaltoemooi op de schouders om onder luid gejuich het speelterrein te verlaten. Enkele dissonanten daargelaten is het toernooi wel een groot succes geworden, hetgeen niet in de laatste nlaats te danken is aan Le Maire Sters-speler Hartman, die zich hiervoor onvermoeidbaar heeft inge zet. Volgend jaar hoopt de heer Hartman dit toernooi wederom te kunnen houden, hetgeen hem na deze succesvolle wedstrij den en medewerking zeker wel zal geluk ken. De politie van Beverwijk heeft zater dagnacht twee twintigjarige inwoners aangehouden, die op de Akerendamlaan bezig waren goederen uit geparkeerd staande auto's te stelen. Bij hun arrestatie trof de politie diverse gestolen voorwer pen op de daders aan. Tot de buit behoor den o.a. een doos sigaren, een aansteker en eerf waarschuwingslamp. In de bosjes aan de Grote Beerstraat in IJmuiden zijn een brpodtrommel, een poetsmiddelendoos, een etenstamper, een schiumspaan, een soep- en een juslepel gevonden. De politie onderzoekt of dit keukengerei van diefstal afkomstig is. Na een geduldig, doch moedig gedragen lijden, heeft God in Zijn Heerlijkheid opgenomen mijn lieve vzouw onze zorgzame moeder en grootmoeder MARIANNE PIRI echtgenote van CORNELIS HENDRIKUS KRAKER op de leeftijd van 53 jaar. C. H. KRAKER C. G. KRAKER CHRISTIAN ROBERT LORRAINE IJmuiden, 17 september 1966 Grahamstraat 142 De overledene is opgebaard in het Antoniuszieken- Sü'i.» e IJmuiden; bezoek van 10-11 en van 19 00- 20.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben woensdag t-> s-ejL£?HerT?'s om !4.00 uur op de begraafplaat „Duinhof' te IJmuiden. Vertrek huis 13.30 uur. Heden is zacht en kalm na een kortstondige ziekte van ons heengegaan onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader GERRIT HENDRIKUS VELLEMA weduwnaar van MAARTJE KNEGT op de leeftijd van 84 jaar. IJmuiden, 17 september Groeneweg 60 Correspondentie-adres Uit aller naam C. VELLEMA 1966 Dennenstraat 11 Groeneweg 60. Bezoek De overledene is opgebaard van 19.00 - 21.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben op woensdag 21 september a.s. om 11.30 uur op de begraafplaats „Duinhof" te IJmuiden. Vertrek Groeneweg 60 te 11.00 uur. IIANDELSCORRESP. ex. dec. '66 (gev.) 22 sept ex. juni '67 (beg.) 22 sept HANDELSCORRESP. ex. dec. '66 (gev.) 21 sept. ex. juni '67 (beg.) 21 sept. SPREEKV.HEID 26 sept, HANDELSCORRESP. ex. juni '67 (beg.) 23 sept. ex. dec. '66 (gev.) 20 sept. SPREEKV.HEID 26 sept HANDELSCORRESP. ex. juni '67 (beg.) 26 sept. ex. dec. '66 (gev.) 26 sept. SPREEKV.HEID 26 sept. SPREEKV.HEID TAAL/GRAMM. sept. sept. ex. ex. (gevord.) (beginn.) sept. sept, Prosp. op aanvr. Telef. 14517 Haarlem, Oude Gracht 71 INST. Bfl het reageren op ad vertenties, die onder num mer worden geplaatst, ge lieve men er rekening mede te houden dat wij alleen de bezorging op ons kunnen nemen van brieven, die een recht streekse aanbieding be vatten. De verzending van re clame-drukwerk valt daar dus niet onder. WELLICHT IS UW GALT0EV0ER ONVOLDOENDE Deze is onmisbaar voor de goede werking, het evenwicht en de ge zondheid van het organisme. Te weinig gal verstoort dit even wicht. U gaat aan hoofdpijn lij den. Doe dan de kuur met Carters Pilletjes. Ze zijn plantaardig en zacht, zij wekken de gal op en zorgen voor een goede toevoer van gal in de darmen. U voelt zich weer prettig en in een zonnig humeur. PILLETJES Zokflocon t f 1.45 - Gtzinsffaton -. f J 90 Spreekv.beid ex. juni '67 voor MULO leerlingen Aanvang: 26 september Corresp. en/of conv. Corresp.jen/of Taal Nederl. en Engels Praktykex. de.c./jan. Gesp. 10-maands Aanvang: 22 sept. ■ililMTM SCHOOL Frans Halsstraat 2, Haarlem Telefoon 61954 (b.g.g 56138) Kreeft-, schotels. zalm- en tong- Telefoon 0 2550 - 6583. De Rechter-comm. i. h. faill. J. de Waard, Huygensstraat 2, IJmuiden, heeft bepaald: 1. dat de indiening der schuldvorderingen moet plaats hebben uiterlijk tot 6 december. 2. dat de verificatieverg. zal plaats vinden wo. 28 dec. 1966 te 14.00 uur in het paleis van Justitie Jans straat 81, Haarlem. Curator Mr. A. N. Helsloot, Prinsesselaan 1 a. Beverwijk. De Rechtercomm. i. h. faill. A. de Graaf, Lange Nieuw- straat 152 IJmuiden, heeft bepaald: dat de indiening der schuldvorderingen moet plaats hebben uiterlijk op 6 december. dat de verificatieverg. zal plaats vinden wo. 28 dec. 1966 te 14.45 uur in het paleis van Justitie Jans straat 81, Haarlem. Curator Mr. A. N. Helsloot, Prinsesselaan 1 a, Beverwijk. KENAUPARK 30 - HAARLEM Telefoon: 0 2500-18560 Wij vragen voor het kantoor te Haarlem Leeftijd 1620 jr (met. MULO-opl.). GEBODEN WORDT Goede salaris- en pensioen regeling Reiskostenvergoeding Goede vakantieregeling Sollicitaties aan nevenstaand adres. tijdens vakantie en ziekte van onze bezorgers moet de krant worden bezorgd. Wij vragen daarom voor de reserve - dienst van ons bezorg - apparaat Moet iedere middag vanaf 15.- uur beschikbaar zijn. GOEDE BELONING. Ook scholieren vanaf 16 jaar kunnen zich aanmelden aan ons kantoor LANGE NIEUWSTRAAT 427 - IJMUIDEN De ondergetekende straat plaats wenst met ingang van 1 oktober a.s. een abonnement op 11.70 Handtekening: U kunt deze aanmelding per post opzenden of meegeven aan de bezorger in uw wijle

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4