EHBO in Heemskerk vierde zevende lustrum met wedstrijd en receptie Meer dienstbaar zijn in totaal gezondheidszorg KEJVI BENZINE GULDENS w Verenigingsnieuws uit de IJmond OLIE Groot kamp van verkenners in Heemskerk Voorraad winter wortels spoorloos Voorwaarts uit IJmuiden won nationaal drumband concours in Uitgeest Jongedierendag in Beverwijk Geval van kolendamp in woning te Beverwijk Gasbedrijf had ongewenst bezoek Havenberichten Vechtstraat 2 IJmuiden Grote auto? Kleine auto? 6 0 4 4 ZWANENBURG MAANDAG 19 SEPTEMBER 1966 5 PER LITER CENTEN VOORDELIGER PER TANKVULLING SERVICE STATION SUPERBENZINE NORMAALBENZINE DIESELOLIE MENGSMERING MOTOROLIE waarom niet allebei tegelijk) Waarom niet een Simca 1000? Rijprestatie, zitcom fort en vering van de 'dure wagen', maar de wend baarheid en prijs van 't kleine type auto! Let op de felle acceleratie, op 't makkelijke sturen, op 't schakelgemak, op 't ruimere zicht, op de groot bagageruimte, op de'verbluffend lage nieuwprijs, op de hoge inruilwaarde. Waarom niet een échte auto, een ruime 4-deurs Simca 1000 voor een kleine prijs! Proefrit kost u niets en verplicht u tot niets. SIMCA G. INIA v/h Kennemer Garage N.V. V elsen-IJ muiden Beverwijk HOTEL ROYAL KENNEMERLAAN 93 - IJMUIDEN - TELEFOON 7452 Sfeer en gezelligheid - Twee dingen - één begrip Voor uw RECEPTIES en PARTIJEN Voor een VLOTTE BEZORGING van onze hebben wij een SPECIAAL TELEFOONNUMMER De drumband van de speeltuinver eniging Randwijck vertolkt op muzi kale wijze haar dank. In het komend weekeinde verwacht de Katholieke Verkennersorganisatie in het district Beverwijk niet minder dan 250 jongens op een groot kamp te Heemskerk. Deze ontmoeting van alle verkenners uit dit district luistert naar de naam „Dis- torama" (afgeleid van „district" en „pa norama") en zal in het teken van het spel staan. Op het terrein gelegen op de hoek Gerard van Assendelftstraat Vrij- burglaan (weide boerderij Vrijburg) zal zaterdagmiddag een Breugheliaans feest worden aangericht, waarbij burgemeester H. Nielen van Heemskerk de jongens uit de wijde omtrek welkom zal heten. Distorama betekent een plezierige start van een nieuw activiteiten jaar van de jongens die het spel van verkennen spe len. Op de kermis, die op zaterdagavond wordt gehouden, zullen tal van spelen zo als Schots paalwerpen, aardappelgevecht, tastkin, en wedlopen een spannende be levenis worden. Zondagmorgen houden de verkennerspatrouilles een grote stunttocht in en om Heemskerk. Zaterdagavond scharen de jongelui zich rond het kamp vuur voor een afwisselend programma met verrassingen. De beste patrouille zal naar huis gaan met een wisseltotem als prijs. Een inwoner van Beverwijk heeft aan gifte bij de politie gedaan, dat het afge lopen weekeinde een deel van zijn voor raad winterwortels is gestolen. Niet minder dan 7 vierkante meter peen is verdwenen uit de tuin aan de Kuikens- weg. Vermoedelijk hebben de daders de wortelen gerooid tussen zaterdagmiddag 4 uur en zondagmorgen. Ook de mede-oprichtster, de nu 76- jarige mejuffrouw Taams, gaf acte de presence. Zij biedt de huidige voorzitter, de heer P. Monsma, haar gelukwensen aan. PIM, de afdeling Heemskerk van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor EHBO heeft bij de viering van het ze vende lustrum niet over gebrek aan be langstelling te klagen gehad. Zowel tij dens de wedstrijden als tijdens de recep tie en de feestelijke diploma-uitreiking kwamen velen naar het hervormde jeugd- gebouw de Magneet om het bestuur van de jubilerende vereniging hun gelukwen sen aan te bieden. De viering van dit jubileum werd inge zet met een wedstrijd, waaraan door zes verenigingen werd deelgenomen. De Be- verwijk-Hoogoven-combinatie (BHC) be haalde hierin met 289 punten de eerste prijs en won daarmee de fraaie, door Hoogovens beschikbaar gestelde beker. De door de gemeente Heemskerk be schikbaar gestelde tweede prijs ging naar Assendelft met 282 punten. Amsterdam (Tuinsteden-West) veroverde met 275 punten de derde prijs. Vierde werd PIM met 247 punten, terwijl St. Christophorus en Van Gelder met respectievelijk 190 en 181 punten de vijfde en zesde plaats be zetten. De leidersprijzen werden als volgt toegekend: 1. BHC - 92 p.; 2. Amster dam - 90; 3. Assendelft 85 p.; 4. PIM - 83 p.; 5. v. Gelder - 76 p.; 6. St. Christopho rus - 68 p. De jury voor dit programma onderdeel werd gevormd door de dok toren Fierstra (Velsen-Noord), Willemse (Assendelft) en van Leesten (Castricum). De receptie werd op muzikale wijze ge opend door de drumband van de speel tuinvereniging Randwijck. Bij monde van de 12-jarige Joke Hillebrink vertolkte deze vereniging hiermee haar dank voor de grote hulp en assistentie, die zij van PIM heeft ondervonden. Ook de mede oprichtster, de nu 76-jarige mejuffrouw Taams, kwam haar opwachting maken en haar gelukwensen aanbieden. Het hoogtepunt van de feestelijke bij eenkomst, die 's avonds eveneens in de Magneet werd gehouden, was ongetwij feld de uitreiking van de Dr. C. W. Ti- lanus jr.-medaille aan de heer H. Kranen donk door de districtsbestuurder van Noord-Holland, de heer J. W. Stassen. De heer Kranendonk kreeg deze onderschei ding voor zijn 25-jarig lidmaatschap van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor EHBO. In zijn toespraak interpreteerde de heer Stassen de naam va/i de vereniging (Pe- riculum in mora) heel erg vrij als „Wij zullen de perikelen mores leren", waarin volgens de heer Stassen PIM de afgelo pen 35 jaar ondanks vele moeilijkheden wonderwel in geslaagd was. Hij compli menteerde het bestuur met het bereiken van deze mijlpaal en overhandigde de heer Monsma de zilveren bondsvaan. Te vens sprak de heer Stassen zijn vreugde uit over de aanwezigheid van burgemees ter Nielen, waaruit volgens hem maar al te zeer de waardering van het gemeente bestuur bleek. Hierna speldde de heer Stassen de heer Kranendonk de dr. Tilanus-medaille op als dank voor het vele en belangrijke werk, dat deze voor de vereniging heeft verricht. Burgemeester Nielen reikte na de pauze de eenheidsdiploma's uit aan de dames: E. G. Dijkman - Sap; mej. A. v. Duiven voorde; C. Kwantus, P. M. v. Kuijk, T. L. Oostenbrink, T. v. Wijk - Coenen, G. M. Spruijt - Boelee, E. v. Strien - Visser, H. B. v.d. Velden - v. Haasen, G. Ver laat, J. E. v.d. Waal - de Reus, T. Wil- lems van Dijk - Stammes, G. J. M. Bor- gers - Oostenbrink, G. A. Bos Thoma, E. M. Machielse, G. Greven - Riggeling, W. Duin en C. M. Sap en de heren: H. Eijking, P. C. van Galen, A. Th. de Jong, G. Hommega, J. A. v.d. Waal, H. J. Peg- geman, R. C. v. Lieshout, A. Kozijn en H. Donker. Vooraf richtte burgemeester Nielen een woord van felicitatie tot de jubilerende vereniging en warme woorden van waar dering aan het adres van de heer Kranen donk. Veel waardering zei spreker te hebben voor het grote enthousiasme, waarmee de betrekkelijk kleine vereniging een bijzon der stuk gemeenschapswerk heeft ver richt en waarmee de pioniers de lamp - dikwijls zonder uitzicht brandende hebben gehouden. „Hulde voor deze pio niers, die daardoor een grote taak in de historie van PIM hebben vervuld", aldus spreker. U moet ook in de verdere uitbouw van de vereniging geen uitstel gedogen", ver volgde burgemeester Nielen, „want het instituut van de EHBO kan persé niet ge mist worden". Spreker pleitte voor één EHBO-insti- tuut, Wjant in taak en doelstelling bestaat immers geen verschil in opvatting. Voorts stelde spreker, dat er ook ten opzichte van de openbare volksgezondheid een plaats moet zijn voor de EHBO, die hier van toch een verlengstuk is. Als een pro grammapunt voor de beide EHBO-vereni- gingen zag burgemeester Nielen het el kaar in dit opzicht kunnen vinden. Tevens sprak hij de gedachte uit, dat de taakstelling door een meer dienstbaar zijn in het totaal van de gezondheidszorg zou kunnen worden uitgebreid. Bij ver jonging van de leeftijd van de leden zou mogelijk verpleging en verzorging van zieken en ouden van dagen hierin kunnen worden opgenomen. Vanuit het ideaal, de burgerzin en de eigen ethische instelling zou een nog gro ter rendement te halen zijn door meer te doen dan de eigenlijke opdracht luidt. De heer Monsma overhandigde burge meester Nielen een aandenken en een fraai boeket bloemen voor mevrouw Nie len. Ook de arts-docent, dr. Nielen en diens echtgenote kregen dankwoorden en een attentie te incasseren. De heer Kra nendonk ontving een boekwerk en me vrouw Kranendonk eveneens een tuil bloemen, terwijl ook mevrouw Wijdoogen een bloemenhulde kreeg aangeboden. Aan 22 actieve leden werden tenslotte een herinneringsmedaille uitgereikt. Dit waren de dames: Blom, Neuteboom, Hon delink, ten Hoeve, Kroonberg, Kramer, van Galen en Taams en de heren: dr. Nielen, Monsma, De Meester, Wijdoogen, de Groot, Kranendonk, Hillebrink, Wijn berg, Wentink, Idema, Suurland, Andrin- ga, Appel, van Lieshout en Wester. Als geschenken bij het jubileum ontving PIM een volledige spaltset, een torso en een opti-cart met een 12-tal platen. *37, De drumband Voorwaarts uit IJmuiden heeft zondag het in Uitgeest gehouden nationaal concours gewonnen met 97 punten. Er waren 24 deelnemende korpsen, met totaal ruim duizend medewerkenden. Voorwaarts kwam met een bezetting van 40 man op het strijdtoneel. Op 1 oktober gaat Voorwaarts naar Alkmaar, om aldaar deel te nemen aan een concours. (in pand v.h. Van Oosten) Het heeft bijna de gehele zaterdag ge duurd voordat de vijf keurmeesters, in Beverwijk de prijswinnaars aangewezen hadden bij de jongedierendag van de kleindierensportvereniging IJmond. Deze jongedierendag werd gehouden in de kan tine van Smit's Bouwbedrijf aan de Be- neluxlaan. Er waren in totaal 325 dieren ter keuring aangeboden. Als keurmeesters fungeerde de heren J. Hartland uit Alkmaar voor de hoen ders, Jansen uit IJmuiden voor de sier duiven en De Wit uit Bameveld voor de konijnen. Keurmeester De Wit werd bij gestaan door de keurmeesters Mulder uit Amsterdam en Van Oers uit Amersfoort. De winnaars in de verschillende groe pen waren als volgt. Hoenders: groep 1 C. Sintenie, Sant poort; groep 2. U. Kloosterman, IJmuiden; groep 3 Zaal Santpoort; groep 4 Don kelaar, Heemstede; groep 5 J. Schoon, IJmuiden; groep 6 U. Kloosterman, IJmui den. Bij de hoenders werd groep 2 van de heer U. Kloosterman als fraaiste groep aangewezen. Sierduiven: groep 7 J. H. Kruize, Be verwijk; groep 8 D. Kooy, Velsen-Noord groep 9 F. Jansen, IJmuiden. De fraai ste groep was die van de heer J. H. Kruize. Konijnen: groep A J. A. Boots, Heems kerk; groep B mevr. Ten Brink. Bode graven; groep C T. H. Koper, Oudendijk groep D Boots, Heemskerk; groep F J Boots, Heemskerk; groep F Th. Koper, Oudendijk; groep G L. Beentjes, Heems kerk. De fraaiste groep was hier de Angora groep van mevr. Ten Brink uit Bodegra ven. SIMCA 1000 VANAF f 5395.— N66 NEDERLAND N.V. Voor IJmuiden—Velsen-N.—Velsen-Z.—Santpoort— Driehuis TÖÉÖf KENNEMERLAAN 222 - 226 SI M CA IJmuiden - Telefoon 02550 - 4324 - 6238 Zaterdag heeft zich in een woning aan de Beneluxlaan te Beverwijk een geval van kolendamp voorgedaan. Kort nadat de hoofdbewoner, de heer F. H., de kachel had aangemaakt, klaagden zijn vrouw, kinderen en schoonmoeder over hoofd pijn. De schoonmoeder werd zelfs onwel. Dit was voor de heer H. aanleiding om de haard van zijn plaats te halen. Het bleek toen, dat de afvoerpijp van de ka chel vol roet zat. De schoorsteen was kort geleden geveegd. De bewoners hebben er geen nadelige gevolgen van ondervonden. Het kantoor van het gemeentelijk gas bedrijf aan de Parallelweg te Beverwijk heeft zondagmorgen ongewenst bezoek gehad. De dader verbrijzelde een spiegel ruit om binnen te komen, doch trof niets van zijn gading aan. De politie is nu op zoek naar de inbreker, die getuige bloedvlekken verwondingen moet heb ben opgelopen. Aangekomen zaterdag: Arneborg, Stugsund; Hunter, Sheerness voor Zaandam; Edda (Duits), Antwerpen voor IJmuiden; Reest- borg, Seskarö; Tor Anglia, Immingham; Ra ket, Londen; Spaarnestroom, Huil; Jozef Corad, Port Said; Markborg, Swansen; Frans van Seumeren, Hamburg, Confid, Newport (Wight) voor Zanadam; Albireo, Itea voor IJmuiden: Borneo, Antwerpen; Dinkelstroom, Londen; Regulus, Kotka voor Velsen; Fivel- borg, Den Bosch voor IJmuiden; Hinde, Londen; Reind, Poragrunn; John-V., Londen; Nautilus. Isleworth. Aangekomen zondag: Vega, Gefle; IJstroom Leith; Barlby, Port Arthur; Aase Hoey Ventspils; Mare Liberum, Dagenham; Thetis, Hamina; Ida-D., Par; Nath. Coast, Newcastle on Tyne; Weimar, Antwerpen; Draco, Aarhus, Hondsbosch, Londen; Bramber, Thamesha- ven; Mercur, Karlstad; Navigare, Goole Trito, Dublin; Rossen, Gothenburg voor Vel sen; Baldur, Narvik; Plover, Felixtowe; Te xelstroom, Liverpool. Aangekomen maandag: Stevusklint, Oxelo- sund, Texelstroom, Liverpool; Heinrich Knuppel, Stockholm; Dania, Kopenhagen; Kong Alf Sarpsborg voor IJmuiden. Vertrokken zaterdag: Steyning, Newcastle; llse-B, Delfzijl; Orion, Hamburg van IJmui den; Eroj. Jakobstad; Dollard, Dublin; Maas, Selby, Equtor, Londen van IJmuiden; Lucie Schulte, Leith; Wega, Norrkoping; Jean-E. Londen: Tor Anglia, Immingham: Freiburg, Christobal: Ouwerkerk, Londen: Artemis Bremen; Westfalia, La Guaira; Edda (Dts) Bilbao van IJmuiden; Aristoteles, Le Havre Garlinge, Pugnwash van Velsen; Lena, Sa- vona van IJmuiden; Joh. Gorthon, Rotter dam van IJmuiden. Vertrokken zondag: Frans van Seumeren Hamburg; Vliestroom, Hull; Sjoa, Palermo Rijnstroom, Shoreham, Hontestroom, Sheer ness; Wittekind, Felixtowe. Vertrokken maandag: Waverstroom, Lon den van IJmuiden. (Indien achter de plaats van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt betekent dit, dat het schip van of naar Am sterdam is gegaan). MAANDAG 19 SEPTEMBER Ontspanningslokaal, Van Diepenstraat, Velsen-Noord, 20 u.: „Gesprek met u-zelf", lezing door de heer J. H. Houkes voor N.C.V.B. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 19 en 21.30 u.; filiaal Sant poort „Spaarnberg", Wüstelaan (ook voor r.k. bibliotheek): 19 tot 21.30 u. DINSDAG 20 SEPTEMBER Zeewijkschool, 20 u.: Jaarvergadering oudercommissie. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10-12.30 en 14.30-17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. R.k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10-12 en 14.30-17.30 uur. Stichting huishoudelijke en gezins voorlichting. Spreekuur leidster: van 9.30- 12 uur in de Willebrordstraat 102 te IJmuiden. Tel. 02550-7715. Stadhuis. Plein 1945. IJmuiden-Oost, is te'bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Federatie Bejaardenzorg Velsen, sociaal advies voor bejaarden. Spreekuur: IJ muiden e.o. 9-10 uur in het gebouw Cul tureel Centrum, Moerbergplantsoen 22 te IJmuiden, benedenzaal 3, tel. 02550-5510; Velsen-Noord 11-12 uur in de gemeente lijke vergaderzaal in de Smit van Gel derstraat 5 .te Velsen-Noord, tel. 02510- 25550; Santpoort 15-16 uur in het gebouw „Cusa", Hoofdstraat 117, Santpoort, tel. 02560-8014; verder volgens afspraak. Se cretariaat: Hoofdstraat 117 te Santpoort, tel. 02560-8014. MAANDAG 19 SEPTEMBER Sportfondsenhad, Kuikensweg 84, ge opend van 18.30-19.45 uur en 20.45-22 uur. Openbare leeszaal. Hendrik Burger straat 70. geopend van 19-21 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 19-21.30 uur. Gezamenlijke filialen, Meerestein, Par- mentierstraat 2, geopend van 19-21 uur. DINSDAG 20 SEPTEMBER „De Opgang", 20 uur: Bijeenkomst film club „IJmond dubbel acht". Stichting voor huish.- en Gezinsvoor lichting, Akerendamlaan 16, spreekuur elke dinsdagmiddag van 14-16 uur; tel. 02510-24276. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 uur; 2Q. 15-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur; 15.18 uur; 19-21.30 uur. Gezamenlijke filialen: Meerestein, Par- mentierstraat 2, geopend van 15-17 uur. Gem. Gasbedrijf, Parallelweg 108, 10 u.: Ned. Ver. van Huisvrouwen. ADVERTENTIE

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5