Regering voert programma sober uit Plannen van het kabinet voor 1967 VAN DAG TOT DAG Bouwprogram van 117.500 woningen v. Zuiderzeefonds verdwijnt en praktijk DINSDAG 2 0 SEPTEMBER 1966 De Troonrede, die hedenmiddag door koningin Juliana in de Ridderzaal is uit gesproken, kenmerkt zich door zeer een voudige, vaak diplomatiek gekozen for muleringen, die de ernstige en voor een deel onoplosbaar blijkende problemen van deze tijd op een enigszins simpele ma nier aanduiden. Wie uit deze Troonrede zou moeten leren in welke moeilijkheden het land en de wereld zich bevinden, zou in een rooskleuriger stemming gaan verkeren dan de harde praktijk gedoogt. In een alinea van zes regels worden de zeer sombere toestand van 's rijks finan ciën, de economische teruggang en de nieuwe, zware lasten die op de bevolking zullen gaan drukken samengevat, en wel in bewoordingen die nauwelijks de ernst van de situatie vertolken: „Ondanks moeilijkheden die zich hier en daar in het bedrijfsleven voordoen en die vooral samenhangen met aanpassingen van structurele aard, is de economische groei van onze volkshuishouding niet onbevre digend. In de huidige fase van de con junctuur bestaan er echter grote span ningen zowel op de kapitaalmarkt als de arbeidsmarkt, terwijl de betalingsbalans een tekort vertoont en de prijzen aan een opwaartse druk onderhevig zijn". Dat is de formulering, waarmee een begroting wordt gepresenteerd die de twintig miljard overschrijdt en een te kort van 1176 miljoen vertoont. Een be groting waarin een drastische verhoging van de prijzen van benzine, gasolie, tex tiel, schoenen, huren, sociale premies, brood en melk, paspoorten, geldboeten, motorrijtuigbelasting en omzetbelasting wordt aangekondigd en een verlaging van investeringen in bijzonder belangrij ke werken als woningbouw en inpolderin gen in het uitzicht wordt gesteld. Wat ons aan verhoogde uitgaven voor het dagelijks leven te wachten staat, is trouwens uit de cijfers van de -begroting nog niet bij benadering te berekenen, om dat diverse verhogingen zullen worden doorberekend in de prijzen van gebruiks artikelen. De versnelde heffing van de in komstenbelasting komt daar nog als ex tra last bij en tussentijdse verhogingen van tarieven bij de NS en de PTT kun nen er ook nog bij in aanmerking wor den genomen. Dit totaalbeeld is des te somberder, omdat de regering zeer dui delijk te kennen heeft gegeven dat zij een relatieve stijging van de lonen niet zal gedogen. De Troonrede blijkt er slag van te heb ben, grote problemen met een enkel woord af te doen: „Dit jaar zullen 120.000 woningen gereed komen. De regering streeft ernaar dit niveau te handhaven. De achterstand zal dan binnen enkele ja ren zijn ingehaald". Zelden is er in een Troonrede zo optimistisch over de wo ningnood gesproken. En zelden is er zo weinig kans geweest dat optimisme ge rechtvaardigd zou blijken. Uit de begro ting blijkt ten eerste dat het bouwpro gramma niet 120.000 maar 117.500 wonin gen omvat en bovendien zal de toenemen de spanning op de geldmarkt die woning bouw nog verder beknotten, omdat de krapte aan kapitaal en de hoge rente voet iedere particuliere activiteit ver lammen. Wordt de zoetgevooisde taal der Troon rede aldus door de feiten en cijfers schril begeleid, in één enkel opzicht spreekt zij op forser en duidelijker ma nier dan men van regeringsverklaringen in het verleden gewend is. Met name over Vietnam nota bene als onder werp nummer één bijzonder nadrukke lijk genoemd komt zij met een ver klaring die welhaast een zwenking van onze buitenlandse politiek lijkt in te lui den. Zij veroordeelt het geweld, waar aan in Vietnam beide partijen zich schul dig maken, veroordeelt dus ook de Ame rikaanse wijze van „geschillen beslech ten" en raadt Washington aan vredeson derhandelingen te beginnen zonder vooraf voorwaarden te stellen. Dat is nogal wat, wanneer men bedenkt dat de Amerikaan se politiek (waarvoor toch op steun van de bondgenoten wordt gerekend) openlijk gokt op succes door geweld en niet van zins is de Vietcong als onderhandelings partner te accepteren. Helaas wordt over China alleen ge zegd dat de ontwikkeling daar waakzaam heid vereist en het verband tussen China en de VN worden niet genoemd. Wel de NAVO, die „onmisbaar voor onze veilig heid" heet, en blijkbaar belangrijker wordt geacht dan de UNO om het Chinese gevaar te bezweren. Een ander geluid in deze Troonrede, dat over de jeugdproblematiek, trekt ten slotte sterk de belangstelling. Nooit heeft een Troonrede aandacht geschonken aan een „streven naar vernieuwing" dat uit ging van personen die jonger waren dan veertig.Thans zegt zij, dat zij in sa menwerking met particuliere organisa ties recht wil doen wedervaren aan het streven naar vernieuwing dat zich (bij de jeugd) openbaart op geestelijk, sociaal en politiek gebied. En zij geeft toe dat de felle critiek op conventies en tradities in een democratische gemeenschap niet moet worden onderdrukt, maar tot ern «tige bezinning moet leiden. Dat is een grote stap vooruit, die voor al de jongeren met grote belangstelling zal doen uitzien naar initiatieven. Gezien de begrotingscijfers zullen deze initiatie ven niet veel geld mogen kosten, maar dit blijk van realiteitszin wekt toch in ieder geval het vertrouwen dat de ge beurtenissen van het afgelopen jaar hun leerzame uitwerking op de regering niet hebben gemist. Het kabinet gaat met deze begroting een sombere politieke herfst tegemoet. De versnelde inning van de inkomstenbe lasting ligt heel wat politici dat staat nu al vast onplezierig op de maag. De verhoging van de omzetbelasting op 1 januari 1968 al evenzeer. Minister Vonde ling kan volhouden dat hijzelf het verho- gingsvoorstel moet verdedigen, maar zijn opvolger zal er de economische en even tuele politieke gevolgen van ondervinden. De forse verhoging van de omzetbelas ting met een vijfde is niet op enig politiek akkoord buiten het kabinet ge baseerd. De kans dat de Kamer het voor stel helemaal of gedeeltelijk zal willen veranderen is daarom niet denkbeeldig en veranderingen in belastingvoorstellen leiden nog al eens tot een kabinetscrisis. Moeilijk zal het ook worden om de las tenverzwaringen te combineren met de door het kabinet zo dringend gevraagde matiging in de looneisen vooral als een deel van de kleine loonruimte ook nog eens gebruikt moet worden voor het spaarloon. Een beroep op het bedrijfsleven alleen is niet voldoende. Een beleid gericht op ont spanning en prijsstabilisatie heeft tot nu toe ook niet geholpen. Toch schijnt de re gering ook nu weer niet meer te willen of kunnen doen. Het kabinet zou het met deze begroting bij de eigen achterban wel eens moeilij ker kunnen krijgen dan bij de oppositie. De tegenspelers van dit kabinet kunnen tevreden zijn. Maar de regeringspartijen zullen zich met weinig enthousiasme bij deze vooruitzichten neerleggen. VyWWVWWWWWWIAAAA/WWWWWWVWWWt amaaaaaaamwwwiaaaa«wviwwvwuumaiwmaaaaaaamwu« ROMP PRINSJESDAG*^»/ ■V' *\\v2L"V, -f- Hel gebruik van een De gouden koels troonrede is afkom- is een geschenk shq uil Engeland van Amsterdam Heel hel jaar werken ca.24 mensen aan de Rijksbegroting De miljoenennota is in hel leven ge roepen doordegrond- wehleNolain 1906 7 Hel is altijd opeen dinsdag om Ie voor komen dat men op een zondag moet reizen De Rijksbegroting geeft een overzicht v.d.financiëlesitu- lie en de plannen voor hel nieuwe por De Slaten-Gene- raal is de volledige bij eenkomst v.d. Eerde- enTweede Kamer Denaam Prinsjes dag is vermoedelijk een overblijfsel v.d. verjaardag van prins Willem Y( 1748-1606) Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot opheffing van het Zui derzeefonds. Hoewel nog niet alle werken voltooid zijn achten de ministers van Ver keer en Waterstaat, van Binnenlandse Za ken en van Financiën het gewenst, het Zuiderzeefonds reeds nu op te heffen. De gegevens over de Zuiderzeewerken zullen worden verwerkt in de algemene rijksbe groting. De koningin heeft vanmiddag de nieuwe zitting der Staten-Generaal geopend met de volgende rede: LEDEN VAN DE STATEN-GENERAAL, ONRUST EN ONZEKERHEID hebben ook in het afgelopen jaar de wereld beïnvloed. De strijd in Vietnam, waar van ons bijna dagelijks de beklemmende beel den voor ogen komen, doordringt ons meer dan ooit van de noodzaak geschillen te be slechten door overleg en niet door geweld. Een spoedig einde der gevechtshandelingen in Vietnam acht de regering thans alleen mo gelijk, indien beide partijen zich bereid ver klaren tot vredesonderhandelingen, zonder vooraf voorwaarden te stellen. In de Verenigde Naties blijft ons koninkrijk zijn volle steun geven aan het gezamenlijk streven naar vrede, veiligheid en welvaart. Het neemt actief deel aan de pogingen om in internationaal overleg een verdere versprei ding van kernwapens te voorkomen. Tezamen met de Atlantische bondgenoten streeft de regering naar een vermindering van de spanningen tussen Oost en West. Kan er van enige verbetering gesproken worden wat betreft de verhouding tot de landen ach ter het IJzeren Gordijn, de ontwikkeling in China vereist daarentegen bijzondere waak zaamheid. In de gegeven situatie blijft het ge- integreerde verdedigingsstelsel van de N.A.V.O. onmisbaar voor onze veiligheid. Daarom zal ook ons land zijn bijdrage moeten leveren aan de oplossing der moeilijkheden, die door het optreden van Frankrijk zijn ver oorzaakt. In de Benelux worden nieuwe ini tiatieven voorbereid om de voltooiing der Economische Unie te bespoedigen. De werkzaamheden van de Europese Ge meenschappen konden gelukkig in het begin van dit jaar met hernieuwde kracht worden voortgezet. Sindsdien zijn er in de E.E.G., vooral op het gebied van de landbouw, be langrijke resultaten bereikt. Dat neemt niet weg, dat principiële verschillen van mening zijn blijven bestaan. Deze betreffen in het bij zonder de versterking van de parlementaire invloed en de toetreding van Groot-Brittan- nië en andere Europese landen. De regering zal hiervoor blijven ijveren, evenals voor het slagen van de onderhandelingen in de Kenne- dy-ronde. De E.E.G. kan aldus een belang rijke bijdrage leveren tot uitbreiding van de wereldhandel, die ook ten goede zal komen aan de ontwikkelingslanden. Ondanks de inspanningen die men zich in en buiten deze landen getroost, blijven de vooruitzichten op een menswaardig bestaan voor een groot deel van de wereldbevolking zorgelijk. De onlangs aangeboden nota ont wikkelingshulp schetst de zware taak waar voor onze generatie zich geplaatst ziet. De re gering meent daarom, dat de financiële beper kingen die thans noodzakelijk zijn, geen be letsel mogen vormen de Nederlandse hulp verlening opnieuw te vergroten. Het ver heugt de regering, dat een oplossing kon wor den gevonden voor de schuldenregeling met Indonesië. Voor een verdere gunstige ontwik keling van de betrekkingen tussen beide lan den is daarmede de weg vrijgemaakt. De verhouding tussen de landen van het koninkrijk blijft gekenmerkt door goede sa menwerking en vriendschap. Mijn man en ik mochten dit, evenals onze dochter Beatrix en haar echtgenoot, tijdens onze bezoeken aan Suriname en de Nederlandse Antillen dank baar ervaren. De regering blijft bereid met financiële en technische hulp bij te dragen tot de oplossing van de sociale en economische problemen, waarvoor Suriname en de Neder landse Antillen zich gesteld zien. Ondanks moeilijkheden die zich hier en daar in het bedrijfsleven voordoen en die vooral samenhangen met aanpassingen van structurele aard, is de economische groei van onze volkshuishouding niet onbevredigend. In de huidige fase van de conjunctuur bestaan er echter grote spanningen zowel op de geld en kapitaalmarkt als op de arbeidsmarkt, ter wijl de betalingsbalans een tekort vertoont en de prijzen aan een opwaartse druk onderhevig zijn. De regering ziet het als haar eerste taak eraan mede te werken, dat meer evenwichtige verhoudingen worden bereikt. Daartoe is zij bij het vaststellen van de begroting uitgegaan van een sobere uitvoering van haar program. Desondanks is daarmede een aanzienlijke stij ging der uitgaven gemoeid, zodat het onver mijdelijk is enkele belastingen te verhogen. Ook door haar loon- en prijsbeleid en door het bevorderen van besparingen tracht de rege ring het evenwichtsherstel te bespoedigen. Bij dit alles streeft zij naar een zo rechtvaardig mogelijke lastenverdeling. Wat de belastingen betreft stelt de regering voor de heffing op gasolie en uitsluitend voor het jaar 1967 de accijns op benzine te verhogen. Voorts wil zij de tijdelijke verho ging van de vennootschapsbelasting voor het jaar 1967 handhaven. Met deze maatregelen kan voor het komende begrotingsjaar worden volstaan dank zij het inhalen van de te grote achterstand in het opleggen van aanslagen voor de inkomstenbelasting aan een bepaalde groep belastingplichtigen. Op 1 januari 1968 kan echter een algemene verhoging van de omzetbelasting niet achterwege blijven. Te genover deze verhogingen staat in de voor stellen der regering een verlaging van de be lastingdruk voor ongehuwden boven 40 jaar, die tegelijk met de algemene verlaging van de loon- en inkomstenbelasting op 1 januari 1967 zal ingaan. Bij het voorgestelde beleid behoeft voor de financiering van de begroting 1967 geen be roep op de open kapitaalmarkt te worden ge daan. Aldus wordt ook een gezonde financie ring van de gemeentelijke investeringen be vorderd. Het is noodzakelijk, dat ook de loonontwik keling een bijdrage levert tot het herstel van het economische evenwicht. De regering is zich ervan bewust, dat deze ontwikkeling niet uitsluitend bepaald wordt door de groei van de arbeidsproduktiviteit. Duidelijk is echter, dat mede uit een oog punt van werkgelegenheid het tempo van de loonstijging bij dat der laatste jaren moet achterblijven. Door haar beleid wil de re gering dit mogelijk maken. Mede daarom is het samenstel der belastingmaatregelen zo danig gekozen, dat in 1967 voor vrijwel alle werknemers en kleine zelfstandigen de voor delen ervan groter zijn' dan de nadelen. Tevens stelt de regering voor, de ingangs datum van de huurverhoging naar 1 juli 1967 te verschuiven. Ook een aantal nieuwe so ciale voorzieningen zal eerst op die datum kunnen ingaan. Door een krachtig prijsbeleid zal de regering ernaar streven de loonstijging zo reëel mogelijk te doen zijn. Zij vertrouwt, dat over de loonvorming voor 1967 een vruchtbaar overleg zal kunnen plaatsvinden, waarvoor het door de S.E.R. uit te brengen advies inzake het systeem der loonvorming van groot belang is. Voor het evenwichtsherstel, alsmede voor een verdere vergroting van welvaart en wel zijn van geheel ons volk is een verhoging van de besparingen noodzakelijk. Het zou van be lang zijn, indien een deel van de loonstijging daartoe werd aangewend. De regering acht het in ieder geval gewenst, dat er maatregelen worden genomen ter verhoging van het niveau der besparingen. Binnenkort zal zij over deze maatregelen een nota aanbieden, alsmede een ontwerp van wet tot instelling van een be zitsvormingsfonds. DE REGERING hecht er waarde aan haar beleid af te stemmen op de economische groei van onze volkshuishouding in de komende jaren. Daarvoor acht zij de studie van het Centraal Planbureau over de Neder landse economie in 1970 van grote betekenis. Haar opvatting over zulk een beleid is neer gelegd in de nota inzake groei en structuur van onze economie, die een dezer dagen zal worden aangeboden. De daarin geschetste ont wikkeling op langere termijn opent een gun stig perspectief voor het bereiken van de doelstellingen van haar program, dat voor iedere burger grotere mogelijkheden wil Gpe- nen om zowel in geestelijk als in materieel opzicht tot ontplooiing te komen. Aan die doelstellingen houdt de regering onverkort vast. Juist om de verwezenlijking daarvan niet in gevaar te brengen moest het tempo der maatregelen enigszins worden gematigd. De koers is echter niet gewijzigd en de re gering vertrouwt, dat u haar in staat zult stellen deze vaste koers te blijven volgen. Daarbij zal ook veel studie en werkkracht worden gevraagd. Belangrijke wetsontwerpen zijn nog in behandeling. Morgen vangt de openbare beraadslaging aan over de volks- gezondheidsnota. Binnen enkele dagen zult u in het bezit zijn van een nota inzake ruimte lijke ordening en van de zeehavennota. Wets ontwerpen tot wijziging van de onteigenings wet en tot invoering van een speculatiewinst belasting zullen spoedig volgen, evenals een wetsontwerp, dat beoogt door verhoging der motorrijtuigenbelasting de financiering van een goed rijkswegennet te waarborgen. In de loop van deze week zal de Stichting ontwikkeling en sanering van het Midden- en Kleinbedrijf tot stand komen, die tot doel heeft de structuur van dit deel van het be drijfsleven te verbeteren. Op het gebied van de landbouw en visserij wordt ter verhoging van de concurrentiekracht een hoge prioriteit verleend aan het structuurbeleid. Van grote betekenis is daarbij, dat de Gemeenschappe lijke Europese Markt haar voltooiing nadert. Dit jaar zullen ongeveer 120.000 woningen gereedkomen. De regering streeft ernaar dit niveau te handhaven. De achterstand zal dan binnen enkele jaren zijn ingehaald. De regering wil in het komende jaar een begin maken met de subsidiëring van ver betering van het wegverkeer en het openbaar vervoer in en nabij de steden, alsmede van de bouw van sporthallen. Binnenkort zal u, als een van de maat regelen ter bescherming van de persoonlijke sfeer van de burgers, een wetsontwerp wor den aangeboden tot regeling van het telefoon geheim. Een nieuw besluit tot regeling van het buitengewoon lager onderwijs kan eveneens binnenkort worden tegemoet gezien, alsmede de indiening van het ontwerp voor een nieuwe leerplichtwet. De één dezer dagen te installeren Raad van Advies voor het Weten schapsbeleid beoogt Nederland op het terrein van het onderzoek tot een slagvaardig op treden in staat te stellen. Bij haar beleid op cultureel en maat schappelijk gebied schenkt de regering haar bijzondere aandacht aan de jeugdproblema tiek. In samenwerking met particuliere or ganisaties zoekt zij naar oplossingen, die recht doen wedervaren aan het streven naar ver nieuwing, dat zich zowel op geestelijk en so ciaal als politiek gebied steeds sterker open baart. Ook al uit de vernieuwingsdrang zich niet zelden in felle critiek op gevestigde meningen en instellingen, in een democratische gemeen schap moet deze tot ernstige bezinning leiden. De regering zal daaraan naar vermogen mede werken. Zij wil bevorderen, dat de critische belangstelling, die bij velen voor het open baar gebeuren bestaat, zich positief kan rich ten op het vervullen der taken, waarvoor ons volk zich gesteld ziet. Dit zal alleen mogelijk zijn als gij, leden van de volksvertegenwoor diging, in voortdurend contact met ons volk in al zijn geledingen, daaraan uw medewer king verleent. Harerzijds wil de regering, gesteund door een toegewijd ambtenarenkorps, in het zit tingsjaar dat heden aanvangt, trachten de zojuist aangekondigde plannen te verwerke lijken. Zij vertrouwt daarvoor uw steun te verkrijgen in een openhartig overleg, dat aan ons volk de betekenis duidelijk zal maken van de grote taken, die wij tezamen moeten volbrengen. Met de bede, dat God ons allen wijsheid en kracht moge schenken bij het verrichten van deze verantwoordelijke arbeid, verklaar ik deze zitting van de Staten-Generaal ge opend. WWWWWWIAAftAAAftAftAAIWWIAAWAWAAftftlWWAAWAAAAAAAAAAIWArtAIWftAAWAAAAAAAlUVAIIIWWWIAAAAftAAAAIWWtAftftAAAWAAftAAAWAAIWWIAftAAAftllllAAAIIIIIIAftAA (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De regering neemt ten aanzien van een herziening van de ver houdingen met Suriname en de Neder landse Antillen nog steeds een afwachten de houding aan. Het beleid blijft gericht op de intensivering van de samenwerking tussen de drie landen binnen het kader van het Statuut voor het Koninkrijk. BEZITSVORMING. Het komende parle mentaire jaar wordt een wetsontwerp in gediend tot instelling van een Bezitsvor mingsfonds. Het kapitaal wordt allereerst gevormd door het bedrag van 100 mil joen uit de verkoop van Breedband, dat de regering daarvoor heeft bestemd, ver meerderd met de inmiddels gekweekte renten. SCHIPHOL. Het is de bedoeling dat de staat leningen garandeert tot een bedrag van ƒ250 miljoen voor de bouw van het nieuwe Schiphol (kosten rond ƒ400 mil joen). De KLM zal na 1969 weer nieuwe vliegers nodig hebben. Daarom is in de begroting rekening gehouden met verho ging van het aantal leerlingen van de Rij ksluchtvaartschool. ONDERWIJS. Ondanks de beperkingen in de uitgaven worden op onderwijsgebied enkele nieuwe maatregelen genomen. Bij het buitengewoon lager onderwijs kunnen meer afdelingen voor zeer jeugdigen wor den gesticht. Voor de leden van de examencommis sies zullen de vakantiegelden enigszins worden verhoogd. Het aantal experimenten in het kader van de Experimentenwet wordt uitge breid, vooral in de sfeer van het econo- misch-administratief onderwijs. Het subsidie voor het N.O.I.B. in Breu- kelen wordt verbeterd. De Stichting Ont wikkelingshulp op het gebied van het On derwijs ontvangt subsidie. BIOSCOPEN. In 1967 zal een begin wor den gemaakt met de noodzakelijke hulp voor de gezondmaking van het Neder landse film- en bioscoopbedrijf. Inclusief een bedrag voor het Nederlandse film journaal is hiervoor anderhalf miljoen gulden uitgetrokken. SPORTHALLEN. Voor het eerst is een bedrag (ƒ2,4 miljoen) uitgetrokken voor het subsidiëren van de bouw van goed kope sporthallen. Aan de opstelling van een sportnota wordt gewerkt. GEMEENTEGRENZEN. Iri voorberei ding zijn gemeentelijke herindelingen voor de West-Betuwe, de Krimpener- waard, Voorne-Putten-Rozenburg, de Hoekschewaard en Oostelijk Groningen. Voorbereid wordt gebiedsuitbreiding van een aantal steden o.m. Breda, Deventer, Doesburg, Harlingen, 's-Hertogenbosch, Sneek en Zutphen. OEFENTERREINEN. Het streven naar huur van particuliere terreinen voor op voering van het aantal militaire oefenin gen in groter verband is op een teleur stelling uitgelopen. In Nederland zijn thans 9 van de 15 benodigde oefenter reinen voor dagelijks gebruik voor klei nere landmachteenheden beschikbaar. Gepoogd wordt om voor oefeningen in groter verband de beschikking te krijgen over enkele regionale oefenterreinen. VISSERIJ. Het uitgavenpeil op de begro ting voor de visserij is vrijwel gehand haafd, vergeleken met het peil van 1965. Ook in de visserij gaat het om maat regelen tot versterking van de structuur. Voor de experimentele visserij wordt een steunbedrag van 1,7 miljoen uitgetrok ken, voor de premieregeling tot kwali teitsverbetering 1,9 miljoen en voor de sanering van de garnalenvloot, de verbe tering van de technische outillage van schepen, de stimulering van experimen tele bouw en slooppremies 1,2 miljoen. De sportvisserij krijgt 650.000 tegen 300.000 op de vorige begroting. Minister Bogaers heeft zijn woning bouwprogramma voor 1967 afgestemd op 117.500 woningen, waarvan 57.550 in de sector van de woningwet. Technisch zou een produktie van 125.000 woningen be reikbaar zijn, zo meldt de Miljoenennota, maar vooralsnog ontbreekt de financiële ruimte. Als de economische situatie het toelaat zal het aantal goedkeuringen als nog tot 125.000 worden verhoogd, waarvan 60.000 woningwethuizen. Het bouwprogramma is voorlopig als volgt verdeeld: 5ff.500 woningwetwonin gen, 14.500 gesubsidieerde particuliere huurwoningen, 22.500 gesubsidieerde eigen, woningen en 23.000 woningen in de onge subsidieerde sector. De financieringspro blemen maken het noodzakelijk dat ook de expansie in de overige bouw, die se dert 1962 reëel met 40 percent is geste gen, in het bouwprogramma 1967 wordt afgezwakt.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 3