Regeringsnota over ruimtelijke ordening Nederlands woongebied moet in 2000 driemaal zo groot zijn i* I m Ziekenfondsen zullen de „pil" niet verstrekken Kort en bondigy HUID bouw-aan-keuken Streven naar vijftig tot zeventig percent eengezinswoningen Hoge onderscheiding voor mr. ir. M. Goote Artsen in gebreke? Conflict in de Alkmaarse raad KOOT EIAHO'S Tanker van bijna 70.000 ton Tweede Kamer tegen een soort SER voor de volksgezondheid Dode bij botsing tussen busje en trein Veel bewolking VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1966 CASSETTES GERO ZIJLWEG 57 HAARLEM Tijdens dichte mist Haarlem Velsen-IJ muiden Verantwoorde luxe voor de moderne vrouw STIJLVOL - DOELMATIG ZATERDAGS GEOPEND VAN 10-14 UUR Beverwijk UILENBOOM" HOOFDSTRAAT 174 - SANTPOORT Telefoon 02560-8623 I In een nieuwe nota over de ruimtelijke ordening in ons land (de laatste dateert van 1960) heeft de regering haar visie gegeven op hoe ons land er tot aan het jaar 2000 zal uit komen te zien. Enkele kernpunten van die visie zijn: de bevolking zal toenemen tot twintig miljoen, het stedelijk woongebied zal verdrievoudigd moeten worden, rond de eeuwwisseling zullen er zes tot zeven miljoen personenauto's in ons land rijden, een „structuurschema" voor het Nederlandse hoofdwegennet voorziet in ruim 5300 kilometer weglengte (waarvan thans 1550 kilometer bestaat) en er zullen nieuwe spoorwegverbindingen moeten komen. Er zal géén twaalfde provincie van Zuiderzeepolders komen. Streven naar een sterkere spreiding van de werkgelegenheid en het wonen ziet de regering als een belangrijke zaak. Daartoe moet het noorden van ons land gestimuleerd worden en moet er een „uitstraling" van de randstad Holland naar buiten komen, waardoor de kop van Noord-Holland, de zuidelijke IJsselmeer- poiders, het noordelijk Deltagebied en West-Brabant sterker in de ontwikkeling. Het ministerie van Economische Zaken heeft een nota over de regionale indu striële ontwikkeling in voorbereiding. In de nota wordt Nederland bezien in het internationale kader van de gebieden aan weerszijden van de Noordzee. In dit gebied tekent zich een ontwikkeling af die ons land meer en meer gaat betrekken in de groei van een uitgebreid complex van steden, industriegebieden en tevens in en om de Rijn-Maas-Schelde-Delta met als zwaartepunten de randstad Holland, het Rijn-Roergebied en de agglomeraties in België-Noord-Frankri j k. De regering stelt zich voor dat de ste delijke groei zich moet voltrekken als een „gebundelde deconcentratie". Binnen de stedelijke gebieden moet een grote ver scheidenheid van woonmilieus anwezig zijn, met de mogelijkheid van een hoog percentage eengezinshuizen. Bij deze op zet is in de stedelijke gebieden ruimte voor vijftig tot zeventig percent eenge zinswoningen, (in de laatste jaren zijn in alle steden met meer dan vijftigdui zend inwoners vijfendertig tot veertig per eent, eengezinswoningen gebouwd). Verkeer en vervoer Geen ruimtelijk toekomstbeeld, berekend op een volledig gemotoriseerde samenle ving, is denkbaar, zonder dat verkeers- en vervoersvoorzieningen daarbij de sleu tel vormen, aldus de nota. Voor de ste tielijke verkeers- en vervoersvoorzienin gen acht de regering primair de gemeen ten verantwoordelijk, maar ze stelt wel or ganisatorische maatregelen in het vooruit zicht. Die zijn: invoering van een ge meentelijk verkeerscirculatieplan, tevens inhoudend een parkeerplan voor kort par keren (basis voor maatregelen op korte termijn), invoering van een gemeentelijk verkeers- en vervoersplan als basis voor maatregelen op langere termijn, invoering van de regeling bijdragen ten behoeve van verkeer en openbaar vervoer in en om de steden. Financiering De regering ziet duidelijk dat voor het aanvatten van de ambitieuze taken veel geld nodig is. Financieringsmiddelen kun nen gevonden worden, zo wordt in de no ta opgemerkt, in extra retributies en spe ciale heffingen, verhoging van de belas tingen en grotere leningen. Retributies kunnen ten hoogste in een deel van de no dige financieringsmiddelen voorzien. Wil men verhoging van de belasting druk vermijden, dan zal het Nederlandse volk meer moeten gaan sparen en daar door voor de centrale overheid de moge lijkheid te opnenen om meer te lenen. De regering en de maatschappij zullen hun aandacht dan ook in het bijzonder moeten richten op een verdere opvoering van de spaarquote. Zonder „consumptie offers" is het geschetste beeld van het toekomstige leefbare Nederland niet te verwezenlij ken. Bestuursverbanden Over de bestuurlijke organisaties zegt de regering in de nota dat ze toe wil naar grotere bestuurlijke verbanden. Naast de stadsgewesten Rijnmond en Eindhoven lijken met name de stedelijke gebieden rond het Noordzeekanaal, rond Den Haag, Utrecht en Amhem-Nijmegen en verder het Gooi, Twente en de Mijnstreken in aanmerking te komen om in groter be- stuursverband te worden ondergebracht. De concentratie van kantoren in het westen van het land noopt tot een krach tiger bevordering van de spreiding dan tot nu toe het geval was, zo zegt de nota verder. Vooral in Den Haag komt men in moeilijkheden. Nieuwe overplaatsingen van diensten zullen worden geëntameerd zoals die van de pensioenraad, admini stratie der ziektenkostenverzëkeringen voor rijksambtenaren, de rijks mechani sche administratie, het rijkskadaster, het centrale teken- en opleidingsbureau van de belastingdienst en de bijhoudingsdienst van de rijksdriehoekmeting. Voorts is in studie een mogelijke geleidelijke samen voeging van de geautomatiseerde admi- ADVERTENTIE ZILVIUM, ZILDURO, A ZILMETA, ■ti» GERO STERLING ZILVER In onze speciale showroom Tot commandeur in de orde van Oranje Nassau is benoemd mr. ir. M. Goote, die tot 1 september inspecteur-generaal van het onderwijs is geweest. Tijdens een af scheidsreceptie in het ministerie van On derwijs en Wetenschappen deed minister Diepenhorst mededeling van deze benoe ming. Mr. H. J. Schölvinck, secretaris generaal van het departement, bood na mens alle ambtenaren van het ministerie de heer Goote een geschenk aan. (Van onze correspondent) ROTTERDAM Pas nadat de politie te hulp was geroepen, is naar pas nu be kend is geworden, vorige week vrijdag in Rotterdam een 28-jarige vrouw die een miskraam had gehad, in het ziekenhuis opgenomen. Twee doktoren die door haar man waren gewaarschuwd, weigerden te komen, omdat de vrouw geen patiënte van hen was. Ook in het Brabantse dorp Berkel-Enschot is de medische hulpverle ning op een critiek ogenblik in gebreke gebleven: een 35-jarige veehouder, die bij een roofoverval enkele weken geleden zeer zwaar schedelletsel had opgelopen, heeft vier uur lang op de komst van een dokter moeten wachten. De officier van Justitie te Breda heeft in dit laatste ge val een onderzoek gelast. De vrouw in Rotterdam-Zuid beviel na een val van de trap voortijdig van een kind, dat slechts enkele ogenblikken heeft geleefd. Haar man riep de hulp in van een vlakbij wonende dokter, die hem ech ter naar de huisarts van het gezin ver wees. De dokter, die tot voor enkele maanden de huisarts was toen het gezin nog in Rotterdam-Noord woonde, was echter niet bereid te helpen. Dat moest, naar hij zei, door een dokter in de buurt gebeuren. De echtgenoof heeft daarna de hulp van de politie ingeroepen, die ervoor zorgde dat de vrouw snel naar een zieken huis werd overgebracht. Volgens de vroegere huisarts heeft hij de vrouw tevoren enige keren gewaar schuwd dat zij zich naar een andere dok ter moest laten overschrijven. Een conflict tussen de in het college van B. en W. van Alkmaar samenwer kende fracties van de K.V.P. en P.v.d.A. enerzijds en de vier minderheidsfracties in de gemeenteraad anderzijds heeft ge leid tot een boycot van de vergadering van de raadscommissies van bijstand door de tien leden van de minderheidsfracties. Deze maken er bezwaar tegen dat de K.V.P. in alle raadscommissies, ook die waarvan een K.V.P.-wethouder voorzitter is, twee plaatsen bezet. Zij wensen dat de commissies anders worden samengesteld. Zolang dit niet geschiedt, zullen zij de commissievergaderingen blijven boycot ten. nistratie van de rijkspostspaarbank met die van het girokantoor in Arnhem. Waddenzee Voor de Lauwerszee heeft de regering een indelingsplan aanvaard, dat de in te dijken ruimte voor een deel bestemt tot recreatie- en natuurgebied van groot for maat en gedeeltelijk tot militair oefen terrein. Uit een bij de nota behorende kaart blijkt dat een groot deel van het noord-oostelijk gebied en een groot deel van het zuidelijk gebied van het in te dijken deel van de polder als militair oefenterrein bestemd zullen worden. De regering kan, zo zegt ze in de nota, voorlopig nog geen beslissing nemen over eventuele inpolderingsplannen voor de Waddenzee. Gezien kosten en tijdsduur zou inpoldering van de Waddenzee een karwei zijn in de orde van grootte van tweemaal het Deltaplan. De uitgaven per ha land zouden drie maal zo hoog zijn als thans voor de Zuiderzeepolders het geval is. (Wij komen morgen nader op de nota te rug in ons bijvoegsel „Erbij"). ADVERTENTIE KLEINE PIANO'S (ook voor huur) BECHSTEIN FöRSTER PLEYEL IBACH en andere (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Ziekenfondsver zekerden zullen ook in de toekomst de anti-conceptie-pil niet op kosten van de fondsen kunnen krijgen. Staatssecretaris Bartels zei gisteren in de Tweede Kamer dat opneming van „de pil" in het ziekenfondspak ket twintig miljoen zou vergen. Ook als de Ziekenfondsraad tot verstrek king door de ziekenfondsen zou advi seren zou hij om financiële redenen zijn toestemming weigeren. Opneming van de pil in het zieken fondspakket was voorgesteld, door dr. Lamberts (P.v.d.A.). Gistermiddag draaiden de discussies in de Kamer vooral om de vraag of er in de toekomst een soort S.E.R. voor de volksgezondheid zal moeten komen. De Kamer was in meerderheid niet erg enthousiast over dit idee, ook niet nadat minister Veldkamp duidelijk had laten weten dat het toekomstige centrale open bare lichaam nooit een soort PBO met verordenende bevoegdheden zal worden. Hij zal een voorontwerp van wet publi ceren om de discussies over dit onder werp te stimuleren. De nationale gezondheidsdienst, zoals Engeland kent, zal er in Nederland niet komen. Minister Veldkamp zal in zijn beleid streven naar een evenwicht tussen de activiteiten van de overheid, de maat schappelijke organisaties en het indivi du. Er moet geen leegte tussen overheid en individu ontstaan. De volksgezondheidsplannen voor de pe riode tot 1970 laten niet veel uitbreiding meer toe, zo bleek uit de redevoering van minister Veldkamp. De financiële ba sis, die voor volgend jaar geraamd wordt op 2380 miljoen, zal in 1970 zijn uitge groeid tot 3100 miljoen gulden. De premie voor de volksverzekeringen tegen zware geneeskundige risico's zal in de komen de drie jaren stijgen van 1.6 percent tot 2 percent, de premie voor de verplichte ziekenfondsverzekering van 5.8 tot 6 per cent. De behoeften na 1970 zullen waarschijn lijk vooral bestaan uit voorzieningen voor de lichamelijk gehandicapten, de bejaar den en de chronisch zieken. Ook de drink watervoorziening en de vuilbestrijding zullen zeer veel aandacht vergen. Deze uitgaven zullen in de miljarden lopen, al dus de minister. Over het wel of niet invoeren van een beperkt eigen risico zijn in de Kamer geen beslissingen genomen. „In beginsel is een zeker eigen risico niet onjuist", zei minister Veldkamp. Het plan van de minister om de pósitie van de ambtelijke leden van de Centrale Raad voor de Volksgezondheid te veran deren wérd in de Kamer nogal aangeval len. De minister wil het lidmaatschap van deze groep, bestaande uit hoofdin specteurs voor de volksgezondheid, ver anderen in een adviserend lidmaatschap. Dr. Veldkamp vindt het onjuist dat de oordelen van de hoofdinspecteurs inge kapseld worden in de adviezen van de raad, waarin zij in de minderheid zijn. De Kamer toonde zich niet erg over tuigd door deze redenering en het is nog de vraag of de minister een meerderheid zal vinden voor het wettelijk voorstel waarin hij zijn plannen zal neerleggen. Bij de Nederlandse Dok- en Scheepsbouwmaatschappij in Am sterdam is vandaag de tanker „Dia na" te water gelaten. Het schip is gebouwd voor de Shell n.v. en meet 64.800 ton. Vanmorgen om zeven uur is op een on beveiligde overweg bij Hengelo een busje met acht arbeiders aangereden door de trein Enschede-Amsterdam. Eén van de arbeiders, de heer M. Somer uit VroorhS hoop, kwam daarbij om het leven. De an dere inzittenden van het busje bleven on gedeerd. De bestuurder van het busje had voor de overweg gestopt, omdat door de zeer dichte mist het uitzicht slecht was Toen hij daarna doorreed, kwam plotse ling een trein uit de mist opdoemen, die het busje aan de achterzijde raakte. In Reeuwi.jk is op een met automatische knipperlichten beveiligde overweg een bromfietser aangereden door een D-trein Het slachtoffer, de 38-jarige T. B. van Meteren uit Schoonhoven, was op slag dood. Volgens de politie heeft de brom fietser vóór de overweg gewacht op de trein uit de richting Gouda. Toen deze voorbij was, maar de rode knipperlichten van de overweg nog werkten en de bel nog rinkelde, is hij de overweg opgereden juist toen van de andere kant de D-trein naderde. In de Brabantse gemeente Someren is de 59-jarige molenaar H. Leenen om het leven gekomen, toen hij bij een kruispunt met zijn bromfiets plotseling linksaf sloeg zonder op het achteropko mende verkeer te letten. Hij werd door een auto overreden. In het ziekenhuis in Alkmaar overleed de 23-jarige P. G. Veldman uit Heerhugo waard die op zijn motor in St. Pancras in botsing was gekomen met een auto. Ontslag prof. dr. R. H. de Waard. Bij koninklijk besluit is eervol ontslag ver leend aan prof. dr. R. H. de Waard als gewoon hoogleraar in de stralenbe- handeling aan de rijksuniversiteit in Utrecht. Afscheid. Vice-admiraal L. E. H. Reeser, commandant der zeemacht in Neder land, tevens onderbevelhebber der na- vo-vlootstrijdkrachten in het gebied Be nelux, zal wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn beide functies met ingang van 1 oktober neer leggen. Hij wordt opgevolgd door schout bij-nacht jhr. W. C. M. de Jonge van Ellemeet, commandant van smaldeel V. Canadese raketten met Nederlandse vuur leiding. Canada zal een luchtafweerra- ket ontwikkelen, die voorzien wordt van een vuurleidingsysteem uit Neder land. Dit heeft de Canadese minister van defensie Hellyer bekendgemaakt. Hij zei dat de raket, bestemd voor de marine, geen kernkop krijgt. De totale kosten worden geraamd op bijna zesen twintig miljoen dollar. Onder één dak. De Nederlandse en Duit se douane aan de Kaldenkerkergrens (Keulse Barrière) zullen in één ge bouw worden ondergebracht. Het ge bouw zal precies op de grens voor de helft op Nederlands en voor de helft op Westduits grondgebied verrijzen. Gezonken. Het 300 ton metende m.s. „Ce- lucia" is 300 meter uit de oever van de meest westelijke punt van de Noord oostpolder in het IJsselmeer gezonken. Het schip, dat van Hattum op weg was naar Lemmer, was geladen met zand. De twee opvarenden werden gered door een passerend schip. Het zandschip ligt in de vaargeul en levert hinder op voor de scheepvaart. Dr. R. Hooykaas is aan de rijksuni versiteit in Utrecht benoemd tot gewoon hoogleraar in de fakulteit der wiskunde en natuurwetenschappen en de fakulteit der letteren om onderwijs te geven in de geschiedenis der natuurwetenschap pen. ADVERTENTIE Hotel - Restaurant Taveerne vanouds Minerva, vandaag 20.15 u.: Concert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solist: Henry Blackmon (bas-bariton). Heem- steedse Kunstkring. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 19.30 u.: „Ge jaagd door de wind", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „James Bond contra Dr. No", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Verboden vruchten", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Arabesque", 14 j. Minerva, vandaag geen voorstelling. Zaterdag 14.30 u.: ,,'n Snor, 'n Stokje en n Bolhoed", a.l. 19 en 21.30 u.: „The col lector", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Derek Flint", 14 j. Roxy, zaterdag 14.30, 19 en 21.15 u.: De goudschat in de woestijn", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „My sister, my love", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van werk van Aad de Haas. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 u. Tot 17 oktober. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uif de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16); Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag: van 13 tot 16 uur. Galerie 3 (Jansstraat 48): Expositie van tekeningen, aquarellen, gouaches en etsen van Thierry Veltman. Dagelijks van 12 tot 18 u. Tot 24 september. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 uur. Dinsdag gesloten. Expositie van werk van oude meesters. Tot 9 okto ber. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk uit eigen col lectie. Dagelijks van 9.30-18 uur. Tot 30 september. In 't Goede Uur, (Nieuwe Kerksplein) Expositie van werken van Dirk Breed. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zon dag van 14-17 uur en 20-22 uur. Tot eind september. VRIJDAG 23 SEPTEMBER City, 20 u.: „Judith". Stadsschouwburg, 20 u.: „De strijd om de tempelschat". De Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Sant poort-Zuid, 20 u.: opening expositie van aquarellen en tekeningen, vervaardigd door Henk Ames en Wil de Bie. Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 19-21 u.: Bewegingsmotieven, vervaardigd door Frits Vanèn. Tot en met 9 oktober. ADVERTENTIE Onze showroom is open HAARLEM - BURGWAL 76-88 - TEL (02500) 13974* ZATERDAG 24 SEPTEMBER City, 19 en 21.30 u,.: „Judith". Stadsschouwburg, 20 u.: „De strijd om de tempelschat". De Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Sant poort-Zuid, 10-18 en 19-21 u.: Expositie van aquarellen en tekeningen, vervaardigd door Henk Ames en Wil de Bie. Tot 16 oktober. Pieter Vermeuienmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 19-21 u.: Bewegingsmotieven, vervaardigd door Frits Vanèn. Tot en met 9 oktober. Voorlichtingscentrum van de Stichting Rijnmond-Noordzeekanaal op het Sema- phoreduin te IJmuiden: Na telefonische of schriftelijke afspraak is de expositie voor groepen van maandag tot en met zaterdag te bezichtigen; men wende zich hiervoor tot het bureau van de stichting: Havenge bouw 2e verdieping, Amsterdam, telefoon: 020-220665. VRIJDAG 23 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ju dith". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Geheim Parijs". W.B. Theater, 20 u.: „Guadalcanal". ZATERDAG 24 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ju dith"; 23.30 u.: „Onrijpe liefde". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Geheim Parijs". W.B. Theater, 20 u.: „Guadalcanal". Een van onze specialiteiten FONDUE BOURGUIGNONNE een gezellig pruttelende maaltijd In Oud-Hollandse omgeving. FORELLENBASSIN in het Restaurant ■vwvwwwvwvwwwwwwwwwvwwwwwu* A/wvwwwvyvwvwwwwvvwvwvwwwwvw< Het KNMI deelt mee: Het zwaartepunt van een hogedrukge- bied, dat het weer in West-Europa reeds verscheidene dagen beheerst, bevindt zich nu bij Schotland. Langs de flank ervan bewegen zwakke storingsgebieden over de Noordzee naar het oosten en zuidoosten. Onder invloed hiervan is de bewolking in ons land weer gaan toenemen. Ver wacht moet worden dat de uitgestrekte wolkenvelden zaterdag het grootste deel van het land zullen bedekken. Maar er zal geen noemenswaardige regen vallen. De nachtelijke temperaturen zullen weer hoger worden. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum- - temperaturen ■ojs binnen- en buitenland 2 k' CS c a ES Bi Den Helder geh. bew. n 16 13 Ypenburg mist windst. 16 7 Vlissmgen mist nno 17 10 Eelde geh. bew. w 18 4 De Bilt mist windst. 17 5 Twente mist verand. 19 4 Eindhoven mist windst. 17 5 Z.-Limburg mist verand. 17 4 Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genéve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zw. bew. zw. bew. onbewolkt motregen zw. bew. geh. bew. mist mist onbewolkt geh. bew. zw. bew. licht bew. licht bew. regen licht bew. mist onbewolkt gen. bew. licht bew. zw. bew. zw. bew. onbewolkt licht bew. licht bew. half be w. licht bew. zw. bew. zw. bew. 10 15 17 15 19 19 wnw wnw nw w wnw nn.o windst. 17 windst. 17 nno 21 nno 23 windst. 29 windst. 25 nnw 23 w 17 ozo 22 windst. 20 windst. 19 n 21 .windst. 23 verand. 20 windst. 22 zw 23 nnw 25 ono 25 n 26 windst. 29 windst. 27 verand. 25 4 8 7 10 11 13 6 7 8 10 11 11 16 6 7 6 6 12 13 9 10 8 18 12 18 11 18 17 Zaterdag 24 september Zon op 6.28 uur; onder 18.35 uur. Maan op 17.25 uur; onder 0.04 uur. Maanstanden Volle maan29 september 17.48 uur Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 23 september Hoog water 10.31 uur en 23.18 uur. Laag water 5.42 uur en 18.15 uur. Zaterdag 24 september Hoog water 12.09 uur en uur. Laag water 7.15 uur en 19.50 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2