ANWB verschaft aan zijn leden een mapje met aanrijdingsformulieren voor Haarlem en de Veel protesten uit gelederen Boerenpartij Minder baby's in ons land Opkomst van automatisering is snel en niet te stuiten KVP-standpunt inzake Vietnam gevraagd en bondig Critiek op nieuw verbaliseringsbeleid H. Koekoek moet boekje terugnemen Jongeren PvdA critiseren Troonrede Bankbiljet met verschillende serienummers V rouwenoverschot is gedaald Drs. van Grunsven in Zandvoort Veel delinquenten in hoge mate neurotisch Prof. Offerhaus overleden Communisten mogen niet in ABC Laagvlieger wegens dood door schuld veroordeeld Groep winkeliers in Den Haag achter politie Rustig weer ZATERDAG 24 SEPTEMBER 1966 2 Beiaard voor Philips Haarlem Fa. J. ZEEGERS l elsen-IJmuiden Beverwijk GEEN TEKORT OP BUDGET OP DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD ,s Sa o.a De ANWB betreurt dat de overheid de oplossing van de problemen inzake de ontwikkeling van het verkeer en met name ten aanzien van ongeval len niet heeft gezocht in een uitbrei ding van het politie-apparaat. De ge nomen maatregel zal het repressief toezicht door de politie aanzienlek beperken. Als de minister stelt dat thans aange houden nonnen voor de gevallen waarin wel en niet wordt geverbaliseerd sterk uiteen lopen, dan meent de ANWB te mo gen stellen dat in het nieuw voorgestelde systeem de normen al evenzeer kunnen uiteen lopen, althans dat de toepassing van de normen aan het subjectieve in zicht van de betroken politie-ambtenaar ls overgelaten. De ANWB meent, dat civiele belangen door deze maatregel in het gedrang zul len komen. Het bewijs van schuld aan de schade wordt op deze wijze aanzienlijk bemoeilijkt. Dit kan met zich meebren gen dat verhaal van schade op de aan sprakelijke persoon veelal niet zal geluk ken, daar de verzekeringsmaatschappij en zich als regel strikt houden aan de wettelijke bewijsregels. Voor velen zal het bezwaarlijk zijn om een procedure tot verhaal van de geleden schade aan te spannen wegens de veelal hoge kosten en de lange duur, die met dergelijke procedures gepaard gaan. De ANWB heelt zich beraden over de gevolgen van dit nieuwe verbaliserings beleid. Naar analogie van hetgeen de toeristenorganisaties in het buitenland met name in Duitsland en Oostenrijk, hebben gedaan zal de tekst voor een zo genoemd aanrijdingsformulier worden op gesteld. De ANWB stelt zich voor om nog voor het einde van dit jaar t.en behoe ve van zijn leden een mapje met derge lijke aanrijdingsformulieren, waarbij ge voegd enkele te pas komende hulpmid delen, voor een geringe prijs ter beschik king te stellen. Het ligt in de bedoeling (Vervolg van pagina 1) Verschillende afdelingen van de Boeren partij hebben inmiddels te kennen gege ven dat Ir. Adams moet bedanken als Kamerlid hetgeen deze tot nu toe heeft geweigerd. Het provinciale bestuur van de afde ling Noord-Brabant heeft het hoofdbe stuur verzocht op zeer korte termijn alle personen van wie vaststaat dat zij zijn veroordeeld wegens hun oorlogsverleden of ontzet zijn geweest uit de kiesrechten, als lid van de partij te royeren. „Derge lijke mensen kunnen ons niet vertegen woordigen" meent de afdeling. De Veenendaalse afdeling heeft het af treden van ir. Adams geëist. De twee raadsleden voor deze partij zeggen geen deel te willen uitmaken van een partij waarvan voormalige nationaal-socialisten lid zijn. Het bestuur van de afdeling Utrecht heeft gezegd en bloc te zullen aftreden als ir. Adams wordt gehandhaafd. Woord voerder H. Hessel zei dat iedere afdeling van de partij momenteel bezig is de ge lederen te zuiveren. „Door de snelle op komst worden velen aangetrokken", zei hy. „Er zijn zelfs mensen die komen vra gen of er nog een plaatsje vrij is in de Tweede Kamer De president van de rechtbank te Arn- nhem, mr. J. H. C. Slotemaker, heeft het Tweede Kamerlid H. Koekoek te Benne- kom verboden de uitgave van het boekje „Commentaar van Koekoek op „Boer Koe koek", verder uit te geven, te verveelvou digen, te verkopen of te verspreiden op straffe van een dwangsom van 5000 gulden. Binnen acht dagen moet de heer Koe koek de in omloop zijnde boekjes terug nemen. Mocht hij in dit opzicht in gebre ke blijven dan verbeurt hij een dwang som van 500 gulden. De heer Koekoek wordt ook veroordeeld in de kosten van het geding, zijnde 219 gulden. Het geding was aangespannen door uit gever en schrijver van het boekje „Boer Koekoek", de heren P. R. van Amelrooy en C. H. C. M. Buys. Het dagelijks bestuur van de federatie van jongerengroepen van de P.v.d.A. heeft in een verklaring gereageerd op de mil joenennota en de troonrede. „Uit niets blijkt," aldus het bestuur, „dat de wo ningnood, met name voor jongeren en de lagere inkomenstrekkers als volksvijand nummer één gezien wordt. Het beurzenbe- leid is in zijn uitgangspunten en praktijk onaanvaardbaar. De ontwikkelingshulp blijft ver beneden de reeds jaren geleden door de Verenigde Naties aanvaarde mi nimumnorm van één percent van het na tionale inkomen." Hiertegenover staat volgens de federa tie dat dit kabinet voortgaat met een kost bare en overbodige marinepolitiek. „De op vattingen van dit kabinet over de inter nationale politiek zijn clichématig en in sommige gevallen duidelijk hypocriet". dat beide partijen dit formulier invullen en ondertekenen. Daar het formulier in viervoud wordt ingevuld, kan ieder van beide partijen twee exemplaren behouden, zodat ze in de gelegenheid zijn om één exemplaar bij de verzekeringsmaatschappij in te dienen. Het komt uiteraard niet in de plaats van de formulieren, die elke ver zekerde voor zijn eigen verzekerings maatschappij moet invullen. Dr. ir. H. J. Kolkman, psycholoog en directeur van de te Rotterdam gevestigde stichting „Psychologisch instituut voor de verkeersveiligheid", heeft in een open brief aan de minister van Justitie ver zocht zijn besluit om bij „lichte aanrij- (Van onze correspondent) UTRECHT De heer A. van Schaik, Verlengde Hoogravenseweg 260 in Utrecht, meent reden te hebben tot vreugde: in zijn loonzakje heeft deze 21-jarige bouw vakker vrijdagmiddag een bankbiljet van tien gulden met verschillende serienum mers gevonden. Zelf vindt hij het biljet geen kwartje méér waard dan een tientje, maar hij weet dat verzamelaars er anders over denken. De kans dat het biljet meer dan de no minale waarde opbrengt is zeer groot, want de directie van de bankbiljetten- drukkerij Joh. Enschedé en Zonen te Haarlem, verklaarde ons dadelijk na de vondst: „Wij herinneren ons niet ooit met een dergelijk geval te maken te hebben gehad." Duidelijk is hier sprake van een zeldzame vondst. De daling van het geboorte-overschot in Nederland heeft zich ook in het eerste halfjaar van 1966 voortgezet door het da lend aantal geboorten. Het geboorte-overschot dat in het eerste halfjaar van 1964 .13,4 per duizend en in het eerste halfjaar van 1965 12,3 per dui zend was, is nu teruggelopen tot 11,6 per duizend, ook al door een wat hogere sterfte. De rijksplanologische dienst, die in 2000 een bevolking van 21 miljoen verwachtte, gaat nu al uit van ongeveer 20 miljoen, al blijft de stijging van de levensduur hierbij een onzekere factor. Minister Bogaers heeft dit be kendgemaakt bij zijn presentatie van de nota voor ruimtelijke ordening. Uit het zo juist door het centraal bu reau voor de statistiek gepubliceerde jaar overzicht bevolking en volksgezondheid blijkt, dat op 31 december 1965 de be volking 6.178.283 mannen en 6.198.911 vrou wen telde of wel 1.003 vrouwen op 1.000 mannen, waarmee een geleidelijke wijzi ging in de geslachtsverhouding gedurende de laatste tijd zich heeft voortgezet. Op 31 december 1960 omvatte de bevol king nog 1.008 vrouwen per 1.000 mannen. In absolute zin daalde het vrouwenover schot onder de totale bevolking sindsdien van 47.550 tot 20 628. Van een vrouwenoverschot is slechts sprake boven de 35 jaar. Beneden 35 jaar bestaat een mannenoverschot. dingen" geen proces-verbaal meer te la ten opmaken te willen herroepen. Hij vreest dat van een soepeler be oordeling van misdragingen in het ver keer een funeste invloed zal uitgaan op de beoordeling van andere sociale mis dragingen. Zijn bezwaren komen kort gezegd hier op neer, dat het bewust geen acht slaan op kléine ongelukken een van 3e grootste hindernissen is in de strijd tegen de ver keersonveiligheid, en dat er tussen de aantallen kleine ongevallen en de aantal len ernstige ongevallen zeker wel verband bestaat. jjjM Tijdens de algemene vergadering van de Algemene Bond van Provinciaal Per soneel in Zandvoort heeft vrijdagmiddag drs. F. P. J. van Grunsven uit Eindho ven een causerie gehouden over de socia le aspecten van de automatisering. Spre ker noemde de opkomst van automatise ring onvoorstelbaar en niet te stuiten. Al leen al in Amerika worden 22.000 compu ters geteld tegen vierhonderd in Neder land, waarvan honderd bij de overheid. De beperkingen van de mens wordt men steeds sterker bewust. Vast staat dat be slissingen genomen via computerbewer king objectiever en rationeler zijn. Maar uit de praktijk blijkt duidelijk dat het la gere kader en het uitvoerend personeel minder plezier in het werk heeft. De een tonigheidsfactor speelt een belangrijke rol waartegen bijzonder snel en ingrijpend op getreden dient te worden. Ook op de maatschappelijke structuur heeft automatisering een invloed die als revolutionair beschouwd kan worden. In Amerika komen door automatisering per week veertigduizend personen vrij. Spre ker zag echter geen terugkeer van het pro letariaat. Het aantal werklozen stijgt in Amerika niet door expansie in dienstver lenende sectoren. Automatisering zal wel problemen opwekken maar door thans aan jongeren goede beroeps voorlichting te ge ADVERTENTIE l'lllililNI'UHI KEUKENS Gratis en geheel vrijblijvend - .maten wij ook voor U een keukenplan. C. J. VAN DEN BROEK HAARLEM TECHNISCHE HANDELSONDERNENINGN.V. OUDE GROENMARKT 20 TELEFOON 02500-115>60f» ven zal men nu al voor de toekomst op de goede paarden wedden. Op langere termijn zal in onze maat schappij een duidelijker waardeverande ring optreden, waarbij het werk een min der centrale plaats zal innemen, hetgeen dus neer komt op meer vrije tijd voor zelfgekozen activiteiten. Het afdelingsbestuur van de K.V.P. in Groningen heeft in een brief aan de K.V.P.- fracties in de Eerste en Tweede Kamer ge vraagd het standpunt van de K.V.P. inzake Vietnam duidelijk uiteen te zetten. Het af delingsbestuur acht het uitermate gewenst dat een uitspraak hierover zo spoedig mo gelijk wordt gedaan. De bombardementen die veel doden onder de burgerbevolking in Noord-Vietnam veroorzaken aan de ene kant en de toenemende terreurdaden van de Vietcong aan de andere kant, maken volgens het afdelingsbestuur de beoorde ling over de juistheid van de ingenomen standpunten steeds moeilijker. (Van onze correspondent) DEN HAAG Er bestaat geen ver band tussen intelligentie en misdaad. Het intelligentiequotiënt van de gemiddelde gevangene is hetzelfde als dat van de gemiddelde Nederlander. De oorzaken van misdadigheid liggen in de persoonlijkheidsstructuur van de delinquent: hij blijkt in hoge mate aan neurose te lijden. De oorzaak ligt niet in het leefmilieu. Dit zijn de voorlopige spectaculaire re sultaten van een onderzoek, verricht door het selectie- en oriëntatiecentrum van het gevangeniswezen, dat in 1962 in de straf gevangenis Scheveningen is begonnen. In Siena (Italië) is gisteren op 74-jarige leeftijd overleden prof. mr. J. Offerhaus, oud-hoogleraar in het handelsrecht, faillis- sementsrecht en internationaal privaat recht en jarenlang voorzitter van de Haag se conferentie voor internationaal privaat recht. Gisteren is de beiaard, die Philips is aangeboden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan, officieel door de directie van de n.v. aanvaard. Dit geschiedde door het aanbieden van een oorkonde door twee vertegen woordigers van het concern, mej. Margriet Cokkelkoren uit Heerlen en de heer Bouke Zwerver uit Drachten aan ir. Frits Philips, die de oorkonde tekende. Om lid te worden van de bij het N.V.V, aangesloten Algemene Bedrijfsgroepen Centrale blijft het nodig dat men schrif telijk verklaart dat men geen lid is van een communistische organisatie of daar aan rechtstreeks of zijdelings steun ver leent. Met algemene stemmen heeft het A.B.C.-congres ir Amsterdam op voorstel van de bondsraad besloten deze bepaling, die al sinds 1933 geldt, te handhaven. Een 25-jarige sergeant-vlieger uit Den Helder is door de krijgsraad veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf waar van twee voorwaardelijk. Hij had op maart boven Texel zo laag met zijn vlieg tuig gevlogen dat de 23-jarige luitenant ter-zee vlieger G. A. Visser uit Epe werd geraakt en aan zijn verwondingen be zweek. Een groep van 68 Haagse winkeliers gevestigd aan de Lange Poten, Plein, Korte Poten, Herengracht en Herenstraat, welke straten op Prinsjesdag het toneel zijn geweest van intensieve strijd tussen politie en provo's, heeft in een telegram aan de burgemeester van Den Haag zijn instemming betuigd met het optreden van de politie. Zij deelden in hun telegram de burge meester mede „dat zij volkomen akkoord gaan met het kordate politieoptreden tegen groepen jongelui waarvan een ge deelte speciaal met doel tot provoceren naar Den Haag was overgekomen, dat in tegenstelling tot vele persberichten de po litie juist gehandeld heeff, dat volgens de ooggetuigen vele relletjes dan pas begon nen als fotografen gereed waren om op namen te maken, dat zij het betreuren de politie door de persberichten in een slecht daglicht geplaatst te zien, dat zij bij een soortgelijke herhaling op een even zo krachtdadig optreden van de politie hopen". Stadsschouwburg, zondag 20 u.: „Zwei Herzen im Drieviertelakt". door de Hoofd stad Operette. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 19.30 u.: „Ge jaagd door de wind", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.30 u.: „James Bond contra Dr. No." 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Verboden vruchten", 18 jaar. Zondag 11 u.: „Mondo Cane 2", 18 jaar. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Arabesque", 14 j Minerva, vandaag en zondag 19 en 21.30 u. en maandag 20.15 u.: „The Collector", 18 j. Zaterdag 14.30 u. en zondag 14 en 16.15 u.:„'n Stokje en 'n Bolhoed", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Derek Flint", 14 j. Zondag 11 uur: „Flying Clipper Ahoy", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De goud schat in de woestijn", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De man met het geschonden gelaat", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „My sister, My love", 18 j. Zondag 11 u.: „Uit Hollywoods lachfabriek", a.l. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van werk van Aad de Haas. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 u. Tot 17 oktober. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij-| verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16); Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag: van 13 tot 16 uur. Ëxpositie van etsen van Rembrandt. Galerie 3 (Jansstraat 48): Expositie van tekeningen, aquarellen, gouaches en etsen van Thierry Veltman. Dagelijks van 12 tot 18 u. Tot 24 september. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 uur. Dinsdag gesloten. Expositie van werk van oude meesters. Tot 9 okto ber. Artificia Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk uit eigen col lectie. Dagelijks van 9.30-18 uur. Tot 30 september. In 't Goede Uur, (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werken van Dirk Breed. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zon dag van 14-17 uur en 20-22 uur. Tot eind september. Museum Van Looy, vandaag en zondag van 14 tot 17 uur: Tentoonstelling van de postzegelvereniging „Op hoop van zegels". ADVERTENTIE Voor uw glasgordijn met lood veter naar de Gardisette Specialist Interieur-verzorging Rijksstraatweg 84-86 - TEL. 6 04 73 ZATERDAG 24 SEPTEMBER City, 19 en 21.30 u.: „Judith". Stadsschouwburg, 20 u.: „De strijd om de tempelschat". Felison, Expositiezaal Heidestraat 45 IJmuiden-Oost, 14-17 u.: Bewegingsmotie ven van Frits Vanèn. De expositie duurt tot en met 9 oktober. De Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Sant poort-Zuid, 19-21 u.: Expositie aquarellen en tekeningen van Henk Ames en Wil de Bie. ZONDAG 25 SEPTEMBER City, 14.30 u.: „Yeah, yeah, yeah! Hier zijn The Beatles"; 19 en 21,30 u.: „Judith". Stadsschouwburg, 15 u.: „Sjors en Sjim mie op het Pirateneiland"20 u.: „De strijd om de tempelschat". Felison, Expositiezaal Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, als zaterdag. De Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Sant poort-Zuid, 13-17 u.: Expositie aquarellen en tekeningen van Henk Ames en Wil de Bie. MAANDAG 26 SEPTEMBER Heden geen filmvertoning in de biosco pen. Felison, Expositiezaal Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 19-21 uur: Frits Vanèn ex poseert „Bewegingsmotieven"; de tentoon stelling duurt tot en met 9 oktober. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. De Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Sant poort-Zuid, 10-18 u.: Expositie aquarellen en tekeningen van Henk Ames en Wil de Bie. Tot en met 9 oktober. ZATERDAG 24 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ju dith"; 23.30 u.: „Onrijpe liefde". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Geheim Parijs". W.B. Theater, 20 u.: „Guadalcanal". ZONDAG 25 SEPTEMBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „De terug keer van Lemmy Caution"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Judith". Luxor Theater, 14.15 -u.: „Trommen des doods"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Geheim Pa rijs". W.B. Theater, 14.30 u.: „300 Spartanen"; 16.30 u.: „Guadalcanal"; 20 u.: „Zes man nen en een meisje". MAANDAG 26 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ju dith". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Geheim Parijs". W.B. Theater, 20 u.: „Zes mannen en een meisje". ADVERTENTIE VEZENO N.V -ZAANDAM-STATIONSSTRAAT S3 -TEL 674 51 Twee jaar. Het gerechtshof in Den Haag heeft een 43-jarige aannemer uit Lei derdorp veroordeeld tot twee jaar ge vangenisstraf wegens het verschaffen van middelen en inlichtingen aan leden van zijn personeel voor het plegen van opzettelijke brandstichting. Het betrof hier een brand, die op 27 januari 1965 uitbrak in een garage in Noordwijker- hout waarin acht vrachtauto's van de aannemer stonden. Een verzekerings bedrag van ƒ350.000 was met deze af faire gemoeid. Omdat het vuur snel kon worden geblust, bleef de schade echter beperkt. Grafschennis. Voor de vierde maal ln enkele maanden tijds zijn in de Lim burgse gemeente Nuth graven geschon den. Niet minder dan 88 houten graf- kruisen werden afgebroken of omver getrokken. Van enkele tientallen krui sen werden de Christusfiguren afge rukt en eveneens vernield. Autodieven gepakt. De Amersfoortse poli tie heeft twee Duitse autodieven aange houden. Eén van hen werd door Inter pol gezocht in verband met een roof overval. Hoofdcommissaris. Tot hoofdcommissaris van politie te Eindhoven is benoemd de heer J. Odekerken, thans commissaris te Eindhoven. ADVERTENTIE In aansluiting op de zojuist ge publiceerde miljoenennota kan worden medegedeeld, dat vol gens de laatste gegevens ver wacht mag worden dat er geen tekort zal zijn op het budget, namelijk op het huishoud budget. Tenminste voor die buis vrouwen die zo verstandig zijn op de markt te kopen. Want Juist nu de kosten voor het levensonder houd gaan stijgen en men aller- wege het woord „duurder" hoort, ls kopen op de markt meer dan ooit de ware manier om de weke lijkse „begroting" ln evenwicht te houden. Marktkoopman en straathandelaar blijven ais van ouds hun kwaliteitsartikelen aan bieden tegen de laagst denkbare prijzen en geven hun klanten de meeste waar voor hun geld. In het gezelligste en grootste koopcen trum is elke uitgave het best be steed, er ls geen plaats voor som bere geluiden en iedereen kan er geld sparen, want fWWWWWWOTWWWWWVWWWWWWWWVW Het KNMI deelt mee: Het weer in West-Europa blijft onder invloed van een hogedrukgebied, waar van het centrum zich nu van Schotland naar het zuidoosten verplaatst. Het kan morgen dicht bij het zuidwesten van ons land liggen. Zwakke en langs de Wadden- kust matige noordwestelijke winden heb ben overigens uitgestrekte wolkenvelden van de Noordzee lot over het hele land gevoerd, maar door het naderbij komen van het centrum van het hogedrukgebied wordt de kans op opklaringen morgen weer groter vooral in het zuidwesten van het land. Langs de Wadden zal de wind nog matig uit het noordwesten blijven waaien maar overigens is er maar weinig wind en in het temperatuurverloop komt weinig verandering. WEERRAPPORTEN M Maximum-temperaturen ■0 8 binnen- en buitenland. v~ o. u 6 Neerslag: laatste 24 uur. E J! Den Helder geh. bew. nw 15 0 Ypenburg geh. bew. nnw 19 0 Vlissingen geh. bew. nno 18 0 Eelde geh. bew. w 16 0 De Bilt geh. bew. windst. 16 0 Twente geh. bew. nw 15 0.1 Eindhoven zw. bew. nnw 18 0 Z.-Limburg zw. bew. windst. 18 0 Helsinki geh. bew. w 9 0 Stockholm zw. bew. wzw 13 0 Uslo half be w. w 16 0 Kopenhagen zw. bew. wzw 15 0.1 Aberdeen gen. bew. n 19 0 Londen mist z 20 0 Amsterdam geh. bew. wnw 16 0 Brussel geh. bew. windst. 21 0 Luxemburg zw. bew. nnó 19 0 Parijs onbewolkt nno 21 0 Bordeaux mist windst. 26 0 Grenoble geh. bew. windst 24 0 Nice licht bew. nnw 24 0 Berlijn zw. bew. w 16 6 frankfort zw. bew. nno 20 0 München geh. bew. windst. 18 Zürich zw. bew. zzo 19 0 Genéve licht bew. zw 19 0 Locarno zw. bew. o 23 0 Athene onbewolkt windst. 27 0 Rome half bew. windst. 26 0 Barcelona onbewolkt n 25 0 Madrid onbewolkt windst. 27 0 Mallorca half bew. windst. 28 2 Lissabon onbewolkt wzw 25 0 Zondag 25 september Zon op 6.30 uur; onder 18.33 uur. Maan op 17.47 uur; onder 1.15 uur. Maandag 26 september Zon op 6.32 uur; onder 18.30 uur. Maan op 18.04 uur; onder 2.28 uur. Maanstanden Volle maan 29 september 17.48 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 24 september Hoog water 12.09 uur en uur. Laag water 7.15 uur en 19.50 uur. Zondag 25 september Hoog water 0.46 uur en 13.24 uur. Laag water 8.43 uur en 21.09 uur. Maandag 26 september Hoog water 1.50 uur en 14.19 uur. Laag water 9.50 uur en 22.09 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2