TAXI 6200 i [E intermeubel de mijter Verenigingsnieuws uit de IJmond aparte meubels zien? hopen? yimidens mooiste... Tweehonderd leerlingen van bedrijfsdagschool Hoogovens ontvingen hun diploma êsjsks ssssssaaft l,r= aas intermeubeli 0 Stormvogels voor een lastige opgave bij Always Forward Nieuwe hal bij Hoogovens mm Bloemen blijven aan dure kant Henk Ames en Wil de Bie exposeren in „De Kastanjeloot Oecumenische gespreksavonden in Driehuis Plaatwellers" openden seizoen met filmavond Matig gestarte amateurtearns hebben zondag zwaar programma ,Zanglust in Beverwijk viert 40-jarig bestaan C. J. RADEMAKERS ■%fp ZATERDAG 24 SEPTEMBER 1966 '5 cr zijn zóveel aparte geschenken in dc stoutenbeek Opening vleeswaren- fabriek Jan de Boer in Velsen-Noord RIJNSTRAAT 91 - IJMUIDEN-O. Telefoon 6200- 6285 v-" ïntermenhel weet wat goede meubels xijn Elkezaterdagvrijekijkdag Marktplein-IJmuiden Velsen-IJmuiden dan nog even wachten,want binnenkort opent mm: - -fs Beverwijk Marktplein 29 - IJmuiden - Telef. 7541 Ir. W. Schoenmaker, lid van de raad van bestuur der K.N.H.S., overhan digt een van de geslaagden van de bedrijfsdagschool zijn diploma. In de kantine van de leerlingenwerk plaats van Hoogovens aan de Wencke- bachstraat hebben ruim tweehonderd leerlingen de kroon op hun opleiding aan de bedrijfsdagschool gezet met het in ontvangst nemen van het door hen be haalde diploma. Zij werden toegesproken door ir. W. Schoenmaker, lid van de raad van be stuur der K.N.H.S. die de sterke groei an Hoogovens in de laatste twintig jaar schetste. Het aantal hoogovens steeg van twee tot vijf en aan de zesde wordt hard gewerkt. In 1946 telde het bedrijf 350 ver schillende arbeidsfuncties, op het ogen- Hele grote veilingen met bloemen zijn blik zijn het er zo'n duizend ondanks dat I "ell er veel geautomatiseerd is. Wat zal de I ucz-vva s toekomst brengen? Zullen onze fabrieken Schoenmaker geloofde dat het continu bedrijf wel zal blijven bestaan, mogelijk met minder arbeidsuren. Goed geschoold en verantwoordelijk personeel zal ook ADVERTENTIE over twintig jaar nodig zijn. Een gedegen gulden per bos duurder dan vorige jaar opleiding is daarom een eerste vereiste I Er werd tot f 1,50 per bos voor betaald voor mensen die maatschappelijk hogerop hoewel men vanzelfsprekend ook wel iets willen. goedkoper terecht kon. De geplozen chry santen waren ook aan de dure kant en Nadat de geslaagden hun diploma had- I kwamen boven de halve gulden per stuk den gekregen bleef men nog geruime tijd Naast de grote aanvoer van troschry- in feestelijke stemming bijeen, waartoe santen zijn er veel anjers waarvoor 6 tot het cabaret „Alle zeven" uit Amsterdam 18 cent per stuk werd neergeteld en soms sonart de kunst- nifvertmós- afdeltng van WONif CINRICHTiNG BEVERWIJK In galerie „De Kastanjeloot" aan de Wüstelaan te Santpoort is vrijdagavond omstreeks acht uur op muzikale wijze een tentoonstelling van aquarellen, tekeningen en gouaches geopend. Deze werken, ver vaardigde door Henk Ames en Wil de Bie, zijn tot 16 oktober in de galerie te be zichtigen. De opening, door Herman Stoel verricht met een drietal liedjes waarbij hij zichzelf op de gitaar begeleidde, stond wat op zichzelf, wellicht door het ontbre ken van het traditionele welkomstwoord Doch na de laconieke opmerking van Her man Stoel: „Zo, 't is open!" kon een ieder indien daarvoor in de overvolle expositie ruimte de gelegenheid was geweest de ge- exposeerde werken eens wat nader bekij ken. Dat dit vrijdagavond zo goed als on mogelijk was, betekent voor de werkelij ke belangstellenden toch geen teleurstel ling, zij komen hiervoor toch liever terug in de dagen na de opening, wanneer de rust in het expositiezaaltje wat is terug gekeerd. In tegenstelling met Wil de Bie, die en kele jaren geleden al eens bij de Hoog ovens exposeerde, is dit voor Henk Ames de eerste expositie. Wil de Bie, die evenals zijn mede-exposant Henk Ames leraar tekenen en handenarbeid is, begon ongeveer zeven jaar geleden met schilde ren en vervaardigt naast zijn tekeningen en gouaches ook nog keramiek, waarvan hij enig werk op de expositie heeft uit gestald. Tot 16 oktober kunnen belangstellenden voor deze expositie nog terecht bij Gale rie ,De Kastanjeloot" Wüstelaan 32 te Santpoort, alweer de heer Bas garant staat voor een gastvrije ontvangst. De ex positie is dagelijks geopend van tien tot zes uur, 's avonds (behalve op zondag •vond) van zeven tot negen uur en zon dagsmiddags van één tot vijf uur. voor op tafel te leggen. Er zijn dagen geweest met 180 karren al lopen de prijzen dan wel uiteen, want de koopman ziet heus wel wat best is en wat niet. De buitenchrysanten zijn nu zowat een het zijne bijdroeg. I nog iets meer. Groot is de aanvoer van I rozen, vooral van die van de Carol en Garnet soorten die tot 16 cent per stuk opliepen. De grote rozen zoals Super Star dr. Verhagen en Pink Sensation kwamen tot 40 cent per stuk Gerbera's waren er in sterk uiteenlo- I pende kwaliteit; men betaalde er van 8 tot 32 cent per stuk voor. Fresia noteer de van 35 tot 90 cent per bosje. De aanvoer van buitenbloemen is nog vrij groot. Vooral de asters gingen grif weg tot 75 cent per bos Gladiolen raken op. Toch kon men deze weer goed verkopen, waarbij men tot zijn Met ingang van woensdag 12 oktober zullen in het zusterhuis van de „Zusters van de Voorzienigheid" aan de Schaep- tnanlaan in Driehuis zeven oecumenische I 85 cent per bos betaalde. Dahlia's gespreksavonden worden gehouden, met ook nog altijd aanwezig en worden vlot als onderwerp „De overdracht van het verkocht. Dan ziet men flinke partijen Heliantus, de gele Zonnebloem, terwijl geloof". Een en ander wordt georgam- er Qok mooie partijtjes phisalis, het oran seerd door pater P. Erftemeyer, ds. Joh. je ballonnetje, aan de markt komen. Gerritsen, pastoor A.J. Glazemaker Bij de potplanten zijn het nu vooral de (voorzitter van de Oecumenische Raad) en de heer W. Wessels. Deze serie ge sprekken wordt donderdag 29 september nog voorafgegaan door een ontmoetings avond, waarop zuster Faustina zal spre ken over het werk van haar congregatie. Tot en met april zal vervolgens een-1 maal per maand een gespreksavond wor den gehouden, waarbij successievelijk de volgende onderwerpen aan de orde ko men: Overdracht in het gezin, Gods-1 dienstige overdracht op school. Over dracht in de kerk als leerhuis, Over dracht in de eredienst van de kerk, Pas torale overdracht, Overdracht aan een niet gelovige wereld en Overdracht van de ethiek. Deze onderwerpen zullen tel kens worden ingeleid door ds. Joh. Ger ritsen, hervormd predikant te IJmuiden en pater P. Erftemeyer, pater-overste van het Laverigiecollege in Santpoort. Na deze inleidingen wordt de deelnemers dan gelegenheid geboden, zo mogelijk in kleine tafelgesprekken, over het behan delde onderwerp van gedachten te wisse len. Als leidraad voor dit alles is een I boekje samengesteld, dat de deelnemers op de eerste avond zal worden aangebo-1 den. Nadere inlichtingen ovar deze gespreks avonden worden verstrekt door de heer W. Wessels, Overbildtweg 24, Santpoort (telefoon 02560-6306), aan welk adres men zich tevens zal kunnen opgeven. De nieuwe vleeswarenfabriek van n.v. j Slagerijen Jan de Boer aan de Lijnden- weg op het industrieterrein in Velsen- Noord zal op donderdag, 29 september, des middags te vier uur officieel worden j geopend. Na afloop is er een receptie in het Asta- motel aan de Parallelweg te Beverwijk, in de directe nabijheid van de nieuwe fabriek. cyclamens die vlot weggaan, maar ook soorten als Bromelia, tot 10.50 per stuk en Vrisia werden best verkocht. Er wa ren ook weer tulpen, die tot ƒ8,20 per bos kwamen. ADVERTENTIE DAG en NACHT Tourritten en zittend ziekenvervoer ADVERTENTIE De leden van de personeelsvereniging De Plaatwellerij" hebben in hun eerste bijeenkomst van het seizoen vrijdag avond in „De Meerpaal" aan de Ban- jaertstraat kunnen genieten van enkele unieke films, die door de heer A. Hoo- gerwerf uit Castricum werden vertoond. De leden, die werden begroet door voor zitter A. de Koning vernamen dat op 28 oktober in het Kennemer Theater te Be verwijk een toneelvoorstelling zal worden gegeven door de toneelvereniging „Ad- vendo" uit IJmuiden omdat de eigen to neelclub, die zoveel successen oogstte, thans op een oor ligt. Op 25 november is er speciaal voor de jongere leden een beatavond in De Meerpaal en 23 decem ber is er een bijeenkomst, speciaal inge richt op het kindertehuis Oosterweide te Zaandam. De heer Hoogerwerf, die ge durende 25 jaar hoofd van de natuurbe scherming in he* voormalig Nederlands Indië en Indonesië was, vervaardigde tien jaar geleden de films, die hij de titels gaf „Het groot wild van Java" en „Reuzen hagedissen van de kleine Soenda-eilan- den.Met deze bijzonder mooie kleuren films, die hij van commentaar voorzag, liet de heer Hoogerwerf zijn gehoor kennismaken met wilde runderen, herten, zwijnen, grote hagedissen en fraai na tuurschoon van de verschillende streken van Java. Op spectaculaire wijze zag men hoe de reuzenhagedissen, een uniek soort dat ruim 3 meter meet, zich te goed deden aan wilde zwijnen, die zij vooraf met hun elastische staarten dood slaan. Met de grootste moeite konden de fraaie opnamen worden gemaakt en de ze moeite werd gisteravond door een dankbaar applaus beloond. De plaatwel Iers hebben zich daarna vermaakt met het kienspel, waarna verscheidene mooie prijzen hun weg vonden. ADVERTENTIE GARAGE L. v. d. LEDEN Scheldestraat 13-17 DAG en NACHT Gaat u eens zitten op een van de fauteuils van dit riante bankstel. Of probeert u de bank zelf eens. Wat een geweldige zit. En wat een weelde! Bankstel bekleed met zwaar velours, 1250.—. Queen Anne salontafel, 150.—. Meubels bg Intermeubel zijn afgewerkt tot-en-met. Natuurlijk..Maar meubels bij Intermeubel hebben meer. Véél meer! Ze zijn ran klasse. Dat wil zeggen dat vormgeving, uitvoering en exclusiviteit niet te overtreffen zijn. Beoordeeld op alle details. Om uw keuze makkelijker te maken. woninginrichting m (Van een medewerker) Het begin van de voetbalcompetitie is voor de amateurclubs uit de IJmond niet al te voorspoedig geweest. Van de elf IJmond-vertegenwoordigers is alleen tweedeklasser DEM nog zonder verlies- punten en derdeklasser VSV is met de Beverwijkers nog ongeslagen. De overige ploegen leden al een nederlaag, terwijl de tweedeklassers De Kennemers en Storm vogels en vierdeklasser Wijk aan Zee zelfs nog geen enkel winstpunt wisten te be machtigen. Het komende weekeinde ko men VSV en Kinheim niet iu het veld. VSV zou uit tegen Ripperda moeten spe len, maar de Haarlemmers mogen niet voor 1 oktober op hun veld. In de vierde klasse C is het een vrije dag voor Kin heim. Eersteklasser VVB gaat voor de twee de achtereenvolgende maal een uitwed strijd spelen. De Breesapers gaan naar Purmerend om Purmersteyn te bestrij den. De Breesapers hebben geluk dat de ze wedstrijd zo vroeg in het seizoen is gepland, want na de winter is het Pur- mer terrein altijd bijzonder moeilijk te bespelen. Hoe staat het met de kansen van VVB? Al is het vroeg in het seizoen, toch kan men beide ploegen al vergelijken, om- ADVERTENTIE Ükutelzaak dat zij beide tegen JOS speelden De Purmerenders speelden met 0-0 gelijk en WB verloor onverdiend met 2-1, zodat een spannende wedstrijd verwacht kan worden. In de tweede klasse gaat het ongeslagen DEM op bezoek bij HFC dat eveneens nog geen puntenverlies boekte. Dat betekent een zware opgave voor de Beverwijkers, die met een puntenverdeling al bijzonder blij zullen zijn, ook al omdat de eerste twee wedstrijden niet al te best, spel te n hebben gegeven. De Kennemers krijgt het op eigen terrein zwaar te ver duren, nu het ongeslagen ZVV op bezoek komt. Waarschijnlijk wordt het de derde Kennemers-nederlaag in successie. Storm vogels wacht ook nog steeds op het eerste succes en de uitwedstrijd tegen Always Forward biedt daartoe niet zo heel veel mogelijkheden. Mochten de IJmuidenaren het juiste aanvalsspel echter hebben ge vonden, dan zit er een eerste zege in. In de derde klasse B gaat Beverwijk op bezoek b(j oud-tweedeklasser HBC dat nog niet werd verslagen in dit seizoen. Beide ploegen speelden tegen en wonnen van St. Pancratius met een goal verschil, zodat het zondagmiddag kan gaan spannen in Heemstede. Velsen gaat op bezoek bij ADO '20 dat evenals de Santpoortenaren één punt vergaarde uit twee wedstrijden De winnaar van deze wedstrijd blijft in de middenmoot meedraaien, de verliezer zal voorlopig genoegen moeten nemen met een bescheiden rol. Er kan dus een ener verend voetbalgevecht ontstaan in Heems kerk. In de vierde klasse C gaat Wijk aan Zee proberen de eerste winst binnen te krijgen. Daartoe gaat de ploeg op bezoek bij NAS, nu niet bepaald een eenvoudige opgave. Daar NAS tot nu toe ook nog niet veel opzienbarends heeft vertoond, zit een gelijkspel er wel in. IEV krijgt bezoek van DSS dat als debutant trots aan de kop van de ranglijst prijkt. Voor IEV een mooie gelegenheid om via een zege naar de kopgroep op te rukken. Vrijdag werd bij Hoogovens tijdens een I korte plechtigheid door de heer P. Hoge- land, project-ingenieur van de afdeling nieuwbouw groep walserijen, een nieuwe hal het verwerkingsbedrijf Rooswijk overgedragen aan de heer Th. ten Wolde, chef verwerkingsbedrijf. Staalplaten uit de koudbandwalserij krij gen in deze 213 m. lange en 39 m. brede I hal een nabewerking alvorens naar de af- nemers te gaan. Onder de aanwezigen was ook ir. jhr. De nieuwe hal bij Hoogovens waar staalplaten een nabewerking zullen ondergaan. B. de Jong, directeur produktie. In een kort woord richtte hij zich onder meer tot de personeelsleden van de hal, die hij veel plezierige werkuren in de nieuwe omge ving toewenste. IV Het Beverwijks mannenkoor „Zang lust" gaat de komende week zijn 40-jarig bestaan op grootse wijze vieren. Een hoogtepunt vormt de medewerking van het mannenkoor „Heddesdorf" uit N°"- wied. Vrijdag 30 september is er een zang en muziekfestival in het Kennemer Thea ter. Hieraan nemen naast het jubilerende koor deel het bejaardenkoor Humanitas. Zang en Vriendschap, Die Duinwycksan gers, de Beverwijkse Accordeonvereni' ging, de Christelijk Gemengde Zangver eniging Oosterwijk-Meerestein, het Her vormd Kerkkoor en het Beverwijks Ka tholiek Gemengd Koor. Zaterdagmiddag zal het Duitse mannen koor op Scheybeeck officieel ontvangen worden. In het Statenhuis aan de Velser weg volgt daarna van 4 tot 6 uur een re ceptie. Zaterdagavond wordt in het Kennemer Theater een jubileumconcert gegeven waaraan Zanglust en het Duitse koor medewerking verlenen. De muzikale om lijsting wordt verzorgd door het Bever wijks Symfonie Orkest. MAANDAG 26 SEPTEMBER Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en inlich tingencentrum, geopend iedere maandag avond van 19.30 tot 20.45 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 77, 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Santpoort „Spaarn- berg", Wüstelaan (ook voor r.-k. biblio theek) 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; Uitleenpost IJmuiden-West, parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 1: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur. ge- ge- ZONDAG 25 SEPTEMBER Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, opend van 9-13 uur. MAANDAG 26 SEPTEMBER Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, opend van 7-17.30 uur, 18.30-19.45 uur en 20.45-22 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 uur en 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-18 uur en 19-21.30 uur. Gezamenlijke filialen: Oosterwijk, Am- stelstraat 44, geopend van 14-17 uur; Mee- restein, Parmentierstraat 2, geopend van 19-21 uur. ADVERTENTIE zet de zon spelenderwijs naar uw hand met LUXAFLEX aluminium jaloezieën wmsitszsm^wfssiiisMieii'iixixm mmmmsmmtumm zimmsstmmswswm Vakkundige plaatsing. Pasklaar voor uw raam. Off. Luxaflex - dealer •Mrirktnla.ii 9Q 50-7541 lUROM (Er is bij ons altijd plaats voor uw auto). GROENTEVEILING BEVERWIJK Aan de groenteveiling in Beverwijk werden vrijdag de volgende prijzen, in centen, genoteerd: Andijvie 813; bloem kool 2564; spinazie 635; sla 418; bos- peen 1233; waspeen 1224; sperziebonen 45120; snijbonen 76200; pronkbonen 6084; postelein 3248; tomaten 3390; prei 1531; uien 2429; rodekool 615; spruiten 72110; selderij knollen 628.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5