Zeeschepen worden langer gemaakt Verenigingsnieuws uit de IJmond Hospitaalkerkschip „De Hoop" wordt steeds meer varend zeemanstehuis Betaling abonnementsgeld per giro Autopuzzeltocht bracht voor Rode Kruis Velsen 7500 op J Neem nu een kwartaalabonnement! Morgen naar Ierse zee Deelnemers uit alle windstreken Suomi vierde zilveren feest Ds. G. W. IJzerman nam afscheid van Beverwijk Vergiftigde gerstestro IJmuidenaren te Wolvega in de boksring Zwemfeest in Beverwijk KMAC jubileumrit voor Henri Dunant- fonds in Beverwijk VVD-vrouwengroep in Velsen opgericht Dr. J. Stoffel gaat Santpoort verlaten Kort IJmondnieuws '5 UIT DE ZAKENWERELD Voor nieuwe abonnees de nummers tot 1 oktober gratis MAANDAG Velsen-IJ muiden Beverwijk NIEUWS jigj Medische dienst Kerk Drijvend zeemanstehnis Technische dienst Radio-technische dienst MAANDAG 26 SEPTEMBER Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en inlich tingencentrum, geopend iedere maandag avond van 19.30 tot 20.45 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 19 en 21.30 u.; filiaal Santpoort „Spaarnberg", Wüstelaan (ook voor r.-k. bibliotheek): 19 tot 21.30 uur. DINSDAG 27 SEPTEMBER Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10-12.30 en 14.30-17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10-12 en 14.30-17.30 uur. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting. Spreekuur leidster: van 9.30-12 u. in de Willebrordstraat 102 te IJmuiden. tel. 02550-7715. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 u. Federatie Bejaardenzorg Velsen, sociaal advies voor bejaarden. Spreekuur: IJmui den e.o. 9-10 uur in het gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22 te IJmui den, benedenzaal 3, tel. 02550-5510; Velsen Noord, 11-12 uur in de gemeentelijke ver gaderzaal in dé Smit van Gelderstraat 5, te Velsen-Noord, tel. 02510-25550; Santpoort 15-16 uur in het gebouw „Cusa". Hoofd straat 117. Santpoort, tel. 02560-8014; ver der volgens afspraak. Secretariaat: Hoofd straat 117 te Santpoort, tel. 02560-8014. MAANDAG 26 SEPTEMBER Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. ge opend van 18.30-19.45 uur en 20.45-22 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 19-21.30 uur. Gezamenlijke filialen, Meerestein, Par mentierstraat 2, geopend van 19-21 uur. DINSDAG 27 SEPTEMBER Stichting voor huish. en gezinsvoorlich ting, Akerendamlaan 16. spreekuur elke dinsdagmiddag van 14-16 uur; tel. 02510- 24276. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. ge opend van 7-17.30 uur en 20.1^-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70. geopend van 15-17.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61. geopend van 10-13 uur, 15-18 uur en 19-21.30 uur. Gezamenlijke filialen, Meerestein, Par- mentierstraat 2, geopend van 15-17 uur. Boeles Scheepswerven en Machinefa briek N.V. te Bolnes ontving één dezer dagen opdracht om de Noorse motortan ker „Hegg" van A.S. Rederiet Odfjell te verlengen. De boeking van deze order betekent dat deze werf dit jaar reeds de tiende op dracht voor het verlenen van een zee schip bemachtigde. Dit bijzonder grote aantal in een kort tijdsbestek werd ver oorzaakt doordat de Koninklijke Neder- landsche Stoomboot Maatschappij N.V. te Amsterdam van de serie van dertien sche pen die zij zal laten, verlengen, er zes in opdracht heeft gegeven aan Boele Bolnes. Van deze zes schepen zijn de m.s. „The- ron", „Sinon" en „Medon" verlengd. Het m.s. „Pericles" is op 't ogenblik onder behandeling van de Boele-chirurgen en la ter in het jaar zullen de m.s. „Ganyme- des" en „Achilles" de verlengingsoperatie ondergaan. De andere drie zeeschepen, die dit jaar op deze werf werden verlengd, waren het Britse m.s. „Thackeray" van Chine Ship ping Co. Ltd. te Londen, het Duitse m.s. VAN DE IJMOND „Bodil Schmidt" van Heinrich Schmidt Reederei te Flensburg en de Noorse m.t. „Asp" van A.S. Rederiet Odfjell te Ber gen. De boeking van deze tiende opdracht tot verlenging van een zeeschip in 1966 bete kent tevens de dertigste soortgelijke op dracht na de tweede wereldoorlog, onge rekend nog achttien binnenvaartschepen, die verlengd werden. Dat Boele Bolnes in deze bijzondere materie als specialist aan gemerkt wordt, blijkt wel uit het feit, dat inmiddels bij de werf wederom vijf aan vragen voor scheepsveriengingen zijn in gediend. De verlenging van de m.t. „Hegg" be helst, dat een middensectie van 9.86 m. (32'-4") tussengeplaatst zal worden, waar door de tonnage van 780 tons d.w. op ca. 1300 t.d.w. gebracht wordt, een toename dus van 67 percent. De totale lengte zal 62,18 m. worden (205'). Het schip werd op 20 september door gebrand en uit elkaar getrokken. De opleveringsdatum is 20 oktober 1966. U' kunt het uzelf gemakkelijker ma ken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 11,70, postabonnees f 12.95. U kunt het ons gemakkelijker maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voorzien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. In dien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorgadres van de krant vermelden? Voor incasso-girobetaling en het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de girorekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE "'i ■■■■MPBISNrasUB» Een verlengingsoperatie op de werf van Boele te Bolnes. Voor de vijfde maal organiseerde de au tomobielvereniging „De Rijmonders" za terdag een autopuzzeltocht ten bate van het Rode Kruis. Uit alle delen van het land waren de deelnemers voor de puz- zeltoeht naar IJmuiden gekomen zelfs verscheen er een deelnemer uit Miinster- Westfalen aan de start zodat de nieuwe voorzitter van het Rode Kruis de heer W. Sepp, commissaris van politie te Vel sen voor tweehonderdvijfenveertig deel nemers het startschot kon lossen. De route van de tocht was uitgestippeld via Driehuis, Santpoort en Bloemendaal naar Aerdenhout, waar de deelnemers een verfrissing werd aangeboden. Voorts ging de rit verder naar Zandvoort, Over- veen, Bennebroek tot Halfweg. Hier werd de deelnemers wederom een consumptie aangeboden nu in de vorm van een kop erwtensoep. Via Spaarndam en de Hofgeest gingen de deelnemers te rug naar de Minister van Houtenlaan in Velsen, waar de finish-controle stond op gesteld. Elke deelnemer kwam hier in het bezit van een fraai Rode Kruis glas, dat ter herinnering aan de tocht werd aange boden. Het viel de deelnemers niet mee de dikwijls listig opgestelde vallen te ont dekken. Doch afgedwaalde automobilisten werden alras weer door „opvangcontro leurs" op het goede pad geleid. Zaterdagavond omstreeks acht uur geschiedde in het Patronaatsgebouw aan de Zeeweg de feestelijke prijsuitreiking onder leiding van de wedstrijdleider de heer Th. B. van Kleef. Er waren zes prijzen in de A-klasse, achtentwintig prij zen in de B-klasse en achtendertig prij zen in de C-klasse. De eerste prijs, bestaande uit een tran sistorradio ging in de A-klasse naar het equipe Rolvink-van Gennip met drieën dertig strafpunten, in de B- en C-klasse respectievelijk naar de equipes van der Worp- van der Worp en Stet-Sliggers met honderddrie en met tweehonderddrieen zestig strafpunten. De tweede en derde prijs in de A-klas se was voor de equipes Broekhuizen - Broekhuizen en Berendsen-Wonink; in de B-klasse voor de equipes Fenger-Fenger en Hermans-Beelen. In de C-klasse gingen de tweede en derde prijs naar de equipes Nijssen-van Ommeren en Waal-IJbema. De prijs voor de hoogst geklasseerde mixed-equipe en de spciale damesprijs waren respectievelijk voor de equipes Broekhuyzen-Broekhuyzen en Stet-Slig gers; terwijl de „poedelprijs in handen viel van het equipe van Velsen-van Vel- sen. In deze „lustrumrally" is door de Rijn- monders een totaalbedrag van 7500 bij- eengereden voor het Rode Kruis; dat wil zeggen tezamen met de opbrengst van de aan de rally gekoppelde loterij. Voor en op het toneel van het Patro naatsgebouw stond een schat van prijzen uitgestald, die varieerde van een simpe- I le gevarendriehoek tot een draagbaar te levisietoestel. Notaris W. Boerlage uit I Velsen verzorgde zaterdagavond geheel I belangeloos de trekking van de loterij, van welke taak hij zich op humoristische wijze heeft gekweten. Na afloop dankte de penningmeester van de begunstigde afdeling van het Rode Kruis allen die tot het welslagen van dit .evenement hadden bijgedragen, terwijl hij zich voor hun medewerking voor de komende jaren hield aanbevolen. In aanwezigheid van tal van belang stellenden werd zaterdagmorgen om half elf in de Scheldestraat 7 te IJmuiden-Oost Han van Ewijk's shoebar geopend. In de ze zaak, waar moderne snelwerkende machines staan opgesteld, wordt er naar gestreefd de schoenen binnen vierentwin tig uur weer af te leveren. Het bedrijfje specialiseert zich naast een goede afwerking ook op snelheid. Dientengevolge gebeurt het vernieuwen van bakken waar de klant bij staat, zo dat hij even later weer met frisse moed verder kan wandelen. De nieuwe zaak biedt de bezoeker een frisse aanblik, welke zaterdag werd ge accentueerd door de vele fraaie bloem stukken, die bij gelegenheid van de ope ning door relaties en vrienden waren ge schonken. Het vijfentwintigjarig bestaan van de atletiekvereniging Suomi uit Velsen-noord dat op 20 augustus reeds met een druk bezochte receptie door het bestuur was gevierd, was zaterdagavond voor de le den en oud-leden aanleiding onderling een f eestbij eenkomst te houden in de smakelijk versierde zaal van café „De Zon" in Wijk aan Zee. Bij deze feestviering was geen plaats onbezet: niet alleen de leden maar ook vele oud-leden en niet-leden toonden hun belangstelling in het wel en wee van Suomi. De heer R. van Aalst, voorzitter van de feestcommissie, zei bijzonder ver heugd te zijn met de vele bewijzen van vriendschap en sympathie. De heren P. Grüteke, voorzitter, Nic. Adelaar, wed strijdorganisator, Joh. Adelaar en Udo van Wijngaarden worden wegens hun vijf entwintigjarig lidmaatschap gehuldigd. De Suomi-damesatletiekploeg, die in de competitie het kampioenschap wist te be halen, onderging vervolgens eveneens een hartelijke huldiging, waarbij' aan de be trokken dames en trainers een kam pioensfoto werd overhandigd. Het feeste lijk samenzijn werd opgeluisterd door „The Gedich's" met conference van Kees de Ruijter. Ds. G. W. IJzerman heeft zondag in een overvol kerkgebouw afscheid genomen van de Nederlands Hervormde gemeente te Beverwijk. Het gemeentebestuur van Be verwijk was vertegenwoordigd door de wethouders E. Gerritse en A. Hermes; er waren vele predikanten en enige r.k. gees telijken, vertegenwoordigers van de klas- sis Haarlem van de Nederlands Hervorm de Kerken en van de Oecumenische Raad van Kerken. Het Hervormd Kerkkoor, onder leiding van dirigent B. Bijleveld, zette deze af- scheidsdienst luister bij; het orgel werd bespeeld door organist G. Moed. De predikant ontleende zijn tekstwoord aan Joh. 15-4: Jezus zeide „Blijft in mij, gelijk ik u. Evenals de rank geen vruchten kan dragen van zichzelve als zij niet aan de wijnstok blijft, zo ook gij niet indien gij in mij niet blijft". „Deze dienst" aldus de predikant „kenmerkt zich door een aparte sfeer. Banden worden losgemaakt. Voor de ge meente wordt het een ingrijpende zaak, voor deze wijk zelfs een bijzonder geval, want drie wijken worden tot twee samen gevat. Zo iets vraagt aanpassing. In een avontuur kan de zegen van God liggen. Wij laten alleen maar de organi satorische vormen los, de banden met Christus laten we niet los, wij moeten in Christus blijven, Hij is de ware wijnstok." Ds. Don sprak na de dienst namens de Hervormde gemeente dank aan ds. IJzer man en zijn echtgenote voor hun belang rijk werk in Beverwijk verricht. Ds. IJzerman zal zijn taak in Haarlem voortzetten. Een landbouwer ut Beverwijk heeft gisteren bij de politie aangifte gedaan, dat op zijn land vier pakken gerstestro zijn ontvreemd. Deze balen waren door de boer apart gelegd, omdat ze met een zwaar verdelgingsmiddel' waren bespoten. Indien het gestolen stro aan vee wordt gevoerd, bestaat er grote kans dat de dieren er nadelige gevolgen van onder vinden. D* ondergetekende naam straat plaats wenst met ingang van 1 oktober a.s. een abonnement op IJmuider Courant per kwartaal ƒ11.70 Handtekening: L V kunt deze aanmelding per post opzenden of meegeven aan de bezorger in uw wijk. De IJmuidense boksclub De Ring is in Wolvega geweest met een aantal leden die uitkwamen tegen boksers uit Leeuw arden, Sneek, Joure, Assen, Groningen en Meppel. De wedstrijden werden in de sporthal te Wolvega gehouden. Er was een demonstratiepartij tussen Sondorp, en Spanjaard, beiden uit IJmui den. Helmuth Frazer won op punten van een tegenstander uit Sneek, de heer Bakker. Bart Frazer won op punten van Mor- sink uit Meppel. Johan Unkel verloor op punten van Rudi Koopman uit Leeuwarden. De Kennemer Zwemclub te Beverwijk heeft zaterdagmiddag in het Sportfond senbad een uitstekend geslaagd zwem feest gehouden. Enkele leden van de zwemclub „De Meeuw" uit Amsterdam hebben laten zien wat men door goed oefenen kan bereiken. Onder leiding van zweminstructeur P. Smit toonde daarna de opkomende jeugd dat ook zij zich al aardig in het water thuis voelt. Voor de zwemproef A slaagden op éen na allen die waren opgekomen. De proef voor geoefende zwemmers werd door allen met succes afgelegd. Na afloop van het feest werden in de benedenzaal de diplo ma's uitgereikt. De jubileum-oriënteringsrit van de Ken- nemer Motor en Auto Club te Beverwijk is een groot succes geworden. Uit een wij de omgeving waren vijfentachtig deelne mers opgekomen voor deze feestelijke rit, waarvan de netto-opbrengst ten goede komt aan het Henri Dunant Fonds van het I Rode Kruis te Beverwijk. Een bedrag van 1.000 neemt men aan In de A-klasse waren 26 deelnemers. De [uitslag was als volgt: A-klasse: 1. J. Hui sing (Haarlem) 125 strafpunten, 2. v. d. Putten (Haarlem) 150, 3. Broekhuizen (Haarlem) 153, 4. Van Genderen (Heems kerk) 156 (beker), 5. Swier (IJmuiden) 190. I B-klasse: 1. F. N. Finger (Beverwijk) 173, Morgen vertrekt het hospitaalkerkschip „De Hoop" voor de 29ste reis van het jaar naar de visgronden in de Ierse Zee. Op de vorige reis was het hospitaalschip ten westen van de Doggersbank in actie. De verleende assistentie was weer veel om vattend. Zo werd ten behoeve van de markt- regulatie een bericht van de Redersver eniging voor de Zeevisserij rondgepraaid. Zonder „De Hoop" duurt het lang voor alle belanghebbende schippers het horen en mist het bericht zijn uitwerking. Medewerking werd verleend aan het onderzoek „Bemanningsvraagstuk in de zeevisserij". Enkele malen reeds koos een medewerker van het Nederlands Insti tuut voor Praeventieve Geneeskunde „De Hoop" als operatiebasis om gegevens op de visserschepen tijdens het werk te ver zamelen. Er werden 140 weerrapporten opge maakt en naar De Bilt verzonden. Zeven buitenlandse en 37 Nederlandse schepen werd hulp verleend. De buitenlanders kwamen uit Gdynia, Lowestoft, Embden en Bremen. Van de Hollanders waren er vier loggers, 4 kotters en 29 trawlers Vijf ongevalspatiënten en 22 zieken werd medische hulp verstrekt, waarvan 16 in het scheepshospitaal werden opge nomen. Totaal 32 verpleegdagen. Scheeps arts was dr. Sorgdrager uit Baarn en vaste verpleger J. N. Gielkens met 8 jaar er\raring op de walvisvaarder „Willem Barensz", onder dr. Teljer (thans ener giek medisch adviseur der Vereniging). Op 8 september meldde een kotter een patiënt met hevige pijnaanvallen. De af stand was 230' 400 km), waarvoor beide schepen volle kracht op elkaar toe gingen stomen. Voor deze afstand echter was afgelegd, had de niersteen zich reeds, na radiomedisch advies langs natuurlijke weg verwijderd. In totaal werd 22 maal via de radio medisch consult gehouden. Deze reis was er ook contact met de Engelse visserij Van de Lowestoft 83 werd een gewonde overgenomen, die op een rustige dag even in Scarborough aan de wal werd gebracht De patiënt was goed en zijn schip had de visserij niet behoeven te onderbreken. Geestelijk verzorger was ds. P. H. de Kleer uit Scheveningen, wiens eerste reis dit was op het nieuwe schip. De vereniging stelt het zeer op prijs als een vissersgemeente haar predikant be schikbaar stelt. Dat het door de varende gemeente ook gewaardeerd wordt, be wees het grote aantal luisterrapporten: 184! Deze dominee kent ook de taal van de zee. Op 6 september schrijft hij in zijn scheepsjournaal ongeveer als volgt. „Bries wakkert aan. De schepen zoeken een oppertje onder de Engelse wal. In de baai schepen om ons heen. Als wij met de dagsluiting willen beginnen, komen er oproepen van verschillende schepen. In plaats van de dagsluiting, met de radio monteur mee in de rubberboot. Op de trawler is het gesprek moeilijk op gang te krijgen, vooral ook door het motorge- raas. Bij thuiskomst catechisatie aan een matroos, die zich voorbereidt op het doen van Belijdenis des Geloofs. Daarna nog twee man op bezoek gehad". Éénmaal was de dagsluiting gericht op enkele marifoongesprekken tussen schip pers, die te dicht in eikaars viswater kwamen. Het peil van deze conversatie was nl. voor verbetering vatbaar. Alle negen kerkdiensten werden op de 129 m 2316 kc) uitgezonden. Voor radioamateurs: de posities van het schip waren: zondag 4 september 54° 15' N, 0° 10' W, Fileybaai zondag 11 september 54° 30' N, 1° 18' O, ZW v. Doggersbank zondag 18 september 54° 45' N, 0° 40' O W. v. Doggersbank Op 11 september meldden verscheidene schepen in de omgeving kerkgangers voor de avonddienst. Er kwamen echter alleen kerkgangers van 40 mijl afstand, want lang voor de aanvang van de kerkdienst voer „De Hoop" volle kracht naar een trawler, wiens hoofdmotor onklaar geraakt was. Als het weer omslaat, kan dat on plezierig worden. Zo zat de Scheveningse bemanning in de kerkzaal, terwijl in de machinewerk plaats aan dë andere kant van het water dichte schot het machineonderdeel werd gerepareerd. Te half een 's nachts was het karwei klaar en kon de monteur zijn mo tor weer starten. De radiodienst is gewend aan luister rapporten uit de Oostzee, onder meer van de „Looiersgracht". Het feit, dat daar een Scheveningse kapitein op zit, zal er niet vreemd aan zijn. Maar gedurende deze reis ©ntving het secretariaat een melding van goede ontvangst uit Gothenburg. En daar is het bezoek van „De Hoop" in oktober vorig jaar debet aan. Ondanks het feit, dat vele trawlers naar de Ierse Zee vertrokken, werd de recre atiezaal in het laatste weekend het drukst bezocht. Er kwamen 150 bezoekers, die na de kerkdienst op koffie en film wer den onthaald. Wat het bestuur voor ogen had, toen ze in het nieuwe schip een recreatiezaal ontwierp, is thans werkelijkheid. „De Hoop" is nu mede een drijvend zeemans huis. Juist omdat de moderne schepen praktisch continubedrijven zijn geworden, is het bezoek aan het kraakheldere ruime hospitaalkerkschip een unieke belevenis. Men trekt er zijn goede pak voor aan en is even uit. Van 23 schepen bezochten ca. 250 opvarenden de kerk en de conver satie- en filmzaal deze reis. De zaterdag voordat de thuisreis werd aanvaard, is er door de bezoekers druk naar huis geschreven. Ds. De Kleer stapte met een grote zak post voor de vrouwen en meisjes aan de wal in Europobrt In totaal werden zeven reparaties ver richt aan visgalgen, hulpmotoren, stuur- machines, etc. en tweemaal 10 ton drink water overgepompt in volle zee. Terwijl een logger aan de vleet lag. raakte de winch onklaar. In 2Vi uur werd een noodvoorziening getroffen, waardoor de vleet gehaald kon worden. Reparaties aan echoloden, ontvangers zenders, radar en marifoons. Tweemaal werd een ontvanger en een zender com pleet vervangen, waarbij de radiomonteur putte uit de voorraad, die de verschillen de radiofirma's, in consignatie aan boord van „De Hoop" hebben staan. Hij kwam echter ook een nieuw hulnapparaat bij het echolood, de visloep tegen, waarvoor meteen documentatie en reservemate riaal is aangevraagd. 2. T. J. Bakker (Krommenie) 203, 3. J. v. d. Heijden 249, 4. H. Hoogendoorn 249, 5. J. Schagen (IJmuiden) 253, 6. N. Nijs (IJ- munden) 253, 7. G. v. Wijngaarden (Be verwijk) 292, 8. W. Geuzenbroek (Haarlem) 303, 9. J. Alma 329, 10. Aalders (Wormer- veer) 336. De beste KMAC-rijder in afd. A. was de heer R. v. d. Brink uit Beverwijk met 204 strafpunten; in de B-klasse J. v. d. Heijden met 249 pnt. De voorzitten van de afdeling Noord-Holland, de heer W. Caljee uit Alk maar, feliciteerde bestuur en de leden van de KMAC met het 35-jarig bestaan van hun vereniging en reikte daarna met een toepasselijk woord de prijzen uit. Het 35-jarig bestaan van de KMAC zal op vrijdag 28 oktober feestelijk worden ge vierd en op 30 oktober is de volgende oriën- tatierit. De vrouwelijke leden van de V.V.D.-af deling Velsen hebben, na verschillende contactmiddagen in het afgelopen jaar te hebben gehouden, besloten tot de officiële oprichting van een Vrouwengroep in de V.V.D. Voorzitster is mevrouw A. J. P. van Heel-Montijn, raadslid. Het secreta riaat is gevestigd Van Tuyllweg 4, Velsen. Dr. J Stoffel, huisarts in Santpoort, zal over twee weken de gemeente Velsen ver laten om een functie te aanvaarden in Assen. Dokter Stoffel, die ruim dertien jaar in Santpoort huisarts is geweest, zal zijn praktijk overdragen aan dr. Ph. M. Strik uit Nijmegen. Zatermiddag 8 oktober van half drie tot half vijf zal een afscheidsreceptie worden gehouden in het Hervormd Wijkcentrum aan de Burgemeester Enschedelaan (no. 67). - Galvanistraat. Wegens de uitvoering van herstratingswerkzaamheden zal de Galvanistraat in IJmuiden met ingang van 28 september gedurende twee weken, of zoveel korter of langer als de duur van de werkzaamheden zulks noodzakelijk maakt, voor alle verkeer gesloten zijn.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5