Zuster George moet sterven f De NeËen Muzen De dood van een radio-figuur De Laurentiis laat beslag leggen bij Fellini Zwei Herzen im dreiviertel Takt met vaart en verve gebracht door de Hoofdstadoperette Circuskoning Billy Smart overleden Toneelstuk van Jan Wolkers zonder auteur DE LAGERE SCHOOL S'ortgens MAANDAG 26 SEPTEMBER 1966 7 Première in de Rotterdamse Schouwburg SLECHTS EEN WEEK na „De dood van een handelsreiziger" heeft het Nieuw Rotterdams Toneel alweer een première gegeven, en deze keer betreft het de dood van een radio figuur. Dit weekeinde gaf het gezel schap in de Rotterdamse Schouwburg namelijk de eerste voorstellingen van „Zuster George moet sterven", naar het Engels („The killing of Sister George") van Frank Marcus. Robert de Vries, die het stuk zowel vertaald als geregisseerd heeft, noemt het in het Nederlandse programma een „black comedy", hoewel het in Lon den gewoon als komedie was betiteld. Die Engelse term is, wat het stuk zelf betreft, wel toepasselijk, want Frank Marcus heeft inderdaad een blijspel met veel navrante, schrijnende tonen geschreven; maar het merkwaardige is dat in de Londense opvoering, waarover ik dit voorjaar heb bericht (in „Erlnj" van 16 april), dat na vrante aspect een sterkere nadruk kreeg dan in de Nederlandse, die juist veel meer in de richting van het ge wone blijspel gaat. In Londen kreeg men een „black comedy" te zien, hoe wel het stuk niet zo werd genoemd; in Rotterdam was precies het tegen overgestelde het geval. Studenten-acteurs winnen een prijs in Joegoslavië Leidenaar Langeveld wint accordeonwedstrijd Van der Rijn prijs gedeeld Simon Koster P. Zwaanswijh Tv-documentaire van gestrande „Ping-An" Henk Elsinks cabaret op televisie Esperanto-monument in Leeuwarden onthuld St. Cecilia uit Voorburg wint drumbandconcours De radio geeft dinsdag T elevisie programma Jos de Klerk Sjostakovitsj gehuldigd Britse revuester Ada Reeve in Londen overleden „ZUSTER GEORGE" is, zoals men zich misschien herinnert, een verpleegstersrol in een eindeloze hoorspelserie die gewijd is aan het dagelijks leven in een Engels dorp, door de schrijver „Applehurst" ge noemd. Als de populariteit van June Buck- ridge, de actrice die deze rol zes jaar lang heeft gespeeld, begint te verminderen, be sluit de hoorspeldirectie haar uit de serie weg te werken door de verpleegster (ter ondersteuning van de campagne voor ver keersveiligheid!) bij een verkeersongeval om het leven te laten komen; en June Buckridge wordt afgescheept met een nieuwe rol, namelijk als koe, in een serie uitzendingen voor kleuters. De bitte re kern van het stuk is, dat de actrice, wier vertolking van de verpleegster jaren lang zó populair is geweest dat iedereen haar zelfs in het dagelijks leven „George" noemde en haar in allerlei opzichten vol komen vereenzelvigde met de hoorspelfi guur, die wereld van illusie plotseling in een ziet storten. Bovendien wordt het iet wat onvolwaardige kindvrouwtje, waar mee zij sedert jaren een lesbische verhou ding heeft, haar afhandig gemaakt door een uiterlijk overcorrecte dame van de radioleiding, zodat zij eenzaam en ont goocheld achterblijft, zonder enige andere troost dan het vooruitzicht van haar koeie- rol. Na het zien van de Engelse opvoering heb ik „The killing of Sister George" al beschreven als een tamelijk zwak stuk, dat op twee gedachten hinkt: voor een groot deel is het een nogal grove persi flage op toestanden bij de BBC, voor een ander deel is het een halfserieuze psycho logische komedie. Dat zijn elementen die niet bij elkaar passen en waaruit de schrijver dus ook geen sluitend geheel heeft kunnen construeren. De voornaam ste kracht van het stuk ligt dan ook daarin dat de vier vrouwenrollen, waaruit het bestaat, goed geschreven en zeer speelbaar zijn. Maar dat vereist dan na tuurlijk perfecte vertolkingen en boven dien een perfecte bezetting, zoals die waardoor de op\oering in Londen „het" succes van het jaar kon worden. Over een dergelijke perfecte bezetting beschikte het Nieuw Rotterdams Toneel niet, vooral niet Deurwaarders hebben zaterdag in Rome I gulden gekost hebben. Fellini heeft verklaard, dat hij met De Laurentiis overeengekomen was een min nelijke schikking te treffen. I Het romantische Wenen van de ne- I kluchtige verwikkelingen, die een bijzon- beslag gelegd op schilderijen en kostbare tl d eeuw verdwijnt steeds meer in der groot aantal toeschouwers vaak uit- bezittingen van de filmregisseur Federico Sentien^eeuw verawijnw vervlogen\ bundlg plezier hebben verschaft, konden Fellini op grond van een klacht van pro- Maar in de operette herleeft de be- de schaduw van de levensteleurstelling, duktieleider Dino de Laurentiis. Vol- in H k t d an de Donau steeds weer die duidelijk door de regie was geaccen- ^Iinvi^eio3^6^ mas^orna" na voOTberei- als een sprookjesachtige werkelijkheid, tueerd, niet neutraliseren. 'dingen van een jaar, laten schieten. Dit waarbij prinsen en prinsessen, aantrekke- DE OPVOERING als geheel mag met zou De Laurentiis ongeveer 3% miljoen 1»?** meisjes en goede eenzame mensen reden genoemd worden. Llzzi Schöffmann 1 uit de eenvoudige stand nauw betrok- had de ujtbeelding van de levenslustige ken worden. en fene prinses Salomé op zich genomen. TT I Een karaktertypering was haar daarmede DE OPERETTE „Zwei Herzen im drei- toevertrouwd, die men niet van haar ge- viertel Takt", welke zondagavond door de wend is zij deed ^it met grote bekwaam- Hoofdstad-operette in de Stadsschouwburg heJd en zelfs niet spontaniteit. Ik kon te Haarlem werd opgevoerd is voor wat echter niet naiaten te denken aan de rol de geschiedenis, waarop zij werd gebouwd len waann zjj volkomen „echt" kon zijn, ook een echte „Weense" operette. Een niet gpaans". maar waarlijk „Weens". prins tegen zijn zin verloofd met een Frits Silberbauer maakte met een voor prinses, die weer op een ander gesteld is, tj-gffeiijk op niveau gespeelde prins Ru- Billy Smart, de 73-jarige „koning" van een eenvoudige lieftallige koetsiersdoch- dolf een uitnemende indruk, mede door het Britse circus, is zondag overleden ter- ter, die in voornoemde prins haar ideaal -n zangi Antonia Galli gaf als Annerl wijl hij in Ipswich het orkest van zijn ziet en een liefdesexplosie ondervindt, die een werkélijke natuurlijke uitbeelding van circus dirigeerde. De 108 kilo wegende eveneens het hart van de keizerszoon in de Weense koetsiersdochter en wist zich Billy Smart was eigenaar van verscheide- VUUr en vlam zet, zijn met de koetsier met hartverwarmende klankrijke zang te ne circusondernemingen, die alle onder de hoofdfiguren van een eigenlijk toch wel oncjerscheiden. Herman Valsner gaf een zijn naam worden geëxploiteerd. Hij is ook triest verhaal. Alle grappige en soms zelfs uitnemend volgehouden, menselijke en j j- j.-i waardige vertolking van koetsier G ruber. Het komische element bracht in het bij zonder wel Rudolf Vogler als graaf Boby. Vrijmoedig en natuurlijk was weer Clai re Clairy als de bloemenvrouw Rosa en verder waren er een aantal kleinere rol len, die in een goede eenheid door de re gisseur Walter Kochner waren ingescha keld. Kochner bewerkte met John Kap per, die als dirigent de voorstelling be kwaam leidde, muziek van Robert Stolz voor deze operette. Zij werd door solisten en koor goed gezongen en door het Hoofd stad operette-orkest pittig en met lenig ritme gespeeld. Een lust voor het oog wa ren de kostuums en de decors waren kleurrijk en bijzonder doelmatig. bekend door de televisie-voorstellingen die hij de laatste jaren heeft georgani seerd. Billy Smart laat een vrouw achter, zes dochters, drie zoons en 22 kleinkinderen ADVERTENTIE <3oud - 2-lloer - Sforlcget - XellumcPtee( Gr. Houtstraat 6. Haarlam. Tal. 02500-10616 Het Nieuw Rotterdams Toneel zal vrij dag 7 oktober in het Piccolotheater de première geven van de eenakter „We gens sterfgeval gesloten" van Jan Wol kers ter gelegenheid van de Belgisch- Nederlandse conferentie voor Nederland se letteren. „Wegens sterfgeval gesloten" speelt op een kerkhof op de dag van het laatste oordeel. Wolkers zegt in zijn inleiding dat hij de rol van de aap in het stuk graag zelf zou willen spelen als het wordt opgevoerd. De schrijver-beeldhouwer heeft echter een uitnodiging van NRT-directeur Rob de Vries daartoe afgewezen. Op dezelfde avond zal ook worden op gevoerd „De acteurs" van Odijk. Tijdens het zesde Internationale stu dententoneelfestival in Zagreb (Joegosla vië) heeft de Associatie Studententoneel uit Utrecht met haar voorstelling „De ver huizing" van Lodewijk de Boer de prijs voor de meest avant-gardistische voor stelling gewonnen. Fragmenten van dit stuk werden uitgezonden door de Joego slavische radio en televisie. Aan het fes tival namen 25 groepen en 18 landen uit Oost- en West-Europa deel. De Nederland se groep werd uitgezonden door de Stich ting Nederlands Studententoneel. De 24-jarige Henny Langeveld uit Lei den heeft de eerste plaats bezet in een I wedstrijd in accordeonspelen waaraan door vertegenwoordigers van dertien lan den deelgenomen werd. Jacqueline Hof to uit de Verenigde Staten werd tweede en Gertrude Kiffer uit Oostenrijk derde. De Van der Rijnprijs voor korte verha- I len is voor dit jaar toegekend aan „Uit zicht op Zee" van Michael Tophoff en aan „Nieuwe Religie" van R. Misset, die ieder 1500 ontvangen. Tot deling van de prijs is de jury J.B. Charles, J. van Doorne en B. Stroman) overgegaan omdat zich onder het grote aantal inzendingen geen enkel verhaal bevond dat boven alle an- dere uitstak. Rie Gilhuys, Annet Nieuwenhuyzen en Elly van Stekelenburg (van links naar rechts) in „Zuster George moet sterven", waarvan het „Nieuw Rot terdams Toneel" vrijdagavond de première gaf. met betrekking tot de titelrol, die nu moest worden gespeeld door Elly van Ste kelenburg. Deze maakte van „Zuster George" een voornamelijk komische, in enkele scènes sentimentele figuur, die veel te weinig diepte kreeg om het volslagen onevenwichtige, zelfs psychotische en per verse karakter \an de actrice duidelijk te maken of om ons de tragiek van haar ar tistieke èn menselijke nederlaag schrij nend te laten voelen. Ook is het leeftijds verschil tussen deze „George" en het kindvrouwtje Alice van Annet Nieuwen huyzen zo groot dat sommige scènes tus sen deze twee eerder aan een ontaarde grootmoeder-kleindochter-verhouding de den denken dan aan een lesbische liaison, waardoor dit aspect van het stuk nog ex tra onsmakelijk werd. OVERIGENS verdient de vertolking, die Annet Nieuwenhuyzen van dat psychisch- onvolgroeide wezentje gaf, met verrassen de overgangen van het komische naar het ernstige en van het volwassene naar het kinderlijke en terug, alle waardering. Rie Gilhuys speelde de berekenende radio-da me met de vereiste ladylike zelfbeheer sing maar met een wat te dik opgelegd deftig accent. En Coba Kelling gaf een vermakelijke typering van de Russische kaartlegster die in het laatste bedrijf het „rouwbeklag" van de om Zuster George treurende radioluisteraars in ontvangst moet nemen. De regie van Robert de Vries had zich, zoals gezegd, meer op de oppervlakkige komische mogelijkheden dan op de meer ernstige en ontroerende kanten van het stuk gericht. Daarbij deed zich ook de ko mische ónmogelijkheid voor, dat het stuk weliswaar duidelijk in Engeland, onder het radiobestel van de BBC speelt, maar dat er, om de sfeer van het landelijke Apple hurst aan te duiden, niettemin af en toe Gronings dialect werd gesproken! En een „christelijke omroep" kent Engeland ook niet. Frans Vossen had gezorgd voor goede kostuums; maar zijn decor leek eerder be doeld om de toeschouwers een kleurendui- zeling te bezorgen dsfn om de opvoering in de juiste sfeer te plaatsen. Dr Joost Halbertsmaprijs voor dr. J. J. Wolter. Op advies van de daartoe inge stelde commissie hebben Gedeputeerde Staten van Friesland de „Dr. Joost Halbertsmaprijs" 1966 toegekend aan dr. J. J. W oltjer uit Oegstgeest voor zijn dissertatie „Friesland in hervor mingstijd". Glazenier. Christopher Webb, een van de bekendste Britse glazeniers, is op tachtigjarige leeftijd in St. Albans over leden. Webb heeft onder meer het Shakespeare-gedenkraam gemaakt in de kathedraal van Southwark. Brits grafisch werk. In Arti et Amicitia te Amsterdam wordt tot 2 oktober de tentoonstelling „British Graphics '66 ge houden. De expositie omvat een selectie op het gebied van de massacommunica tie, zoals advertenties, affiches, foto's, verpakkingen, boekomslagen, en redac tionele opmaak, in totaal 250 ontwerpen, gekozen uit 5000 werkstukken van Brit se ontwerpers, aangesloten bij de De signers and Art Directors Association of London. Jubileumzang- De Haagse dirigent Chris Verhoog, die sedert juni 1965 de leiding heeft van het Koninklijk Schiedams mannenkoor „Orpheus" zal met dit hon derd jaar bestaande koor een jubileum concert geven op vrijdag 7 oktober in de grote kerk te Schiedam. Uitgevoerd worden het speciaal voor deze gelegen heid gecomponeerde „Magnificat" van Marius Monnikendam voor mannenkoor, blaasorkest en sopraansolo en twee eveneens aan „Orpheus" opgedragen composities voor mannenkoor en blazers van Chris Verhoog. Op 17 december geven de gezamenlijke Schiedamse ko ren een integrale uitvoering van „The Messiah" van Handel in de nieuwe „Margrief'-sporthallen. Schwarzwaldmadel. Het Dilettanten Ope rette Gezelschap Diogé, onder leiding van Walter Janssens zal op maandag 10 en dinsdag 11 oktober in de Stadsschouw burg in Haarlem voorstellingen geven van de operette Schwarzwaldmadel, mu ziek van Leon Jessel. De Speelman. Een dertigtal etsen en gra vures uit de 16e tot en met de 18e eeuw met als onderwerp musicerende perso nen wordt in het Haags Gemeentemu seum geëxposeerd onder de titel „De Speelman". Het zijn etsen en gravures van Dürer, Van Ostade, Teniers, Van Leyden, Dusart, Basan en anderen, afkomstig uit de omvangrijke prenten collectie van de muziekbibliotheek van het museum. Onderscheiding. Op het internationale filmfestival dat dit jaar in Saloniki is ge houden, is Gunnel Lindblom voor haar spel in de film „De dans van de reiger" van Fons Rademaker onderscheiden met de prijs voor de beste vrouwelijke hoofd rol. Lizzi Schöffmann en Rudolf Vogler in de operette „Zwei Herzen im Drei- vierteltakt", die zondag in de Stads schouwburg te Haarlem werd opge voerd. Morgen dinsdag 27 september zend! I de NCRV via Nederland 2 een film uil van de geschiedenis van de Liberiaanse vrachtvaarder „Ping-An". Het schip strandde op 24 november 1965 en op 31 augustus 1966 viel het onder de slopers hamer. De documentaire geeft een beeld van de ondergang van het schip en de honderden mensen die van heinde en ver naar Ter Heijde kwamen voor deze be zienswaardigheid. Voor een enkeling, zoals de man die patates-frites en ijs verkocht, zat er aardig ping an: hij deed goede zaken. De documentaire werd gemaakt door Ide cameramannen Pim Korver en Piet Groeneveld onder leiding van regisseur I Leo Moen. Morgen dinsdag 27 september zendt de TTiriTTTiTr I Trnirn I rr\r\n I VARA via Nederland 1 een programma NIEUWE LIED ES V OOK Ut vanuit Henk Elsinks theater-restau- J rant F)p Knnnermnolen aan de War- rant „De Koopermoolen" aan de War moesstraat in Amsterdam. Het program ma is getiteld. „Vrij entree". Als speciale gaste treedt de Franse chansonnière-co- medienne Jacqueline Danno op. Na afloop van deze rechtstreekse uitzen- De uitgeverij De Toorts in Haarlem I heeft de publikatie ondernomen van in di^g" ^aakt 'de VARA-televisïe nog een reeksen te verschijnen nieuwe liedjes opname van Henk Elsinks cabaret, waar voor de lagere school, geselecteerd naar L Specjaie aandacht gewijd wordt aan de ontwikkeling van de kinderstem in jaCqUelme Danno. Dit programma wordt zes klassen. Onder redactie van Chris Ra- dinsdag 25 oktober uitgezonden. LEEUWARDEN (ANP) Burgemees- bé, voorzitter van de Vereniging Leraren ter W. Harmsma van Leeuwarden heeft Schoolmuziek, zijn de eerste dertig liedjes zaterdag in het Dr. Zamenhofpark in de bijeen gebracht en gereedgemaakt voor Friese hoofdstad het Esperantomonument hun pedagogische proeftocht, want in onthuld, een sculptuur van de Friese zekere zin gaat het om experimenten, on- beeldho'uwer Tjeerd Visser uit Duurswol- der meer op het gebied van de stem de, waarin de idee en het ideaal van de omvang. grondlegger van het esperanto dr. Louis Zo is men wel een beetje verrast in de Na Klaa_ Vaak pn de ru_ Zamenhof uit Warschau symbolisch tot Inleiding deze aanhaling te lezen: Nederland 1. Na Klaasi Vaakea^e^ uitdrukking is gebracht. dat de omvang der kinderstemmen zich I briek „Kenmerk wordt een nieuwe ane- Het pad dat naar het monument leidt niet ontwikkelt uit enkele tonen dat circa vering uitgezonden van Flipper, d e wordt gemarkeerd door natuurstenen, af- anderhalf bij het begin der pubertijd, keer ™et, Sevaarhjke spion z komstif van esperantisten uit diverse maar dat die omvang al in de eerste le- gaat. Na het journaal en de zendtijd voor landen en werelddelen. De onthulling vensjaren op volledig drie octaven gesteld tiek Verbond) wordt n filmimpressie uit- werd bijgewoond door talrijke esperantis- kan worden." Itlek Verbond) wordt een filmpressie uit ten en autoriteiten, onder wie een verte- Dit wil niet zeggen dat deze theorie in gezonden over een wad m de Noordzee, genwoordiger van de Poolse ambassadeur, toepassing wordt gebracht bij de reeks De hoofdfilm van vanavond is getiteld; die onder de titel „Zingen van allerlei din- ,,Het geheim tussen rcmii en vrouw gen" het licht ziet, maar zij neemt toch I (The dark at the top of the stairs) naar iets van een beperkende zorg weg. Ook het toneelstuk van William lnëe- De ritmisch blijft men zich beperken tot ge- hoofdrollen worden gespeeld door Dorothy wone formules. Toepassing van melodie-1 McGuire en Robert Preston. De echte- en slaginstrumenten zijn in vele gevallen I lijke verhouding van hen wordt zwaar op opfrissend. de Proef gesteld, doordat de man zonder De nieuwe „Toorts Liedjes" worden los- werk komt te zitten. Op het federatief drumbandconcours da I in St. Oedenrode is gehouden, behaalde St. Cecilia uit Voorburg een eerste prijs met 139 punten. De vereniging promoveer- biadig en geperforeerd uitgegeven, zodat de naar de tweede afdeling. Het tambour- ze gemakkelijk in een ringband kunnen korps „De goede hoop' uit Aarle Rixtel worcjen opgeborgen. Ten slotte is een aan- behaalde eveneens een eerste prijs, met liedjes van de reeks op drie grammo- 136 punten. Het korps promoveerde naar foonplaten vastgelegd door N.V. Bovema de eerste afdeling jn Heemstede, onder het merk Columbia, getiteld „Zingen van allerlei dingen." HILVERSUM I. 7 00 Nws. 7.10 Meditatie. 7.15 Gram.mu ziek (7.30-7.32 Nws). 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Gram.muziek. (8.30-8.32 Nws) 8 40 Voor de huisvrouw. 9.30 Conciliepostbus. 9.35 Waterstanden. 9 40 Gram.muziek. 10.00 Orkestmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram.muziek. 11.50 Volaan vooruit. 12.00 Angelus. 12.03 Orkestmuziek. 12.20 Voor de landbouwers. 12.27 Mededelingen land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Actualiteiten. 12 50 Lichte muziek. 13.15 Amusementsmu ziek. 13.35 Voor de plattelandsvrouwen. 13.45 Musiësta. 14.20 Schoolradio. 14.40 Gram.muziek. 15.20 Er was eens 16.00 Voor de zieken. 16.30 Onderweg. 17.00 Voor de jeugd. 17.50 Overheidsvoorlichting. 18.00 Septet. 18.20 Uitzending van de ARP. 18.30 RVU: Herdenking prof. dr. J. D. Bierens de Haan. 19.00 Nws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Conciliepostbus. 19.35 Amusementsmuziek. 20.05 Pianorecital. 20.50 Van aanpassing naar ontmoeting. 21.30 Kamermuziek. 22.0Q Geestelijke liederen. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Epiloog. 22.45 Muziek kent geen grenzen. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nws 8.10 Gram.muziek. (8.30-8.35 De groente man). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Klassieke muziek. 10.00 Voor de kleuters 10.10 Ar beidsvitaminen. (11.00-11.02 Nws.). 12.00 Or kestmuziek. 12.27 Mededelingen land- en tuinbouw. 12.30 Overheidsvoorlichting. 12.40 Amusementsmuziek. 13.00 Nws. 13.10 Jour naal. 13.30 Klassieke muziek. 14.40 School radio. 15.00 Moderne liederen. 15.30 Voor de vrouw. 16.00 Nws. 16.02 Gram.muziek. 16.15 Voor de jeugd. 17.15 New York calling. 17.20 Muziek voor de tieners. 18.00 Nws. 18.15 Ac tualiteiten. 18.30 Orkestmuziek. 19.00 Gespro ken brief uit Parijs. 19.05 Gitaarmuziek. 19.20 Paul Vlaanderen en het Milburne- mysterie. 20.00 Nws. 20.05 Vakantie-toeslag. 21.05 Amusementsmuziek. 21.30 Land der muzen. 22.00 Schwetzinger Festspiele 1966. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Gram. muziek. 23.55 Nws. HILVERSUM III (240 m en FM-kanalen) 9.02 Instrumentaal allerlei. 10.00 Nws. 10.02 Muziekprogramma. (11.00 Nws.). 12.00 Nws. 12.02 Volksliedjes. 12.30 Gram.muziek. 13.00 Nws. 13.02 Elektronenklavier. 13.30 Klanken van eigen bodem. 14.00 Nws. 14.02 Lichte muziek. 15.00 Nws. 15.02 Platenpro- gramma. 16.00 Nws. 16.02 Muziekprogramma. 16.30 De Top Tien. 17.00 Nws. 17.02-18.00 Platenprogramma. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weer bericht. 12.48 Lichte muziek. 12.55 Buiten lands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Klas sieke muziek. 14.00-14.03 Nws. 16.00 Nws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Lichte muziek. 17.00 Nws. 17.15 Jazz. 17.45 Volksmuziek. 18.00 Nws. 18.03 Voor de' soldaten. 18.28 Paardesport. 18.30 Amusementsmuziek. 18.45 Sport. 18.52 Liederen. 19.00 Nws. 19.40 Lich te muziek. 19.50 Voor de middenstand 20.00 Lichte muziek. 20.30 Hoorspel. 21.28 Amuse mentsmuziek. 22.00 Nws. 22.15 De zeven kunsten. 22.30-23.00 Lichte muziek. VOOR MAANDAG NEDERLAND I 19.00 Nws in het kort. 19.01 Voor de kleu ters: Klaas Vaak. 19.06 Kenmerk. 19.35 Flipper. 20.00 Journaal. 20.20 Uitzending van het GP..V. 20.30 Sochtera. 20.45 Abseits. 21.00 Het geheim tussen man en vrouw, (speelfilm.) 22.45-22.50 Journaal. NEDERLAND II 20.00 Nws in het kort. 20.01 Friejarie Hos. 20.30 Spectacle Poupée. 20.45 Buona Sera. 21.40 Onze man in Keulen. 22.05-22.10 Jour naal. 22.30-23.00 Teleac. VOOR DINSDAG NEDERLAND I 10.45-12.00 Schooltelevisie. 19.00 Nws in het kort. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Journaal voor gehoorgestoorden. 19.35 De vreemdeling. 20.00 Journaal. 20.20 Achter het nieuws. 20.50 Voordracht. 21.00 Wij trekken vuur. 22.35 Vrij entree. 23.05 Journaal. 23.10-23.40 Teleac. NEDERLAND II 20.00 Nws in het kort. 20.01 Litterair Kijk- schrift. 20.30 Die Amerikaan in Nederland. 20.55 Ping-An. 21.40 Attentie. 22.05 Zacht moedige Radicalen. 22.35-22.40 Journaal. Dmitri Sjostakovitsj, Ruslands bekend ste componist, is bij zijn zestigste ver jaardag door het Kremlin onderscheiden met de titel „held van de socialistische ar beid" en de Orde van Lening. Sjostakovitsj verscheen gisteravond in I het Moskouse conservatorium om geëerd te worden tijdens een speciaal concert. De componist Dmitri Kabalevski, zei in een toespraak: „Uit naam van alle musuci en muziekminaars wens ik u van ganser I harte geluk, gezondheid en vreugde, vele creatieve jaren en nog grotere faam in de toekomst." Ziin zoon Maxim dirigeer de het staatsorkest in het openingswerk de eerste symphonie die hij schreef toen hij negentien jaar was en waarmee hij internationale bekendheid verkreeg I Het tweede werk was een nieuw concert, het concerto no 2 voor cello en orkest met als solist de befaamde Mstislav Ros- tropovitsj. Ada Reeve, een ster van de music hall uit de jaren negentig, favoriete van koning Edward VII, toen hij nog prins van Wales was, is op 92-jarige leeftijd in Londen ge storven. Zij was aanvankelijk de ster van het Londense Gaiety Theater. Na de eer ste wereldoorlog trad zij in hoofdzaak op in Amerika, Australië en Zuid-Afrika. Een van haar bekendste songs was „Trix- ie of upper tooting". fel nei siiowprogramma „Buona Sera" dat de KRO vanavond via Nederland 2 uitzendt, treedt o.a. de zangeres Mina op. Nederland 2: „Friejarie Hoso" (ver jaardagsfeest) is de titel van een feeste lijk programma ter gelegenheid van het éénjarig bestaan van de Surinaamse tele visie. Er wordt gedanst en gezongen op klanken van een Surinaams orkest onder leiding van Alberto, waarbij leden van alle bevolkingsgroepen van Suriname aanwezig zijn. Vervolgens ziet men „Spec tacle poupée", een optreden van het Ma rionettentheater van Bert Brugmans met het eerste bedrijf van Verdi's „Rigo- letto". Tot slot wordt een aflevering uit gezonden van het Italiaanse showpro gramma „Bueno Sera", waarin onder an deren optreden Alice en Hélène Kessler en de zangeres Mina.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 7