Jaarverslag Wereldbank en IMF Meer hulp gewenst voor de ontwikkelingslanden Aanval op onze marktordening voor bloembollen Stakingen bij de BMC Optimisme over de Britse toetreding tot de E.E.G. r>e Prins Bernhard opende Evoluon NVV overweegt deelneming in bedrijven Cliënt Forumbank verloor geding tegen Teixeira Kort economisch nieuws Havenberichten SCHEEPVAARTBERICHTEN Staalfabrikanten in KSG bezorgd i MAANDAG 26 SEPTEMBER 1 9 6 o Vóór Kerstmis Harry heeft kiespijn Motorrijder gewond op Kennemerlaan Japanse kunstmaan valt W Ongeduld Meisje liep tegen auto op 4 WASHINGTON (AP) De Wereldbank heeft er bij de geïndustrialiseerde landen op aangedrongen hoge prioriteit te ver lenen aan de hulp aan de ontwikkelings landen, zelfs indien zij zelf in het binnen land het hoofd aan economische proble men hebben te bieden. In het jaarver slag, dat gepubliceerd werd aan de voor avond van de jaarvergadering van de bank en van het Internationale Monetai re Fonds, (IMF), merkt de bank op, dat in de laatste vijf jaar de hulp van de geïndustrialiseerde landen vrijwel stabiel gebleven is en de voorwaarden voor de hulp strikter geworden zijn. Over het geheel genomen, waren de omstandigheden in de wereld in '65 niet gunstig voor een bevredigende groei van de ontwikkelingslanden. Als redenen wor den opgegeven: betalingsbalansproble men, politieke onrust, gebrek aan kapi taal, de groeiende schuldenlast en de langzame stijging van de opbrengst van de export. De bank acht het onmogelijk dat de ontwikkelingslanden zelf hun pro blemen tot oplossing kunnen brengen. Daarvoor is verdere hulp van de geïndu strialiseerde landen absoluut noodzake- lijk. Het percentage van hun nationale inko men dat de geïndustrialiseerde landen het vorig jaar voor de ontwikkelingshulp uit gaven daalden van 0.8 tot 0.6 In de laat ste vijf jaar is geen wijziging van beteke nis gekomen in het peil van de Ameri kaanse hulp. Zonder namen te noemen wordt in het verslag opgemerkt dat sommige landen van Continental Europa, welke overschot ten op hun betalingsbalans hebben, ge talmd hebben om de hulp te verhogen in verband met budgetaire overwegingen. De stroom particulier kapitaal naar de ontwikkelingslanden is de laatste twee jaar toegenomen, maar hiervan profiteert slechts een klein aantal landen, hoofdza kelijk die welke petroleum uitvoeren. De directeur van het Internationale Monetaire Fonds Pierre-Paul Schweitzer, verklaarde vrijdagavond op een perscon- (Van onze correspondent) EINDHOVEN Zaterdag is in Eindho ven door Prins Bernhard voor een groot aantal genodigden, waaronder ministers, provincie-commissarissen, rectoren van hogescholen etc. het „Evoluon", de per manente tentoonstellingshal van de N.V. Philips geopend. Het gebouw, dat aanvan kelijk op 15 miljoen was geraamd, heeft met bijkomende werken als restaurant etc. 22 miljoen gekost, terwijl voor de in richting nog eens 8 miljoen benodigd was. Tijdens de feesten op zaterdag en zon dag, bestaande uit lichtjesrijden, vuur werk en ballonvaart, werd het verkeer in de stad herhaaldelijk een enorme chaos, die grote vertragingen veroorzaakte. De lichtjesdagen duren ook nog deze week voort. Door de commissaris der koningin, mr. Kortmann, werd ingenieur F. Philips, pre sident van de Philipsfabrieken, de gouden provinciepenning verleend, waarmee hij in de rij van de grote Brabanders werd geplaatst. ferentie in Washington dat er nog vóór Kerstmis onderhandelingen over het inter nationale liquiditeitsvraagstuk zullen wor den gevoerd tussen het IMF en de „groep van tien" (Verenigde Staten, Engeland, Frankrijk, West-Duitsland, Italië, Cana da, Nederland, België, Zweden en Ja pan). Het liquiditeitsvraagstuk is ook on derwerp van bespreking in de gecombi neerde jaarvergadering van het IMF en de Wereldbank, die vandaag is begonnen en een week zal duren. Er zal gesproken worden over ontwikkelingshulp, handels vraagstukken en bestrijding van de infla tie, maar het voornaamste agendapunt is toch wel de liquiditeit, alsmede de voor uitzichten voor het creëren van een nieu we reservevaluta als aanvulling op het goud, de dollar en het pond sterling. ADVERTENTIE Sc- AR E TT es -;f Het Nederlands Verbond van Vakver enigingen overweegt zijn financiële inte resse in allerlei bedrijven uit te breiden, aldus is gebleken bij de behandeling van enkele afdelingsvoorstellen op het congres van de Algemene Bedrijfsgroepen Centra le in Amsterdam. In deze voorstellen werd gepleit voor het bouwen van eigen bejaardenhuizen en het aan NVV-leden tegen aantrekkelijke prijzen beschikbaar stellen van bepaalde gebruiksgoederen. Het congres vernam, dat in de kring van het NVV voortdurend wordt nage gaan welke nieuwe diensten aan de leden kunnen worden verleend, teneinde hier door het lidmaatschap van de bond aan trekkelijker te maken. Dit jaar werden voor het eerst pakketten goederen tegen grote korting aangeboden aan NVV-le- den. Deze actie werd een groot succes De idee van de oprichting van een ei gen bedrijf voor het leveren van gebruiks goederen heeft het NVV evenwel laten varen. De aandacht is nu meer gericht op financiële deelneming in allerlei be drijven. Via de NV Lafam bestaat reeds de mogelijkheid tot financiering van de aankoop van auto's en via de Hollandse Koopmansbank tot het aangaan van per soonlijke leningen. Onlangs nog kreeg het NVV belangen in een groot postorderbe drijf. Een cliënt van de Forumbank NV in Amsterdam heeft het kort geding over teruggave van daar in open bewaring ge geven effecten, dat hij tegen de bank had aangespannen, verloren. Eveneens waren in dit geding gedagvaard de twee be windvoerders van het bankiershuis gebrs, Teixeira de Mattos, waarvan de Forum bank een onderdeel is. In mei jl. werd aan Teixeira en de Forumbank voorlopige surséance van be taling verleend. De bankcliënt, de heer J. W. E. A. Muchster, schade-expert in Bloemendaal, had een aantal van zijn in open bewaring gegeven effecten terug gekregen. De president van de rechtbank had hij nu verzocht de Forumbank te verbieden met name in de dagvaarding genoemde hem toebehorende effecten te verkopen en voorts een bevel deze aan hem af te geven. De president van de rechtbank,' mr. U, W. H. Stheeman, die vanochtend ver vroegd uitspraak deed, weigerde het ge vraagde verbod en gebod te verlenen en veroordeelde eiser in de kosten van het geding 400). Het Westduitse liberale lid van het Europese Parlement, de heer Mauk, die tevens bestuurslid is van de Duitse Cen trale Bond van groente- fruit en sierteelt, heeft in vragen aan de Europese Commis sie een aanval gedaan op de Nederland se marktordening voor bloembollen. Hij heeft ook kritiek op het voorstel, dat de Europese Commissie heeft gedaan voor de geleidelijke totstandbrenging van een gemeenschappelijke marktordening voor sierteeltprodukten. Dat voorstel is z.i. on- (Van onze correspondent) LONDEN In de BMC-autofabriek in Longbridge is gisteren gestaakt door de 500 chauffeurs die de nieuwe auto's uit de fabriek moeten rijden. Meer dan 300 van hen zijn vanaf volgende week ont slagen. Zij zijn de eersten van de 5000 arbeiders die de BMC in de loop van de ze en de volgende maand zal ontslaan in haar fabrieken in Engeland, Wales en Schotland. De chauffeurs hadden werk verdeling voorgesteld, zodat ieder minder zou werken, maar niemand ontslagen zou behoeven te worden. De directie heeft het voorstel van de hand gewezen. Wan neer de staking enkele dagen zal duren, zal de hele fabriek stopgezet worden, omdat dan de voltooide auto's niet meer uit de fabriek gereden kunnen worden. Gemiddeld worden er 1000 auto's per dag afgeleverd. De stakers hebben nog geen officiële steun van de vakbonden, maar een official van de transportarbei dersbond zei op de stakingvergadering het geheel met de stakers eens te zijn. Ook de leiding van de bond meent dat werkverdeling zal moeten worden toege past. De regering echter meent, dat dit geen oplossing is voor het huidige economische probleem van Engeland, omdat in andere fabrieken nog steeds tekort aan arbeiders zou zijn. De transportarbeidersbond, die zich onder leiding van de voormalige minister Frank Cousins, fel verzet tegen de huidige bestedingsbeperking, heeft een onderhoud aangevraagd met de minister van arbeid Gunter om te spreken over de huidige malaise in de auto-industrie, die volgens de regering nog steeds niet zorgwekkend is. De bonden stellen echter dat er niet genoeg werk is in andere bedrijven voor de ontslagen arbeiders, zoals de regering beweert. bevredigend omdat het slechts een over gangsregeling geeft en voorbijgaat aan de vraag, welke maatregelen nodig zullen zijn voor een definitieve marktordening. Soortgelijke kritiek op dit voorstel is ook in kringen van het Nederlandse belang hebbende bedrijfsleven wel geuit. De heer Mauk vraagt de commissie, in haar definitieve voorstel volledig reke ning te houden met de concurrentiever valsing op het gebied van de bloembol lem, waaraan Nederland zich naar zijn mening schuldig maakt, en de Nederland se marktordening voor dit orodukt volle dig te vervangen door gemeenschappelij ke mededingingsregels. De heer Mauk noemt de volgende Ne derlandse maatregelen, waardoor tuinders in andere E.E.G.-landen zijns inziens schade ondervinden. Het verschil in mini mumprijzen bij binnenlandse afzet en bij export van bloembollen (de minimum exportprijzen zijn hoger - Redactie); be perking van de uitvoer tot bloembollen van bepaalde grootte en van bepaalde kwali teiten; heffing op de handel in bloem bollen, verstrekking van uitvoervergun ning alleen op bepaalde voorwaarden. Een gevolg hiervan is, dat tuinders in andere E.E.G.-staten niet de grootte en kwaliteit bloembollen kunnen krijgen, die de Neder landse tuinders wegens de gunstige prijs bezigen voor een snelle cultuur. Een grief van de heer Mauk is ook, dat buitenland se tuinders, die Nederlandse bloembollen kopen als grondstof voor hun bedrijf, via de exporteur de heffing voor de Neder landse marktordening moeten betalen terwijl hun Nederlandse collega's daar van vrijgesteld zijn. In haar eerste voorstel voor sierteelt produkten wil de Europese Commissie het voor Nederland mogelijk maken, het in terventiestelsel voor bloembollen te behou den. Zij wil voorts de financiering van de ze interventie uitzonderen van de toepas sing der mededingingsbepalingen van het E.E.G.-verdrdg. Ook daarover is de heer Mauk niet te spreken. Volgens hem zal die uitzondering het aan Nederland mogelijk maken, niet alleen het surplusfonds van het interventiestelsel maar ook andere marktordeningsmaatregelen door een hef fing „van staatswege" te blijven financie ren. Op de laatste dag van het congres ?an de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale (NVV) in Amsterdam is afscheid genomen van de heer B. ter Borch, die op 1 oktober penningmeester wordt van het NVV Hij volgt de heer R. Wijk- stra op, die de functie van NVV-penningmeester en tijdelijk president-directeur van de N.V. De Arbeiderspers niet langer kon combineren. LONDEN (AFP) Het nijlpaard Har ry in de dierentuin van de Britse stad Coventry greep gisteren de 17-jarige op passer Richard Harris tussen zijn kaken, toen deze de kooi schoonmaakte. De jongen moest met ernstige verwondingen in een ziekenhuis worden opgenomen. Commentaar van de directeur van de dierentuin: „Harry is een zacht dier, maar hij heeft cp het ogenblik kiesvijn Zondagmiddag wilde de bestuurder van een personenauto op de Kennemerlaan in IJmuiden linksaf de Vareniusstraat inrij den. Een 18jarige motorrijder die de auto aan het inhalen was botste tegen de wa gen en kwam te vallen. Hij kreeg schaaf wonden aan armen en benen. Een 16- jarige jongen die op de duo zat liep een snijwond aan een knie op. Zaterdag aangekomen te IJmuiden: IJssel, van Londen, Zaandam; Alpha, Ipswich, IJmuiden; Tor Anglia, Immingham; Hada 2, Fowey: Alfred Everard, Swansea; Cornelis Houtman. Ipswich; Tingoe. Valberg, Velsen; Bergesund, Gothen burg; Lydia-W., Londen, IJmuiden; Maripindo, Rotterdam; Thyello, Tubarao; Namdi Azikiwe, Rotterdam; Spaamestroom, Grimsby; Hinde, Londen; Pionier, Rotterdam; Noordwijk. Porti- cello. Buka. Londen; Deborah, Londen; Nether lands Coast, Newcastle; Europa, Greenwich; Hartwardersand, Nantes. IJmuiden; Tarfala, Lulea. IJmuiden: Titus. Augusta; Hondsbosch, Londen; Merkantas, Exmouth, IJmuiden; Berta Beek, Rotterdam. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Thyra Behrens, naar Halborg; Garoet. Curacao; Maron, Grenada; Dahra, Bremen; British Patrol, Isle of Grain; Willem Fortuin, Holbeek; Pearl Clipper. Los Angelos; Anda, Lossiemouth, IJmuiden; Bor neo, Londen Hardy Merchant, Londen; Gabon- kust, Rouaan; Frisco, Cobh, IJmuiden; Challen ger, Mosting; Hanne Skou, Huil; Jean-E., Lon den; Algol, Bremen, Fenris, Gefle; Johanna Buitelaar, Klaipeda; NaAence, Rochester; Dui- vendrecht, Baie Comeau; Catharinapolder, Leith; Tor Anglia, Immingham. Hada 2, Par; Brinda, Workington, IJmuiden; Attis, Curacao; Okeanos Trinidad. Zondag aangekomen te IJmuiden: Wilhelm-S., vanEmden; Navigare, Goole; Spaameborg. Brus sel, IJmuiden; Frans van Seumeren. Hamburg; IJstroom, Leith; Artemis, Antwerpen; Polydorus, Bremen; Lady Serena, Plymouth; Zaandam; Zwaantina, Hamina; Dinkelstroom, Londen; Roerdomp, Ala; Tweelo, Great Yarmouth; Boven kerk Bremen; Buntenstein, Bremen; Lydia, Ostende. Mare Liberum, Dagenham; Equator, Londen, IJmuiden; Diala, Cuxhaven; Birdwood, Dunston; Adrastus, Antwerpen; Draco, Aarhus; Socrates. Rotterdam; Dania, Kopenhagen: Skau- sund, Tubarao, IJmuiden; Oeltank 1, Wismar, Beverwijk; Popi-K., Granton; Lady Sheena, Londen; Taurus, Swansea; Brabant, Kalmar, Vel sen; Mercurius, Wicklow, IJmuiden; Gunhild-H., Stockholm; Edda, Gefle; Penthievre 2, Soeda. Zondag vertrokken van IJmuiden: British Ivy. naar Rotterdam. Sarpedon, Bremen Kirsti-H., Canada: Lies, Gothenburg; Balmung, Kopen hagen; Alpha. Londen, IJmuiden: Vliestroom, Huil; Rijnstroom, Shoreham; Stefan-J., Runs- kaer; Osthav, Rotterdam; Klia, Londen; Honte- stroom, Sheemess. Maandag aangekomen te IJmuiden: Plover, van Felixtowe; Germania, Kotka: Luminence, Poole; Agne. Raahe: Rotna, Rouaan: Daphnis, Le Havre Egret. Liverpool; Heino, Stockholm. Maandag vertrokken van IJmuiden: Helios 2 naar Turku. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan.) Japanse geleerden zijn er niet in ge slaagd een kunstmaan in een baan om de aarde te brengen. De poging om van Japan het vierde land met een aardsatelliet te maken werd ge daan met behulp van een viertraps- raket met vaste brandstof van het type Lambda. Die moest een kunst maan van 26 kilo in een baan om de aarde brengen. De satelliet begon echter tachtig kilometer ten zuiden van Tokio, ruim vier minuten nadat de kunstmaan zich van de laatste trap had losgemaakt, te dalen. De lancering geschiedde van de basis Oetsjinoera, aan de Stille-Oceaan- kust van Zuid-Japan, die is aange legd voor het instituut voor ruimte onderzoek van de universiteit van Tokio. Abida 24 v. San Juan n. Port of Spain. Achilles 25 v. Corinto n. Amapala. Acmaea 25 v. Rotterdam n. Bodo. Acteon 26 te Port Said. Adrastus 24 te Antwerpen. Alchiba 24 v. Beyrouth n. Port Said. Almkerk 25 te Duinkerken. Ainati 24 te Rotterdam. Aludra 26 te Santos. Amstelhof 25 te Vancouver. Amstelmolen 24 v. Chinwangtao n. Moji. Amstelsluis 25 te Mauritius. Amstelveen. 23 te Behreln Angolakust 24 v. Dakar n. Freetown. Archimedes 25 te Georgetown Artemis 23 v. Rotterdam n. Antwerpen. Avedrecht 25 te Suez. Bali 23 v. Bugo n. Manilla. Balong 25 te Genua. Banggai, 23 te Jesselton verw. Barendrecht, 23 vn Essider nr Wilhelmshaven Batu pass 23 Wight nr Marseille Bawean 25 v. Buena Venutra n. Cristobal. Bengkalis 23 v. Hongkong n. Cristobal. Beninkust 24 v. Sapele n. Warri. Z-/. tossili Optimistische verklaringen over Britse toetreding tot de EEG binnen afzienbare tijd hebben zaterdag in Straatsburg de discussie gekenmerkt tussen de afgevaar digden van het Europese parlement en de parlementaire vergadering van de Raad van Europa. De huidige financiële en mo netaire problemen van Groot-Brittannië zullen geen obstakel vormen voor onze toetreding, zo verklaarde de voormalige Labourminister van buitenlandse zaken, Gordon Walker, namens de Britse rege ring. Wij hopen en verwachten dat de Britse toetreding nog voor het einde van de huidige Lagerhuis-periode (d.w.z. bin nen de komende drie tot vier jaar) haar beslag zal kunnen krijgen, zo zei hij. Wel beseft men in Londen, dat vooraf gaand politiek overleg met de EEG-lan- den afzonderlijk nodig zal zijn om een gemeenschappelijke politieke wil tot wel slagen vast te stellen. Daarbij zal men wellicht tot afspraken of akkoorden over de buitenlandse politiek of de defensie moeten komen. Ook Jean Rey, de „minister vah bui tenlandse zaken" van de EEG-commissie gaf zaterdag in de debatten als zijn op vatting, dat nieuwe onderhandelingen over Engelands toetreding niet zouden be hoeven te wachten op oplossing van de Britse monetaire problemen. Groot-Brit tannië zou deze moeilijkheden het beste de of definitieve onderhandelingen met de EEG gaande zouden zijn. De toetredings onderhandelingen zullen zeker twee jaar vergen, waarna het nog wel een jaar zal duren voor een toetredingsakkoord door de parlementen geratificeerd en van kracht geworden kan zijn, aldus Rey. Vol gens hem zou men de Britse zaak on middellijk na de krachtsinspanning van de komende zes maanden inzake de Ken- nedy-ronde kunnen aanpakken. Britse parlementsleden hebben zondag op een conferentie met collega's uit. ande re landen van de Europese Vrijhandel associatie (EVA) bezorgdheid geuit over mogelijke afzonderlijke pogingen om met de EEG te gaan onderhandelen. Zweedse en Noorse afgevaardigden op dit perio dieke parlementaire EVA-overleg ver klaarden naar aanleiding van Britse vra gen echter niets te weten van vermeende Deense pogingen om tot zo'n Scandina visch opzetje te komen. De Deense vertegenwoordiger op de conferentie verklaarde daarentegen, dat men in zijn land het geduld gaat verlie zen en dat het tijd werd dat er van el ders in de EVA (dat wil zeggen van niet-Britse zijde) pogingen werden ge daan om het overleg met de gemeen- kunnen oplossen, terwijl reeds verkennen- schap van de zes op gang te brengen. Op de Efficiëncybeurs in de RAI te Amsterdam is mevrouw H. J. Dek ker uit Voorschoten nationaal kam pioen machineschrijven 1966 gewor den met een gemiddelde van 427,47 aanslagen per minuut. Producenten, handelaren en werkne mers hebben in Luxemburg de maatrege len besproken die de Hoge Autoriteit voor bereidt om de huidige moeilijkheden in de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal het hoofd te bieden. Aldus meldt de voorlichtingsdienst van de Europese Ge meenschappen. Twee commissies ui,t de hoge autoriteit elk van drie leden, béreiden de te nemen maatregelen voor, respectievelijk op het gebied van cokes en op het gebied van staal. De eerste commissie pleegt op dins dag 27 september in Parijs overleg met Raymont Marcellin, de Franse minister van industrie. Contact met de andere re geringen volgt nog, met de Luxemburgse regering is al overlegd. De bespreking in Luxemburg met pro ducenten. handelaren en werknemers werd eind vorige week gehouden in het raadgevend comité van de EGKS. Vooral de staalproducenten toonden zich bezorgd Volgens hen wordt de prijssituatie steeds slechter, terwijl de produktie stijgt. Het staalverbruik gaat voor het eerst sinds de tweede wereldoorlog in absolute cijfers naar beneden, aldus de producenten; om de ontwikkeling in de goede richting te leiden zijn passende maatregelen nodig, met name op het gebied van prijzen en investeringen. Ook de andere vertegenwoordigers in het raadgevend comité hebben bij de hoge autoriteiten op spoed aangedrongen. Billiton, 22 vn Djibouti nr Madras Bintang 24 v. Malta n. Montreal. Blitar 26 te Aden. Boissevain 26 v. Durban n. Mauritius. Borneo 25 te Londen. Bovenkerk 24 v. Bremen n. Amsterdam. Caltex Eindhoven 24 v. Bahrein n. Fredericia. Caltex Madrid 25 te Sydney. Caltex Pernis 24 te Dumai. Camerounkust 23 v. Port Harcourt n. Burutu. Celebes. 22 vn Akaba nr Port Said Ceres 24 v. Amapala n. Manta. Chiron 26 te Port au Prince. Dahomeykust, 23 te Freetown verw. Daphnis 24 te Le Havre. Doelwijk pass. 23 Perim nr Genuna Dorestad 25 v. Rotterdam n. Stanlow Eemhaven 25 te Norrkoping, Eos 25 v. Alexandrië n. Kiuluk. Eumaeus 24 v. Singapore n. Belawan. Forest Hill 27 te Whangarai verw. Forest Town 24 te Wilhelmshaven. Gaasterdijk 24 te Tampa. Goeree pass. 23 Bass Straat nr Lourenzo Margues Grebbedijk 24 v. Bremen n. Hamburg. Hagno 25 te Rotterdam. Hathor 25 te Napels. Hercules 25 v. Georgetown n. Paranam. Hermes 25 te Valparaiso. Hector, 23 thv Duinkerken nr Tripoli Heemskerk 23 te Bombay Hoogkerk, 23 rede Chittagong Houtman 24 te Mombasa. Kaap Hoorn 24 te Danang Kamperdijk, 23 te Hamburg Kara 23 v. Rotterdam n. Stanlow. Karakorum 25 te Longview. Karimata 26 v. Dunedin n. Bluff. Karimun 24 v. Lautoka n. Noumea. Katelysia 24te Skelleftehamn. Katwijk 22 te Nagoya Keizerswaard 30 te Singapore verw. Kelletia 24 v. Santander n. Curagao. Kennemerland 24 v. Itajai n. San Francisco. Kerkedijk 24 v. Newport n. Antwerpen. Kinderdijk 24 te Londen. Kloosterkerk 24 te Rotterdam. Koningswaard, 23 te Menaus Koratia 24 v. Cardon n. Sewaren. Korenia, 23 te Avonmouth Korovina 24 te Tunis. Kosicia 24 v. Bombay n. Cochin. Kossmatella 25 te Pladju. Kylix, 23 te Kopenhagen Laarderkerk. 23 vn Koeweit nr Suez Leiderkerk 24 te Bahrain. Lelykerk 25 te Hamburg. Liberiakust 25 v. Freetown n. Cape Palmaa. Loosdrecht 25 v. Valparaiso n. Talcahuano. Loppersum 24 v. Nassau n. Houston. Maas Lloyd 26 te Vancouver. Main Lloyd 24 te Rotterdam- Marathon 23 v. Aruba n. Bahamas. Mame Lloyd 24 te Zanzibar. Memnon 24 v. New York n. Aruba. Mentor 25 te Bremen. Moerdijk 24 te Los Angeles. Montferland 25 te Houston. Neder Ebro 26 v. Balboa n. Los Angeles. Neder Rhone 23 vn Barcelona nr Antwerpen Neder Rijn, 23 te Manilla Nestor 24 v. Santa Cruz n. Amsterdam. Ommenkerk 24 v. Aden n. Mombasa. Ondina 24 ten anker Tranmere. Onoba 26 te Las Palmas. Oranjefontein 24 te Rotterdam. Osiris 25 v. Barbados n. St. Vincent. Peperkust 24 te Matadi. P.G. Thulin, 23 vn Bougie nr St. Vincent Pieter S. 25 te Rotterdam. Polydorus 25 te Amsterdam. Prins Casimir, 23 te Antwerpen Prinses Margriet 24/v. Rotterdam n. New York. Prins Willem-5, 23'vn Avanmouth nr Liverpool Provenierssingel 24 v. Guayaquil n. Callao. Rempang 25 te Genua. Rotterdam 24 te Rotterdam. Rotti 25 v. Portland n. Los Angeles. Rijn 24 v. Durban n. Singapore. Schiebroek, 23 te Aden Schiedijk 24 v. Antwerpen n. New York. Seine Lloyd 26 te Bangkok. Serooskerk 25 te Durban. Seven Seas 24 te Rotterdam. Simonskerk, 23 vn Kaapstad nr Las Palmaa Sisoe, 23 vn Singapore nr Calcutta Sloterkerk 25 te Beira. Socrates 25 v. Rotterdam n. Amsterdam. Soestdijk 25 te Rotterdam. Spaarnekerk, 23 te Shimizu Stad Gouda 23 v. Mombasa n. Vitoria. Stad Kampen 24 te Rotterdam. Stentor pass. 23 kp Blanc nr Piraeus Straat Johore 26 v. Portland. 27 te Melbourne verw. Sumatra 24 v. Barcelona n Bilbao. Tara 25 v. Salvador n. Rio de Janeiro. Tegelberg 25 te Santos. Tero 25 te New York. Theron 25 te Newport News. Togokust 24 v. Casablanca n. Le Havre. Ulysses 24 v. Arica n. Antofagasta. Van Cloon 23 v. Singapore n. Sydney. Van Linschoten 24 v. Hsingkang n. Hongkong. Een 8-jarig meisje is zaterdagmorgen in de Celsiusstraat in IJmuiden tegen een personenauto opgelopen. Het kind kwam uit een brandgang en holde plot seling de rijweg op waardoor de bestuur der het ongeval niet meer kon voorko men. Het meisje kreeg een buil op het voorhoofd en een hersenschudding. VOORBEURS VAN HEDEN A.K.Ü. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. lste tijdv 121.80-122.20 90.20-90.40 84.70 2de tiidv. 121.90 89.40 84.40

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 9