TROS gaat zondag 2 voorzichtig van de oktober grond DavitamonIO Elke dag. Leo Driehuijs en Peter Erös dirigeren dit seizoen het Nederlands Danstheater IKOR brengt kerken in de een serie over oude wereld Populairste politieke TV- programma verdwijnt uit de Franse ether schut P1N0CCHI0 schut Gevangene procedeert tegen uitgeverij KOOT TÏAKO'S Vroeg schilderij van Mondriaan? NTS-avond voor vluchtelingenactie NEGEN MUZEN Verloren moeite d 1966 13 Met veel nieuwelingen en freelance-medewerkers Zoltan Szilassy en Louis Stotijn gastdirigenten ZIJLWEG 57 - HAARLEM Internationaal festival van poppentheaters Auteur Koesier overieuen |theater ;;Donkey" van Marcel du Jar- f Grootste boekenmarkt ter wereld in Frankfort Première van Strawinsky ZORG DAT U ALTIJD ZO WEER OPGEKNAPT BENT! Tv-documentaire over strijd in Vietnam MAAK UW KINDEREN GELUKKIG, GEEF HEN SCHOENEN I)e radio geeft woensdag T elevisieprogramma (Van onze tv-medewerkster) HILVERSUM. Op 2 oktober gaat het eerste kind van het open bestel, de Tros, publiekelijk via radio en televisie blijk van zijn bestaan geven. Op zondag 2 oktober kunt u de Tros-televisie bekij ken van 21.25 tot 22.25 uur; op de radio zal zij present, zijn van 22.55 tot 23.55 uur. Het programma van de Tros ziet er wellicht iets minder spectaculair uit dan de schare ontevredenen met het zuilen systeem en enkele critici verwacht had den, toch zijn er een paar plezierige din gen in te ontdekken. In de eerste plaats durft men het aan in zee te gaan met jonge enthousiaste mensen, die nog onbekend zijn. In de tweede plaats gaat men de kijkers uit hun passiviteit halen door ze al kijkend actief te maken door middel van tekenles sen. Natuurlijk komen ook hier films en andere, op zichzelf beschouwd niet nieu we verschijnselen aan bod, maar, aldus het hoofd van de Tros, mr. J. Landré, „We kunnen toch moeilijk een geheel nieuwe radio en televisie uitvinden. We hebben ten minste een jaar nodig om helemaal op dreef te komen, te meer daar we geremd worden door een onder bezetting op personeelsgebied, door een gebrek aan financiën en door moeilijkhe den met de faciliteiten". Het programma van de Tros-tv gaat er als volgt uitzien. Op Nederland 2 brengt men tot 1 januari vier maal een Italiaanse filmserie, „Laura Storm" ge heten. Op Nederland 1 komt ook een filmserie: „Favorite Marching". Aan eigen produkties heeft men drie keer de tekenles „Kleuren in zwart-wit", twee maal het cabaret „Cantater", een nieu we groep voortkomend uit het voormalige Amsterdams studentencabaret. Deze groep wordt gecoacht door Philippine Aeckerlin. Om de drie weken komt er een quiz, de Toto-quiz onder leiding van de vroegere AVRO-medewerker Rob Funcke. Twee maal komt er voorts een inter nationale show, waarvan er een gemaakt wordt aan boord van het stoomschip „Rotterdam". Job Pannekoek is een nieuwe chansonnier die hier een kans krijgt. Uit de stal van Lou van Rees komt het piepjonge tienerzangeresje Pa tricia. Toekomstkijker Jacques Chandu krijgt ook enige programma's en het to neel wordt ook niet vergeten met twee korte eenakters. In een ervan zal Luc Lutz de hoofdrol spelen. De nieuwe omroepster is Mary Schuur man, tot nu toe secretaresse bij een lan delijk ochtendblad. Het programma van 2 oktober (onder regie van Karei Prior) heeft bovendien Karin Kraaykamp als omroepster. Aan actualiteiten kan men. ADVERTENTIE noodgedwongen, nog niet veel aandacht besteden. Sport valt onder reportage en ook die afdeling is nog een beetje in de grondverf blijven steken. Radio Wat de radio betreft: op zondagavond laat Harmen Siezen bekende jarige Ne derlanders introduceren en gelukwensen, een per keer. Op dinsdagochtend van 9 tot 10 zal Hans van Zijl een uur plaatjes, korte reportages, tekstjes (van Kees Stip) en stukjes horoscoop (van Chandu) laten horen. Op donderdagmiddag vult de Tros haar uur zendtijd met klassieke muziek en een vrouwenprogramma. Omroepblad Gisteren is het eerste Tros-kompas, ra dio- en televisieweekblad van de Tros, den volke getoond: een handig pocketblaadje, waarop 40.000 van de ruim 60.000 Tros- leden geabonneerd zijn. Voor de president van de Haagse recht bank diende een kort geding dat een 44-jarige Rotterdamse ^PperpSpp Che"gI iKOR-radio bestaat ruim twintig jaar. aanhangig heeft gemaakt tegen een concurrentie die IKOR in de eerste Haagse uitgeverij en een Amsterdamse heeft ondervonden vail de le- journalist, die van plan zijn_een boek^u vensbesehouwlijke omroeporganisaties, te geven met de beschiijving va heeft plaats gemaakt voor samenwerking, tig onopgeloste moordzaken In dit boek sterk {ol uiüng komt bij de zou gezinspeeld worden op de mogelijk televisie Qok de radioprogramma's wor- heid dat de kappersbediende de dader steeds op eikaar afgestemd, dankzij zou kunnen zijn van de moord op Kees-i r - DE MUZIKALE LEIDING van het Ne-1 De vierde dirigent Louis Stotijn. in het derlands Danstheater is voor het seizoen afgelopen seizoen vaste dirigent bij het 1966-1967 toevertrouwd aan de dirigenten Nederlands Dansttieater, zal dit seizoen SLÏ6%.rS,eD"!;Ue.»,rt=„ aan a,„ twtatig.,! voorstal- hoboïst in het orkest van de Nedelandse lingen. indien de besprekingen met het Opera. Zijn opleiding ontving hij van Jaap ministerie van Cultuur over een uitbrei- Stotijn. Als pianist stelde hij zich inder- ding van het aanfai balletvoorstellingen p£ STdèSwS van zestig t.t zeventig par iaar posilial raar is geweest. In het liquidatieseizoen uitvallen van de Nederlandse Opera leidde hij al- /.uu nuiuivii "j" je Vermeulen. De kappersbediende zit in de stafgevangenis te Breda een gevange nisstraf van twaalf jaar uit wegens moord op het jongetje Marcel Nivard. Hij las in een v/eekblad over het voorne men tot uitgave van het boek. In het artikel stond onder het op schrift „Doden spreken niet" een sugges tie, die door het vluchtig lezende publiek direct voor waar gehouden zou kunnen worden. De raadsman van de kappers bediende, mr. W. Meyer, stelde dat de ge daagden zich schuldig maken aan beledi ging en laster. Het algemeen belang wordt niet gediend met publikatie van dit boek. Het wil alleen maar de sensatie zucht van het publiek bevredigen. De wederopneming van de kappersbediende in de maatschappij nadat hij zijn strai zal hebben uitgezeten zal worden be moeilijkt als in het bofek alles weer wordt opgerakeld. Mr. C. J. Colijn, de raadsman van de gedaagden, stelde dat in het boek de kappersbediende niét beschuldigd wordt van de moord op Keesje Vermeulen. De schrijver laat de beoordeling over aan de lezer. Van belediging of laster is vol gens hem geen sprake omdat alles is ge baseerd op feiten. Het boek is niet op een wijziging van denken, zowel in de kring van kerken als in die van de om roepverenigingen. Aldus ds. L. H. Ruiten berg, secretaris van IKOR. Gisteren tïj- ADVERTENTIE c KLEINE PIANO'S (ook voor huur) BECHSTEIN FöRSTER PLEYEL IBACH en andere Ter gelegenheid van het twintigjarig oaseera op lenen, jtici, u »rbestaan van „Het kleine wereldtoneel sensatie belust maar kan eerder be- poppentheater van Jan Nelissen zal van schouwd worden als een somber stukje g tot en met 16 oktober in Amstelveen vaderlandse geschiedenis, aldus mr. VOor de eerste maal in Nederland een Colijn. internationaal poppenfestival worden ge- Op 3 oktober zal de rechter uitspraak houden. Hieraan zullen een Westduits en doen. twee Belgische gezelschappen deelnemen: Het „Taschen Theater" van dr. Ger- A I? hard Mensching uit Munster, het poppen- deus een persconferentie in Hilversum, waarop radio- en televisieprogramma s werden bekendgemaakt die na 1 oktober de lucht ingaan. De radiozendtijd voor de kerken is gelijk gebleven: drie uur per week. Voor de televisie werd meer zendtijd verkregen. In het laatste kwartaal van 1966 bren gen de kerken op Nederland 2 gezamen lijk een serie van negen delen, getiteld „levend verleden". Deze serie handelt over de kerken, die zich in het Nabije Oosten zelfstandig hebben ontwikkeld, na tijdens de eerste concilies te zijn afge splitst. In januari 1967 hervatten IKOR en CVK op het wekelijkse dinsdagavond halfuur (van 22.10 tot 22.40 uur) de serie .dichter bij bijbel" die oud-testamenti- sche sleutelwoorden zal behandelen. In het radioschema van 1 oktober tot 1 mei 1967 hebben de IKOR-kerkdiensten van zondag een vaste zendtijd gekregen: van 10.30 tot 11.25. Naast de veertiendaagse zondagsdienst voor de kinderen heeft IKOR eenmaal per vier zondagen twee halfuren over op de VARA-zender, waarin programma's zijn geplaatst op het raakvlak van kerk en cultuur, „Geladen schip", alsmede op het raakvlak van kerk en wereld, een magazineprogramma in de geest van „Goede morgen". Het magazineprogram ma zal goodwill voor de kerk trachten te kweken door het signaleren van allerl- lei frisse en bemoedigende initiatieven ten behoeve van de jeugd, de recreatie, de gehandicapten enzovoort. De schrijver Jo Hanns Roesier, die in West-Duitsland bekendheid geniet als auteur van vele vertellingen en feuille tons, toneelstukken en films, is in de leef tijd van 67 jaar in München overleden. Ie voorstellingen. Als gastdirigent leidde) hij ook het Kamerorkest en diverse or- kesten in binnen- en buitenland. Op het ogenblik is hij vaste dirigent bij de Ne derlandse Radio-Unie, welke functie hij zal blijven vervullen naast zijn werk zaamheden bij het Nederlands Dansthea-1 ter. PETER EROS ontving zijn opleiding aan de Franz Lisztacademie te Boedapest waar Zoltan Kodaly, Laszlo Somogyl en Leo Weiner zijn leraren waren. Ten tijde van de Hongaarse opstand, tien jaar ge leden, week hij uit naar ons land. Hij heeft sinds 1963 de Nederlandse nationali- teit. Van 1957 tot I960 was hij muzikaal assistent van Otto Klemperer en Ferenc Fricsay op de festivals van Salzburg, Bay- reuth en het Holland Festival. Van 1960 tot 1965 was hij assistent-dirigent van het Concertgebouworkest. Hij vervulde sinds 1957 gastdirecties op concerten en opera voorstellingen in verschillende Europese landen, Zuid-Afrika en de Verenigde Sta ten. Het eerste optreden met het Neder lands Danstheater onder leiding van Pe-1 ter Erös heeft plaats op 20 november 1966 j in het nieuwe theater van de stad Luxem burg. De Hongaarse dirigent Zoltan Szilassy J zal in november een vijftal gastdirecties bij het Nederlands Danstheater verzorgen, waarvan een op 9 november in de Konink lijke Schouwburg in Den Haag. PARIJS Het enige Franse politieke televisieprogramma waarbij sedert ruim een half jaar ook de oppositie aan het woord kon komen. „Face a Face Recht tegenover elkander" geheten, wordt opgeheven. Volgens de directie van de O.R.T.F. (de Franse radio en televisie) moet het programma vervallen omdat de producer, Jean Farran, tevens hoofdredacteur van Paris Match, sedert kort ook directeur van Radio Luxembrug is, maar die verklaring kan moeilijk be vredigend worden genoemd. Farran zou beide functies best hebben kunnen combi neren, zo men geen andere journalist in zijn plaats had willen benoemen. De werkelijke reden van de opheffing van Face a Face dat, getuige de opinie peilingen tot de televisieprogramma's met de hoogste kijkdichtheid behoorde, mag vermoedelijk eerder in de politieke overwegingen worden gezocht. Sedert de presidentsverkiezingen van december vo rig jaar had de regering begrepen dat de televisie om politiek-psychologische redenen in lichte mate geliberaliseerd moest worden. Dankzij die liberalisatie konden figuren als de communistische se cretaris-generaal Baldeck Rochet, de so cialist Guy Mollet, Frangois Mitterrand en de leider van het democratische cen trum Jean Lecanuet voor de camera's verschijnen om gedurende een uur de vragen van politieke tegenstanders te be antwoorden. Die politieke confrontaties hebben het televisiepubliek getoond dat de officiële gaullistische woordvoerders, die bij de Franse televisie de dienst uit maken, de volledige waarheid niet in pacht hadden. Nu in maart volgend jaar Kamerverkiezingen op het programma I staan, die de huidige gaulistische meer derheid op het spel zullen zetten, heeft de regering blijkbaar gemeend dat het voor- zichtiger zo niet verstandiger was het ge loof aan het gaullistische evangelie niet nog verder te ondermijnen door tevens een einde te maken aan die maandelijk se dialogen. Het N-T.S.-programma van maandag 24 oktober staat in het kader van de vluchtelingenactie, welke op die dag in Nederland en in heel Europa begint. Het avondprogramma zal in drie delen uit eenvallen. Tussen drie ontspanningspro gramma's, die vanuit een circustent er gens in ons land uitgezonden zullen wor den, komen commentaren, reportages van activiteiten rond de actie en Eurovisie- beelden uit andere landen. De uitzending duurt van 20.20 uur tot ongeveer 22.45 uur. din uit Leuven en het poppentheater „Festival" van Pierre de Wispelaere uit Gent. Bovendien zullen vele poppenthea ters uit alle delen van ons land een voor stelling verzorgen. Aan het festival gaat een tentoonstel ling vooraf van de poppenverzameling van Wim Meilimi in hei gemeentelijk ex positiecentrum „Aemstelle". Deze collec tie bevat oude „poesjenellen" uit Luik, oude Duitse handpoppen uit het huisthea ter van Justus van Maurik en de „Def tige poppen van Cabalt", de poppenkast speler van de Dam in Amsterdam. Ver der een zeer mooie collectie poppen uit India, Indonesië en Roemenië, alsmede oude papieren huistheatertjes. (Van onze correspondent) BONN De grootste boekenmarkt ter wereld, de zestiende Frankfurter Buch- messe, is vorige week door de Westduit- se minister van Buitenlandse Zaken Schro der geopend met een pleidooi voor het vrij uitwisselen van geschriften en tijd schriften tussen Oost en West. Schroder hekelde de invoerbeperkingen die de Oosteuropese landen nog steeds aan de westelijke lectuur opleggen. Schroder vergat te vertellen, dat de bondsrepubliek voor het lezen van een blad als het Oostduitse partijorgaan „Neues Deutsch- land" van elke abonnee in West-Duitsland een bewijs van „goed zedelijk gedrag" eist, welk teken dat men schoongewassen is de bijnaam van „persilcertificaat" heeft gekregen. Op de Frankfurter boekenbeurs, een jaarlijks weerkerend gebeuren hebben dit maal 2600 uitgeverijen uit 51 landen hun waren uitgestald. Het aantal boeken dat hier in de markt ligt wordt afgerond op enkele honderdduizenden. Het muziekinstrument. De tweede natio nale vakbeurs „Het muziekinstrument" zal worden gehouden van 10 tot en met 13 oktober in de Expohal te Hilversum. Veertig deelnemers, uitsluitend fabri kanten, importeurs/grossiers en mu ziekuitgevers uit Nederland bieden daar een veelsoortigheid van alles wat met muziek te maken heeft De wereldpremière van het nieuwste werk van de componist Igor Strawinsky wordt op 8 oktober in de gehoorzaal van de universiteit van Princeton (V.S.) voor een aantal genodigden gegeven. De universiteit heeft opdracht gege ven voor het werk, dat „Requcacanticles" heet. Het is een stuk voor orkest, koor en vier solostemmen. In een map met oude prenten en tijdschriften, acht jaar geleden voor I 8 gekocht, heeft de 73-jarige heer C. Maas uit Domburg een vroege Mondriaan gevonden. Het uit een lijst gesneden doek dat 60 x 40 cm groot is, vertegenwoordigt waar schijnlijk een grote waarde. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Last van reumatische pijnen, spit, verkoudheid, hoofd- en zenuwpijnen of andere pijnen? Dan Togal! Helpt snel en goed. Met Togal is uw stemming altijd zonnig. Weer of geen weer. Bij apoth./drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. Nederland 1: Na het journaal voor ge hoorgestoorden volgt het laatste deel van het scienee-'fictionverhaal „De Vreemde ling". Na Achter het Nieuws leest Si mon Carmiggelt voor uit zijn bundel „Een toontje lager". Van de Russische tv-feuilleton „Wij trekken vuur" wordt eveneens de laatste aflevering uitgezon den. De VARA brengt vervolgens een ca baretprogramma vanuit Henk Elsinks theater-restaurant „De Koopermolen" aan de Warmoesstraat in Amsterdam. Henk Elsink wordt geassisteerd door Nan ny Cijs en als gaste treedt op de Fran se chansonnière-comédienne Jacqueline Danno. Na dit cabaret volgt nog de eer ste les van de nieuwe cursus „Kernfysi ca" van de Teleac. De heer S. H. El lens, medewerker van het Reactor Cen trum Nederland in Petten, zal de beteke nis van de kernfysica en de kernenergie uiteenzetten. In de ioop van de volgende lessen wordt onder meer aandacht be steed aan de structuur van de materie en aan kernreacties en kernkrachten. Nederland 2:. De NCRV begint de uit zending met „Literair Kijkschrift" dat gewijd is aan de Hongaarse opstand van tien jaar geleden. Enkele letterkundigen geven hun mening over de dramatische gebeurtenissen van toen. Na een optre den van de Amerikaanse zanger Don Paulin wordt een documentaire uitgege ven over het Liberiaanse vrachtschip „Ping An", dat in november 1965 be Ter- Heiden strandde. Toen het schip niet ta redden bleek, werd het op strand ge sloopt. Dit ongewone schouwspel leverde uiteraard voldoende stof op voor een boeiende reportage. Morgen woensdag 28 september, zendt de KRO een NDR-documentaire uit van Hans Walter Berg, die de tactiek van de strijdmachten in Zuid-Vietnam tot on derwerp heeft. Zolang het dag is ma ken de Zuid-Vietnamezen en de Amerika nen langzaam vorderingen bij het onder controle brengen van het platteland. Als de nacht valt, laten de guerrilla's merken hoeveel macht ze nog bezitten. GROTE HOUTSTRAAT 153. (t.o. Proveniershuis) Fil. te Amsterdam, Amstelveen, Hil versum en Bussum. HILVERSUM I 7 00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.20 Gram.mu- zieic. (Om 7.30 Nws). 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.10 Gram.muziek. 8.30 Nws. 8.32 Ope ra 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Volksdansen. 10.30 Morgendienst. 11.00 Oratorium. 11.50 Moder ne muziek. 12.00 Gram.muziek. 12.27 Mede delingen land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Middagpauzedienst. 13.00 Opera. 14.00 De staatsgreep, (hoorspel). 14.55 Gram.muziek. 15.50 Bijbelvertelling. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Pianoconcert. 17.50 Overheidsvoorlich ting. 18.00 Orkestmuziek 18.30 Spektrum. 18.50 Orkestmuziek. 19.00 Nws. 19.10 Radio krant. 19.30 Koor. 19.50 Wereldpanorama. 20.00 Holland Festival 1966. 21.10 Moderne muziek. 21.30 Niet om het loon alleen. 21.45 Geestelijke liederen. 22.15 Avondoverdenking 22.30 Nws. 22.40 Licht orkest. 23.00 Neder lands en Nederduits. 23.20 Amusementsmu ziek. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.23 Gram.muziek. (7.30-7.35 Van de voorpagina). 8.00 Nws. 8.10 Gram. muziek. 9.00 Van alle markten thuis. 9.05 Pianoconcert. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gram. muziek. 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Klassieke liede ren. 12.00 Amusementsmuziek. 12.22 Voor het platteland. 12.27 Mededelingen land- en tuin bouw. 12.30 Amusementsmuziek. 13.00 Nws. 13.10 Aktualiteiten. 13.30 Gram.muziek. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Moderne en klas sieke muziek. 15.00 Voor de jeugd. (16.00- 16.02 Nws). 17.00 Voor de zieken. 17.30 Dans- orkest en solisten. 18.00 Nws. 18.15 Actuali teiten. 18.20 Uitzending van de CHU. 18.30 Lichte klanken uit Polen. 19.00 Voor de kin deren. 19.10 Kinderkoor. 19.30 Artistieke staalkaart 20.00 Nws. 20.05 Ajax-Besiktas. 22.00 Tango-Rumba orkest. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. 22.50 Moderne muziek. 23.15 Poëzie in het Paleis. HILVERSUM II (240 m en FM-kanalen. 9.00 Nws. 9.02 Licht platenprogramma. 10.00 Nws. 10.02 Actualiteiten. 10.05 Licht platenprogramma. 11.00 Nws. 11.02Actuali- teiten 11.05 Licht programma. 12.00 Nws. 12.02 Actualiteiten. 12.05 Hollandse plaatjes. 13.00 Nws. 13.02 Actualiteiten. 13.05 Muziek programma. 14.00 Nws. 14.02 Actualiteiten. 14.05 Platenprogramma. 15.00 Nws. 15.02 Grammofoonmuziek. 16.00 Nws. 16.02 Volks muziek uit Engels-sprekende landen. 16.30 Rhythm and blues. 17.00 Nws. 17.02-18.00 Platenprogramma. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weer bericht. 12.48 Lichte muziek. 12.55 Buiten lands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Klas sieke muziek. 14.00-14.03 Nws. 16.00 Nws, 16.03 Beursberichten. 16.09 Lichte muziek 16.24 Jazz. 17.00 Nws. 17.15 De omnibus 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Le- kenmoraal en -filosofie. 18.50 Sport. 18.55 Lichte muziek. 19.00 Nws. 19.25 Voetbalwed strijd. 21.20 Lichte muziek. 21.45 Openbaar Kunstbezit. 22.00 Nws. 22.15 De zeven kun sten. 22.30-23.00 Lichte muziek. VOOR DINSDAG NEDERLAND I 10.45-12.00 Schooltelevisie. 19.00 Nws in het kort. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Journaal voor gehoorgestoorden. 19.35 De vreemdeling. '20.00 Journaal. 20.20 Achter het nieuws. 20.50 Voordracht. 21.00 Wij trekken vuur. 22.35 Vrij entree. 23.05 Journaal. 23.10-23.40 Teleac. NEDERLAND II 20.00 Nws in het kort. 20.01 Litterair Kijk schrift. 20.30 Die Amerikaan in Nederland. 20.55 Ping-An. 21.40 Attentie. 22.05 Zacht moedige Radicalen. 22.35-22.40 Journaal. WOENSDAG NEDERLAND I 17.00-17.35 Een 10 voor zingen. 18.30 Teleac. 19.00 Nws in het kort. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Hank. 19.35 Van onze sportredacteur. 20.00 Journaal. 20.20 Brandpunt. 20.50 Piste. 21.35 Vietnam overdag en 's nachts. 22.10 Theo logen-congres te Rome. 22.25-22.30 Journaal NEDERLAND II 20.00 Nws in het kort. 20.01 Artistieke ont moetingen. 20.45 De slakken. 21.30 Expo '67 21.50 Eine kleine Nachtmusik. 22.15-22.20 Journaal. -v De Spaanse beeldhouwer Emilio Laiz Campos heeft een standbeeld gemaakt van de topmatador Manuel Benitez „El Cordobes", dat drie meter hoog is. De stierenbedwinger wil het beeld evenwel niet hebben omdat hij het niet besteld heeft het moet 50.000 kosten. Voor de beeldhouwer een strop want de rechter heeft El Cordobes in het gelijk gesteld.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 13