Nieuwe gymzaal in Driehuis klaar voor algemeen gebruik Verenigingsnieuws uit de IJmond OORDEEL VERKOOP NYLONJACKS Joop Kruijver overleden LUST Goedkope petroleum e moet kinderkleding zijn? ZWANENBURG Gemeente Velsen belooft honkbalveld aan Terrasvogels Voorlichting over aardgas in Beverwijk Bekend Haarlems amateurtonelist Kennemerlaan beter verlicht Diefstal uit zomerhuisje te Wijk aan Zee Havenberichten 26.25 - 39.75 Goede zorg kost tijd ffMfflrrr ïiiiPïiffl'if' V elsen-IJ muiden „Prins der Nederlanden' gesleept door „Utrecht" 5 oktober in IJmuiden Beverwijk Warm! zegt moeder. Leuk, sportief! zeggen de kinderen. Dus? Naar Gerzon, voor warme kle ding in de leuke stijl waar kinderen blij mee zijn. Dezer dagen is de nieuwe gymnastiek zaal aan de Waterloolaan in Driehuis in gebruik genomen. Het gebouw is er een uit de serie van tien die, naar een ont werp van de Nederlandse Heidemaat schappij, in Noord-Holland zijn of worden verwezenlijkt t.w. een in Velsen, twee in Haarlem, drie in Haarlemmermeer, twee in Beverwijk en een in Zandvoort. De gymzaal is twintig meter bij tien meter groot. Hoewel het gymlokaal in de eerste plaats voor de schooljeugd is bestemd zullen toch ook anderen van de zaal ge bruik kunnen maken. Van 28 september af worden onder lei ding van de heer Ligthart iedere woens dag gymnastieklessen gegeven aan kinde ren van vijf tot twaalf jaar alsmede aan volwassenen in clubverband. Deze lessen zijn voornamelijk bedoeld ter verbetering van de lichamelijke conditie, dat wil zeg gen basis-oefeningen aangevuld met bas ket- of volleybalspel. De lessen worden gegeven onder verantwoordelijkheid van de turnvereniging Santpoort-T.V.S, die op een veertigjarige ervaring met deze gymnastiek kan bogen. De lestijden zijn voorlopig als volgt: 14-15 uur, voor jongens en meisjes van 5 tot jaar- 15-16 uur, voor jongens van 7 t/m 11 jaar. 16-17 uur, voor meis- Van het nieuwe gymnastieklokaal aan de Waterloolaan in Driehuis wordt al een druk gebruik gemaakt. Hier krijgen de kleuters hun eerste lessen in lichamelijke oefening. Maar ook volwassenen kunnen voor het op peil houden van hun conditie in de nieuwe gymzaal terecht. DINSDAG 27 SEPTEMBER Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 19-21.30 uur. WOENSDAG 28 SEPTEMBER Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, 19.30 u.: Openbare gemeenteraadsvergadering. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30-17.30 u. en 19-21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14.30-17.30 u.; filiaal gemeentebibliotheek en r.-k. bibliotheek in Santpoort-Noord, gebouw „Spaarnberg", Wüstelaan 79: 14.30- 17.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10-12 en 14.30-17.30 uur; filiaal Velsen-Noord, Ban- jaertstraat 13: 14-17 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 u. Ter gelegenheid van het promoveren van het honkbalteam naar de eerste klasse en het softbal team naar de hoofdklasse hield Terrasvogels zaterdag een druk bezochte I receptie. Het mooiste cadeau voor de feest vierende vereniging jpwam van wethouder De Boer, die, namens de gemeente Velsen, Terrasvogels een nieuw honkbalveld be loofde. Voorts spraken nog de heer Van Hetem, voorzitter van de Haarlemse honk- balscheidsrechtersvereniging en de heer Jonker, voorzitter van het softbaldistrict. Vertegenwoordigers van vele bevriende verenigingen woonden de receptie bij. jes van 7 t/11 jaar. 19-20 uur, „Blijf fit"-lessen voor heren. 20-21 uur, „Blijf fit"-lessen voor dames. Oudere jongens en meisjes kunnen zich eveneens aan melden. Bij voldoende belangstelling wor den voor hen uren gereserveerd. In Sant poort zullen binnenkort lessen in ritmische gymnastiek voor meisjes van 12 tot circa 18 jaar beginnen en wel op maandag van 19 tot 20 uur. Belangstellenden voor deze gymnastieklessen kunnen nadere inlich tingen verkrijgen bij het secretariaat van „Santpoort- T.V.S." Duinweg 40 in Sant poort-Zuid, tel, 02560-7331 en 02550-8199. ADVERTENTIE Stoere winddichte met dubbele capuchon en He- lanca manchetten, zelfs de zak ken sluiten hermetisch met een rits. Heerlijk warm met nylon bont gevoerd. Wees de kou vóór en koop nu extra voordelig. 6 tot 15 jaar KENNEMERLAAN 61 IJMUIDEN - TEL. 5134 Burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk zal volgende week maandag middag het gasvoorlichtingscentrum in zijn gemeente openen. Dit centrum is ge vestigd in het gebouw van het gemeen telijk gasbedrijf aan de Parallelweg 108 Gasverbruikers uit Beverwijk en omge ving kunnen zich daar uitgebreid laten voorlichten over de gevolgen die de om schakeling van Hoogovengas op aard gas zal hebben. Zoals bekend zal die omschakeling in de loop van het volgend jaar plaatsvinden. De komst van aard gas betekent, dat alle gastoestellen zoals geysers, gashaarden, köoktoestellen en fornuizen moeten worden omgebouwd c.q vernieuwd. Op de leeftijd van 59 jaar is zaterdag plotseling de Haarlemse amateurtoneel speler Joop Kruijver overleden. Zijn leven lang heeft hij in Haarlem gewoond en ge werkt. Naast zijn werk op zijn accoun tantskantoor ging zijn grote liefde uit naar het toneel. Aan de zijde van zijn echtge note, zelf een bekend amateurtoneelspeel ster in Haarlem, ontplooide hij zich als een talentvol en zeer veelzijdig acteur. Op zeventienjarige leeftijd kwam hij bij de toenmalige Jozefgezellen in de Sint Jozef parochie, waar hij mocht souffleren, omdat hij zo'n duidelijke stem had. Al gauw bleek de jonge Kruijver meer in zijn mars te hebben en werd hij opgenomen in de vaste spelerskern. In 1925 werd hij bij de Jozefgezellen als lid ingeschreven. In 1931 werd hij lid van de r.k. Rede rijkerskamer Alberdingk Thijm, toen nog een onderafdeling van de r.k. Volksbond. Bij „Thijm" kwam zijn toneelloopbaan pas volledig tot bloei. Hier ook leerde hij zijn vrouw kennen; in 1939 traden Joop Kruijver en Jeanne Rubeling in het huwe lijk. Dat Kruijver op het gebied van theater allround was bleek onder meer uit zijn re gie bij de toneelgroep van de „Gezellen" van „Haarlem II" in de Amsterdamse buurt; hier leidde hij volledig de spelers op en regisseerde er ook een kinderope rette. Echter de meeste bekendheid in dit deel van Haarlem heeft hij verkregen door zijn intochten als St. Nicolaas in de Am sterdamstraat, waar hij vele jaren als de goedheilig man fier te paard en ook wel in open landauer de harten van jong en oud wist te heroveren. Een hoofdstuk apart vormt zijn optre den samen met zijn vrouw Jeanne, en Dick Vreeswijk met wie hij een kleine ca baretgroep vormde samen met pianist Jan Nibberink. Veel nummers hiervoor wer den door Joop Kruijver zelf geschreven of bewerkt. Dat een amateurtoneelspeler van be roepsmensen natuurlijk zeer veel kan le ren, stond voor Kruijver al vroeg vast. In de vroegere Jansschouwburg figureerde hij in „De Paradijsvloek", onder Jan Musch en Ko van Dijk Sr. Het is ondoen lijk de rollen en stukken die Joop Kruij ver in zijn leven gespeeld heeft, te noe men; wij kunnen volstaan met enige van zijn meest geliefde rollen te vermelden. Allereerst was dat natuurlijk de rol van Koning Midas in het gelijknamige stuk van Jan Naaykens die hij ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum bij „Alberdingk Thijm" speelde onder regie van Wim Ba- ry. Dan was er de rol van Pierre de Craon in „Maria Boodschap" van Paul Claudel en die van Bisschop Caucon in „De Leeuwerik" van Jean Anouilh, beide opvoeringen onder regie van Albert van Dalsum. Samen met de in 1963 overleden artistieke leider van „Alberdingk Thijm" Jan W. van de Ven wist hij Van Dal sum te bewegen „beschermheer" van de -'«f III ze vereniging te worden. Eveneens liggen bij velen „Saldo Mortale" en „The Living Room" nog vers in het geheugen. Wanneer Joop Kruijver streed voor het amateur-toneel en zijn vereniging kon hij zichzelf geheel wegcijferen. Dit kwam bij voorbeeld tot uitdrukking toen enkele ja ren geleden bij „Alberdingk Thijm" een geheel nieuw bestuur moest worden ge vormd uit niet spelende leden. Kruijver was als eerste bereid zijn functie als voorzitter neer te leggen en hij trad op als adviseur. Mede dank Zij zijn onver moeibare ijver was er sprake van een groot succes.. De teraardebestelling zal woensdagoch tend omstreeks kwart over elf plaats hebben op de R.K. begraafplaats aan de Vergierdeweg, voorafgegaan door een plechtige requiemmis in de St. Jozefkerk aan de Jansstraat. Dinsdagavond om half acht wordt, eveneens in de St. Jozefkerk, een avondmsi ter nagedachtenis van de overledene opgedragen. Technici zijn druk bezig met het aan brengen van nieuwe lichtmasten aan de Kennemerlaan te IJmuiden. Denieuwe masten zijn aanmerkelijk hoger dan de oude exemplaren, die voor een deel schuil gingen onder het gebladerte van de oude fraaie bomen. Het aanzien van dit vanoude bekende winkelcentrum van IJmuiden wordt nog verhoogd door de vestiging van de meubelzaak „Interieur Classiqye", die maandag a.s. wordt ge opend De middenstanders in dit deel van de stad zijn erg actief, getuige de recente openingen van een herenmode zaak en een radio- en tv winkel. RECTIFICATIE In onze advertentie van maandag 26 september '66 was per abuis vermeld: „Onze meubelstoffen enz. f 8,95 p.m." De juiste tekst is: Onze mantelstoffen zijn uniek en reeds vanaf 8,95 per meter Bij alle mantelstoffen voering gratis Het passagiersschip „Prins der Neder landen", dat bij de Azoren lek gestoten is, wordt naar Amsterdam gesleept, zo is UW STOFFENZAAK thans definitief besloten. ge- DINSDAG 27 SEPTEMBER Sportfondsenbad. Kuikensweg 84, opend van 20.15-21.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 19-21.30 uur. K.S.A.-gebouw, Peperstraat, 20 u.: Jaar vergadering met na afloop kienen voor Vrouwenbeweging Ned. Kath. Vakverbond. WOENSDAG 28 SEPTEMBER „Promenade", Meerstraat 60, 20 u.: Ver gadering Vogelvreugd. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-10, 10-11.30 (dameszwemmen), 12-13.45, 14-15.30, 16-17.15 en 20.45-22 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 en 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 en 15-18 uur. Gezamenlijke filialen: Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4, geopend van 14-17 uur. ADVERTENTIE In 19 jaar bij ons niet in prijs verhoogd. TEL. 6044 TEL. 5404 Leeuweriklaan 35 - IJmuiden-O. De K.N.S.M.-er, die in zodanige toe- stand verkeerde, dat alle passagiers en een deel der bemanning het schip moes ten verlaten, wordt gesleept door de zee sleepboot „Utrecht" van Wijsmuller in IJmuiden. Kapitein M. Menting van de „Utrecht" hoopt 5 oktober IJmuiden te bereiken met zijn sleep. De „Prins der Nederlanden" zal te Am sterdam worden gerepareerd. j» Uit een zomerhuisje aan de Juliana- weg te Wijk aan Zee is ten nadele van de eigenaar een bedrag van 370 ont vreemd. Hoewel de diefstal eind vorige week reeds plaatsvond, deed de bena deelde hiervan gisteren pas aangifte. De dief kon gemakkelijk het huisje binnen komen, aangezien de deur niet was afge sloten. Een bedrag van ƒ320 wordt ver mist uit een portefeuille, die in de bin nenzak stak van een jasje dat over een stoel hing. De resterende 50 werd weg genomen uit een koffiebusje, dat in een kast stond. De politie van Beverwijk stelt een onderzoek in. Maandag aangekomen te IJmuiden: Barten- stein, van Antwerpen; Calvijn, Horneborg: Pal- las, KotkaOre Regent, Narvik; Carl Lehn- kering, Alholmen; Gerda K., Karlstad; Forel, Londen: Merweborg, Isnaes, Beverwijk; Pantas. Seven Islands, IJmuiden; Europa, Noordzee. Zaanstroom. Rotterdam; Antares. Mantyluoto. Maandag vertrokken van IJmuiden: Deborah, naar Rotterdam. Pergo. Great Yarmouth. IJmui den Brinio, Mantvluoto, IJmuiden: Lydia. Lon den Europa, Wells; Frans van Seumeren, Ny- landHelno. Antwerpen; Mare Llberum, Dagen ham, Bertha Beck, Rotterdam; Gazelle, Boston, Zaandam. Pioneer, Rotterdam; Birdwood. Im- mingham; Brabant, Oslo, IJmuiden; Netherlands Coast Rotterdam: Glorie. Grangemouth. Zaan dam Nnamdi Azikiwe. Hamburg; Lady Sheena, Hull; Cornells Houtman. Littlehampton: Thora Dan, Oslo: Tweelo, Seiley; IJsel, Rotterdam, Zaandam; Sont, Londen. Dinsdag aangekomen te IJmuiden: Tasman, van Rotterdam I Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Titus. naar Lissabon; Hanne Lene. Rotterdam, Velsen: Hondsbosch, Londen. Rotna, Kopenhagen; Lu- minence. Londen; Agne. Hull; Socrates, Ham- I burg; Havelland, Hamburg; Popi K., Rotterdam, Gen. Cronjéstraat 120 Haarlem-Noord, Tel. 61811 Geopend 96 uur 's Maandags 16 uur Wilt u dat wij uw advertentie zo goed mogelijk verzorgen Zorgt u er dan voor dat uw advertentie zo vroeg mogelijk in ons bezit is Regelmatig ontvangen wij brieven die reageren op een advertentie onder nummer, doch waarop dat nummer niet is vermeld. Dit vertraagt de doorzen ding ervan of maakt deze onmogelijk. Vermeldt daarom steeds duidelijk op de enveloppe het nummer van de ad vertentie waarop uw brief reageert. Dit is in uw eigen belang! Jurkje voor meisjes van 2-5Jaar. Zuiver scheerwol, handgewe* ven-heel mooi en... heel warm. Schattig, In rood, grijs of blauw. Maat 110 37.75, m. 86 29.75 Meisjescoat in warm èn water afstotend wol/mohair. Rood of marine, met wollen ruitvoering. Maat 128 51.75, m. 92 39.75 Helanca pantalon - bescher mend en sportief. Vijf kleuren. Maat 158 27.75, m.110 19.75 Tweed sportcolbert zuiver scheerwol,grijs, bruin, groen. Maat 176 65.75, m. 128 43.75 Terlenka pantalon (met 45 wol) met steekzakken en riem. Kleuren grijs of groen/bruin. Maat 176 33.75, m.110 24.75 Autoeoat voor Jongens, In wol/ mohair, helemaal 'echt'met zij- splitten. Grijs en bruin beige fantasie. Prachtig afgewerkt.... Maat 174 84.75, m. 128 59.75 uw Modehuis -

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5