VAN DAG TOT DAG Eugen Gerstenmaier legt bom onder Erhards stoel lintèrmeubeli Argentijnen houden stand X intermeubel Rennies Zwart onder blanken Japanse vrouw van Soekarno in verwachting Driemanschap Russen teleurgesteld Moeilijk parket Elan Bommen op Cuba Oostduitse spionnen in Frankrijk gearresteerd Falkland-eilanden Dr. A. L. Constandse: MEUBELMAKER en aankomend MEUBELMAKER amm V R IJ D A G 1966 SEPTEMBER EXCLUSIEVE INTERIEURS Proeven met een nieuwe navigatieboei u morgen zocht ïirtennenbel houdt de mode foij. En ïntermeubd kijkt steeds voornik Daarom is kopen bij ïntermenbel altijd gunstig. Bovendien gaan meubelen van ïntermeubel lang mee. Hoe dat komt? Deskundigen hébben zebeoordeeld Op kwaliteit. Op uitvoering. Op soliditeit. Op alles. Wat n bij Ïntermenbel boopt, is altijd een goede koop Marktplein 30 IJmuiden W Brandend maagzuur? helpen direkt! Frankrijk bundelt de toeristische propaganda ADVERTENTIE Alleen de Verenigde Staten en Enge land houden nu nog troepen op de been in West-Duitsland. De dure marken, die zij daarvoor besteden, willen zij echter terug ontvangen in de vorm van Duitse bestel lingen in Amerika en Engeland. Het gaat hier om miljarden, en die wens is dus begrijpelijk. Geschillen zijn er ontstaan over de hoogte van de bedragen, over de vraag wat de Duitsers moeten kopen (het zijn nu voornamelijk wapens) en derge lijke. Maar men kan ermee instemmen, dat de betrokken drie mogendheden on der elkaar die kwesties regelen. Zij zul len daarover confereren. Het wordt echter wat anders als die drie leden van de NAVO binnen de At lantische organisatie een allerhoogst on der-onsje gaan vormen, een soort „direc toraat", en zo de techniek, tactiek en strategie van de NAVO gaan bepalen. En daar lijkt het veel op. Men spreekt al van „een as-Washington-Londen-Bonn", waar de kleintjes dan omheen mogen draaien. Na afloop van de ontmoeting tus sen president Johnson en kanselier Erhard is namelijk een communiqué gepubliceerd en daarin staat wat de drie sterkste landen van de NAVO zich voornemen te behandelen: „Een diepgaande herwaar dering van het vraagstuk der bedreiging van de veiligheid, het aantal van de troe pen die nodig zijn voor het handhaven van een doeltreffende afschrikking en verdediging, waarbij de veranderingen in militaire technologie en beweeglijkheid der strijdkrachten in aanmerking moe ten worden genomen". Wie de moed heeft gehad dit in zich op te nemen zal hebben ontdekt dat het hier om niets minder gaat dan om de strate gie en tactiek van de NAVO. De kleine landen mogen dan zeker denken: ,.Bij u, over u, maar zonder u". Wil men de al zo geschokte NAVO niet aan nog grotere beproevingen onderwerpen, dan moeten de zwakkere leden dit plan verhinderen. Misschien zouden zij net als de grote drie ook eens apart kunnen bijeenko men om Amerikanen, Britten en Duit sers tot de orde te roepen. De Britse regering is in een moeilijk parket gebracht nu de werknemer Leonard Allen een civiel geding heeft gewonnen. De rechter vond dat hij recht heeft op zijn achterstallig loon, omdat het contract op 12 juli werd afgesloten, acht dagen voor de loonstop. Tot nu toe zijn de loonmaatregelen van Wilson op vrijwillige basis uitgevoerd, maar als er nu veel meer van dergelijke gedingen gaan komen, zou de regering zich wel eens gedwongen kunnen zien de loonstop af te dwingen. -i--- Dan zal zij een parlementaire machtiging Ditmaal gaf hij een interview, niet b in piven nrvaan. het weekblad ,,l (Van onze correspondent) BONN De zorgen voor kanselier Er- hard nemen, na zijn terugkeer uit de Ver enigde Staten, met de dag toe. Toen hij met de voorzitters van de CDU-afdelingen vergaderde, die met nadruk van hem hehben geëist binnen afzienbare tijd met een hervorming van het kabinet voor de dag te komen, heeft ook Bondsdag-presi- j dent Eugen Gerstenmaier weer eens iets I van zich laten horen. Deze prominente CDU-politicus, die zich omgeeft met het aureool van zijn verleden in het verzet tegen Hitier, weet zich altijd zo uit te drukken, dat het moei lijk is aan zijn oprechtheid te geloven. moeten vragen voor deel vier van het wetsontwerp. De grote vraag is echter hoe de vak bonden hierop zouden reageren. Tot nu toe heeft Wilson de meerderheid achter zich gekregen, maar het is de vraag of dit ook nog zal lukken als hij de loonstop dwingend gaat voorschrijven. Op het komende congres van de Labourparty ^1 „Rheimsche^ejku^da^ B^ge deze zaak ongetwijfeld een bron van veel te worden> of het ministerie van discussie zijn. Wilsons grote tegenstander, Buitenlandse Zaken te leiden". In ver- Frank Cousins, die al heeft gezegd de band met deze laatste opmerking sprak rechterlijke beslissing toe te juichen, zal Gerstenmaier zich ook nog uit voor een 4.4.™ r nauwer samengaan met Frankrijk en zich daar tot het uiterste verzetten. Leo- 1 zijn eigen orgaan, het weekblad „Christ und Welt", maar aan het CDU-blad de „Rheinische Merkur". Hij deelde mee tot „het uiterste" bereid te zijn om de kanse lier te ondersteunen, maar dat er „des ondanks een ogenblik kan aanbreken waarop de loyaliteit tegenover het land groter moet zijn dan tegenover één per soon". Gerstenmaier verklaarde bovendien in 5 jaar garantie op constructie en stof! Originele Amerikaanse Ouaker-stof is lichtecht, motecht, vlekvrij en onverslijtbaar. Zelfs uw poes of hond kan het niet stuk krijgen. Bank is half rond, 1150.—. Ronde salontafel is van teakhout met massieve lijsten, 165.—* Ti-r= Dr. Eugen Gerstenmaier nard Allen is ineens een bekende naam geworden in Engeland. spoedig te houden „buitengewone consul taties met Parijs". fVWWWWWWWWWVWWWVWWVWVWtAAAA/VWW Vreemd #WWIfW%fWWWWWW(MVWWIA/WWWVWWI#Wt I ADVERTENTIE GEVRAAGD 'Tel. Voor goede vaklieden prima loon en verdere voorzieningen. Drie weken vakantie, inlichtingen: Meubelmakerij Tel. 10939 Zaak Tel. 51728 Sollicitaties persoonlijk: Bloemendaalseweg 259 OVERVEEN Teleurstelling en voorzichtige veroor deling zijn de kenmerken van de eerste Russische perscommentaren op het be zoek dat de Westduitse bondskanselier Erhard aan Washington heeft gebracht. De belangstelling van Moskou is begrij pelijkerwijs in de eerste plaats .gericht op de problemen rond de atoombewapening, respectievelijk de rol van de Bondsrepu bliek binnen de NAVO. In dit verband werd in het bijzonder het bezoek van Er hard aan Kaap Kennedy uitgelegd als een symbool van Bonns verhevigde verlangen om in het bezit van raketten en atoom wapens te geraken, waaraan, volgens de Russen, de Verenigde Staten steeds meer gehoor schijnen te willen geven. De eerste Russische commentaren lui den eensgezind, dat Washington en Bonn op hun „oude, agressief-imperialistische posities" zijn gebleven, maar vertonen toch wel zekere verschillen in de beoor deling van de resultaten der Amerikaans- Duitse onderhandelingen. Het genuan- ceerdst drukt de Pravda haar teleurstel ling erover uit, dat de in Moskou ge koesterde hoop, dat Washington de nu cleaire eisen van Bonn van de hand zou wijzen ten gunste van een verdrag dat de verspreiding van kernwapens een halt toeroept, ij del is gebleken. De zaak wordt voorgesteld alsof Washington voor het be zoek van Erhard slechts uit tactische overwegingen een zekere reserve jegens Bonns atomaire wensen ten toon zou heb ben gespreid: om de kanselier bij het be spreken van de verschillende financiële problemen wat „gevoeliger" te maken. Ondanks de negatieve beoordelingen van de gesprekken in Washington schrijft de Pravda, dat de „principiële overeen stemming in alle belangrijke problemen waarover in het Amerikaans-Duitse com muniqué werd gesproken, nog niet in houdt dat deze problemen ook op een voor beide partijen bevredigende wijze zijn op te lossen. De commentator laat doorschemeren, dat er mogelijk nieuwe moeilijkheden zullen opdoemen, van het soort die ook de crisis in de NAVO heb ben veroorzaakt. Bij de nucleaire problematiek vergele ken, verdwijnen in de Russische com mentaren alle andere vraagstukken naar de achtergrond. De Amerikaanse steun voor Bonns Duitsland-politiek wordt niet buitengewoon ernstig genomen. Dat de belangstelling van de Russen zich vrij wel geheel op de atoombewapening con centreert, bewijst opnieuw, hoezeer Mos kou de militair-politieke problemen in Midden-Europa ter harte gaan. Hoewel de hernieuwde waarschuwingen over het van de Bondsrepubliek uitgaande nucle aire gevaar natuurlijk vooral uit propa gandistische overwegingen opklinken, kan men toch niet voorbijgaan aan het feit, dat Moskou ook na de onderhandelingen in Washington, de kansen op een Rus- sisch-Amerikaans verdrag om versprei ding van kernwapens tegen te gaan, niet erg hoog aanslaat. MIAMI (AP) Volgens de Cubaanse Marine heeft een tweemotorig vliegtuig woensdagavond vijf bommen op de noord kust van de provincie Camaguey laten vallen. In een Cubaanse radiouitzending werd gezegd dat drie van de bommen op de haven van Pastelillo zijn gevallen. Dit is één van de belangrijkste havens voor de uitvoer van Cubaanse suiker. Vervolgens zou het vliegtuig van Pastelillo in weste lijke richting naar de havenstad Tarafa zijn gevlogen waar het twee bommen liet vallen. Later werd door het Cubaanse minis terie van Defensie meegedeeld, dat slechts één bom is ontploft en dat er geen slachtoffers zijn gevallen. Gerstenmaier's zogenaamde opofferen de aanbod kanselier of minister van Bui tenlandse Zaken te worden „in geval van nood", komt in een des te vreemder licht te staan, wanneer men bedenkt dat slechts zeer weinigen in Bonn de voorzit ter van de Bondsdag die zichzelf zo ongeveer als het geweten van de natie be schouwt op dit moment nog de juiste man achten voor een van deze posities. Daarvoor hgeft Gerstenmaier in het verleden te veel onbeheerste uitspraken gedaan en zich te weinig een werkelijk uitgebalanceerd politicus getoond. Onver mijdelijk is in Bonn de indruk ontstaan, dat Gerstenmaier een van de beide amb ten ambieert, en wel over een verslagen Erhard heen. En even onvermijdelijk was dat ook ten het dementi van Gerstenmaier gister- aanzien van dementi van Gerstenmaier gisteravond. Hij liet verklaren dat het „ver keerd" was een „dergelijke interpretatie" aan zijn woorden te geven. De uitlatingen van Gerstenmaier die zich dezer dagen in zijn vakantieoord met CDU-vrienden heeft omringd om de kritieke toestand te bespreken moesten voor kanselier Er hard echter een duidelijk teken zijn voor de gevaarlijke situatie waarin hij zich be vindt, nu ook zijn „vrienden" achter zijn rug al bezig zijn de huid te verdelen vóór de beer geschoten is. PARIJS (AP) In Frankrijk zijn twee Duitse echtparen gearresteerd die ervan verdacht worden voor Oost-Duits- land bij Noordatlantische Verdragsorga nisatie te hebben gespioneerd. De arres taties werden drie maanden geleden ver richt. Het zijn de echtparen Krazick en Bammeler. Een van de vrouwen had ge werkt op de persafdeling van de NAVO. PORT STANLEY (Reuter) De twin tig Argentijnse nationalisten die met een gekaapt vliegtuig woensdag op de Britse Falkland-eilanden zijn aangekomen, heb ben donderdagavond verklaard dat zij nog minstens een etmaal willen stand houden. In Buenos Aires heeft de Argentijnse onderminister van Buitenlandse Zaken na een onderhoud met de Britse ambas sadeur, bekendgemaakt, dat Groot-Brit- tannië geen officieel protest zal indienen. President Juan Carlos Ongania ver klaarde in een communiqué dat de kape- rij een „ernstige rebellie" is. In de ver klaring wordt de aanspraak van Argenti nië op „soevereine rechten" over de eilanden echter herhaald. Over de Britse en Argentijnse aanspraken wordt eer daags in Londen geconfereerd. HARWELL (Reuter) De Zweedse en de Deense marine beproeven een nieuw navigatiebaken, voorzien van een radio actieve isotoop. Het baken zou langer dan een jaar zonder onderhoud kunnen werken, doordat de isotoop hitte omzet in elektri citeit. Dit is meegedeeld op een studie bijeenkomst over nieuwe methoden voor lichtgevende navigatiqbakens, dat in de Britse plaats Harwell wordt gehouden. dëruijter ADVERTENTIE muuuinnnn.■■■-■■■■immmiinuwiMmiiiiw'www Om te komen tot een betere coördina tie en doeltreffender besteding van de ge voteerde gelden heeft het commissariaat- generaal voor het toerisme in Parijs be sloten een aantal buitenlandse vestigingen te bundelen. Bij dit reorganisatieplan is ook het nationale Franse verkeersbureau in Den Haag betrokken, dat tegen het einde van dit jaar zijn activiteiten zal staken. De taak van dit bureau zal wor den overgenomen door het bureau „Fran ce" te Brussel, dat zal optreden als cen traal orgaan voor de Benelux-landen. Als inlichtingenkantoor zal fungeren het reeds jarenlang bestaande „Bureau France" in Amsterdam. lumnnjinjnim-iiïiminnnnnnfw—www Tijdens de veelvuldige rassenonlusten, die deze zo mer in de Verenigde Staten hebben plaats gevonden, zijn de Amerikaanse nationaal- socialisten, die openlijk hun hakenkruis mogen dragen, sterk op Üe voorgrond getre den. Hun geloof aan de meer derwaardigheid van het blanke ras is bekend, en nu er negers waren die spraken van de „zwarte macht", die zij wilden vormen, beschouwden de nazi's hun hakenkruis als zinnebeeld van „blanke macht", die niet mocht wor den aangetast. Allereerst richtten zij zich tegen de ne gers; maar eenmaal op het pad van zogenaamde „rassen discriminatie" behoeft men nergens te blijven stilstaan. Het ging ook tegen het „gele ras", waarmee ditmaal niet de Japanners maar de Chinezen werden bedoeld. En tegen de joden, hoewel die als ver onderstelde semieten onbe twistbaar behoren tot het blanke ras. Op 21 augustus zei de Ame rikaanse nazi-leider Rockwell: „Joden verschaffen geld voor de integratie (opneming in de blanke gemeenschap) van ne gers, en aan communisten, die achter deze beweging staan". Er is een „blanke garde" op gericht, waarvan de heer Borsch van Duitse afkomst als woordvoerder optrad en hij zei: „Alle blanken, die met de negers meelopen, zijn communisten. En ik heb een heleboel joden onder hen ge zien. Die zijn alleen maar trouw aan Israel". Zo werd ook het beginsel ingevoerd, dat „ras" of wat men daar onder verstaat ook de poli tieke mentaliteit bepaalt, en dat „niet-Ariërs" (waaronder men zoiets als „niet-Germa- nen" verstaat) geen goede Amerikanen zouden kunnen zijn. Tot de negers werd her haaldelijk geroepen: „Ga terug naar Afrika". De negers nu vormen on geveer een tiende deel van de bevolking der Verenigde Staten, en zij worden op deze manier nog meer buiten de maatschappij gedrongen, waarvan zij deel uitmaken. De oorlog in Vietnam heeft de tegenstelling tussen blank en zwart versterkt. Een groot deel der negers (zoals de stu dent Meredith) weigert in dezen tegen de regeringspoli- tiek te opponeren, om niet te worden verdacht van anti- Amerikaanse gezindheid. Maar radicalen als C.ar- michael, die zich beschouwen als te behoren tot een „onder drukte minderheid", tonen sympathie voor gekleurde volken en bepleiten niet- inmenging der, blanken in Azië en Afrika. Een tweede oorzaak van verscherping der interne tegenstellingen is, dat president Johnson een groots programma had opgesteld, dat miljarden zou kosten, om de armoe in de Verenigde Staten op te heffen. Hij proclameer de in 1964 „de oorlog tegen de armoe" en de „Great So ciety", de „Grote Gemeen schap". De armen zijn met name de negers, en aan hun sociale en geestelijke verhef fing zouden die miljarden het eerst besteed moeten worden. Maar de oorlog in Vietnam kost alleen dit jaar naar schatting twintig miljard dol lar (70.000 miljoen gulden), zodat de negers vrezen dat er voor hun onderwijs, behui zing en werkgelegenheid niet veel zal overblijven. Ten der de klagen de zwarte Ameri kanen, dat er percentsgewijze meer negers in Vietnam sneu velen dan blanke soldaten. Er is echter ook een aspect naar voren gekomen, dat in juli het onderwerp is geweest van een grote maar vrij onvruchtbare conferentie. Deze bijeenkomst had ten doel, te onderzoeken hoe men het negergezin sterker en ge zonder kon maken. In de blanke maatschappij is het ge zin een sociaal-economische band, een beschermend uit gangspunt voor voeding, op voeding, scholing. Bij de negers echter is het gezins verband veel zwakker. En de zwarte enkeling, die verkeert in een maatschappij waarin hij toch al door zijn kleur in het nadeel is, vindt veel min der steun dan de blanke in zijn familie-verwantschap. Uitgangspunt van de ge noemde conferentie was een rapport van de socioloog Moynihan, die uiteenzette dat in de tijd van de slavernij (die nog maar een eeuw ach ter ons ligt) de negers, die handelswaar waren, geen sta biel gezin konden vormen. De vader, een slaaf, kon geen zelfstandige verzorger zijn, niet „de ruggegraat der fa milie", die trouwens bij ver koop van slaven gemakkelijk uit elkaar kon worden ge rukt. De familieband, die be stond, was er een van de moeder tot jonge kinderen, die echter ook al spoedig hun eigen weg moesten gaan. Na de opheffing der slaver nij bleef de positie van het overgrote deel der zwarte mannen economisch zeer zwak. De uitzonderingen (welvarende negers) vielen des te meer op, omdat zij geen beeld gaven van het leven der meerderheid. Er ontstond dus een type van zwarte Amerikanen met een ernstig minderwaardigheidsgevoel. De zwarte man was een schamele verzorger van vrouw en kinderen, ep hij genoot geen sociale achting. Men weet dat in die gebieden van Midden- en Zuid-Ameri- ka, waar de negers ook sla ven zijn geweest, het gezins verband onder hen nog altijd los is. Het aantal gevallen van concubinaat en schei dingen is ook daar veel gro ter dan onder de blanken. Maar dit komt de jongens en mannen van Afrikaanse af komst niet ten goede. En de feiten bewijzen, dat zij nu juist om dat gevoel van min derwaardigheid op te heffen overgaan tot gewelddadige en massale acties, die de Amerikaanse samenleving schokken. De manlijke neger is het voornaamste slachtoffer van de rassendiscriminatie. Blanke mannen hebben in de pe riode der slavernij het meest altijd gekleurde vrouwen gehad als concubines en mai- tressen. Huwen zij tegen woordig een negerin of mu lattin, dan wekt dit in de blanke gemeenschap wel weerzin, maar veel minder dan als een neger een blanke vrouw trouwt. Dit wordt als onverdraaglijk beschouwd, als „rassenschande". Blanke vrouwen moeten gemonopoli seerd worden door blanke mannen. De lynchpartijen, aanslagen en vervolgingen troffen bijna altijd negers, die er van werden verdacht, sexueel contact te zoeken met blanke vrouwen. Nu zijn er in 19 van de 50 Amerikaanse staten nog wetten, die „gemengde" hu welijken verbieden. Soms wordt ook buitenechtelijk samenzijn strafbaar gesteld. De zwaarstre straf kan vijf jaar gevangenis zijn! Steeds gelden zulke wetten evenzeer voor blanken als voor negers. En inderdaad zijn blanke mannen, die in het zuiden der Verenigde Staten een ge- gekleurd meisje wilden hu wen, gedwongen geworden dit in een der meer noorde lijke staten te doen en zich daar te vestigen. Maar ook in het noorden veroordelen de zeden toch meestal het huwe lijk van een neger met een blanke vrouw. Er wordt de laatste tijd in Amerikaanse bladen veel aandacht geschonken aan de wetten in zuidelijke staten, die „gemengde" liefdesver houdingen verbieden. In be paalde gevallen heeft het hoogste federale gerechtshof (Supreme Court) al vastge steld, dat zulke wetten on geldig zijn en in strijd met de grondwet der Unie. Jam mer genoeg hebben reactio naire leiders van de Republi keinse partij, die Goldwater volgen, een campagne ingezet, om de aparte staten te vrij waren tegen inmenging van de federale regering. De cen trale regering heeft immers, op grond van uitspraken van het Supreme Court, ook al ingegrepen om de apartheid op scholen ongedaan te ma ken. En er zijn allerlei or ganisaties gesticht, om zulk een ingrijpen voortaan te verhinderen. Een van de woordvoerders van zulk een vereniging riep uit: „Ik ver tegenwoordig God en het blanke ras!" Erger kan men het wel niet maken; dit is, zo zei terecht een neger, „de ware godslastering". In de Verenigde Staten strijden de voorstanders der apartheid voor een verloren zaak. In 31 van de 50 staten hebben zij de wet gelukkig tegen zich. Maar de liquidatie van het verleden wordt ver hinderd door de moeilijke po sitie, waarin de president is geraakt. Want hij heeft voor zijn Vietnam-beleid juist de steun nodig van de reactio nairen, die zijn programma omtrent de „Great Society' willen torpederen. De buiten landse moeilijkheden vergro ten aldus de binnenlandse crisis, die uit het rassenvraag stuk voortkomt. Voor de toe komst van Noord-Amerika zelf ware het hoogst gewenst, als deze oorlog in Azië kon worden beëindigd. DJAKARTA (AP) De 26 jaar oude Ratna Sari Dewi, de Japanse vrouw van de 65-jarige Indonesische president Soe karno, is vier maanden zwanger. Soekarno heeft bij zijn andere vrouwen vier zonen en drie dochters. Dewi die hoopt dat het een meisje zal worden zal de komende maanden niet in het open baar verschijnen. En voor de bevalling, einde februari of begin maart, naar Tokio vliegen. In Djakarta aldus onze correspondent in Djakarta, gaat het gerucht dat me vrouw Hartini Soekarno naar het buiten land is vertrokken. Deze echtgenote van de president had in de volksmond al de bijnaam „Gerwani agoeng" gekregen. „Agoeng" herinnert aan de eretitels die Soekarno zich heeft laten toekennen, „Gerwani" is de naam van de commu nistische vrouwenorganisatie. Het schijnt dat de kennismaking tussen Hartini en de president indertijd is georganiseerd door de P.K.I., de Indonesische Communisti sche Partij. De zuster van Hartini is voorzitster geweest van de inmiddels ver boden Gerwani. Mogelijk verblijft Hartini nu in Pnom Penh, de hoofdstad van Cam bodja. Staal. De Oostenrijkse maatschappij Zu- ckermann heeft een contract onderte kend om aan Tasjkent een volledige fa briek te leveren met een jaarcapiciteit van 500.000 stalen ramen. De fabriek zal vóór december 1967 gereed zijn. Veerdienst. Donderdag is in Gothenburg een veerboot van 10.000 ton te water ge laten, die een dienst tussen Southamp ton en Bilbao zal gaan onderhouden. Cycloon. Een groot gebied van Noord- Sonora, aan de westkust van Mexico, heeft ernstige schade geleden van een cycloon die woensdag woedde. Berichten melden dat er zes tot twintig mensen zijn gedood. Honderden mensen werden gewond. Staking. In de haven van Bombay is het werk volkomen lamgelegd door een blik- semstaking van 72 topfunctionarissen loodsen en havenmeesters. Stamoorlog. In Noord-Nigerië zijn donder dag zeker elf mensen om het leven geko men' bij hernieuwde gevechten tussen stammen. Vele mensen werden gewond. Burgemeester. Sir Roberts Bellinger, die op zijn veertiende 1 van school ging en jongste bediende werd, is gekozen tot 639ste lord mayor van Londen. „De op vatting dat alleen uitzonderlijk rijke mensen lord mayor kunnen worden is onjuist", zei hij. Kanen. De politie van de Beierse hoofd stad München is een speurtocht begon nen naar een uit 1860 stammend kanon, dat van de binnenplaats van de Prins Eugen-kazerne is verdwenen. Men ver moedt dat verzamelaars het stuk ge schut, dat achtduizend gulden waard is, hebben ontvreemd. Piramide. De derde piramide van Giza, de Ag Myoerinus piramide, zal voor het eerst in zijn lange geschiedenis kennis maken met elektrisch licht. De volgende week zal de piramide voor de toeristen geopend worden, waarvoor hij van trap pen en neonlicht wordt voorzien.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 3