AldeBoer Twee jaar toebrengen geëist zwaar voor letsel Autoloc op weg en rails n ster matras de ruijter Moderne vleeswarenfabriek in Velsen-Noord geopend Voor schuld aan aanvaring waarbij schippersechtpaar verdronk 2 maanden geëist Ballet voor „De Gieteling Duitsers op dievenpad in Beverwijk Vier maanden tegen Haarlemse monteur geëist Havenberichten Annelies en Mattie knipten worstenlint van opa's fabriek door Ex-predikant voor de BP in Haagse gemeenteraad Slachtoffer van kolendamp In Noordzeekanaal bij Velser tunnel In de vishal en op zee FILM EN FILMWERELD VRIJDAG 3 0 SEPTEMBER 1966 HERENMODE MET EEN APART KARAKTER In IJmuiden verkrijgbaar bij woninginrichting MARKTPLEIN 30 irillllllMÜ'Jy1 STOFZUIGERS DE VILDER vanaf 63.50 HAARLEMSE RECHTBANK CONSTANT - verlovingsringen Teken des tijds Stichting Nutsspaarbank ivrï-ryri v'a# ADVERTENTIE Zes maanden gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk, en aftrek van voor arrest heeft de officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank donderdag geëist te gen een 36-jarige onderhoudsmonteur uit Haarlem. De man bekende dat hij op 17 juli bij zijn familie had ingebroken en een geld kistje met ongeveer drieduizend gulden had gestolen. De bewoners van het huis waren met vakantie, de thuisgebleven kinderen naar de bioscoop. De monteur had het kistje, nadat hij het geld er uit had gehaald, in het Spaarne gegooid. Het geld had hij wil len gebruiken voor de aankoop van een nieuwe auto. Uitspraak op 13 oktober om half tien 's morgens. De auto-loc heeft zijn intrede gedaan bij Hoogovens IJmuiden. Dit voertuigje kan, bediend door één man, zowel op de weg als op rails rijden. Daartoe beschikt het over vier autowielen en dwars daarop staand over vier spoorwielen. Bij de afdeling rail vervoer zal de auto-loc worden gebruikt vóór het verrijden van wagons. Het voordeel van dit voertuig is, dat het zich, niet gebonden aan rails snel van het ene naar het andere karwei kan voortbe wegen. Op de foto trekt de auto-loc een lege gietpan over de rails naar de martin staalfabriek. ADVERTENTIE Donderdag aangekomen te IJmuiden: Tind- fohn, van Wilhelmshaven; Catharinapolder Grangemouth; Nordsee, Delfzijl, IJmuiden; Eva Kotka, Velsen; Drittura, Londen, Zaandam; Dorado, Monrovia; Bodenstein, Antwerpen; Vliestroom, Huil; Spes, Swinoujscie, IJmuiden Granadero, Middlesborough; Jan Martens, Le- ningrad; Steinburg, Par. IJmuiden; Continuity I.eith; Delfinus, Hamburg: Reinhard Lorenz Russ, Hamburg; Zaanborg. Korenaes, Zaandam Bruse. Oslo: Hardy Merchant, Londen; Anne Suhr. Leningrad, Beverwijk; Klaus Minck Gothenburg; Victory, Goole, IJmuiden; Bern Par' Bodo, Monrovia, IJmuiden; Stadeland, Rot terdam; Aria. Rotterdam; Gazelle. Rochester, Zaandam; Hunter, Londen, IJmuiden. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Buten diek, naar Rotterdam; Pavonis, Boston. IJmui den; Wenia. Düron; Plover, Felixtowe; Ore Regent, Oxelosund; Adrastus, Hamburg; Motos, Aarhus; Mare Liberum, Dagenham; Hellas. Rot terdam. Zaandam; Berkelstroom, Rotterdam Diala, Gibraltar; La Paloma, Ipswich, IJmuiden Bara, Londen; Egret, Liverpool; Ilias, Rotter dam; Jonika. Rotterdam; Wolanda, Boston Senegalkust, Bordeaux; Mynias-, Rotterdam Pallas, Helsinki; Pentas, Seven Islands, IJmui den. Vrijdag aangekomen te IJmuiden: Nestor, van Santa Cruz; Norfolk Trader, Lowestoft, IJmui den; Hontestroom, Sheerness: Bamenda Palm Antwerpen; Wega, Antwerpen; Lippe, Swansea, IJmuiden; Jacob Becker, Antwerpen; Areas Rotterdam; Rijnstroom, Shoreham. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Jacob Teek man, naar Londonderry; Mentor, Rotterdam; Neder Rhone. Rotterdam: Vectis Isle. Rochester, IJmuiden: Atzmaut, Southampton; Frisia, Vaste- ras: Victory, Londen, IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan.) winkels en binnenkort van 21, toch wel een bijzondere mijlpaal in zijn carrière betekent. De wijze van zaken doen van de heer De Boer wordt gekenmerkt door het zelf doen met eigen inkoopverzorging zowel met aankoop in eigen land als op buitenlandse veemarkten. De heer De Boer heeft altijd voor ogen gehad, dat de huisvrouw zich bij haar aankoop nie kan richten op het merk, maar moet af gaan op het vakmanschap van de slager. Hierin heeft de heer De Boer het ver trouwen van vele consumenten weten te winnen. De omzet toont het grote suc- Nadat zijn dochter Anja op 20 decern- ceg van de manier van zaken doen. Een ber 1965 de eerste steen voor het prach- jaarornzet van 12 miljoen gulden duidt op tige nieuwe bedrijf had gelegd, waren het een omzet per winkel, die ver uitgaat De heer Jan de Boer heeft gistermiddag op een originele manier zijn nieuwe en moderne vleeswarenfabriek aan de Lijn- denweg in het nieuwe industriecentrum van Velsen-Noord geopend. (Van onze correspondent) DEN HAAG De heer J. C. Hooykaas heeft zijn benoeming tot raadslid in Den Haag voor de Boerenpartij geacceDteerd. Hij volgt de heer Kleijn op, die heeft be dankt wegens de verwarde situatie rond de Boerenpartij. De heer Hooykaas is pre dikant van de Nederlandse Hervormde Kerk in Dussen in Noord-Brabant ge weest, later in Benschop en daarna in Arnemuiden. In 1949 is hij uit het predik ambt ontzet en ook uit de emeritaats- rechten. Thans is hij leraar Hebreeuws aan een lyceum in Tiel. De heer Hooykaas noemt zichzelf doctor in de theologie. Hij heeft enige tijd ge studeerd aan de universiteit van Montpel lier in Frankrijk. De voormalige predi kant heeft enige tijd een eigen theolo gische faculteit in Zwijndrecht geëxploi teerd, maar deze verliep wegens gebrek aan belangstelling. Nog vorig jaar plaatste hij in het blad van de Boerenpartij een advertentie om het bestaan van deze fa culteit onder de aandacht te brengen van theologisch geïnteresseerde lezers. Hij noemde zich toen professor. In de kwestie-Adams neemt de heer Hooykaas het standpunt in, dat deze man zijn rechten heeft teruggekregen en dat daarom nu alles vergeten en vooral ver geven moet zijn. Over zijn voorganger in de raad, de heer Kleijn, zegt hij dat de ze eigenlijk al lang van plan was te be danken omdat hij geen tijd heeft om zijn raadslidmaatschap naar behoren te ver vullen. In Nijmegen is de 61-jarige heer J Willemsen door kolendampvergiftiging over'eden. Zijn vrouw werd in bewuste loze toestand naar een ziekenhuis over gebracht. Mist was oorzaak dat de schoorsteen in da kamer, waar een bran dende kolenkachel stond, slecht trok. (Stadsschouwburg). De super-western in kleuren „Een dollar met een gaatje", met in de voornaamste rollen onder meer Montgomery Wood, Evelyn Steward, Peter Cross, Frank Farrell, Ton Altmayer en Max Dean, zal waarschijnlijk tot en met zondag velen kunnen verlokken deze tiim te gaan zien. Het verhaal speelt zich af in de jaren kort na de Amerikaanse vrijheidsoorlog in het dorpje Yellowstone in de Wild West. 1 eruggekeerd uit de oorlog gaan de broers Gary en Phil weer ieder huns weegs: de een naar huis in de zuidelijke stad Virginia en de ander naar Yellowstone in het verre westen, toen nog het randgebied van de beschaving en het toneel van moord, diefstal en corruptie. Gary het na-oorlogse leven in de zui-is het sein voor Amerikaanse en Russi- deliike'staten beu. wil ook naar Yellow- sche geheime diensten om de jacht op de stone om zich hier bij zijn broer te voe- verdwenen filmdokumenten in te zetten, genen hij beiooft zijn 'vrouw Judy bij een actie welke uiteraard met een Ame- hair te zullen terugkeren. Als deze te- rikaanse overwinning wordt bekroond, rugkomst echter maar steeds uitblijft Tenslotte moet dan blijken dat het voor- pakt Tk de vrouw haar koffers en gaat werp. aanleiding voor veel mete en in het onbekende prairiegebied rond Yel- bloedvergieten voor beide gegadigden lowstone op zoek naar Gary. De landeige- waardeloos is en slechts van belang voor naaf MacCory tracht hie7 misbruik te een derde, maar nog met erkende M maken van haar weerloze eenzaamheid I van de atoom-familie China. Intussen en mede als gevolg van deze pogingen heeft Richard Harrison als X 117 z°vee ontwikkelt zich een boeiend verhaal vol staaltjes van moed en ?che^zmmng zj. spanning en verantwoorde sensatie. Maar ten beste gegeven, dat „pnrp weer een western is nu eenmaal geen v^estern, eventuele voorhefde tot dit genre als het kwaad zou zegevieren. Ook in „Een dollar met een gaatje" overwint het goede dus, maar niet nadat de onge twijfeld tevreden bezoeker aan deze film enige prettige uren heeft beleefd. Zon dagmiddag wordt onderwijl nog even de aandacht gevraagd voor een goede oude bekende van het witte doek, namelijk de onvolprezen Charlie Chaplin in de klucht „Een snor, een stokje en een hoed'" welke titel verder voor zichzelf spreekt. ruimschoots gewettigd kan achten. Vervolgens wordt dinsdag en woensdag „Duivelse driften" vertoond, in welke film een psychisch gestoorde man is be trokken, die het vooral heeft gemunt op de gelukkig getrouwde Tracey Lawrence, een voormalig fotomodel. Hij overvalt haar de eerste keer als zij in verwach ting is en deze poging tot aanranding heeft een miskraam ten gevolge, later weer aanleiding voor tijdelijke frigiditeit en verwijdering tussen haar en de echt genoot. En weer keert de onverlaat terug. Na nu zijn kleindochters Annelies en Mattie, die na een allerliefste opgezegde wens opa Jan de Boer, waarin de trots van de familie doorklonk, het nationale lint gehangen 'met heerlijke rookworsten, openknipten en hierdoor de grote schare van belangstellenden gelegenheid gaven de fraaie fabriek te betreden. Vooraf echter bracht wethouder J. G. Kolkman van Velsen, vice-voorzitter van de Vleeskeuringsdienst-Slachthuis IJ- mond, die vergezeld was van drs. B. We ber, secretaris van deze dienst, de geluk wensen over van het gemeentebestuur van Velsen en 't bestuur van de Vleeskeurings dienst-Slachthuis IJmond. Voor het opvangbordes van het straks in te brengen slachtvee in het bedrijf, waarvan wij eerder een beschrijving ga ven, merkte de heer Kolkman op, dat de boven die van de gemiddelde slagerij in Nederland Na te hebben gezien naar de toekomst, waarin de heer De Boer nieuwe wegen in slaat naar de produktie in het groot van vleeswaren, waaruit opnieuw het onderne merschap blijkt en het initiatief leidde tot vestiging van het moderne bedrijf op Velsens gebied, schonk hij namens Vel- sens gemeentèbestuur en het bestuur van de Vleeskeuringsdienst-Slachthuis IJ mond als herinnering een exemplaar van het prachtige boekwerk „Zegepralent Kennemerland". In zijn dankwoord bracht de heer De Boer lof aan de heer J. H. Naafs, direc teur van het Slachthuis IJmond voor zijn gunstig beleid. Hij dankte architect J. Bleeker en zijn goede vriend-aannemer - .Th. Koelman, die in vrije opdracht de totstandkoming van de nieuwe fabriek fabrjek kaar keurige aanblik gaf, zowel voor een zakenman, die 18 jaar nadat hij zijn eerste winkel aan de Wijkerstraat weg opende en nu eigenaar is van 18 ADVERTENTIE Steeds de imimste plat™ buiten als binnen. Voorts ging dank naar alle werkers van klein tot groot en alle familie, vrienden, kennissen en zaken vrienden, die met de vestiging van het nieuwe bedrijf hebben meegeleefd. Het zeer grote aantal belangstellenden onder wie bestuursleden van het Slacht huis IJmond, vertegenwoordigers van het Slachthuis te Zaandam, vele collega slagers, zakenrelaties en personeelsleden kwamen bij het betreden van de fabriek midden in een enorm aantal bloemstukken. Later volgde een receptie in het Asta motel. (City) Een nieuwe spionnagefilm, dit maal „Vrouwenjacht in Beiroet" met X 117, alias Bart Fleming van de Ameri- mTzonSag^in5^atyvertSn^Ert in'de" te zijn ontsnapt uit de gevangenis onder- ze film weer sprake van twee uit Rusland neemt hij een tweede aanval op de vrouw, ontsnapte geleerden, die in het bezit zijn die naar het dak van haar woning wordt van microfilms over de waterstofbom. ri en waar om welke reden zij respectievelijk in p i, ,.;i Hamburg en Parijs worden vermoord. Dit deze zogenoemde „psychologische thril ler" voltrekt. Wie wat spanning en sen satie zoekt, overgoten met een psycholo gisch sausje om het gerecht ook voor de I minder eenvoudigen van geest aantrekke lijk te maken, kan dus terecht bij dit buitensporige melo-drama met zijn voort durend oplopende spanning en waarin Anne Heywood en Richard Todd het be dreigde echtpaar spelen. Zoals gisteren al in een deel van onze bladen is vermeld, heeft de officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank te gen een negentienjarige schippersknecht uit Hattem twee maanden gevangenisstraf geëist wegens dood door schuld. De schip persknecht was op 22 november betrok ken bij een aanvaring op het Noordzee kanaal ter hoogte van de Velser tunnel. Het schip waarvan hij het roer hield, de „Noord-Holland", zonk direct na de aanvaring. De 21-jarige schipper en zijn echtgenote verdronken. De knecht had het roer van de schipper van de „Noord-Hol land" om half vijf in de morgen overge- I nomen bij de Hemburg in Amsterdam. ADVERTENTIE Electrolux - II.E. - Betaling in overleg. Velserduinweg 173 Excelsior e.a. Telefoon 4402 De rest van dit weekprogramma be staat dan nog uit de vertoning van de sensatiefilm „Maciste en de hellemon- Bifde" tunnefên het oude pontveer in I sters" op zondagmiddag en Kim Novak Velsen naderde een tegenligger, de „IJ- m erslaafd aan het levenwelse stroom". Op dit schip bemerkte men hoe aan Y Somerset Maugham s de Noord-Holland niet genoeg naar rechts hield, de schipper trachtte nog een aan varing te voorkomen door naar rechts I te sturen en met volle kracht achteruit te varen. Die manoevres hielpen echter niet meer. De „Noord-Holland" ging integen deel nog meer naar links en werd ge raakt. Bijna ogenblikkelijk zonk dit I schip. De bemanning van deIJstroom -----luitenant Matthew Hazard en slaagde er in de schipper en zijn knecht vrouw van zijn commandant. Gevech- uit het water te halen. De man was toen tgn met indianen worden daarbij afgewis seld met idyllische scènes tussen de bei de gelieven en de veteraan op het gebied van de avonturenfilm, Raoul Wash, zorgt er als regisseur voor dat de elementen liefde en spanning in de juiste verhou ding worden geserveerd. Zondagmiddag volgt dan de vertoning van „DT 109 op nachtpatrouille", een oorlogsfilm met Cliff Robertson, waarna David Niven en Leslie Caron, stellig niet de eerste de besten dus, dit weekprogramma zondag en maandag met „Ontsnapt uit San Pa- blo" besluiten. roman „Of human bondage" is ontleend. Beverwijk (W.B.-theater). Uit de tijd dat het Ame- I rikaanse leger nog voornamelijk werd in gezet tegen vijandelijke indianenstam men, dateert ook de film „De charge van de blauwe brigade", die vrijdag en za terdag in dit theater vertelt van de jon- al verdronken, de schippersvrouw werd gevonden nadat de „Noord-Holland" was gelicht. De Raad van de Scheepvaart is inder tijd tot de conclusie gekomen dat de schipper van de IJstroom geen schuld treft aan de aanvaring. De Haarlemse rechtbank doet op 13 ok tober uitspraak. Donderdag werden in IJmuiden 2750 kisten vis aangevoerd, waarvan 289 kisten tong en tarbot, 282 schol, 23 schar, 18 poon, 125 haring, 68 makreel, 1022 schel vis, 128 wijting, 268 kabeljauw en gul, 2 leng, 5 haai, 1 ham, 496 koolvis en 23 diversen. Het bestuur van de personeelsver-1 eniging „De Gieteling" uit IJmuiden- Beverwijk, heeft de leden donderdag in de Velsense Stadsschouwburg een stijlvolle balletavond aangeboden, toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, waarbij het gevarieerde programma heeft de officier van justitie bij de Haar- ADVERTENTIE ALLE MODELLEN van klassieke tot moderne dans kunst werd verzorgd door „Het Nationaal Ballet". Dit programma werd ingezet met „Con certo Barocco", op muziek van Johann Sebastiaan Bach, in de choreografie van LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 De politie van Beverwijk heeft 3 Duit iers gearresteerd, die het afgelopen weekeinde op diverse plaatsen inbraken hebben gepleegd. Dit drietal dat gis teren te Haarlem werd ingesloten be zocht o.a. de kantine van de Sportver eniging De Kennemers en Duin wijk. De mannen werden aangehouden, toen zij zich bij een bebossing langs de rijksweg 9 schuil hielden. Daar verborgen zij ook hun omvangrijke buit, die uit koffers be stond, tennistassen en rackets, sport hemden en -broek. Bovendien had den de dieven een voorraadje aangelegd om de inwendige mens te versterken. Het merendeel van de buit kon worden ach terhaald. Twee jaar gevangenisstraf wegens bet lemse rechtbank gisteren geëist tegen een 28-jarige grondwerker uit Haarlem. Tegen de broer van de grondwerker, een 18-jari- ge Haarlemse classificeerder, eiste de of ficier van Justitie een jaar gevangenis straf. Beide broers waren in de nacht van 25 zijn vriend languit op de grond .lag en door de grondwerker en classificeerder ge schopt werd en geslagen. Terwijl hij pro beerde er tussen te komen kreeg hij een geweldige slag in zijn gezicht, zodat zijn brilleglas in zijn linkeroog drong. George Balan,"onmiddellijk gevolgd door op 26 juni betrokken bij een vechtpartij 1 1 1 I a MM r, 4 „4, 1T i v\ H A f IrAT A ï-i Al IT. „De verloren zoon van dezelfde choreo graaf, maar op muziek van Serge Proko- vief. De kwaliteit van deze baletten werd reeds eerder in dit blad uitvoerig bespro ken, zodat wij thans kunnen volstaan met te wijzen op het hinderlijk doorkomend geluid van de waarschijnlijk zeer oude voor een automatiek in de Grote Hout straat in Haarlem. Bij die vechtpartij kwam een 22-jarige chemicus zijn vriend, die door de broers werd afgetuigd, te hulp. De broers keerden zich toen tot de chemicus en de grondwerker sloeg hem het glas van zijn bril in het linkeroog. grammofoonplaat. Een dergelijke begelei- Het is nu nog twijfelachtig of het oog be ding is nu niet bepaald bevordelijk voor I houden kan blijven. de sfeer. Terecht werd er geestdriftig geapplau diseerd na de „Pas de deux Don Quichot- te", waarmee het programma na de pau ze werd voortgezet en waarin Kathleen Smith en Sylvester Campell een uitste kende techniek demonstreerden. Tot be sluit werd het feestelijke en moderne bal let „Kortsluiting" met vaart en ritme ge danst, waarmee het publiek bepaald in een ontspannen sfeer werd gebracht. Van daar dat de leden van het ballet met een langdurig en enthousiast applaus werden beloond. Bij „De Gieteling" bestaan voorts reeds énige tijd plannen om bij voldoende be langstelling een eigen balletgroep op te richten, met de bedoeling deze op de feestavond ter gelegenheid van het vijf- - tigjarig bestaan van de vereniging te la- I het hoofd geslagen. De bril kwam onder ten debuteren. De baUetmeester van het een auto terecht en de jongeman moest Nationaal Ballet, Frits Bassart, heeft hem eerst opzoeken voor hij zich hiervoor zijn medewerking reeds toege- met de strijd kon bemoeien. 2€gd Hij verscheen toenam het poortje waar De chemicus was met zijn vriend, een 23-jarige Haarlemse bedrijfsleider en nog enkele kennissen naar de automatiek gegaan. Daar stonden ook de grondwerker de classificeerder. De grondwerker maakte enige opmerkingen tegen een meisje dat bij het gezelschap van de che micus en bedrijfsleider hoorde. Daarop reageerde de bedrijfsleider ook met een opmerking, Buitengekomen werd hem de zak oatates uit de hand geslagen en kreeg hij meteen van de grondwerker een klap in zijn ge zicht. De jongere broer van de grondwer ker kwam er ook bij en al vechtend be landde het drietal in een poortje naast de automatiek. Inmiddels had de chemicus al getracht zijn vriend te ontzetten, maar een van de broers had hem de bril van (Luxor). Alweer een produktie over de wederwaardigheden van een geheim agent met een nul voor zijn codenummer het bewijs dat hij zo nodig zelfstandig mag beslissen over leven en dood van kim. tong 2,80-2,26, kl. tong I 2,82-2,34, en met zondag wordt gedraaid, kl. tong II 2,07-1,77, tarbot 1 6,50-6, Zalm Agent 077 Dick Walloy wordt belast 9 50-7,40. met het opsporen van een vermiste pro- Per 50 kilogram: gr. en grm. schol 65-52, fessor, de uitvinder van een zeer geheim kim. en kl. schol I 58-47, kl. schol II 50-18, wapen, dat trouwens ook spoorloos is. schar 37-27, verse haring 22-18, makreel Als hij eindelijk met de prof in contact 60-46, kl. zw. koolvis 28-18, kl. rode poon is gekomen, wordt deze door een vergif- II 37-32, poontjes 27-15, kl. haai 37, ham tigde pijl getroffen. Dan is het hek pas 170, grm. schelvis 48, kim. schelvis 50-36, goed van de dam, maar agent 077 zou kl. schelvis I 38-25, kl. schelvis II 30-15, zijn faam in de spionagewereld onwaar wijting 39-19. gr. gul 52-48, mid. gul 46-40, dig zijn, als hij de daders van de moord kl. gul 25-15. plus het geheime wapen niet kon opspo- Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 224-122,1 ran. gr. leng 84. Besommingen van donderdag: KW 99- OVER HET SPAANSE hoogland, in de ƒ9.780; 193-/ 9.665; 94-/4.400; 102-/ 2.480; steden Madrid en Istanboel achtervolgt 106-/4.480; 177-/ 1.980; VL 7-/ 15.530; hij de meedogenloze bende, die niets an- 73-/ 15.700. ders dan kwade bedoelingen heeft met de Aanvoer van vrijdag uitvinding van de professor. Begunstigd Door 42 vaartuigen werden 8420 kisten door een flinke dosis durf en geluk, weet ,s. 50.000 kilogram tong en 980 stijve hij tenslotte, een spoor van gangsterbloed kabeljauwen aangevoerd. Bij de aanvoer achter zich latend, de onverlaten te grij- waren: 1850 kisten schelvis, 130 wijting, pen. De bendeleiders kan hij echter niet Al die tijd hadden voorbijgangers vanaf I j een afstand de zaak gadegeslagen, maar Kgo'gul en "kabëïjauw, !50 kleine gul, 750 I meer te pakken krijgenzij worden niets gedaan. Ook de andere vrienden van koolvis 620 haring, 2500 spanharing, 2230 het slachtoffer van het verschrikkelijke de bedrijfsleider hadden zich teruggetrok- kleine 'kisten haring, 290 makreel, 310 wapen. Dit programma wordt vervolgens kleine kisten makreel, 750 schol, 10 tar- tot en met woensdag voortgezet met de bol en 210 varia. vertoning van „Repulsion" (Afkeer), een Prijzen van vrijdag schokkende film, die op het Berlijnse Fes- Per kilogram, in guldens; grote kabel- tival werd bekroond met de jauw 112-90, middel kabeljauw 100-80, ken. De president van de rechtbank, mr. J. D. Vink, had geen goed woord voor de beide verdachten. „Halfdronken in automatieken hangen hier in de stad, tot rl"pJpp"ki^" V"J""S widensgrote kabel-1 tival werd bekroond "met de „Zilveren last van andere mensen, dat kunnen jul- Middel kabeljauw 100-80 Beer" en de prijs der internationale film- lie," zei hij. De officier van Justitie, mr. 112-90 midde^bgauw_lüU 80,Voor Pde variatie draait dan zon- G W. F. van der Valk Bouwman sprak stuks- grote kabeljauw 106-90. dagmiddag nog eenmaal een der Italiaan- van een „teken des tijds". Hij zag tegen- Per 1ïen stu gr 38 se spektakelstukken „Samson contra Her- woordig een verheerlijking van het ge- middel kabe j mid J cules". weid dat via films en televisie gepropa- ^ddeT schelvis geHb Tbnte zelfs even de klap" in de 27-15, schelvis een 22-15, schelvis twee (Kennemer Theater)Connie Stevens en Hij stipte zeiis even „ae Kiap n u kahpliauw I kabeljauw een 56-46, kabeljauw Dean Jones zetten in dit theater het Eerste Kamer aam_,,En dan wach twee 46-38, kabeljauw drie 22-15, koolvis het weekprogramma in met „Het geheim maar weer op de dagelijkse bankoverva 26-23, koolvis twee 20-16, witte kool- van de gesloten kamer", welke griezel- zei mr. Van der Valk Bouwman. Hij vig een 35j witte kooIvis twee 28-22, gro- film tot en met zaterdag wordt vertoond, de uit het oogpunt van generale preven ie middel schol 67-59, kleinmiddel en Direct daarop worden in de voorstelling stelling nemen tegen al dat geweld en I kwam tot zijn bovengenoemde eisen van twee en één jaar. De rechtbank doet uitspraak op 13 okto ber om half tien 's morgens. ADVERTENTIE schol een 65-61, schol twee 57-34, schol I van zaterdagnacht met „Huis voor ont- drie 32-15, schar.31-27, poontjes 9-7, haai spoorde meisjes" de afschuwelijke toe- 39-37, gestripte wijting 32-21. dichte wij- standen in Amerikaanse vrouwengevange- ting 39-28, haring 34-26, makreel 39-14, nissen weer eens aan de orde gesteld, tarbot 294-120, griet 140-106, kleine rode Bruut geweld, onmenselijke discipline en poon 46-16.50, zeebaars 34. tenslotte een opstand van de gevangen Kies een doel en Aangevoerd werden: 330 kisten schelvis, van een sensationeel genre, dat nog altijd 150 wijting, 200 gul en kabeljauw, 20 kool- de pretentie heeft de vinger te willen vis 150 haring, 600 kleine kisten ha-1 leggen op stinkende wonden in_ de Ame- vrouwen vormen de bekende ingrediënten spaar er voor I ring, 200 makreel, 350 kleine kisten ma kreel, 400 schol, 50 varia, 550 stijve ka beljauwen, 15.000 kilogram tong. Later op de dag werden gelost: 400 kisten haring in de gemeente Velsen en 650 kisten makreel. rikaanse samenleving. Met „Stormloop zonder genade", alweer een oorlogsfilm over de bloedige krijg tussen Amerika en Japan, wordt dan ook dit weekpro gramma weer afgesloten.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 7