Slapen gaan in 1967 MODIEUS ZIJN OOK IN SCHORT VEO LENTE MET WEINIG NIEUWS ONDER DE ZON Beurs over huis en huishouden fl WÊ&WMm v --/r l n i n i ZATERDAG 1 OKTOBER 1966 Erbij 19 l§ S êMSËÊm fltlll - Femina in Rotterdam Alle kantjes, strikjes, roosjes en ruches schijnen zich te moe ten ophopen in de lingerie-mode. En dat is eigenlijk geen wonder: deze romantische details zijn bij na vergroeid met de lingerie mode en met name met de nachtkleding. Even heeft het er naar uitgezien, dat de strenge geometrische op-artdessins zich ook bij de lingerie zouden voort zetten, maar de voorspelling voor 1967 keert zich er weer he lemaal vanaf. De nachthemden en bijpassende dusters zijn weer even teerroze en zachtblauw als voorheen. Er zullen weer veel kantjes, ruches, stroken en lin ten komen, waardoor men soms een empire-achtig geheel krijgt. Deze terugkeer naar de roman tiek is weer geïnspireerd op de „gewone" mode, waar de vor men ook weer ronder en vrou welijker zijn geworden. Deze in spiratie zet zich ook voort in de stofkeuze. Onder de nachtkle ding vindt men de kashmir- en pied de coque-dessins terug. Voor de zomer van 1967 ko men er heerlijke ongecompli ceerde modellen met smalle, soms veterdunne schouderband jes, waarvan sommige niet eens zouden misstaan op een zomers tuinfeest. Voor de komende winter en daar gaat de aandacht toch wel eerst naar uit zijn twee stoftypen actueel: brushed ny lon en satin feutre, een glanzend weefsel met een geruwde bin nenkant. Een eenvoudige, maar zeer stijlvolle combinatie van duster en nachthemd. Kraag en mouwen zijn afgezet met een bijzondere lint-garnering. Een empire-achtige duster van mouseline tergal. De rose imprimé is rijke lijk versierd met witte ruches. Een kort, bleekroze zomernachthemd van tergal. Het bovenstukje is voorzien van witte margrieten. Een romantisch nachtgewaad voor de zomer: de witte stof is bedrukt met rose bloemen. Apart is de hals: door het kanten kraagje is een grote satijnen strik gehaald. Zo kap het ook: een huiselijke winterpyjama. Iedereen kent het. Minstens één maal per week krijgt de Nederlandse huisvrouw het blijkbaar onvermijde lijke gevoel, dat er iets aan de huiskamers moet „ge beuren". Er wordt druk gestoft, gestofzuigd, opgeruimd en meestal ook nog gezeemd en geboend. Een en ander gaat gepaard met een nogal vreemde verkleedpartij. En sommige huisvrouwen blijken bijzonder inventief. Natuurlijk moet alles op zijn tijd eens uitgehangen of geboend worden of een sopje hebben, maar het is niet meer nodig dat, als bakker of melkboer zich aan dient men zich paniekerijg moet ontdoen van allerlei schoonmaakaccesoires, omdat men „zo" niet kan ver- ichijnen. Mode-ontwerpers hebben zich toegelegd op het ont werpen van schorten, waarin men wél „zo" kan ver schijnen. Sommigen hebben bewezen, dat een schort juist erg modieus kan zijn, vooral als hij gedragen wordt over een eenvoudige en tijdens het werk gemak kelijke „ondergrond": trui en lange broek. Het verpleegster-model heeft moeten plaats maken voor de overgooier-schort, die er niet alleen modieuzer uitziet, maar ook een groter gedeelte van de boven kleding bedekt en zo beter aan het doel beantwoordt. Natuurlijk zijn er ook kleine serveerster-schortjes (om een ei te bakken) of ruime jasschorten (voor de grote ,,kriebel"-schoonmaak)Er zijn echter géén excuses om er niet onder alle omstandigheden verzorgd uit te zien. Daar schort het nog wel eens aan T j* T Mevrouw W. G. Marijnen-Schreurs, echtgenote van de voorzitter van de Rijnmondraad, heeft in Rotterdam de Internationale Consumentenbeurs „Fe mina" geopend. Deze beurs, die huis moeders en -vaders voorlichting wil ge ven over het huis en het huishouden, zal tot en met 13 oktober geopend zijn in het tijdelijke Ahoy-gebouw bij sta tion Hofplein. De opening werd bijgewoond door een aantal echtgenotes van minister» uit het vorige kabinet, namelijk de da mes Korthals, Toxopeus, Zijlstra, De Pous en Beerman. Zij onderhouden nog steeds een vriendschappelijk contact en hadden daarom de uitnodiging om naar de openingstoespraak van mevrouw Ma- rijnen te komen luisteren aanvaard. Op de Femina is dit jaar veel aan dacht besteed aan de inrichting van keukens, woninginrichting en doe-het- zelf-artikelen. Er zijn voorlichtings stands, onder andere van het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten, het Ne derlands Zuivelbureau, het Anjerfonds, het Voorlichtingsbureau voor de Voe ding, het Roode Kruis, de gemeente Rotterdam en de Rotterdamse politie. Nieuw is dit jaar, dat wethouders van Rotterdam in een stand van „Het open boek" het publiek over de ontwikkelin gen in de Maasstad gaan voorlichten. De Rotterdamse politie biedt de gele genheid tot het afleggen van tests op reactie-snelheid, ogen en kennis van de verkeersregels. Voor dit driedelig ensemble werd een Britse tweed gebruikt. Het jasje heeft wijde mouwen en een bontkraag. Terwijl men hier de paddestoe len nog moet zoeken is men in de modewereld al weer helemaal on der invloed van uitbottende knop pen, dartele lammetjes en andere zaken die men zo treffend pleegt op te sommen als het lente wordt. De British Fashion Export Group heeft in de afgelopen maand haar mode-visie laten zien op het voor jaar van 1967. In het Palace-hotel van Kopenhagen heeft men be wezen, dat er onder het lentezon netje van 1967 niet zoveel nieuws zit. De lentekleurtjes beloven opnieuw erg levendig en verrassend te worden: hel oranje, naast citroengeel en ceri- se-rood. Verder worden alle tinten blauw gebruikt en ook paars zal niet aan populariteit verliezen. De rokken blijven kort (7 a 10 cen timeter boven de knie). Voor de man tels, tailleurs en combinaties jurk-jasje gebruikte men Shetland stoffen en fij ne wol en flannelstoffen, die het eigei.- Knoei-maar-raak-schort om urenlang in te kokkerellen. Een origineel ontwerp voor een huis-, tuin- en keuken- Deze jas-schort in flessegroen is afgezet met ruitjesstof schort van een veelkleurig bedrukte stof. Zakje en voe- in zwart-wit en rode broderie. ring zijn olijfgroen. lijk altijd goed doen. De „glimmende" regenjassen, waar we deze winter al vertrouwd mee zullen raken, zijn ook voor het komend voorjaar favoriet (o.a. in rose en rood), terwijl goud en zil ver nog dé kleuren voor de avond blij ven. De A-lijn, al gebracht door verschil lende Franse mode-huizen, zet zich on der andere voorts in de bruidskleding, lange avondjurken worden gecomple teerd met lange of korte jassen, soms geheel van kant. De A-lijn kenmerkt zich door smalle schouders en een halfwijd uitlopende lijn. Eén nieuwtje duikt er op onder de broekpakken: zij worden gebracht in zuivere ribfluweel. Hetzelfde materiaal ook bedrukt wordt gebruikt voor jassen, een geliefd kledingstuk bij de ontwerpers blijkens de grote verschei denheid van modellen. Sommige Britse mode-huizen hebben zich speciaal toegelegd op het ontwer pen van kleding voor de leeftijdsgroep tussen 25 en 55. Ook voor hen is er „round the clock"-kleding, dat wil zeggen dag-, middag- en avondkleding in weliswaar minder sprekende kleu ren, maar „verlevendigd" met luxe bontsoorten, waaronder mink, lynx en eekhoorn. Ook voor het voorjaar van 1967 blijven broekpakken „in". Dit broekpak in ruitjespatroon wordt gecompleteerd met een rechte rok, waardoor men voor bereid is op alle gelegenheden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 19