Nederland steunt in VN Vietnam-politiek van VS de IJmond pa ■BB bondig^) al 75jaar tHoogeHuys en P.v.d.A. royeert „concurrerend raadslid „Lages moet terug Kinderzegelactie begint 11 oktober Twee NV V-bonden twijfelen aan nut van Stichting Kapiteins ter zee als roeiers m Doden in het verkeer Commando Zeemacht overgedragen Gering resultaat van actie voor studentenkamers Met waardeloos geld betalende buitenlanders In Muiden geen „explosieve" straatnamen Het wordt koeler POSTSPAARBANK RENTE TOT ƒ98.- Fa. J. ZEEG ER S ii ZATERDAG 1 OKTOBER 1966 2 Minister Luns verwerpt voorstellen voor eenzijdige stopzetting van bombardementen Verenigd Verzet Rotterdam en Leningrad zustersteden Haarlem Beverwijk Velsen-lJ muiden LEVENSVERZEKERING SCHADEVERZEKERING z z z zzo z zo z mist WASHINGTON - Bij monde van minis ter Luns heeft Nederland vrijdag- in de Assemblée der Verenigde Naties stelling genomen tegen de vredesvoorstellen voor Vietnam, zoals die van secretaris-generaal Oe Thant, die in eerste instantie in krimping der militaire actie aan Ameri kaanse kant eisen. Nadrukkelijk zei de Nederlandse minister, dat hij voorstellen critiseerde die zich uitsluitend tot de Ver enigde Staten richten en die „in eerste instantie, of zelfs uitsluitend inkrimping van militaire actie van Amerikaanse kant eisen en niet, of slechts in een tweede fase, van Nord-Vietnam!" Daarmee kantte hij zich duidelijk tegen de ideeën van Oe Thant, een aantal Amerikaanse politici, zoals senator Ful- bright, en een grote groep Aziatische en Afrikaanse landen, die als eerste stap op weg naar de vrede in Vietnam stopzet ting van de Amerikaanse bombardemen ten op Noord-Vietnam eisen. Zelfs leken de woorden van de Neder landse bewindsman harder dan die van de Amerikaanse ambassadeur bij de Ver enigde Naties, Arthur Goldberg, die in zijn rede van vorige week immers in nieuwe vorm herhaalde, dat de V.S. wèl bereid is als eerste de militaire actie in te krimpen, indien de Vietnamese com munisten de verzekeringen zouden geven ff De plaatselijke afdeling van de Partij van de Arbeid in Warder nabij Edam heeft het raadslid L. Koopmans als lid van de partij geroyeerd. Bij de gemeen teraadsverkiezingen trad de heer Koop- mans in het politieke strijdperk met een vrije lijst, die meer stemmen behaalde dan de lijst van de P.v.d.A., voor welke partij hij voordien zitting in de raad had. De heer Koopmans kwam met een vrije lijst, omdat men hem op een niet ver kiesbare plaats op de P.v.d.A.-lijst had gezet. Wegens het uitkomen met een eigen lijst, die de P.v.d.A. concurrentie aan deed en waardoor een zetel verloren ging en wegens het zitting nemen in de raad anders dan voor de P.v.d.A. heeft het plaatselijke P.v.d.A.-bestuur hem met al gemene stemmen als partijlid geroyeerd. ff „Verenigd Verzet" heeft aan de leden van de Eerste en Tweede Kamer een brief geschreven waarin wordt gezegd dat de aan de Duitse oorlogsmisdadiger La ger verleende strafonderbreking in geen enkel opzicht aanleding of inleiding mag zijn tot enigerlei vorm van vrijlating of gratieverlening. Een onverwijlde terug terugvoering naar ons land van Lager is 'n 1ste noodz.akelijke stap om aan het ge kwetste rechtsgevoel van het Nederlandse volk te voldoen. .Verenigd Verzet' schrijft voorts dat van vrijlating van oorlogsmis dadigers in de Bondsrepubliek misbruik wordt gemaakt. „De revanchistische en neo-fascistische krachten daar gebruiken de vrijlating om de chauvinistische geest aan te wakkeren en daardoor hun voor de vrede hoogst gevaarlijke revanche-po litiek te bevorderen". Tenslotte wordt in de brief verzocht de terugvoering van Lages te bevorderen en gratieverlening of verdere vrijlating van oorlogsmisdadigers af te wijzen. (Van een onzer verslaggeefsters) Speciaal voor de schoolkinderen-actie wordt een velletje uitgegeven, deze keer met drie verschillende zegels, dat 2,50 kost. Het velletje bestaat uit vier zegels van 10 5 cent; vijf zegels van 12 8 cent en drie zegels van 20 10 cent. Op dinsdag 11 oktober, 's middags om twaalf uur, zullen alle Nederlandse school kinderen beginnen met de huis-aan-huis- verkoop voor de kinderpostzegelactie 1966. Gisteren werd in de Kerkzaal op „Valken- heide" in Maarsbergen de opbrengst be kend gemaakt van de kinderpostzegelactie 1965: ongeveer 4.500.000 gulden. Daarvan gaat 120.000 gulden naar het Steunfonds van de Nederlandse Kinderbescherming, 300.000 gulden naar Suriname en de Ne derlandse Antillen, 500.000 gulden naar de „menggroep", 1.790.000 gulden naar de jus titiële kinderbescherming en 1.790.000 gul den naar de hygiënische kinderbescher ming. De bedragen werden symbolisch over handigd in de vorm van 39+-kaasjes (het was de negenendertigste maal), elk voor stellende een bedrag van vijfentwintig duizend gulden. Afgevaardigden van elf instellingen in Nederland namen de kaas jes in ontvangst. De heer Smit, afgevaar digde van het schippersinternaat „Konin gin Juliana" in Terneuzen sprak een dank woord namens de elf ontvangers. De heer Smit, voorzitter van de Her vormde Stichting voor internaten schip- persjeugd zei onder meer dat zijn stich ting al twintig jaar bestaat, maar dat het Nederlandse volk vrijwel niets weet van het schipperskind. Er zijn 14.000 binnen vaartschepen en van de vijfduizend schip perskinderen in de lagere schoolleeftijden zijn er tweeduizend op een internaat. Hiervan heeft de hervormde stichting er zeshonderd opgenomen in haar acht internaten. Daar zijn er bij met slaap zalen voor zestig kinderen, zonder recre atieruimte of andere moderne voorzie ningen. Dankbaar was de heer Smit ook voor het rapport, dat de universiteit van Amsterdam in opdracht van het kinder postzegelcomité heeft samengesteld over de situatie op de internaten in Neder land. Hieruit blijkt volgens de heer Smit, dat er tot nu toe „volslagen onvoldoende" is gebeurd en dat een grotere overheids bemoeienis absoluut noodzakelijk is. daarop met een inkrimping van hun kant te reageren. De Nederlandse minister, die overigens in zijn rede geen woord aan de meritus van de situatie in Vietnam wijdde, zei, wél te hopen dat de Amerikaanse voor stellen, die hij nieuw noemde, door de tegenpartij grondig bestudeerd zullen worden. Minister Luns sprak in zijn rede verder over bemoedigende ontwikkelingen binnen de E.E.G. ten aanzien van de Kennedy-ronde en verwelkomde de ont spanning tussen West- en Oost-Europa. Wat betreft de apartheidspolitiek herhaal de hij met nadruk het volstrekt afwij zende Nederlandse standpunt. Hij kondig de aan dat de Nederlandse regering be reid is mee te werken aan een wijziging van het handvest der Verenigde Naties, waardoor het mogelijk zal worden dat de volkenorganisatie als partij bij het Inter nationale Gerechtshof in Den Haag de kwestie aanhangig maakt of Zuid-Afrika het recht heeft in het mandaatgebied Zuidwest-A'frika apartheidspolitiek te be drijven. De twee grootste vakbonden van ons land, de Algemene Nederlandse Metaal- bedrijfsbond en de Algemene Nederlandse Bouwbedrijfsbond, vragen zich af of de vakbeweging nog wel langer moet mee werken aan het werk in de Stichting -"an de Arbeid. In de hoofdbesturenvergadering van het NVV, die in Rotterdam is gehouden, hebben de ANMB-voorzitter M. Zonder van en de vice-voorzitter van de ANB, A. J. van Hagen, deze vraag aan de orde gesteld. De heer Zondervan meent, dat het werk in de stichting thans frusterend werkt op het overleg in de bedrijfstakken. „De werkgevers verschuilen zich steeds achter allerlei drogredenen", zo klaagde de heer Zondervan. De heer Van Hagen wenst de schijn van verantwoordelij kheid voor het slechte overleg in het stichtingsbestuur te ver mijden. De werknemers hebben recht op duidelijkheid en daarom moet worden na gegaan, of het NVV zijn naam nog wel kan geven aan het werk van de stichting. Rotterdam en Leningrad zullen als zus tersteden nauwe vriendschapsbanden aan knopen, zo besloten vrijdag de burge meesters Thomassen en Sizow. Burge meester Thomassen zei tot zijn collega: „Het is ons een eer een stad als Lenin grad tot vriend te hebben." De Rotterdamse burgemeester, die don derdag in de Russische stad arriveerde, heeft burgemeester Sizow voor een tegen bezoek uitgenodigd. ADVERTENTIE Na de overdracht van het comman* do Zeemacht Nederland werd vice- admiraal Reeser van de kruiser „De Zeven Provinciën" in Den Helder volgens traditie naar de wal ge roeid. De roeiers, allen kapiteins- ter-zee hadden een maand met de sloep geoefend. In Amersfoort is de 47-jarige heer W. van Empelen uit deze gemeente, die geen voorrang kreeg van een andere automobi list, bij de botsing zwaar gewond. Hij is kort na aankomst in een ziekenhuis over- keden. In Sijbrandaburen (Fr.) is het 12-jarige dochtertje van de familie A. Bosma op een brug in haar woonplaats aangereden door een personenauto. Het werd daarbij dodelijk gewond. Het meisje stond op de brug te kijken naar haar vader, die met een boot onder de brug doorvoer. Toen hij aan de andere kant tevoorschijn kwam liep ze zonder op het verkeer te letten over naar de andere brugleuning, juist toen een auto passeerde. In Ruinerwold bij Meppel is de 6-jarige Jan Remmelts door een auto aangereden en om het leven gekomen. De jongen was aan het vissen en liep plotseling de weg op. De auto reed een sloot in. De bestuurder werd licht gewond. In Olst is de 7-jarige Alberdina Grave- man met haar fiets gevallen en overre den door een landbouwtractor. Het meis je was op slag dood. Op de rijksweg bij Ede is de 26-jarige vrachtautochauffeur M. M. Kennepohl uit Berkel-Rodenrijs dodelijk gewond. Hij was bezig een lekke band van zijp vracht auto te verwisselen en werd aangereden door een personenauto. In een ziekenhuis in Eindhoven over leed de 46-jarige mevrouw E. M. Sy- mons - Van Geel, die op een wegkrui- sing door een vrachtauto was aangereden waardoor zij een schedelbasisbreuk op liep. In Roodkerk Fr) is de 9-jarige Catrinus van der Kooy met zijn fiets tegen een passerende vrachtauto gevallen. Het kind werd dodelijk gewond. De 9-jarige Willem de Boer is in Den Helder met zijn fiets tussen een vracht wagen en een geparkeerde auto bekneld geraakt en daarbij omgekomen. De jongen wilde een geparkeerde auto voorbij rij den juist op het moment dat de vracht wagen dit ook deed. Met de admiraalssloep, geroeid door tien kapiteins ter zee, verliet vice-admi- raal L. E. H. Reeser gisteren in Den Hel der de kruiser „De Zeven Provinciën", nadat hij aan boord van de oorlogsbo dem het commando over de zeemacht in Nederland had overgedragen aan schout bij nacht jonkheer W. C. de Jonge van Ellemeet. Admiraal Reeser heeft 37 jaren bij de Koninklijke Marine gediend. De ko ningin heeft hem benoemd tot comman deur in de Orde van Oranje-Nassau. Aan boord van „De Zeven Provinciën" vond de overdracht plaats in het bijzijn van talrijke autoriteiten. Op de steiger vóór de kruiser stond een paradebataljon van vlootpersoneel, van de marinelucht vaartdienst en van de onderzeedienst. Met een défilé van dit paradebataljon werd de plechtigheid besloten. In Amsterdam heeft de ASVA-actie voor kamerwerving tot resultaat gehad dat tussen 7 en 27 september 296 Hamers bij de studentenvereniging werden opge geven. Hiervan zijn inmiddels ongeveer 100 'erhuurd. „Bijna één derde van de kamerverhuurders berekent prijzen die men als woekerprijzen kan karakterise ren", zo zegt het ASVA-bestuur. Ruim 21 pet van de aangeboden kamers kwam van buiten Amsterdam, (Volen- dam, Weesp, Wassenaar, Assendelft. Uit hoorn, Ouderkerk, Zaandam, Baambrug- ge, Wijk aan Zee en Haarlem) Bij bij zondere voorwaarden die aan de huur ders werden gesteld, komt „weekends afwezig" veelvuldig voor, evenals ,geen herenbezoek" voor meisjes, geen lange haren voor jongens en geen provotype. Meisjes dienen vaak op baby's of kleine kinderen te passen. De AS VA concludeert dat de particu liere kamermarkt in Amsterdam vrijwel is uitgeput en dat zelfs intensieve propa- ganda-acties tot zeer onbevredigende re sultaten leiden. Fatale messteek Ten gevolge van een messteek in de hartstreek, opgelopen bij een vechtpartij in Sittard in de nacht van 28 augustus, overleed in het ziekenhuis in Sittard een 24-jarige Ma rokkaanse arbeider, die in Sittard bij een aannemer werkzaam was. Het bureau Interpol in Den Haag waar schuwt tegen twee buitenlanders, ver moedelijk van Franse of Italiaanse na tionaliteit, die sedert half augustus in di verse plaatsen in Nederland hun aanko pen hebben betaald met waardeloze ver lopen bankbiljetten van 1 000 en 500 oude Franse francs en van 100 Reichsmarken. De oude Franse bankbiljetten hebben sde emissiedatum 7 juli 1932,. Het jaar tal 1932 is weggeradeerd of onleesbaar gemaakt. De mannen hebben het voorna melijk gemunt op foto- en radiozaken. De mannen zijn ongeveer 25 jaar. De ene heeft een slank postuur, zwart sluik haar en een mager, bleek gelaat. Hij is gekleed in een donker sportjasje of een donkerblauw kostuum. De andere heeft zwart krullend haar, bruine ogen. een bruine gelaatskleur en een tamelijk vier kante kin. Hij draagt een bruin-grijs ge- rqit colbertjasje en een lichtere panta lon. Zij spreken Engels, Frans en Itali aans. B. en W. van Muiden hadden de ge meenteraad voorgesteld enige straten in 'n nieuwe uitbreiding van Muiden-zuid west, nabij de kruitfabriek, namen te geven als „Brediushof", omdat de familie Bredius van geslacht op geslacht vele jaren de kruitfabriek heeft geleid. Ook de naam van de kruitfabriek, „De Krijgs man" zou als straatnaam worden ge bruikt. De raad wilde daar echter niets van weten en vond het, gelet op de gebeur tenissen van de laatste jaren psycholo gisch volkomen fout tegenover de bur gerij cm deze namen te gebruiken, nu men zo graag die fabriek weg wil heb ben. Een der raadsleden wees erop, dat bij ontploffingen in de fabriek de laatste honderd jaren 34 mensen zijn omgeko men. B. en W. hebben het voorstel terug genomen en zullen dus met andere namen komen. Stadsschouwburg, vandaag en zondag 20 u.: „Het moeizame liefdesleven van Attila Galop" van Dimitri Frenkel Frank door Toneelgroep Centrum. Regie: Waltei* Kous. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „Fantömas slaat weer toe", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.30 u.: „James Bond contra Dr. No", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De geheimagent met de stalen vuisten", 14 j.; vandaag 23.30 u.: „Erotiek", 18. j. Zondag 11 u.: „Mondo Cane 2", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Arabesque", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Strijd en extase", a.l.; vandaag 14.30 u. en zondag 14 en 16.15 u.: „De zwarte bandiet", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Liefdesdrift", 18 j. Zondag 11 u.: „Flying Clipper, Ahoy", a.l. Roxy, vandaag 14.30 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De laatste rit naar Santa Cruz", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Losgeslagen meis jes", 18 j. Studio, 14 en 20 u.: „La dolce vita", 18 j.; zondag 11 u.: „Uit Holly woods Lachfa briek", a.l. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Gróte Markt): Expositie van werk van Aad de Haas. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 u. Tot 17 oktober. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur. Tot 10 okt.: „Boek en Papier" expositie van H. Voorn. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 uur. Dinsdag gesloten. Expositie van werk van oude meesters. Tot 9 okto ber. Teylers Museum (Spaarne 16); Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag: van 13 tot 16 uur. Expositie van etsen van Rembrandt. ADVERTENTIE Kamerbreed NYLONTAPIJT, 366 cm breed per strekkende meter. En als service qratis gelegd. INTERIEUR-VERZORGING Rijksstraatweg 84-86 - Tel. 60473 'ZATERDAG 1 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het geheim van de gesloten kamer"; 23.30 u.: „Huis voor ontspoorde meisjes". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Agent 077 in Operatie Bosporus". W.B. Theater, 20 uur: „De charge van de Blauwe Brigade' Stadskantoor, Expositie moderne re- ligeuze kunst, geopend van 9-12.30 uur. Hotel „Kinheim" Vondellaan, 16 uur: Receptie Mannenkoor „Zanglust". Kennemer Theater, Zeestraat, 20 uur: Jubileumconcert t.g v. het 40-jarig bestaan van Mannenkoor „Zanglust". ZONDAG 2 OKTOBER Kennemer Theater, 14.15 uur: „Gevecht om het zwarte goud"; 16.30 uur: „Het ge heim van de gesloten kamer"; 19 en 21.15 uur: „Stormloop zonder genade". Luxor Theater, 14.15 uur: „Samson con tra Hercules"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Af keer". W.B. Theater, 14.30 uur: „D.T. 109 op patrouille"; 16.30 uur: „De charge van de Blauwe Brigade"; 20 uur: „Ontsnapt uit San Pablo". MAANDAG 3 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Stormloop zonder genade". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Afkeer" W.B. Theater, 20 uur: „Ontsnapt uit San Pablo". Stadskantoor: Expositie moderne re ligieuze kunst, geopend van 9-12.30 uur 13.30—17.30 uur en 19.30—21 uur. ZATERDAG 1 OKTOBER „X 117 Vrouwen- City, 19 en 21.15 u. jacht in Beiroet". Stadsschouwburg, 20 u.: „Een dollar met een gaatje". De Kanstanjeloot, Wüstelaan 32, Sant poort-Zuid, 19-21 u.: Expositie aquarellen en tekeningen van Henk Ames en Wil de Bie. ZONDAG 2 OKTOBER City, 14.30 u.: „Marciste tegen de Helle monsters"; 19 en 21.15 ur.: „X 117 Vrou wenjager in Beiroet". Stadsschouwburg, 15 u.: „Charlie Chap lin met snor, stokje en bolhoed"; 20 u.: „Een dollar met een gaatje." Felison, Expositiezaal Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14-17 u.: Expositie van be wegingsmotieven, vervaardigd door Frits Vanèn. De Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Sant poort-Zuid, 13-17 u.: Expositie aquarellen en tekeningen van Henk Ames en Wil de Bie. Tot en met 9 oktober. MAANDAG 3 OKTOBER Heden geen filmvertoning in de bio scopen. Felison, Expositiezaal Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 19-21 uur: Frits Vanèn exposeert „Bewegingsmotieven"; de ten toonstelling duurt tot en met 9 oktober. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. De Kanstanjeloot, Wüstelaan 32, Sant poort-Zuid, 10-18 u.: Expositie aquarellen en tekeningen van Henk Ames en Wil de Bie. Tot en met 9 oktober. Scheepsbotsing. Bij de Muiderspoorbrug zijn in het Amsterdam-Rijnkanaal twee motorschepen met elkaar in aanvaring gekomen. Een 17-jarig meisje en een 15-jarige jongen werden gewond en zijn in een ziekenhuis in Amsterdam opgèno- men. De beide schepen zijn zwaar be schadigd, maar niet gezonken. Straf voor officier. Een 31-jarige luite nant ter zee uit Lisse is door de krijgs raad veroordeeld tot twee maanden ge vangenisstraf en ontslag uit de militai re dienst. Hij had geprobeerd uit zijn financiële moeilijkheden te komen door een verzonnen verhaal over diefstal van zijn portefeuille met 650 en reeds be taalde nota's, waarop hij de bedra gen had verhoogd, gebruikt om voor schotten los te krijgen. Naar Hamburg. Het kindercircus Elleboog uit Amsterdam zal van 29 oktober tot en met 5 november met een achttal voorstellingen een nieuw in de binnen stad van Hamburg verrezen jeugdcen trum openen. In hotel. Met ingang van 1 december wordt het hotel „Stad Lochem" te Lochem gesloten. Het gebouw wordt in huur overgenomen door „Bartimeus", het christelijk instituut voor blinde en slechtziende kinderen te Zeist, dat daar- daarin veertig gehandicapte blinde en slechtziende jongens en meisjes zal huisvesten. Kolendamp. De 69-jarige mevrouw J. M. Potharst-Hemmelder is in haar woning in Zwolle door kolendampvergiftiging om het leven gekomen. Haar 74-jarige echtgenoot kon worden gered. De brand weer stelde vast, dat de kachelpijp lekte en de schoorsteen niet was geveegd. ADVERTENTIE ALKMAAR tAAArtrtAflIVWWWWVWVWWWWVWWWVVWWWVWVVWWW Het KNMI deelt mee: Een kleine, uit West-Frankrijk gekomen storing, die over Engeland naar het noorden trekt, veroorzaakt vandaag in Nederland enkele verspreide buien. Bij de Ierse Zee bevindt zich een andere storing, die in diepte toeneemt en even eens in noordelijke richting beweegt. Het koufront van deze storing zal waarschijn lijk gedurende de nacht en ochtend Ne derland met enige regen passeren. Achter het front wordt de zuidwestelijke wind matig tot vrij krachtig. Er wordt dan koelere lucht aangevoerd. Doordat later een rug van hoge luchtdruk nadert, zul len ook plaatselijk opklaringen voorko men. WEERRAPPORTEV Maximum- en minimum m t! temperaturen binnen- en buitenland ■5 O f0 SS Den Helder geh. bew. Z 15 Ypenburg zw. bew. 19 Vlissingen regen 18 Eelde mist 19 De Bilt zw. bew. 19 Twente zw. bew. 19 Eindhoven zw. bew. 22 Z.-Limburg half bew. 22 Helsinki NNO 9 Stockholm regen windst. 15 Oslo geh. bew. ZW 15 Kopenhagen zw. bew. ZO 15 Aberdeen regen NNW 15 Londen geh. bew. ZW 13 Amsterdam zw. bew. Z 19 Brussel geh. bew. Z 22 Luxemburg mist Z 20 Parijs geh. bew. ZW 19 Bordeaux regen ZZO 22 Grenoble zw. bew. windst. 19 Nice half bew. NNW 20 Berlijn geh. bew. O 18 Frankfort mist windst. 21 München regen ZW 13 Zürich zw. bew. ZZO 17 Genève mist windst. 17 Locarno zw. bew. windst. 16 Wenen mist Z 24 Innsbruck regen windst. 19 Belgrado regen WZW 27 Athene zw. bew. windst. 30 Rome half bew. windst. 23 Barcelona licht bew. NNW 24 Madrid regenbui windst. 20 Mallorca half bew. WZW 26 Lissabon licht bew. Z 20 Zondag 2 oktober A .SS g 2 14 15 15 12 13 16 13 13 3 2 8 11 10 13 14 14 13 15 14 12 11 9 9 12 13 12 9 9 11 16 20 16 16 13 16 15 Zon op 6.42 uur; onder 18.16 uur. Maan op 19.16 uur; onder 9.32 uur. Maandag 3 oktober Zon op 6.43 uur; onder 18.14 uur. Maan op 19.34 uur; onder 10.47 uur. Maanstanden Laatste kwartier. 7 oktober 14.09 uur Nieuwe maan 14 oktober 4.52 uur Eerste kwartier.21 oktober 6.35 uur Volle maan 29 oktober 11.01 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 1 oktober Hoog water 4.37 uur en 16.51 uur. Laag water 0.34 uur en 12.54 uur. Zondag 2 oktober Hoog water 5.02 uur en 17.17 uur. Laag water 1.04 uur en 13.11 uur. Maandag 3 oktober Hoog water 5.32 uur en 17.46 uur. Laag water 1.32 uur en 13.37 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2