Maarten Otto werkte een maand in Tunis voor zijn terugreis Mannenkoor "Zanglust bestaat veertig jaar IJmond-Noord is in 1968 aangesloten op aardgas T.V. RADIO RADIO BECKER SIMCA1301/1501 G. I N IA KERKDIENSTEN TAXI 6200 M. Oldenburg uit Beverwijk bij Hoogovens gehuldigd Haarlemse scholier wist niet dat men hem zocht Dieven roofden geld uit rugzak Havenberichten Zang- en muziekfestival te Beverwijk Bromfietser tornde op tegen openstaand autoportier Groentenstroom op veiling Beverwijk houdt aan TOESTELLEN v/h „KENNEMER-GARAGE" N.V. G. J. RADEMAKERS ZATERDAG 1 OKTOBER 1966 5 er zijn zóveel aparte geschenken in de stout enbeek Interpol P. Zwaanswijk PHILIPS ERRES - ARISTONA BLAUPUNKT TRAWLERKADE 64 - IJMUIDEN TELEFOON 6490 -M.-% Ss Dealer voor Gem. VELSEN: KENNEMERLAAN 224-226 - IJMUIDEN Telefoon 02550-4324/6238 70 DAG en NACHT Tourritten en zittend ziekenvervoer RIJNSTRAAT 91 - IJMUIDEN-O. Telefoon 6200 - 6285 „Ja, hallo met Maarten". Zo begroet te de 16-jarige Maarten Otto uit Haar lem gisteravond door de telefoon lako- niek zijn vader. De terugkeer van Maar ten in het ouderlijk huis in de Molijn- straat had absoluut niets verloren zoon- achtigs. Geen sentimenteel gedoe, vond de jongeman die op 7 juli liftend met vakantie in zuidelijke richting was ver trokken en deze week donderdag door de Arnhemse politie werd aangehouden. In de tussentijd is Maarten Otto via Spanje naar Marokko, Algerije en Tu nesië gegaan. Hij heeft in Tunis, nadat zijn geld en bezittingen waren gesto len, gewerkt voor de overtocht per boot naar Marseille. Na een maand had hij ongeveer het geld bijeen om als vierde klas dekpassagier over te steken naar Marseille. Met drie broden en wat blikjes sardi nes stapte hij aan boord. De Franse douane wenste hem bij de ontscheping in Marseille veel geluk en op woensdag 28 september om zes uur begon Maarten te liften op weg naar Haarlem. Donder dagavond zag de politie hem in Arnhem langs de rijksweg lopen. Maarten werd aangehouden. Hij bleek de jongeman te zijn om wiens opsporing was verzocht sinds 29 augustus. Gisteren kwam Maarten weer thuis, met een schoon overhemd en een schone ribfluwelen broek in zijn door de dieven stukgesneden rugzak. „Je ziet er best uit", zeiden de kennissen die hem even kwamen begroeten. Bij de familie Otto is men heel wat gewend op het gebied van liften en trek ken, maar in dit geval werd men te gen het einde van augustus ongerust toen er na 3 augustus geen levensteken meer van Maarten kwam. De laatste brief was afkomstig uit Tunis. Toen kwam Maar ten Otto in het nieuws, zijn foto verscheen in de kranten, zijn ouders verzochten om opsporing. In die tijd scharrelde Maarten door Tu nis, zocht werk en sliep langs de kant van de weg. Want op 8 augustus was hij op een nacht bestolen van zijn geld en bezittingen. Dieven hadden, terwijl hij sliep, ook weer langs de kant van de weg, zijn rugzak opengesneden. „Dat zal mij nu niet meer gebeuren", is het com mentaar van de Haarlemse scholier. Pas op 17 augustus meldde Maarten zich bij de Nederlandse ambassade in Tunis, hij had toen vier dagen niet ge geten. „Ach, pas na drie dagen wordt dat naar", zegt hij achteloos. Bij de am bassade wilde men hem wel helpen, maar dan moest hij het adres van zijn ouders opgeven. Dat adres wist Maarten niet, zijn ouders waren met vakantie. Ook adressen van familie wilde hij niet opgeven en zo ver trok hij weer uit de ambassade met de mededeling dat hij maar moest komen als hij dat nodig vond. Men zou hem dan altijd op het vliegtuig naar huis kun nen zetten. „Maar dat was mijn eer te na", zegt Maarten nu. Hij ging dus werk zoeken. De scholier van de Radio Technische School in Haar lem slaagde erin wat klusjes op het ge- ADVERTENTIE sunart de kunst- nijverheids afdeling van WONINGINRICHTING BEVERWIJK bied van elektriciteit te doen. Hij ging naar de havens en in de kashba's. De gewone arme bevolking gaf hem te eten. Van een Engelse jongen kreeg hij kle ren. Gebedeld heeft Maarten Otto nooit. Hij neemt het de dief of dieven die zijn geld hebben gestolen eigenlijk ook niet zo heel erg kwalijk. „Ze zijn daar zo arm als de ratten", zegt hij. Met enkele woor den Arabisch kon hij zich voldoende red den om aan het werk te gaan. Van een opsporing heeft hij nooit iets geweten. De contacten met Interpol en an dere organisaties hebben kennelijk kort sluiting gehad. „De politie in Tunis werkt maar halve dagen", is het antwoord van Maarten op deze kwestie. Tegen de tijd dat hij het geld voor de overtocht had gespaard stuurde hij zijn broer Sander in Haarlem enkele postzegels. Die brief kwam woensdag in Haarlem. Het blijkt nu dat een andere brief van Maarten, waarin zijn hele geschiedenis stond, is weggeraakt. Na het ontvangen van de postzegels wilde de vader van Maarten naar Tunis gaan om zijn zoon te zoe ken. Donderdagnacht kwam het bericht dat Maarten gevonden was. De spanning was voorbij. Het vakantieavontuur van Maarten Ot to was niet het eerste en zal ook niet het laatste zijn. Volgend jaar gaat hij weer liftend op weg, waarheen weet hij nog niet. Eerst zal hij weer een school jaar af moeten maken, want hij wil zijn diploma's halen. Zijn Tunesische avon tuur van dit jaar doet hij af met: „Ik heb slechte en goede dingen meege maakt". Vrijdag aangekomen te iJmuiden: Equator, van Londen, IJmuiden; Offshore 1, Harwich, IJmuiden; Drim, Baton Rouge: Mutua Fides, Hull; Corrie Broere, Rotterdam; Uribitarte, Gdansk; Johanna Buitelaar, Klaipeda; Lohen grin, Bremerhaven; Aquitaine, Le Havre; Hada 2, Par; Wilhelmine Oltmann, Rotterdam, IJmui den; Geestda.m, Sunderland, IJmuiden; Pergo, Huil, IJmuiden; Theresie, Pepel, IJmuiden; Skaumor, Monrovia, IJmuiden; Brandaris, Tyne- mouth; Unitas-H., Yarmouth, Jarosa, Duluth. Zaterdag aangekomen te IJmuiden: Solon, van Rotterdam; Plover, Felixtowe; Glanton, Swan sea. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Nordsee, Gothenburg, IJmuiden. Lauwersborg, IJstad, IJmuiden; Barlby, Golf van Mexico; Hinnerk, Solvesborg, IJmuiden; Skausund, St. Laurens. IJmuiden; Stokkvik, Archangel, Zaandam; Hoegh Banniere, Aarhus; Saarstein, Cristobal; Hera, Gent, IJmuiden; Spes, Swinoujscie, IJmuiden; Offshore 1, Harwich, IJmuiden; Pingö, Gibraltar, IJmuiden; Wega, Stockholm; Jans, Londen; Anco Swan, Philadelphia; Bruse, Kristiansand; Djatianom, Le Havre; Daloa, Hamburg; Varan- ger, Southampton; West-Riding, Goole; Nerlan- dia, Gothenburg; Gunhild-H., Norrköping; Rein- hardt Lorenz Russ. Rotterdam; Frigon, Londen; Iron Age. Middlesborough, IJmuiden; Mercur, Sta vanger; Aria, Kotka; Prins Bernhard, Fosna- vaag. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Schwart- zenbek. naar Dominica; Jacob Becker, Udde- valla; Nore, Stockholm; Corrie Broere, Middles borough; Norfolk Trader, Londen, IJmuiden; Lohengrin, Antwerpen; Bodenstein, Christobal; Catharinapolder, Leith; Stadeland, Karlstad; Tonsund, Karlskrona; Bern, Par. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan.) Ir. Van Hasselt doet jubilaris Olden burg het gouden polshorloge om; rechts mevrouw Oldenburg. TER GELEGENHEID van het veertigjarig bestaan van het Bever- wijkse mannenkoor „Zanglust" werd vrijdagavond in het Kennemer Thea ter te Beverwijk een zang- en muziek festival gehouden, waaraan deelge nomen werd door de Beverwijkse muziekverenigingen. HET JUBILERENDE mannenkoor be gon dit festival, waarvoor een ruime be langstelling getoond werd. met de uitvoe ring van het zeer bekende „Domine sal- vam fac" van Giesen en met het koor werk „Vrede" van W. F. Kools, dat her inneringen opriep aan een voorbije tijd, waarin van het geloof in een vredes- ideaal steeds weer getuigd werd. Later op de avond heeft het koor de toehoorders aan zich verplicht met de vertolking van de „Ballade van de twaalf rovers" en met „The lost chord" van Sullivan. Met de uitvoering van deze werken heeft het koor zeer gunstige indrukken gegeven van net niveau van koorzang, dat thans Kolendamp De 67-jarige mevrouw J. Spijker-Hulst is in haar huis in Rhenen om het leven gekomen door kolendamp vergiftiging. Haar man werd bewuste loos aangetroffen. De schoorsteenklep van een brandende kachel was geheel gesloten. De verwachting bestaat, dat augustus 1967 het eerste aardgas zal binnenstromen in het voorzieningsgebied van het Gasbedrijf Beverwijk. Tot dat gebied behoren behalve Beverwijk ook de gemeenten Heemskerk, Castricum, Limmen, Akersloot en Uitgeest. De gemeente Akersloot wordt als eerste op het aardgasnet van Slochteren aangesloten, gevolgd door Limmen, Castricum, Heemskerk en Bever wijk. In mei 1968 zal het stadsgas in het gehele voorzieningsgebied zijn vervangen door aardgas. Voordat de omschakeling een feit is, moet er nog heel wat werk door het gas bedrijf worden verzet. Twee onderdelen van het gigantische project waarbij het publiek rechtstreeks wordt betrokken zijn a. een campagne om oude gastoestellen in te ruilen tegen nieuwe exemplaren én b. het geschikt maken van de bestaande gastoestellen voor aardgas. De ombouw- werkzaamheden worden verricht door de Gascom, een afdeling van Werkspoor. Naar schatting bevinden zich in het ge bied van het gasbedrijf 10.000 fornui zen, 14.000 komforen, 18.000 geisers en 6.000 gaskachels. Op grond van ervarin gen elders opgedaan verwacht men, dat ongeveer 20.000 toestellen worden inge ruild. De inruilcampagne, die omstreeks een jaar zal duren, wordt geleid van uit een voorlichtingscentrum van het gas bedrijf aan de Parallelweg te Beverwijk. Dit centrum wordt maandag door burge meester J. G. S. Bruinsma geopend. Alle gasverbruikers in het gebied zul len tezijnertijd een uitnodiging ontvan gen om dit centrum te bezoeken. Elke week gaan er 500 uitnodigingen de deur uit, zodat alle 24000 afnemers binnen het jaar kunnen worden afgewerkt. Het in ruilen van oude gastoestellen wordt aan trekkelijk gemaakt door het verstrekken van een korting op de aankoop (van 5 tot 13 pet. en een vergoeding bij inlevering (van 9 tot 140. De installatie van nieuw gekochte toestellen geschiedt door een maatschap, die door praktisch alle er kende installateurs uit IJmond wordt ge vormd. onder leiding zijn dirigent, de heer B. Nuyen bereikt is. Het muzikale enthou siasme en de suggestieve invloed van de dirigent op de zangers gaven aan de ver tolkingen een eigen karakter, dat mede bepaald werd door een prijzenswaardige koorklank en effectrijke dynamiek. Een compliment verder nog voor de goede verstaanbaarheid! Het gemengde koor „Zang en Vriend schap" had een aandeel in het concert met door fraaie, heldere en transparante klank uitmuntende vertolkingen van ope rafragmenten en een negrospiritual in een bewerking van zijn bekwame dirigent Thijs Kramer. „Die Duinwijcksangers" (dirigent J. C. Gietelink), die met reden beter sang- sters" genoemd zouden kunnen worden, kwamen met een tweetal liedjes van het genre dat de bekende „Sweet sixteen" bij voorkeur beoefent en daar sloot de Beverwijkse accordeonvereniging onder leiding van Albert v.d. Wolff zich met levendig-dynamische uitvoeringen pas send bij aan. Goede stemmen bleken deel uit te ma ken van de christelijk gemengde zang vereniging „Oosterwijk-Meerestein", die onder directie v.an de heer P. J. Potgieser met verzorgde klank muziek van Bach en de Vaal zong. Een dergelijk indruk maakte het Her vormde Kerkkoor (dirigent Bertie J. Bey- levelt), dat met een werkje van Schu bert, een negro-spiritual en een loflied de religieuze overtuiging van zijn leden ac centueerde. Eenzelfde zin had de betekenis Van de uitvoering van een veeleisend „Magnifi cat" van Johann Christian Bach door het Beverwij ks Katholiek gemengd koor, dat bij zijn voordracht onder leiding van Jaap Spigt doorgaans een frisse klank ontwik kelde met een op de tekstgedachte afge stemde uitdrukking. Vanavond zal „Zanglust" in het Kenne mer Theater met medewerking van het Duitse mannenkoor .Hedesdorf" en het Beverwijks Symphonie-orkest een jubi leumconcert geven. Een afzonderlijke vermelding verdient het bejaardenkoor „Humanitas", dat onder directie van mevrouw R. Hip- pe-Tendeloo de toehoorders verraste met dapper ondernomen vertolkingen van aantrekkelijke koorwerkjes. Vrijdagmiddag herdacht de heer M. A. Oldenburg uit Beverwijk met zijn vrouw, vele familieleden en tal van bedrijfsge- noten het feit dat hij veertig jaar in- dienst van Hoogovens IJmuiden was. De heer Oldenburg kwam in 1926 met een aanbevelingsbrief van de toenmalige burgemeester van Velsen solliciteren bij het ionge Hoogovenbedrijf. Hij werd aan genomen als handlanger bij de afdeling railvervoer. Niet lang daarna >verd hij stoker op een smalspoorlocomotief. Ge durende veertig jaar is hij de afdeling waar hij zijn carrière begon trouw ge- bleveji. Namens de raad van bestuur feliciteer de ir. B. Th. W. van Hasselt, hoofd trans port, de jubilerende loco-drijver. De heer Van Hasselt overhandigde de iubilaris het gouden horloge en de enveloppe met inhoud. De heer J. Molenkamp, chef buiten dienst railvervoer, haalde herinneringen op. Namens de vele collega's overhandigde daarna de heer N. J. Molenaar de jubi laris een fraaie Zaanse klok. Mevrouw Oldenburg werd in de bloemetjes gezet. Na het dankwoord van de heer Oldenburg volgde een druk bezochte receptie. ADVERTENTIE 48 - 59 - 65 cm BEELDBUIS Gespecialiseerd in toestellen met visserijband in verschillende prijs klassen. ADVERTENTIE Representatieve auto van superklasse. Grote kof- ferruimte en vele nieuwe snufjes. ZONDAG 2 OKTOBER IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, 10 en 19 u.: ds. H. van Niel; Bethlehemkerk, 10 en 19 u.: ds. J. van den Berg; Jeugd- kapel, 10 u.: Th. Mooy. Geref. Kerk, Petrakerk, 9.30 u.: ds. J. M. v. d. Brink; 17 u.: ds. G. Assies; Ich- thuskerk, 9.30 u.: ds. J. A. Tiemens; 17 u.: ds. J. M. v. d. Brink Chr. Geref. Kerk, Marconistraat 17, 10.30 en 17 u.: ds. W. Heerma. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 9.30 en 17 u.: ds. Nieuwenhuis. R.-k. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 u.; Petruskerk, 7, 8, 9.30, 11.30 en 17 u. Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis; 10 u.: hoogmis; 19 u.: vespers. Woens dag, 9 u.: heilige mis. Leger des Heils, Edisonstraat 1, 10 u.: heiligingssamenkomst, 12 u.: zondags school; 19.30 u.: evangelisatiebijeen komst. Gemeente Gods. Cultureel Centrum, 10 u.: bijeenkomst. Geref. Gemeente, Cultureel Centrum, 10 en 17 u.: leesdienst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 u.: ds. Dickhout; 19 u.: jeugddienst. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 u.: ds. G. Assies; 17 u.: ds. J. A. Tiemens. Baptistengemeente IJmond, Elonkapel, Vareniusstraat 1, 10 en 19 u.t ds. W. Kos; 10 u.: zondagsschool; 20 u.: jeugd dienst. R.-k. Kerk, H. Laurentius van Brindi- sië, Willemsbeekweg, heilige mis 6.15, 7.15, 8.30, 9.45, 11.45, 12.30 en 18 u. Antonius Ziekenhuis, 15.45 u.: ds. J. M. van den Brink. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248, 18.30 u.: openbare le zing; 19.30 u.: wachttorenstudie. Vrij dag 19.45 u.: theocratische school; 20.15 u.: dienstvergadering. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 u.: verkondiging van de dood des Heren. Woensdag 19.30 u.: bij belbespreking. Ver. van Vrijzinnig Herv., ,,'t Braam- bos"-kerk, Zeeweg 264, 10.30 u.: prof. dr. J. de Graaf. Onafhankelijke Baptistengem., Gemeen telijk Vergaderlokaal, Abeelenstraat, 10 en 19 u.: B. Polderman. Oud-Katholieke Kerk, De Slingermuur, Zeeweg 260, 10 u.: hoogmis. Oud-Geref. Kerk, Elonkapel, Varenius straat, maandag 19.30 u.: ds. L. Gebraat. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, diensten om 10 en 19 u. Geref. Kerk, diensten om 9.30 en 17 u. R.-k. Kerk, St. Jozef, heilige missen om 7.30, 9 (hoogmis), 10.15, 12 en 18 u. VELSEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 u.: prof. dr. E. L. Smelik; 19 u.: ds. L. Brink. DRIEHUIS: R.-k. Kerk, Sint Engelmundus, heilige missen om 7, 8.15, 9.45 en 11.30 u.; 18 u.: avondmis. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 u.: ds. J. C. Remijn; 19 u.: ds. K. J. F. Keu- ning; Jeugdkerk, 10 u.: A. Verburg; De Hoeksteen, 10 u.: ds. Keuning; 19 u.: ds. D. J. Spijkerboer; Jeugdkapel, 10 u.: ds. Spijkerboer. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkerk, Pastorie- weg, 10 u.: ds. J. C. Maris; 17 u.: ds. K. Boersma, Volle Evangelie Gemeente, gebouw Cusa, Hoofdstraat 117, Santpoort-Noord, 11 u.: H. Blankespoor (tevens kinder samenkomst); 19.30 u.: J. E. van den Brink. Doopsgezinde Gemeente, gebouw Cusa, Hoofdstraat 117, Santpoort-Noord, 9.45 u.: ds. P. J. van Schayck. BEVERWIJK: R.-k. Kerk, St. Agatha, heilige missen om 6.15, 8, 9.15, 10.30 u. (hoogmis) en 12 u.: avondmis om 18 u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, heilige missen om 7.30, 9 u. (hoogmis), 10.30 en 11.45 u.; avondmis om 19 u.; Apostelkerk, hei lige missen om 7, 8, 9.15, 11 en 12 u.; avondmis om 17 u.; Regina Caeli, hei lige missen om 7.30, 9 u. (hoogmis), 10.30 en 11.45 u.; avondmis om 19.30 u.; Op de Zeeweg in IJmuiden is gister avond een bromfietser tegen een open staand portier van een stilstaande auto opgetornd. De bromfietser kreeg snijwon- den en een gekneusde vinger. De onge- vallendienst bracht hem naar het Anto nius Ziekenhuis waar hij medische hulp kreeg waarna het slachtoffer naar huis mocht. St. Jozef, heilige missen om 7.30, 9, 10.30 en 11.45 u.; avondmis om 19 u. Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, 10 u.: ds. L. Brink; Irenekapel, 10 u.: ds. G. v. Schuppen; De Opgang, 10 u.: ds. Th. van Sprang; 19.15 u.: ds. G. Nijen- huis; Jeugddienst in de Jeugdkapel, 10 u.: C. Gunneman; Wijk 4: ds. J. A. Eekhof; L.T.S., Luxemburglaan, 10 u.: ds. J. A. Don; 19 u.: ds. J. A. Don. Vrijz. Herv. Kerk, Prinsessenlaan, 10 u.: ds. H. de Nie. Geref. Kerk, Middelaarskerk, Moens- plein, 9.30 u.: ds. J. Knol; 10.30 u.: ds. J. Knol; 17 u.: ds. C. Meijer; Vereni gingsgebouw Parmentierstraat, 10 u.: ds. C. Meijer. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Prinsessen- laankerk, dienst om 8.30 en 17 u.; De Schans, dienst om 9 en 17 u. Chr. Geref. Kerk, Koningstraat, 9 en 14.30 u.: ds. W. Heerma. Doopsgezinde Kerk, Meerstraat 60, 10 u.: ds. P. J. van Schaijck. Vrije Evang. Gemeente, Van Riemsdijk- laan-Hoogdorperweg, 10 u.: ds. P. J. van Hooidonk. Lutherse Gemeente, Koningstraat 119, 10 u.: J. A. van Putten. Nieuw Apostolische Gemeente, Groene- laan 74, dienst om 10 en 17 u.; woens dags om 20 u. Leger des Heils, Geijssendorfferstraat, dienst om 10 en 16 u. Baptistengemeente IJmond, Plesman- weg-Van Riemsdijklaan, 10 u.: zondags school; 17 u.: ds. W. Kos. Maranatha, Baanstraat 74, 10 u.: Ed. W. Pera. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 9 u.: ds. M. Wendte; 10.30 u.: ds. M. Wendte; 19 u.: ds. J. Borghardt; Kantine Chr. L.T.S., Luxemburglaan, dienst om 10 en 17 u.; Oosterwijk-Meerestein, Luxem burglaan 231, 10 u.: ds. J. A. Don; 19 u.: ds. J. A. Don; De Opgang, Jeugdkapel, 10 u.: C. Gunneman. Vrijz. Herv. Gem„ Prinsessenlaankerk, 10 u.: ds. H. de Nie. Geref. Kerk, Constantijn Huygenstraat, dienst om 9 en 17 u. Vrijz. Chr. Kerk, Ingenhouszstraat, dienst om 10 en 16 u. Nieuw Apostolische Kerk, Gounod- straat, dienst om 9.30 en 16 u. R.-k. Kerk, heilige missen om 7.30. 8.45 u. (hoogmis), 10, 11 en 12 u.; avondmis om 17 u.; St. Laurentiuskerk, heilige missen om 7, 8, 9.15 u. (hoogmis), 10.45 en 12 u.; avondmis om 17.15 u. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Oude Dorpskerk, 10 u.: ds. J. A. Eekhof. R.-k. Kerk, St. Odulfuskerk, heilige missen om 8, 9.30 u. (hoogmis) en 11 u.; avondmis om 18.30 u. ADVERTENTIE Bij het zachte najaarsweer kwamen deze week veel groenten naar de Bever wijkse veiling, vooral bladgroenten. Met uitzondering van andijvie ging alles vlot weg. Er ging nogal sla naar Duitsland. Het bonenseizoen loopt ten einde, maar er was genoeg van dit produkt en het was bepaald niet duur. Het eerste witlof kwam aan de vei ling, een grote partij uit Heerhugowaard. Er waren voorts grote partijen tomaten, waarvan veel naar het buitenland is gegaan. Prei was nogal ruim aangevoerd. Pos telein raakt op. De noteringen op de veiling waren: an dijvie 812; bloemkool 2565; spinazie 2055; sla 4-^18; bospeen 1836; was- peen 1435; sperziebonen 40110; snij bonen 72160; pronkbonen 3580; wit lof 100—130; tomaten 33—89; prei 15—29; uien 1824; rode kool 616; spruiten 68132; selderijknollen 2543.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5