Kruiver de centrale figuur in Amsterdamse voorhoede DWS BRACHT APO IN HET NAUW, MAAR MOEST ZIJN VOORSPRONG PRIJSGEVEN Ajax hield aan reis naar Sittardia nare zaken over: punt verspeeld Keizer gewaarschuwd VOORZET EN De Vroet tegen Telstar goed in de rol van Van der Linden X m DOELPUNT Chelsea en Tottenham brengen Londen aan de voetbalmacht DOS stelde zege voor rust veilig wmmmMËÊÊËm ft..: Sparta had laat succes tegen GV AY PSV bedwong Feijenoord (2-2) Willem II zit in de put Wi MAANDAG 3 OKTOBER 1966 11 11 mm mm ftP Van der Lee brak enkel <"T'" MfflEteWB NAC met moeite baas over Elinkwijk (4-3) Gewijzigd FC Twente boekte de eerste zege Oostenrijkse amateurs in halve finales van toernooi om Europa Gup Duitsland België r f Bijna is DWS er in geslaagd het geschonden blazoen weer wat op te poetsen. De Amsterdammers, die het sinds de invoering van het volledige beroepsvoetbal immers niet zo best meer doen vorig jaar speelde DWS geen opvallende rol en dit jaar gaat het beslist ook niet naar wens stonden bij de rust van de wedstrijd tegen lijstaanvoerder ADO met 3—1 voor. De kans was er dus, dat de Hagenaars hun record nog steeds ongeslagen te zijn zouden kwijt raken. Maar zie, ten aanschouwe van 10.000 toeschouwers (voor zo'n wed strijd toch niet zo bar veel) liep ADO na de pauze de achterstand in, kwam zelfs met 43 voor. DWS kon ten slotte nog een gelijk spel uit de Olym pische kuip halen, 4—4. Kruiver heeft een doelpunt maakt. ge- DWS had in de eerste helft, nadat ADO door De Zoete de leiding had ge nomen Jongbloed verkeek zich op het verre schot het juiste ritme gevonden en drukte de meerderheid uit in doelpun ten van Vonhoff, Waayenberg en Kruiver. Geen van alle fraaie treffers maar het zag er donker uit voor de leiders van de eredivisie. De verdediging van de Hage naars had in deze periode totaal gefaald tegen de gewijzigde aanvalslijn van de Amsterdammers, waarin Geurtsen was gepasseerd en Piet Kruiver nu de centra- Landskampioen Ajax houdt aan de zaterdag gespeelde wedstrijd tegen Sittardia minder prettige herinne ringen over. Niet alleen moesten de Amsterdammers Sittardia een gelijk spel toestaan, maar bovendien kreeg Piet Keizer in de tweede helft wegens een grove overtreding tegen Willy Dullens een officiële waarschuwing. In de eerste helft was Ajax, dat Prins in de plaats van Groot als kanthalf had, ontegenzeggelijk de betere ploeg. Na een half uur glipte Swart heel handig langs drie Sittardse verdedigers, gaf een voor zet op maat naar Cruyff, die slechts met het hoofd behoefde te knikken om doel man Vogels te passeren: 0-1. In de tweede helft was het strijdbeeld heel anders. Nu drong de thuisclub Ajax, dat duidelijk de wedstrijd tegen Besiktas nog in de benen voelde, in de verdediging. Bals kon met moeite een bal van de voe ten van Willy Dullens wegduiken, die al leen voor hem was verschenen. Na acht minuten schoof Mares van 15 (Van onze sportredactie) Enkele belangrijke taken bij DOS zijn dit seizoen anders verdeeld. Zo is oud-international Louis van de Bo- gert voorzien van een goed humeur en inzicht in het voetbalspel dé man geworden, die de tactiek uitstippelt en de sfeer zeer aangenaam heeft ge maakt. De zoon van een andere oud international, De Vroet, blijkt boven dien (afkomstig uit Heerenveen) een belangrijk deel van de niet onaan zienlijke rol, die Van der Linden tot dusver voor DOS speelde, te kunnen overnemen. Telstar is gisteren pijn lijk hard tegen die veranderde om standigheden b(j de Utrechters opge lopen. Het was 30 alvorens de Velsenaren door kregen, dat een ver hoging van de toch al grote portie enthousiasme misschien verandering in de gang van zaken zou kunnen brengen. Als gevolg daarvan werd het nog 31. DOS had, al is er dan het een en ander veranderd in vergelijking met vorig sei zoen, ook wel veel geluk in de goede pe riode, die voor de wedstrijd beslissend was. Telstar, toch al gehandicapt door de schorsing van Bakker en de blessures van Van Egmond en Clement, raakte name lijk al in de derde minuut Althoff voor vijftig percent kwijt. Een hinkende spe ler in een onder het DOS-geweld wanke lende Telstar-achterhoede besefte na twin tig minuten, dat verder spelen geen zin had. Althoff verdween en maakte plaats voor Zwinkels. Rond die wisseling in de Velser ploeg zaaide Leo de Vroet bij absentie van de geblesseerde Van der Linden alleen in de hoofdrol, met gulle hand goed voetbal. Twee maal, in de 22ste en 24ste minuut scoorde hij boven dien nog zijn eerste doelpunten in de eredivisie. De eerste maal na wat ba- lanceerwerk op de rand van het straf- schoDgebied gevolgd door een hard schot op kniehoogte langs Stuy; de tweede maal met een kopbal na een voorzet van Block, die om de gisteren niet opvallen de Van Essen was heengedraaid. In de veertigste minuut kon Kort een pass van Wery net niet afbreken. Block stond daarna heel prettig vrij en liet Stuy voor de gevolgen opdraaien (3- 0). Even zette DOS na rust door met het voetbal, dat voor 11.500 toeschouwers zeer aanvaardbaar was door een knap tempo en behoorlijke schotvaardigheid, toen zorgde Telstar voor een ander beeld. Een minder boeiend door gebrek aan fantasie bij de nu ruim in aantal zijnde Velser aanvallen en door gebrek aan een schut ter van formaat. Want dat is Cleeren nog niet, al schiet hij wel zeer hard. In de achtste minuut van de tweede helft bij voorbeeld, nadat Boontjes een nonchalant trekje in het spel van verdediger Piage- man afstrafte met een pass in de vrije ruimte naar Cleeren. De jonge rechtsbui ten schoot hard in. Maar bij dat doelpunt bleef het, omdat Telstar niet bij machte was gevaarlijk te worden zoals bij enkele uitvallen voor rust wel. Toen had Boon tjes een goede kans niet met een afdoen de schot afgewerkt na wel een goede pass van Koopman, waardoor hij buiten het strafschopgebied ineens was vrij gekomen. Toen ook had De Weerd een door Clee ren gekopte bal uit een corner van Van Straaten van de doellijn moeten koppen. Dergelijke momenten deden zich na rust niet meer voor. Wel schoven Bond en Boontjes gelijktijdig met een sliding naar de bal toen Veenstra na een korte uittrap van Hoogeveen terugspeelde; raakte Boontjes de bal ook wel, maar zag het leer naast gaan. Dit Telstar was echter niet krachtig genoeg, ondanks na rust goed werk van Kort, Van Wijk en ook Koopman. Vooral op links (Van Straa- ten-Boontjes) schrijnde het gemis aan routine. Van Straaten raakte bovendien nog zodanig geblesseerd, dat hij het laat ste kwartier de bal nauwelijks meer raakte. Ie figuur was. Op rechts debuteerde Rie- chelman naast Waayenberg. Na de hervatting echter werden de rol len omgedraaid. De Haagse formatie speelde een klasse beter dan in de eerste helft en door Aarts, Houwaart en Heven kwam ADO met 4-3. Aarts miste voorts nog een prachtige kans van 2 meter af stand. DWS leek geslagen. Maar met het fraai ste doelpunt van deze wedstrijd een kopbal uit een voorzet van Rensebrink bracht Waayenberg zeventien minuten voor tijd de stand weer op gelijke voet. Beide partijen probeerden nog wel de vol le winst te bereiken maar drongen ten slotte niet al te zeer meer aan. ADO-achterspeler Freek van der Lee, heeft aan het treffen tussen zijn club en DWS in het Olympisch Stadion een min der prettige herinnering overgehouden. De Hagenaar brak bij een mislukte sli ding een enkel. Van der Lee zal zeker enkele maanden niet kunnen spelen. Bouman (rechts) heèft het eerste doelpunt voor Sparta gemaakt. Op de grond ligt doelman Van Leeuwen. (GVAV). ÉPÖflF meter afstand de bal in de uiterste hoek. Dat betekende 1-1. Daarna werd de wed strijd minder prettig door een groot aan tal overtredingen. Hoewel Sittardia de beste kansen op de zege kreeg, werd er niet meer gescoord tot groot verdriet van 25.000 toeschouwers. Er was een opmerkelijk grote belang stelling van trainers bij SittardiaAjax, want behalve Kessler zaten langs het lijn tje Donenfeld van MVV, Happel van ADO en Nicolic, hulptrainer van PSV, die als opvolger wordt genoemd van Bram Appel. GVAV heeft bij Sparta alles gepro beerd om de nul achter Van Leeuwens naam te handhaven. Het scheen te luk ken, omdat Sparta op de verkeerde ma nier de hindernis wilde nemen: nl. met steeds korter spel en door het midden. Maar toen Bouman op links de vrije ruimte opzocht en Bosveld hem met een kort tikje bereikte werd het doel, zij het dan laat (na 78 minuten) bereikt. Dat er verder niets dan grote gaten vielen, waarvan Bosveld met een doelpunt van klasse profiteerde, was natuurlijk een ge volg van de vergeefse Groningse Dogin- gen om opnieuw een gelijke stand te be werkstelligen. In deze laatste fase ging het er stevig aan toe. Een rush van Swart, een voorzet en een doelpunt van Cruyff. Het doelpunt dat PSV-doelman Heyink in de vijfde minuut cadeau gaf aan Feije- noord-rechtsbuiten Kindvall (0-1) heeft het spel van de Eindhovenaren in de eer ste helft van deze niet hoogstaande maar wel harde en sensationele wedstrijd, die in een gelijk spel (2-2) eindigde, nadelig beïnvloed. Ook de prestaties van Feijenoord wa ren verre van glanzend, zodat een over rompelend PSV-offensief toch nog de 2-1 voorsprong opleverde door treffers van Verdonk en Soerensen in de 42e en 43e minuut. In de tweede helft was de strijd veel levendiger en voor het publiek aantrekke lijker dan tijdens het eerste bedrijf. PSV was in deze periode het meest in de aan val, maar strandde steeds op de stugge verdediging van de Rotterdammers. Een acht minuten voor het eindsignaal door Franssen genomen vrije trap werd door Israel bekroond met een kopbal die doel trof: 2-2, zodat Feijenoord alsnog de eer ste nederlaag in dit seizoen ontliep. NAC, dat door blessures en de schor sing van Pelkmans nogal wat invallers had, heeft het tegen een stug doorzettend Elinkwijk niet gemakkelijk gehad. Elink wijk kon tweemaal een achterstand weg werken. Bouwmeester begon beloftevol toen hij reeds na tien minuten NAC de leiding gaf. Elinkwijk was echter niet ont moedigd en door Sulze kwamen de Utrechters gelijk. Het scoreverloop was verder: 50 Nieu- wenhuys 1-2, 52. Van Gorp 2-2 (straf schop) 62. Rijnders 3-2, 67. Sulze 3-3, 75. Vissers 4-3. Met een volledig gewijzigd elftal heeft FC Twente tegen Xerxes de eerste over winning van dit seizoen 2-1 behaald. Be halve doelman Misic, die vorige week tegen ADO geblesseerd werd, waren niet minder dan vier spelers vervangen. Drie van hen waren aanvallers, Kohn, Ter Mors en Heskamp, de vierde was verde diger Geerdink. Hierbij speelde natuurlijk ook een rol dat De Vries en Hoomans, die enkele weken wegens blessures ver stek moesten laten gaan, weer konden spelen. Het scoreverloop was: 18' Ten Donkelaar 1-0, 30' Leuring 2-0, 81' Drost (eigen doel) 2-1. Oostenrijk heeft zich zaterdag verze kerd van een plaats in de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor amateur-landenteams door te Salz burg Engeland te verslaan met 3-0. Reeds eerder behaalden de Oostenrijkers twee overwinningen op Nederland, dat in de zelfde groep met Engeland en Oostenrijk is ingedeeld. Bij de rust leidden de Oos tenrijkers al met 2-0. De tweede wed strijd tegen Engeland is op 26 oktober vastgesteld. Willem II zit diep in de put. Dat is ook tegen Go Ahead zonneklaar gebleken. Om de ploeg wat meer inhoud te geven had Willem II de routiniers Brooymans, Linkels en Van Elderen maar weer eens van stal gehaald. Het heeft allemaal wei nig geholpen. Slechts één helft konden de Brabanders het bijbenen tegen een niet eens groots spelend Go Ahead. Daarna kwam Willem II in ademnood en stortte de verdediging als een kaartenhuis in el kaar. Vooral voor Van den Oever werd het een zwarte middag. Hij had schuld aan alle drie doelpunten van Go Ahead, dat soliede en snel speelde. Die doelpun ten kwamen op naam van Kattestaart (2) en Veenstra. De vierentwintigste keer, dat de bal achter Stuy verdween. Het Londense voetbal beleeft hoogtij dagen: Chelsea op de eerste plaats in de eerste divisie, op de tweede plaats ge volgd door Tottenham Hotspur. Beide clubs handhaafden zaterdag hun leiden de positie door overwinningen op resp. Manchester City en Fulham. Chelsea was in grote vorm en nam al na vijftien mi nuten door Bobby Tambling de leiding. De van Arsenal gekomen Tommy Bald win doelpuntte eveneens. Minder goed verging het Arsenal tegen Leicester City: 2-4. Direct hierna deed de Londense club opnieuw van zich spre ken door de back van Huddersfield Bob by Mcnab voor 450.000 aan te trekken. De laatste twee weken heeft Arsenal bij na IV* miljoen uitgegeven voor de aan koop van nieuwe sterren. De stand op kop: 1. Chelsea 16 punten, 2. Tottenham Hotspur 15 punten, 3. Stoke City 14 punten (14-6), 4. Leicester City, 14 punten (27-16). De uitslagen luiden: ArsenalLeicester City 2-4, Aston VillaLiverpool 2-3, Bum- leyBlackpool 1-0, EvertonNewcastle United 1-1, FilhamTottenham Hotspur 3-4, Manchester City—Chelsea 1-4, Not tingham ForestManchester United 4-1, Sheffield UnitedWest Bromwich Albion 4-3, SouthamponSheffield Wednesday 4-2, Stoke CityLeeds United 0-0, Sunder landWest Ham United 2-4. De favorieten in de Duitse Bundesliga blijven op de achtergrond. De huidige ti telhouder, München 1860, verloor met 3-2 by Hamburger SV en van de oud-kam pioenen kwam FC Köln hij Kaiserslautern niet verder dan een doelpuntloos gelijk spel en verloor Weder Bremen met 2-0 in Dortmund van Borussia, de houder van de Europa Cup 2, wiens tweede overwin ning dit betekende. De outsiders Ein- tracht Braunschweig en Kaiserslautern handhaafden zich in het voorste gelid, of schoon beide zaterdag met slechts één winstpunt genoegen moesten nemen. Voor al de verdediging van de Brunswijkers is bjjzonder sterk, getuige de slechts drie doelpunten tegen in zeven wedstrijden. De stand na zeven wedstrijden: 1. Eintracht Braunschweig 10 punten, 2. Kai serslautern, 10 punten, 3. Meidericher SV 9 pnt. De uitslagen zijn: Hamburger SV München 1860 3-2, Bayern München Nürnberg 0-1, Borussia DortmundWer- der Bremen 2-0, FC KaiserslauternFC Köln 0-0, Fortuna DüsseldorfRotweiss Essen 2-0, Schalke '04Eintracht Braun schweig 0-0, Hannover '96Borussia Mön- chengladbach 1-1, Meidericher SVStutt gart 0-0, Karlsruher SCEintracht Frank furt 3-2. De uitslagen in de Belgische competitie luiden: DaringTilleur 3-0, Standard LuidRacing White 0-0, FC LuikBeer schot 1-1, FC BruggeSt. Truiden 2-0, FC MechelenWaregem 0-1, AntwerpAn- derlecht 0-2, CharleroiLa Gantoise 0-0, Lierse SKBeeringen 0-0. Door de overwinning van Anderlecht op Antwerp staan deze beide clubs samen met Beeringen na vijf wedstrijden op de gedeelde eerste plaats met 7 pnt. FC Luik, Beerschot, Waregem, Daring en FC Brugge behaalden 6 punten. In Italië boekte Internationale een dui delijke overwinning op Atalanta uit Ber gamo 5-0. Na drie wedstrijden leidt Inter samen met Inventus en Napels met 6 punten. Juventus versloeg Fiorentina met 1-2 en Napels was met 0-2 de baas van Roma. Door het gelijke spel van Benfica te gen Varzim: 0-0, heeft in Portugal Cuf met 6 punten uit drie wedstrijden de lei ding genomen. Benfica heeft er vijf en FC Porto vier. Real Madrid en Valencia speelden bei de met 1-1 gelijk tegen resp. Granada en Atletico Madrid. In Spanje is de stand na vier wedstrijden: 1. Valencia 7 pnt., 2.-3. Real Madrid en Zaragossa 6 pnt.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11