V ietnam-demonstr atie verliep niet geruisloos Agenda voor de IJmond en bondig Rovers haalden brandkast van Dordtse handelaar leeg ,Er moet einde komen aan oorlog in Vietnam" Minister Vrolijk neemt het op voor de jeugd Doden in het verkeer Laatste goudvondst in Serooskerke Politie demonstreerde ongewild mee K r Veel slachtoffers van kolendamp Hoofdagent liet zich omkopen Duitse TV liet provo's voor geld „happenen" Marokkaan maakte amok; vier gewonden Twee kinderen verdronken Politie telde het aantal gasten van Chinese legatie Noodraad wacht op verklaring hoofdbestuur BP Steeds depressies Sff® =1 i MAANDAG 3 OKTOBER 1966 2 R.-k. bisschoppen: rn- i®-1 ^3 s^B§r"jr Beloning: 2000 mark p üi s J» Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Ruim duizend personen hebben zater dag in Amsterdam een demonstratieve optocht gehouden tegen de Amerikaanse inmenging in de kwestie-Vietnam. De de monstranten voerden op hun tocht van „De Dokwerker" op het Jonas Daniël Meijerplein naar de Westermarkt leuzen mee als „Geen gifgas in Vietnam", „Geen Nederlanders naar Vietnam", en „Geen emigratie naar Vietnam via Austra lië". De mars, waarvoor door de Amster damse burgemeester toestemming was verleend, werd gehouden op initiatief van het jongerencomité „Vrede en Zelfbe schikking voor Vietnam." Onderweg ont stonden enige moeilijkheden toen een groep demonstranten de kreet „Johnson is een moordenaar" aanhief. Nadat de politie enige malen via luid sprekers had gewaarschuwd dat men zich daardoor schuldig maakte aan een mis drijf (belediging van een bevriend staats hoofd) hield het geroep aanvankelijk op. Even later begon het echter opnieuw, >V De r.k. bisschoppen van Nederland hebben zich zondag in een gezamenlijk herderlijk schrijven tot hun gelovigen ge richt in verband met de oproep van paus Paulus, in oktober vooral te bidden voor de vrede in de wereld, met name in Viet nam. Morgen, 4 oktober, de dag van de vrede, zullen in de r.k.-kerken speciale avondmissen worden gevierd. In het herderlijk schrijven wordt o.m. gezegd: „Zonder pressimist te willen zijn en zonder angst te willen aanjagen, moe ten we ons realiseren dat de wereldvre de er niet is. Hooever Vietnam ook van ons verwijderd ligt en hoe onoplosbaar het Vietnamese conflict ook lijkt, wij al len beginnen steeds duidelijker te besef fen, dat wij, ook als Nederlanders, het feit niet uit de weg kunnen gaan, dat wat zich daar afspeelt, iets te maken heeft met ons aller verantwoordelijkheid. Een zaak wordt ons allen langzamer hand duidelijk: er moet een einde komen aan deze verschrikkelijke oorlog. De mo gelijkheden tot vernietiging van het men selijk leven zijn in onze tijd zozeer ver hevigd, dat de oorlog zonder meer ab surd is geworden en geen geschikte weg kan zijn tot oplossing van conflicten die tussen volkeren ontstaan. De oorlog in Vietnam brengt niet alleen onmenselijk leed over het gehele Vietnamese volk, maar bergt ook steeds meer de mogelijk heden tot een wereldbrand in zich. Hier geldt geen ander woord dan dat van paus Paulus in zijn laatste vredesoproep: in de naam van de Heer roepen wij: houdt op. De leefbaarheid van onze wereld zou aanzienlijk worden verbeterd, indien de beschikbare middelen tot vreedzame ge schillen beslechting en tot vreedzame sa menwerking doeltreffender zouden wor den gebruikt en vooral ook indien de mon diale instellingen, die daartoe bestemd zijn, meer dienstbaar zouden kunnen zijn aan de vrede, veiligheid en welvaart in de wereld. Maar dan zullen de regerin gen deze instellingen ook in staat moeten stellen hun taak op die terreinen meer toereikend te vervullen. Aldus ook zal het mogelijk zijn geleidelijk gestalte te geven aan een mondiaal gezag. De toenemende betrokkenheid van alle volkeren, ook van ons volk, bij de Viet namese kwestie betekent, dat ook onze regering en ons parlement al het moge lijke zullen moeten doen om bij te dra gen tot een aanvaardbare oplossing. Langs de weg van internationaal contact en overleg, via internationale organisaties ën bondgenootschappen, zullen alle middelen aangewend moeten worden om de wereld vrede te bereiken, wat alle volkeren aan gaat. Ieder van ons zal zich telkens op nieuw, en vooral nu, moeten bezinnen op de vraag, wat hij persoonlijk zou kunnen doen". De minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, mr. M. Vrolijk, heeft in Amsterdam bij de opening van een clubhuis van de stichting Jeugdha- vens Amsterdam voor Gereformeerd Bij zonder Jeugd- en Gezinswerk, gesnroken over de bijzondere problemen van de he dendaagse jeugd. Hij zei onder meer, dat de ouderen de charme van een ooenbare happening en het dragen van zeer lan ge haren en vreemdsoortige kledij door de jeugd niet zonder meer moeten afwij zen. Dit soort zaken behoort tot de indi viduele vrijheid van de mens. De minis ter vond ook dat de beatmuziek zijn posi tieve kanten heeft en zei geen fundamen tele relatie te willen zien tussen jeugd criminaliteit en de beat. De schuld voor de straattereur door een aantal louter destructieve elementen, ook voor de collectieve agressie en destruc tie, mogen de ouderen niet uitsluitend op „die schandelijke nozems" afwentelen, zolang er nog een schrikbarend tekort is aan goede ruimtelijke voorzieningen voor de jeugd en een tekort aan warmte en begrip voor de jonge mens, die zichzelf en zijn plaats en taak in de samenleving nog zoekt, aldus minister Vrolijk. Het kunnen meedenken met de jeugd wordt /aak ge mist, niet alleen bij ouders, onderwijzers en leraren, maar ook bij een enkele werkgever, die een goede kracht meent te moeten ontslaan omdat diens haardracht of kleding hem niet bevalt. Het publiek in het algemeen zit boordevol vooroorde len jegens hen die jong zijn en die voor lopig anders zijn dan de ouderen. Mi nister Vrolijk voegde hieraan toe dat naar zijn overtuiging een zeer groot deel van de jeugd buiten excessieve uiter lijkheden staat en daaraan geen deel wenst te hebben. overgenomen door het grootste gedeelte van de demonstranten. Dat was voor de politie aanleiding om in de Vijzelstraat een aantal demonstran ten uit de stoet te verwijderen en te ver spreiden. Later werd de kreet in de bin nenstad opnieuw herhaald, maar daar zag de politie van ingrijpen af om te voorko men dat de vele bezoekers van de binnen stad last van de actie zouden ondervin den. Eén demonstrant werd wegens beledi ging van een bevriend staatshoofd be keurd. In Ilunsel (L), is de 16-jarige brom fietser A. Blijenberg frontaal tegen een auto gebotst en om het leven gekomen. De jongeman, die van de kermis kwam, reed links van de weg. Zijn duopassa gier, een 14-jarige jongen, werd ernstig gewond. In de nacht van zaterdag op zondag is op een rijwielpad in Noordwijkerhout een bewusteloze en ernstig aan het hoofd ge wonde man aangetroffen. In zijn nabij heid lag een bromfiets. In het academisch ziekenhuis in Leiden, waarheen de man werd vervoerd, is hij enige uren later overleden. Hij bleek te zijn de 68-jarige ongehuwde bloembollenkweker C. F. de G. uit Noordwijkbinnen. De toedracht van het ongeluk is niet bekend. In Landsmeer is een auto van achteren tegen een langzaam rijdende melkauto ge reden. Een der inzittenden, de 81-jarige moeder van de bestuurder, kwam daarbij om het leven. Bij een botsing tussen twee personen auto's in Bingelrade (L.) is de 20-jarige mevrouw E. M. J. Ribbers-Wante uit Ubach over Worms om het leven ge komen. De 48-jarige A. Harms is in Bellingwolde (Gr.) met zijn bromfiets tegen een meis je gereden, dat voor hem uit liep. Hij viel en werd zo zwaar gewond, dat hij korte tijd later is overleden. In Drachten is het 8-jarige meisje Ineke Daniels dat op haar fiets plotseling de weg overstak, door een auto aangereden en dodelijk gewond. In Vaals is de 45-jarige E. J. Douven bij het oversteken van de weg door een auto aangereden. Hij overleed later in een ziekenhuis. In Eindhoven is de 18-jarige W .A. La- mers met zijn motorfiets tegen een licht mast gebotst en overleden. In Zevenhuizen (Gr.) is de 85-jarige heer W. van Wijk plotseling de rijweg overge stoken en aangereden door een auto. Hij was vrijwel op slag dood. In Luik (België) is de 54-jarige Neder lander J. Meesters uit Maastricht met zijn motorfiets in botsing gekomen met een trolleybus. Hij was onmiddellijk dood. Op de „goudakker" van het Walcheren- se Serooskerke zijn de laatste dagen op nieuw gouden munten gevonden. Met een dragline heeft men de grond omgewoeld waarbij zes gouden muntstukken werden gevonden, namelijk een Spaanse munt met de beeltenissen van koning Ferdi nand en Isabella, een onbekende Italiaan se munt en drie Nederlandse munten, twee halve Gouden Rijders en een hele Gouden Rijder. De waarde van de halve Gouden Rijders wordt geschat op 600. a 900,per stuk. De hele Gouden Rij der vertegenwoordigt ongeveer een waar de van 1600,a 200, Na de vondst van deze laatste munten wordt het zoeken definitief gestaakt. Men kan niet altijd aan de gang blijven en bovendien hebben wij de aarde nu op alle mogelijke manieren laten omwoelen", aldus burgemeester De Kan. De eerste munten werden op maandag 3 januari van dit jaar gevonden. De to taalstand is nu gekomen op 1030 exem plaren, die enige honderdduizenden gul dens waard zijn. """/mi I 4 ->* i 'W* Tijdens de Vietnam-mars, die zater dagmiddag in Amsterdam gehouden werd, heeft de politie ongewild meegedemonstreerd. De betogers hadden dit bordje „Amerikanen uit Vietnam" achterop een overvalauto gehangen. In Emmen zijn in het afgelopen week einde twee vrouwen door koolmonoxyde- vergiftiging om het leven gekomen. Zij waren de 76-jarige weduwe F. Bakker- De Vries en haar 30-jarige ongehuwde dochter, die bij haar inwoonde. De pijp van de kolenkachel bleek te ver te zijn afgesloten. Er werden in het afgelopen weekeinde in Zuidoost-Drente niet min der dan twintig mensen in ziekenhuizen behandeld, nadat zij bedwelmd waren door kolendamp. In Apeldoorn is de 79-jarige mevrouw A. Krijnen-Teunissen door kolendamp vergiftiging om het leven gekomen. In Zeist werd de 66-jarige mevrouw E. Tase- ling-Peut levenloos in haar huis aange troffen. Ook zij was slachtoffer van ko lendamp. In Amersfoort kwam de 68- jarige alleenwonende mevrouw B. But- selaar-Gillissen door kolendampvergifti ging om het leven. In Kampen is de 77-jarige alleenwonen de weduwe L. Bles dood in haar woning gevonden. Zij was overleden aan kolen dampvergiftiging. In Gorinchem zijn twee bejaarde vrou wen als gevolg van kolendampvergiftiging om het leven gekomen. Een 79-jarige vrouw werd door haar zoon dood op een stoel bij de kachel aangetroffen. De schuif van de kachelpijp was dicht. Een alleenwonende 82-jarige vrouw werd eveneens door een familielid leven loos aangetroffen. Ook hier was kolen dampvergiftiging de doodsoorzaak. De Rotterdamse politie heeft proces verbaal opgemaakt tegen een van haar eigen mensen, een 48-jarige hoofdagent van de vreemdelingenpolitie. Hij zou zich door een 38-jarige pensionhoudster heb ben laten omkopen verblijfsvergunningen te verstrekken voor in het pension ver blijvende Turken, die zonder een derge lijk document in Nederland geen werk konden krijgen. De hoofdagent zou en kele duizenden guldens hebben gekregen. De zaak kwam aan het licht door een anonieme brief aan de Turkse ambassade in Den Haag. (Van onze correspondent) Een reportageploeg van de Beierse te levisie heeft zaterdagavond in Amsterdam een aantal provo's omgekocht om een „happening" op het Spui bij Het Lieverd je te houden. Toen er vuurwerk werd af gestoken, was dat voor de politie het sein om de straat schoon te vegen. Op dat moment hadden juist de TV-mensen ge wacht. Het politieoptreden werd naarstig door de Duitsers gefilmd. De politie was zeer verbolgen over de handelwijze van de Duitse TV-mensen. Sinds enkele weken is het namelijk op zaterdagavonden rustig in de Amsterdam se binnenstad. De provo's hebben hun werkterrein van Spui en Leidseplein ver legd naar Frascati, het vergaderzaaltje in de Nes, waar iedere zaterdagavond naar hartelust wordt gedebatteerd. De Duitsers maakten ook daar opnamen voor hun TV-reportage, maar wilden hun kijkers ook iets laten zien van de rumoerige si tuaties die zich de afgelopen zomer in Amsterdam voordeden. Naar verluidt werd de provo's 2000 Mark geboden om bij Het Lieverdje een happening te houden. Aanvankelijk waren er slechts enige tientallen provo's naar het Spui geko men. Bij Het Lieverdje werd een inter view met Rob Stolk opgenomen. Daarna stak een andere provo vuurwerk af. Dat deed enige honderden mensen naar het Spui stromen. De politie arresteerde de jongeman die het vuurwerk afstak en joeg met de wapenstok de menigte uit een. Een 20-jarige jongeman, die de poli tie uitschold, werd eveneens meegenomen. Twee mannen hebben zaterdagavond omstreeks tien uur een in Dordrecht wo nend echtpaar in zijn woning opgewacht en onder bedreiging met op vuurwapens lijkende voorwerpen de sleutels van de brandkast opgeëist en de inhoud geroofd. Een derde man stond buiten op de uit kijk. Het echtpaar, de heer ert mevrouw A. C. Romeijn, beiden 66 jaar, wist niet wat het overkwam toen het thuiskwam en de twee mannen in de gang van de woning aantrof. Hevig geschrokken gaf de heer Romeijn, een groothandelaar in boter en kaas, zijn sleutels. Eén der mannen Een amokmakende Marokkaanse keu kenknecht heeft in restaurant Minang- kabau in het Haagse Bos vier perso nen gewond, van wie één levensgevaar den in ons land is, kreeg aanmerkingen denin ons land is, kreeg aanmerkingen op zijn werk. Hij greep een hakmes en ging daarmee de keukenchef te lijf, die ernstig aan Fjet hoofd werd gewond. Daar na koelde hij zijn woede op de kokkin, een ruim 70-jarige Indonesische vrouw, die naar buiten vluchtte. In de tuin werd zij neergeslagen. Met levensgevaarlijke verwondingen aan hoofd en armen is zij naar een ziekenhuis overgebracht. Een kelner, die de vrouw wilde ontzetten, liep verwondingen op aan hoofd en borst, maar kon na behandeling in een zieken huis naar huis. In de keuken werd nog een kok licht gewond. De politie over meesterde de Marokkaan en sloot hem in het politiebureau op. maakte de brandkast open, terwijl de an der voortdurend een wapen op het echt paar gericht hield. De rover was met de 48 gouden tientjes, 3 gouden Amerikaan se dollars, 100 guldens, 30 zilveren rijks daalders en een portefeuille met een klein bedrag aan geld, die hij in de kast aan trof, niet tevreden. Hij dreigde andere maatregelen te zullen nemen. Toen er echter werkelijk niet meer geld in huis bleek te zijn, sloten de twee mannen het echtpaar Romeijn op in een slaapkamer en maakten zij zich uit de voeten. De heer Romeijn, aan wie was gelast geen alarm te slaan, bevrijdde zich uit de slaapkamer en wilde de politie bellen. Hij moest daarvoor naar de buren, om dat de telefoon onklaar was gemaakt. Het echtpaar kon de politie een vaag sig nalement opgeven van de mannen, die het slechts in het duister had gezien. Het bleek dat de inbrekers reeds vóór het echtpaar thuisgekomen was, geprobeerd hadden de brandkast open te breken. In Boxum (Fr.) is het 11-jarige doch tertje van de veehouder S. Kingma ver dronken. Het meisje zat op een melkwa- gentje, dat werd getrokken door een neefje. Toen het wagentje te veel vaart kreeg moest het jongetje loslaten, waar door het wagentje in een sloot reed. Het meisje raakte er onder. Pas na enige tijd kon het levenloze lichaam uit de sloot worden gehaald. In Hazerswoude is de 3-jarige Walter Galis, die met zijn ouders bij zijn groot ouders op bezoek was, in de vaart voor het huis gevallen en verdronken. De dikke laag kroos op de vaart bemoeilijkte de reddingspogingen. vxfe .-vi* V v Éi*- - BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „Fantömas slaat weer toe", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.30 u.: „James Bond contra Dr. No", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De geheimagent met de stalen vuisten", 14 j.; vandaag 23.30 u.: „Erotiek", 18. j. Zondag 11 u.: „Mondo Cane 2", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Arabesque", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Strijd en extase", a.l.; vandaag 14.30 u. en zondag 14 en 16.15 u.: „De zwarte bandiet", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Liefdesdrift", 18 j. Zondag 11 u.: „Flying Clipper. Ahoy", a.l. Roxy, vandaag 14.30 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De laatste rit naar Santa Cruz", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Losgeslagen meis jes", 18 j. Studio, 14 en 20 u.: „La dolce vita", 18 j.; zondag 11 u.: „Uit Hollywoods Lachfa briek", a.l. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van werk van Aad de Haas. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 u. Tot 17 oktober. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur. Tot 10 okt.: „Boek en Papier" expositie van H. Voorn. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113)' Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 uur. Dinsdag gesloten. Expositie van werk van oude meesters. Tot 9 okto ber. Teylers Museum (Spaarne 16); Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag: van 13 tot 16 uur. Expositie van etsen van Rembrandt. MAANDAG 3 OKTOBER Heden geen filmvertoning in de bio scopen. ADVERTENTIE De Kanstanjeloot, Wüstelaan 32, Sant poort-Zuid, 19-21 u.: Expositie aquarellen en tekeningen van Henk Ames en Wil de Bie. Tot en met 9 oktober. DINSDAG 4 OKTOBER City, 20 u.: „Duivelse driften". Felison, Expositiezaal Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 19-21 uur: Frits Vanèn exposeert „Bewegingsmotieven"; de ten toonstelling duurt tot en met 9 oktober. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. De Kanstanjeloot, Wüstelaan 32, Sant poort-Zuid, 10-18 en 19-21 uur: Expositie aquarellen en tekeningen van Henk Ames en Wil de Bie. Tot en met 9 oktober. MAANDAG 3 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Stormloop zonder genade". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Afkeer" W.B. Theater, 20 uur: „Ontsnapt uit San Pablo". Stadskantoor: Expositie moderne re ligieuze kunst, geopend van 9-12.30 uur. 13.30-17.30 uur en 19-21.30 uur. DINSDAG 4 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Stormloop zonder genade". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Afkeer' Stadskantoor, Expositie moderne re ligieuze kunst, geopend van 9-12.30 uur, 13.30-17.30 uur en 19.30-21.30 uur. Minder Hagenaars. De bevolking van Den Haag neemt nog steeds af. De residentie telde op 1 juli van dit jaar 2992 zielen minder dan op 1 januari, waardoor het inwonertal daalde tot 589.860 (279.710 mannen en 310.141 vrouwen). De Chinese Volksrepubliek vierde za terdag haar zeventiende verjaardag. In de Chinese legatie aan de Haagse Adriaan Goekooplaan hield de tijdelijke zaakge lastigde, Shen Wei Liang 's avonds van zes tot acht uur een receptie. Er kwamen ruim 140 bezoekers. Depolitie hield geen gasten staande, controleerde geen papieren, bekeek geen gezichten en doorzocht geen auto's. Slechts de aantallen binnentredende gas ten werden door een vingeropstekende rechercheur doorgegeven aan een ijverig turvende agent in een politie-auto. Dat gebeurde uiteraard om later te kunnen vaststellen of er eventueel gasten waren weggegaan als binnengekomen. Want de acht Chinese lastechnici verblijven nog steeds zonder geldige verblijfsvergun ning in het legatiegebouw. Van Neder landse zijde bezochten de chef van de directie Kabinet en Protocol, tevens plaatsvervangend secretaris-generaal van het ministerie van Buitenlanlse Zaken, mr. W. J. G. baron Gevers, en de chef van de directie Oosten van dat ministe rie, mr. J. Rookmaker, de receptie. „Ter handhaving van de zo nodige een heid in de Boerenpartij, mede gelet op het verzoek van enkele leden van het hoofdbestuur om een nader beraad over de zuivering en democratisering van de Boerenpartij, acht de ingestelde noodraad het wenselijk haar beraad op te schorten tot .ia 7 oktober, vóór welke datum het hoofdbestuur van de Boerenpartij heeft toegezegd haar standpunt over de huidige moeilijkheden uiteen te zetten." Aldus luidt een communiqqé, dat de noodraad van de Boerenpartij na een be sloten vergadering heeft uitgegeven. De heer H. Hessel, die optreedt als woord voerder van de noodraad, wijst de moge lijkheid van een beraad met het hoofd bestuur van de Boerenpartij niet van de hand. "vwvwvwwwvwwvwvwvwwwwwywwvvww VWWWWVWVVWVWVVVWWVWWVWWVWWWWWVWA Het KNMI deelt mee: Het weer in West-Europa wordt nu in sterke mate beheerst door oceaanstorin gen. Een kleine, zaterdag boven de Britse eilanden gelegen storing nam in diepte toe en trekt nu langs de Noorse kust naar het noorden. Een andere storing bereikte zon dagochtend Bretagne. Zij werd voorafge gaan door een omvangrijk regengebied, dat grotendeels zondagmiddag Nederland passeerde. In een groot deel van het land viel meer dan 10 mm. regen. Een derde en zeer actieve depressie nadert nu de weste lijke ingang van hei Kanaal. Het bij deze depressie behorende frontensysteem zal in de komende nacht Nederland, voorafge gaan door regen, passeren. Achter dit front wordt met overwegend krachtige zuide lijke wind vochtige lucht aangevoerd waarin veel bewolking voorkomt. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum C temperaturen a g d c binnen- en buitenland I-C a £2 Den Helder zw. bew. ozo 16 11 Ypenburg motregen windst. 15 12 Vlissingen zw. bew. z 15 13 Eelde mist windst. 17 11 De Bilt geh. bew. zzo 17 13 Twente motregen zzw 19 14 Eindhoven regen zzw 18 14 Z.-Limburg li zw. bew. zzw 18 14 Helsinki motregen z 14 10 Stockholm regen 15 9 Oslo onbewolkt zzw 15 8 Kopenhagen zw. bew. zzw 16 13 Aberdeen licht bew. wnw 13 4 Londen regen ozo 14 9 Amsterdam geh. bew. windst. 16 12 Brussel zw. bew. z 15 Luxemburg regen zzw 18 14 Parijs zw. bew. zzw 17 17 Bordeaux zw. bew. zzo 24 18 Grenoble zw. bew. no 26 15 Nice zw. bew. n 22 17 Berlijn zw. bew. z 20 13 Frankfort regen z 21 15 München regen wzw 21 11 Zürich zw. bew. O 20 13 Genève zw. bew. windst. 22 12 Locarno zw. bew. windst. 18 13 Belgrado zw. bew. windst. 27 16 Athene zw. bew. windst. 23 Rome onbewolkt O 22 14 Barcelona licht bew. windst. 25 16 Madrid geh. bew. z 19 13 Mallorca licht be w. wzw 27 18 Lissabon geh. bew. zw 21 19 Dinsdag 4 oktober Zon op 6.45 uur; onder 18.12 uur. Maan op 19.57 uur; onder 12.03 uur. Maanstanden Laatste kwartier. 7 oktober 14.09 uur Nieuwe maan 14 oktober 4.52 uur Eerste kwartier.21 oktober 6.35 uur Volle maan 29 oktober 11.01 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 3 oktober Hoog water 5.32 uur en 17.46 uur. Laag water 1.32 uur en 13.37 uur. Dinsdag 4 oktober Hoog water 6.02 uur en 18.16 uur. Laag water 1.57 uur en 14.04 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2