Nieuw buurthuis De Loods in Velsen-N wordt zaterdag officieel geopend ^o/izig 11 r^J^erJicht..- „Gelderland" terug in IJmuiden na reis rond de wereld Mooie grote recreatiezaal met opklapbaar podium In de vishal en op zee MAANDAG 3 OKTOBER 1966 4 Kort nieuws Kerkelijk nieuws Geen spreekuur O 17.90 r>> 45.- 14.90 21.75 Brushed nylon zo donzig warm en toch zo fluks gewassen... Courtelle fleece zo donzig als een dekentje en tóch zo vlinderlicht en wasbaar... Allemaal donzigheid voor avond, nacht en ochtend - en allemaal ver rassend mild geprijsd bij Gerzon uw gastvrije modehuis! v Voor het Buurthuis „De Vinkenbaan", dat is gevestigd aan de Corverslaan 96 te Velsen-Noord wordt zaterdag, 8 okto ber een belangrijke dag wegens de ope ning van het nieuwe buurthuis aan de Coolvinckstraat, achter de Mélklaan. De heer H. de Boer, wethouder van onderwijs, sport en jeugdzaken, van Vel- sen, zal deze ooening om half elf ver richten, waarbij de Stichting Buurthuis werk Velsen-Noord dan kan bogen op een prachtig, gebouw, dat in de vorm van een loods is gebouwd met een scherpe kap. Niet alleen wegens de vorm van het fraaie gebouw, maar bovendien ook om dat het nieuwe buurthuis een begeleiding zal willen zijn voor de jeugd naar vol wassenheid heeft het stichtingsbestuur dit onderkomen voor de jeugd de toepasse lijke naam „De Loods" gegeven. Het fraaie gebouw bezit een grote re creatiezaal, waarin men een podium heeft gebouwd, dat in de nis ingebouwd, op klapbaar is. Daarnaast heeft deze zaal ruimte nog twee nissen, die kunnen die nen voor mogelijke kleedruimte. Opmer kelijk is, dat het zogenaamde dakbeschot, aangebracht op asbestplaten, uit gewoon wit ongeschilderd hout bestaat, wat trou wens in het gehele gebouw is gevolgd. Vanuit de grote zaal komt men in een ruime hal, die gesierd is met geglazuur de tegels, waarop de jeugd haar eigen visie van beeldende kunst heeft weerge geven. Deze tegels zijn in de ruime hal rondom aangebracht en geven de entree door de dubbele deuren een bijzonder cachet. Uitkomend in de grote zaal is een bar aangebracht, die directe verbinding heeft met een goed geoutilleerde keuken. Rechts naast de hoofdingang is een kan toor voor de leiding en daarnaast een spreekkamer. Een magazijnruimte is ver volgens de scheiding naar de huiskamer- jeugdsociëteit, waarop dan weer een bil jartkamer aansluit. Deze biljartruimte wordt ook opengesteld voor het gebruik door bejaarden, uiteraard op andere dan de avonduren. Aan de andere zijde van de ruime corridor bevindt zich een ruime „timmerwerkplaats" met een afgescheiden ruimte voor houtberging. Een tweede kamer aan de zuidzijde van het gebouw wordt ingericht als handen- arbeidlokaal voor het creeëren van teke ningen, pitrietwerk, leerbewerking en vormen van boetseerkunst. Tegenover de ingang van „De Loods" ligt een batterij toiletten, terwijl geheel ingebouwd de ruimte voor de centrale gasverwarming is ingebracht. De radiato ren van deze verwarming zijn in de grote zaal juist onder het grote ramenopper- vlak aangebracht, zodat de verwarming het meest effectief zal zijn en de jeugd hiervan in de zaal geen hinder ondervindt tijdens haar bezigheid. Architect ir. H. Spruit uit Santpoort heeft in zijn opdracht een mooie vormge ving kunnen vinden en het aannemersbe drijf Holleman en Zoon te Santpoort heeft binnen de kortste tijd deze archi tectonische vinding tot uitdrukking kun nen brengen. De opening van „De Loods" betekent niet, dat het buurthuis „De Vinkenbaan" aan de Corverslaan wordt gesloten. Dit is geenszins het geval, want ook hier blijft zo lang mogelijk het werken voor en met de jeugd doorgaan. De staf van het buurthuis met de he ren H. Smies, J. H. Husers, en de dames O. Mooyekind uit IJmuiden en de sta- gère A van Binsbergen uit Amersfoort, die nog veel werk heeft te verzetten, daar bij dapper geholpen door vrijwilligers, heeft voor de opening van „De Loods' voor de jeugd enkele aardige wedstrij den gearrangeerd. Het zijn een teken- en schilderwedstrijd en een verkleed -of uit beeldingswedstrijd. De opdracht is zelf een tekening of een schildering te maken uit eigen fantasie. De beoordeling van een en ander ge schiedt voordat de creaties van tekenen en schilderen vóór de opening in een ex positie worden ondergebracht. Het voor nemen is om vervolgens met alle deelne mers aan de wedstrijd een rondgang door Velsen-Noord te maken met medewerking van de drumband „Voorwaarts" uit IJmui den. Succes. Op het elfde internationaie film festival voor korte films in Cork is de korte speelfilm „Blauw licht" van Jef van der Heyden door de jury voor internationale filmsocieteiten als twee de film gekozen na de Amerikaanse kortefilm „Skaterdater". De jury gaf „Blauw Licht" een aanbeveling en deed de suggestie in het komende jaar een categorie short story films in te voe gen. Er waren ruim honderd inzendin gen op dit festival. «O*. Na een reis, die de bemanning in ruim zeven maanden tijds rond de wereld voerde, is de zeesleepboot „Gelderland" van n.v. Bureau Wijsmuller zondagavond in de thuishaven IJmuiden teruggekeerd. De reis werd gemaakt onder bevel van kapitein A. A. W. Christiaans uit IJmui den. De sleepboot vertrok eind januari uit IJmuiden om zonder sleep koers te zetten naar Charleston aan de Amerikaanse Oost kust. Op de reis naar deze haven werd door de „Gelderland" hulp verleend aan het met machineschade ronddrijvende Li banese vrachtschip „Nedi", dat naar de Azoren werd gesleept. Half maart begon voor de „Gelderland" de lange sleepreis met 12 pontons in Charleston. Deze pon tons waren in groepen van vier verenigd, zodat de „Gelderland" drie slepen met zich meevoerde via het Panama Kanaal en over de Stille Oceaan naar Camranh Bay in Vietnam, waar het transport na de 12.000 mijl lange reis begin juli aankwam. Een sleepreis van ruim 3 maanden werd daarmee afgesloten. Nadat nog een pon ton van Camranh Bay naar Thailand ge sleept was, zette de „Gelderland" via Sin gapore koers naar Kaapstad .om daar de 6000 mijl lange sleepreis met 3 voor de sloop bestemde walvisjagers naar Santan der in Spanje te beginnen. Deze sleepreis werd van half augustus tot eind septem ber ondernomen. Van Santander ging het vervolgens naar St. Nazaire om een pomp station naar Vlaardingen te slepen, waar het transport in het afgelopen weekeinde binnenliep. Van Vlaardingen naar IJmui den was nog maar een korte afstand, zo dat de „Gelderland" zondagavond aan de sleepbootsteiger aan het Sluisplein kon af meren. De „Gelderland" vertrek1 deze week weer uit IJmuiden voor nieuwe sleeprei zen. Op de brug staat dan kapitein T. van Oosten uit IJmuiden. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Krommenie P C. Schoo- nenboom te Ammerstol; - te Baflo-den Andel (toez.) L. Luteijn (pred. v. buiten- gew. werkz.heden) te Emmen; - te Hil versum (wijkgem. Bethelkerk) C. v. d. Steen te Schiedam; - te Steenwijk (vac. J. de Olde) W. F. Kuil te 't Woudt. Bedankt voor Arnhem (wijkgem. Zuid.) J. C. Remeijn te Santpoort; - voor Krab- bendijke (toez.) B. Martel kand. te Zaan dam. Geref. Kerken Beroepen te Pernis S. D. Lankhuiijzen te Naaldwijk; - te Assen P. v. Oosterhoudt te Beekbergen; - te De Krim A. v. Zuy- len te Exmorra. Aangenomen naar Abcoude H. Kuyk kand. te Amsterdam, die bedankte voor Tuindorp-Oostzaan en voor Rottevalle. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Bedankt voor London en Wattford (On tario, Canada) D. de Jong te Brampton (Ont. Canada) (voorheen pred. te Mid- delstum.) Aangenomen naar Harlingen M. Ham ming te Den Helder naar Helmond W. A. Jelsma te Lochem. Bedankt voor Nieuwleusden F. Dijkstra te Hijum-Finkum. Bedankt voor Bodegraven, Dokkum, Heerde, Klundert en voor Wierden C. v. d. Woude te Dronrijp. Aanvoer van maandag In IJmuiden zijn maandagmorgen door 74 vaartuigen aangevoerd: 9860 kisten vis, 80.000 kilogram tong en 820 stijve kabel jauwen. Bij de aanvoer waren: 2220 kis ten schelvis, 1550 wijting, 190 gul en ka beljauw, 1050 kleine gul, 190 koolvis, 120 haring, 1300 kleine kisten haring, 420 makreel, 560 kleine kisten makreel, 1850 schol, 85 tarbot en 585 varia. Prijzen van maandag Per kilogram, in guldens: heilbot 6.70- 6.20, tarbot 6.10-5.70, grote tong 6.86-6.46, grootmiddel tong 6.59-6.19, kleinmiddel tong 2.51-2.36, tong een 2.64-2.37 tong twee 2.44-2.16. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 140- 116, middel kabeljauw 132-110. grote kool- vis 116-104, middel koolvis 82-78, grote leng 86-84. Per tien stuks: grote kabeljauw 102-86, middel kabeljauw 54-43. Per hoop: rog 80-43. Per stuk: kreeft 20. Per 50 kilogram: grote schelvis 63-58, middel schelvis 55-43, kleinmiddel schel vis 51-29, schelvis een 44-21, schelvis twee 45-15, kabeljauw een 60-42, kabel jauw twee 46-42, kabeljauw drie 28-15. gro te en middel schol 72-61, kleinmiddel en schol een 68-64, schol twee 46-38, schol drie 38-20, poontjes 27, haai 42-39, gestripte wijting 22-15, dichte wijting 16-13 makreel 25-20, tarbot 230-92, griet 140-80, tongschar 80-52, lfoolvis een 35-30. koolvis twee 26- 21, baars 30. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit 500 kisten schelvis, 400 wijting, 650 gul en kabeljauw, 50 koolvis, 700 kleine kisten haring, 2000 makreel, 1500 kleine kisten makreel 80 schol, 150 varia, 300 stijve kabeljauwen, 3000 kilo gram tong. Katwijk kantjes haring. Prijzen: volle haring 75- 88.60; steurharing 57.50-69.60. De heer W. Vessies, wethouder voor openbare werken in Be verwijk houdt dinsdag geen spreeekuur; woensdag zal hij van half elf af spreekuur houden. EXAMEN Leiden. Doctoraal klassieke taal- en letterkunde A. M. E. Th. Vreeburg (Noord - wijkerhout). Utrecht. Doctoraal notariaat: J. A M. Mulder (Den Bosch), W. A. Koudijs (Den Bosch), C. J. J. M. Clercx (Bilthoven). Doctoraal pedagogiek: J. C. W. van 't Hoff (Huis ter Heide), P. ,T. Jansen (Gen- dringen). Doctoraal wiskunde: L. den Braber (Breukelen), A. van Gils (Apel doorn), H. Jansen (Gouda). Doctoraal natuurkunde: W. van Dijk (Utrecht). Doctoraal scheikunde: mej. J. G. C. M. van de Rijdt (St. Michielsgestel), W. Ha- gens (Arnhem), K. B. de Roos (Zutphen). Doctoraal geologie: F. Bos (Rotterdam), P. F. Mannot (Utrecht). Doctoraal biolo gie: J. Atema (Oosterbeek), L. H. J. Meijs (Utrecht). Doctoraal psychologie: mej. J. Hellendoorn (Hilversum), mej. E. van Soelen (Bilthoven), mevrouw E. M. J. Wils-Te Riele (Groesbeek), mej. E. T. van der Wind (Alphen aan de Rijn), J. M. A. van der Linden (Woudenberg), F. J. van der Linden (Delft), B. Masten broek (Tilburg), J. C. Muller (Lekker- kerk), D. E. van Nouhuys (Tiel), J. K. Oosthoek (Rotterdam), I. R. Ton (Utrecht), P. Veen (cum laude) (Arn hem), P. Vroegop (Voorburg), J. A. W. M. Weynen (cum laude) (Utrecht), W. M. van Woerden (Middelburg). Amsterdam (Gem. Un.). Kandidaats economie: J. S. Pieters (Haarlem), J. M. de Jong (Heemstede). Doctoraal theologie met lof: J. C. Vermeulen (Amsterdam). Nijmegen. Artsexamen: Th. J. Ch. F. Boumans (Heerlen), M. F. G. PJaan (Nij megen). Doctoraalexamen sociologie: H. J. A. Dings (Nijmegen), Th. J. Hübens (Grathem), J. I. Boekelman (Venlo), L. A Welters (Schiedam). Doctoraalexamen Germaanse taal- en letterkunde (Engels): H. J. K. M. Heinen (Aubach). Leiden. De heer G. H. Schokker, ge boren te Batavia en thans wonende te Leiden, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der letteren op proefschrift ge titeld: „The padataditaka of ryamilaka (a text-critical edition part 1)". De pro motor was prof. dr. F. B. J. Kuiper. De heer M. P. Hennink, geboren te Brammen in 1930 en thans wonende te Leiderdorp, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der geneeskunde op proef schrift getiteld: „Borstvoeding (een on derzoek te Leiden naar enkele sociaal geneeskundige aspecten met betrekking tot de borstvoeding)". De promotor was prof. dr. P. Muntendam. De heer A Tinkelenberg, geboren te Haarlem in 1940 en thans wonende te Oegstgeest, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit, der wiskunde en natuur wetenschappen op proefschrift getiteld: „Thermolyse van esters (het mechanisme van de b-cis-eliminering"). De promotor was prof. dr. E. C. Kooyman. Amsterdam (Gem. Un.). De heer G. B. Snow uit Amsterdam is gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op een proef schrift getiteld „Intra-arteriële infusie met cytotoxica bij maligne tumoren speciaal in het stroomgebied van de arteria carotis ex terna". Promotor was prof. dr. L. B. W. Jongkees. Eveneens tot doctor in de ge neeskunde promoveerde de heer M. N. W Butter uit Amsterdam op een proefschrift getiteld „Streptokokken van groep A en van groep B bij nul jarigen, een epidemio logisch onderzoek" .Promotor was prof. dr. A. Ch. Ruys. Wageningen. Kandidaats agrarische so ciologie van niet-Westerse gebieden: mej. D. C. E. van Wij"k (Haarlem). Utrecht. De heer J. Ponstein uit Bussum is gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op een proef schrift getiteld: „Matrices in graph and network theory". Promotor was prof. dr. H. Freudenthal. s Brushed nylon \G'< - -v'-M A 7 Courtelle 39.75 Courtelle Brushed Brushed nylon Peignoirs en dusters in Courtelle, met satijn gepaspeld. Brushed nylon nachtgoed met kant-en-plissé - in rose, bleu Duster in azuur, bleu, rose en cerise, maten 40-48 39.75 en aqua, maten 42-48. Nachthemd 17.90 Pyjama 21.75 Peignoir in azuur, cerise en bleu, maten 42-48 45.- Bedjasje 14.90 uw Modehuls

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4