Michels maakt vanavond pas opstelling van Ajax bekend schut PINOCCHIO schut •A JUNHRSV Alliance startte met twee nederlagen in volleybalstrijd Schakers starten deze week met landelijke competitie Verkeerschaos bij het bericht „Baltimore Orioles kampioen Verenigde Staten in wereldkampioenschap ban van honkbal GEEN SCHORSING VAN KEIZER VERWACHT BESLISSINGSWEDSTRIJD IN PARIJS GEPLAND ISTANBUL Sybrands op tweede plaats Oranjeteam boekte zege op Italië Dames van VCIJ begonnen goed Voetballers voor 10 jaar geschorst India ronde verder in Davis Cup-strijd TOG begon goed in overgangsklasse Jolly Jinks S op Duindigt zonder grote concurrentie DINSDAG 4 OKTOBER 1966 1l MAAK UW KINDEREN GELUKKIG, GEEF HEN SCHOENEN Scholte naar Japan Damtitel Noord-Holland Basketbal dames over 'n béste geiser gesproken...! DWS en DOS lootten tegen Engelse „jaarbeursteams" Liedholm wellicht nieuwe trainer Italiaans elftal ADVERTENTIE (Van een speciale verslaggever") „Welkom in Turkye". Dat staat in vier talen en met letters van hetzelf de goud dat van de torens van de minaretten schittert in de zon, op het hoofdgebouw van het vliegveld Yesil- koy in Istanboel. Twee jaar geleden lazen de voetballers van DWS deze groet, toen zij de machine verlieten die hen naar de boeiende havenstad aan de Bosporus had gebracht voor een tweede wedstrijd in het toernooi om de Europa Cup voor landskam pioenen. Het bleken slechts vergulde woorden, want het welkom dat de toenmalige Nederlandse kampioens club wachtte, was allesbehalve ple zierig. DWS kwam naar Istanboel met een voorsprong van twee doel punten, verkregen in een wedstrijd die als een ware veldslag eindigde. Tegenstander was toen Fenerbahce, dat in Amsterdam met 3-1 verloor. De return wedstrijd in het Mithat Pasa-sta- dion overtrof het eerste duel in alle op zichten. Honderden politiemannen stonden rond de lijnen, toen beide clubs het veld betraden, nadat de 50.000 opgezweepte toeschouwers al meer dan een uur tevo ren een ongelooflijke hoeveelheid geluid had geproduceerd. Maar hoewel de DWS- ers de adem stokte in de keel en hoewel elke poging die zij ondernamen om de bal te spelen met honend geloei werd be geleid, zagen zij kans overeind te blij ven en nog met 1-0 te zegevieren ook. En nu, twee jaar later, schijnt de ge- «chiedenis zich te herhalen. Wederom ont moet onze vertegenwoordiger in de strijd om de Europese beker de kampioen van Turkije, wederom is het een club uit Amsterdam na DWS nu Ajax die voor deze zware opgave staat en wederom begint die club, Ajax dus, dit tweede treffen met een voorsprong van twee doelpunten. De vijftien spelers behalve de elf van vorige week maken Prins, Hulshof, De Wolf en Boomgaard deel uit van de ADVERTENTIE GROTE HOUTSTRAAT 153. (t.o. Proveniershuis) Fil. te Amsterdam, Amstelveen, Hil versum en Bussum. equipe reisden voor het eerst in nieu we kledij. Zaterdag, voor de uitwedstrijd tegen Sittardia, waren zij nog gestoken in het bekende zwarte colbert, gesierd met het traditionele Ajax-wapen, nu, voor deze buitenlandse trip, droegen zij een matrode blazer, grijze pantalon en zwartwollen stropdas. Op de borst een blokje rood-wit gevat in een goudgestik- te lauwerkrans. De reis naar Turkije, ge maakt in gezelschap van enkele tiental len supporters, verliep bijzonder rustig. Vandaag komen nog enkele charter- vliegtuigen met aanhangers van Ajax naar Istanboel en binnen 24 uur zal men dan weten of de club er volgende week donderdag „bij" zal zijn, wanneer in Florence de loting voor de achtste fina les plaats heeft. De mogelijkheid van een beslissingswedstrijd is natuurlijk ook nog zeer wel aanwezig. Die zou dan woens dag 12 oktober in Parijs worden gespeeld. Tenzij, ja tenzij Ajax woensdag met meer dan 2 doelpunten verschil verliest. Maar daarin geloven eigenlijk alleen de Turken. Ondanks het feit dat Besiktas eigenlijk pas na Fenerbahce en het ook reeds voor de Europa-cup gespeeld hebbende Galatasary, de derde club van het land bestaat er voor de prestaties van B. J. K. wel degelijk veel belangstelling. ,Als Besiktas goed voetbal speelt en dat kan dit elftal ondanks de vertoning in Amsterdam, dan heeft het een zeer reële kans op zijn minst van Ajax te winnen. Dat is de mening van velen onzer Turk se collega's. Het voordeel op eigen ter rein en voor eigen publiek te spelen is daarbij zeer belangrijk, zo zeggen zij voorts. „Ajax heeft in de thuiswedstrijd goed gevoetbald, maar beido doelpunten waren geluksgoals en dat is toch wel veelzeggend. Men had in Nederland im mers vijf of zes treffers van Ajax ver wacht." Zo stond het in de verslagen van vorige week woensdag. Twee van de spelers van Besiktas maakten zaterdag deel uit van het natio nale elftal van Turkije, dat tegen Polen uitkwam. Het waren rechtsbuiten Fethi en Sanli, volgens de opstelling van Am sterdam daar in de „2" opererend. Laatst genoemde maakte tegen Polen het win nende doelpunt. Volgende week is West Duitsland in Ankara tegenstander van de Turkse nationale ploeg. Tegen Sittardia bezette Ko Prins, die enkele dagen eerder gepasseerd was, bi. Ajax de halfplaats van Henk Groot, maar trainer Rinus Michels wacht met het be kend maken van het team „ook aan de jongens zelf" tot dinsdagavond Ajax (in gloednieuwe kostuums) vloog in vijf uur over naar Istan boel. „Het gaat maar om een of twee plaat sen", deelde hij gisteravond kort na aan komst in het majestueuze Hilton-hotel mee. „Daarbij speelt ook de opstelling van Besiktas, die ik dan hoop te kennen, een rol. En verder natuurlijk de instel ling van bepaalde spelers, zoals ik die in deze dagen kan waarnemen." Michels verwachtte niet dat de strafcommissie van de KNVB nog voor woensdagmiddag een beslissing zal nemen inzake Keizer, die zaterdag een officiële waarschuwing kreeg van scheidsrechter Van der Veer, „Maar uitgesloten is het natuurlijk niet, En voorts ondervindt Soetekouw wat hin der van een oude, zij het lichte buikbles sure, waarvoor hij zondag nog door club arts dr. Rolink is behandeld." Ajax, dat een eigen kok meebracht, de Amsterdammer Walter, zal dinsdag twee keer terrein verkennen om de voor dit land ongekend weelderig groene grasmat een tapijt, en dan een Turks, zegt men hier van het nieuwe stadion van Gala tasary, dat in tegenstelling met de oude zanderige Mithat Pasa-piste, niet over een lichtinstallatie beschikt. Vanmiddag traint Ajax op het uur waarop woensdag de wedstrijd wordt ge speeld, wat vooral van belang is ten aan zien van de op dat tijdstip heersende weersomstandigheden. In Istanboel steeg de temperatuur de laatste dagen geregeld tot 25 a 30 graden Celcius, waarbij een warme wind voor een ietwat drukkende atmosfeer zorgde. En dat is natuurlijk duidelijk in het voordeel van het condi tioneel toch al sterkere Besiktas- Belang rijker is evenwel of Ajax er woensdag in slaagt, de druk waaronder de grote strijd zich zal afspelen, te weerstaan „die gekkenboel een half uur kan opvan gen," zoals trainer Michels zegt. De Japanse reis van Henk Scholte gaat door. De Eindhovense biljartcrack zou reeds in het voorjaar naar het land van de rijzende zon vertrekken om daar een aantal demonstraties te geven. Door ziek te van een vooraanstaand Japans be stuurslid ging dat toen niet door. Nu vertrekt Scholte op 27 oktober van Schip hol. (Van onze dammedewerker) Door enkel onverwachte uitslagen in het toernooi om het persoonlijk damkam pioenschap van Noordholland hebben zich het afgelopen weekeinde nogal wat wij zigingen voltrokken in de ranglijst. W. de Jong zakte van een gedeelde eerste plaats naar een gedeelde vierde plaats en Ton Sybrands, verleden week nog op een ge deelde zesde plaats gerangschikt, bereik te via 2 winstpartijen een gedeelde twee de plaats. (Sybrands verscheen met kort geknipt haar en mag nu weer naar school toe). Alleen W. v.d. Sluis handhaafde zijn gunstige leiderspositie door in de zevende ronde overtuigend te zegevieren over J. Grooteman. Sybrands gaf J. Verhey weinig gelegenheid tot positiespel. Hij dwong zijn tegenstander een gecompli ceerd speltype op dat resulteerde in winst voor Sybrands. J. de Ruiter leverde een even fraaie als verrassende prestatie door W. de Jong te kloppen. V. Morseld, die ondanks zijn goede spel tot nu toe wei nig succes oogstte, heeft blijkbaar de juiste weg gevonden getuige zijn over winning op Ch- Schelfaut. J. H. Beeke verstevigde zijn kansen met een zege op W. Veenstra en P. van Heerde versloeg B Dukel. In de achtste ronde ging de belang stelling uit naar het treffen van Ton Sybrands en W. de Jong. Het werd een boeiende krachtmeting, waaruit Sybrands als overwinnaar naar voren trad. V. Mor seld gesterkt door zijn winst in de zeven de ronde dwong ook J. de Ruiter tot over gave. B. Dukel kwam met J. de Boer remise overeen, een resultaat dat ook tot stand kwam tussen W. v.d. Sluis en J. H. Beeke. P. v. Heerde versloeg J Grooteman. In verband met een aan R. Palmer overkomen licht ongeval moes ten zijn partijen tegen J de Boer en Verhey worden uitgesteld. Met 12 uit 8 heeft W. v.d. Sluis voor de derde keer alleen de leiding in han den. J. H. Beeke en T. Sybrands bedrei gen hem met elk 10 uit 8. Tijdens het Europees basketbalkampi oenschap voor dames, dat in Bulgarije wordt gehouden, heeft Nederland gisteren op de tweede dag een 48-45 zege behaald op Italië. Bij de rust stonden de Neder landse dames reeds met 23-18 voor. De uitslagen van de overige wedstrijden luiden: BulgarijeWest-Duitsland 75-30, RuslandHongarije 78-33, Joegoslavië Frankrijk 74-60, RoemeniëPolen 66-64 Tsj echoslowakij eOost-Duitsland 69-54. Rusland en Roemenië hebben met ieder 4 punten de leiding. Nederland staat met Polen op de derde plaats. Verrassende mogelijkheden met Junkers badgeisers. En: verrassend véél! Betrouwbaar, regelbaar, vlug, véél warm water. En wat een naamJunkers 1 (met 86 jaar ervaring in keuken geisers, badgeisers, cv-geisers, geisers, geisers, geisers...) (Van onze volleybalmedewerker) Gisteravond is in het Krelagehuis in Haarlem de omvangrijke volleybalcompe titie gestart. Het was een bijzonder en thousiast begin, waarbij de verwachting dat vooral de strijd in de afdelingseer- steklasse bij de heren, waar medio de competitie de eerste zeven ploegen van de laatste zeven op de ranglijst worden gescheiden, uitermate fel en spannend zal zijn, al direct werd bevestigd. De teams van Alliance, spelend in de overgangs klasse, openden met twee nederlagen. De heren verloren van het debuterende Cp>- tricumse Smash in een aantrekkelijke partij, de dames verspeelden de punten aan de reserveploeg van eredivisie-club Armada. Woensdagavond speelt hoofd klasser HVS tegen het veelbelovende hoofdstedelijke Zeemeeuwen. Alliance speelde tegen Smash in het veld zeer verdienstelijk, maar faalde voor het net, door gebrek aan een harde aan val, volkomen. Soms kwam André Vet tot een goede klap, doch hij kon de afwezi ge hoofdaanvaller Marian Roubal niet doen vergeten. Voor de HVS'er Han van Beers, die als trainer de eerste teams van Alliance onder zijn hoede heeft ge kregen, ligt hier een ruime taak. Allian ce maakte aanhoudend gebruik van de zachte tactische aanval, doch deze heeft slechts waarde als variatie op harde sla gen. De gasten die hard werkten voor hun overwinning zegevierden onbedreigd met driemaal 15-9. Bleven de Alliance-heren voor het net onder de maat, voor de dames van Al liance zal de aanval het gehele seizoen wel een voortdurende zorg blijven. De Haarlemse dames deden technisch wei nig voor hun tegenstandsters onder, toon den zich zoms zeer taaie verdedigsters maar misten de stootkracht om voor de reserveploeg van Armada een bedreiging te vormen. Alleen in de tweede set raak te,, Armada even aangeslagen toen Ma rijke Bartels haar smashes door haar oud-clubgenoten steeds weer gekeerd zag (Van onze schaakmedewerker) De eerste ronde van de bondscompetitie van de KNSB begint officieel zaterdag 8 oktober. Rotterdam staat in de hoofd klasse voor de lastige taak de titel te ver dedigen. Vooral het hoofdstedelijk twee tal VAS en ASC zal niets nalaten de ere kroon weer naar Amsterdam te brengen. Mogelijk dat ook Philidor (Leeuwarden) en Utrecht een vinger in de pap kunnen krijgen. De nieuwelingen Unitas (Gro ningen) en Philidor (Leiden) zullen met ASV (Arnhem) gaan strijden tegen de degradatie. 99 (Van onze sportredactie) De afdeling Dordrecht van de KNVB heeft twee spelers een lid van Har- dinxveld en een van ODS voor 10 jaar geschorst. Zij hebben zich vorige week zondag in respectievelijk de wedstrijden DFC 5Hardinxveld en Emma 6ODS 7 schuldig gemaakt aan het slaan van de scheidsrechter. In Zürich is maandag de loting ver richt voor de tweede ronde van het toer nooi cm de Europese voetbalbeker voor jaarbeurssteden. Het Amsterdamse DWS, dat voor de eerste ronde vrijlootte, komt uit tegen Leeds United. Ook het Utrecht se DOS, dat in de eerste ronde FC Bazel uitschakelde, lootte een Engelse tegen stander: West Bromwich Albion. Zowel DOS als DWS spelen de eerste wedstrijd in Engeland. Alle wedstrijden voor de tweede ronde moeten vóór 3 november zijn gespeeld. De Italiaanse voetbalbond zoekt een nieuwe trainer voor de vroegere coach van het nationale team Edmondo Fabbri. De meeste kans op deze belangrijke post heeft de Zweed Nils Liedholm, de man die jarenlang voor AC Milano speelde en na afloop van zijn actieve periode tech nisch directeur van deze vereniging was. (Van onze honkbalmedewerker) Het einde van het Amerikaanse honkbal seizoen is in zicht. De best betaalde profs zijn aan het einde gekomen van hun lan ge seizoen dat reeds in februari startte. De hoogste 2 prof-afdelingen in de Ver enigde Staten zijn rond met hun competi tie die voor iedere club 162 wedstrijden betekent. Er rest nog slechts een eve nement: de World Series! De wedstrijd tussen de kampioenen van de American League en de National League. Een heet gevecht om het officieuze wereldkam pioenschap honkbal voor professionals, dat in maximaal zeven wedstrijden wordt be slist. Een strijd waarin het gaat niet om de eer maar om de harde dollars: winnen of verliezen betekent een verschil van meer dan 3500 dollars, dollars die de spelers in het winterseizoen best kunnen gebruiken. Want de meeste honkbalprofs verdienen alleen maar met honkbal. Som migen gaan 's winters in Zuid-Amerika spelen om wat bij te verdienen, maar de kenners zeggen dat dit ten koste gaat van de duur van de carrière van een speler, zodat velen ervan afzien. Tot februari, wanneer de grote clubs hun trainingskam pen weer gaan openen in het zuiden van de V.S., moeten de honkbalprofs zich be helpen. Daarom zal het er weer heet toegaan tijdens de World Series. In de eerste we ken van oktober beheerst dit honkbalge- beuren het openbare leven in de V.S. En kele weken geleden, toen in Baltimore be kend werd dat de Orioles via een over winning het kampioenschap van de Ame rican League hadden behaald en dus in de W.S. konden spelen, verlieten honder- Koufax (salaris 130.000 dollars). den automobilisten hun auto's die zij ge woon op de rijbaan achter lieten, om bij het dichtstbijzijnde kantoor plaatsen te re serveren voor de eerste WS sinds 1953 in Baltimore. Gevolg: een verkeerschaos die ruim twee uur duurde. Ook in New York zullen de verkeersagenten het verkeer weer regelen met een draagbare radio in de hand. In de haven zullen de dokwer kers bij toerbeurt aan de radio zitten om hun collega's steeds weer gegevens over het wedstrijdverloop toe te schreeuwen. Weliswaar is de tegenstander van Balti more niet een ploeg uit New York, maar de Los Angeles Dodgers die na harde strijd met de Giants en Pirates het kam pioenschap van de National League voor de tweede achtereenvolgende maai in de wacht sleepten. Bovendien zijn de Dodgers de huidige wereldkampioenen. Dat er ook in New York grote belangstelling voor de Dodgers bestaat, is te begrijpen als men weet dat de Dodgers negen jaar geleden uit Brooklyn zijn verhuisd om de concur rentie van de New York Yankees te ont lopen. Nog steeds echter hebben de Dod gers veel fans in New York. Ook in Los Angeles mogen de Dodgers echter niet over belangstelling klagen: met nog 15 thuiswedstrijden te spelen bedroeg het be zoekersaantal dit seizoen reeds meer dan twee miljoen. De Dodgers bezitten in werper Sandy Koufax de grootste troef. Deze lefthander kwam in het voorjaar in het nieuws door samen met zijn collega Don Drysdale een keihard gevecht te leveren met zijn werk gevers. Er kwam zelfs een advocaat agn te pas: de werpers wonnen en hoe Koufax toucheert 130.000 en Drysdale 100.000 dollars. Woensdag begint de eerste wedstrijd in Baltimore, waar donderdag ook gespeeld zal worden. Vrijdag reizen de ploegen naar de Westkust om daar za terdag, zondag en zonodig maandag te spelen. De ploeg die vier wedstrijden wint. is kampioen. Indien dan nog geen beslissing is ver kregen, verplaatst de strijd zich weer naar Baltimore, waar woensdag en don derdag gespeeld zal worden. De bedragen die de spelers aan deze WS verdienen, worden vastgesteld over de recettes van de eerste vier wedstrijden, zodat er niet gemarchandeerd kan worden. In de eerste klasse A mag een strijd om het kampioenschap worden verwacht tussen DD (Den Haag) en LSG (Leiden) Charlois (Rotterdam) moet groot kans hebber worden geacht in de eerste klasse B. In de tweede klasse B komen Het Oos ten (Haarlem) en Kijk Uit (IJmuiden) uit. Vooral Het Oosten moet met nog steeds K. Langeweg aan het eerste bord in staat worden geacht een grote rol te spelen. Vermoedelijk zal HSG (Hilver sum) de belangrijkste rivaal zijn. En juist de eerste ronde ontmoeten beide ploegen elkaar in Hilversum. Het lijkt niet on waarschijnlijk dat hier nu een beslissend gevecht zal worden geleverd. Het Oosten komt met de volgende spelers uit: J. Bon- kenburg; R. Faase; S. Herfst; C. Hovingh; J. J. van Kampen; K. Langeweg; H. Luu- ring; F. O. van Maanen; C. J. Slagter en J. Wolff. Het pas gepromoveerde Kijk Uit krijgt het dit seizoen moeilijk. De ploeg zal on getwijfeld enthousiast ten strijde trekken maar zal zich al gelukkig weten wanneer het zich kan handhaven. In Utrecht moet bij Utrecht 2 heel hard worden aangepakt om wellicht de halve winst te kunnen op eisen. Dat zullen dan de volgende spelers moeten doen: ir: J Boekhuis; J. Blok; C. J. Gordijn; Th. Hölscher; Tj. de Jong; A. van Maanen; K. Maas; drs. K. J. Schel haas; F. J. Walda en ir. A. Zwemstra. In dezelfde afdeling wordt gespeeld de wedstrijd DD 2-RLAC. De ontmoeting VVV-ASC 2 werd zaterdag reeds vooruit gespeeld in verband met festiviteiten op 8 oktober in Alkmaar. Bij de stand 5-4 voor WV zal de laatste partij (gunstig voor ASC 2) de beslissing brengen. In afdeling C komt VHS uit. De Haar lemse vereniging maakt dit seizoen een fraaie kans de titel te veroveren. Het Westen Regina (Rotterdam) waartegen de eerste strijd zal plaats hebben en RSC (Den Haag) zijn echter niet te onderschat ten tegenstanders. Met de volgende spe lers trekt men zaterdag naar. Rotterdam: J. Blokker; P. Brommer; P. A. van Driel; H. Eiserman; R. Mol; W. Nijdam; F. A. Spinhoven; K. Steijn; A. C. v. d. Tak en G. B. v. d. Velde. De andere wedstrijden in deze afdeling zijn De Dom-Stukken en Schijven; M. Euwe/Morphy De Pion en RSC Westerkwartier. In alle duels zijn de thuisclubs favoriet. en Armada tweemaal naar een time-out moest grijpen om de opmars van Allian ce te stuiten. Alliance reduceerde toen van 6-12 tot 11-12 en van 12-14 tot 13-14. Armada beslechtte de strijd ten slotte met 15-8, 16-14 en 15-4. In de afdelingscompetitie haalden die Raeckse 2 en HSVC een redelijk niveau. Zij deelden de punten met (die R.-HSVC) 15-17, 15-11, 15-11 en 6-15. PWN, dat ge heel op oudere krachten teert, werd ver rast door een sterk verjongd HBC, dat de vertegenwoordigers van de provincia le waterleiding voor een 2-0 achterstand plaatste. Met veel moeite konden de PWN'ers een gelijkspel bewerkstelligen; 11-15, 3-15, 15-12 en 15-12. Bij de dames startte Velox met een verrassende zege op OVRA dat met 7-15, 15-4, 15-7 en 15-1 een duidelijke nederlaag kreeg te slik ken. Het IJmuidense VCIJ bewees met vernietigende cijfers (15-2, 15-3 en 15-4) dat De Blinkert beter voor de tweede klasse had kunnen inschrijven. De groen- witten hebben de laatste jaren te veel speelsters zien vertrekken. Woensdagavond om acht uur speelt HVS in het Krelagehuis in Haarlem te gen het hoofdstedelijke Zeemeeuwen. De Amsterdammers die al geruime tijd ge traind worden door Hans Maas, die als speler en trainer HVS heeft verlaten, be schikken over een jeugdige ploeg waar van veel verwacht wordt. De reserve-da mes van die Raeckse debuteren in de overgangsklasse tegen het Katwijkse KVC. Het programma voor woensdag luidt; Heren, hoofdklasse; HVS-Zeemeeuwen (aanv. 20.00 uur). Afdeling Haarlem, eer ste klasse; HVS- 3-HVS 2 (aanv. 19.00 uur) VCM-FES (aanv. 21.00 uur)., tweede klasse; OVRA 4-PSCB, PSVH-OVRA 3, Alliance 3-WIK, derde klasse; WIK 2-FES 2, vierde klasse; PSVH 2-FES 3, Gios 3- PWN 2. Dames, overgangsklasse; die Raeckse 2- KVC (aanv. 20.00 uur), Afdeling Haar lem, eerste klasse; Gios-HBC (aanv. 21.00 uur), JBS-die Raeckse 2 (aanv. 19.45 uur), tweede klasse; Alliance 2-PSVH, derde klasse; OVRA 2-Gios 2, vierde klas se; FES 2-die Raeckse 6, VCIJ 3-OVRA 3, junioren: JBS-OVRA, Alliance-DSS, die Raeckse-VCM. De uitslagen van de gisteravond ge speelde wedstrijden luidden; Heren, vovergansklasse; Alliance-Smash 0-3, Afdeling Haarlem, eerste klasse; die Raeckse 2-HSVC 2-2, PWN-HBC 2-2, twee de klasse; HSVC 2-DSS 3-1, Triumph- HSVC 2 2-2, derde klasse; OVRA 5-Ra- piditas 0-3, die Raeckse 3-Ruys 2-2, VCIJ- HVS 4 0-3, Velox-Gios 2 1-3. Dames, overgangsklasse: Alliance-Arma da 2 0-3, Vesmia 1 tegen 2 3-0, eerste klas se; Velox-OVRA 3-1, VCIJ-de Blinkert 3-0, tweede klasse; DSS 2-HBC 2 3-0, DSS- die Raeckse 4 1-3, PWN-OSS 0-3, vierde klasse; DSS 4-VCM 2 1-3, OVRA 4-WIK 2 3-0, Triumph 2-Gios 3 3-1, WIK-de Ge zellen 1-3. Door een 4-1 zege over Japan is India winnaar geworden van de Aziatische zo ne van het toernooi om de Davis Cup India ontmoet nu West-Duitsland, winnaar van de Europese zone in de halve fina les. De andere halve finale zal gaan tussen Brazilië en de Verenigde Staten. De winnaar van de finale heeft het recht verkregen tegen de houder van de Davis Cup Australië uit te komen. WIELRENNEN. De Duitser Rudolph tweede bij de wereldkampioenschappen, heeft zondag in Dortmund een stayerwed strijd over drie manches gewonnen. Oud kerk werd tweede, De Loof derde. (Van onze tafeltennismedewerker) TOG is zijn bestaan in de overgangs klasse van de tafeltenniscompetitie uit stekend begonnen. De Haarlemmers haalden met 7—3 bij Gossima 2 de volle winst weg. Duits, v. Abbevé en Harm Huidekoper wonnen allen twee maal, ter wijl het dubbelspel voor het zevende punt zorgde. Prowano was in Volendam min der gelukkig bij de reserves van Victo ry '55. Dit kwam voornamelijk door Vis ser, die nauwelijks getraind aan deze zware wedstrijd begon. Hij verloor al zijn partijen en bezorgde zijn ploeg aldus de nederlaag. Schoof deed prachtig werk met drie punten en v. d. Dries won één maal. Togido stelde in Hilversum nogal teleur tegen Quick en verloor met 82. Uitslagen F 1 Gossima 2TOG 3 37, Salamanders21 Up 46, G 1 DTS WOC 3 7—3, Victory '55 2—Prowano 6—4, G 2 BloemenlustDito 19, QuickTo gido 82. Programma 8-10: TOGSalamanders 18.30 Badhuisstr. Prowano en Togido vrij. (Van onze paardesportmedewerker) De Derby-winnaar Joily Jinks S. kan woens dagmiddag het Van Tuyll van Serooskerken Me moriaal beschouwen als een trainingsrit. Vol komen gedeclasseerd behoeft niemand van zijn rivalen ook maar een enkele illusie te koesteren. Van een beter gehalte is de Veefonds-prijs, waarin een twaalftal volbloeds over 2500 meter tegen elkaar van leer zullen trekken. De tips: DUINDIGT, woensdag 5 oktober DRAVERIJEN 1. Moquette-prijs: 1. Emma Quichotte; 2 Er nie Rita; 3. Enigste; outsider: Dora Harvester D. 2. Nutina-prijs: 1. Erica; 2. Edelpapagaai S.; 3. David v. d. Lente; outsider: Dorothea. 3. Jersey-prijs (le afd.): 1. Charles H.; 2. Ca ruso; 3 Blanchefloor: outsider: Dave Narciso. 5. Mirka-prijs: 1. Zingly Sister; 2. Allouez II: 3. Double v. d. Lente: outsider: CH. van Rood en Noot. 9. Alruna-prijs: Barones Spencer K.; 2. Anas- tasia Hanover; 3. Captain Doubly K.; outsider: Diana R. 10. Luciile-prijs: 1. Bernadine; 2. Cyrano Silk; 3. Baron Heny; outsider: Caracara S. RENNEN 4. H. P. Baron van Tuyll van Serooskerken Me moriaal: 1. Stal de Bloemert (Jolly Jinks S., Lady Be Good S.); 2. Miss Willy; 3. Mangano; outsider: Fit. Vanavond zijn er in Hilversum zeven uit stekend bezette draverijen, waarin de leerling pikeurs vele kansen krijgen. Zij hebben niet alleen hun eigen nummer, maar bovendien ont heffingen in het hoofdnummer, waarvan vele trainers gebruik hebben gemaakt door hun pupillen hiervoor te gebruiken.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 15