Tien geboden voor P. v. d. A. in boekje van „Nieuwlinks" DIGINGI Van nu af aan heet lijm Agenda voor Haarlem en de IJmond Kort en bondig^) nieuwtjes kijken bij Maranka M/aranka I /Meubelen Helikopters voor eerste hulp op autowegen Vier in plaats van 24 gemeenten op Z.-Beveland Belgische straaljager neergestort, piloot wist zich te redden T entoonstelling „Meer en beter bouwen" Rookbommen bij 3 oktoberviering Motie tegen optreden van de ASVA op 28 september Vrouw omgekomen op spoorbaan BP-raadslid wegens smaad veroordeeld „Doden spreken niet" mag verschijnen Honderdvijf jarige overleden Spoedig beslissing over nieuw vliegtuigtype Sinds 1876 niet zo'n warme oktobernacht Minder zacht f.1.15 DINSDAG 4 OKTOBER 1966 2 TOONZALEN DIJKSTRA LAMPEN SPAARNE 65 HAARLEM, tel. 18580 Prof. Querido bepleit Kerkelijk nieuws Bostikl, de nieuwe Engelse superlijm in extra grote tube. Voor al uw karweitjes. i Haarlem Velsen-U muiden Beverwijk z zzo zo n (Van onze correspondent) AMSTERDAM „Het is wenselijk dat Nederland een republiek wordt zodra de regering van koningin Juliana eindigt". Dit is één van de „Tien geboden" die een aantal zich vertegenwoordigers van „nieuw links" in de P.v.d.A. noemende publicisten deze partij voorschrijven in een boekje „Tien over Rood". „Tien over Rood" is, zoals een van de samenstellers, Han Lammers, gisteren in een persconferentie zei, geschreven van uit de overtuiging, dat de grootste Ne derlandse socialistische partij, wat betreft haar principi81e uitgangspunten, ondui delijk is en dat er, voor zover er van duidelijkheid sprake is, vaak conservatie ve kenmerken zijn. In haar doen en laten, intern zowel als naar buiten, doet de partij volgens de schrijvers van „Tien over Rood" de democratie onvoldoende recht wedervaren. Zo komen zij tot een tiental punten, die op het in november in Rotterdam te houden buitengewone partijcongres van de Partij van de Arbeid zeker stof tot discussie zullen geven. O.m. wordt ge steld dat de P.v.d.A. slechts aan de re gering mag deelnemen wanneer vast staat dat de ontwikkelingshulp in 1970 2 pet. bedraagt. Verder wil men, dat van iedere gekozen volksvertegenwoordiger openbare verantwoording kan worden af gedwongen. Bovendien moet het parle ment onbeperkt „hearings" kunnen hou den. Het verkiezingsprogramma van de ADVERTENTIE RUIME KEUZE IN KLASSIEK EN MODERN (t.g.o. Ged. O. Gracht) VRIJE TOEGANG LEVERING VIA DE HANDEL Geopend van half negen tot half zes, óók zaterdags Prof. dr. A. Querido, hoogleraar in de sociale geneeskunde aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam, heeft een plei dooi gehouden voor het invoeren van helikopters met aan boord beroeps-EHBO- ers, die, kruisend boven onze autowegen, snel eerste hulp zouden kunnen verlenen bij verkeersongevallen. Prof. Querido sprak in de bondsverga dering van het „Oranje Kruis", in Ooster beek. Hij was van mening dat er voor de leek-EHBO'er een belangrijke taak is weggelegd bij ongevallen in en om de woning, bij straatongevallen binnen de bebouwde kom en in werkplaatsen, hoe wel in grote bedrijven meestal een ge neeskundige groep aanwezig is. Bij de verkeersongevallen op grote wegen denkt hij aan eerste-hulpverlening door mensen, die op grond van hun beroep daar mee te maken hebben, zoals politie, wegen wachters, ambulancepersoneel met speci ale opleiding. Ook beroepschauffeurs zou den volgens prof. Querido met succes kunnen worden ingeschakeld bij het ver keerstechnische gedeelte van de hulpver lening. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot gemeentelijke herinde ling van Zuid-Beveland. Volgens dit ont werp worden vier nieuwe gemeenten in gesteld: Goes met 25.000 inwoners, Borse- le met 15.000 inwoners, Kapelle met 7.200 en Reimerswaal met 17.000 inwoners. Zuid-Beveland telt thans 24 gemeenten. In de toelichting zegt de staatssecreta ris van Binnenlandse Zaken, drs. Wester hout, dat het Zuid-Beveland van thans niet meer lang ongestoord zal voortbe staan. Hij constateert dat het vrijwel on gerepte agrarische karakter van Zuid- Beveland in de toekomst sterk zal wor den gewijzigd door de industriële en ha venontwikkeling in en nabij het Sloe, de nieuwe Schelde-Rijnverbinding, de op gang komende verdere industrialisatie van Goes, de recreatieve activiteiten op en langs het Veerse Meer en door de re constructie van de rijksweg door Zuid- Beveland, die aansluiting geeft op de Deltadam, de Oosterscheldebrug en het Brabantse wegennet. De gemeentelijke indeling moet hierop worden afgestemd, zodat de nieuwe ge meenten in staat zijn aan de komende ontwikkeling op gemeentelijk niveau op verantwoorde wijze mede leiding te ge ven. Partij van de Arbeid moet volgens de sa menstellers van „Tien over Rood", een minimum bevatten, zonder de uitvoering waarvan de P.v.d.A. niet aan coalitie kabinetten zal deelnemen. De samenstellers van „Tien over Rood" staan ook stil bij de buitenlandse politiek. Erkenning van de D.D.R. en van de Viet- kong achten zij noodzakelijk. Verder stel len zij dat Nederland uit de NAVO be hoort te treden wanneer Portugal bij de herziening van het verdrag als lid ge handhaafd blijft. De belasting op erfenis sen willen de samenstellers van „Tien over Rood" boven de 100.000 gulden op 99 percent gesteld zien worden. Tenslotte willen zij dat de P.v.d.A. een inkomens politiek ontwerpt die de inkomensver schillen wezenlijk kleiner maakt en dat de werknemers directe invloed moeten krijgen op het bestuur van hun onder nemingen. (Van onze correspondent) EINDHOVEN Gistermiddag om kwart over drie is een Belgische T-33 van de Belgische basis Chevre boven Nederland verongelukt. De piloot, de 32-jarige kapi tein-vlieger Luyten, kon zijn toestel met de schietstoel verlaten en bleef ongedeerd. Het vliegtuig is in de bossen van Budel neergestort. De Belgische T-33 maakte met twee an dere vliegtuigen een oefenvlucht. Als de Nederlanders in het jaar 2000 ook nog goed en ruim willen wonen, dan zullen tot dat jaar nog ongeveer vijf mil joen huizen moeten worden gebouwd. In dit getal zijn begrepen de honderdduizen den woningen, die de krotten en verouder de huizen moeten gaan vervangen. Maar het zal niet bij woningen blijven, want voor de 20 miljoen Nederlanders zullen er ook kantoren, fabrieken en ontspan ningsgelegenheden moeten zijn. Handel, verkeer, onderwijs, cultuur en recreatie zullen alle hun eisen stellen. Dit zei dr. M. A. M. van Heivoort, lid van de Tweede Kamer en voorzitter van de Commissie voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Or dening van de Vereniging van Nederland se Gemeenten, bij de opening van de ten toonstelling „Meer en beter bouwen" in het Bouwcentrum te Rotterdam. Volgens dr. Van Heivoort zal de Nederlandse bou werij in de toekomst steeds sterker van karakter veranderen. De industrialisatie zal sterk toenemen. De tentoonstelling „Meer en beter Bouwen", is gewijd aan de door het mi nisterie onlangs uitgegeven „voorschrif ten en wenken voor het ontwerpen van woningen 1965" en aan de door de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten sa mengestelde „Model-bouwverordening". De expositie zal in nog 21 Nederlandse steden te zien zijn. Zij is vooral bedoeld voor allen die in de bouwnijverheid met bouwvoorschriften te maken hebben. Maandag hebben zich in Leiden tijdens de viering van Leidens ontzet enige onge regeldheden voorgedaan. Nadat op het Bevrijdingsplein, waar Veronica's disc jockey Joost de Draaier een platenpro- gramma van drie kwartier presenteerde, enige rookbommen gegooid waren, sta ken enige provo's het Leidse „Lieverdje" in brand. De gealarmeerde politie voerde enige charges uit en verspreidde de on geveer 300 tieners. Er werden vier ar restaties verricht. Het hoofd van het beeldje werd ernstig beschadigd. Verder verliep alles ordelijk en zelfs de miezerige regen kon niet verhinderen dat de optocht, de bijzonder grote kermis en de traditionele uitdeling van haring en wittebrood zich in een zeer grote belang stelling mochten verheugen. In de vergadering van 8 oktober van de Nederlandse Studentenraad zullen twee moties van de fractie van het Nederland- sè Studenten Akkoord worden ingediend. In de eerste wordt het optreden van de Algemene Studenten Vereniging Amster dam bij de nationale protestdemonstratie op 28 september in Den Haag veroor deeld en in de tweede motie schaart de N.S.A. zich volledig achter het bestuur van de N.S.R. inzake de methoden die zijn gebruikt om te protesteren tegen de voorstellen van minister Diepenhorst ten aanzien van het studentensubsidiebeleid. In de eerste motie wordt gesteld, dat de ASVA de afspraken over de demon stratie met voeten heeft getreden en dat de ASVA de volle verantwoordelijkheid draagt voor de wanordelijkheden en de scheldpartijen, die de demonstratie heb ben verziekt en het aanzien van de Ne derlandse student ernstig hebben geschaad. In de tweede motie wordt gezegd, dat het N.S.R.-bestuur snel en doeltreffend in de bres heeft gestaan voor de zaak van de Nederlandse studenten. De N.S.A. is van mening, dat de enige juiste methode om de verlangens van studenten te realise ren is, die verlangens met redenen om kleed voor te leggen aan hen, die voor de verwezenlijking ervan moeten zorgdra gen. De N.S.A. keurt tenslotte de voortdu rende agitatie van de studentenvakbewe ging tegen het N.S.R.-bestuur af. Langs de spoorbaan in Warmond is gis termiddag het levenloze lichaam van een vrouw gevonden. Bij het lichaam lag een portemonnaie, waarin o.m. een trein- treinkaartje zat, een enkele reis Amster dam-Leiden. De vrouw is waarschijnlijk uit een trein, die uit Amsterdam kwam, gevallen en in aanraking gekomen met een trein uit de andere richting. De machinist van deze trein hoorde een klap en zette daarop zijn trein stil. Hij vond toen het verminkte lichaam van de vrouw. De Utrechtse politierechter heeft een 60-jarig raadslid voor de Boerenpartij in Soest veroordeeld tot een boete van 75. wegens het aanranden van de eer en goe de naam van de heer Hilhorst, wethouder van Soest. In een verkiezingsbijeenkomst van de Boerenpartij in Soest had het raadslid verkondigd, dat de wethouder grond van een schillenboer had afgenomen en die aan een familielid had gegeven. Aan de ze mededeling was een discussie vooraf gegaan waaraan Boerenpartij leider Koe koek en wethouder Hilhorst hadden deel genomen. De wethouder had onder meer de Boerenpartij vergeleken met een „kaaspakhuis waar de maden uitkro pen" en had, toen hij het over dezelfde partij had, het woord „Farizeeërs" ge bruikt. De officier van Justitie was van oor deel dat mensen die het ontbrak aan zelfbeheersing, verantwoordelijkheid en het nodige intellect geen zitting behoren te hebben in gemeentelijke, provinciale of andere overheidsbestuursorganen. De zaak noemde hij een politieke rel, waar mee niemand was gediend. Zijn eis was 75 boete. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Reeuwijk J. v. d. Velden te Amersfoort; -te Waddinxveen (vac. R. J. Cuperus) C. Vos te Gouda. Aangenomen naar Krommenie P. C. Schoonenboom te Amerstol; -naar Assen (wijkgem. Holt- Esch) A. M. Arntzenius te Enkhuizen. Geref. Kerken. Beroepen als missionair predikant voor Brazilië P. Gilhuis te Mechelen (Belg.) te Venlo H. J. Zeldenrust te Schiermonnik oog, die dit beroep ook aannam. De president van de rechtbank in Den Haag heeft de eis afgewezen van een 39- jarige kapper, die thans 15 jaar gevange nisstraf ondergaat wegens moord op de negenjarige Marcel Nivard te Rotterdam en die de president verzocht had de ver schijning van het boek „Doden spreken niet" met als ondertitel „Veertig onopge loste moorden", te verbieden. In een hoofdstuk van dit boek zou min of meer gesuggereerd worden, dat de kapper in 1948 ook de 8-jarige Keesje Vermeulen uit Rotterdam zou hebben vermoord. Welis waar is in verband met deze moord inder tijd een Rotterdamse instrumentmaker tot acht jaar gevangenisstraf veroordeeld maar deze heeft steeds ontkend. De kapper, die spoedig op vrije voeten zal worden gesteld, acht zich door het boek benadeeld en vroeg de verschijning van het boek, althans het desbetreffende hoofdstuk, te verbieden. De president achtte echter de bedoeling tot belediging niet aanwezig en was van oordeel dat de beschuldiging inzake de moord op Keesje Vermeulen in het be doelde hoofdstuk niet met zoveel woorden te lezen staat. De punten van overeen komst in beide moordzaken zijn reeds eerder uitvoerig in de kranten besproken. De rechter achtte het hoofdstuk niet ge schreven in strijd met de zorgvuldigheid, zodat niet van een onrechtirfatige dSacr kan worden gesproken. Hij wees het door de kapper gevraagde verschijningsverbod af. Het boekje, „een journalistieke docu mentaire van de rechtbankverslaggever Bram Brakel, dat door Kruseman in den Haag is uitgegeven, heeft tien onderdelen: moorden op prostituee's; zaken verband houdende met oorlog en bezetting; moor den van voor 1940; vreemde gerechte lijke beslissingen; moorden zonder motief; zaken met homofielen' raadselachtige ver dwijningen; heimelijke liefdeszaken; di versen en roofmoorden. De oudste inwoonster van Zeist, mej. Henriette J. Kropff, is op 105-jarige leef tijd overleden. Mej. Kropff, die op 7 mei 1861 in Nunspeet werd geboren, had na de docd van haar ouders, met twee zusters de leiding van een kostschool voor adellijke meisjes „Clarenbeek", bij Apeldoorn. Na enige tijd in Den Haag te hebben gewoond, vestigde mej. Kropff zich op 66- jarige leeftijd in Zeist. Tijdens haar lange leven heeft zij veel gedaan voor de Suri- name-zending van de Evangelische Broe dergemeente. De minister van Onderwijs en Wetenschappen, prof. Diepenhorst, heeft gistermiddag in Utrecht de School voor de Journalistiek ge opend. Een opvallend aantal politie agenten patrouilleerde te voet en te paard in de huurt van het school gebouw, maar de verwachte oproe rige studenten kwamen niet op dagen. Na de opening maakte de minister een rondgang door de school. Tweede van rechts burge meester jhr. mr. C. J. A. de Ranitz van Utrecht. Rechts de directeur van de school, dr. M. Schneider. Nederland en België zullen spoedig be slissen over de keuze van een vliegtuig type dat de taken kan overnemen van de overjarige „Thunderstreaks". De keuze zal gaan tussen de Douglas „Skyhawk" en de Northrop F-5. Als België en Nederland de F-5 kiezen, dan zal de Nederlands-Belgische uitvoe ring verschillen van de F-5 die de Ame rikaanse luchtmacht in gebruik heeft. De Belgisch-Nederlandse uitvoering kan wor den gebouwd door het Fokker-concern in samentyerkipg met de Northrop-vliegtuig- fa kriek; -die^liet» pakkst» aandeleri dat de opgeheven Amerikaanse Republic-vlieg- tuigenfabriek in de vliegtuigenfabriek Fokker had, heeft overgenomen. Van Canadese zijde zijn aan de directie van Fokker alle plannen voor de bouw van de Canadese F-5 gezonden. De Cana dese uitvoering heeft een installatie voor brandstofbijvulling in de vlucht en een verstelbare poot van het neuswiel ter ver betering van de invalshoek bij zware be lading. De afgelopen nacht heeft bijna wat de temperatuur betreft een record gebroken. In De Bilt is sinds 1850 éénmaal een even warme nacht gemeten, namelijk 14 okto ber 1876. In Twente en in Limburg daalde de temperatuur deze nacht niet verder dan tot 18 graden. Gistermiddag kwam Zuid-Limburg op 23, Keulen op 25 graden. Belangrijk koudere lucht met tempera turen van 9 a 10 graden en een noordelijke storm is echter tot Ierland en Schotland doorgedrongen. Na vandaag zijn dan ook in ons land geleidelijk lagere tempera turen te verwachten. ADVERTENTIE 1 Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Con cert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arende Solist: Vladimir Ashkenazy; woensdag 20 u.: Concert door het Haarlems Kamer koor o.l.v. Piet Halsema. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: To neelgroep Studio met „Niet doen Sneeuw witje" van Anton Koolhaas. Regie: Kees van Iersel. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Fan- tomas slaat weer toe", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „James Bond contra Dr. No", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Geheim agent met de stalen vuisten", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Arabesque", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Strijd en extase", a.l.; woensdag 14.30 u.: „De zwarte ban diet", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Liefdes drift", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Losgesla gen meisjes", 18 j. Studio, 14 en 20 u.: „La dolce vita", 18 j. DIVERSEN Poppentheater Merltjn, woensdag 14.30 u.: „Het Torenhaantje". TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van werk van Aad de Haas. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 u. Tot 17 oktober. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur. Tot 10 okt.: „Boek en Papier" expositie van H. Voorn. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 uur. Dinsdag gesloten. Expositie van werk van oude meesters. Tot 9 okto ber. In 't Goede Uur, (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand oktober expositie van tekeningen en aquarellen van Jan Lqots. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zondag van 14-17 uur en 20-22 uur. Teylers Museum (Spaarne 16); Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag: van 13 tot 16 uur. Expositie van etsen van Rembrandt. DINSDAG 4 OKTOBER City, 20 u.: „Duivelse driften". Felison, Expositiezaal Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 19-21 uur: Frits Vanèn exposeert „Bewegingsmotieven"; de ten toonstelling duurt tot en met 9 oktober. De Kanstanjeloot, Wiisteiaan 32, Sant poort-Zuid, 10-18 en 19-21 uur: Expositie aquarellen en tekeningen van Henk Ames en Wil de Bie. Tot en met 9 oktober. WOENSDAG 5 OKTOBER City, 20 u.:Duivelse driften". De kastanjeloot, Wüstelaan 32, Sant poort-Zuid, 19-21 u.: Expositie aquarellen en tekeningen van Henk Ames en Wil de Bie. Tot en met 9 oktober. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 4 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Stormloop zonder genade". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Afkeer". Stadskantoor, Expositie moderne re ligieuze kunst, geopend van 9-12.30 uur, 13.30-17.30 uur en 19.30-21.30 uur. WOENSDAG 5 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Stormloop zonder genade". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Afkeer" Stadskantoor: Expositie moderne re ligieuze kunst, geopend van 9-12.30 uur, 13.30-17.30 uur en 19.30-21.30 uur. Ir. P. Boersma overleden. In Hoek van Holland is op 68-jarige leeftijd over leden ir. P. Boersma, tot voor kort fractievoorzitter van de CHU in de ge meenteraad van Rotterdam en in de Provinciale Staten van Zuid-Holland. Automatenkrakers. Twee 20-jarige Haag se jongens hebben bekend in 22 ge meenten in Zuid-Holland omstreeks hon derd sigarettenautomaten te hebben opengebroken, niet zozeer om de siga retten als wel om het geld. Zij waren vorig jaar reeds wegens diefstallen ver oordeeld, maar hervatten na hun straf hun rooftochten. Vlot overvaren. Een binnenvaarttanker heeft op het Noordzeekanaal bij de Coen- haven in Amsterdam een gemeentelijk werkvlot, dat gesleept wgrd, overvaren. De drie mannen die op het vlot stonden raakten alle drie te water, maar konden alle drie goed zwemmen. Zij liepen geen letsel op en werden door een sleepboot opgepikt. ADVERTENTIE De ontwerper Kusch uit Duits land ontwierp deze uitgeba lanceerde draaibare fauteuil, gestoffeerd op schuimrubber in kunstleer,ook in stof leverbaar. Anegang 39-Haarlem-Tel16340 [Geopend van 9-6 uur -'s maandaflt van 1 -6 uur. WVWVWWWVWVWI/VWVWWWWVWWtA/WWVW Het K.N.M.I. deelt mee: Aan de voorzijde van een lagedrukgebied boven de Noordzee en de Golf van Biscaje stroomde zeer zachte en vochtige lucht naar het noorden. In het zuidelijke deel van Frankrijk kwamen in de afgelopen nacht op tal van plaatsen minimumtempe raturen voor van 20 tot 23 graden. Intus sen vult het lagedrukgebied op. Tegelijker tijd beweegt een rug van hoge luchtdruk van de oceaan naar de Britse eilanden. Daardoor draait de wind naar richtingen tussen west en noord. De temperatuur wordt lager. Het front, dat de zachte en de koelere lucht scheidt, kan tijdelijk re gen brengen. WEERRA PPORTEN Maximum- en minimum- temperaturen binnen- en buitenland wind- richtir max. temp. min. temp. Den Helder regen ZZW 19 16 Ypenburg regen ZZW 20 17 Vlissingen regen z 19 16 Eelde regen Z 20 16 De Bilt regen Z 20 16 Twente zw. bew. z 22 18 Eindhoven zw. bew. ZZW 22 15 Z.-Limburg zw. bew. z 23 18 Helsinki motregen z 13 10 Stockholm geh. bew. zo 15 9 Oslo regen nno 13 8 Kopenhagen regen z 16 15 Aberdeen zw. bew. nw 10 4 Londen geh. bew. 19 15 Amsterdam regen z 20 16 Brussel zw. bew. ZZW 23 15 Luxemburg zw. bew. z 23 17 Parijs regen ZZW 24 16 Bordeaux regen ozo 28 17 Grenoble licht bew. ZZW 27 23 Nice zw. bew. n 22 17 Berlijn half bew. zzo 23 16 Frankfort half bew. windst. 25 11 Münehen half bew. 25 10 Zürich mist windst. 23 9 Genève onbewolkt w 24 10 Locarno regen windst. 18 14 Wenen onbewolkt 22 12 Innsbruck licht be w. w 24 8 Belgrado half bew. windst. 26 14 Athene zw. bew. n 28 20 Rome onbewolkt O 26 16 Barcelona geh. bew. ono 26 21 Madrid regen z 22 13 Mallorca half bew. 28 19 Lissabon regenbui wnw 20 15 Woensdag 5 oktober Zon op 6.47 uur; onder 18.09 uur. Maan op 20.30 uur; onder 13.18 uur. Maanstanden Laatste kwartier. 7 oktober 14.09 uur Nieuwe maan 14 oktober 4.52 uur Eerste kwartier.21 oktober 6.35 uur Volle maan 29 oktober 11.01 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 4 oktober Hoog water 6.02 uur en 18.16 uur. Laag water 1.57 uur en 14.04 uur. Woensdag 5 oktober Hoog water 6.36 uur en 18.52 uur. Laag water 2.27 uur en 14.36 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2