In „Huize Westerhout Stichting ging nu Recreatie officieel te Beverwijk Bejaarden van start Bezocht u al onze modelwoning? Verenigingsnieuws uit de IJmond 't Nut blijft in Velsen-IJmuiden de goede koers varen Voor de politierechter Burgemeester van Beverwijk opende voorlichtingscentrum over aardgas 'n ster matras de ruijter 9 Bouw nieuw paviljoen aangekondigd Groenteprijzen in Beverwijk Kort IJmondnieuws Loodsboten met helikopterdek Schooljeugd uit Akersloot zwemt in Beverwijk Scheveningse afslag werkt met verlies Herinneringen aan oud-IJmuiden Verkennersfeest in dr. Prinsenhal te Heemskerk Henk Willemse gaat exposeren in Galerie Boumans in Beverwijk UIT DE ZAKENWERELD DINSDAG 4 OKTOBER 1966 5 Ruimte bieden Toegang vrij .NIEUWS. Velsen-lJ muiden Beverwijk Autohandel Klap Gestolen tas 99 Ten behoeve van het werk van de stichting Recreatie Bejaarden te Beverwijk zal in de tuin van „Huize Westerhout" een paviljoen worden opgetrokken. Het gemeentebestuur heeft daartoe in principe besloten, zo dat de raad binnenkort een voorstel van deze strekking kan verwachten. Het gemeentebestuur zal voorts nagaan in hoeverre het werk van de stich ting blijvend kan worden gesubsidieerd. Met dit verheugende nieuws kwam wethouder E. Gerritse gistermiddag aandragen, toen hij de activi teiten voor de bejaarden uit Beverwijk en omgeving officieel van start liet gaan. De plechtigheid vond plaats in de voormalige eetzaal van „Huize Westerhout", waarin de stichting tijdelijk is gehuisvest. Stoeltjevan der Poel, de secretaresse van de stichting. Ook het bestuurslid mevr. A. Bolte-Prent had in de realise ring een werkzaam aandeel. Voorzitter W. Ph. Leenman constateer de eveneens verheugd, dat velen het idee van de stichting in woord en daad steu nen. Hij zei dat het werk erop is gericht de bejaarden zowel letterlijk als figuur lijk ruimte te bieden. Evenals de jeugd en het werkende deel van onze samenle ving neemt ook de oudere groep met een geheel eigen inbreng een nuttige plaats in de maatschappij in. Het officiële gedeelte werd besloten met het onthullen van een wandkleed, waarvan het bestuurslid mevr. G. van Eijkelen-Bestenbreur de ontwerpster is. De onthulling werd verricht door mevr. Stoeltje en wethouder Gerritse. Het fraaie kleurige kleed, dat een grillig gevorm de boom voorstelt, is opgebouwd uit ve le honderden zeskante lapjes stol Mevr. A. Stoeltje-Van der Poel en wet houder E. Gerritse hebben zojuist het fraaie wandkleed onthuld, dat door mevr. van Eijkelen-Bestenbreur werd ont worpen. De noteringen op de groenteveiling in Beverwijk waren: andijvie 8-15, bloem kool 28-71, spinazie 12-55, sla 8-30, bos- peen 20-42, waspeen 15-36, sperziebonen 40-105, snijbonen 75-130. pronkbonen 35-73 postelein 48-61, witlof 95-120, tomaten 35- 85, prei 15-30, uien 20-25, rodekool 6-16, spruiten 65-110. Deze zaal, die dankzij een gemeente lijke bijdrage en de zelfwerkzaamheid van velen grondig werd opgeknapt, is nu 't centrum geworden van creatieve bejaar den. Elke dag tussen 10.00 en 16.00 uur komen tientallen mannen en vrouwen naar dit adres om er hun creatieve lus ten bot te vieren. Dat de deelnemers sinds maart toen het werk officieus van start ging niet hebben stilgezeten, werd gedemonstreerd op de expositie die in de hal van „Westerhout" was inge richt. Talrijke produkten van huisvlijt, naald- en schilderkunst vielen er te be wonderen. Terecht merkte de heer Gerritse dan ook op, dat het de moeite waard is de Inspanningen van deze bevolkingsgroep ADVERTENTIE Nieuwe materialen, nieuwe woonideeën Deskundige voorlichting Onze modelwoning is geopend Woensdag 2.00—5.01 uur en vrijdag 7.309.30 uur. zaterdag van 10.30—12.30 uur en van 2.00— 5.00 uur. Adres Flatgebouw, Driehuizerkerk- weg (nabij Hofdijklaan). Toonzalen MARKTPLEIN 29, IJmuiden - Tel. 7541 Filiaal Wijkerbaan 1 - Beverwijk Plantage 152 - Beverwijk Beddenspeciaalzaak Marktplein 21 - IJmuiden (er is bij ons altijd plaats voor uw auto) VAN DE IJMOND „Interieur Classique" is de naam van de nieuwe speciaalzaak in klassieke woning inrichting, die door de firma Gebr. de Ruyter aan de Kennemerlaan 38 te IJmui den is geopend. Dankzij een ingrijpende verbouwing van dit zakenpand herinnert niets er aan, dat er een levensmiddelen bedrijf in was ondergebracht. De initia tiefnemers van deze nieuwe vestiging kun nen met gepaste trots het resultaat van de ingreep laten zien. De winkelpui sugge reert een grote openheid, doordat het spiegelglas niet door spijlen wordt onder broken. Het fraaie interieur herbergt een keur van stijlmeubelen; niet alleen op de beganegrond, doch ook op de eerste etage Het tentoongestelde komt bovendien extra goed tot zijn recht, doordat de meubelen door passende accessoires zijn omringd De belangstelling bij de opening was zeer groot, hetgeen mede tot uiting kwam door een indrukwekkend aantal bloemstukken dat de directie van vrienden en relaties mocht ontvangen. Mevrouw A. Stoeltje-Van der Poel en wethouder E. Gerritse hebben zojuist het fraaie wandkleed ont huld, dat door mevrouw G. van Eijkelen-Bestenbreur werd ont worpen. te stimuleren. Hqt deed spreker deugd, dat behalve de overheid ook het publiek de roep van de bejaarden om te worden geaccepteerd, heeft verstaan. Voor de tot standkoming van dit centrum,,. (waar de geijkte sociëteit-sfeer ver is te- zoeken, werd vooral geijverd door mevr. A. DINSDAG 4 OKTOBER Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord 19-21.30 uur. WOENSDAG 5 OKTOBER Cultureel Centrum, 20 u.: Bijeenkomst van N.V.V.-Vrouwenbond. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, 19.30 u. Openbare gemeenteraadsvergadering. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek Plein 1945: 14.30-17.30 u. en 19-21.30 uur filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord 14.30-17.30 u.; filiaal gemeentebibliotheek en r.-k. bibliotheek in Santpoort-Noord gebouw „Spaarnberg", Wüstelaan 79: 14.30 -17.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10-12 en 14 30-17.30 uur; filiaal Velsen-Noord, Ban jaertstraat 13: 14-17 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Huishoudschool, Troelstraweg, 20 u Voorlichting over „Behang en interieur". DINSDAG 4 OKTOBER De Opgang, Florastraat, 20 u.: Ledenver gadering Smalfilmclub IJmond Dubbel Acht. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19.30 u. Toneellessen voor jongeren vanaf 16 jaar door toneelgroep Perine. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.15-21.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 19-21.30 uur. WOENSDAG 5 OKTOBER Statenhuis, Velserweg 12, 20 u.: Lezing mei dia's over vogels, vissen en vlinders, door A. J. de Looze voor Aquarium Socië teit Tropica. Gebouw Wijkerbaan, Kennedyplein 3, 20 u.: Instuif N.V.V.-jongeren. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17 u.; 10-11.30 u. (dames- zwemmen); 12-13.45 u.; 14.15-15.30 u.; 16- 17.30 u. en 20.45-22 u Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr 70, geopend van 15-17.30 u. en 19-21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 u. en 15-18 u. Gezamenlijke filialen: Wijk aan Zee, de Zwaanstraat 4, geopend van 14-17 u. stiger. Gemeentebibliotheek. Donderdag avond om acht uur zal in de gemeentebi bliotheek te Velsen afscheid worden geno men van de heer J. Duinker, die de com missie van advies van de gemeentelijke openbare leeszaal en bibliotheek, waarvan hij sinds 1955 het voorzitterschap heeft be kleed, gaat verlaten. Ook mevrouw G RoosKrab zal dan als lid van dezelfde commissie afscheid nemen. ADVERTENTIE ADVERTENTIE (n IJmuiden verkrijgbaar bij woninginrichting MARKTPLEIN 30 Over enkele jaren zal het Loodswezen beschikken over twee loodsboten, die voor zien zijn van een helikopterdek. De sche pen, waarvoor op de begroting van De fensie (Marine) zeven miljoen gulden is uitgetrokken, zullen dit jaar worden aan besteed. De vaartuigen van elk duizend ton zijn bestemd voor het district Vlis- singen. Het helikopterdek heeft niet speci aal ten doel de loodsen over te zetten op de zeeschepen, maar voor het geval dat zieken of gewonden snel naar land getransporteerd moeten worden. De nieuwe schepen, die medio 1968 in de vaart komen, zijn ontworpen door h^t ontwerpbureau van de marine. De lengte zal ongeveer 56 meter bedragen. Ze wor den uitgerust met anti-slingerapparatuur. De vaste bemanning omvat dertig man. Hoewel het vooreerst niet in de bedoe ling ligt de loodsen per helikopter naar de zeeschepen te brengen omdat de te beloodsen vaartuigen daarop niet bere kend zijn, wordt wel de mogelijkheid overwogen de loodsen van de wal naar de loodsboot over te vliegen. Deskundigen n het Nederlandse Loodswezen gaan binnenkort naar Duitsland om helikopter oefeningen in de Duitse Bocht bij te wonen. De schooljeugd uit de gemeente Aker sloot zal voortaan wekelijks.zwemonder- richt krijgen in het Sportfondsenbad van Beverwijk. Gistermiddag hebben de om streeks 60 leerlingen die eerder ge bruik maakten van een bad te Alkmaar de overdekte zweminrichting te Beverwijk verkend. Het gezelschap, dat werd bege leid door burgemeester De Sonnaville, arriveerde per bus. De Akersloters wer den verwelkomd door wethouder F. R. W. Kaebisch, die de jeugdige zwemmers veel succes toewenste. Voordat de jongens en meisjes het water ingingen voor de we kelijkse training van een half uur, ont vingen zij van het gemeentebestuur van Beverwijk een versnapering. Het Economisch-Technologisch Insti tuut van Zuid-Holland stelt een diepgaand onderzoek in naar de ontwikkelingsmoge lijkheden van de Scheveningse haven. Dit delen B. en W. van Den Haag mee in de toelichting op de begroting voor 1967. De mogelijkheid om een verdere technische en economische uitbouw van het binnenhavencomplex aan te vatten hangt ten nauwste samen met de door het rijk uit te voeren verbetering van de buitenhaven. De Scheveningse visafslag heeft een verliesgevende exploitatie nadat het nieu we afslagcomplex in gebruik is genomen Het niet gelijktijdig gereedkomen van een verbeterde buitenhaven heeft sterk tot de exploitatieverliezen bijgedragen. Den Haag heeft nul op het request gekregen toen het vrbeg om een rijksbijdrage in de verliessaldi. Ondanks vele andere recreatiemogelijk heden blijkt de belangstelling voor de ac tiviteiten van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen toch nog altijd zeer re delijk. Het ledental van de vereniging be draagt in Velsen ongeveer tweehonderd; dit is in het afgelopen jaar onveranderd gebleven. Zondag 9 oktober zullen 1500 welpen van de „Katholieke Verkenners" uit het dio cees Haarlem bijeenkomen in de dr. Prin senhal te Heemskerk. In de grote sporthal zullen de groen-getruide jongens op uit bundige wijze hun halve eeuwfeest vieren, Op 11 juni van dit jaar werd reeds in heel Nederland op vele plaatsen door welpen het „Fiësta Tropicana" gehouden ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van het welpenspel. Voor dit in Latijns Amerikaanse stijl gehouden feest schreef Thom Keiling een speciaal jubileumlied dat op de plaat werd uitgebracht. Eén tip van de feestsluier zal nog niet De Noordhollandse welpen zullen dit feest nog eens dunnetjes overdoen. Ver schillende groeperingen van welpen zullen voor hun leeftijdsgenoten optreden, terwijl verschillende mensen van naam uit de sportwereld demonstraties zullen geven, waaronder een judo-demonstratie. Veel plezier zullen de jongens beleven aan het kindercircus Atleta uit Warmond en het optreden van de heer A. Kerkhof, die zijn leutige liedjes met de gitaar be geleidt. Een drumband uit Uitgeest zal de nodige luister bijzetten, worden opgelicht. Dit programma-onder- deel zal voor de welpen een grote verras sing blijven, maar het grandioze slot vor men van dit jongensfeest. Schilderden en gouaches van Henk Wil lemse zullen van aanstaande woensdag 12 oktober af te bezichtigen z(jn in Galerie Boumans, Breestraat 122 te Beverwijk. De officiële opening van deze expositie is woensdagavond om acht uur; zij zal worden verricht door de heer C. F. van Dam. De werken van Willemse zijn na de ope ning op 12 oktober te bezichtigen tot en met 16 november, dagelijks (uitgezonderd dinsdagmiddag) van 9 tot 18 uur. Een en ander is gebleken uit de maan dagavond in de Petrazaal aan de Spaarne- straat te IJmuiden gehouden jaarvergade ring van 't Nut. De lezingen en excursies in het afgelopen jaar werden door de le den over het algemeen goed bezocht. Over de samenwerking met de Nivon en de Volks Universiteit is men zeer tevreden en deze zal dan ook in het komende ver enigingsjaar worden voortgezet. Er was bijzonder veel belangstelling voor de bus tochten, die ook in het komend jaar zul len worden georganiseerd. Plezierige er varingen hebben de leden, die hebben deelgenomen aan het door het landelijk secretariaat georganiseerde verblijf op .Meridon", een gerestaureerd kasteel in de omgeving van Parijs waar een Neder landse Volkshogeschool gevestigd is. Een ander succesvol hoogtepunt was het op treden van het Lurelei-cabaret, georgani seerd in samenwerking met Nivon en V olksuni versiteit. In het bestuur van de vereniging is dit jaar één wijziging gekomen: afgetreden is de heer A. W. de Pagter, wiens plaats aan de bestuurstafel is ingenomen door de heer C. W. van der Maden. Over het komend seizoen liet het be stuur zich zeer optimistisch uit. Het biedt de leden wederom een gevarieerd en aan trekkelijk programma, waarop wij hier echter niet verder zullen inhaken, omdat dit reeds eerder in onze bladen is gepu bliceerd. Buiten het reeds eerder bekend gemaakte programma vallen echter het uitgestelde bezoek naar „Beeckenstein" in Velsen en zo mogelijk nog een tweede excursie naar huize „Waterland" even eens in Velsen. Na de vergadering volgde een causerie over oud IJmuiden, gehouden door de heer J. Pruis. Een en ander verlucht met dia's, welke de heer Pruis had vervaar digd van oude foto's en ansichtkaarten, dikwijls aangevuld met een opname van de zelfde plaats in de tegenwoordige tijd. Dat deze herinneringen uit lang vervlo gen tijden vooral bij de oudere leden veel succes oogstten bleek wel uit de reacties in de zaal. Velen onder de leden herken den de oude „Brockway-bus" en het eer ste politiebureau in oud-IJmuiden, terwijl men op die oude straatbeelden aanzienlijk minder verkeer waarnam. Dat de tijd van de mini-rokjes nog verre van daar was, bleek eveneens uit de oude prenten. Aan het eind van de avond swam in het applaus duidelijk tot uitdrukking dat de aanwezigen zich met deze eerste bij eenkomst in het nieuwe seizoen best ge amuseerd hebben. Tot slot dankte de voorzitter van 't Nut, de heer P. Jongens, de heer Pruis hartelijk voor zijn boeien de vertoning. s .y ,.,er,s Burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk heeft gistermiddag in zijn ge meente het permanente voorlichtingscen trum over aardgas geopend, dat in het gebouw van het gasbedrijf aan de Paral lelweg 8 is ondergebracht. Dit centrum kwam tot stand om de overgang van stads- naar aardgas zo soepel mogelijk te laten verlopen. Het werd gebouwd on der architectuur van de heer J. Bleeker, die de kille kelderruimte van het gasbe drijf een verbluffende metamorfose liet ondergaan. De architect schiep een toon zaal,die menige middenstander zal doen watertanden. Verrassend is bovendien de naastgelegen bar, waar bezoekers in een intieme sfeer van een kopje koffie kunnen gebieten. Zoals bekend is, zal de gehele IJmond- Noord in het voorjaar van 1968 op het aardgasnet van Slochteren zijn aangeslo ten. Alle gasverbruikers in dit gebied (be halve Beverwijk ook de gemeenten Heemskerk, Castricum, Limmen, Aker sloot en Uitgeest) worden tezijnertijd uit genodigd een bezoek aan dit centrum te brengen. De afnemers kunnen zich dan in een persoonlijk en deskundig gesprek met technici van het gasbedrijf nader oriënte ren over de gevolgen die de overgang naar aardgas voor hen kan hebben. De kans is groot, dat de nu in gebruik zijn de gastoestellen nog uitstekend van kwa liteit zijn. De verbruikers kunnen dan vol staan met het kosteloos laten ombouwen van hun apparaten. Voor anderen is het misschien aantrek- Een blik in de fraaie overzichtelijke toonzaal, waar een uitgebreid assort! ment gastoestellen van diverse merken staat opgesteld. De inwoners uit de IJ mond-Noord kunnen zich bij voorbaat ver zekerd weten van deskundige voorlich ting. Eventuele transacties kunnen in de naastgelegen bar met een kopje koffie worden bezegeld. kelijk om toestellen van een oud bouw jaar in te ruilen tegen nieuwe exempla ren. Het geven van een flinke korting met daarenboven een inruilvergoeding animeert wellicht een dergelijke stap Verwacht wordt, dat het publiek op deze wijze ongeveer 20.000 gastoestellen tegen nieuwe zal inruilen. De Haarlemse politierechter heeft maandag een 27-jarige kappersbediende uit Arnhem veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk. De officier van Justitie had tegen de verdachte zes maanden, waarvan twee voorwaardelijk geëist. De bediende moest terecht staan, omdat hij in augustus bij zijn kostjuffrouw een portemonnee had gestolen, zilveren rijks daalders ter waarde van 70 en een bank biljet van ƒ25. Voorts had hij een föhn, die hij te leen had, verkocht. De verdach te was pas in juli van dit jaar uit d® gevangenis ontslagen. Zijn raadsman schetste in korte trekken de omstandigheden van de kappersbe diende, die mede oorzaak zouden zijn ge weest tot zijn misstappen. Tegen hem wa ren in het verleden 46 processen-verbaal opgemaakt. Na het plegen van de recente diefstallen was hij hals over kop naar Duitsland gegaan, maar na een telefoontje van zijn meisje weer teruggekeerd. De raadsman wees erop dat de verdachte een vast punt in zijn leven nodig had, dat hij had gemist. Als hij zijn straf zou hebben uitgezeten zou hij direct werk hebben als bouwvakarbeider. Conform de eis van de officier van Jus titie veroordeelde de Haarlemse politie rechter een 59-jarige monteur tot 15 boe te, een 20-jarige typiste eveneens tot 15 en bij verstek een 26-jarige vertegenwoor diger tot 40 boete. De drie verdachten waren uit Hoofddorp afkomstig en werk zaam bij een automobielbedrijf. Iemand had bij dit bedrijf een auto ge kocht, maar kwam van buiten het rayon van de firma. Zodoende zou de vertegen woordiger van het merk auto's in het rayon van de koper provisie van de winst moeten krijgen. Om de winst evenwel binnen het bedrijf te houden was als adres van de koper het adres van de monteur opgegeven. De typiste had een valse hand tekening op de aanvrage van het kenteken bewijs geplaatst. De monteur verklaarde over de gang van zaken dat hij niet wist dat er een strafbaar feit werd gepleegd. Iets dergelijks zou in deze branche vol gens hem meer gebeuren. De typiste zei er verder niet bij te hebben nagedacht. Een 33-jarige betonwerker uit Nieuw- Vennep-moest terecht staan, omdat hij een andere map een klap zou hebben gege ven. De man was gebelgd over de kin deren van de betonwerker, omdat deze bij hem ruitje zouden hebben getikt. De be tonwerker had, zo zei hij, de man ver zocht van zijn terrein, te gaan. Toen deze dit niet snel genoeg zou hebben gedaan kreeg hij een tik, waardoor hij een bloed neus opliep. Volgens de betonwerker was het maar een zachte klap geweest en niet bedoeld om de ander te mishandelen. De politierechter veroordeelde de verdachte tot 75 boete subsidiair 15 dagen hechte nis. De officier van Justitie had 100 boe te geëist. Een 30-jarige vrouw uit Haarlem werd veroordeeld tot een week voorwaardelijke gevangenisstraf en een geldboete van 50 omdat zij geld uit een tas had gestolen. Daarbij had ze reisbescheiden en een pas poort uit de tas in een brievenbus gede poneerd. De officier van Justitie had te gen haar drie weken voorwaardelijk en een boete van 100 geëist. De vrouw had op 26 juni op Schiphol de tas op een bank zien liggen en hem meegenomen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5