Geloof in Adam en Eva leeft nog bij de meeste Nederlanders HENSEN o- en ramma s VANAVOND Waarom geen Nobelprijs voor Stijn Streuvels? Henk van Ulsen naar Theater Rooms-katholieken het meest vrijgevochten in de leer Compositie van Ton Bruynèl bekroond iKOOT TIAHO'S Jacques Brei zegt planken vaarwel Stichtingsraadorkest van N.Ph.O. trok grote belangstelling bruynzeel keukens zaandam HUISHOUDJASSEN- WEKEN DINSDAG 4 OKTOBER 1966 9 Gazet van Antwerpen Dave Lambert overleden Vraag over zendtijd van Humanistisch Verbond Maurits Uyldert overleden Sas Bunge uw eigen keuken naar maat Nederlands Dans Theater vrijdag in Haarlem ^rortgenó De radio geeft woensdag Televisieprogramma f Première van kinderstuk in het Vestzaktheater (Vervolg van pagina 1) Een commissie van advies had de vra genlijst samengesteld. Deze commissie bestond uit de r.k. socioloog prof. dr. G. Zeegers, de hervormde ds. A. Klamer, de rabbijn van de liberale joodse gemeen te dr. J. Soetendorp, de schrijver A. Vi- ruly en zijn echtgenote, de actrice Mary Dresselhuys. Deze deskundigen gaven op de bijeen komst ook hun visie op de uitkomsten, die vaak zeer verrassend zijn. Ds. Klamer zei er niet zo verbaasd over te zijn dat de gereformeerden een hecht blok blijken te vormen, maar wel had het hem ver rast dat de zielzorgers meer vertrouwen bij de mensen blijken te hebben dan hij had verwacht. Op ue vraag tot wie ie mand zich bij moeilijkheden zou wenden had namelijk twaalf percent voor een arts gekozen, twintig percent voor een vriend en 38 percent voor een geestelij ke. Drie percent ging naar een maat schappelijk werker, de rest wist het niet. „Dit moet ons vertrouwen geven" zei ds" Klamer, „we dachten al dat het bij ADVERTENTIE Charme en élégance en tegelijk dege lijkheid en practisch nut. Die combinatie is wonderwel gevon den in de nieuwe huishoudjassen- collectie van HENSEN. Met aanbiedingen in verrassende kleuren en actuele dessins, in de kwa liteiten nylon, no-iron en terlenka. Zie de enorme collectie met prijzen aan de feestelijke kant bij Paarlaarsteeg 1 Haarlem de psychiaters al voller werd en bij ons al leger." Ds. Klamer memoreerde ook, hoe bij de gereformeerden 98% de bijbel als het woord van God beschouwen, bij de her vormden 78% en bij de rooms-katholie- ken 65%. Heel verbaasd was hij oèer de opvatting over Adam en Eva. „Ik dacht dat het godsdienstonderwijs er wel toe had geleid dat velen Adam en Eva niet meer als historische figuren zouden be schouwen" zei hij, „maar toch is nog 59% van mening dat zij echt hebben bestaan." Dat de rooms-katholieken het verst van de gevestigde leer afwijken blijkt uit meer antwoorden. Zo vindt 17 percent Christus een bijzonder mens met buiten gewone gaven en 15 percent zelfs een gewoon mens als iedereen". Verrassend achtte ds. Klamer het dat slechts één percent zei te geloven uit hoop op een leven in het hiernamaals. Protest tegen instituut Rabbijn Soetendorp zei dat uit de ant woorden duidelijk is geworden dat het protest zich richt tegen de kerken als instituut. Als de kerk aan de profetische roeping beantwoordt vindt zij gehoor. Zo eist een grote meerderheid van de ondervraagden dat de kerken ten opzichte van de apartheid handelend op moeten treden. Mensen mogen niet als inferieur worden beschouwd op grond van ras of huidskleur. „Stel dat men er in 1933-1945 zo over had gedacht, wat zou dat wel niet betekend hebben?" vroeg rabbijn Soeten dorp zich af. Ook ten opzichte van de atoomvraag wordt van de kerken een uitspraak ver langd, ook door de onkerkelijken. Een zeer grote meerderheid vindt dwang onjuist met betrekking tot ge mengde huwelijken. „Maar", vroeg de rabbijn zich af, „als haast iedereen ge- De 95e verjaardag van de Vlaamse •chrijver Stijn Streuvels. die hij viert in zijn Lijsternest te Ingooigem, heeft de Gazet van Antwerpen aanleiding gegeven voor het verwijt aan de Belgische rege ring, dat deze letterkundige niet voldoen de is voorgedragen voor de Nobelprijs. „Niemand kan het internationaal cachet van Streuvels' werk loochenen. Vertalingen van zijn boeken hebben hun weg gevon den buiten onze grenzen en in alle wind richtingen. Er ontbreekt hem een bekro ning, die hem als internationaal gezocht en geprezen auteur toekomt: de Nobelprijs voor letterkunde, aldus de Gazet. Het blad meent dat deze prijs niet uit fluitend steunt op de artistieke prestaties van de kandidaten, maar vooral te dan ken zijn aan diplomatieke steun. „Heel wat auteurs die de Nobelprijs wel hebben gekregen, genoten niet de internationale faam van een Streuvels, maar politiek werden zij sterker gepousseerd." „De kans op een Vlaamse winnaar van die prijs in de persoon van Stijn Streu vels is voorbijgegaan. De regering heeft (na één poging in 1965) niet verder aan gedrongen. Weegt onze diplomatie in het buitenland zo licht? Of interesseert de Vlaming Streuvels de Belgische diploma tieke posten in het buitenland, op een paar uitzonderingen na, niet? Wij zullen het misschien nooit weten. Maar men kent het verhaal van de frontsoldaat aan de IJzer in de eerste we reldoorlog, die een biecht begon met de woorden: „Vader, ik ben Vlaming". De priester antwoordde: „Mijn zoon, dit is geen zonde, maar een ongeluk." Henk van Ulsen is voor het speel seizoen 1966-'67 vast geëngageerd door toneelgroep Theater. Hij zal in „St. Joan van G. B. Shaw de rol van de dauphin vertolken, welk stuk op 5 november in première gaat, en meewerken aan de uit voering van „Groene Julia" van Paul Ableman, waarvan de première wordt verwacht op 2 maart. Henk van Ulsen behoudt de mogelijkheid mee te blijven spelen in „De meiden", van Genet, door het incidenteel theaterexperiment van John van de Rest. De jazz-zanger en componist Dave Lam bert is op 49-jarige leeftijd overleden. Hij maakte deel uit van het trio Lambert, Hen dricks en Ross. Lambert werd gedood bij «en verkeersongeluk. Lambert wordt beschouwd als een van de eerste zangers, die de ideeën van de „bop"-musici uit de jaren veertig omzette in werkelijke vocale termen. „What's this' een duet door Lambert en Buddy Stewart gezongen toen beiden in 1945 voor Gene Grupa's band werkten, wordt beschouwd als het eerste vocale bop-nummer. mengde huwelijken niet erg vindt, vraag ik me toch af of men zich wel realiseert hoe het dan met de opvoeding van de kinderen moet". Vakantiegangers De heer Viruly was weinig enthousiast over het beeld dat uit de enquête oprijst. „Het is het beeld van een volksgemeen schap, die twijfelt aan door de kerk ver kondigde waarden, maar er weinig tegen over stelt. Het lijkt op een vlucht tussen Jeruzalem, Athene en Rome, tussen gé- loof, denken en daad. Men wil comforta bel vliegen, maar men vergeet dat de vakkennis van de piloot en de energie in de tanks belangrijker zijn dan het com fortabel zitten. Opmerkelijk is dat velen denken een slecht rooms-katholiek of pro testant maar toch een goed christen te kunnen zijn. Deze enquête lijkt wel wat op een enquête onder tijdelijk zorgeloze va kantiegangers. Maar er kan weer regen komen, en dan bedoel ik de regen van Noach". Prof. Zeegers, die zei dat dit de grootste enquête is, die in Nederland is gehouden, noemde het interpreteren erg moeilijk. Hij waarschuwde ervoor politieke conclu sies te trekken uit het feit dat een kwart van de ondervraagden zwervende kiezers blijkt te zijn en dat zoveel katholieken de K.V.P. blijkbaar niet meer noodza kelijk achten. De verkiezingen zijn nog ver weg en de kwestie van het al dan niet aanwezige alternatief speelt een gro te rol. Ook hij vond het opmerkelijk dat dc rooms-katholieken steeds het laagst zijn bij vragen als „Zijn natuurrampen een gevolg van Gods wil", „Is Christus Gods Zoon?" en „Gelooft u in de hemel en hel?' Hij hoopte dat een volgende enquête een sulfaten van de enquête zullen in „Mar ling van dit verschijnsel Ton Bruynel heeft met zijn elektroni sche compositie „mobile" de prijs gewon nen voor het beste Nederlandse werk in een compositiewedstrijd van de Interna tionale muziekweek van de Stichting Gaudeamus. De prijs voor het beste buitenlandse werk ging naar Alfred Janson uit Noor wegen voor zijn werk „Constructions and hymne". De aanmoedigingsprijs van de AVRO ging naar Konrad Boehmer uit West-Duitsland voor zijn werk „Informa tion". De jury bestond uit professor dr. Fran cis Travis, Gottfried Michael Koenig en Klaus Huber. Het Tweede-Kamerlid, de heer Lei- brandt (PvdA) heeft minister Vrolijk (Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk) schriftelijk gevraagd of het waar is, dat in het nieuwe zendtijdschema, dat voor radio en televisie op 1 oktober is in gegaan, nog geen plaats is ingeruimd voor de uitzendingen van het Humanistisch Verbond. Het Kamerlid vraagt wat de oor zaak is van het uitblijven van de indeling van de zendtijd van het Humanistisch Verbond en of bedoelde indeling alsnog op korte termijn tot stand komt. ADVERTENTIE ZIJLWEG 57 - HAARLEM Telefoon 11036 KLEINE PIANO'S (ook voor huur) BECHSTEIN FöRSTER PLEYEL IBACH en andere (Van onze correspondent) PARIJS De Belgische chansonnier- dichter Jacques Brei heeft voor de came ra's van de Franse televisie gisteravond bevestigd dat hij besloten had zijn lier aan de wilgen te hangen. Het schrijven, dichten en componeren van chansons zal Brei niet opgeven, maar van optreden heeft hij genoeg. Ten hoogste zal hij ieder jaar nog een grammofoonplaat opnemen. Deze maand zal de 37-jarige Frans sprekende Vlaming, die in een voorstad van Brussel woont, zijn jaarlijkse ver plichtingen in het Parijse Olympia-thea- ter nog nakomen na nog wat andere en gagementen, waarvoor hij mondeling zijn woord heeft gegeven Brei tekent nooit een schriftelijk contract zet hij een punt achter zijn overrompelend succes volle carrière. Waarom? De zanger bleef een directe verklaring schuldig over een besluit dat wel uniek is in de annalen van de show- businness. „Ik wil mijn vrijheid terug", zo liet hij weten. Brei wordt het plan toegelicht in zijn eentje op een jacht een reis rond de wereld te willen ondernemen. Onmiskenbaar blijkt wel dat Jacques Brei, die beslist uit een ander hout dan het gros van zijn collega's is gesneden, een intense behoefte gevoelt aan eenzaamheid. Een zijner aangrijpendste chansons draagt trouwens al de titel: „Seul" (alleen). Jacques Brei zei het wel wat vreemd te vinden dat men hem leek te willen tegen houden. „In het begin van mijn carrière", zo merkte hij op, „heb ik moe ten vechten om op diezelfde planken te worden toegelaten". Daarmee gaf Jacques Brei zich vermoedelijk wel het hoogste certificaat van succes, of beter van ware glorie, dat een artiest maar kan verlan gen. Maandag is de op 29 september overle den Amsterdamse letterkundige Maurits Uyldert in Amsterdam begraven. De heer Uyldert, die 85 jaar werd, was van 1912 tot 1923 redacteur buitenland van het Nieuws v.d. Dag en van 1923 tot 1946 letterkundig redacteur bij het Algemeen Handelsblad. Van zijn hand verschenen een aantal dichtbundels en een boek gewijd aan Albert Verwey. De belangstelling voor het Stichtingsraadorkest van het Noordhollands Philhar- monisch Orkest, dat maandagavond in het Concertgebouw in Haarlem werd ge geven, was zo groot dat tientallen genodigden achter het orkest op het podium plaats moesten nemen. De leden van Gedeputeerde Staten en Provinciale Staten, burgemeesters, wethouders, raadsleden en hoofden van takken van dienst van vijftig gemeenten, die financiële steun aan het provinciale orkest verlenen, alsmede vertegenwoordigers van kunstkringen, die in vele plaatsen der provincie zorgen voor volle zalen als fle musici optreden, gaven blijk van hun grote interesse voor het orkest. De voorzitter der Stichting, het lid van Gedeputeerde Staten de heer W. Mensink, was wegens het bijwonen van een inter nationaal waterleidingcongres in Spanje verhinderd aanwezig tc zijn. In zijn plaats begroette mr. A. Beets nadat het Wil helmus was gespeeld namens het Stichtingsbestuur de waarnemend com missaris der Koningin in de provincie, ir. W. J. L. J. Merckx, de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers en de andere genodigden. Mr. Beets bracht dank aan de dirigent, de heer Henri Arends en zijn medewerkers en aan de directeur, de heer R. Mulder met zijn staf voor het vele werk dat in het afgelopen seizoen verzet is. Het orkest gaf 150 podiumcon certen en begeleidde 50 maal in vele plaatsen der provincie. Hulde bracht mr. Beets aan de nagedachtenis van het vroe gere bestuurslid de heer J M. André de la Porte, die veel voor de Stichting heeft gedaan en actief werkzaam was als voor zitter van de Vereniging van vrienden van het orkest. Mr. Beets deelde mee dat de hoboïst Jac. Molenijzer en de hoornist Koen Hagen, die 25 jaar hebben meege speeld, het orkest om gezondheidsredenen moeten verlaten. Mr. Beets bracht beiden dank en verwelkomde de tweede eerste violist Gijsbert Beths, zoon van de vroe gere medewerker Gijs Beths. Wat de toe komst betreft merkte de heer Beets nog op dat er voldoende werk is, want het programma is tot juni 1968 volgeboekt. Over het concert schrijft onze muziek medewerker: Voor het concert had Henri Arends een opgewekt programma samengesteld dat de talloze genodigden zonder twijfel in een muzikale stemming gebracht zal heb ben. Met uitzondering van Beeethovens ouverture Coriolan als opening van de avond, hoorde men uitsluitend werken van innemende aard waarvan de eigenlijke substantie in lenige ritmiek en gevarieer de orkestrale kleuren te vinden is. Helaas was ik niet in de gelegenheid het gehele Tweede Pianoconcert van Saint- Saëns (solist Jan Wijn) te beluisteren, maar ik kreeg de indruk van een bewege lijke, veerkrachtige uitvoering door de pianist, waarbij het orkest ook goed op zijn qui vive was, en vlot reageerde. Hier op sloot na de pauze aan het Divertisse ment van Jacques Ibert, samengesteld uit de toneelmuziek bij een Komedie, en de zes deeltjes ontlokten af en toe een ge- gniffel aan de zaal, wat gezien een paar herkenbare citaten (waaronder: Daar komen de schutters) en de spitse aankle ding en verwerking van eenvoudig mate riaal wel te begrijpen was. Het orkest was op dreef en de strijkers gaven een betere totaalklank te horen, onder andere in de vibrerende driekwarts van de Wals, dan men de laatste tijd van hen gehoord had. Voor de eerste maal trad als concert meester naast Jan Hesmerg op Gijsbert Beths, lid van het Concertgebouworkest en eertijds concertmeester van de Neder landse Opera. Henri Arends presenteerde de geciviliseerde humor met animo en ge voel voor dosering. Het zou niemand ver bazen als dit Divertissement straks in de programma's van het komende Hartewens Festival zal opduiken. Het slot van de avond kwam met de Tovenaarsleerling van Dukas, een veelge- speeld werk dat echter, als men het zo strak en zonder overtrokken effecten ge speeld hoort als gisteren, nog steeds een overtuigend en oorspronkelijk orkest- scherzo is, met of zonder overstroming en wandelende bezems. Het succes was dui delijk en uit het applaus bleek dat de leden van de Stichtingsraad en hun dames content waren over de prestaties van hun orkest. ADVERTENTIE Bruynzeel maakt dat mogelijk. Met hun jarenlange ervaring hebben Bruynzeel- keukenspecialisten elementen uitgedacht, waarmee u letterlijk en figuurlijk alle kanten uit kunt. Bruynzeel-keuken elementen, uitgevoerd in standaardmaten en veelvouden van 15 cm breed x 39 cm hoog (met handige kastjes van 30 en 50 cm diep), maken het mogelijk uw eigen keuken naar maat in te richten. vraag onze nieuwe keukenfolder! B RUYNZEEL-keukenspecialisten staan u gaarne met raad en daad ter zijde bij het inrichten van uw eigen keuken, aangepast aan de eisen die u en uw gezin daar aan stellen. Zij zijn bereikbaar in onze showroom Amsterdam, P.C. Hooftstraat 49-51, Tel. 020-72 67 54 Wenst u onze nieuwe keukenfolder te ontvangen? Een briefkaart naar Bruynzeel Keukens NV Postbus 204, Zaandam is voldoende. Het Nederlands Dans Theater zal vrij- Haarlem zijn eerste balletvoorstelling ge- Haarlem zijn eerste balletvoorstelling ge ven. Het programma bevat één première: het ballet „Dreams" van de Amerikaan se choreografe Anna Sokolov, dat de ver schrikkingen uitbeeldt van vervolging en concentratiekamp op fragmenten uit de muziek van J. S. Bach (1ste Brandenbur ger concert), Anton Webern (vierde deel van de zes stukken voor orkest) en Teo Macero (saxofoonsolo). De medewerken den zijn: Willy de la Bije, Kathy Gos- schalk, Anne Hyde, Lenny Westerdijk, Fel- licia Sanders en Jaap Flier, George Fa- tauros, Gérard Lemaitre, Job Sanders, Frans Vervenne. Een andere nouveauteit is de pas de deux „Casse Noisette" die in Haarlem voor het eerst zal worden uitgevoerd door Alexandra Radius en Han Ebbelaar. De choreograaf Lev Ivanov maakte deze pas de deux op muziek van Peter Tsjaikovsky. Er worden nog twee balletten uitge voerd: „Danses Concertantes" van de cho reograaf Job Sanders op muziek van Igor Strawinsky in kostuums van Anne Hyde, door Mabel Alter, Gemma Exmann, Mea Venema, Carina Verzijl, Marian Sarstadt en Sören Backlund, Han Ebbelaar, Gérard Lemaitre, Job Sanders en Ger Thomas. „Svmphony in three movements" van Hans van Manen op muziek van Igor Strawinsky in decors en kostuums van Ni- colaas Wijnberg door Anne Hyde, Alexan dra Radius, Marian Sarstadt. Gérard Le maitre, Han Ebbelaar, Jaap Flier en Ma- bel Alter, Kathy Gosschalk, Lia Haeken, Sabine Vaessen, Mea Venema, Lenny Westerdijk. ADVERTENTIE <3oud-%,llöer - V^orloga* - SCeltum^leet Gr. Houtstraat 6, Haar lom. Tol. 02500-10.616 HILVERSUM I. 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.15 Amuse mentsmuziek. 7.30 Nws. 7.32 Gram.muziek. 7.40 Radiokrant. 8.00 Nws 8.10 Gewijze mu ziek. 8.30 Nws. 8.32 Klassieke muziek 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9 40 Voor de huisvrouw. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram.muziek. 12.27 Mededelingen land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Variant. 13.30 Ne derlandse ensembles. 14.30 Orkestwerken. 15.20 Liederen. 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Five O'clock. 17.15 Volksliederen. 17.35 Kwartet. 17.50 Overheidsvoorlichting 18.00 Friese zang. 18.30 Spektrum. 18.50 Licht ensemble. 19.00 Nws. 19.10 Radiokrant 19.30 Muziek van Het Leger des Heils. 19.45 Wereldpano rama. 19.55 Die Jahreszeiten (oratorium). 22.15 Een voorgoed verloren idylle? 22.30 Nws. 22.40 Geestelijke liederen 22.55 Neder lands en Nederduits. 23.15 Platennieuws. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.23 Gram.muziek (7.30-7.35 Van de voorpagina). 7.55 Meditatie. VARA: 8.00 Nws. 8.10 Gram.muziek. 8.30 Van alle mark ten thuis. 8.35 Gram.muziek. 9.00 Amuse mentsmuziek. 9.40 Schoolradio 10.00 Klas siek concert. 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Klassieke muziek. 12.00 Gram.muziek 12.22 Voor het platteland. 12.27 Mededelingen land- en tuin bouw. 12.30 Tango rumba-orkest. 13.00 Nws. 13.10 Actualiteiten en kalender. 13.25 Sextet. 13.50 Gesproken portret. 14.05 Klassieke mu ziek. 14.30 Moderne muziek. 14.55 Voetbal wedstrijd BesiktasAjax. 16.50 Gram.mu ziek. 17.00 Voor de zieken. 17.30 VARA-dans- orkest. 18.00 Nws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Uitzending van de P.v.d.A. 18.30 Gram.mu ziek. 19.05 Dansorkest. 19.30 Artistieke Staal kaart. 20.00 Nws. 20.05 Operette. 20.35 Lied jes. 21.00 Ik loop door het land. 21.15 gram. muziek. 21.35 Gesprek 21.50 Voetbalwed strijd SpartaFloriana Malta. 22.00 Gram. muziek. 22.50 Nws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Jazz. 23.30 Moderne muziek. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III. 240 m. en FM-kanalen 9.00 Nws. 9.02 Gram.muziek (10.00 en 11.00 Nws). 12.00 Nws. 12.02 Man and his music. 13.00 Nws. 13.02 Kaleidoscoop 14.00 Nws. 14.02 Groefje voor groefje. 15.00 Nws. 15.02 Platenprogramma voor de jeugd. 16.00 Nws. 16.02 Gram.muziek. 17.00 Nws. 17.02 Coun try en Western. 17.30-18.00 Gram.muziek. BRUSSEL 324 m 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek 12.40 Weer bericht. 12.48 Lichte muziek. 12.55 Buiten lands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Tafel- muziek. 14.00 Nws. 14.03 Gevarieerde mu ziek. 14.20 Kinderkoor. 14.30 Lezing. 14.50 Meisjeskoor (15.00 Nws.). 16.15 Kinderpro gramma. 16.00 Nws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Jazz. 17.00 Nws. 17.15 Orkestmuziek. 18.00 Nws. 18.03 oor de soldaten. 18.30 Le- kenmoraal en -filosofie. 18.50 Sport. 18.55 Taalwenken. 19.00 Nws. 19.40 Gram.plaat. 19.45 Voor grote en jonge gezinnen. 20.00 Lichte muziek 20.30 Amusementsmuziek. 21.50 Pedagogisch praatje. 22.00 Nws. 22.15- 22.30 De zeven kunsten. VOOR DINSDAG NEDERLAND I 10.45-12.00 Schooltelevisie. 19.00 Nws. in het kort. 19.01 Pipo de Clown. 19.05 Journaal voor gehoorgestoorden. 19.35 Vjoew, voor de jeugd. 20.00 journaal. HIP. 21.00 The Fugiti ve (De vluchteling): Rookgordijn. 21.50 AVRO's Televizier. 22.25-22.30 Journ. 23.00- 23.30 Teleac. NEDERLAND II 20.00 Nws in het kort. 20.01 De avonturen van Tom Sawyer. 20.30 Cinema. 21.15 Oprui ming gevraagd. 21.40 Vorm en funktie. 22.10 Journaal. 22.15 De sleutel is gebroken. VOOR WOENSDAG NEDERLAND I 17.00 Voor de jeugd. 17.30-17.36 Kijk op de wereld. 18.30 Teleac. 19.00 Nws in het kort. 19.01 Pipo de Clown. 19.05 Mijn vrienden in de wereld 19.15 Openbaar Kunstbezit. 19.30 Mona. 19.55 Socutera. 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Uitzending van de C.P.N 20.30 De Ontwrichten. 22.25-22.30 Journaal. NEDERLAND II 20.00 Nws in het kort. 20.01 Sherlock Hol mes. 20.50 Een avond in De Waag. 21.15 uit de kunst. 21.45 Attentie voor sport. 22.05 Avondsluiting. 22.10-22.15 Journaal. Nederland 1: Na een gevarieerd voor programma en het journaal, het tiener programma „Hip" met René Frank en de ontdekking van het Knokke-Festival 1966, de beatgirl Truly Smith. De muzikale ver zorging is van Ruud Bos; voor de regie tekent Bob Rooyens. In „The fugitive" be grijpt dr. Richard Kimble niet waarom zijn medearbeiders tijdens de fruitoogst hem zo wantrouwen. Maar als er in de buurt een bosbrand uitbreekt en de fruitplukker opgeroepen worden hulp te bieden bij het blussingswerk verandert argwaan in vriendschap. Na Avro's Televizier en het tweede journaal, Teleaes „Kernfysica" deel 2, waarin prof. dr. J. A. A. Ketelaar de bouw van atomen met hun kernen en elektronen zal behandelen en tevens het Periodiek Systeem van Eelement«n uiteen zal zetten. Truly Smith, de pas-ontdekte tienerster is een echte „beatgirl". Zij treedt vanavond op in het pro gramma „Hip" dat van twintig over acht tot negen uur door de AVRO op het eerste net wordt uitge zonden. Nederland 2: Na Nieuws in het kort, het eerste deel van een nieuwe t.v.-serie „De avonturen van Tom Sawyer" naar het boek van Mark Twain. Vervolgens „Cine ma", de eerste uitzending van een serie programma's over films en filmmakers. In dit programma presenteert Jan Blok ker onder meer het nieuwe werk van Ar thur Denn „The Case", „Torn Curtain" van Alfred Hitchcock en heeft hij een in terview met Joseph Losey, de regisseur van onder andere „Eva". „The Dam ned", „The Servant" en „Modesty Blai se". „Opruiming gevraagd" is een pro gramma, dat aantoont dat ons land echt niet zo schoon en helder is als in het bui tenland vaak wordt beweerd. In „Vorm en Functie" wordt vanavond aandacht be steed aan „trappen". In het Vestzaktheater te Amsterdam zal op zaterdagmiddag 8 oktober een nieuw kinderstuk in première gaan onder de ti tel: „Over ploef, de domme boef". Dit stuk, geschreven door Wim Burkunk. is het derde kinderstuk dat het gezelschap speciaal op haar repertoire heeft genomen voor de jeugd van 6 tot 12 jaar. Naast de kindervoorstellingen die het Vestzaktheater door het hele land geeft, worden dit seizoen ook in Amsterdam voorstellingen gegeven van de verschillen de kinderstukken; elke zaterdagmiddag in het eigen theater in de Balthasar Flo- riszstraat.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 9