Ir. Adams betuigde geen spijt over zijn oorlogsverleden Senaatsleden hekelden zijn „Misthoorn "-artikel Burgemeester en cineast schrijven elkaar woedende brieven Advocaat-generaal verwerpt beroep in „republiek"-zaak Kort en bondig^ De oudste zeepfabriek van de gehele wereld Snelle verlichting van pijn in spieren en gewrichten CPN is terug in Kamercommissie Dr. A. M. Lucas nam afscheid Auto door spoorboom; chauffeur vluchtte Over verfilming van optreden van provo's in Amsterdam Vliegtuig stort neer, twee doden Geen postzegels meer op de giro- stortingskaarten Caravans storend in plassengebied? Oostelijke wind WOENSDAG 5 OKTOBER 1966 2 vóóraan met nieuwe en betere kwaliteit! Vooral de scheerzeep van Vergulde Hand is beroemd. De sticks zijn nog altijd on overtroffen en de tubes ver schaffen weldadige scheer- luxe. Er is nu ook Vergulde Hand Scheerschuim voor amerikaans, supersnel scheren. Ideaal en... niet zo duur als u denkt s honderd maal scheren met één spuit bus van f 3.25! Amerikaan tot mr. Van Hall: „Uw politie is onbekwaam" Nieuwe burgemeesters Rechters gaan kijken Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk Dancing uitgebrand in Nijmegen WEERRAPPORTEN 1 S Sa Zürich (Vervolg van pagina 1) Ir. Adams legde uit dat zijn politieke visie in de oorlog een gevolg was van zijn economische ideeën. „Duitsland", riep hij uit, „is nog steeds ons natuurlijke achter land en vooral voor onze agrarische produkten het voornaamste exportgebied", een kreet die ontaardde in een woedende tirade aan het adres van „dwanginstanties" als de Benelux en de E.E.G. Een menigte boze senatoren naderde de spreker. Hij kreeg weer een waarschuwing. De heer Vos (P.v.d.A.) riep: „U weet heel goed waar u het over moet hebben". Maar de heer Adams ging onverstoorbaar door: „naar aanleiding van de Benelux Verder kwam hij niet. Midden in de zin terwijl de chaos in de Kamer op een hoogtepunt was ontnam voorzitter Ma zure hem het woord, de microfoon van het spreekgestoelte uitschakelend. Nadat ze zich er een uur lang over had den beraden, volgde van alle fracies de dood-verklaring van de heer Adams. Ze somden daarbij unaniem drie overwegin gen op: De beschuldiging van samenspannen tegen de Boerenpartij is uit de lucht gegrepen; (Van onze parlementaire redactie) Na een langdurig ordedebat heeft de Tweede Kamer met 80 tegen 47 stem men besloten de leden van de communis tische fractie opnieuw op te nemen in de Tweede Kamercommissies voor Bui tenlandse Zaken en Defensie. Uit beide commissies waren de leden van de com munistische fractie sinds 1948 afwezig ge weest. Voor het voorstel stemden de meerder heid van de fracties van de K.V.P. en de P.v.d.A. en de C.H.U; alsmede de vol ledige fracties van de Boerenpartij, de C.P.N. en de P.S.P; tegen het voorstel de fracties van de A.R; de V.V.D; de S.G.P. en het G.P.V; alsmede twee leden van de C.H.U. (de heren Kikkert en Van der Mey), drie leden van de K.V.P. (de he ren Westerterp, Wijters en Van Beek) en vijftien leden van de P.v.d.A. (mevrouw Heroma-Meilink en de heren Van der Tempel, Vellinga, Vis, Vredeling, Wiel- draayer, Wierda, Willems, Baart, Goed hart, Peschar, S. van der Ploeg, Roe mers, Ruygers en Schuitemaker). De fractievoorzitter van de P.v.d.A; drs. Nederhorst, stemde vóór het voor stel, evenals zijn collega van de K.V.P. drs. Schmelzer. Dr. A. M. Lucas, de bekende belasting specialist van de K.V.P.-fractie in de Tweede Kamer, heeft gisteravond na af loop van de Kamervergadering afscheid genomen van zijn collega's. Drs. Peschar, de financiële deskundige van de socialis tische Tweede Kamerfractie, bood hem mede namens de financiële specialisten uit vier andere fracties een hloemlezing uit zijn parlementaire redevoeringen aan. De heer Lucas, die vooral naam ge maakt heeft als tegenspeler van alle mi nisters van Financiën, is twintig jaar lid van de Kamer geweest. ADVERTENTIE Ir. Adams heeft de beschuldigingen van de heer Baas niet weerlegd; uit niets is gebleken dat ir. Adams zijn houding tijdens de oorlog be treurt. Ga, Adams! Enkele kwalificaties die daarbij werden gebruikt: Dr. Berghuis (A.R.): „Adams is voor ons een moeilijk aanvaardbaar medium". Mr. Bührmann (C.H.U.): „Onze fractie verfoeit de aanwezigheid van de heer Adams in de senaat. Hij heeft gezegd dat hij met zijn rede half weg was, ik zou zeggen: Ga geheel, Adams, en met spoed." De heer Van der Spek (P.S.P.) na het gewraakte ingezonden stuk van de heer Adams in de Misthoorn te hebben geci teerd: „Het woord van zo iemand heeft nauwelijks enige waarde". De communist IJmkers: „Ik wil niet persoonlijk met de moordenaars van mijn vader in deze Kamer samenwerken". De heer Algra (A.R.), die met een stapeltje „Misthoorns" de katheder be klom, gaf aan de hand van citaten een karakteristiek van het blad waarin de heer Adams ingezonden stukken schreef. „Het was zo'n smerig blad, dat het de positie van de NSB schaadde en daarom door de Duitsers werd verboden", zei hij. Pluimveerubriek „Mat de Misthoorn had ik hoegenaamd niets te maken", schreeuwde Adams in zijn weerwoord, „ik schreef een pluim veerubriek". De mededeling werd opge vat als een geslaagde kwinkslag, die het de spreker geruime tijd onmogelijk maak te zich verstaanbaar te maken. „Het was een smerig blad dat geef ik toe", zei hij, „en ik zou er ook niet in geschreven hebben als ik elders de gelegenheid had gehad mijn stuk gepubli ceerd te krijgen". Toen de heer Adams ook nog een aan tal verdachtmakingen ging rondslingeren, kwamen de meeste Kamerleden luid pro testerend op de voortpratende ir. Adams af, die nog kans zag boven het lawaai uit te scnreeuwen: „Wees rechtvaardig, meet niet met twee maten". Voorzitter Mazure sloot de vergadering, terwijl de heer Adams, zijn papieren bij eenrapend, zijn schouders ophaalde tegen de samengedromde senatoren. Tteutf» KONINKLIJKE FABRIEKEN WOLTMAN ELPERS A® 1654 Bij Apeldoorn is gisteravond een auto dwars door de bomen gereden van een overweg in de spoorlijn Apeldoom-Deven- ter. Een naderende goederentrein kon nog net op tijd stoppen, maar voor het zover was had de chauffeur zich snel uit de voeten gemaakt. Zijn auto en de spoorbomen werden zwaar beschadigd, maar de baan werd niet versperd, zodat de goederentrein kon doorrijden. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. De burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall, heeft in een brief aan de Bayerische Rund funk een filmploeg van deze radio- en te levisiemaatschappij, die hier een docu mentaire over Amsterdam en de provo's maakt, ervan beschuldigd een eenzijdig en vertekend beeld van de situatie te wil len geven. Verder verwijt de burgemees ter de filmers provocaties aan te moedi gen en in scène te zetten en de provo's te betalen voor het veroorzaken van moeilijkheden. Gistermiddag om kwart voor twee is op het vliegveld Eierland op Texel een Auster-vliegtuig van General Aviation te Rotterdam neergestort. De twee inzitten den zijn om het leven gekomen. Het waren de 45-jarige Haagse foto graaf van Rijkswaterstaat W. Vos en de 27-jarige piloot N. D. van der Vooren uit Vlaardingen. Tot burgemeester van Duiven is benoemd de heer J. A. G. Kemme te Tilburg. De heer Kemme is 37 jaar en medewerker van het bureau voor architectuur en steden bouw Margrij te Breda. Hij is lid van de K.V.P. Tot burgemeester van Appeltern en Ba tenburg is benoemd de heer W. C. Hille- naar te Monster. De heer Hillenaar is 37 jaar, gemeenteontvanger en chef van de afdelingen financiën, onderwijs, belastin gen en personeelszaken ter secretarie van Monster. Hij is lid van de K.V.P. De Amerikaanse cineast A. H. Carbe, die de documentaire voor de Bayerische Rundfunk maakt, heeft hierop een woe dende brief aan de heer Van Hall ge schreven, waarin hij deze beschuldigin gen krachtig van de hand wijst. „Wij zijn hier om gebeurtenissen te filmen, niet om ze te organiseren. Dat uw politie macht te onbekwaam is om de orde in uw stad te handhaven is uw fout, niet de onze", aldus de heer Carbe. De cineast stelt met nadruk voor zich zelf en niet namens de Bayerische Rund funk te reageren. Hij schrijft verder er over verbaasd te zijn dat een bestuurs- beambte van een democratische regering zover gaat dat hij een wettige reportage over een legale politieke beweging pro beert te onderdrukken. In zijn brief aan de Bayerische Rundfunk dringt burge meester Van Hall volgens de heer Carbe aan op het niet door laten gaan van de documentaire. Van 1 november af kan het recht van 0,25 voor een storting op een post rekening voor zover althans verschul digd slechts in contanten worden vol daan, tegelijk met het te storten bedrag. Men behoeft dus met ingang van die datum geen postzegels meer op de giro- stortingskaarten te plakken. Stortings- kaarten, die zijn voorzien van de opdruk „Recht 25 cent betaald", mogen van 1 november af niet meer worden gebruikt. Ze kunnen tot 1 januari 1967 op een postkantoor worden ingewisseld. De heer Carbe verwijt de burgemeester ook dat hij ondanks verschillende ver zoeken heeft geweigerd persoonlijk of door een bevoegde vertegenwoordiger van de stad voor de documentaire zijn mening over de provo-beweging te geven. „Wan neer de film dan ook eenzijdig uitvalt is dat geheel voor uw eigen verantwoording" zo schrijft hij. De heer Carbe ontkent overigens niet dat hij de provo's betaalt. De eis tot betaling is echter uitgegaan van de provo's. „Zij doen niet tegen betaling bepaalde dingen, maar wij betalen om dingen die zij doen te mogen filmen". In zijn brief aan de heer Van Hall uitte de heer Carbe ook zijn verontwaar diging over de manier waarop hij bena derd is door figuren die zich voordeden als provo-sympathisanten, maar die later tipgevers van de politie bleken te zijn. De heer Algra (A.R.) citeert een stuk, dat de heer Adams in de Mist hoorn had geschreven. De Utrechtse rechtbank gaat dinsdag naar de Loosdrechtse plassen. Dat be zoek is een vervolg op een rechtszaak tegen een 45-jarige arts uit Naarden en een 43-jarige bedrijfsdirecteur uit Am sterdam, die beiden in het plassengebied een caravan hadden geplaatst, die zicht baar was vanaf het water. De grond waarop de caravans stonden is hun eigendom. Zij waren door de kantonrech ter veroordeeld tot een boete van 12,- wegens overtreding van de Plassenver ordening. De secretaris van het Plassen schap Loosdrecht, die als getuige was gedagvaard, verklaarde dat geen onthef fingen worden verleend, omdat het plaat sen van caravans, tenten en andere recreatieve voorzieningen in dit gebied het landschappelijk schoon zou aantas ten. De rechtbank wil nu zelf gaan zien of dat inderdaad het geval is. Advocaat-generaal mr. P. s'Jacob heeft de Hoge Raad der Nederlanden dinsdag geadviseerd de beroepen in cassatie te verwerpen van de vier Amsterdammers, die tijdens een rondvaart van prinses Beatrix en prins Claus, toen nog de heer Claus von Amsberg, uiting hebben gege ven aan republikeinse gezindheid. Dat gebeurde op 3 juli van het vorig jaar aan de Herengracht. Twee van de Amsterdammers, een 34-jarige stenograaf en een 45-jarige kantoorbediende, hadden uit een raam een spandoek gehangen met het woord „Republiek". De anderen had den bij datzelfde huis „Leve de repu bliek" geroepen. In één van de cassatiemiddelen wordt gesteld dat wat openbare orde wordt ge noemd in feite de orde van de meerder heid is. Mr. S. Jacob zegt daarover in zijn conclusie dat de openbare orde de normale gang van het maatschappelijk leven op een bepaalde plaats en onder Als een de gegeven omstandigheden is. iemand zich zodanig gedraagt of ander tot zodanig gedrag brengt dat de gang van het maatschappelijk leven op een bepaalde plaats naar de omstandig heden abnormaal wordt, dan verstoort hij de openbare orde, ongeacht of de andere aanwezigen in enig opzicht zijn tegen standers of zijn medestanders zijn. Eén van de andere argumenten die werd aangevoerd, had betrekking op de vraag of een lap met het opschrift „Re publiek" moet worden beschouwd als een geschreven stuk dat dient als propaganda middel, zoals in de algemene politiever ordening omschreven. Mr. s'Jacob be antwoordt die vraag bevestigend. Volgens de algemene politieverordening zijn al die uitingen, die de openbare orde versto ren of bedreigen, verboden. Ook indien dergelijke uitingen geroepen worden. De Hoge Raad zal in de zaken op dins dag 1 november arrest wijzen. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Concert door het Haarlems Kamerkoor o.l.v. Piet Halsema. Stadsschouwburg, vandaag en donderdag 20 u.: Toneelgroep Studio met „Niet doen Sneeuwwitje" van Anton Koolhaas. Regie: Kees van Iersel. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Fan- tomas slaat weer toe", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „James Bond contra Dr. No", 14 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „De ge heimagent met de stalen vuisten", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: .Mui terij op de Bounty", 14 j. Van donderdag af 14 en 20 u.: „Muiterij op de Bounty", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Arabesque", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Ik, een vrouw", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Strijd en ex tase", a.l. Van donderdag af 20.15 u.: „Hu welijk in Italiaanse stijl", 18 j. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Liefdesdrift", 18 j. Van donderdag af 14. 19 en 21.15 u.: „Nachtelijk spel", 18 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Los geslagen meisjes", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Slavinnen der lief de", 14 j. Studio, 14 en 20 u.: „La dolce vita", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van werk van Aad de Haas. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 u. Tot 17 oktober. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur. Tot 10 okt.: „Boek en Papier" expositie van H. Voorn. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 uur. Dinsdag gesloten. Expositie van werk van oude meesters. Tot 9 okto ber. In 't Goede Uur, (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand oktober expositie van tekeningen en aquarellen van Jan Loots. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zondag van 14-17 uur en 20-22 uur. Teylers Museum (Spaarne 16); Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag: van 13 tot 16 uur. Expositie van etsen van Rembrandt. Artificia, (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van monotypes en schilderijen van Eduard Heymans. Dagelijks van 9.30- 18 uur. DIVERSEN Raadhuis Haarlemmerliede, vandaag 19.30 u.: Gemeenteraadsvergadering. Raadhuis Haarlemmermeer, donderdag 14.30 u.: Gemeenteraadsvergadering. WOENSDAG 5 OKTOBER City, 20 u.: „Duivelse driften". De kastanjeloot, Wüstelaan 32, Sant poort-Zuid, 19-21 uur: Expositie aquarel len en tekeningen van Henk Ames en Wil de Bie. Tot en met 9 oktober. DONDERDAG 6 OKTOBER City, 20 u.: „Verslaafd aan het leven". ADVERTENTIE Dringt direct door tot aan de haard van de pijn Dramatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en doorstraalt verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt! Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. De Kanstanjeloot, Wüstelaan 32, Sant poort-Zuid, 10-18 en 19-21 uur: Expositie aquarellen en tekeningen van Henk Ames en Wil de Bie. Tot en met 9 oktober. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 5 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Stormloop zonder genade". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Afkeer" Stadskantoor, Kennedypleiri: Tentoon stelling moderne grafische kunst, te be zichtigen dagelijks van 19.30-21.30 uur. DONDERDAG 6 OKTOBER Kennemer Theater, 19.30 uur: „The Great Race". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Beau Geste". Stadskantoor, Kennedyplein: Tentoon stelling moderne grafische kunst, geopend van 9-12.30 uur; 13.30-17.30 uur en 19.30- 21.30 uur. In Nijmegen is gistermiddag de dan cing „Blue Bells" in de benedenstad uit gebrand. De zoon van de eigenaar en zijn meisje moesten uit het raam van de eerste verdieping springen om zich in veiligheid te stellen. Op de tweede verdieping wachtte een in pension zijnde Italiaanse arbeider in de dakgoot de komst van de brandweer af. Enkele ogen blikken nadat hij was gered sloegen de vlammen uit het dak. Film over verkeer. In samenwerking tus sen het ministerie van Verkeer en Waterstaat en de Nederlandse Vereni ging van Wegenbouwers en talrijke andere organisaties is een film ver vaardigd over het Nederlandse verkeer te land, te water en in de lucht. Het doel van deze film is de burgers te overtuigen van de noodzaak voorzie- mingen te treffen om het verkeer met zijn grote economische functie gaande te houden. Hoogleraar. Tot hoogleraar in de plan tensystematiek aan de rijksuniversiteit te Groningen is beroemd dr. Chr. van den Hoek, wetenschappelijk ambtenaar aan het rijksherbarium te Leiden. Dr. A. Poslavsky is benoemd tot bui tengewoon hoogleraar in de faculteit der sociale wetenschappen aan de rijks universiteit in Utrecht om onderwijs te geven in de pathopsychologie. Berging bommenwerper. Maandag is in Zwaagdijk een begin gemaakt met het bergen van het wrak van een Welling ton-bommenwerper van de Britse lucht macht, die daar in de nacht van 12 op 13 juni 1941 neerstortte. Aan boord be vonden zich zes man. Eén ervan is be graven in Bergen aan Zee. Aangenomen moet worden dat de stoffelijke over schotten van de anderen zich nog in het wrak bevinden. Onderscheidingen. Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw is benoemd C. Sesink, hoofd van de Veiligheidsdienst van het Koninklijk Huis; tot officier in de orde van Oranje Nassau H. F. C. Th. Jacometti, directeur van de N.V. Verf- warenfabriek v.h. J. Wagemakers te Bre da en E. D. de Jong, directeur van Dou- we Egberts N.V. te Utrecht. Inbrekertjes. De Utrechtse recherche heeft twee jongens van zeven en acht jaar aangehouden, die zes inbraken in scholen hadden gepleegd. Ze namen snoepgoed weg, beschadigden school- meubilair en sloegen ruiten stuk. ADVERTENTIE C I I DE Kaaaaa Natuurlijk: Citroen De Kuyper. Dit vond ook de bartender die in 1952 met zijn long drink „Bazi" de Eerste Prijs won op d» Nationale Cocktail Longdrink Competitie. Het recept is heel eenvoudig Neem een normaal drinkglas, giet hierin een glaasje De Kuyper Citroen-jenever en vul het glas verder met tonic. Houdt u van extra-koude longdrink, dan een paar stukjes ijs toevoegen. VV\AAA/VWVVV\AMAfWVt/VVVVVWWWVVVVMWVVVVVVVV Het KNMI deelt mede: Het afgelopen etmaal is de luchtdruk boven Westeuropa aanzienlijk gestegen. Het meest geschiedde dit in de omge ving van Schotland, waar een hogedruk- gebied tot ontwikkeling kwam. Koude, uit Scandinavië afkomstige lucht, begon daardoor naar het zuiden te stromen. De ze lucht vloeide vandaag ook geleidelijk over Nederland uit. Het genoemde hoge- drukgebied neemt nog steeds in betekenis toe en beweegt in oostelijke richting. Het koufront, dat de begrenzing vormt tussen de koude en de boven Frankrijk en Duits land aanwezige zachte lucht, komt daar door even ten zuiden van ons land tot stilstand en kan later zelfs weer wat naar het noorden bewegen. Het ziet er echter wel naar uit dat een groot deel van het land zich ook morgen nog in de koude lucht bevindt. Daarbij kan in de komen de nacht, waar de kans op opklaringen het grootst is, hier en daar nachtvorst voorkomen. De regenkansen worden klei ner. De wind waait morgen uit oostelijke richtingen. Maximum-temperaturen Qfi binnen- en buitenland. •a- a. £8 Neerslag: laatste 24 uur. .5 Ij S Den Helder geh. bew. no 17 8 Ypenburg regen ono 18 6 Vlissingen geh. bew. windst. 17 5 Eelde geh. bew. no 19 8 De Bilt motregen nno 20 6 Twente regen nno 23 14 Eindhoven motregen nno 23 19 Z.-Limburg zw. bew. windst. 23 1 Helsinki regen nw 13 7 Stockholm zw. bew. n 15 2 Oslo onbewolkt windst. 11 0.1 Kopenhagen regen n 20 8 Aberdeen zw. bew. windst. 9 0 Londen motregen ono 19 2 Amsterdam regen ono 18 6 Brussel motregen nno 21 8 Luxemburg mist wnw 24 0 Parijs motregen windst. 20 11 Bordeaux mist w 18 12 Grenoble zw. bew. windst. 31 0 Nice onbewolkt n 23 0 Berlijn onbewolkt zw 28 0 Frankfort licht be w. windst. 26 0 München onbewolkt zzw 26 0 mist windst. 25 0 Genève licht bew. wzw 25 0 Locarno mist o 21 1 Wenen onbewolkt zo 25 0 Innsbruck onbewolkt w 25 0 Belgrado licht bew. windst. 27 0 Athene onbewolkt windst. 26 31 Rome licht bew. ono 25 0 Barcelona regen n 2 Madrid zw. bew. n 18 5 Mallorca zw. bew. windst. 28 5 Lissabon half bew. wnw 20 0.5 Donderdag 6 oktober Zon op 6.48 uur; onder 18.07 uur. Maan op 21.17 uur; onder 14.27 uur. Maanstanden Laatste kwartier. 7 oktober 14.09 uur Nieuwe maan 14 oktober 4.52 uur Eerste kwartier.21 oktober 6.35 uur Volle maan 29 oktober 11.01 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 5 oktober Hoog water 6.36 uur en 18.52 uur. Laag water 2.27 uur en 14.36 uur. Donderdag 6 oktober Hoog water 7.16 uur en 19.36 uur. Laag water 2.56 uur en 15.12 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ig 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2