Britten krijgen drie maanden geen enkele loonsverhoging t Aantal doden is zeer groot Erhard blijft kanselier j Blij dat mammie OLIE stookt die is veilig] Pakketten raken zoek in DDR Falklands, voortdurende twistappel Europees gesprek in New York r Van dag tot dag tm liü Loon- en prijsstop tot augustus Franse kernproef Hollandse ruiker in Moskou Olie, daar kan je binnen niet buiten J telegrammen WOENSDAG 5 OKTOBER 1966 behoudens noodgevallen - Wervelstorm in Pakistan Dawson door Russen vrijgelaten Tito reorganiseert communistische partij •iiiJillMé*, (Van een speciale medewerker) Vijfhonderd kilometer ten oosten van de Straat Magellaen liggen enige eilanden, bewoond door weinig mensen en veel schapen. Met min of meer lange tussenpozen verschijnt hun naam in de kranten. Dat ge beurt meestal als de Argentijnen weer eens verkondigen dat zij en niet de Britten recht hebben op die eilanden. Het zijn de Falklands. Ze zijn op het ogenblik, met de onderhorigheden South Orkneys, South Shetlands, South Sandwich en Graham Land, deel van het Britse Ge menebest. Zij liggen deels in de Atlantische Oceaan en deels in de Zuide lijke Poolzee. Geschiedenis Niet veel Betekenis De tragi-komische verwikkelingen in en rond de Boerenpartij betekenen niet alleen een klap voor deze innerlijk ver deelde en reeds gespleten partij, maar ook voor de democratie. Boer Koekoek heeft, voordat hij succes had, vergeefs gepro beerd in allerlei weer vergeten groeperin gen een leidende rol te spelen. Tn 1955 stond hij bij voorbeeld op de lijst van de Nederlandse Oppositie-Unie, samen met een man die in de oorlog moet hebben rondgelopen in een Duits uniform, en met een gewezen NSB'er. Men moet zeer naïef zijn om te geloven, dat hij niet op de hoogte was van het politieke verleden van zijn naaste medewerker ir. Adams. Deze was de „ideoloog" die jarenlang de hoofdartikelen schreef in het orgaan van de Boerenpartij en die het program ma en de leuzen van die partij heeft hel pen ontwerpen. Die leuzen waren samen te vatten in één woord: rancune. Dat wil zeggen: zucht om zich te wreken op een democratisch regime, dat in 1945 weer had gezegevierd over autoritaire, corpo ratieve, fascistische en nationaal-socialis- tische systemen, die door de heer Adams en zijn geestverwanten van diverse plui mage eens zijn verdedigd. De gewezen nazi's voelen onmiddellijk aan, dat deze mentaliteit, voorzover zij in de Boerenpartij tot uiting kwam, hun lag. Zij infiltreerden de beweging van Koe koek en deze had daar kennelijk geen be zwaar tegen. Dat de Boerenpartij „rechts" was, is nooit ontkend. Dit echter was niet haar ware wezen. Zij was de partij van de rancune en dus ook van stedelingen met wrok. De partij zelf dat is nu wel uit alle ruzies gebleken had een auto ritaire structuur. In zekere zin was zij een kiesvereniging, of een centrum van snel samengevoegde kiesclubjes. Allerlei lieden, die al jarenlang hun geluk had den beproefd met eigen plaatselijke of ge westelijke oppositiegroepjes, kropen on der Koekoeks paraplu. Onder hen waren zeer velen vrij van fascistische smetten. Dit gold nog meer voor de kiezers. Het is twijfelachtig of Koekoek leider is van een partij in de gebruikelijke zin van het woord. Maar als men van een partij mag spreken, dan is deze nog niet „fascis tisch" wat haar aanhang betreft. Zij is een verzameling van „malcontenten". Het teleurstellende, zo niet ontstellende is nu dat onze samenleving zovele van deze negatieve en ontevreden leden kent. Van een „opbouwende oppositie" kan men toch moeilijk spreken; zij is de laatste weken zelfs bezig geweest, zichzelf af te breken. Maar enige honderdduizenden hebben dan in ons land toch maar op Koekoek gestemd uit wrevel en wrok, uit hoofde van onlustgevoelens van de meest uiteenlopende aard. Eigenlijk weet niemand goed uit. welke kringen zij zijn gekomen. Voor een deel uit de milieus van gewezen „politieke delinquenten", dat is nu wel aangetoond. Maar er wa ren dan toch ook tienduizenden boeren, die in de staat een hinderlijke en vijan dige macht zien. Tal van middenstanders, die zich door de moderne ontwikkeling bedreigd voelen. En zoals aangetoond is: ook niet geringe aantallen stedenarbei- ders met minimumlonen en met rancune jegens beter betaalde werknemers en vakbonden, waaraan zij verwijten onvol doende oog te hebben voor hun moeilijk heden. En tte democratie moet dus ook wel haar hand in eigen boezem steken. Is de staat met zijn bureaucratie, ondanks de uitgebreide sociale wetgeving, toch niet van te grote groepen vervreemd? Heeft hij niet dikwijls gefaald om de bevolking voor te lichten inzake de moderne in dustriële ontwikkeling, die ook slachtof fers maakt? Is het beleid der regerende partijen wel voldoende gerechtvaardigd geworden? De voorheen onvoorstelbare to nelen, die zich op 20 september en giste ren hebben afgespeeld in de Eerste Ka mer, wekken terecht de verontwaardiging van het overgrote deel van onze bevol king tegen een kwalijke vertegenwoordi ger van de Boerenpartij. Maar de vraag is gewettigd, of er ook niet iets hapert aan een politiek bestel, dat zulke storen de verschijnselen heeft mogelijk gemaakt. (Van onze correspondent) LONDEN. De Britse regering heeft tenslotte gisteravond na een lange kabinetszitting besloten de loon- en prijsstop die in juli op vrij willige basis werd afgekondigd, ver plicht te stellen. De regering-Wilson meende gedwongen te zijn tot deze maatregel omdat vorige week de linkse vakbond van hoger personeel via de rechter de vrijwillige loonstop had weten te torpederen. Een werk gever die zich aan de loonstop had gehouden, zoals verreweg de meeste bedrijven in Groot-Brittannië, moest van de rechter desondanks een eerder aangekondigde loonsverhoging uitbe talen, anders zou hij zich schuldig maken aan contractbreuk. De loon stop was hiervoor geen excuus. Ook de dagbladeigenaren waren onder druk van de fanatieke bond van drukkers gedwongen om de loonstop te negeren. De loonstop duurt tot januari en zeker tot augustus volgend jaar zullen slechts in enkele noodgevallen loonsverhogingen mo gen worden toegekend. Vandaag zal op het socialistische con gres in Brighton de genomen beslissing worden behandeld in het economisch de bat. Het zal er ongetwijfeld zeer fel toe gaan. Een vertegenwoordiger van Enge- lands grootste bond, die van de transport arbeiders, noemde de maatregel een „af grijselijke beslissing", die de bond zou negeren, ook al zou daar gevangenisstraf op staan. De loonstop zou indruisen tegen het recht van de arbeider om te onder handelen over zijn loon. WVAMA/MAAAAAAA/WVA/V/WtlWIAfUVWVWWWWUlAA/WWlflAAAl WW\/U\AftftAA/WWWUWW\AAAftA<WIAfMMWtAAftAA/mi DACCA (AP en Reuter). De wervelstorm, die dit weekeinde de kust van Oost-Pakistan en de nabij gelegen eilanden teisterde, heeft volgens niet-officiële cijfers tussen 1.500 en 2.000 mensenlevens geëist De officiële bronnen geven 326 doden op, doch ooggetuigen, die van het zwaar- getroffen eiland Sandwip komen, melden dat daar duizend mensen het leven heb ben verloren. Er komen ook meldingen over slachtoffers van de andere eilanden. De verbindingen met het vasteland zijn nog niet hersteld, waardoor geen juist beeld van de ramp kan worden gevormd. Hefschroefvliegtuigen brachten dinsdag medisch personeel en entstof naar de ge troffen eilanden om het uitbreken van epidemieën, in het bijzonder cholera, te voorkomen. In Brighton hebben duizenden ar beiders gedemonstreerd tegen de economische politiek van de La- bour-regering. Zij waren door die maatregelen werkeloos geworden. Wilson ontving een groep van deze arbeiders. Het Labour-congres dat in de Britse badplaats wordt ge houden. aanvaardde met grote meerderheid de loon- en prijsbeper- king van de regering. (Telefoto). Premier Wilson heeft de houding van de transportarbeiders krachtig veroor deeld in zijn rede die hij eerder op de dag voor het partijcongres hield. Hij trok fel van leer tegen alle bevolkingsgroe pen die geen afstand wensten te doen van „conservatieve en versleten ideeën" „Ieders instelling zal moeten veranderen wil men ooit tot een voorspoedig Enge land komen", aldus Wilson. Meteen na zijn lange rede die de gede legeerden als een nauwelijks vergulde pil te slikken kregen, werd hij door par tijgenoten op het congres ervan beschul digd precies dezelfde „verwerpelijke" politiek erop na te houden als de conser vatieven de laatste dertien jaar hadden gevoerd. WASHINGTON (AFP) De Ameri kaan Thomas Dawson, die als lid van het vredeskorps in Perzië Engelse les geeft en elf september op Russisch gebied bij de grens met Perzië werd gearresteerd, is vrijgelaten en is in Teheran. Dawson verklaarde dat hij door de Rus sen goed was behandeld. PARIJS (AFP) De Fransen hebben dinsdagavond de zesde, en laatste, kern proef in de huidige serie genomen boven het atol Mururao in het zuiden van de Stille Oceaan. BONN. (DPA en AFP) De Christen democratische fractie in het Westduitse parlement heeft gisteren na een levendi ge discussie met ongeveer 150 tegen ne gen stemmen bij drie onthoudingen haar vertrouwen uitgesproken in bondskanse lier Erhard. Hieraan werd echter de eis verbonden dat de regering een „duidelijke poging" zou doen om de kwesties rond de Frans-Westduitse verhouding op te lossen. De fractie keurde de financiële verplich tingen ten opzichte de Verenigde Staten goed, maar eiste dat de regering bij de komende besprekingen tussen West-Duits- land, Groot-Brittannië en de Verenigde Staten over de toekomstige strategie en het vraagstuk van de legering van troe pen in West-Duitsland, Frankrijk en de overige NAVO-landen niet zou uitsluiten. Het gesprek tussen de „drie" moet voor alle NAVO-leden toegankelijk worden ge houden". Tijdens het debat verweet de bonds kanselier Eugen Gerstenmaier, de voor zitter van de bondsdag, dat deze zich zou beschouwen als kandidaat om Erhard op te volgen. Gerstenmaier antwoordde geen ambities in die richting te hebben. BELGRADO (Reuter) Het Centrale Comité van de Joegoslavische Commu nistische Partij heeft een plan aanvaard om een scheiding te brengen tussen staats- en partijbestuur en het partijbe- stel meer democratisch te maken. Presi dent Tito zat de vergadering voor. De functie van secretaris-generaal van de oartij wordt afgeschaft. Deze functie wordt nu bekleed door president fito. Het 155 leden tellende Centrale Comité stelt een presidium in, waarvan het hoofd te vens voorzitter van de partij zal zijn Het huidige dagelijks bestuur van negen tien leden verliest enige van zijn uitge breide bevoegdheden, De drie aan het bestuur verbonden secretarissen verlie zen hun post. MOSKOU (Tass) In het grote ten toonstellingsgebouw in Moskou is de traditionele tentoonstelling van Nederland se bloemen geopend door de oud-voor zitter van het produktschap voor sierge wassen, A. Verhage. Tienduizend rozen anjers, chrysanthen, dahlia's, irissen en andere bloemen zijn op de tentoonstel ling, die van de Russen de bijnaam „Hol landse Ruiker" heeft gekregen, te be wonderen. De heer Verhage zei: „Onze bloemen zijn symbolen van vrede. Neder land verkoopt ze aan 110 landen in de wereld". De ambassadeur in Moskou, jhr, mr. G. Beelaerts van Blokland, woonde de opening bij. ADVERTENTIE Een kind kan U de waarheid vertellen. Wij - de oliehandel in Haarlem en I Omstreken - willen graag de grote waarde van olie onder Uw aandacht brengen. Daarom deze publicatie. Het is goed om NU te beseffen waarom oliewarmte zo voortretfelijk is. SA, .-ïvi'iï Olie is veilig Geen andere brandstof is zo betrouwbaar. Olie kan U nooit verrassen. Rustig idee No. 1. Olie is goedkoop De prijs is de laatste 10 jaar nauwelijks toegenomen. Van andere brandstof? Vraag het aan niet-oliestokers. Rustig financieel idee No. 2. Olie is zuinig Rekent U maar eens uit wat U een heel seizoen gulle olie- warmte kost. Rustig (econo misch) idee Np. 3. Olie - nog beter dan aardgas Olie is er altijd, 's Morgens, 's middags, 's avonds, 's nachts. Olie laat U nooit in de steek. Oók niet tijdens piekuren. En... de Oliehandel van Haar lem en Omstreken staat dag en nacht voor U klaar! Rustig (efficiënt) idee No. 4. Leveranciers zijn herkenbaar aan dit o/ -vignet. Een garan tie voor kwaliteit-service-vei ligheid. ii FPublicatievanl rde Oliehandel! in Haarlem! en Omstreken. OOST-BERLIJN (Reuter) Het Oost- duitse ministerie van Posterijen heeft geweigerd antwoord te geven op de be schuldiging van de Westduitse vice-kanse- lier Mende, dat twintig percent van de pakketten die uit de Bondsrepubliek naar Oostduitse burgers worden gestuurd, nooit op de plaats van bestemming aankomt. Het ministerie verwees naar het Voor lichtingsbureau van de minister-president. IMMMMMIMMMfMffKliMaMMMMMIfMIMMfMIMfaMIIII] Zij worden hoog geschat, omdat zij een springplank kunnen worden voor de exploitatie van de zuidpoolgebie den, welker ertsrijkdom de fantasie van menig staatsman en „captain of industry" prikkelt. Antarctica, het met eeuwige sneeuw en ijs bedekte vaste land om de zuidpool, is nog niet in exploitatie genomen, maar de dag nadert, dat die exploitatie uitvoerbaar zal zijn. Reeds fluistert men over het voorkomen van uranium in die witte oneindigheid.en wanneer er over uranium gefluisterd wordt, is het tien tegen een, dat er in de binnenkamers van de regeringskastelen ernstig aan wordt gedacht en gewerkt. Het was een Engelse ontdekkingsrei ziger, John Davis, die de Falkland Eilanden in 1592 ontdekte. Na Davis kwamen er Franse avonturiers en ont dekkingsreizigers. Zij noemden de eilanden de Maloeïnen. De Fransen namen ze pas in 1764 in bezit. Een kleine Franse kolonie woonde in die kale, barre streken tot in liet begin van de negentiende eeuw. Toen ver trokken de kolonisten, maar Frankrijk handhaafde zijn aanspraken op de Falkland Eilanden. Niettemin vestig den de Britten zich er in 1833 en plantten zij er de Union Jack. Frank rijk protesteerde tegen dit optreden „in strijd met het recht" en ook Ar gentinië toen nog een jonge mo gendheid verhief, zij het bescheiden zijn stem tegen de Britse occupatie. Frankrijk berustte vrij spoedig in de nieuwe toestand, maar Argentinië niet. Tot op de huidige dag gaat dit land voort te verklaren, dat de Falkland Eilanden Argentijns territorium zijn. Historische en andere rechten voert het aan ter staving van deze bewe ring. Soms zelfs maken de Argentij nen (symbolisch) een dreigend gebaar in de richting van de eilanden, doch dit vermag John Buil niet uit zijn rust op te schrikken. Hij heeft er zich ste vig genesteld en is niet van plan om er vandaan te gaan. De toekomstige mo gelijkheden van het zuidpoolgebied en de mogelijkheden, die de Falkland Eilanden als vlootsteunpunt bieden, schat Londen voldoende hoog om geen stap te wijken voor Argentijnse ver zoeken of dreigementen. Een enkele maal zelfs vond Londen het nodig, wat te grommen en een oorlogsschip met een (eveneenssymbolische) speciale op dracht naar dat verre zuiden te diri geren. Zoals het zich nu laat aanzien, zullen de Falkland Eilanden voorlopig wel Brits blijven. Buurman Noorwegen Dat Noorwegen een belangrijke mo gendheid in de Zuidelijke IJszee is, weten slechts weinigen. Toch is het, juist met het oog op de latere exploi tatie van Antarctica, van belang, dit feit niet uit het oog te verliezen. Op merkelijk is het, dat Engeland in het verre zuiden jegens Noorwegen altijd veel verzoenender is geweest dan je gens de Argentijnen (die reeds scher men met een leuze a la Monroe). Waar uit bleek dit? In 1739 ontdekte de Fransman Pier re Bouvet in het zuiden van de At lantische Oceaan een onbewoond eiland, dat hij Bouvet Eiland noemde. Bijna een eeuw later, in 1825, werd er boven dit eiland een vlag gehesen, niet de Franse, maar de Union Jack. Het was kapitein Norris, die dit deed en het eiland daardoor (symbolisch) trok binnen het Britse Rijk. Weer een eeuw later, in 1927, sloeg een Noorse walvis-expeditie zijn tenten op Bouvet Eiland op, hees er de Noorse vlag en verklaarde het eiland tot Noors gebied. Londen wees op het bezoek van Nor- ris, maar de Noren hielden voet bij stuk. Zij bouwden er een radiozender en lieten de Engelsen praten. In 1928 was het meningsverschil over Bouvet Eiland uitgegroeid tot een diplomatiek geschil tussen Oslo en Londen, maar in november van dat jaar liet Londen, vrij onverwacht, alle rechten varen. Op 27 februari 1930 werd Bouvet Eiland officieel tot Noors gebied ver klaard. Hetzelfde geschiedde met een ander onbewoond eiland in de Zuidelijke Poolzee, namelijk Peter I Eiland. Dit was in 1821 ontdekt door de Russische admiraal Von Bellinghausen. Deze ma rine-officier betrad het eiland evenwel niet. Het duurde tot 1929 alvorens mensen er voet aan wal zetten, want toen koos een Noorse walvis-expedi tie het eiland als basis, hees er de Noorse vlag en verklaarde het eiland tot Noors gebied. Op 23 april 1931 werd Peter I Eiland officieel door Noorwe gen ingelijfd. De Noren hadden een open oog voor de toekomstmogelijkheden van het ver re, barre zuiden. Dit bleek opnieuw, toen op 14 januari 1939 het Noorse kabinet besloot om het deel van het zuidpoolcontinent, gelegen tussen de Falkland Eilanden (Grahamland) en het Australische deel van Antarctica (dus alle gebieden tussen 20" W.L. en 45° O.L.) te verklaren tot Noors hoogheidsgebied. Het motief: tot dan toe was dat reusachtige gebied uit sluitend geëxploreerd door Noorse on derzoekers en geen enkele mogendheid had er zijn vlag gehesen. Zo werd Noorwegen in een bestek van tien jaar tijds een zuidpoolmogendheid van betekenis, buurman van Groot-Brittan nië en Astralië. „Bevroren Rijk dom", aldus kenschetste een Noorse patriot die onbewoonde gebiedsdelen van Noorwegen in het verre zuiden. Over de Falkland Eilanden is eigen lijk verder niet zo veel te vertellen. Zij strekken zich (met de onderhorig heden) uit over een land- en water gebied tussen 20° en 50° W.L. ten zuiden van de 50e breedtegraad, en tussen 50° en 80° W.L. ten zuiden van 58e breedtegraad. In dat reusach tige gebied wonen in totaal ruim 3000 mensen. De voornaamste plaats is Stanley met ruim 1500 inwoners. De sociale en politieke verhoudingen op de Falkland Eilanden zijn in me nig opzicht ideaal. Schulden heeft dat gebied niet. De walvissen in de omrin gende zeeën en de 600.000 schapen, die op het land hun voedsel vinden, houden de mensen in leven en het bestuurs apparaat finantieel draaiende. Per jaar wordt voor enige miljoenen gul dens aan wol en voor ruim dertig mil joen gulden walvistraan uitgevoerd. Het onderwijs stelde natuurlijk bij zondere eisen gezien de schaarse bevol king en de omstandigheid, dat er leer plicht bestaat. In de hoofdstad Stanley is een school met ruim 300 leerlingen. Op het land zijn tien scholen, waarvan de onderwijzers de in totaal 200 leerlin gen aan huis bezoeken. Na enige weken trekt de (ambulante) onderwijzer dan weer verder en knnen de kinderen genieten van een vakantie met veel huiswerk. Wat de bestuursvorm betreft, geldt, dat het gebied half gedemocratiseerd is. De door de koningin van Engeland benoemde gouverneur laat zich bij staan in zijn taak door een uitvoeren de en een wetgevende raad. Vier van dit uit twaalf leden bestaande „parle ment" worden door de bevolking ge kozen, de overigen hebben ambtshalve zitting of worden door de gouverneur benoemd. De rijkste man der Falkland Eilanden is ongetwijfeld de gouverneur zelf, want hij verdient jaarlijks 25.000 en geniet bovendien een represetatie- toelage van 5.500. De Falkland Eilanden worden van betekenis geacht. Dit blijkt reeds hier uit, dat de Britse regering in de twee de wereldoorlog mannen en schepen ter beschikking stelde om een nauwkeurige studie te maken van de onderhorighe den. Vrijwel al deze (ei)landen zijn be dekt met sneeuw en ijs. Plantaardig le ven komt er nauwelijks voor. Vroeger was de walvistraan-industrie er nog wel belangrijk maar tegenwoordig wordt de meeste traan in volle zee in „scheepsfabrieken" gemaakt. In de pe riode 1926-1938 werden reeds tal van ex- ploitatiereizen naar die gebieden ge maakt. De resultaten waren blijkbaar zo belangwekkend, dat de Britten beslo ten om er in volle oorlogstijd, name lijk in 1943, een grote expeditie heen te sturen. Klimaat, natuurlijke gesteld heid, levensmogelijkhedendit wa ren enige van de onderwerpen, die de leden der expeditie moesten bestude ren. Meteorologische stations en post kantoortjes werden gebouwd en inge richt. Geologen, biologen en weerkun digen bestudeerden jaren achtereen al wat er huns inziens de moeite waard is, vooral de reacties van de mens op constante lage temperaturen (pool-oor- log!). Mannen uit Engeland, Schotland, Canada, India en Australië maakten deel uit van de expeditie. En nog steeds gaan die onderzoekingen verder. „Men" verneemt er weinig over, om dat „men" steeds weinig hoort van al wat in de binnenkamers der hogere po litiek wordt uitgebroed. Maar dat de Falkland Eilanden belangrijk zijn, daaraan behoeven wij niet te twijfelen. NEW YORK (Reuter) Afgevaardig den van negen Europese landen, leden van de Verenigde Naties hebben dinsdag langer dan een uur in het geheim verga derd om plannen te beramen om de be trekkingen tussen Oost- en Westeuropese landen te verbeteren. De Roemeense mi nister van Buitenlandse Zaken, Manes- coe, zei na afloop dat de negen overeen zijn gekomen het gesprek voort te zetten en de ingediende voorstellen te bestude ren. „Het denkbeeld is een klimaat van samenwerking en begrip op te bou wen", zei hij. Gebed. President Johnson heeft dinsdag gehoor gegeven aan de oproep van de paus voor een gebedsactie voor vrede in Vietnam. Hij ging met zijn echtge note met kabinetsleden naar de St. Matthew's kathedraal in Washington om daar de mis bij te wonen. Torpedojager. De Britse marine heeft een tweehonderd miljoen gulden kostende met geleide raketten uitgeruste torpedo jager besteld. De automatische wapen» worden door een elektronisch brein be stuurd. De drie-dimensionale radar voor bestrijding van duikboten is door de Nederlandse en de Britse marine ontwikkeld. Nieuw. In Frankrijk zullen met ingang van 1 januari a.s. nieuwe militaire voorschriften worden ingevoerd. De mi litair mag dan burgerkleding dragen als hij met verlof is, een pijp opste ken ook wanneer hij in uniform is en hoeft zijn meerderen slechts een maal per dag te groeten. Het blijft ech ter verboden om in uniform met een vrouw gearmd te lopen. Kosten. Het overbrengen van de gealli- leerde hoofdkwartieren naar plaatsen buiten Frankrijk gaat 375 miljoen gul den kosten. Uitwijzing. De regering van Uruguay heeft dinsdagavond vier leden van de Russische ambassade in Montevideo uitgewezen. Zij moeten het land binnen 48 uur verlaten. Opstand. De politie heeft dinsdag na een vuurgevecht een gevangenisopstand in Recife de kop ingedrukt. Een gevange ne kwam om het leven. Zeven gevange nen werden gewond. Overstromingen. Bij overstromingen maandag in de Perzische stad Sem- nan ten oosten van Teheran, zijn tien mensen om het leven gekomen. Er zijn tweehonderd gewonden. Duizenden mensen zijn dakloos geworden. Kappersconcours. De Belgische ploeg heeft dinsdag in Milaan het wereldkampioen schap herenkappen gewonnen. De Fran se ploeg won de titel bij de dameskap pers. Relletjes. Honderden studenten hebben dinsdag in de plaats Kanpoer de boel op stelten gezet. Zij trokken door de straten, vernielend wat van hun gading was. De politie opende het vuur. Meer dan twintig mensen kregen verwondin gen. De studenten betoogden voor vr anderingen in het leerplan. i Ballon. Een Franse weerballon is tel gevonden op een verkeersweg in ka. De ballon werd gevonden do groep jagers. Vermoed wordt, ballon in september in het geh de Grote Oceaan is opgelaten in met de daar gehouden Frans ra» 2aj Proef- 1 bezoek 'hip zal Hoofd.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 3