Schoolspeelplaatsen zijn nodig, maar onderhoud is duur Gans I Haarlemse Jazz Club zelf grammofoonplaten geeft uit Bluesavonden om de veertien dagen Snelle vrouw FAILLISSEMENTEN Bezocht u al onze modelwoning? Velser jeugd richt voor duizenden guldens schade aan Een diaprojector moet een helder scherp beeld ge ven vinden wij film foto Expositie beeldende kunst in „De Duinpan" te Santpoort-Zuid In Beverwijk komen nieuwe maatregelen voor het verkeer LANGS SLUIZEN EN HAVENS Primeurs voor Nederland in nieuwe seizoen Slachthuis IJmond krijgt morgen een nieuwe voorzitter Britse socialisten minder populair Vonnissen tegen verkeerszondaars nemen toe Groenteprijzen op de Beverwijkse veiling Bridgen in Heemskerk DONDERDAG 6 OKTOBER 1966 Kennemerlanders zondag in Alkmaar aan de start MINSTENS JAAR Kennemeriaan 5 (bij de brug) BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK De eerste passagiersschepen van de Mij Nederland .tl. Arie van der Veer Tentoonstelling voor volkstuinders Platen Sessions Onrust in blanke wijk van Philadelphia Er komen nog steeds tulpen uit Beverwijk Nieuwe materialen, nieuwe woonideeën Deskundige voorlichting Toegang vrij Onze modelwoning is geopend Woensdag 2.00—5.00 uur en vrijdag 7.309.30 uur. zaterdag van 10.30—12.30 uur en van 2.00— 5.00 uur. Sinds enige jaren zijn in Velsen de schoolspeelplaatsen, ook na schooltijd opengesteld voor de buitenspelende jeugd. Het gemeentebestuur hoopt hiermede te gemoet te komen aan de behoefte van het kind tot spelen en te bevorderen, dat dit kinderspel zoveel mogelijk onbelemmerd en veilig tot ontplooiing kan komen. De aangerichte schade bedraagt echter elk jaar vele duizenden guldens. Een kind moet spelen. Nieuwe indruk ken, vreemde ervaringen en pas opgeda ne kennis leiden tot activiteit: het kind wordt levendig, wil zijn armen en benen gebruiken en niet te vergeten zijn stem banden, het gaat spelen. Klimmen, die pe kuilen graven, hard en ver lopen, balletje trappen, steppen en fietsen zijn normale uitingen van het kind in zijn ontwikkeling. In een groeiende en steeds drukker wordende woongemeenschap als Velsen is, komt de mogelijkheid voor de kinderen om zonder gevaar buiten te spe len dikwijls in het gedrang. Vandaar dat de plaatselijke overheid, die het belang voor het kind om vrij te kunnen spelen ter dege ziet, heeft gezorgd en nog zorgt voor speelgelegenheden. Zowel voor de kleine als voor de wat oudere kinderen verrezen speelhoekjes, voetbalkooien, speelweiden en werden sommige school- sportvelden, als ook een groot aantal schoolspeelplaatsen voor gebruik na schooltijd opengesteld. Schaduwzijde Van de aldus geboden mogelijkheden wordt door de jeugd gelukkig in ruime mate geprofiteerd. Dit komt het onbe kommerd spel ten goede en is een rus tige gedachte voor de ouders, die hun kinderen veilig weten. Zoals zovele goede zaken echter, heeft ook deze zaak zijn schaduwzijde. Waar gehakt wordt vallen spaanders en een spelend kind maakt wel eens wat stuk. En zo ontstaat schade aan andere objecten van gemeentelijke zorg: aan schoolgebouwen, plantsoenen, ADVERTENTIE grasvelden, straatverlichting en dergelij ke. Vooropgesteld, dat dit niet met opzet wordt veroorzaakt, doch doorgaans onbe wust en als gevolg van een wat al te vurig en wild kinderspel, een en ander kost de gemeente elk jaar toch maar weer vele duizenden gulden. Schade kan worden voorkomen Dit is een kant van de zaak, die toch ook terdege in het oog gehouden moet worden. Weliswaar heeft Velsen een poli tiekorps en een aantal recreatieambtena ren, die een oogje in het zeil houden en waar mogelijk of gewenst begeleidend optreden. Deze mensen kunnen echter niet overal tegelijk zijn. En dat behoeft ook niet. De jeugd weet echt zelf wel, dat ballen en ruiten vijanden zijn van elkaar, dat de gloeilampen in de straat verlichting een andere taak hebben dan stenen of ballen op te vangen en dat plantsoenen en bloembedden er zijn om de stad te verfraaien. In het spel wordt dit echter wel eens vergeten en alle vol wassenen kunnen er aan medewerken om de kinderen hieraan te herinneren. Met ieders medewerking, wat begrip bij de kinderen en wat meer begrip bij de oudere jeugd en daarbij de inspan ning van de gemeente kunnen de speel gelegenheden hun bijdrage leveren tot een gezonde en goede ontwikkeling van het kind, zonder dat het spel de oorzaak is van kostbare schade aan voorzienin gen, die voor de samenleving evenzeer van grote betekenis zijn. (Van onze wielermedewerker) Op uitnodiging van „Alcmaria Vic- trix" zal de Beverwijkse rennersclub Kennemerland" zondag 9 oktober op het industrieterrein in Alkmaar-Noord met DO K(Den Helder). Wieringen, West Fri- sia (Enkhuizen), HRTC Hoom en DTS Zaandam) deelnemen aan een interclub- ontmoeting. De adspiranten en jeugdrijders star ten om tien uur, de clublicentiehouders ouder dan zestien jaar om elf uur en de nieuwelingen om twaalf uur. Daarna volgt het hoofdnummer van de amateurs. De traditionele tijdrit van Wijk aan Zee naar Bergen, waarmee steeds door Kennemerland" het wielerseizoen wordt besloten, vindt ditmaal op zondag 16 oktober plaats. Start om half tien in Wijk aan Zee- U wilt minstens 10 jaar plezier heb ben van uw diaprojector. En dat kan Als u bij aankoop maar goed op zijn beeldprestaties let. Zo ko pen wij namelijk zelf ook diapro jectoren. En op die manier lukt het ons steeds weer, om in iedere prijsklasse de beste projectoren te vinden. U kunt bij GANS keuze maken uit 22(!) verschillende diaprojectoren van 95.— tot 500.— (afgebeeld de nieuwe Sawyers Rotomatic, vanaf 399.-). Kleinbeeld, halfkleinbeeld of 6/6. Volautomatisch, halfautomatisch of met schuiver. Ze staan alle 22 de- monstratieklaar op u te wachten. Ook met uw eiqen dia's demon streren wij graag. Komt u even langs, of belt u van daag nog voor een afspraak (tele foon 5705). GEBOREN: Mylène M., d. v. C. F. M, Snellens en R. C. van Kampen; Ronald, z. v. H. Wildschut en B. Capel; Marco, z. v W. A. van Balen en C. van der Meij: Thomas, z. v. M. van Wanrooij en M. A Bitterling; Suzanne, d. v. A. Gerlach en H. F. J. Hamel; Erik M., z. v. J. K. Schipper en L. Waanders; Cornelia A. M., d. N. W. Willemse en C. C. Niesten; Ingrid P., d. v. J. J. Vink en J. H. Touwen; Fran- ciscus M. J., z. v. P. de Boer en M. Stolp ONDERTROUWD: H. W. J. Muller en C. J. Ebbinga Wubben; P. J. van der Gu lik en S. Brasser; B. Kamp en J. Zand bergen; J. N. M. Rossel en T. B. J. Blank man; J. M. van Schelt en W. van Langen G. C. Nooten en A. M. van der Linde; J Rosier en M. J. M. van der Veldt; J. Nie- meijer en W. F. de Boer. GETROUWD; J. B. M. Gelens en J. M. Ettema; P. G. Klees en O. Fransen R. A. van de Bovenkamp en N. C. J. Hei liegers; H. G. Fleurbaaij en R. J. de Vries C. Ravesteijn en H. J. Bosman; P. van der Veen en A. F. de Vries; J. L. P. van der Burg en A. J. G. Kaarsemaker; A. Haan stra en M. de Vries; R. Kartman en W. Schouwvlieger. OVERLEDEN: K. W. Buis, 49 jr.; J. Schillemans, 68 jr.; P. Steevens, 58 jr.; H A. M. Hoogeveen, 23 jr.; J. Bos, 52 jr, H. A. van Walwijk, 69 jr. Onder de naam „Schepping" wordt van 21 t/m 25 januari 1967 in „De Duinpan", Duinweg hoek Willem de Zwijgerlaan te Santpoort-Zuid een tentoonstelling gehou den van foto's, dia's, tekeningen, schilde rijen, beeldhouw-, boetseer-, burduur- werken, enzovoort. Elke inwoner van Santpoort-Zuid en een deel van Bloemendaal-Noord van 15 jaar en ouder, die in één der genoemde categorieën creatief werkzaam is, wordt tot deelneming uitgenodigd. Een deskundige jury zal vaststeldien welke werkstukken voor een beloning in aanmerking komen. Inlevering van werken kan plaatsvin den op één der zaterdagen 19 en 26 no vember of 3 december 1966 van 10.00-13.00 uur bij één der onderstaande adressen, leden van de tentoonstellingscommissie. Bij het eerste adres zijn de voorwaarden voor deze deelneming verkrijgbaar. Ongetwijfeld zullen velen aan deze op roep gevolg geven, opdat deze expositie een uiting mag zijn van de artistieke pres taties van de inwoners van Santpoort- Zuid en Bloemendaal-Noord. Deze expositie wordt georganiseerd door de Hervormde Gemeente Santpoort. De adressen zijn: L. J. Nordt, Bloemen- daalsestraatweg 18, Santpoort-Zuid; G. Vink, Wüstelaan 39. Santpoort-Zuid! H Vis. Joh. Verhulstweg 18, Santpoort-Zuid. Burgemeester en wethouders van Be verwijk hebben de raad voorgesteld te besluiten tot de instelling van een com missie van advies en bijstand aan het college inzake verkeersaangelegenheden. den. De commissie zal bestaan uit een voor zitter, vierleden van de gemeenteraad, waarvan een lid van het college van B. en W., vier ambtelijke deskundi gen er- vier vertegenwoordigers uit de burgerij. Vooral in de oudere stadsgedeelten van Beverwijk zullen door het toenemen de verkeer in de naaste toekomst tal van verkeersmaatregelen noodzakelijk zijn. Het college verwacht dat het ver- keersonderzoek, dat verricht wordt door prof. ir. J. Volmuller, op velerlei ge bied. tot het nemen van nieuwe maatre gelen aanleiding zal geven. Op 13 mei 1870 werd in Amster dam de Stoomvaart Maatschappij Nederland opgericht. Hoewel het stoomschip in die dagen in het al gemeen door de conservatieve reders werd gewantrouwd, toonde Jan Boissevain, zoon van een Amster damse reder van zeilschepen, een betere kijk te hebben. Aan hem is de oprichting van de „Nederland" te danken. De vaart van Nieuwediep uit werd met vier schepen begonnen. De opening van het Noordzeekanaal lag in het verschiet en vandaar dat in Den Helder slechts een bescheiden eta blissement ingericht werd; de schepen zouden weldra van de nieuwe vaarweg van Amsterdam naar zee gebruik maken. Het eerste schip van de Nederland was de Willem III, groot 2600 ton, voorzien van schoenertuig en een compound-machine van 1300 pk. Al dadelijk had men met tegenslagen te kampen: het schip werd ruim een maand later afgeleverd dan was over eengekomen. Op 8 mei 1871 kwam het in Den Helder aan. De belangstelling van de zijde van het publiek was zó groot, dat men een hele dag voor bezichtiging nodig had. Er reed zelfs een extra trein naar Den Helder die met vlaggen was versierd. Tien dagen na aankomst in Den Helder kon de Willem III, waarvan zoveel werd verwacht, voor de eerste reis vertrekken. Aanvankelijk ging alles naar wens, maar twee dagen na het vertrek kwam het be richt, dat de Willem III door brand ver loren was gegaan. Alle opvarenden kon den in Portsmouth aan wal worden ge bracht. Het tweede schip, de Prins van Oranje, vertrok op 1 augustus 1871 naar zee. Daar na volgden de Prins Hendrik, de Conrad en de Koningin der Nederlanden. In 1874 werden de Prinses Amalia, de Voorwaarts en de Prins Hendrik aan de vloot toege voegd. Van dit drietal werd in 1889, bij wijze van proef, op de Prinses Amalia elektrisch licht aangebracht; het voldeed zó goed, j bewaring te geven. Bij de aankomst kon men ze terug krijgen. De voortdurende verbetering van het Noordzeekanaal na de officiële opening op 1 november 1876 en de bouw van de Mid- densluis in IJmuiden maakten het moge lijk een groter type schip te kiezen. In 1894 kwam het eerste schip in dienst dat gro ter was dan 3000 ton: de Koningin Regen tes. De Koningin Wilhelmina, die twee jaar later gereed kwam, was zelfs 4200 ton groot. Ook de snelheid werd aanmerkelijk verhoogd. In 1891 werd het traject Genua- Batavia gemiddeld in 29 dagen afgelegd; in 1903 bedroeg de reisduur op dit traject gemiddeld 24 dagen. In 1905 werd besloten tot de bouw van een drietal stoomschepen van ruim 58000 ton. Deze schepen kregen de namen Rembrandt, Vondel, en Grotius. Ze wer den gebouwd door de Nederlandsche Scheepsbouw Mij. in Amsterdam. oDe Rembrandt is hierbij afgebeeld. De dat "in hS volgende jaar alle passagier-proefvaart had plaats op 14 oktober 1906, schepen er van werden voorzien. Voordien 5 dus zestig jaar geleden. In die tijd was was de verlichting zeer primitief. Tn een het een fraai passagierschip, dat met der wanden van de hut was een glasruit 1 trots aan de Nederlandse koopvaardij- aangebracht, waarachter een kaars werd geplaatst, die te halfelf werd uitgeblazen; alleen aan zieken en kinderen werd een nachtlicht toegestaan. Zo bevreesd was men sedert de ramp met de Willem III voor brand, dat voortaan iedere passa gier verzocht werd zijn lucifers voor de duur van de reis bij de gezagvoerder in vloot werd toegevoegd. Ruim twintig jaar is de Rembrandt in de vaart geweest. Aan het einde van de jaren dertig werd de Rembrandt van de vloot afgevoerd en weldra ondergingen de Grotius en de Vondel hetzelfde lot. De Haarlemse Jazzclub begint het nieuwe seizoen met twee primeurs voor Nederland: de uitgave van een eigen serie grammofoonplaten van Nederlandse jazz formaties en de opening van een bluesclub waarin elke dinsdagavond om de veertien dagen de bluesliefhebbers elkaar kunnen ontmoeten. Het ligt in de bedoeling op deze avonden zo vaak mogelijk blues zangers en zangeressen te presenteren. Daarnaast zullen verspreid over het sei zoen bijna 20 films worden gedraaid van bluesfestivals in de Verenigde Staten die nog niet in Nederland zijn vertoond. De andere dinsdagavonden zijn gereser veerd voor lezingen, het draaien van platen en mogelijk het optreden van jazz- workshops. Op de vrijdagavonden zullen weer door diverse jazzformaties uitvoeringen wor- Vrijdagavond om acht uur vergadert in het stadhuis van Velsen „Slachthuis IJmond". De agenda vermeldt onder an dere de benoeming van een nieuwe voor zitter van het algemeen bestuur, die dus in de plaats komt van mr. J. C. Bühr- mann, burgemeester van Velsen. In Beverwijk zal binnenkort door de volkstuindersvereniging „Beverwijk" een tentoonstelling worden georganiseerd, waarmee het eerste lustrum zal worden herdacht. Het college van B. en W. te Beverwijk acht deze tentoonstelling van voldoende belang om de gemeenteraad te verzoeken hiervoor een subsidie van 225 te verlenen. LONDEN (Reuter en AFP) Wanneer nu in Groot-Brittannië algemene verkie zingen zouden worden gehouden, dan zou den de conservatieven vermoedelijk twee- eneenhalf percent meer van de stemmen behalen dan de socialisten. Dit blijkt uit een door de „Daily Telegraph" gepubli ceerde uitslag van een Gallup-opiniepeiling die verricht is aan de vooravond van het Labour-congres in Brighton. Vorige maand gaf een soortgelijk opinie-onderzoek een zelfde voorsprong voor Labour te zien. den gegeven, waarbij afwisselend orkes ten worden uitgenodigd die oude stijl en die nieuwe stijl spelen. De Haarlemse Jazz Club is de eerste jazzsociëteit in Nederland die platen uitgeeft. De eerste plaat bevat vier uit voeringen door het huisorkest van de H.J.C., „The Midge Town Jazz Band", die al twaalf eneenhalf jaar bestaat. De opnamen zijn gemaakt in de zaal van de club, die gevestigd is in de voormalige Koudenhornkazerne in Haarlem. De e.p. wordt onder het eigen label van de club; „Cat", uitgebracht. De grootste Neder landse Vereniging van platenverzamelaars „Doctor Jazz" heeft al belangstelling voor het label getoond. De club is overgegaan tot het uitgeven van platen omdat men van mening was dat de grote maatschappijen na het maken van opnamen, zich eerst gaan afvragen of het commercieel verantwoord is de de muziek ook uit te brengen. Hierdoor zouden wellicht waardevolle opnamen niet op de markt kunnen komen, rede neert men bij de H.J.C. Aangenomen wordt ook dat vooral nog betrekkelijk onbekende musici door deze voorzichtig heid van de grote maatschappijen moge lijk te weinig kans krijgen. De baten van de goed verkochte platen zullen worden gereserveerd om het even- De Russin Marina Solowiewa is waarschijnlijk de snelste vrouw op aarde. Zij heeft in een straaljager gevlogen met een snelheid van meer dan tweeduizend kilometer per uur. Het record van de Amerikaanse Jacqueline Cochran werd door haar gebroken. (Telefoto). tuele verlies te dekken dat zich in andere gevallen kan voordoen. De tweede plaat zal uitvoeringen bevatten van de combo van de saxofonist Ferdinand Povel. De Amerikaanse jazzmusicus Julian „Can- nonball" Adderly, die vorig jaar tijdens een jazzfestival in Wenen onder de in druk kwam van het spel van Povel, zal de tekst op de hoes schrijven. Tijdens de eerste session-avond van de club vrijdagavond zal het kwintet van de Canadese vibrafonist Erwin Somer musiceren. Hij zal onder meer enige experimentele composities ten gehore brengen. Op 14 oktober zullen de New Orleans Seven optreden. De twee vrijda gen daarop volgend zullen waarschijnlijk jamsessions zonder vast orkest worden gehouden. Bij het gehoor in de Haarlemse Jazz Club bevinden zich steeds een aantal mu sici die met enthousiasme iets willen laten horen als zich daartoe de gelegenheid voordoet. Voor de overige vrijdagavonden zullen weer bekende orkesten en combo's worden uitgenodigd. De opening van de Bluesclub zal dins dagavond 11 oktober plaats hebben met medewerking van ondermeer de nieuwe combinatie Blues Sons. Men verwacht bij de H.J.C. veel belangstelling voor deze avonden gezien de pas opgeleefde belang stelling voor de blues en het feit dat Nederland nog geen enkel centrum heeft waar liefhebbers van deze muziek elkaar kunnen treffen. Daarin gaat de oudste jazzclub van Nederland en met haar driehonderd leden wellicht de grootste verandering proberen te brengen. Volgens gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek hebben in 1964 11.017 verkeersmisdrijven geleid tot een veroordeling, ongeveer 11 percent meer dan in 1963. Het merendeel van de vonnissen (5852) betrof rijden onder drankinvloed. Daar van had ruim de helft betrekking op au to's, motorfietsen en scooters, ruim een kwart op bromfietsers en de rest op fiet sers. Wegens doorrijden na een ongeluk werden 2.521 personen veroordeeld. In 122 gevallen overleden de slachtoffers, in 467 gevallen werden zij zwaar gewond Slechts 2 percent van de veroordeelden waren vrouwen, bij doorrijden na een ongeval echter 6 percent. Aan 73 percent van de wegens rijden onder invloed veroordeelde bestuurders van motorrijtuigen werd gevangenisstraf opgelegd. Voor de bromfietsers en wiel rijders waren deze percentages respec tievelijk 25 en 14. Aan ruim 5.700 wegens een verkeers misdrijf veroordeelde personen werd een rijverbod opgelegd en wegens verkeers overtredingen aan bijna 3.300 personen. Het aantal door politie en justitie be handelde verkeersovertredingen liep de laatste jaren sterk op: het bedroeg in 1964 ruim 1.540.000 tegen 1.270.000 in 1963, ruim één per 10 inwoners. PHILADELPHIA (Reuter) In de Ame rikaanse stad Philadelphia heeft de poli tie woensdagavond 32 arrestaties verricht tijdens ongeregeldheden die zich voorde den, toen een menigte een van het op schrift „nikker" voorziene pop verbrand de voor de woning van het eerste neger- gezin dat zich in de „blanke" wijk Ken sington heeft gevestigd. Twee politieman nen liepen bij botsingen met de betogers, meest jongeren, verwondingen op. Het was de vierde avond dat werd ge demonstreerd tegen het gezin dat zondag de woning betrok. Het passagiersstoomschip „Rem brandt" van de Stoomvaartmaat schappij Nederland. De bloemenveiling Het Centrum in Beverwijk is de enige veiling in Neder land waar in de laatste vier weken tul pen worden geveild. Het zijn dan ook deze boibloemen die op de Beverwijkse vei ling de grootste belangstelling trekken. Deze tulpen zijn voor Nederlandse be grippen wel erg duur. Vandaar dat de binnenlandse handel er slechts weinig van afneemt. Des te gretiger koopt de exporthandel. Nederlanders die met het vliegtuig naar Noord-Amerika en Canada vertrek ken ziet men op Schiphol veelal met een armvol vroege voorjaarsboden aan boord stappen: een duur geschenk voor familie leden, vrienden en kennissen aan de overzijde van de Atlantische Oceaan, waar deze tulpen uit Beverwijk zeker bijzonder worden gewaardeerd. Woensdag waren er op de veiling in Beverwijk ruim honderd bos tulpen. Per bos werd graag zes tot zeven gulden neergeteld. Intussen is men bij Het Centrum be paald niet om bloemen verlegen. In deze tijd van het jaar ziet men daar de ene na de andere kar afgeladen met bloemen aankomen: de veilinghallen puilen uit van de fleurige bergen bloemen. Gisteren passeerden niet minder dan 190 karrevrachten snijbloemen en pot planten de veilingklok. Alles werd bijzon der vlot verkocht. De prijzen lagen wel lager dan vorige week. De prijzen op de groenteveiling in Be verwijk waren: andijvie 8-11, bloemkool 20-55, spinazie 10-52, sla 4-17, bospeen 15-38, waspeen 12-30, sperziebonen 50-110, snijbonen 75-140, pronkbonen 35-73, pos telein 8-45, witlof 80-112, tomaten 33-65, prei 15,30, uien 22-26, rodekool 5-20, spruiten 35-130, selderyknollen 22-17. ADVERTENTIE De rechtbank in Haarlem heeft dinsdag 4 oktober in staat van faillissement ver klaard: De naamloze vennootschap „N.V. Bador", gevestigd en kantoorhoudend in Zandvoort, Noorderduinweg hoek Lin- aeusstraat; Rechter-Commissaris: Mr. B. Swanenburg. Curator: Mr. E. L. van Hoog straten, advocaat en procureur in Haar lem. Theodoor Hofmann, handelende onder de naam „Handelsonderneming Hofmann", wonende in Zaandijk, Oud Heinstraat 21. Rechter-Commissaris: Mr. B. Swanenburg, Curator: Mr. J. A. M. Thijssen, advocaat en procureur te Zaandam. Elzevier Cornelis Noordermeer, vloer legger, wonende in Wormer, Nieuweweg 78. Rechter-Commissaris: Mr. B. Swanen burg. Curator: Mr. J. A. M. Thijssen, ad vocaat en procureur in Zaandam. Bij vonnis van de rechtbank in Haarlem van 4 oktober is, na gedaan verzet, ver nietigd het vonnis van de rechtbank van 13 september 1966, waarbij Willem Hen drik Overbeek, antiquair, wonende te Haarlem, Jansstraat 25 zwart, in staat van faillissement is verklaard met benoeming van Mr. R. W. de Ranitz, advocate en pro cureur in Haarlem tot curatrice. Wegens gebrek aan actief werd dins dag 4 oktober opgeheven het faillissement van J. A. F. Oostrom, wonende in Haarlem, Brouwersvaart 16 f, uitgesproken op 1 maart 1966. Rechter-Commissaris: Mr. B. Swanenburg. Curator: Mr. H. A. de Ryp, advocaat en procureur in Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd op dins dag 4 oktober opgeheven het faillissement van A. J. H. Heijkants jr., wonende in IJmuiden, gemeente Velsen, Cederstraat 40, uitgesproken op 31 mei 1966, Rechter- Commissaris: Mr. J. Spreij. Curator: Mr. P. Heidinga, advocaat en procureur in Haar lem. De griffier van de rechtbank in Haar lem maakt bekend, dat Alex Willem Theo Woudenberg, wonende in Haarlem, Ant. Fokkerlaan 28, procureur Mr. C. F. M. van Koppen, een verzoekschrift heeft inge diend strekkende tot verlenging van de aan hem op 8 juni 1965 verleende defini tieve surséance van betaling voor de tijd van anderhalf jaar. Het verhoor der schuld eisers zal plaatsvinden in het gebouw van de rechtbank Jansstraat 81 Haarlem, op dinsdag 20 december 1966 middags te 14.30 uur. AdresFlatgebouw, Driehuizerkerk- weg (nabij Hofdijklaan). WONINGINRICHTING Marktplein 29 IJmuiden 02550-7541 Toonzalen MARKTPLEIN 29, IJmuiden - Tel. 7541 Filiaal Wijkerbaan 1 - Beverwijk Plantage 152 - Beverwijk Beddenspeciaalzaak Marktplein 21 - IJmuiden (er is bij ons altijd plaats voor uw auto) Bij de bridgeclub „Heemskerk" is de strijd weer begonnen. Na vier ronden is de stand in de competitie: 1. heer en me vrouw Tichelhoven 225.45%; 2. heer Spij kerheer de Vries 223.67%; 3. mevrouw Wetzelaarheer Blauw 218.60%; 4. me vrouw Blauwheer v. d. Bosch 211.70%; 5. heer Tuinheer Tijms 206.43%; 6. heer en mevrouw Bleijendaal 204.29%; 7. mevrouw Spijkerheer Beentjes 203.13%; 8. heer Bellemanheer Scheeman 197.50%; 9. heer Wijteheer Verbeem 196.01%; 10. heer Drogeheer Hoogeboom 195.36%; 11. heer Grootheer Adrichem 189.33%; 12. heer Zonneveldheer Hoo geboom 186.40%; 13. heer Outheer v. d. Wel 185.00%; 14. heer en mevrouw Bre mer 176.52%; 15. heer en mevrouw van Roon 171.19%.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5