Regering wil strenge voor ongehoorzame straffen BB-ers Verstekeling aan boord van een KLM-vliegtuig Militair omgekomen bij botsing met vrachtauto Agenda voor Haarlem en de IJmond Van nu af aan heet lijm en uw matras Maximum in geval van sabotage bij noodtoestand: zes jaar KOOT ElAHO'S J. C. Meischke, bekend architect, overleden |CPN-er wil kortere werktijd bij de NV Werkspoor Indonesiër wilde werk zoeken Burenruzie eindigt in ziekenhuis Bredase politie schoot terecht Computer voor psychiaters Mr. H. J. Reinink onderscheiden Kat als gijzelaar Beroepsmilitairen met vervroegd pensioen Tal van doden in het verkeer Jongen wilde zijn moeder vergiftigen Rustig weer Koopavond voor gehandicapten haarlems matrassenhuis DINSDAG 11 OKTOBER 1966 BOEIEND Jacht op Nederlandse gangsters met blauwe ogen. 's Werelds grootste nachtclub: de fabriek van pikante pret in Tokio. Mevrouw: *t wordt de hele winter PAARS, PAARS, PAARS! KM De nieuwe wagen van James Bond in plaat, praat en Meur. ffh Exclusief PA NOR AM A- verhaal: interview met een man, die men kan huren voor wat een gewoon mens moord zou noemen. O De liefde is voor de vrouw in Afrika geen pi kante ontdekkingsreis. ZO BOEIEND IS PANORAMA DEZE WEEK Dit zijn overigens slechts losse grepen uit de inhoud van Pano rama. Er staat nog véél, véél meer in. Koop een los nummer voor 55 cent. Of begin nu met gek/sparen: stuur uw naam en adres op een prentbriefkaart aan „Panorama-Haarlem". Dan is u abonnee en krijgt u 't kleutigst, fleurigst, boeiendst blad elke week thuis voor slechts 45 cent. Ministers vinden: te dun of versleten laat het ons even weten I profiteer van onze inruilactie 10.— tot 25.— voor uw oude spiraal of ledikant. U Haarlem I 18 j. V elsen-IJ muiden Beverwijk In Rotterdam De glasheldere kit, die alles muurvast aan elkaar lijmt. In extra grote tube. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG In een wetsontwerp tot wijziging van de wet op de noodwachten stellen vier ministers (Cals, Verdam, Samkalden en Veldkamp) strenge straf fen voor ongehoorzame noodwachters voor: maximaal zes jaar gevangenisstraf of een boete van vijfduizend gulden. Dat zal geen straf worden die dagelijks kan worden uitgedeeld. Hij dient ter cor rectie van een nood wachter in werkelijke dienst (dat is de tijd van „calamiteit") die een bevolen maatregel saboteert. Maar ook in kalmere tijden kent het wetsontwerp weinig pardon. De noodwach ter die niet op zijn oefenavond verschijnt loopt kans op maximaal een half jaar hechtenis of een boete van achttienhon derd gulden. De bewindslieden zeggen rich de zwaarte van de straffen die zij voorstel minister van Binnenlandse Zaken in zo'n geval de leiding in handen te geven. Ook het B.B.-optreden in vredestijd moet volgens de voorgestelde wijzigin gen een meer dan lokaal karakter hebben Wel kan een beroep op de B.B. worden gedaan bij een ernstige lokale ramp, maar met het oog op de plichten van de ADVERTENTIE len bewust te zijn, maar gezien "het wordt gezegd dat het" 'zïclTin ooriogstij'd uitzonderlijke belang" dat onder rampza-1 v0°r kan doen, dat het rampgebied het lige omstandigheden met de handhaving I territoir van een B.B.-kring te buiten van de tucht binnen de B.B. is gemoeid I £aaL „of zelfs dat het rampgebied gele- achten *n rlio oimcfov, lgen is in meer dan één provincie". Het wetsvoorstel wil daarbij aansluiten door commissarissen van de koningin en de wetsontwerp weinig pardon. De noodwach ter voorts spontaan „noodwacht-werk-1 h6t °Pude plichten van de zaamheden" te verrichten. individuele noodwachter vinden de be- Het recht van beroep wordt in het wets- kindsheden dat daar niet teveel gebruik ontwerp nader bepaald. Wie door inlij-1 moet worden gemaakt ving bij de noodwacht wordt geschaad krijgt binnen een voorgeschreven tijd uit- sluitsel. De bedoeling daarvan is dat der gelijke procedures zo snel mogelijk wor den afgehandeld. De B.B.-meerderen kunnen volgens het wetsontwerp een beroep op de politie doen om de noodwachters met streng ar rest op te sluiten. Ook kan de politie wor den gevraagd weigerde noodwachters op hun post te brengen. Ook wordt een wijziging voorgesteld van de wet op de bescherming bevolking. Het gaat daarbij voornamelijk om de coördinatie „in geval van calamiteit" en over B.B.-optreden in vredestijd, zoals bij een watersnood. Over die coördinatie ZIJLWEG 57 - HAARLEM Telefoon 11036 KLEINE PIANO'S (ook voor huur) BECHSTEIN FÖRSTER PLEYEL IBACH en andere ROTTERDAM De architect J. C. Meischke is op 77-jarige leeftijd na een langdurig ziekbed overleden. De algehele voltooiing van de restauratie van de Grote of St. Laurenskerk te Rotterdam, waar aan hij ruim vijftien jaar van zijn leven heeft gewijd, heeft hij niet mogen beleven Architect J. C. Meischke heeft nog ver scheidene andere belangrijke bouwwerken op zijn naam staan. Hij was van 1910 tot 1913 werkzaam in Johannesburg en Pre toria. Daarna assisteerde hij in Rotterdam bij de bouw van het raadhuis onder lei ding van prof. Henri Evers. Van 1916 tot 1920 was hij hoofdleraar bouwkunde. In 1917 stichtte hij met architect P. Schmidt een architectenbureau. Meischke en Schmidt bouwden in Rotterdam woning blokken en scholen en ontwierpen ver scheidene kerken. Ook bouwden zij in Den Haag de Bethlehemkerk, in Sassen- heim het raadhuis en in Rotterdam het hoofdkantoor van de Algemene Levens verzekeringsbank. Na de oorlog, na de restauratie van de hervormde kerk in Middelharnis, wijdde architect Meischke zich aan het herstel van de verwoeste St. Laurenskerk. De begrafenis heeft in stilte plaatsgehad. ---- lo gciut achten zij die straffen noodzakelijk. ADVERTENTIE Het communistische lid van de Utrecht- DEZE WEEK O moet u écht eens die rubriek „Hoogachtend" lezen met de spitse reacties van de redactie op de brieven der lezers. Die wordt niet om niets zo veel besproken! O Wat zou de hoofdre dacteur van Panorama doen ais hij boer Koekoek was en ruzie had met alle moge lijke ingenieurs en noodraden en uitgevers en voormaliqe N.S.B.'ers Een al jarenlang bestaande burenruzie tussen een 49-jarige timmerman en een 59-jarige grondwerker in Heerenveen is voor de één in het ziekenhuis en voor de ander op het politiebureau geëindigd. De ruzie tussen beide mannen, die vol gens de politie al jaren lang duurt, dreig de zulke vormen aan te nemen, dat men besloot een afscheiding tussen de beide erven te maken. Hiertoe werden paaltjes in de grond geslagen. Ook hierover ontstond weer onenigheid tussen beide buren. De timmerman pakte een schop en sloeg de ander op diens schouder. Deze nam daarop een zware hamer, waarmee hij de timmerman op het hoofd sloeg. Deze liep een zeer zwa re hersenschudding op en moest worden opgenomen in het ziekenhuis te Heeren- veen. Zijn toestand is ernstig. De grondwerker werd naar het politie bureau overgebracht. Na te zijn ver hoord is hij later op last van de offi cier van justitie in Leeuwarden vrijgela ten. (Van onze correspondent) AMSTERDAM Zonder een cent op zak en alleen maar Maleis sprekend is I se semeenteraaH Ho" ~R ~t VV""' I gistermorgen de 25-jarige Ignatius Kasi- derf heeft R pn w r-t Schreu" min als verstekeling met een DC-8 van gesteld naa aa n I piri'inj»l?vragenK KI-M uit Indonesië op Schiphol aan- men van rie wv w 'h yoorne- gekomen. Op het ogenblik zit hij in de derden nersonel'kW^ e.n,kele h°n: marechaussee-kazerne in Badhoevedorp. vraag? B en W of zR H" Indaag «1 op het ministerie van Justi- 21 i' met het oog op tie een beslissing over zijn lot worden ge- de belangen van een groot aantal inwo- nomen 8 ners van Utrecht dat bij dit ontslag is betrokken, bereid zijn om in overleg te Via een tolk is men van de versteke- treden met de directie van de N.V. Werk- ling te weten gekomen dat hij niet om SPr»°r'u„ ou, politieke redenen zijn land verlaten heeft. ^fr pchreuders verzoekt het colle-1 „Ik wilde werk zoeken", verklaarde hij ge, bij de directie aan te dringen op het zeer verbaasd dat hij zover van zijn va- omzetten van de voorgenomen ontslagen derland is terechtgekomen, in een werktijdverkorting voor het gehele Kasimin heeft zich op het vliegveld wi Z^nder loonsverhoging, en te- Kemajoran bij Djakarta aan boord van vens invloed aan te wenden bij de rege- het KLM-toestel weten te verbergen. Vlak w aantastlnS van de orderpo- voordat het vliegtuig in Singapore zou «ü^iWerkspoor voor zover deze het landen werd hij door een van de stewar- gevolg is van rijksbezuinigingen, onge-1 dessen op het toilet ontdekt. Pogingen daan te maken. OlHAd sbtn van de bemanning van het vliegtuig om de verstekeling in Singapore van boord te laten gaan liepen spaak. De plaatse lijke autoriteiten gaven geen toestem ming. Ook op de vliegvelden die het toe stel verder aandeed moest hij aan boord I blijven. De Bredase politie heeft in de nacht van 4 op 5 september niet geschoten wegens de diefstal van een bestelauto, maar om dat de bestuurder daarvan de verkeers veiligheid ernstig in gevaar bracht en was ingereden op een politieambtenaar. Een geoefend politieman heeft drie maal van korte afstand met een half- automatische karabijn geschoten. Daar- I j een Passa§ier in de laadruimte do- I delijk getroffen, hetgeen moet worden toe geschreven aan het ricochetteren van een kogel. Dit antwoorden de ministers Samkalden (Justitie) en Verdam (Binnenlandse Za ken) op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Engelsman (P.v.d.A.). De bewindslieden achten het gebruik van I een vuurwapen onder de geschetste om standigheden verantwoord. DEVENTER De mogelijkheid is niet uitgesloten dat de psychiatrische inrich ting „De Brinkgreven" in Deventer, ge combineerd met de Deventer ziekenhuizen en een aantal psychiatrische inrichtingen in omtrek van Deventer, in het bezit komt van de computer. Dr. R. G. Stein, ge neesheer-directeur van De Brinkgreven is deze mening toegedaan. In Nederland wordt nog geen gebruik gemaakt van de computer in de psychia trie. Dit in tegenstelling tot de Verenig de Staten. In een in Madrid gehouden wereldcongres van psychiaters is gewezen op het nut van computers Toen het vliegtuig gistermorgen op Schiphol arriveerde werd Kasimin direct aan de marechaussee overgeleverd. Aan vankelijk wilde men hem direct weer op een toestel naar Djakarta zetten. In af wachting van de beslissing van het mini sterie van Justitie heeft de marechaussee hem echter in haar kazerne in Badhoe vedorp ondergebracht. Mi H. J. Reinink is bij zijn afscheid als directeur-generaal voor de kunsten en voo de buitenlandse culturele betrekkin gen bij bevordering benoemd tot com mandeur in de orde van Oranje-Nassau. De benoeming werd tijdens een afscheids bijeenkomst in de Rolzaal in Den Haag meegedeeld door de minister van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk werk, mr. M. Vrolijk. (Van onze correspondent) ROTTERDAM De negentienjarige scholier Dirk van der Valk uit de Lijster laan in Rotterdam zag gistermorgen dat er een kat in zijn volière zat. Het dier had het gaas van de volière stuk gemaakt en alle exotische vogels opgegeten. ,De kat zag geen kans uit de kooi te ko men en wordt nu ondanks de door hem aangerichte slachting en de daaraan ver bonden schade, voorzien van eten en drin ken. De jongeman probeert de eigenaar van de kat op te sporen teneinde schade vergoeding te krijgen voor de vogels. (Van onze correspondent) ENSCHEDE Naar schatting vijfhon derd beroepsmilitairen van de Koninklijke Landmacht zullen binnenkort met ver vroegd pensioen gaan. In verband met de in werking treding van de nieuwe pen sioenwet en mogelijk ook met de perso- neelspyramide zal op korte termijn een aantal militairen, dat niet meer aan de ABOHZIS-formule (dat is een keuringsfor mule) voldoet, ontslag worden aangebo den. Tot voor kort werden militairen, die bij herkeuringen op een of meer van de on derdelen van de ABOHZIS-formule onvol doende behaalden, mogelijkheden tot plaatsing bij andere diensten geboden. Hoe groot het aantal beroepsmilitairen van Luchtmacht en Marine is, dat door de nieuwe maatregel met vervroegd pensioen gestuurd wordt, is niet bekend. Israëlische ambassadeur. Dr. Daniel Le- win, sinds 1963 directeur van de afde ling Azië van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken, is benoemd tot ambassadeur in Den Haag. Kolendamp. In Enschede is een bejaarde man overleden aan koolmonoxydever- giftiging. Zondagmorgen omstreeks 10 uur werd het echtpaar Ter Borg be wusteloos in de woonkamer aan de Dieckmanstraat aangetroffen. De 7l-jari- ge heer G. ter Borg bleek niet meer te te redden te zijn. Mevrouw Ter Dorg (69 jaar) werd weer bij kennis ge bracht. Onderwijs in Sittard. In Sittard zal een school voor hoger economisch en admi nistratief onderwijs worden gevestigd. De minister van Onderwijs en Weten schappen heeft maandag aan de stich ting, die dit onderwijsinstituut heeft voorbereid, laten weten, dat het rijk de vestiging zal subsidiëren. Vietnampetitionnement: De Petitie aan de Tweede Kamer om te komen tot een debat over het Vietnamconflict, een actie die enkele maanden geleden werd begonnen door de heer K. F. Bouman uit Goes, heeft reeds meer dan 40.000 ondertekenaars, zo heeft de heer Bouman vandaag meegedeeld. De tekst van de petitie en lijsten waarop de na men van de eerste dertigduizend on dertekenaars voorkomen, zijn vandaag om half één in Den Haag aan de grif fier van de Tweede Kamer aangebo den. Van spoorbrug gevallen. De twaalfjarige M. Riemersma uit Enschede heeft een val van tien meter gemaakt van een spoorbrug in Enschede, juist toen de trein uit Munster was gepasseerd. Hij had daarbij het geluk in een ondiepe sloot naast de spoorbaan te belanden. Met een hersenschudding is hij opgeno men in een ziekenhuis. ADVERTENTIE prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur thuis. dg Sint Ursulakliniek te Wassenaar Verledeti de 28-jarige H. M. van Gils Op de Stalpaert van der Wieleweg in Delft is vanmorgen de 20-jarige J. F. Dijk stra uit Hoogvliet om het leven gekomen. Hij werd aangereden door een vracht wagen geladen met twaalf ton zand. In is overïeddtï de 28-jarige uit Den Haag. In de nacht van 27 op 28 september was hij met een personenauto op de rijksweg Den Haag Rotterdam onder Delft over de kop geslagen en zeer ernstig gewond. Bij het oversteken van de drukke ver keersweg Tegelen - Venlo in de gemeen te Tegelen is het tienjarig jongetje P. Jan sen uit Tegelen door een vrachtwagen aangereden en om het leven gekomen De zestienjarige J. B. Hoesman uit Zandberg (gemeente Vlagtwedde) is bij een ongeluk om het leven gekomen. Hij verloor de macht over het stuur van zijn bromfiets en botste tegen een ijzeren hek De jongen was op slag dood. In het ziekenhuis van Kerkrade is over leden de 21-jarige Maria Bergé uit Ubach over Worms in Limburg, die zondagavond 1 evensgevaar lij k was gewond bij een ver keersongeluk. De 77-jarige heer A Esser uit Rens- woude is in zijn woonplaats op slag ge dood bij een verkeersongeluk. Hij werd aangereden door een vrachtwagen toen hij op zijn fiets door de Dorpsstraat reed De twaalfjarige André Jansen uit Deventer is in zijn woonplaats met zijn fiets onder een vrachtauto geraakt en omgekomen. In een ziekenhuis te Helmond is over leden de 79-jarige pastoor A. van den Heu vel uit Someren. Hij werd in de nacht van vrijdag op zajerdag ernstig gewond, toen de door hem bestuurde auto in Bakel tegen een boom botste. Daarbij kwam een mede-inzittende, de 36-jarige kape laan A. G. Stultiens uit Lierop om het leven. (Van onze correspondent) MUNTENDAMDoor een vermoede- lijk giftige vloeistof, bestemd om roest vlekken uit kleren te halen in de jus d orange te doen heeft een boze dertien jarige jongen uit Muntendam zich willen wreken op zijn moeder. Zijn vijf jaar jongere broertje werd er echter het slachtoffer van toen hij van de limonade dronk. De knaap kreeg buikkrampen en gaf over. In allerijl bracht men hem naar het academisch ziekenhuis in Groningen. Hij maakt het nu goed. h. de graaff grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 T~7T"7— ^wwvvvwifiiwyiHiiw wwwvwvwwwvwwwvvwvvwvvvWfvvvvWvww Het KNMI deelt mee: Na het wegtrekken van een zwak sto- ringsgebied is de luchtdruk gaan stij gen. Een hogedrukgebied, dat vanoch tend bij de Golf van Biscaje lag, komt naderbij en zal morgen in onze on^ge- ving aankomen. De winden worden daar door zwak, terwijl de mistkansen toene men. Het weer zal verder overwegend droog zijn. De temperatuur komt op een iets lager niveau. Een hogedrukgebied, dat in Scandina vië matige vorst heeft veroorzaakt, trekt weg ip de richting van Rusland. Op de oceaan is de depressieactiviteit niet groot. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binrten- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. M C a cS Concertgebouw, woensdag 20 uur: Con cert door de Marinierskapel o.l.v. J. P. Laro. Solist: Bert van 't Hof. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Fan- tömgs slaat weer toe", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u..: „James Bond contra Dr. No.';, 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „Muiterij op de Bounty", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Ik, een vrouw", 18 j. Minerva, woensdag 14.30 u.: „Flipper de Dolfijn", a.l.; 20.15 u.: „Hiroshima mon amour", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Nachte lijk spel", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Zorro, wre ker der Partizanen", 14 j. Studio, 14 en 20 u.: „La dolce vita", TENTOONSTELLINGEN V'ishal (Grote Markt): Expositie van werk van Aad de Haas. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 u. Tot 17 oktober. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur. Expo sitie „Boek en Papier". Tot 30 oktober. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei iigland 113): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 uur. Dinsdag gesloten. In 't Goede Uur, (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand oktober expositie van tekeningen en aquarellen van Jan Loots. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zondag van 14-17 uur en 20-22 uur. Teylers Museum (Spaarne 16); Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag; van 13 tot 16 uur. Expositie van etsen van Rembrandt. Artificia (Binnenweg, Heemstede): Ex positie van monotypes en schilderijen van Eduard Heymans. Op werkdagen van 9.30 tot 18 uur. Tot 1 november. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; op zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. DIVERSEN Poppentheater Merlijn (Hasselaers- Plein), woensdag 14.30 u.: „De Chinese Draak". Minervatheater, vandaag 20.15 u.: „Naar het land van de halve maan" door dr. J. P. Strijbos. DINSDAG 11 OKTOBER City, 20 u.: „Geheim Parijs". De Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Sant poort-Zuid, 19-21 uur: Expositie aquarel len en tekeningen van Henk Ames en Wil de Bie. WOENSDAG 12 OKTOBER City, 20 u.: „Geheim Parijs". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9 30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. De Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Sant poort-Zuid, 10-18 en 19-21 uur: Expositie aquarellen en tekeningen van Henk Ames en Wil de Bie. DINSDAG 11 OKTOBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „The Great Race". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Stran gers in the night". Stadskantoor, Kennedyplein: Tentoon stelling moderne religieuze kunst, geopend van 19.30-22 uur; tot 30 oktober. WOENSDAG 12 OKTOBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „The Great Race". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Stran gers in the night". Stadskantoor, Kennedyplein: Tentoon stelling moderne religieuze kunst, geopend van 9-12.30 uur, 13.30-17.30 uur en 19.30- 22 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122, 20 uur: Opening van de expositie van schilderijen en gouaches, vervaardigd door Henk Wil- lemse. De tentoonstelling is te bezichtigen tot en met 16 november, dagelijks (uitge zonderd dinsdagmiddag) van 9 tot 18 uur. (Van onze correspondent) ROTTERDAM In een Rotterdams warenhuis zal op 18 november een koop avond worden gehouden voor gehandi capten, in samenwerking met het Comi té auto- en boottochten mi het Rode Kruis. Zij zullen zo nodig met hun inva- lidenwagens door het warenhuis kunnen rijden. Zij zijn niet verplicht iets te ko pen en mogen zich beperken tot het be zichtigen van de St. Nicolaas-uitstallin- gen. Aan het einde van de avond ont vangt de directie de bezoekers in de lunchroom. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble I Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zw. bew. zw. bew. zw. bew. geh. bew. zw. bew. zw. bew. half bew. licht bew. half bew. zw. bew. zw. bew. regen zw. bew. onbewolkt zw. bew. onbewolkt mist onbewolkt half bew. geh. bew. zw. bew. geh. bew. geh. bew. mist geh. bew. mist regen geh. bew. mist onbewolkt onbewolkt half bew. regenbui licht bew. zw. bew. licht bew. ZW 13 ZZW 14 ZZW 15 ZZW 12 Z 13 ZZW 14 ZZW 14 Z 14 NNW 5 windst. 9 ONO ZZO ZZW ZZW 14 ZZW 14 ZZW 15 ONO 14' WZW 18 N 20 NNW 21 ONO 23 Z 16 windst. 18 windst. 19 OZO 20 NNW 22 W 23 ZO w zw windst. 27 O 24 NNO 23 NO 24 ONO 24 NNW 26 9 11 13 23 22 25 3 0 1 2 0 0.2 0.2 0 0 0 0 11 0 8 0.3 0.2 5 0 0 3 0 3 3 0 0 2 0.4 0 0 0 0 0 18 0 50 0 ADVERTENTIE Bostikl Woensdag 12 oktober Zon op 6.59 uur; onder 17.54 uur Maan op 4.08 uur; onder 17.38 uur. Maanstanden Nieuwe maan 14 oktober 4.52 uur Eerste kwartier 21 oktober 6.35 uur Volle maan 29 oktober 11.01 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 11 oktober Hoog water 0.53 uur en 13.28 uur Laag water 9.05 uur en 21.25 uur. Woensdag 12 oktober Hoog water 1.51 uur en 14.17 uur. Laag water 10.01 uur en 22.20 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 110 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2