Ml# j Hamilton Richardson was de beste honkballer van dit jaar Harko Kokmeijer vierde zijn come back met royale zege Grote springruiters komen naar Amsterdams CHI Van Dooyeweerd mag jaar niet meer op draversbanen komen Ebben net niet in finale om de wereldtitel T r ainers toto-tips Gouden medailles voor de werpers Dom en Beidschat REUMATISCHE- EN SPIERPIJNEN Arrindell de home-runkoning Selecties voor de centrale trainingen Hit-parade Everton in tweede ronde Okker en Fleury in toernooi om Gustaafbeker De beste bokser van de avond in Amsterdam was amateur Rudi Lubbers Nijdam won sprint in sluitingskoers lil WOENSDAG 12 OKTOBER 1966 21 mmk «A wé#- "Jftki IP t ■J 11W Onmiddellijke verrichting van .'-iBHHI Strijd om Europacup II DWS ontvangt Leeds United op 18 oktober SAUNABADEN - MASSAGE - KEEP FITGYMNASTIEK en CONDITIE-TRAINING Bezoekt daarom ons SAUNAMASSAGE- en SPORT INSTITUUT in BOUWES PALACE te ZANDVOORT. Apothekersprijs voor Cyrano Silk Altig en Renz leiden in Berlijnse zesdaagse H. Kempen kampioen derde klas kader Startplaatsen voor de Rallye Monte Carlo BEIDSCHAT weer goud home run-koning (Van onze honkbalmedewerker) Goud voor de werpers Beidschat en Dom, tweemaal goud voor Hamilton Richardson die de beste slagman en de waardevolste speler bleek. Zilver voor Hudson John die aan slag zijn clubgenoot dicht op de hielen zat en ook zilver voor Simon Heemskerk die na Richardson beslist de waardevolste speler was. Simon Arrindell werd de homerun-koning van dit seizoen en Charles Urbanus wees de Schoten- speler Nol Beenders als de meest be lovende jeugdspeler aan. De medail les gingen dus allemaal naar lands kampioen Sparta en runner-up Haar lem Nicols. Voor Beidschat betekende dit de achtste gouden medaille in successie, Richardson behaalde voor de vierde achtereenvolgen de keer het goud als slagman. De commis sie van honkbalmedewerkers heeft het moeilijk gekregen met de verkiezing van de beste werper. In de afgelopen zeven jaar stak Herman Beidschat met kop en schouders boven de concurrentie uit, maar dit seizoen was Beidschat heel wat minder. Er was een man die hem serieus bedreigde: Sparta-werper Rudy Dom die de zilveren medaille het vorig jaar juist zag weggekaapt door zijn clubgenoot De Koning. De resultaten van Beidschat en Dom lagen zo dicht bij elkaar dat werd besloten beide werpers goud toe te ken nen. Jaap de Koning behaalde ook goede resultaten, maar dat was te danken aan Dom die hem vaak te hulp moest komen en het zware werk opknapte. Ter Neu zen en Ruud Geestman waren runners- up. Bij de slagprestaties valt het wederom op dat de Sparta-spelers Richardson, John en Arrindell een bijzonder grote rol in het Nederlandse honkbal spelen. Sparta sloeg dit seizoen 33 homeruns, waarvan het Antilliaanse drietal er niet minder dan 26 voor zijn rekening nam. Simon Arrindell werd met elf voltreffers winnaar, Richardson sloeg er acht en John zeven. Wat het slaggemiddelde be treft legden de Spartanen beslag op drie van de bovenste vier plaatsen. Alleen de Ajacied Mossing Holsteyn wist zich ver rassend op de derde plaats te nestelen. Door een zwakke laatste helft van de ADVERTENTIE "Doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten Reumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en doorstraaltverlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt! Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. De volgende spelers zijn uitgenodigd voor de centrale trainingen van het Ne derlands amateurelftal Jong Oranje. Nederlands amateurelftal: Kievit (De Spechten), Stadt (F C Zaanstreek), Van der Broek (MKC), IJtsma (Velocitas) Groener (DOS'IO), Nuys (MKC), Vrjens (MKC) Hopman (WVC) Dierkens (Noord ster), Oostinga (GVAV), Vrijlink (Be Quick), Callotz (AZC), Ten Have (AZC) Hemmen (De Spechten), Kemna (AFC) Putz (Heer), Klaassens (Velocitas), Leu- zekamp, Schuurink en Postma (allen Quic '20), Kamis (Emmen), Ten Cate (Sneek) Adma (Sneek), Wint (Neptunus), Luthart (Overmaas), Talens (Jubbega), Ligthart (Harlingen), Dosker (Neptunia). Jong Oranje: Thie, Vos, Mansveld, De Zoete (allen ADO), De Bree (NEC) Suurbier en Van Duyvenbode (beiden Aja Wamas (Go Ahead), Jansen (Feijenoord) Verdonk en Van der Kuilen (beiden PSV), Geurten (MVV), Rensenbrink (DWS), Rijnders (NEC) en Hanegem (Xerxes). Hamilton Richardson was de beste slagman en de waardevolste speler van het afgelopen honkbalseizoen. competitie moest Simon Arrindell de vierde plaats nog delen met zijn teamge noot Harry van de Berg. Hamilton Richardson (.400) bleef Hudson John (.395) maar net voor. Het gemiddelde van Mossing Holsteyn was .362. Ook Goossen (HVA) en Ter Neuzen kwamen ruim boven de .300, maar kwamen te weinig aan slag om mee te kunnen dingen naar een plaats op de ranglijst. Wat betreft de waardevolste speler was de keus in het geheel niet moeilijk. Hamilton Richardson was het nuttigst van alle hoofdklassespelers en kreeg daarvoor wederom goud. Het zilver was voor de Nicols-speler Simon Heemskerk die een bijzonder succesrijk seizoen achter de rug heeft. 1. Hamilton Richardson (Sparta) .400 (80-32). 2. Hudson John (Sparta) .395 (86-34). 3. Mossing Holsteyn (Ajax) .362 (58-21). 4. Simon Arrindell (Sparta) .329 (79-26). 5. Harry v. d. Berg (Sparta) .329 (82-27). 6. Simon Heemskerk (Nicols) .303 (89-27). 7. Herre Kok (Ajax) .299 (67-20). 8. Peter van 't Klooster (HVA) .296 (81-24). 9. Ruben Leyssner (Ajax) .294 (85-25). 10. Martes (OVVO) .293 (75-22). Everton heeft zich gisteravond door een ?-l overwinning op het Deense Aal- borg geplaatst voor de tweede ronde van de Europese voefbalbeker voor beserwin naars. De eerste wedstrijd, in Aalborg gespeeld, eindigde in een doelpuntloos ge lijkspel. De Deense rechtsback Larsen werd drie minuten voor het einde van het veld gestuurd wegens een overtreding tegen Alan Ball, die voor Everton het winnende doelpunt had gescoord. Op dinsdag 18 oktober speelt DWS in het Olympisch Stadion te Amsterdam de thuiswedstrijd tegen het Engelse Leeds United in de tweede ronde van het toer nooi om de beker voor jaarbeurssteden. De return wordt woensdag 26 oktober in Leeds gespeeld. ADVERTENTIE Dit zijn de mogelijkheden om gedurende de winter uw conditie op pèil te houden!!! Alle inlichtingen tel.: 02507-3871. De Nederlandse tennisploeg, die op 29 en 30 oktober te Stockholm tegen Zweden zal uitkomen in de eerste ronde van het toernooi om de Koning Gustaafbeker, be staat uit Tom Okker en Nick Fleury. Reserve is mr. Evert Schneider. Wegens drukke werkzaamheden in verband met zijn sportschool was Jan Hajer voor deze wedstrijd niet beschikbaar. Non-playing captain van de Nederlandse ploeg is Hans van Dalsum. De 31-jarige Nederlandse middenge wicht-kampioen Harko Kokmeyer heeft z(jn terugkeer in de Amsterdamse ring gevierd met een ruime puntenzege op de Fransman Daniel Leullier, die tot de besten van zijn land behoort. Aan de bokskunde van de Fransman was dit niet te merken, want over het algemeen wa ren zijn stoten zeer onzuiver geplaatst. Kokmeyer daarentegen bokste vooral de eerste vier ronden zeer technisch en scoorde veel met linksen naar het hoofd. De tweede helft van deze ontmoeting was minder aantrekkelijk, omdat Leullier zijn heil veelvuldig zocht in „hangen", waar door het tempo zakte. Maar ook nu bleef Kokmeyer, wiens zege geen moment in gevaar kwam, gevarieerder boksen. Heel wat meer plezier beleefden de 1700 toeschouwers aan de in de Apollo- hal als prof debuterende Utrechtse zwaar- welter Joop Verbond, wiens Franse te genstander Philipe Petit ook al zijn eerste profpartij bokste. Petit had in de eerste ronde een licht technisch overwicht gedemonstreerd, maar maakte in de tweede ronde kennis met de beruchte hoeken van Verbond. Nadat de Fransman al tweemaal op een korte linkse hoek voor acht tellen neer was geweest, werd hij kort voor het ein de van deze ronde op eenzelfde treffer staande uitgeteld. Heel wat minder overtuigend was het profdebuut van de Amsterdammer Joop Kruis in het middengewicht. Hij bokste te eenzijdig en ook vaak te onbesuisd om de hechte verdediging van de Fransman Noel Depauw te kunnen doorboren. De- Jumping Amsterdam, het jaarlijkse in door concours hippique in de RAI, dat ditmaal wordt gehouden van 21 t/m 23 oktober, telt verscheidene bijzonder ster ke springruiters. Daar is allereerst onze landgenoot Antoon Ebben met Kairouan, welke combinatie in Buenos Aires bij de wereldtitelstrijd grote indruk heeft ge maakt. Maar Jumping Amsterdam heeft meer ijzers in het vuur, want ook de Italiaanse ex-kampioen van Europa, Graciano, Mancinelli, staat voor Amster dam ingeschreven en ook hij strijdt in Argentinië in het voorste gelid. Tenslotte is er nog de Braziliaan Nelson Pessoa, die in Luzern enige maanden geleden Europees kampioen werd en nu lonkt naar de wereldtitel. Van zijn voornemen om van Argenti nië naar zijn vaderland Brazilië te gaan, is Pessoa afgestapt. Hij gaf de voorkeur aan Amsterdam, waar hij Brazilië zal vertegenwoordigen met zijn leerling Si- moes. Dit drietal alleen al onder de deel nemers te hebben, vervult de organisa toren van het grote hoofdstedelijke hip pische festijn met trots. Maar er komen meer ruiters met gro te naam uit het buitenland, zoals de Duit- De uitslagen van de gisteravond in Hilver sum gehouden draverijen luiden: Linnaeus-prijs: i. Fernanda D (Knljnenburg), 2 Fay du Commerce. 3. Fantasie. Winnend 2.70, plaats 1 40 2.- 1.40, covercal 8.-, koppel 9.70. Anthonle van Leeuwenhoeck-prijs (eerste af deling): 1. Eugeen Z (Zeeman) 2. Daniella Prelesjnik, 3. Eddy Six. Winnend 6,.i0, plaats 3.- 3 - 1 90. covercal 8.20, koppel 8.20, 'rio 324.50. Anthonle van I.eeuwenhoerk-prijs (tweede af deling): 1 Emir Harvester (Kooyman), 2. Echtens Khan, 3. Ever Queen. Winnend 1.90, plaats 1.30. 1.70 1.40, covercal 5.20, koppel 2.80. Sir Alexander Kleming-prijs: 1 Eros Hollan- dia (Eerenberg), 2 Early. 3. Early Winn. Win nend 5.10, plaats 1.90, 2.90, 2.60, covercal 11.50, koppel 4.50. Madame Curie-prijs: 1 Zealot Hollandia (De Graaf), 2. Caracara S. 3. Zamora. Winnend 38 10, plaats 4 50 2 4.70, covercal 5.70, koppel 7.90. *rio 2479.50. KNMP-apothekersprijs: 1. Cyrano Silk (Smit), 2. Alice van Haghewe.vde, 3. Z the Saint Winnend 6.80, plaats 1.80, 2., covercal 3.40, koppel 9.90. I.ouis Pasteurprijs (eerste afdeling): 1. Dar- lln' Jill (De Vries), 2 Zilvertip, 3 Con Brio. Winnend 4.20, plaats 1.70, 3.10, 2.30, covercall 9.10, koppel 10.90. Jan Martens-prijs: 1. Dorothea (Van der Wal), 2. Donna Fez, 3. Duco H. Winnend 3.50, plaats 1.50 5.80 2.60. covercal 22.80, koppel 49 20. trio 1122.90. Louis Pasteur-prijs (tweede afdeling): 1. Dia na Sunshine (Smit), 2. Avirt Scotch, 3 Comtes- se Terraise Winnend 3.10, plaats 1.40 1.40, covercal 4.20, koppel 4.79. Totalisatoromzet182.084.50. se top, die in Rotterdam verstek liet gaan, met de zilveren Olympische medaille win naar van Tokio en oud-Europese kam pioen Hermann Schridde, de op het aller hoogste niveau talrijke malen gelauwerde Hans Günter Winkler, Peiter Schmitz, Kurt Jarasinsky en Elwin Schockemöhle. Engeland en Ierland, die door de in Frankrijk heersende paardenziekte in het zomerseizoen niet op het continent ver schenen, zullen in Amsterdam ook verte genwoordigd zijn., Engeland met Broom en de 65-jarige Ted Williams, die nog im mer een gevreesde tegenstander is, Ier land met Seamus Heyes en Tommy Bren- nen, allen springruiters met internationaal een grote reputatie. Vanuit het buitenland komen verder nog de Belgen Charron, Du Roi de Blicquy en Herkens, de jonge Luxemburger Weiwers en de Australische amazone Jane Brian Crago. En toch.ondanks deze sterke buitenlandse bezetting is er een kleine teleurstelling. De Fransen, die nu de grenzen voor hen weer zijn opengesteld zich voor Amsterdam hadden aange meld, onder wie de Olympische kampioen 1964 Pierre Jonqueres d'Oriola, Lefrant en Janou Lefèbvre, zullen niet komen. De teleurstelling, die o.a. de Nederlandse veterinaire dienst hem bereidde er was indertijd een startverbod heeft de Fran se bond doen besluiten geen Franse rui ters naar Amsterdam af te vaardigen. Hand om hand, tand om tand.De Fransen hebben er echter geen rekening mee gehouden dat Jumping Amsterdam geheel buiten de tegen hen genomen maatregelen stond. Voor Nederland zullen in de internatio nale springconcoursen, behalve Ebben, uitkomen de nationale kampioene Josje Ernst, Harry Wouters van den Oudenwij- er, Hans Brugman, Lance Huet, Jan Maathuis en Grüppelaar. Ook in de na tionale springconcoursen zullen zij hun krachten meten, met andere paarden en met andere tegenstanders. Tevens is er in Jumping Amsterdam weer een plaats ingeruimd voor de geselecteerde jeugd. In de voorlaatste nacht van de Ber lijnse zesdaagse is er praktisch geen ver andering in de stand gekomen. Het Duit se koppel Altig Renz dat bij het ingaan van de vijfde nacht de leiding van Bug- dahl /Schulz had overgenomen, stond de ze na de felle jacht, die door de naaste concurrenten werd ingezet, niet meer af. De achterstand van het Nederlandse duo Harry Steevens en Gerard Koel is weer groter geworden en bedraagt thans 44 ronden. Met 124 pnt bezetten zij de laat ste Dlaats. (Van onze biljartmedewerker) Met nog één wedstrijd te spelen is H. Kempen van BS Vreeburg reeds kam pioen van Haarlem derde klas libre. De totaal gemiddelden van de meeste deel nemers liggen dicht bij de laagste grens van deze klasse, wat vooral van de jonge garde' beneden de verwachtingen is. E. v. Gooi kan in zijn laatste partij nog trachten boven de grens van 6.00 te ko men om degradatie te vermijden. H. Kempen 5 1250 171 59 7.31 10 K. Scholten 6 1455 213 42 6.83 8 H. Dekker 6 1395 200 87 6.97 6 E. Nobels 5 1123 139 53 8.07 4 B. v. d. Kuyl 5 1117 160 64 6.98 4 J. Mulder 6 1311 194 49 6.75 4 E. v. Gooi 5 1099 185 41 5.94 2 Vanavond worden de laatste partijen gespeeld in café Vinicole te Haarlem. De strafeommissie van de Nederlandse draf- en rensport heeft dinsdag in haar tweede zitting de trainer/pikeur Jan van Doyeweerd gestraft met de intrekking van zijn trainers- en rijdersvergunning voor de periode van één jaar met gelijktijdige ontzegging van de toegang tot alle wed strijd- en trainingsbanen in Nederland. Van Dooyeweerd had beroep aangete kend tegen een rijverbod dat hem sinds 14 augustus was opgelegd. De draver Zus van Spencer Gay werd met ingang van die datum gediskwalificeerd. Zoals bekend werd op 14 augustus jl. te Wolvega het speeksel van Zus van Spencer Gay, win naar van de Quick Silver-bokaal, op do ping onderzocht. Uit het onderzoek door prof. dr. L. Seekls bleek in het speeksel een vreemde stof voor te komen, die hier in normaal niet thuis hoort. pauw stootte zuiverder en won dan ook verdiend op punten. In het halfzwaargewicht stond Jan Lub bers geen revanche toe aan de Franse kleurling Jean Claude Capitolin. Enkele maanden geleden won Lubbers op pun ten en ook ditmaal werd hem de zege toegekend, al waren velen het daar niet mee eens. Een „onbeslist" zou mis schien een bevredigender resultaat zijn ge weest. Het is jammer voor de profs, maar de beste bokser van de avond was de ama teur Rudi Lubbers, die tegen de Zaan- kanter Eddy Heyne aan de grens van het zwaargewicht een schitterend ge vecht leverde. Dit was pugilistiek van zeer hoge klasse. Lubbers won verdiend op punten, heeft plannen om prof te wor den, maar wil pas overgaan na het be halen van een internationale amateurti- tel. Hij heeft het oog gericht op de Euro pese kampioenschappen, die de komende zomer in Rome worden gehouden en wil eventueel wel wachten tot de Spelen van Mexico. Want deze tweedejaars student aan de Amsterdamse academie voor licha melijke opvoeding realiseert zich heel goed dat hij meteen meer waard is als Europees of Olympisch kampioen. De Nederlandse ruiter Antoon Ebben heeft zich gisteravond net niet kunnen plaatsen voor de finale van het wereld kampioenschap springen, dat in Buenos Aires wordt gehouden, in de derde en laatste kwalificatiewedstrijd reikte Ebben niet hoog genoeg om zijn derde plaats in het algemeen klassement te behouden. Hij werd voorbijgestreefd door de Ita liaan d'Inzeo en de Braziliaan Pessoa, die zich met de Fransman d'Oriola en de Spanjaard De Bohorquez voor de finale wisten te plaatsen. De Italiaan Mancinelli en de Uruguees Paullier eindigden ook nog vóór Ebben. De uitslag van de derde kwalificatie wedstrijd was: 1. Raimondo d'Inzeo (It.), 2. Rafael Paullier (Uruguay), 3. Jonquères d'Oriola (fr.) Het algemeen klassement luidt: 1 .Jon quères d'Oriola (Fr.) 41 pnt., 2. De Bo horquez (Sp.) 38 1/4 pnt., 3. d'Inzeo (It.) 36% pnt., 4. Pessoa (Braz.) 35% pnt. Antoon Ebben bleef net uit de finale van het wereldkampioenschap (Van onze sportredactie) De competitie in de totorubriek is wel zeer spannend geworden. Het is afgezien van het feit, dat de competitie (en daarmee de sport- toto) dit seizoen een langdurige zaak wordt onmogelijk te zeg gen, wie de reis naar Engeland gaat verdienen. Na de dubbele toto van vorige week immers is het zo, dat Haarlem-man Gosen moest toestaan, dat Telstar-trainer De Visser langs zij kwam. Broederlijk delen ze de eerste plaats met 85 punten Go sen behaalde in de eerste toto 6 en in de tweede 4 punten en de cijfers van De Visser waren 7 en 5. Klijn van EDO bereikte ook een score van twaalf punten twee keer zes. De Vos van RCH kwam ook een puntje dichter bij de top, want hij „voorspelde" elf punten bij elkaar (6 en 5). De stand van zaken is: Gosen en De Visser 85 punten Klijn 83 en De Vos 80. De prognoses voor deze week zijn (resp. van Gosen, De Visser, Klijn en De Vos): Go AheadTelstar 13 11 DOS—Feijenoord 2 2 2 2 Willem IIAjax 2 2 2 2 PSV—GVAV 1 3 3 1 SittardiaFortuna 1 1 1 3 SpartaADO 1 3 3 3 MVV—Xerxes 1 3 1 1 DWS—Elinkwijk 1 1 1 1 FC Twente—NAC 13 3 1 RCH—FC Zaanstreek 2 3 2 1 Holland Sport-Heracles 3 3 13 Cambuur—NEC 3 13 2 Baronie—AGOVV 1111 De Nederlandse wielrenner Henk Nij dam heeft gisteren in het Noordbrabant se Putten een internationale profwed strijd over 150 kilometer om de „Slui- tingsprijs" gewonnen. Nijdam, die de sprint van het peloton won, legde het zo wel door Nederland als België voerende parcours af in 3 uur 25 minuten en 16 sec. Er waren 15.000 toeschouwers. De uitslag luidt: 1. Henk Nijdam (Zundert) 150 km. in 3.15.26, 2. Staf Desemt (Belg.), 3. Roger de Wilde (Belg), 4. Leo van de Neste (Belg.), 5. Jos Huysmans (Belg.), 6. Leo van Dromme (Belg.), 7. Viktor Nuelant (Belg.), 8. Rik Luyten (Belg.), 9. Rik de Wolf (Belg.), 10. Bart Zoet (Sassenheim) allen z.t. De automobielclub van Monaco heeft dinsdag de acht startplaatsen bekendge maakt van de 36ste Rallye Monte Carlo, die van zaterdag 14 tot en met zaterdag 21 januari '67 wordt gehouden. In het schema zijn twee nieuwe startplaatsen opgenomen, nl. Dover en Frankfort. De deelnemers, die in Athene, Dover, Frankfort, Lissabon, Monte Carlo, Oslo, Reims en Warschau starten, arriveren op maandag 16 januari in Monaco. Dins dag 17 januari volgt het gemeenschappe lijk traject Monaco-Chambery-Monaco, waarna op donderdag 19 januari het voor lopig klassement wordt bekendgemaakt.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 21