Hij kon beschuldiging niet waar maken Boerenleider Koekoek volledig ontmaskerd in Tweede Kamer HET ONDERZOEK van Peter Weiss vanavond over Nederland 1 Van nu af aan heet lijm fcl.fi Rennies Fa. B. ENGELENBERG Alle fracties (behalve Boeren) achter motie van afkeuring „Zuster Glimlach" uit het klooster Goed idee... voor uw bont in ieder geval kijken bij T oneelweekeinde in Hilversum voor 300 jongeren AVRO-tv presenteert Dean Martin Show ...net even anders! TIJDELIJKE TYPISTE? STENOTYP! f.1.15 DONDERDAG 13 OKTOBER 1966 15 Samenscholing Geen bewijzen Eis Première van „Dutchman B rieven Edo de Waart dirigent bi het Rotterdamse orkest Doodsteek Brandend maagzuur? helpen direkt! Expositie in Purmerend De radio geeft vrijdag T elevisieprogramma Bostik 1, de nieuwe Engelse superlijm in extra grote tube. Voor ai uw karweitjes. /OFFICIeLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN VERFSPUIT - REVOLVERS Radio-Veronica staakt de gesponsorde programma's Wells-expositie in Leiden (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. - De Boerenleider I Koekoek is gisteren in de Tweede Kamer volledig ontmaskerd. Zijn be schuldigingen over ex-N.S.B.'ers in de Tweede Kamer bleek alleen maar een grove verdachtmaking. Hy kon niemand aanwijzen en geen enkele naam noemen hoewel hij had be weerd over honderden brieven te be schikken. Ook van zijn beschuldiging dat er onder de raads- en statenleden van de grote partijen ex-N.S.B.'ers schuilen bleef bijna niets over. De heer Koekoek kwam niet verder dan vjjf namen. Alleen over het Kamerlid Zegering Iladders (V.V.D.) wist de heer Koekoek iets te vertellen. Deze zou twee Engelse piloten aan de Duitsers hebben uitgele verd. Al jarenlang staat echter vast dat de heer Zegering Hadders daaraan on schuldig is. De Kamer nam dan ook een motie aan waarin de insinuatie aan het adres van de heer Zegering Hadders scherp werd afgekeurd. Alleen de heer Koekoek en zijn fractiegenoot P. Voogd stemden tegen de motie. De gebeurtenissen in de stampvolle en gespannen Tweede Kamer deden sterk denken aan die in de Eerste Kamer bij de behandeling van de affaire-Adams. Ook nu weer een getergde Kamer die namen en bewijzen eiste. Ook nu weer geen bewijzen. De Boerenleider heeft zich de discussie, waarin hij tenslotte door een agressie ve Kamer voor leugenaar werd gezet, zelf op de hals gehaald. Na een opsomming van de verkiezingssuccessen van de Boe renpartij kwam hij onverwachts met de mededeling dat andere partijen helemaal geen maatregelen hebben genomen om ex-n.s.b.ers uit openbare functies te we ren. Hij liet de naam Zegering Hadders vallen waartegen de liberale fractievoor zitter mr. Toxopeus direct beheerst pro- testeerde:„Meneer de voorzitter ik hoop dat u dat niet zult toelaten". Toen de heer Koekoek er toch op doorging ant woordde de heer Toxopeus: „U weet heel goed dat hij is vrijgesproken." Sma lend repliceerde de boerenleider: „vrij gesprokenals je daar de kruiwa- gen Kamervoorzitter Van Thiel probeerde ©p dat moment nog de discussie te stop pen. Hij waarschuwde tegen beschuldi gingen over en weer. De heer Koekoek trok daaruit de conclusie dat hij zich niet zou mogen verdedigen. „Ik heb honder- den brieven waaruit blijkt dat ex-n.s.b.'ers als Kamerleden, gedeputeerden, wethou ders en gemeenteraadsleden zitting heb ben, maar als ik me niet mag verdedi gen dan doe ik de brieven weg." ^MHHtt Enkele Kamerleden beraden zich over een motie van afkeuring tegen de heer Koekoek. Men ziet onder meer mevr. Van Somener-Downetr, mr. Berkhouwer, mr. Toxopeus en de heer Roolvink. Terwijl hij zijn betoog vervolgde was er inmiddels een samenscholing ontstaan van ongeruste Kamerleden, die niet wilden dat de heer Koekoek zijn vage beschuldigin gen onbewezen liet. Mr. Toxopeus vertolk te even later onder luid applaus van de Kamer en de tribunes de duidelijke eis van de vijf grote fracties: de heer Koe koek moest zijn beschuldigingen waar ma ken en buiten herhalen. Buiten de Kamer, waar de heer Koekoek niet gedekt zou zijn door zijn palementaire ongeschendbaarheid en waar dus justitiële vervolging wegens belediging mogelijk zou zijn. Na een schorsing van een kwartier kreeg de heer Koekoek gelegenheid zijn bewijzen te tonen. Maar hij begon met een terug te krabbelen: „Ik heb het er niet over gehad wie in deze Kamer lid van de N.S.B. is geweest. Ik heb het al leen over de heer Zegering Hadders ge had. Wij kunnen onze tijd beter gebruiken dan nasporingen te doen naar mensen die jaren geleden lid waren van de N.S.B." Dat werd de Kamer te bar. De heer Bakker: „Dat zijn natuurlijk gewoon smeerlapperijmethodes". Mr. Toxopeus' „Niet omheen draaien". Maar de heer Koekoek vervolgde zijn draaierige verhaal. Hij noemde de naam van een Drents statenlid dat fout zou zijn geweest. Kamervoorzitter Van Thiel herin nerde hem nog eens duidelijk aan de vraag: „Namen noemen van Kamerleden die lid zijn geweest van de N.S.B." Toen kwam het hoge woord er uit. De heer Koekoek moest zeggen: „Dat kan ik op dit ogenblik niet. Maar daarmee is de zaak niet af, want iedereen ontwijkt mijn vragen." Mr. Van Thiel probeerde de discussie te sluiten maar de verdachtmakingen aan het adres van de heer Zegering Hadders zaten de Kamer bijzonder hoog. Mr. Toxo peus eiste dat de heer Koekoek duidelijk Toneelgroep Theater en de Stichting Incidenteel Theater Experiment brengen zondag 23 oktober in het Theater aan de Rijn te Arnhem de première uit van „Dutchman", het met. de Obie Award be kroonde spel van de Amerikaanse neger auteur Leroi Jones. Dit door Cees Nooteboom vertaalde to neelstuk zal worden gespeeld door Mia Goossen en Franklin La'four onder regie van John van de Rest in decors van Frank Raven. De choreografie is van Helen le Clercq. Verder werkt aan de realisering van het stuk mee het „Work shop Trio" met Theo Loevendie, sopraan- en altsax, John Engels, drums en Maarten van Regteren Altena, bas. zou maken wat hij precies bedoelde. Het werd weer een verward betoog: de heer Zegering Hadders had twee piloten in han den gespeeld van de Duitsers. „Hij is vrij gesproken, daarom ben ik er niet op in gegaan." Toen greep de voorzitter m: „Iemand die in hoogste instantie is vrijgesproken mag niet beschuldigd worden. Dat is on gepast". Mr. van Thiel gaf de heer Koe koek de raad zijn beschuldiging terug te nemen evenals de insinuatie dat de heer Zegering Hadders dank zij een kruiwa gen zou zijn vrijgesproken. „Het is een bij zonder onverkwikkelijke en onvruchtbare discussie. Ik zou de zaak willen sluiten". Maar tevergeefs. De afgevaardigden Roolvink, Bakker en Nederhorst kwamen achter elkaar met de eis dat de heer Koekoek zijn beschuldiging over ex- N.S.B.'ers in andere vertegenwoordigen de lichamen waar moest maken. Onder doodse stilte haalde heer Koe koek zijn brieven te voorschijn. Maar weer bleef er van zijn verhalen vrijwel niets over. Een Limburgse socialist die veroordeeld zou zijn wegens lidmaat schap van de N.S.B. was nimmer ge meenteraadslid geweest. Van een Lim burgse K.V.P.'er werd helemaal niet dui delijk of hij ooit N.S.B.'er was geweest Vervolgd was hij nimmer. Een Gelderse loco-burgemeester was nooit lid van de N.S.B. geweest. Na de oorlog was de illegaliteit zo over hem te spreken dat hij voorlopig in functie bleef totdat de regering besliste dat alle bur gemeesters uit de bezettingstijd ontslagen moesten worden. Een Drentse gedeputeerde was alleen in de jaren 1937 en 1938 lid geweest en had zich dus bijtijds bekeerd. De enige naam die overeind bleef staan was die van een Zuidhollandse wethouder, vroe ger N.S.B.'er, nu lid van de C.H.U. „En excuses", werd er vanuit de libera le banken geroepen. Maar de heer Koe koek peinsde er niet over: „Dat doe ik niet". Het politieke doodvonnis van de Boeren leider kon daarna niet uitblijven. De mo tie waarin zijn onbewezen beschuldigin gen tegenover de heer Zegering Hadders scherp werden veroordeeld werd door alle fractievoorzitters ondertekend en daarna bij mondelinge stemming aange nomen, zodat nu duidelijk zwart op wit staat waar de grenzen in het parlement liggen. Alleen de heer Koekoek en zijn fractiegenoot Voogd stemden tegen. De heer Zegering Hadders ontbrak bij de stemming. Zijn gedrag tijdens de oor log werd tenslotte nog eens duidelijk toe gelicht door de C.H.-afgevaardigde Kik kert, die uiteenzette dat de Britse piloot (hij sprak van één en niet van twee zo als de heer Koekoek had gedaan) niet uit handen van de Duitsers kon worden ge houden omdat hij zwaar gewond in het ziekenhuis lag. „De illegaliteit", aldus de heer Kikkert ,„heeft de heer Zegering Hadders nooit verwijten gemaakt. Hij heeft zich tijdens de oorlog gedragen zo als een goed Nederlander betaamt". ROTTERDAM. De jonge dirigent Edo de Waart (25) is met ingang van sep tember 1967 benoemd tot dirigent bij het Rotterdamse Phil harmonisch orkest. Hij heeft de opdracht per seizoen circa 25 concerten te leiden. Edo de Waart is thans assistent der dirigenten van het concertgebouworkest in Amsterdam. Na deze formidabele ontknoping nam de Kamer het heft weer in handen om de heer Koekoek de politieke doodsteek toe te dienen. Zowel de voorzitter als mr. Toxopeus eisten dat de heer Koekoek zijn insinuaties aan het adres van de heer Zegering Hadders zou terugnemen. (Van onze correspondent) BRUSSEL „Soeur Sourire", zuster glimlach, een 31-jarige novice in een Do- minicanesserklooster in de buurt van Wa terloo bij Brussel, is teruggekeerd in het gewone leven. Zij zal zich onder haar eigen naam, Jeanine Deckers, wijden aan public relations en onder de naam Domi nique zal zij blijven zingen voor de gram mofoonplaten die haar wereldberoemd hebben gemaakt- Voor het klooster waar in zij tot nu toe verbleef is haar uittre den een financiële strop, want dat ont ving al haar tantièmes. De moeder-overste heeft in een communiqué mededeling van het besluit van Jeanine Deckers gedaan. „Soeur Sourire" is ontheven van haar tij delijke gelofte. Het communiqué vermeldt nog, dat de film welke indertijd met Debby Reynolds in de titelrol is gemaakt, zonder toestemming van de orde en van mejuffrouw Deckers zelf is tot stand ge komen. ADVERTENTIE BONT Ongeveer driehonderd jongeren zullen deelnemen aan een tweedaagse toneel manifestatie „Toneel-nu", die op initia tief van het Nederlands Toneelverbond en „Jeugd en Toneel" (jeugdsectie van de Nederlandse Amateur Toneel Unie) op 28 en 29 oktober in de aula van het gemeen telijk gymnasium in Hilversum wordt gehouden. De toneelgroep Theater brengt een spe ciaal programma van modern toneel, waarin is opgenomen een voorstelling van „De meiden" onder regie van John van de Rest. Bernhard Droog geeft to neellessen en Johan Greter houdt een le zing over decorontwerpen. De jongeren worden voorts in de gelegenheid gesteld van gedachten te wisselen met acteurs en actrices. Het Hilversumse toneelweekend is een voortzetting van een vorig jaar door de jeugdsectie van de N.A.T.U. ondernomen initiatief om jongeren voor toneel te in teresseren. Het eerste weekend in Am sterdam resulteerde in zo'n grote deelne ming, dat besloten werd de toneelweek end dit jaar regionaal te spreiden. Met „Het Onderzoek" dat vanavond over Nederland 1 wordt uitgezonden (20.50-22.20 u.) probeert de auteur de ge beurtenissen in het concentratiekamp Auschwitz zo aan de orde te stellen, dat ze een uitgangspunt kunnen worden voor een heldere positiebepaling ten aanzien van een nog steeds niet verwerkte en jammerlijke gruwel. Auschwitz is een kernprobleem voor de Westeuropeese sa menleving. Achteraf is het zo onvoorstel baar, dat de drang sterk is om het ge beurde af te doen als een gruwelijk in cident. Zolang men echter niet in staat is door te dringen tot de wezenlijke achter gronden van wat toen is geschied, kan men zich moeilijk gerust voelen dat het nooit meer zal gebeuren. ADVERTENTIE Op vrijdag 14 oktober, 's avonds om acht uur wordt in „Galerie 't Gouw" in Purmerend een expositie geopend met werk van de beeldende kunstenaars Lilia- ne Lagauw en Lense Elzinga uit De Rijp en Nico Betjes uit Beverwijk. Bij aan koop van de tentoongestelde werken geldt de Rijksvoorlichting. Nico Betjes studeerde aan de Jan van Eyck-Academie in Maastricht. Werk van hem werd onder meer verkocht aan het Rijk, de gemeente Haarlem en aan par ticulieren. Hij exposeerde onder andere in Aalsmeer, Leiden en op de Linnaeushof in Bennebroek. Liliane Lagauw bezocht de Academie voor Schone Kunsten in Brugge en ver volgens de Amsterdamse kunstnijver heidsschool waar ook Lense Elzinga zijn opleiding kreeg. Zij hebben meermalen, zowel in ons land als in Frankrijk ge- exposeerd. ADVERTENTIE In „Het Onderzoek" heeft Peter Weiss Auschwitz op het toneel aan de orde ge steld. Hij doet geen poging het onvoor stelbare Auschwitz zelf voor te stel len. Als uitgangspunt voor zijn werk heeft hij het Auschwitzproces, dat in de jaren 1963-1965 in Frankfort aan de Main werd gehouden, gebruikt. Hij hoorde en las hoe honderden getuigen na twintig jaar hun verslag over het gebeurde af legden. Hij zag de verdachten, die voor een groot deel als geslaagde brave bur gers in de maatschappij waren opgeno men. Hoe onmachtig de samenleving is om met het gebeurde in het reine te ko men. Hoe de formele rechtvaardigheid tot absurditeit leidde in deze verhoudingen. Het stuk is een samenvatting van wat zich daar heeft afgespeeld, in zijn keuze en in zijn rangschikking, geformuleerd in een taal die het toevallige en alledaag se weglaat om tot de kem van de zaak door te dringen. Er zijn in het stuk acht tien verdachten, die onder hun eigen na men voorkomen, er zijn vele getuigen die staan voor de honderden die in Frank fort getuigden. Het gaat Weiss er niet om de in juridische zin strafbare feiten te reconstrueren, maar een beeld te ge ven van de maatschappij die deze mis daden toeliet. De fotomontage waarop de achttien verdachten staan afgebeeld, ver toont een groep burgers zoals men ze in Duitsland dagelijks op straat tegenkomt. De misdadigers van Auschwitz vormden geen unieke groep van psychopaten en sadisten. Zij maken deel uit van een zeer grote groep van burgers, die onder ling verwisselbaar zijn en hun plaatsen hadden kunnen innemen. Het is de grote verdienste van Weiss dat hij de eerste schrijver is die dit the ma op het toneel behandelt, zonder zijn publiek de kans te geven zich te verlie zen in gevoelsontladingen, die allerminst bijdragen tot het achterhalen van de waarheid achter Auschwitz. „Het Onderzoek" bestaat uit de volgen de zangen: Zang van het Eindstation Zang van het Kamp; Zang van de Schom mel; Zang van de Overlevingskans; Zang van het einde van Lili Toffer; Zang van Unterscharführer Stark; Zang van de Zwarte Muur; Zang van het Fenol: Zang van het Bunkerblok; Zang van het Zy klon B; Zang van de Vuuroven. Personen: rechter, aanklager, verdedi ger. Zij worden respectievelijk voorge steld door Han Bentz van den Berg, Ju- liën Schoenaerts, Guus Oster. Getuigen: een reeks van anonieme ge tuigen, die staan voor de honderden die tijdens het proces hun getuigenverklaring aflegden. De vrouwelijke getuigen worden voorgesteld door Mimi Boesnach, Elisa beth Hoytink en Nell Koppen. De man nelijke getuigen en verdachten worden afwisselend voorgesteld door: Jules Croi- set, Wim van den Brink, Jacques Com mandeur, Lo van Hensbergen, Jaap Hoogstra, Jan Hundling, Peter van der Linden, Henk Rigters, Alex van Royen, Gerard Schild, Jan Velzeboer, Bab Wijs man, Cor Witsche. De verdachten dra gen de namen van de feitelijke verdach ten in het Auschwitz-proces. HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.15 Instru mentaal ensemble. 7.30 Nws. 7.32 Orkestmu ziek. 7.40 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.10 Gewijde muziek. 8.30 Nws. 8.32 Gramm.muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Klas sieke muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramm.muziek. 12.27 Mededelingen land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Variant. 13.30 Gramm.muziek. 14.05 Schoolradio. 14.25 Mo derne en klassieke muziek. 15.15 Tijd en mens. 15.30 In 't zilver. 16.30 Moderne mu ziek. 17.05 Gramm.muziek. 17.30 Moderne muziek. 18.00 Klassieke muziek. 18.55 Op het wöord af. 19.00 Nws 19.10 Radiokrant. 19.30 De moderne poëzie en de taal. 20.00 Franse operettes. 20.55 Twee generaties. 21.15 Volksmuziek uit Suriname. 21.35 Radio- rama. 22.10 Parlementair weekoverzicht. 22.30 Nieuws. 22.940 Omroepkamerkoor. Oude liederen. Klassieke muziek. 23.55 Nieuws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.23 Gramm.muziek. (7.30-7.35 Van de voorpagina). 7.55 Deze dag. 8.00 Nws 8.10 Gramm.muziek. 9.00 Moderne muziek. 10.00 Schoolradio. 10.20 Lichte muziek. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. 11.30 Opera. 12.00 Licht orkest. 12.27 Mededelingen land en tuinbouw. 12.30 Overheidsvoorlichting. 12.40 Sportparade. 13.00 Nws. 13.10 Actuali teiten. 13.30 Klassieke muziek. 14.00 14 ok tober 1066. 14.15 Bij de tijd en bij de thee. 15.30 Thuis. 16.00 Nws en klassieke muziek. 16.40 Volksliederen. 17.00 Voor de jeugd. 17.25 Grammofoonplaten. 17.45 Actualiteiten. 18 00 Nws. 18.15 In alle Staten. 18.20 Piano muziek. 18.30 Jazz. 18.50 Informatie over in formatie. 19.00 Voor de juegd. 19.30 Kunst kroniek. 20.00 Nieuws. 20.05 Hongarije. 20.30 Kwartet. 20.50 Geloven in een toekomstige samenleving. 21.00 Adriana Lecouvreur (ope ra). (22.45-22.55 Nws. 22.55-23.05 Actualitei ten). 240 m. en FM-kanalen Plaat.maar raak. 10.00 11.00 Nws. 11.02 Sorbet. Uit de buitenlandse pers. Frans. 13.00 Nws. 13.02 Uit pers. 13.05 Gramm.muziek. Uit de buitenlandse pers. 15.00 Nws. 15.02 Oud plaat- 't zelf. 16.00 Nws. 16.02 17.00 Nws. 17.02-18.00 tieners. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 10.02. Pop-Party. 12.00 Nws. 12.02 12.05 Een uurtje de buitenlandse 14.00 Nws. 14.02 14.05 2 x Top 10. werk. 15.30 Doe Platenprogramma Programma voor BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.05 Uit zending van de Boerenbond. 12.15 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.48 Gramm. platen. 12.55 Overzicht buitenlandse pers. 13.00 Nws. 13.20 Tafelmuziek. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. (15.00 Nws). 15.30 Disco- varia. 16.00 Nws. 16.03 Beurberichten. 16.09 Lichte muziek. 17.00 Nws. 17.15 Orgelmuziek 17.30 Harmonie-muziek. 17.50 Meisjeskoor zang. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardensport. 18.30 Wegwijzers voor auto mobilisten. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Pauze. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muziek. 20.00 Lichte muziek. 20.30 Amusementspro gramma. 21.00 Festival van de humor. 22.00 Nws. 22.15 De zeven kunsten. 22.30 Amuse mentsmuziek. 23.00 Dansmuziek. NEDERLAND I. 19.00 Nws in 't kort. 19.01 Pipo de Clown 19.05 De Verrekijker. 19.15 Van gewest tot gewest. 19.35 Mensen in de sport. 20.00 Jour naai. 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Voor dracht. 20.50 Het onderzoek (toneelstuk) 23.20-23.25 Journaal. NEDERLAND H. 20.00 Nws in 't kort. 20.01 Oliver koopt een boerderij (TV-film). 20.25 Internationaal rendez-vous. 21.35 Attentie. 22.00 Klassieke muziek. 22.07-22.12 Journaal. 22.30-23.00 Dat is geprogrammeerde instructie (3). NEDERLAND I 10.45-12.00 Schooltelevisie. 12.00 De boerde rij als onderneming. 19.00 Nws in het kort. 19.01 Pipo de Clown. 19.05 Telixer. 19.35 Christus voor alleman. 20.00 Journaal. 20.20 Leuven, (documentaire). 20.45 Veel liefs uit Tokio. 21.10 Bonanza (TV-film). 22.00 Brand punt. 22.20 Journaal. 22.25 vervolg Brand punt. NEDERLAND II 20.00 Nws in het kort. 20.01 Zoo Zoo (die renfilm). 20.25 AVRO's fanstest '67. 21.05 AVRO's Televizier. 21.15 De Dean Martin Show. 22.05-22.10 Journaal. 22.30-23.00 Kern fysica (3). ADVERTENTIE Bostikl ADVERTENTIE Nederland 1: Na het nieuws ziet men onder andere het gewestelijk journaal. Na het journaal van acht ur vertelt Simon Carmiggelt een van zijn „Kronkels". Hoofdschotel van de avond is „Het onder zoek", een oratorium in elf zangen van Peter Weiss. Nederland 2: Om half acht volgt een sa menvatting van de algemene, politieke en financiële beschouwingen, die in de Twee de Kamer worden gehouden. Indien de de batten 's avonds nog worden voortgezet volgt later op de avond nog een samen vatting. Commentaar is van Frans van Houtert. „Geen beter leven dan het buitenleven" is de titel van een nieuwe Amerikaanse tv-serie, een variatie op de serie „The Be verley Hillbillies". Het programma „Ren dez-vous international" is een uitbreiding van het vroegere „Rendez-vous a Paris". Behalve de correspondent uit Parijs, ziet en hoort men ook medewerkers uit New York, Londen en Praag. Na een afleve ring van „Attentie" wordt als laatste pro gramma-onderdeel een orgelrecital ge speeld in de Martini-kerk in Bolsward. Or- ganiste is Jacomine Rotman. ADVERTENTIE Doelstraat 59 - Haarlem - Tel 15152 Morgen vrijdag 14 oktober zendt de AVRO-televisie op Nederland 2 een nieu we aflevering uit van de Dean Martin show. Behalve Frank Sinatra treden er in de ze show onder anderen op de actrice zangeres Joey Heatherton, de komiek Bob Newhart, de Rock and Rollzangers Jan en Dean en Krofft's Marionetten. DEN HAAG Radio-Veronica zal voortaan alleen nog maar reclamespots uitzenden. De leiding van de commercië le Noordzee-zender heeft besloten geheel te breken met het systeem van „ge sponsorde" programma's, aldus meldt de Revue der Reclame- Het besluit is ingegeven door de toe nemende critiek van luisteraars op de zaterdag- en zondaguitzendingen van ra dio Veronica, waarin veel „gesponsorde" programma's voorkomen. Veronica zal de nog lopende contracten voor „gespons orde" afwerken. In de Universiteitsbibliotheek in Leiden wordt een tentoonstelling gehouden ter gelegenheid van de honderdste geboortedag van de Britse schrijver H. G. Wells. De tentoonstelling omvat werken van Wells waaronder zeldzame boeken en andere ge schriften. De tentoonstelling blijft tot het einde van de maand open.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 15