103.000 Russen moedigden tevergeefs aan Torpedo Moskou kon geen treffer scoren en dus plaatste Inter zich Nederlands militaire elftal bleef de Fransen de baas Real Madrid in Uruguay niet opgewassen tegen Penarol IVOROL Flamingo's kan een dubbele zege incasseren op US-team D'Oriola veroverde wereldtitel Die Raeckse was uitstekend op dreef tegen Armada Spelen van de wetenschap" moeten veel medische gegevens opleveren Kleine Olympische Spelen in proefstation" Mexico begonnen PETROLUL VERRASTE LIVERPOOL Stand van zaken voor Europa cups Beslissingsduel tussen Petrolul en Liverpool in Amsterdam Keizer: drie wedstrijden Gimondi veroverde Fausto Coppi-prijs Basketbalderby Antilopen-HOC Wereldrecord op 2000 m voor Jazy Damesteam VCIJ boekte verlies Imre Rietveld verloor in India Poule-indeling voor waterpolokampioen DONDERDAG 13 OKTOBER 1966 21 Kindvall speelt niet voor Zweeds elftal Europacup II Valcareggi nieuwe Italiaanse voetbalcoach I TIJDELIJK $1 GRATIS BIJ %r TANDPASTA Door een 00 gelijkspel tegen Tor pedo Moskou heeft Internazionale Milaan zich woensdag weten te plaat sen voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese voetbalbe ker voor landskampioenen. De Ita lianen, die de eerste wedstrijd in Mi laan met 10 hadden gewonnen, toonden de 103.000 toeschouwers in het Moskouse Lenin-stadion over een hechte en onpasseerbare defensie te beschikken, die de Russische aan vallers, tot grote teleurstelling van het publiek, geen enkele maal uit balans wisten te spelen. Verder dan een wegens buitenspel afgekeurd doelpunt van Lifev in de 33ste minuut en 11 corners in de tweede helft kwa men de enthousiaste Russen niet. Daarvoor was het accurate spel van de goed dekkende Italianen te sterk. De Roemeense kampioen Petrolul Ploes- ti heeft voor een verrassing gezorgd door Liverpool in de tweede ontmoeting uit de eerste ronde een 3-1 nederlaag toe te brengen. Omdat de eerste wedstrijd door Liverpool met 2-0 gewonnen was, is een beslissingswedstrijd noodzakelijk gewor den. Voor de tweede ronde van het toer nooi om de Europese voetbalbeker voor landskampioenen hebben zich de vol gende teams geplaatst: Real Madrid (bekerhouder); Ander- lecht (10-1 en 2-0 teken Haka Volkea- kosken); Valerengens Oslo (Nendori Tiranen trok zich terug)Internazionale Milaan (1-0 en 0-0 tegen Torpedo Moskou); Atletico Madrid (2-0 en 3-1 tegen FC Malmö); Linfield (N. Ier land) (3-3 en 6-1 tegen Aris Luxem burg); CSKA Sofia (3-1 en 0-1 tegen Olympiakos Pyraeus, Gr.); Vojvodina Novisad (Jpeg. SI.) (1-0 en 0-0 tegen Admira Wenen); Dukla Praag (2-0 en 4-0 tegen Esbjerg, Den.); FC Nantes (3-2 en 5j2 tegen Reykjavik, IJsl. Celtic Glasgow (2-0 en 3-0 tegen FC Zurich, Zyfits.); Ajax Amsterdam (2-0 en 2-1 tegën Besiktas); München 1860 (8-0 en 2-1 tegen Nicosia Cyprus);. Voor de eerste ronde moet de tweede wedstrijd tussen Vasas Boedapest en Sporting Lissabon nog worden ge speeld. De eerste wedstrijd won Vasas met 5-0. Tussen Vorwarts Berlin en Gronik Zabrze en tussen Liverpool en Petrolul Ploesti moeten* nog beslissingswedstrij den worden gespeeld. Voor de tweede ronde van het toer nooi om de Europese voetbalbeker voor bekerwinnaars hebben zich de volgende 16 teams geplaatst: Borussia Dortmund (bekerhouder); Slavia Sofia (1-1 en 4-0 tegen Swan sea Town); Standard Luik (5-0 en 1-0 tegen Opollo Limasol, Cyprus); Spor ting Braga (1-0 en 3-2 tegen AEK Athene) ;Glasgow Rangers (1-1 en 4-0 tegen Glentaron); Servette Genève 1-1 en 2-1 tegen Kameraterna, Fin land); Spartak Moskou (3-1 en 3-0 tegen OFK Belgrado); Vasas Györ (Hong.) (0-1 en 4-2 tegen Fiorentina); Rapid Wenen (4-0 en 5-3 tegen Galata- sary Istanbul); Sparta Rotterdam (1-1 en 6-0 tegen Florania la Valette); Bavern München (1-1 en 3-2 tegen Tatran Presov); Shamrock Rovers (4-1 en 4-1 tegen Spora Luxemburg); Ra cing Strasbourg (1-0 en 1-1 tegen Steauau Boekarest'; Chemie Leipzig (3-0 en 2-2 tegen Legia Warschau); Everton (0-0 en 2-1 tegen Aalborg); Real Saragossa (2-3 en 3-1 tegen Skeid Oslo). De beslissingswedstrijd uit de eerste ronde van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor landskampioenen tus len het Engelse Liverpool en de Roe meense kampioen Petrolul Ploesti zal waarschijnlijk woensdag 19 oktober in het Olympisch Stadion te Amsterdam wor den gespeeld. Beide verenigingen zijn beze datum en plaats overeengekomen, zonder Nederland hierin te kennen. Deze handel wijze komt wel vaker voor. Een compli catie is echter, dat DWS een dag tevoren, dinsdag 18 oktober, in het toernooi om de Jaarbeursstedenbeker in hetzelfde sta dion tegen Leeds United speelt. (Van onze correspondent) De strafcommissie van de KNVB, gister avond in Den Haag bijeen, heeft de Ajacied Piet Keizer voor drie wedstrijden geschorst. Keizer kreeg deze straf omdat hij op 1 ok tober een zware overtreding beging tegen over Willy Dullens van Sittardia. Keizer, die afgelopen zondag tegen PSV al niet meespeelde, zal dus ook in de beide komende wedstrijden van Ajax tegen Willem II en DOS niet mogen worden opgesteld. (Van onze corespondent) Ove Kindvall heeft zelf een moeiliike knoop doorgehakt. De Zweedse speler van Feijenoord heeft een brief geschreven aan de Zweedse voebalbond dat hij voorlopig niet meer aan wedstrijden van het natio nale elftal kan meedoen. ,,Wij hebben hem vrij gelaten in zijn beslissing" aldus het commentaar van Guus Bronx, de ma nager van Feijenoord, „maar wij zijn blij dat hij zelf inziet waar zijn oelangen liggen". In de eerste helft van de woensdag in Ploesti door 20 000 toeschouwers bijge woonde wedstrijd nam Petrolul dankzij een doelpunt van Moldoveanu een 1-0 voorsprong, waarna Boe en Dridea in de tweede helft de stand op 3-0 brachten. Het Engelse tegenpunt werd gescoord door Hunt. In de tweede wedstrijd voor de eerste ronde heeft Atletico Madrid voor 40.000 toeschouwers de Zweedse kampioen Mal mö met 3-1 verslagen. Omdat de eerste wedstrijd in Malmö gespeeld, ook een Spaanse zege (2-0) opleverde, plaatste Atletico zich voor de volgende ronde. De doelpunten in de re turn wedstrijd werden voor Atletico gescoord door Luis, Mendoza en Urtiaga. Het Zweedse doelpunt werd gemaakt door Svahm. Doelman Kavazashvili van Torpedo kan hier de bal nog net wegslaan. Het Oostduitse ASK Vorwarts Berlin heeft voor 30.000 toeschouwers met 2-1 gewonnen van de Poolse kampioen Gro nik Zabrze. Daar de eerste wedstrijd voor de Europese beker voor landskampioenen in een 2-1 overwinning voor Gronik Zabrze was geëindigd, spelen beide teams een beslissingwedstrijd op 26 oktober in Boedapest. Door doelpunten van Piepenburg en Nöldner nam de Oostduitse legerploeg een 2-0 voorsprong, maar nog voor rust ver kleinde de Pool Lubanski de achterstand tot 2-1. Het Nederlands militair elftal (met o.a. Van Egmond (Telstar) en Pijs (Haarlem) heeft woensdagavond voor 6000 toeschou- wes op het ADO-veld in Den Haag zonder Anderlecht-speler Jan Mulder, die gebles seerd op de tribune zat. de eerste wed strijd voor het internationaal militaire voetbalkampioenschap tegen Frankrijk met 2-0 gewonnen. Voor rust werd er vooral van Franse zijde bijzonder hard gespeeld, waartegen de goed leidende scheidsrechter Tschen- scher straf optrad. In de veertigste mi nuut resulteerde dit ip het uit het veld zenden van de achterspeler Lemee wegens natrappen tegen de Feyenoordspeler Jan sen. Voordien had Lech in de achtste mi nuut buiten bereik van doelman Van der Wekke, die een goede partij speelde, te gen de lat geschoten en in de 22e minuut had Veenstra (Go Ahead) pech toen een schot tegen de paal belandde. Geen der ploegen verdiende bij de rust een voor sprong. Na de hervatting raakte De Vroet ge blesseerd. Hij probeerde het nog wel op de vleugel, maar moest toen het veld ruimen, zodat het evenwicht in de partij en hersteld was. De zeer goed in de ver dediging opererende Ajax-speler Suurbier trok in de 64e minuut mee ten aanval. Hij belandde op de rechtervleugel en pas seerde de inmiddels uitgelopen Franse doelman met een prima schot (1-0). In de 70ste minuut omspeelde Van der Kuy len, die voordien enige malen met scho ten pech had gehad, zeer fraai, twee Fran se verdedigers om daarna van dichtbi; te scoren. De strijd was hierna bijna hoofdzakelijk een Nederlandse aangele genheid, waarbij het spel van Suurbier, Jansen, Van der Kuylen, Veenstra en Houwaart opviel. Vooral het vertoonde spel in de tweede helft, waarin de Neder landers goed op elkaar ingespeeld raak ten maakte de Nederlandse zege tot eeri verdiende zaak. Door een 3-1 zege op het Noorse Skeid Oslo heeft de Spaanse bekerhouder Real Saragossa zich gisteravond geplaatst voor de tweede ronde voor de Europa Cup voor bekerwinnaars. Bij de rust leidden de Spanjaarden met 1-0. De eerste in Oslo gespeelde wedstrijd eindigde in een 3-2 overwinning voor Skeid. Een 1-1 gelijkspel tegen de Roemeense bekerwinnaar Steaua Boekarest was voor het Franse Racing Strasbourg voldoende om zich te plaatsen voor de tweede ronde. Bij de rust was de stand nog 0-0. De eerste wedstrijd, in Straatsburg gespeeld, werd door de Fransen met 1-0 gewonnen. Het Oostduitse Chemie Leipzig heeft zich dankzij een 2-2 gelijkspel tegen Le gia Warschau ook geplaatst. Bij de rust hadden de Polen nog een 1-2 achterstand. De eerste wedstrijd was in een 3-0 over winning voor Chemie Leipzig geëindigd. De Italiaanse voetbalfederatie heeft Fer- ruccio Valcareggi benoemd als voorlopig trainer van de Italiaanse nationale ploeg Hij volgt Edmondo Fabbri op die is ge schorst na de teleurstellende resultaten van het Italiaanse elftal in het toernooi om de wereldbeker in Engeland. Het Spaanse Real Madrid heeft woens dag in Montevideo de eerste wedstrijd tegen Penarol Montevideo om de inter continentale voetbalbeker, het officieuze wereldkampioenschap voor clubs, met 2-0 verloren. Bij de rust was de stand 1-0. Beide doelpunten werden gescoord door Spencer in de 39ste en 82ste minuut. De Uruguezen hebben bijna de gehele wedstrijd, die werd bijgewoond door 60.000 toeschouwers, een licht veldoverwicht gehad. In de 67e minuut stuurde de Chi leense scheidsrechter Claudio Vicuna de Spaanse achterspeler Pachin wegens een overtreding tegen Spencer van het veld De return wordt 26 oktober in Madrid ge speeld. V ADVERTENTIE Felice Gimondi heeft gisteren de in feite clandestien gehouden wegwedstrijd om de in Memoriam Fausto Coppi-prijs gewonnen. Door het conflict tussen de Italiaanse wielerbond en de Italiaanse bond van profrenners .waarbij het bestuur van deze laatste groepering organisator van de In Memoriam Fausto Coppi-prijs werd geschorst, stelden de deelnemende ren ners zich bloot aan sancties. Men neemt echter aan dat de Italiaanse wielerbond het conflict door schorsing van de ren ners niet op de spits zal drijven, omdat dan de laatste drie grote wegwedstrijden van dit seizoen: de Coupe Agostini, de ronde van Lombardije en de Trofeo Baracchi alle in Italië ernstig in gevaar zouden komen. (Van onze basketbalmedewerker) Het komende weekeind worden in de eredivisie-heren bij de basketballers voor het eerst zogenoemde dubbelwedstrijden gespeeld. Voor het Haarlemse Flamin go's betekent dit op vrijdagavond een uitwedstrijd tegen de ploeg van de Uni versiteit van Amsterdam, U.S. en de re turn op zaterdagavond 8.45 u. in het Kre- lagehuis. Gezien het feit dat Flamingo's, zonder een drietal basisspelers, betrekke lijk gemakkelijk van Wilskracht won, zijn wij van mening dat de kracht van het beschikbare reservemateriaal een dubbele zege kan doen verwachten. Interessant zijn de dubbelwedstrijden die Suvrikri en Punch, beide eveneens nog ongeslagen, tegen elkaar spelen. Dit is voor de Surinamers ongetwijfeld de grote krachtproef. Het programma in het Haarlemse Krelagehuis is voor vanavond geheel plaatselijk. Op vrijdagavond krijgt de damesploeg van Antilopen om 8 uur bezoek van Amstelveen-Zapad. Op zaterdagavond wordt de eredivisie wedstrijd Flamingo's-U.S. voorgegaan, door de wedstrijd in de eerste klasse ExercitiaBona Stars, mogelijk is dit voor Exercitia de gelegenheid om de eer ste winst binnen te halen. Deze wedstrijd begint om half acht evenals de wedstrijd in de rayonklasse tussen de herenploe- gen van Antilopen en HOC. Een plaatse lijke ontmoeting waarin mogelijk de gro ter ervaring de balans ten gunste van HOC kan doen doorslaan. Het volledige Haarlemse programma is: Donderdagavond: dames: 8 uur: HOC 2 White Stars 2; Spetters 3Sea Devils. Heren: 7 uur: Antilopen 3HOC 3; White Stars 2Typhoons 4; 9.15 uur: Flamin go's 2Sea Devils; Haarlem Cardinals 2 Typhoons 2. Vrijdagavond: dames: 7 uur: White Stars 3—Exercitia 2; 8 uur: rayoncomp AntilopenAmstelveen-Zpad; 9.15 uur: Akrides—Spetters 2 Heren: 7 uur: Ty phoons 3ETO; 8 uur: LisseWhite Stars; Haarlem CardinalsSpetters. Zaterdagavond: 7.30 uur: heren eerste klasse: ExercitiaBona Stars; heren rayon: 7.30 uur: AntilopenHOC; heren eredivisie: 8.45 uur: Flamingo'sU.S. De Franse atleet Michel Jazy heeft gis teravond in Saint Maur het wereldrecord op de 2.000 meter verbeterd. Jazy liep d« afstand in een tijd van 4 min 56.2 sec. hetgeen een verbetering van 1.6 sec. in hield van het oude record, dat met 4.57.8 sinds 10 september van dit jaar op naam stond van de Westduitser Harald Norpoth. De tussentijden van Jazy waren: 400 meter: 58 sec, 800 meter: 1.58.7. 1000 meter: 2.29.2, 1200 meter: 2.59.6, 1500 me ter: 3.44.2. De Olympische kampioen Pierre Jon- quères d'Oriola is gisteren wereldkam pioen bij de springruiters geworden. Hij kon uitstekend overweg met twee moei lijke paarden (dat van hem zelf en dat van de Spanjaard Bohorquez). Hij kreeg 16 punten, Bohorquez 19, D'Inzeo 30 en Pessoa 35'/<. D'Inzeo en Pessoa hadden nogal wat moeite met de vreemde paar den (men rijdt in de finale op eikaars paarden). Het parcours voor de finale was 390 meter lang en telde 10 hindernissen. Bij na 10.000 personen woonden de finale in het zonnige Palero, een voorstad van Buenos Aires bij. Onder hen waren prins Philip uit Engeland en de Argentijnse president Juan Carlos Ongania. (Van onze volleybalmedewerker) De heren van die Raeckse hebben gis teravond tegen het hoofdstedelijke Arma da een pittige volleybalstrijd gespeeld. Co de Nobel en Henk Kinders sloegen bres op bres in de Amsterdamse verdediging en Jaap Poorta liet met zijn keiharde smashes de planken van het Krelagehuis trillen.De gasten startten goed en namen een 9-4 voorsprong. Het was Jaap Poorta die zijn ploeggenoten tot grotere daden inspireerde en na een 12-10 voorsprong won die Raeckse via 14-14 de eerste set met 16-14. Vernuftig spel' van Hans van Beekum voor het net, gevolgd door sterk aanvalsspel bracht die Raeckse op 13-1 in de tweede set. De roodwitten konden de weelde kennelijk moeilijk verdragen en hadden de grootste moeite om van uit een dieptepunt na 13-9 weer tot een normaal niveau te komen: 15-11. De strijd moest door een blessure van een Armada-speler na de tweede set een poosje gestaakt worden. Die Raeckse raakte even uit cadans, verspeelde de der de set met 15-11, doch kwam in de vier de set weer onbarmhartig terug en hield de gasten in een defensieve rol, 15-7. Zonder officieel vlagvertoon zijn woens dag de kleine Olympische Spelen in Me xico geopend, waarvan de wedstrijden tot 20 oktober zullen duren. Men zou deze sportmanifestatie kunnen betitelen als „spelen van de soberheid" of om een an der aspect te benadrukken: „spelen van de wetenschap". Ze zijn sober, omdat het van de „echte" Olympische Spelen bekende vlagvertoon ontbreekt, daar de organisatoren hebben gezegd: „dit zijn spelen voor sportlui en niet voor landen". Bij de ereceremonie zullen de volkslie deren niet klinken. Toch vergissen de organisatoren zich als zij de sportman bij de wedstrijden cen traal stellen. De figuren, waaromheen dit hele gebeuren (twee jaar voor de „echte" spelen van Mexico) draait, zijn de leiders van de diverse medische teams. Hun be vindingen van nu zullen straks bij de voorbereiding van de echte Spelen van het grootste belang zijn. Wat dat betreft is Mexico City een groot proefstation, waar ijverig wordt gewerkt aan het doel: over twee jaar een atleet af te leveren, die de specifieke moeilijkheden van de oude Aztekenstad de grote hoogte en het klimaat op de meest overtuigende wijze het hoofd kan bieden. Deze tendens blijkt duidelijk uit de grootte van de verschillende afvaardigin gen. De Verenigde Staten zonden slechts 14 zwemmers en negen atleten. Cuba stuurde 82 sportlieden en 50 medische ad viseurs. Japan kwam met 16 sportlieden, maar deze reisden reeds af voordat de wedstrijden begonnen. Zij waren alleen naar Mexico gekomen om de invloeden van het leven op grote hoogten (2.300 me ter) te bestuderen. Tegen deze achter grond begonnen gisteren de wedstrijden. Het wielerprogramma startte met de ploegenstrijd op de weg. De uitslag was: 1. Spanje 1.11.46.6, 2. Mexico-A 1.12.10.7, 3. Rusland 1.12.28.2, 4. Oost-Duitsland 1.12.28.6, 5. Denemarken 1.12.31.4, 6 Ne derland 1.13.14.4, 7. West-Duitsland 1.13.21.6, 8. Mexico-B 1.14.33.1. V- - Alliance werd in Zaandam door Zaan streek '65 in iets meer dan een halfuur van het veld geveegd met de alles zeggen de setstanden 15-7, 15-13 en 15-1. De Haar lemmers missen aanvallers van formaat. Het verging de dames van Alliance tegen de reserveploeg van de eredivisieclub Boemerang weinig beter. Hoewel de zeer jeugdige Alliance-dames de eerste set op hun naam brachten, hielden ook zij de strijd slechts 39 minuten vol. Boemerang 2 won met 12-15, 15-4, 15-1 en 15-5. In de heren-eerste klasse verraste VCM vriend en vijand met degelijk aanvalsspel, waarbij vooral Duco Haytema excelleer de. De reserves van die Raeckse brachten evenals VCM de bal wel goed voor het net maar misten de stootkracht om een nederlaag in drie sets te ontgaan; 15-13, 15-11 en 15-12. De strijd tussen de eerste teams van OVRA was vooral een interne prestige-slag. Het verjongde eerste team nam een 2-0 voorsprong en dit prikkelde de reserveploeg tot grote daden in de volgende sets; 15-10, 15-10, 9-15 en 13-15. Gios, dat evenals De Blinkert enige CIOS- cursisten in zijn ploeg heeft opgenomen, debuteerde in de eerste klasse met een 3-1 zege op de VCIJ-reserves; 15-13, 12-15, 15-1 en 15-12. Ook bij de dames moest VCIJ een ne derlaag slikken. Het homogene JSB uit Bennebroek versloeg de IJmuidense tegen standster met 8-15, 15-10, 15-13 en 15-9. Velox toonde zich geen partij voor Gios dat met 15-4, 15-4 en 15-10 de blauwwit- ten zonder moeite aan de zegekar bond. De uitslagen van de gisteravond ge speelde wedstrijden luidden: Heren, overgangsklasse afdeling Haar lem: Die RaeckseArmada 3-1, OVRA 1 OVRA 2 2-2, VCM—Die Raeckse 2 3-0, WIK 3—OVRA 7 3-1, VCIJ 3—FES 2 0-3, GIOS—VCIJ 2 3-1, Alliance 5—Alliance 6 3-0, Gios 2—HVS 4 0-3, OVRA 5—Velox 3-0. Dames: VCIJJBS 1-3, VeloxGios 0-3, FESTopscore 3-0, Die Raeckse 4OSS 2- 2, FES 2—OVRA 4 3-1, WIK—OVRA 3 0-3, Alliance 2—HBC 2 3-1. Junioren: Die RaeckseOVRA 3-0, WIK—VCM 3-1, Alliance 2—DSS 2 0-3. De Nederlandse Imre Rietveld heeft zich samen met de Indiër Suresh goed tot net laatst verzet wi het Nehroe-bad- mintontoernooi in Dehli, maar verloor ten slotte toch in de kwartfinales van de Deense Anderson en Jorgensen. De stand was 15-7, 15-9, 15-18, 17-8. Het Indisch-Nederlandse paar speelde van net begin af aan uitstekend samen, maar de Deense tegenstanders waren iets beter. Een geestdriftig publiek zag hoe het Nederlandse meisje zich met krach tige slagen verweerde en vaak onmoge lijke slagen door onbegrijpelijk snel rea geren opving. Het Delftse DZV is in het toernooi om de Europa-Cup voor landskampioenen waterpolo ingedeeld in poule B. De eer ste ronde van dit toernooi wordt op 14, 15 en 16 oktober in de Duitse stad Hamm gespeeld. Poule B ziet er als volgt uit: Pro Recco (Italië), Gentse Racing With (België), Rote Erde (Did), Schwimm- klub Horgen (Zwits.), Amateur Swim ming Ass. of Gr. Br. (G.-Br.), DZV (Nederland). De twee best geplaatste ploegen van elke poule (er zijn er vier) gaan over naar de volgende ronde, die op 12 en 13 of 19 en 20 november gespeeld zal wor den. De Fransman Deuza. die de leiding had bij turnwedstrijden in Mexico, is ongelukkig gevallen bij een ring- oefening. Hij beschadigde zijn rug wervel. Een dokter buigt zich over hem heen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 21