Dreiging van polio gedeeltelijk weggenomen door vaccinaties Ring rond besmettingshaard „Geestelijke vrijheid is sterk toegenomen in Rusland" UGA voor Haarlem en de en bondig Canada ontkent rol bij executies in Amsterdam Nog geen beslissing over 36 miljoen van Indonesië Noodraad zegt veel steun te krijgen Medische voorziening kan veel goedkoper Charles Colberg vecht voor Nederlanderschap Wijziging wet op rijkswegenfonds Marokkanen de grens overgezet Prof. Röling na zijn reis: Afscheid Voor een poging tot doodslag VA jaar Oostelijke wind DONDERDAG 13 OKTOBER 1966 2 Volksonderwijs achter kinderpostzegel-actie ZO LANG ZE IN DE GROEI ZIJN Voor baby, kleuter en schoolgaand kind. Amsterdamse getuigen bij proces-D. in Dortmund Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk MEVR. J. C0LLEWIJN mannequiV- GOUD 1 S U Ua zzo zo w z (Van onze correspondent) ARNHEM. De dreiging die uitging van de zeven poliogevallen in Uddel Elspeet en Harderwijk, is gedeeltelijk weggenomen. Door middel van vaccina ties is een ring gelegd rondom de be smettingshaard, waardoor de kans op uitbreiding is verminderd. In de gemeen te Ermelo is thans 89 percent van het aantal kinderen tussen de 0 en 12 jaar gevaccineerd. Voor het dorp Elspeet dit percentage veel ongunstiger. Dit schijnt rond de 52 percent te liggen Dit houdt in dat Elspeet nog steeds een besmettingshaard is. In Elspeet en Uddel was de tegenkan ting tegen het vaccineren niet uitsluitend het gevolg van religieuze bedenkingen Er heerste bij vele mensen en men meende de gevallen aan te kunnen wijzen ook de opvatting dat inenting of vacci natie gevolgen zouden kunnen hebben voor de geestelijke of lichamelijke ge zondheid van de behandelden. Op een jersconferentie, die gistermid dag op het bureau van de geneeskundige inspectie voor de volksgezondheid in Gel derland te Arnhem is gegeven, is deze mening met cijfers gelogenstraft. Uit gebreide onderzoekingen in Amerika heb ben aan het licht gebracht, dat bij vacci natie tegen het poliotype dat in medische kringen wordt aangeduid met het cijfer 1 slechts in één op de veertien miljoen gevallen kan worden verondersteld dat er directe gevolgen zullen plaatshebben, maar zel'fs daaromtrent bestaat geen ze kerheid. Gisteravond was het opnieuw rumoerig Jn Elspeet. De politie moest weer een charge uitvoeren tegen een groep van een kleine honderd -jongelui, die zich niet hielden aan het verbod in de hoofdstraat van het dorp te blijven staan. Drie journalisten hebben bij de politie een aanklacht ingediend tegen een auto- De Canadese minister van Defensie, Paul Hellyer, heeft in het Lagerhuis te Ottawa verklaard, dat bij een onderzoek is gebleken, dat er geen Canadese offi cieren waren betrokken bij het doodschie ten van twee Duitse deserteurs in Am sterdam enkele dagen na het einde van de strijd in Europa. Het Westduitse weekblad „Der Spiegel" had geschreven dat de twee Duitsers wa ren doodgeschoten met instemming van de Canadese leiding van het krijgsgevan genenkamp, waar de Duitse militairen waren bijeengebracht, en dat de execu ties waren uitgevoerd met Canadese wa pens. Minister Hellyer noemde deze be schuldigingen „volkomen zonder grond". De koninkrijksministerraad heeft nog geen beslissing genomen over de wijze waarop de 36 miljoen zullen worden aangewend, die de Indonesische rege ring in 1965 heeft gestort op een geblok keerde rekening en die in twee termijnen ter beschikking zullen komen van de Ne derlandse regering op 31 december 1966 «n op 31 december 1967. Dit antwoordt minister Luns (Buiten landse Zaken) mede namens zijn ambtge noot Samkalden (Justitie) op schriftelij ke vragen van het Tweede-Kamerlid mej. Ten Broecke Hoekstra (VVD). De noodraad van de Boerenpartij neemt de verklaringen van provinciale besturen, die hun trouw aan Koekoek hebben gezworen en zich distantiëren van de noodraad, met een korreltje zout. Der gelijke verklaringen zijn tot nu toe afge legd door de provinciale besturen van Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant, Utrecht en Noord-Holland. „Het is de laatste houdgreep van Koe koe", zo gelooft de heer H. Hessel, woord voerder van de noodraad. Hij neemt de aanhankelijkheidsverklaringen niet zo se rieus, want nergens in het land is aan een dergelijk telegram een ledenverga dering vooraf gegaan. De noodraad zegt over adhesiebetuigingen uit alle delen van het land te beschikken. Burgemeester Boot van Hilversum Burgemeester J. J. G. Boot van Hilver sum, die tevens voorzitter is van de dienst geneeskundige verzorging voor po litiepersoneel in Nederland, heeft in de rede, waarmee hij de algemene vergade ring van de koninklijke Nederlandse maatschappij ter bevordering van de far macie in hotel „Gooiland" officieel heeft geopend, onder meer gezegd, dat de kos ten van de gemeenschappelijke °enees- kundige voorziening onnodig worden op gejaagd. Dit niet het minst door de farmaceu tische industrie via de moderne reclame media, terwijl de verantwoordelijkheid dragende instanties niet de moed hebben om uit te gaan van een beperkt aantal, goedkope geneesmiddelen die hetzelfde ef fect sorteren als de duurdere medicijn. Tonnen goud, aldus de burgemeester, kunnen worden bespaard, indien de sim plificatie een kans krijgt en de zuinigheid beloond wordt. mobilist, die zou hebben getracht op hen in te rijden. De journalisten konden zich slechts door een sprong in veiligheid stellen. Zij zagen kans het nummer van de auto to noteren. Redactieleden en medewerkers van het interkerkelijk reformatorisch maandblad „Zie" verspreidden gisteravond in Els peet een open briet, waarin zij de tegen standers van vaccinatie op grond van de bijbel opriepen tot „bekering van hun liefdeloosheid". Intussen zal wel niemand in Elspeet meer twijfelen aan het al of niet patiënt zijn van de man, die zondag in een rol (Van onze correspondent) ROTTERDAM Is Charles Colberg Nederlander of geen Nederlander? Dat is een vraag voor dc vreemdelingenpolitie. Voor Charles Colberg zelf staat als een paal boven water dat hij in 1909 in Am sterdam werd geboren en dus Nederlan der is. Zijn enige zorg is daar ook de politie van te overtuigen. Zo niet, dan zal hij morgen zijn koffer moeten pakken en Nederland moeten verlaten. Het drama begon enkele jaren geleden, toen Charles Colberg Fidel Castro's Cu ba verliet en een zwerftocht over de we reld ondernam. Hij hoopte in het moeder land Nderland te kunnen neerstrijken, maar ondanks zijn speciale Spaanse pas poort werd hij hier als statenloos be schouwd. Pas met een visum kwam hij binnen, en dat visum loopt 14 oktober af. Charles Colberg wil hier blijven, maar dan moet hij eerst aantonen dat hij Ne derlander is. Daarvoor heeft hij raadsman mr. N. A. Koedam in de arm genomen. Maar er kwam echter niets te voorschijn ondanks intensief speuren onder de naam Goldberg, omdat de raadsman meende dat Colberg daar wel eens een verbastering van kon zijn. Het ziet er naar uit dat Spanje Colbergs enige toevlucht gaat wor den. Bij de Tweede Kamer is ingediend een ontwerp yan wet tot wijziging van de wet op het rijks wegenfonds, waarbij wordt voorgesteld de opcenten op de motorrij tuigenbelasting te verdubbelen en op 130 te stellen, waarbij het maximum per mo torrijtuig verschuldigde bedrag over een tijdvak van een vol jaar van 75 tot 200 wordt verhoogd. Het openbaar ver voer wordt hiervan echter, evenals bij de verhoging van de accijns is voorgesteld, vrijgesteld. Mede namens het afdelingsbestuur te Sneek heeft het hoofdbestuur van de Ver eniging voor Volksonderwijs te Amster dam meegedeeld dat het zich achter de Kinderpostzegelactie-1966 heeft geschaard en daaraan, als gewoonlijk, volle mede werking verleent. Het hoofdbestuur verklaart dit met na druk naar aanleiding van het feit dat vijf openbare lagere scholen in Sneek niet aan de actie willen meewerken. stoel voor de kerkdeur zat. Het was de 31-jarige heer W. M. de Graaf uit Doorn, die in militaire dienst door polio is ge troffen en zich sindsdien in een rolstoel of een auto met handbediening voortbe weegt. „Ik heb getracht op het gemoed van de moeders te werken om ze zo hun kinderen te laten inenten", heeft hij verklaard. (Van onze correspondent) UTRECHT Om half negen gisteravond zijn zeventien Marokkanen de grens over gezet. Zij vertrokken van Schiphol rich ting Parijs. De buitenlanders moesten op last van de Utrechtse vreemdelingen-po- litie Nederland verlaten omdat zij geen werk hadden. Per dag verlaten op het ogenblik zeker tien tot twintig buitenlandse arbeiders, voornamelijk Turken en Marokkanen, ge dwongen ons land. Voor de buitenlanders is dat een niet te verteren zaak. Zij voe len zich zwaar beledigd en verlaten Ne derland met een diepe haat. „Wacht maar, wij zullen wel verder vertellen hoe gemeen jullie zijn", was de nrimi- tieve eerste reactie van de Marokkanen, die gisteravond op transport naar Rabat zijn gezet. (Van onze correspondent) GRONINGEN. „Er blijven na tuurlijk verschillen, maar het zullen geen verschillen zijn om elkaar voor dood te slaan". De Groningse hoog leraar prof. mr. B. V. A. Röling is teruggekeerd van een Russische reis en formuleert zo, heel beknopt, zijn verwachting voor de verhouding Oost- West, communisme-kapitalisme. „Ik vond het een hoopvolle zaak", zegt hij over de vele gesprekken die hij in Moskou, Leningrad en Kiev had met wetenschapsmensen en studenten. Zes jaar geleden was prof. Röling ook in Rusland. Het verschil met nu is groot, vindt hij. Vrolijkheid, welvaart en gees telijke vrijheid zijn toegenomen. Toen vonden zijn ideeën over polemologiseh onderzoek bij de min of meer dogmatisch marxistisch-leninistisch denkende Russen (de oorlog met het kapitalisme is onver mijdelijk) weinig weerklank. Nu vond hij een welwillend gehoor. Er was meer openheid, meer discussie. Polemologie, vredeswetenschap zoals die nu in West-Europa en Amerika wordt bedreven, wordt in de Sovjet-Unie niet beoefend. Een nog te grote binding met de communistische dogma's verhindert dat voorshands. „Maar", zegt prof. Ro ling, „ik ben ervan overtuigd dat de fei ten hen steeds meer zullen dwingen van het dogmatisme af te stappen". De Groninger hoogleraar is van me ning, dat Oost en West, communisme en kapitalisme naar elkaar toe zullen groeien. Vanuit de ongebreidelde onge bondenheid van het oer-kapitalsme aan de ene kant en vanuit de volstrekte plan-ge bondenheid van het orthodoxe communis me aan de andere kant zullen beide par- ADVERTENTIE Prof. Röling tijen groeien naar een optimale (meest gunstige) verhouding tussen de publieke en de private sector, overheidsbemoeie nis en particulier initiatief. Prof. Röling is tot de conclusie geko men dat men in de Sovjet-Unie sinds het ontstaan van het conflict met China heeft ingezien dat een oorlog niet per se eer. strijd met een kapitalistisch land hoeft te zijn. Van gewicht vindt hij het ook dat men nu veel meer dan vroeger gevoelig blijkt te zijn voor een wetenschappelijke (dus zo objectief mogelijke) benadering van de problematiek, al zal er nog een lange weg moeten worden afgelegd voor in Rus land een dergelijke benadering algemeen geaccepteerd zal zijn. Dat de verdraagzaamheid ten opzichte van de westelijke wereld groter is gewor den merkt prof. Röling in vele gesprek ken. „Men heeft het idee dat sociaal-de mocratische staten als de onze ook op weg zijn naar het socialisme zoals zij dat zien", constateert hij. En hij voegt eraan toe: „laat ze dat maar denken, dat schaadt niemand". Groter bezorgdheid dan over de verhou ding Oost-West bespeurde prof. Röling ten aanzien van het geschil met China. „Hun critische publikaties over China komen wellicht voort uit hun onnoemelij ke angst voor een oorlog met dat land". De gevolmachtigd minister van de Antillen in Nedeland, dr. Lampe, is van Schiphol naar de Antillen ver trokken. Hij is afgetreden als ge volmachtigd minister en zal zich in de West gaan vestigen. Op de foto neemt minister Lampe afscheid van zijn Surinaamse collega dr. Einaer. In het proces te Dortmund zijn gisteren als getuigen gehoord commissaris Land man en hoofdinspecteur Valken van de Amsterdamse recherche, die in septem ber 1964 na de overval op de juweliers zaak Schipper aan de Heiligeweg de nu als hoofdbeklaagden terechtstaande ver dachten hebben verhoord. De beschuldigde advocate heeft in Am sterdam toegegeven dat ze de zaag had toegesmokkeld ,met behulp waarvan hij uit de gevangenis in .Essen wist te ont- snapfjbn/ en hem ook wapens had gele verd, zo vertelden de Amsterdamse poli tiemannen. De ex-advocate was door D. gechan teerd. De laatste was op de hoogte van bij de justitie onbekende bijzonderheden over haar wegens oorlogsmisdaden veroordeel de man en diens nog in leven zijnde vrien den. D. die beschuldigd wordt van dubbele moord en een aantal overvallen, heeft verklaard dat gecodeerde aantekeningen in zijn agenda over een roofoverval al leen maar aantekeningen zijn geweest voor een roman die hij had willen schrij ven. Een deskundige van de Westduitse con traspionagedienst heeft maandenlang ge werkt om de agenda te ontcijferen die is gevonden nadat D. in september 1964 na de overval op de juwelierszaak in Amster dam werd gearresteerd. Het Haagse gerechtshof heeft een 26- jarige kleurling uit Rotterdam wegens poging tot doodslag veroordeeld tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf, nadat de rechtbank te Rotterdam hem ih de eerste instantie terzake van po ging tot moord zes jaar gevangenisstraf had opgelegd. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Orgel concert door Albert de Klerk. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Hoofd stad Operette met „Zwei Herzen im Drie- vierteltakt" van Robert Stolz. Regie: Wal ter Kochner. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „De Whisky Karavaan", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „De Zwarte panter van Ratana", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Agent 3-S-3", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: De gendarme in New York", a.l. Minerva, 20.15 u.: „Cat Ballou", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Liefheb ben", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De sheriff schiet altijd raak". Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De glim lach van een zomernacht", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van werk van Aad de Haas. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 u. Tot 17 oktober. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur. Expo sitie „Boek en Papier". Tot 30 oktober. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113) Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 uur. Dinsdag gesloten. In 't Goede Uur, (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand oktober expositie van tekeningen en aquarellen van Jan Loots. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zondag van 14-17 uur en 20-22 uur. Teylers Museum (Spaarne 16); Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag: van 13 tot 16 uur. Expositie van etsen van Rembrandt. Artificia (Binnenweg, Heemstede): Ex positie van monotypes en schilderijen van Eduard Heymans. Op werkdagen van 9.30 tot 18 uur. Tot 1 november. Woonhuis Jacobus van Looy (KL Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; op zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne/Dam- straat),, vrijdag 21 u.: Cobi Schreijer met haar internationaal programma. Gast: Marius Monkau. DONDERDAG 13 OKTOBER City, 20 u.: „Leve de liefde!" De Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Sant poort-Zuid, 19-21 uur: Expositie aquarel len en tekeningen van Henk Ames en Wil de Bie. VRIJDAG 14 OKTOBER City, 20 u.: „King Kong". Stadsschouwburg 20 u.: „Het huis der duizend gruwelen Nieuwe Kerk, Kanaalstraat, IJmuiden, 20 u.: Concert door het Christelijk Man nenkoor IJmuiden. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. De Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Sant poort-Zuid, 10-18 en 19-21 uur: Expositie aquarellen en tekeningen van Henk Ames en Wil de Bie. „The DONDERDAG 13 OKTOBER Kennemer Theater, 19.30 u.: Great Race". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De tij ger smijt met dynamiet". Stadskantoor, Kennedyplein: Tentoon stelling moderne religieuze kunst, geopend van 19.30-22 uur. VRIJDAG 14 OKTOBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „The Great Race". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De tij ger smijt met dynamiet". Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie van schilderijen en gouaches, ver vaardigd door Henk Willemse; te bezich tigen van 9-12.30 en 13.30-18 uur; tot 16 november. ADVERTENTIE „het mooiste van het mooiste". Tegen contante betaling keuze uit een beperkte, buitengewoon mooie serie SHOWMANTELS in tweeds, camels, j velours, mohairs, o.a. bezet met schitterende EDEL- BONTKRAAG als Persianer, Nertz, Bever enz. 00 Wellicht als enige in Nederland keuze uit een kleine doch zeer fraaie i collectie BONTMANTELS tegen niet nader te noemen LAGE PRIJZEN mmm m KLEINE HOUTSTRAAT 24 HAARLEM Raad gevangeniswezen. Aan dr. C. J. B. J. Trimbos is op zijn verzoek eervol ont slag verleend als lid van de sectie psy chopatenzorg van de centrale raad van advies voor het gevangeniswezen, de psychopatenzorg en de reclassering. Dr. J. B. M. Veraart te Voorburg en prof. dr. W. K. van Dijk te Haren zijn be noemd tot lid van de sectie psychopa tenzorg van de centrale raad van ad vies voor het gevangeniswezen, de psy chopatenzorg en de reclassering. Indonesische verstekeling terug. De gis teren op Schiphol aangekomen Indone sische verstekeling is op het vliegtuig van de Garuda Indonesian Airways ge zet, dat vanochtend van de Amsterdam se luchthaven naar Djakarta vertrok. Rijnsleepschip gezonken. Na een aanva ring met de kustvaarder „Arctic" uit Groningen is vanmorgen vroeg op de Nieuwe Waterweg bij de Beneluxtunnel het 1381 ton metende Duitse rijnsleep schip „Cloeckner 8" gezonken. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Ook in Brabant. Ook het provinciaal be stuur van de Boerenpartij in Noord-Bra bant heeft zich gedistantieerd van de noodraad. Het hoofdbestuur is verzocht deze groep van wat genoemd wordt infiltranten met spoed als lid van de Boerenpartij te royeren. Drie jaar geëist voor doodslag. De offi cier van justitie bij de rechtbank in Rot terdam heeft tegen een 28-jarige Zuid- afrikaanse matroos drie jaar gevangenis straf geëisl. De man moest terechtstaan omdat hij bijna anderhalve maand ge leden aan boord van zijn schip in de Rotterdamse IJsselhaven een landge noot met een mes had doodgestoken. Hoogleraar. Aan de universiteit van Am sterdam is dr. J. Kamerbeek uit Deven ter benoemd tot gewoon hoogleraar in de algemene en vergelijkende literatuur wetenschap, als opvolger van prof. dr. N. A. Donkersloot, die in december 1965 is overleden. ADVERTENTIE Kleursteenringen honderden modellen, tientallen kleuren 29.50 WVVAA/WVVVVVVWtfVVVVVVVVin/VVWIfVVVWVWVVUVVVIl VVVAfVVVVVVVIAA/VVWVVVWVWfVVVWVVVVVWVVVVVVVU üoU fjUSlb ,ff£ tl Een lagedrukgebied afkomstig van de Middellandse Zee verplaatste zich via de Alpen naar de omgeving van Tsechoslo- wakije. In Zuid-Duitsland en Polen viel veel regen. Uitlopers van dit regengebied veroorzaakten vanochtend in ons land op enkele plaatsen wat regen. Een diepe depressie ten westen van de golf van Biscaje beweegt maar lang zaam in zuidoostelijke richting. Boven Scandinavië is een nieuw hogedrukgebied tot ontwikkeling gekomen, dat nog verder in betekenis toeneemt. Het komende etmaal zullen oostelijke winden vochtige lucht naar onze omge ving voeren, waarin uitgestrekte wolken velden voorkomen. Hieruit kan op som mige plaatsen.wat motregen vallen. De temperatuur kan zich op ongeveer het zelfde niveau handhaven. WEERRAPPORTEN Maximum-temperatui en binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. 0 5 E Den Helder geh. bew. OZO 14 0 Ypenburg geh. bew. verand. 15 8 Vlissingen geh. bew. OZO 15 0 Eelde regen O 14 0.1 De Bilt regen O 15 0.1 Twente regen ONO 13 0.2 Eindhoven geh. bew. O 15 0 Z.-Limburg mist windst. 14 2 Helsinki zw. bew. NNW 5 3 Stockholm geh. bew. NNW 8 0.2 Oslo geh. bew. windst. 8 0 Kopenhagen licht bew. ONO 13 0 Aberdeen zw. bew. ZO 13 0 Londen zw. bew. O 17 0 Amsterdam zw. bew. O 15 0 Brussel geh. bew. windst. 16 0 Luxemburg mist windst 11 1 Parijs zw. bew. 17 0 Bordeaux zw. bew. 21 0 Grenoble mist windst. 21 0 Nice onbewolkt NNW 21 2 Berlijn geh. bew. NO 15 0 Frankfort geh. bew. NNO 17 2 München regen W 17 21 Zürich geh. bew. Z 16 0.4 Genève mist windst. 18 0.1 Locarno mist windst. 17 16 Wenen zw. bew. W 25 0.1 Innsbruck regen 19 11 Belgrado half bew. 28 10 Athene regen windst. 29 0.1 Rome half bew. WZW 24 8 Barcelona licht bew. NNW 22 0 Madrid zw. bew. ZW 21 0 Mallorca zw. bew. WZW 24 0 Lissabon zw. bew. WZW 22 0.1 Vrijdag 14 ktober Zon op 7.02 uur; onder 17.49 uur. Maan op 7.10 uur; onder 18.07 uur. Maanstanden Nieuwe maan 14 oktober 4.52 uur Eerste kwartier 21 oktober 6.35 uur Volle maan 29 oktober 11.01 uur Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 13 oktober Hoog water 2.38 uur en 15.00 uur. Laag water 10.48 uur en 23.08 uur. Vrijdag 14 ktober Hoog water 3.21 uur en 15.41 uur. Laag water 11.33 uur en 23.55 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2