Verenigingsnieuws uit de IJmond Expositie Henk Willemse I uw prijs... 335!^ Speciale aanbieding VAN CAMPEN Perion onderjurken i&tx. FYFFES BANANEN COX ORANGE RHENSER SINAS TIKTAK KOFFIE Eerste abonnementsconcert van het N.Ph.O. in Beverwijk I R.v.s. gestraft ƒ100.- TERUG VOOR UW OUDE RADIO BIJ VAN CAMPEN Normale prijs.. 435- Inruil radio.... 100.— Normale prijs.. 575.- Inruil radio.... 100.— UW PRIJS... 475^ Cremerstraat 69 Haarlem - Tel. 14750 2 t., lig Schipper van blind varende KW 150 door Middenstanders gaan cursussen volgen in Heemskerk Bridgen in Heemskerk in Galerie Boumans Beverwijk De beste hengelaars van 't jaar Groenteprijzen op de Beverwijkse veiling Bazar Oud-katholieke vrouwenverenigingen Turk vervalste paspoorten Faillissementen Debutanten haalden I volle winst binnen 1ste soort yem a<y/ 1 kilo 11/2 kilo familiefles elk 2de pak Voor meer Voordeel Kijk in de Kijkgrijp folder die iedere week bij U in de bus valt. DONDERDAG 13 OKTOBER 1966 P. Zwaanswijk Ielsen-IJ muiden Beverwijk Amerikaanse werd erelid van de Rode Garde - in schaakcompetitie - 2 stuks 11.90 SUPERMARKT HET Noordhollands Philharmonisch Orkest heeft woensdagavond in de Vre- devorstkerk te Beverwijk het eerste van de serie abonnementsconcerten gegeven die door de afdeling Beverwijk van de Maatschappelijk tot Bevordering der Toonkunst van het nieuwe seizoen geor ganiseerd is. Aan het concert werd me dewerking verleend door de Tsjechische claveeinist-pianist Vaclav Jan Sykora, die van zijn 18e eeuwse landgenootde com ponist Frantisch Xaver Dusek een Piano concert in ES met het orkest tot uitvoe ring bracht. Toen Johann Sebastian Bach in 1750 stierf was Dusek een jonge man van ne gentien jaar. In hoeverre hij op dit tijd stip kennis had genomen van het werk van de grootmeester der toonkunst is moeilijk na te gaan: Zeker is, dat in het genoemde pianoconcert geen invloed van Bachs kunst te ontdekken viel, maar wel alle stijlelementen van de „nieuwe" muziek van de tweede helft der 18e eeuw, die als moderne muziek toen zo in de smaak viel, dat Bachs composities spoe dig 'ergeten waren. Als zoveel werken in die tijd gecomponeerd vertegenwoor digde Duseks pianoconcert de internatio nale muziektaal, waarvan de ontwik keling een hoogtepunt zou krijgen met de „klassieke" muziek van Mozart, Haydn en Beethoven. DE UITVOERING heeft mij de indruk gegeven, dat de in het programma ver melde speciale ambitie van de solist voor het clavecimbel zijn speelvaardigheid meer op dit instrument heeft doen af stemmen dan op de piano. Het orkest in de bezetting van strijkers en twee hoornis ten begeleidde de solist onder leiding van de dirigent Henri Arends. De een voudig klinkende muziek stelde nochtans grote uitvoeringseisen en wederom bleek de waarheid van het gevleugelde woord van de beroemde klavierpedagoog en di rigent Hans von Bülow: „Es gibt keine leichte Sachen!" VACLAV Jan Sykora had op deze avond ook een aandeel in de vertolking van de „Petite Symphonie concertante" van de componist Frank Martin. Hij be speelde nu een clavecimbel met bijzonde re vaardigheid, hetgeen men vooral kon vaststellen wanneer het geluidsvolume van het orkest de snarenklank niet deed vervagen. De toegepaste microfoonver sterking was dan van geen nut. De har piste Sylvia Veelo vertolkte vaardig de haar toevertrouwde solopartij en ook het spel van de pianiste Ans Bouter was van betekenis voor de indruk die met de uit voering van het melodieuze en ritmisch karakteristieke werk werd verkregen. HET ORKEST had de avond geopend met een klankrijke, voortvarende ver tolking van de Suite in b klein terts van Johann Sebastian Bach waarbij de nieu we fluitist van het orkest Jan van den Berg knap de virtuoze fluitsolo speelde. Muziek van verfijnde structuur kwam er met de uitvoering van het Divertimen to in Bes (K.V. 137) van Mozart en na de pauze kregen wederom de strijkers een belangrijke taak met het spelen van de Variaties en Fuga op een thema van Johann Kuhnau van Hendrik Andries- sen. Vaclav Jan Sykora werd in 1918 in Praag geboren. Nadat hij het gym nasium doorlopen had, studeerde hij muziekwetenschappen en -geschie denis aan de „Karluniversiteit". Zijn einddiploma voor piano en compo sitie behaalde hij aan het Praags Conservatorium. In 1946 werd hij pianoleraar aan dat conservatorium. Als pianist legde hij zich vooral op het clavecimbel toe en op de oude pianolitteratuur, die hem in het bij zonder op de Bach- en Mozart- problemen deed stuiten. Hij ont dekte een reeks onbekende of ver borgen pianocomposities van oude Tsjechische meesters, die hij syste matisch uitgaf. Vele van zijn compo sities zijn op de grammofoonplaat vastgelegd. Voor dit eerste abonnementsconcert bestond zeer veel belangstelling. Bijzon der verheugend was het onder de toe hoorders zoveel jeugd te zien. DONDERDAG 13 OKTOBER Filiaal van de Gemeentebibliotheek en de r.-k. bibliotheek in Santpoort-Zuid, wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan; geopend van 19 tot 21.15 uur. VRIJDAG 14 OKTOBER Patronaatsgebouw, IJmuiden-Oost, 20 u.: Jubileumuitvoering „De Klavierschip pers". Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30-17.30 u. en 19-21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14.30-17.30 en 19-21.15 uur; filiaal van de Gemeentebibliotheek en de r.-k. biblio theek in Santpoort-N., gebouw „Spaarn- berg", Wüstelaan 79: 19-21.30 uur; r.-k. Openb. leeszaal en bibliotheek, Willems- beekweg 96, IJmuiden: 14.30-17.30 en 19-21 uur; filiaal r.-k. Openbare leeszaal en bi bliotheek in Velsen-Noord, Banjaertstraat 13: 14-17 en 19-21 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Kantine Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden- Oost, 20 u.: Afscheidsreceptie mejuffrouw W. Rasmussens. DONDERDAG 13 OKTOBER Galerie Boumans, Breestraat 122, 20 uur: Filmcursus voor gevorderden, docent Ad. Bakker, georg. door Smalfilmclub „IJmond Dubbel Acht" m.m.v. de Bev. Soc. Cult. Raad. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19.30 u.: Cursus gast en gastvrouw door St. v. Huish. en Gezinsvoorlichting. Sumatrastraat 5, 20 u.: Vergadering Al gemene Nederlandse Drankbestrijders Or ganisatie, afd. Beverwijk, ledenvergadering. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. ge opend van 20.15-21.30 uur. Harmoniegebouw, Groenelaan, 19.30 uur: Lezing met dia's over Noorwegen en Lap land door de heer Timmermans, voor de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. VRIJDAG 14 OKTOBER Herv. Verenigingsgebouw, Schans, 20 u.: Clubavond Beverwijkse Amateurfoto- grafenvereniging. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19.30 u.: Cursus bloemenschikken (gevorder den) door de Stichting voor Huishoudelij ke en Gezinsvoorlichting. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 u. en 20.15-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 en 19-21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 u., 15-18 u. en 19-21.30 uur. Gezamenlijke filialen: Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4, geopend van 19-21 uur; Oosterwijk, Amstelstraat 44, geopend van 19-21 uur; Meerestein, Parmentierstraat 2, geopend van 15-17 uur en 19-21 uur. De schipper van de KW 150 „Gijsbert I Marian" die op 13 augustus van het vorig jaar in aanvaring kwam met het Duitse motorschip „Minna Schupp" op de Noord zee, is door de Raad voor de scheepvaart gestraft. De raad heeft hem de bevoegd heid ontnomen om als schipper en als stuurman te varen op zeevissersvaartui gen voor de tijd van zes weken. De Katwijker kwam van de visgronden met 160 kisten rond vis en was op weg naar Scheveningen. De Duitser was op weg van Boston naar Flensburg. Ondanks het feit dat de 8,5 mijl lopende „Minna Schupp" hard stuurboordroer gaf, werd de viskotter tegelijkertijd aan stuurboord iets achter de midscheeps aangevaren. Door de aanvaring werd de voorsteven van de Duitser over een lengte van 12 meter om gebogen. De kotter had aan stuurboord twee gaten in de romp. Van de machine kamer uit werden deze gaten zo goed mo gelijk gedicht, waarna doorgevaren werd naar Scheveningen. Volgens het oordeel van de raad is de aanvaring veroorzaakt doordat de enige wachtdoende lichtmatroos de brug heeft verlaten, waardoor de kotter gedurende enige tijd zonder enige uitkijk blindelings heeft gevaren. De schipper van de KW 150 is hiervoor verantwoordelijk. Hij heeft Ide wacht aan een ongediplomeerde ma troos overgelaten, een zestienjarige jongen terwijl de zeewacht door tenminste twee man, van wie een gediplomeerde, bezet moest zijn. Bij de bridgeclub „Heemskerk" is de stand na vijf ronden: 1. mevrouw Wetse- laar-Heer Blauw 276.34%; 2. Heer en me vrouw Tichelloven 27366%; 3. Mevrouw Blauw-Heer v. d. Bosch 270.03%; 4. Heer Spijker-Heer de Vries 262.96%; 5. Heer en mevrouw Bleijendaal 259.65%; 6. Heer Tuin-Heer Tijms 252.86%; 7. Heer Droge- Heer Hoogeboom 249.53%; 8. Heer Belle man-Heer Scheerman 248.69%; 9. Heer Wijte-Heer Verbeem 247.68%; 10. Me vrouw Spijker-Heer Beentjes 246.58%; 11. Heer Zonneveld-Heer Hoogeboom 239.73% 12. Heer Groot-Heer Adrichem 238.50%; 13. Heer en mevrouw Bremer 231.52%; 14. Heer Out-Heer v. d. Wel 221.67%; 15. Heer en mevrouw van Roon 218.19%. In Galerie Boumans aan de Breestraat 122 te Beverwijk is tot en met 16 no vember een expositie ingericht van schil derijen en gouaches van de Amsterdamse kunstenaar Henk Willemse. Deze tentoon stelling werd gisteravond officieel ge opend door de heer C. F. van Dam, oud- publiciteitschef van Hoogovens. De heer van Dam sprak als persoonlij ke vriend van de kunstenaar, die pas in 1945 begon te schilderen. Tevens verdien de Henk Willemse zijn boterham als mu sicus en zanger. De heer Van Dam wees de genodigden erop, dat de in 1915 in onze hoofdstad geboren schilder een autodidact is. Hij exposeerde o.a. in België en de Verenigde Staten. Zijn werk is door diver se musea en particulieren in binnen- en Bij de hengelsportvereniging IJmond- vissers, heeft de heer J. van Zutphen sr. het kampioenschap 1966 op zijn naam ge bracht. Hij legde ook nog beslag op de Karperprijs. Zijn grootste vangsten in 4 wedstrijden bedroegen een vis van 40, een was 34, 30 en 27% centimeter tezamen 131 1/5 centimeter. Op de tweede plaats kwam de heer Peters met een totaal van 108 1/5 centimeter; derde A. Spieker, 101 1/5 centimeter; vierde Th. Alders, 99 1/5 centimeter. In de B-klasse kwamen op de bovenste drie plaatsen, met het aantal vissen in 5 wedstrijden: de heer Peters, 19 stuks: mevrouw Hilleger, 18; M. Waffelaar, 17. Deze drie leden ko men het volgend seizoen in de A-klasse uit. In de A-klasse werden de drie eerste plaatsen bezet door J. van Zutphen met 43, T. J. Kanon, 41, en Joop Waterlan- der, 35 stuks. De prijzen op de groenteveiling in Be verwijk waren: andijvie 8-12, bloemkool 20-65, spinazie 22-62, sla 4-18, bospeen 15- 34, waspeen 12-30, postelein 42-58, to maten 33-75, prei 14-24, witlof 90-120, spruiten 65-125, selderij knollen 6-26, rode kool 6-19, groenekool 8-15, uien 20-25, pronkboenn 25-74, sperziebonen 74-132, snijbonen 85-140. buitenland aangekocht. Henk Willemse aldus de heer Van Dam schildert aan de figuratieve kant. Zijn werk is buiten gewoon mooi, vooral ook omdat het her kenbaar is in onderwerp. Diverse van zijn kunstwerken zijn voorts herkenbaar in details. De kleuren noemde de spreker hartverwarmend. De expositie is dagelijks (uitgezonderd dinsdagmiddag) geopend van 9-18 uur. De drie IJmuidense oud-katholieke vrouwenverenigingen „Samenwerking' „Sursum Corda" en Onder ons" die als „Sint Engelmundus" samenwerken, zul len ook dit jaar hun tweedaagse bazar houden en wel op vrijdag 28 en zater dag 29 oktober in het oud-katholieke ver enigingsgebouw aan de Wilhelminakade Opnieuw is hard gewerkt door de dames om vooral in fraaie handwerken, brei werken en creativiteiten van verschil lende aard de komende bazar een goede aanblik te geven. Bovendien kunnen be zoekers aankopen doen voor de komen de feestdagen, waarvoor een levensmid delenstand aanwezig zal zijn. Op de beide middagen zal er ook voor de jeugd een attractie zijn. De opening van de bazar zal geschieden door een van de pastoors van de IJmond-parochie. De bazar is beide dagen geopend van drie uur 's middags tot 's avonds elf uur. ALKMAAR De Alkmaarse politie heeft in samenwerking met de politie in Arnhem een in Alkmaar woonachtige 25- jarige Turk gearresteerd die landgenoten ronselde voor de Franse maatschappij „Entrepose", die in Noord-Holland bezig is met het leggen van een hoofdaardgas- leiding. De buitenlandse arbeiders verdienen daarbij circa 200 gulden per week. De ge arresteerde, die tolk was bij „Entrepo se", vervalste tegen betaling ^an een bedrag van 50 tot 300 gulden de toeristen- passan van zijn landgenoten, welke, drie maanden geldig zijn, door daarin het woord toerist te vervangen door arbeider en er een bijbehorend stempel uit te verwij deren. PEKING (Reuter) De tachtigjarige Anna Louise Strong, een gewezen Ame rikaanse journaliste, is door de Chinese Rode Garde tot erelid uitgeroepen. Zij volgt geheel de leringen van Mao Tse- Toeng en heeft gezegd uit te zien naar de „heerlijke dag waarop de revolutio nairen hun biljetten in New York zullen aanplakken". Zij zou in nauwer contact met de hoogste Chinese leiders staan dan welke andere vreemdeling ook. Sedert zij zich acht jaar geleden in Peking vestigde heeft zij Mao, Tsjoe en-Lai en andere leiders vaak gesproken. De rechtbank in Haarlem heeft dinsdag 11 oktober in staat van faillissement ver klaard: Johanna Happe, echtgenote van wijlen J. Börgeling, wonende in Zaandam, Park straat 45. Rechter-commissaris: mr. B. Swanen- burg. Curator: Mr. D. Aten, advocaat en pro cureur in Zaandam. Wegens gebrek aan actief werd dinsdag 11 oktober opgeheven het faillissement van: M. L. A. van Berkom, wonende in IJmuiden, gemeente Velsen, Rijnstraat 88 uitgesproken op 23 augustus 1966. Rechter-commissaris: mr. A. J. Ph. de Haseth Möller. Curator: Mr. A. N. Helsloot, advocaat en procureur in Beverwijk. Wegens gebrek aan actief werd dins dag 11 oktober opgeheven het faillissement van: Jan Ernst Onkenhout, wonende in Santpoort, gemeente Velsen, Kluijskens- laan 6, uitgesproken op 16 augustus 1966. Rechter-commissaris: Mr. A. J. Ph. de Haseth Möller. Curator: mr. W. C. A. Klaufus, advocaat en procureur in Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd dinsdag 11 oktober opgeheven het faillissement van: Jacobus Steffers, schilder, wonende in Haarlem, Korte Houtstraat 19 zwart, uitgesproken op 12 juli 1966. Rechter-commissaris: Mr. H. G. Ram- bonnet. Curator Mr. P. Heidinga, advocaat en procureur in Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd dinsdag 11 oktober opgeheven het faillissement van: Cornelis Keur, wonende te Haarlem, Wouwermanstraat 43 rd., uitgesproken op 5 juli 1966. Rechter-commissaris: Mr. H. G. Ram- bonnet. Curator: Mr. P. Heidinga, advocaat en procureur in Haarlem. De afdelingsbesturen van Beverwijk en Heemskerk van de Inter-diocesane Katho lieke Middenstandsbond hebben tijdens een door de heer J. A. M. Zonneveld van net bondsbureau verzorgde oriënta tieavond besloten op maandag 24 oktober in café-restaurant De Jansheeren aan de Kerkweg opnieuw te starten met een A-cursus „Voortgezette ondernemingsvor- ming." Voorts zal in het komende wintersei zoen ook een B-cursus worden gegeven als vervolg op de vorig jaar gehouden en bijzonder geslaagde A-cursus. Prak tisch alle A-cursisten gaven zich hiervoor op. De middenstandsbond is ervan over tuigd, dat de positie van de middenstand in de toekomst in het gedrang zal ko men en dat zowel voor de ambachtsman als ile winkelier het parool zal gelden: „Bij blijven". De ondernemers in het midden- en kleinbedrijf uit Beverwijk en Heemskerk hebben door deze cursus de kans om ge durende een 20-tal maandagavonden in de periode van oktober 1966 tot april 1967 onder leiding van twee ervaren docenten en hun kijk op de maatsohappelijke vraagstukken te verdiepen. De competitie van de Noordhollandse I schaakbond is in de overgangsklasse goed begonnen voor Het Oosten 2 en Santpoort. Het Oosten 2 trad aan tegen Purmerend, evenals de Haarlemmers uit de eerste klasse gepromoveerd. Met 6-4 trok Mos- tert c.s. aan het langste eind, daarmee I een mooie uitgangspositie veroverend voor een nog fiorissanter toekomst. Santpoort wist het Beverwijker Pat Mat onder de duim te houden. De 5^-414 uitslag was zelfs voor Pat Mat nog geflatteerd. In Zaandam werd een spannend gevecht geleverd tussen ZSC en Castricum, twee favoriet geachte ploegen voor het kam pioenschap. Met 3-2 kwamen de schakers uit de Zaan in het voordeel. De resterende partijen werd afgebroken en worden over twee weken uitgespeeld. De kansen op een Zaanse zege zijn het grootst. In de eerste klasse B werd de derby I VHS 2-Het Oosten 3 gespeeld. De thuis club bleek aanmerkelijk slagvaardigerl wat in de 7%-2% overwinning dan ook tot uitdrukking is gekomen. Excelsior 3 begon in de vierde klasse C met een zege op Weenink 5. De uitslagen zijn: Overgangsklasse: Het Oosten 2-Purme- rend 6-4, ZSC-Castricum 3-2 voorl.; Sant poort-Pat Mat 5%-4% (1. V.d. Enden-1 Zwart remise, 2. v. Rongen-Alting remise 3. Pels-Duin 1-0, 4. P. Sterk-Huygen 0-1, 5. Kievit-Boer 0-1, 6. de Jong-de Heer re mise, 7. Koolhaas-Jansen 1-0, 8. Tuning- Hart 0-1, 9. Krol-Wulms 1-0, 10. W. Sterk- de Haas 1-0). Eerste klasse B: VHS 2-Het Oosten 3 I 7y2-2%. Vierde klasse C: Weenink 5-Excelsior 3 I 3%-6%, COMBINATIEMEUBEL met Philips 10 platen- wisselaar in teakhouten kast. Radio met 4 golfbe- reiken, o.a. FM, 2 luidsprekers, ingebouwde antenne. STEREO-COMBINATIEMEUBEL met stereo pla- tenwisselaar in luxe salonmeubel met extra ruimte voor bandrecorder. Radio met alle golfbereiken. 4 luidsprekers voor een fantastische stereo-weer gave. Deze en nog 10 andere modellen van alle bekende merken in mono- en stereo-uitvoering worden u vrijblijvend gedemonstreerd in onze showroom. Gemakkelijke betaling mogelijk. Ongelooflijk voor deze prijs! Onderjurken van prachtige ondoorzichtige kwaliteit 40 denier Perion met fantastisch rijke, brede (en geheel tegengevoer- de) kantgarnering. In wit, rose en marine, maten 40-50. Sublieme onderjurken die normaal 11.90 kosten, als super-sensationele aanbieding slechts fi95 uw Modehuis ^0 69 79 39

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4