Velsen wil gesprekspartner zijn inzake tweede Velser tunnel met de mode op stap Idee voor beter transport beloond HARD WERKEN VOOR PREMIèRE Decors voor musical „Anatevka krijgen vorm in Badhoevedorp rr JA I Wethouder speciaal belast met planologie Vijftien mille voor voorstudie Bronzen eremedaille voor Th. Mulder in Beverwijk Carillonklanken over Velsen Twee aanrijdingen op Alkmaarseweg Authentiek Groots Huisvrouw kocht op naam van ander Sta-actie in IJmuiden tegen NAVO RAIFFEISENBANK IJMUIDEN Gesprekskring in Velsen KOOP ZE NU litiemanrven, landbouwers... UIT DE ZAKENWERELD DONDERDAG 13 OKTOBER 1966 m Schoenhandel KENNEMERLAAN 63 IJmuiden - Tel. 4781 IN HAARLEM BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK Hiiiiii NIEUWS VIMWMVVVVMnWMWVViniWUVWIAMVVUIlMMmiV ADVERTENTIE Nu nog een zeldzaam mooie kollektie in diverse modetinten vanaf 24.90 Haarlem heeft als eerste gemeente in ons land een wethouder hoofdzakeliik be last met het behandelen van de specifieke aspecten van de planologie en de agglo meratie-ontwikkeling. Het is de heer W. F. Happé, die tot gisteren de portefeuilles stadsontwikkeling en openbare werken beheerde. Stadsontwikkeling blijft in han den van de heer Happé omdat dit zeer nauw verband hcudt met de planologie van stad en streek. Wethouder Happé vervult in Kennemerland een belangrijke functie in het intergemeentelijk overleg, dat tussen de acht gemeenten in dit ge bied gegroeid is vanuit het overleg over planologische aangelegenheden. GEBOREN: Saskia d.v. C. A. Bakker en D. J. van den Oever; Frank W. z.v. W. E Andreas en A. Bos; Johannes C. M. z.v. J. A. Sminia en A. W. Beentjes; Martijn z.v. A. J. M. M. Raaijmakers en J. Yede- ma; Gerardus J. z.v. G. J. van Uden en J. E. Miggels; Jörg U. z.v. H. J. Drissen en P. Sedoeboen; Marcel J. W. z.v. J. A. W. van der Waal en J. Kolle; Machiel z.v E. J. Stuart en K. W. Cornet; Johanna H d.v. G. Mudadu en C. A. Cribbelier; Pris- ciila H. d.v. R. E. Bish en J. H. Klapwijk; Petra d.v. H. J. de Ruijter en H. M. J Koelman; Monita d.v. J. Hart en S. M, Gingnagel; Diederika H. d.v. S. Scholtens en A. van Mook; Fiorina D. d.v. J. Kol en M. Groot; Pieter E. z.v. E. Scholten en D. F. de Gorter; Johannes C. M. z.v. J. Q Denneman en M. Th. van der Eng; Willi- brordus z.v. N. J. van Kouteren en C Th. van Sister; Monique L. S. d.v. L Thörig en I. H. de Meijer; Reinier H. N. z.v. H. de Smidt en A. C. Beets. ONDERTROUWD: Cornelis Denneman en Maria A. Dekker; Gerardus J. Veld- huijs en Anna G. L. Jansen. GETROUWD: Johan A. A. de Bruyn en Maria A. Th. Gallee; Hendricus J. de Swart en Theodora M. A. Klaase; Jan de Jong en Alida S. Tuin; Charles K. Adjete en Teubina Terstal. OVERLEDEN: Albert Sloothaak, 71 jaar; Johannes Baltus, 65 jaar; Petrus Schröduer, 63 jaar. GEBOREN: John C„ z. van J. M. Mineur en C. Tromp; Maria C., d. van J. C. Tim mer en J. W. Tervoort; Karolus G., z. van K. H. Fontijn en G. M. van Egmond; Maria J., d. van J. L. Vessies en G. A. Dijkman Pieter, z. van H. Streutker en H. Kleine Hendrika A., d. van H. Folkerts en C. van Balen; Jolanda C., d. van J. C. Steltenpohl en G. C. de Maar; Ingeborg, d. van H. J. H, Bartsch en M. Feenstra; Marjan, d. van H Wassenaar en G. J. Visse; Meindert J., z van A. J. Wigman en'C. E. Cino; Carole C d van J. G. Heming en M. G. E. van der Wel; Marinke C. D., d. van M. Plantinga en A. H. van Luijk. ONDERTROUWD: J. de Boer en C. M Petra; M. J. Verdoes en M. van Wijk; H A. van Spreuwel en M. G. M. Dobbe; P van den Outenaar en A M. M. Dekker; W. J. van der Stroom en C. G. van der Meij R. P. de Jong en M. G. van Huisstede; M. P. M. Voorwald en P. J. Hoog Antink; J. R H. Remmelink en M. W. Höweler. GETROUWD: G. Seelemeijer en L. N Narings; F. R. G. van Herwijnen en I. M L. Aafjes; J. G. J. de Wit en J. C. H. Ves lies; J. P. Blankwater en M. W. J. van La moen. OVERLEDEN: P. van den Broeke, 66 J.? C. van Oevelen, 35 j.; J. Fiege, 66 j.; J. J van Hofweegen, 67 j. In Velsen wordt aan een tweede Velser tunnel direct ten oosten van de bestaande tunnel onder het Noordzeekanaal gedacht. Het is redelijk dat de gemeente Velsen in het overleg terzake wordt betrokken. Om goed beslagen ten ijs te komen is een voorstudie noodzakelijk, die Velsen vijf tien mille zal gaan kosten. De huidige en toekomstige ontwikkeling langs de oevers van het Noordzeekanaal noopt tot uitvoerige planologische studies op rijks, provinciaal en gemeentelijk ni veau. Eén van de belangrijkste facetten in deze studie vormt het verkeersprobleem en daarbij in het bijzonder het verkeer noord-zuid en omgekeerd, dat het Noord zeekanaal moet passeren. Behalve de Velsertunnel, de Coentun- nel en de thans in uitvoering zijnde IJ- tunnel te Amsterdam wordt voorlopig door de Provinciale Planologisch Dienst van Noord-Holland aangenomen, dat er nog drie verkeerstunnels onder het Noord zeekanaal zullen moeten worden gebouwd, n.l. bij de Hembrug. bij Nauerna (voor regionaal verkeer) en een Stamwegtunnel ten oosten van de Velsertunnel (nabij zij kanaal C) voor doorgaand verkeer. Dit uitgangspunt is door de rijks- en provin ciale overheid min of meer reeds aan vaard. De verkeersontwikkeling in Kennemer land is evenwel van dien aard, dat de Velsertunnel het verkeer over een aantal jaren niet meer zal kunnen verwerken. In gemeentelijke kring neigen de gedach ten dan ook zeer sterk naar de noodzaak van de bouw van een tweede Velsertun nel direct ten oosten van de bestaande tunnel. Goede en juist gesitueerde ver keersverbindingen vormen voor het IJ- mondgebied een zaak van zeer groot ge wicht en het is daarom van belang, dat ook in deze kring wordt meegedacht, ten einde tot de juiste oplossingen te komen en om verder te voorkomen dat wellicht voortijdig beslissingen worden genomen op rijks of provinciaal niveau, welke voor het IJmondgebied minder gunstig zouden kunnen zijn. Burgemeester en wethouders achten het dan ook van het grootste belang dat de gemeenten in het overleg met rijk en provincie worden betrokken. Om echter als gesprekspartner te kunnen deelnemen zal het nodig zijn voorstudies te maken, welke tol een verantwoorde conclusie kunnen leiden. Dit houdt onder meer in dat gebruik zou moeten worden gemaakt van een deel van de gegevens, welke zul len voortvloeien uit het IJmond-verkeersr onderzoek, en dat deze verder in het kader van de plaatskeuze en op de situering van de toeleidingswegen naar de tunnels die nen te worden uitgewerkt. De aan deze voorbereidingen verbonden kosten worden geraamd op 15.000, Het ligt in het voornemen om, in verder overleg met de commissie voor het hoofd wegenplan in de IJmond (noord) zo spoe dig mogelijk de nodige stappen te onder nemen ten einde de vorenbedoelde in spraak bij de rijks- en provinciale over heid te verkrijgen. Het college geeft de raad in overwe ging ter zake een krediet beschikbaar te stellen ter grootte van 15.000.—. Om elf uur vanmorgen is door de loco burgemeester van Beverwijk, wethouder W. J. Vessies een koninklijke onderschei ding uitgereikt aan de heer Th. Mulder, Arendsweg 131 in Beverwijk. De heer Mulder, die als eerste pijpenmonteur werkzaam is bij de Papierfabriek Van Gelder Zonen, herdenkt vandaag dat hij 40 jaar in dienst is van dit bedrijf. Ter gelegenheid daarvan werd hem de bronzen eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in zijn woning ter-hand ge steld. Zaterdag 15 oktober, van 16 tot 17 uur zal Velsens beiaardier Hein de Ligt op het stadhuiscarillon een programma van Nederlandse muziek volksliedjes er» oorspronkelijke beiaardcomposities ten gehore brengen. Het programma luidt als volgt: Preludium en fuga van B. J. Frans- sen; Allen die willen naar Island gaan. Schoon jonkvrouw is moet u klagen en Ik zeg adieu, bewerking H. de Ligt; Do rische Suite van L. 't Hart; Preludium capricioso; Serenade; Dansje (musette); Drie schuin tamboers; Vier we^erkens Als de rombom heeft geslagen; Sonatine van Wouter Paap; Allegro giocoso; An dante Sostenuto; Allegretto amabile; Vuurtoren, Viva de zeer en Het vuur van Joop Schouten; Preludium van Joh. Bor- dewijk-Roepman. xvï:- «Mi» v Ml* Een beloning van 1.050 werd uitge reikt aan de heer H. Been uit IJmuiden, voorman bij de op het terrein van de Hoogovens gevestigde N.V. Nederlandse Steenwolfabriek. Deze beloning werd door de directeur de heer A. Hendriks over- Op de Alkmaarseweg te Beverwijk (ter hoogte van de Büllerlaan) kwamen gisteravond tegen 6 uur een personenauto en een bromfiets met elkaar in botsing. De automobilist een 50-jarige inwoner uit Wijk aan Zee kwam vanaf het Hilbersplein. Toen hij de Alkmaarseweg wilde over steken in de richting van de Büllerlaan verleende hij geen voorrang aan de brom fietser, een 50-jarige inwoner van Alk maar. die op de Alkmaarseweg reed. De bromfietsbestuurder werd met een lichte hersenschudding naar het Rode Kruis- ziekenhuis overgebracht. Ongeveer op hetzelfde tijdstip was er een soortgelijke aanrijding op de Alk maarseweg, nu ter hoogte van De Schans. Bij dit ongeval waren eveneens een auto mobilist en een bromfietsbestuurder be trokken. Laatstgenoemde reed op de Alk maarseweg, toen hij werd aangereden door de automobilist. Deze kwam vanaf De Schans en wilde met zijn voertuig naar links de Breestraat oprijden. De be stuurder van de tweewieler een 25-ja- rige inwoner uit Beverwijk liep een bloeduitstorting en schaafwonden op. Het slachtoffer werd naar het Rode Kruis- ziekenhuis overgebracht. De 45-jarige au tomobilist was afkomstig uit. Heemskerk. De heer Been, links, wordt door zijn directeur, de heer Hendriks, geluk gewenst. handigd. Hierbij wees deze erop dat thans reeds ruim 700 ideeën werden ontvangen sinds de start van de ideeënbus in 1962 Het beloonde voorstel betreft een verbe tering van het materiaaltransport tijdens de produktie van lapinus steenwol. waar door besparing aan arbeidstijd werd ver kregen. Door dit idee zijn tevens de ar beidsomstandigheden voor dit onderdeel van het produktieproces belangrijk verbe terd. In een loods van het aannemers bedrijf De Vries aan de Akerdijk in Badhoevedorp wordt door vijf man hard gewerkt aan de decors voor de nieuwe Nederlandse mu sical „Anatevka" (Fiddler on the roof). De produktie van deze musi cal is in handen van Paul Kijzer en Hans Boskamp, die hiermee samen hun eerste produktie verzorgen. De Nederlandse première van „Anatevka" heeft 21 december plaats in Carré jn Amsterdam. De loods in Badhoevedorp is al sinds enkele maanden geheel in musicalr sfeer. In het gebouw bevindt zich een afgeschermde ruimte, waarin koorts achtig wordt gewerkt om de decors en coulissen tijdig gereed te hebben. De mannen werken onder leiding van Max van Gilpen en decorateur Henk Koke. Zij hebben er een dagtaak aan. Anatevka is geschreven door Joseph Stein naar een aantal verhalen van de joodse acteur Sholom Aleichem. De regisseur-choreograaf is Jerome Rob- bins, die onder meer de film- en to- neelproduktie van The West Side Story op zijn naam heeft staan. De muscial handelt over de joden in het Rusland van 1900. De sfeer uit die tijd wordt via Chagall-achtige decors op het publiek overgebracht. In Ame rika zijn de voorstellingen al twee jaar geheel uitverkocht. Zelfs de staanplaat sen zijn er voortdurend bezet. Ook in Helsinki loopt het publiek storm voor Anatevka. Om de voorstelling hier in Nederland zo verzorgd mogelijk te laten zijn streven de producers ernaar zoveel mogelijk met authentieke decors te werken. Kosten noch moeite worden daarbij gespaard. Zo worden verschil lende joodse gebruiksvoorwerpen gele verd door een fabriek in Jeruzalem, omdat de moderne versies van deze voorwerpen in Europa niet passen in de sfeer van de voorstelling. Werktekeningen en schetsen zijn uit Amerika naar de loods in Badhoeve dorp gezonden. De decors, die in de Verenigde Staten worden gebruikt, worden i"n Nederland tot op de milli meter nauwkeurig nagemaakt. Ook werken de decorateurs met behulp van dia's. Op deze wijze wordt alles gedaan - >V Decorateur Henk Koke (rechts) en zijn assistent leggen de laatste hand aan een der huisjes, die het decor zullen vormen voor de musical „Anatevka". om het Nederlandse publiek in dezelf de extase te brengen als de Ameri kaanse toeschouwers. Honderd kilo lijm, 100 kilo krijt, 300 meter spandoek en 400 scharnieren zullen in Badhoevedorp moeten worden verwerkt, voordat het karwei gereed is. Dertien doeken van 7 bij 13 meter moeten worden beschilderd en ook dit gebeurt aan de hand van Amerikaanse werktekeningen. Diny de Neef, zoals ze te zien zal zijn in theater Carré bij de première van „Nnatevka". Producer Hans Boskamp is van me ning, dat nog nooit in de Nederland se showgeschiedenis een zo groots op gezette produktie tot stand is geko men. De hoofdrollen worden gespeeld door Enny Mols-de Leeuwe, Lex Goud smit, Diny de Neef, Johan Boskamp en Jenny Arean. Ko van Dijk heeft de tekstregie en de muzikale leiding is in handen van Hugo de Groot. Reeds een maand voor de première van de musical zullen de opnamen worden gemaakt voor een grammo- plaat. Deze wordt in december uitge bracht. Het is voor het eerst dat vrij wel gelijktijdig met de première reeds een plaat van de voorstelling verkrijg baar is. Dat de nieuwe musical een succes wordt, daaraan twijfelt niemand in de loods in Badhoevedorp. Hugo de Groot, die met Hans Boskamp de decors kwam bekijken, zei: „De tekst heeft mij bijzonder gegrepen. Toen ik ze doorlas heb ik beurtelings gelachen en gehuild. Ik was verloren. Ik móest hieraan meedoen. Alleen de muziek al is om nooit te vergeten." IWMIMflWIMIAMIflWMM De politie van Beverwijk heeft een 30- jarige huisvrouw uit die plaats aangehou den, omdaf zij zich aan oplichting had schuldig gemaakt. Tijdens het verhoor be kende zij bij enkele middenstanders kin derkleding te hebben gekocht op naam van een ander. De waarde van de op deze ma nier in haar bezit verkregen kleding be draagt ongeveer 67.-. De vrouw is in middels weer op vrije voeten gesteld. Op zaterdag 15 oktober organiseert de P.S.P. afdeling Velsen een „sta-actie" van s morgens 8 uur tot 's avonds 8 uur. Het doel hiervan is de aandacht van het publiek te vestigen op de schaduwkanten van de Nederlandse deelneming aan de N.A.V.O. Ook de vraag naar de juistheid van een Duitse bevelhebber wordt aan het pu bliek voorgelegd. Steeds zal een aantal vrijwilligers met borden twaalf uur achtereen op het Plein 1945 aanwezig zijn. ADVERTENTIE Zij kennen onze bank als „de spaarbank met volledige bankservice". Zij hebben bij onze bank de keus uit vele spaarvormen. Bovendien kunnen zij ook voor andere bankzaken bij ons terecht. Doe net als de landbouwer, de politieman, de juwelier en vete anderen. Laat onze bank uw bank zijn. In uw belang. de spaarbank met volledige bankservice KENNEMERLAAN tl De Oecumenische Raad van Kerken in Velsen is voornemens in het komend sei zoen een oecumenische gesprekskring, de Rome-Reformatiekring, te houden. Het programma bevat zeven onderwerpen. Op donderdag 20 oktober spreekt drs. L. Brink over „gerechtigheid buiten de wet ompastoor A. J. Leenders houdt donderdag 17 november een inleiding over „een wereldlijk en een geestelijk zwaard". Verdere data en onderwerpen zijn: don derdag 15 december drs. Brink over „het fundament van de kerk"; donderdag 19 ja nuari 1967 pastoor Leenders over „de noodzaak en de roeping tot eenheid"; don derdag 16 februari ds. J. A. Tiemens over „ambten en genadegaven naast elkaar"; donderdag 16 maart pastoor Leenders over „het wonder der broden" en tot slot donderdag 20 april drs. Brink over ,oud en nieuw verbond". VAN DE IJMOND De fa. P. de Groot en Zoon te Heems kerk heeft aan de Cornelis Groenland straat 4 een nieuwe constructiewerkplaats in gebruik genomen. Zo gauw als de no dige vergunningen afkomen, zal deze ruim te van 300 m2 nog vergroot worden met een bedrijfsgedeelte van eenzelfde opper vlakte. Bovendien krijgt de firma dan de beschikking over een bedrijfswoning, kan tine, kantoor, wasplaats en magaziin. De fa. De Groot, die al vanaf 1932 een sme derij had aan de Starstraat, moest dit pand in verband met de saneringsplannen van de gemeente verlaten. In de construc tiewerkplaats werken momenteel 5 perso neelsleden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5