Zo, pappie is vanavond biljarten. En dan wil ik wel 's even in zijn stoel zitten. Ja, zijn stoel. Heeft ie speciaal uitgezocht. Bij Eureka. Om fijn zn krantje in te lezen. En naar de flintstones te kijken. Enne....enne....nog véél meer.Nou, hij heeft gelijk. Als ik groot ben weet ik ook wel waar ik naar toe ga voor een makkelijke stoel. Zuiver Scheerwol is het modethema Waarheid ligt op het kerkhof „TarzarT kreeg geen nieuwe kop maar de kapitein wel straf IJmuider Harmonie bij Antwerpen-Anderlecht Veisen helpt Stichting in Beverwijk Noordersluis in IJmuiden Boekbespreking voor NV V-vrouwen in Beverwijk After-ski... KOM NAAR DE EUREKA-MEUBELSHOWROOMS in de Karthuizersstraat te Amsterdam. Vanaf het C.S. eerst lijn 13. Neem dan lijn 10 tot halte Westerstraat. De Eureka-borden wijzen U de weg vanzelf. Elke doordeweekse dag van 9 tot 6 en... ook vrijdagavond van 8 tot 10 geopend. UNIEKE GARANTIE VAN EUREKA In het eerste jaar na aankoop van meubels bij Eureka komt onze meubelvakman twee keer bij U thuis. Hij komt kijken of U tevreden bent en behandelt (de zeer schaarse) klachten. Dat betekent voor U en voor Eureka een garantie voor tevredenheid. Karthuizersstraat 26 - telefoon 020-248161 - Amsterdam. en Gerzon heeft daar vele variaties op. Sterk, vitaal, veerkrachtig... naar verkiezing ruig, of soepel en gedistingeerd: Zuiver Scheerwol is subliem voor mannelijke mode. Kleding met het Wolmerk voldoet aan hoge inter nationale kwaliteitsnormen - en échte kÖteiNsyëTtijdvtroef bij Gerzon. Overjas In double face kamgaren tweed - grijs of beige/bruin. Schitterend afgewerkt 225.- Tweedelig costuum, superieur kleermakerswerk in grijs, bruin of blauw 225.- Zaak-Evans Een dubbele after-ski-kus ont ving de Oostenrijks-Amerikaanse skikleding-ontwerper Ernst Engel, toen hij gisteren in ons land arri veerde. Hij werd verwelkomd door enkele Hollandse meisjes die in zijn ontwerpen gekleed waren. Jacque line Kennedy behoort o.a. tot zijn cliëntele. uw Modehuis BU het reageren op ad vertenties, die onder num mer worden geplaatst, ge lieve men er rekening mede te houden dat wij alleen de bezorging op ons kunnen nemen van brieven, die een recht streekse aanbieding be vatten. De verzending van re clame-drukwerk valt daar dus niet onder. (Van onze correspondent) LONDEN Zestien jaar geleden werd de 25-jarige chauffeur Timothy Evans in Groot-Brittannië opgehangen omdat hij schuldig was bevonden aan de wurging van zijn dochtertje Geraldine. Nu heeft, op verzoek van de regering, rechter Bra- bin het materiaal over deze tragische affaire aan een nieuw onderzoek onder worpen, met als slotsom dat Evans ver moedelijk de strop kreeg voor een moord die hij niet heeft begaan. Maar volgens Brabin was Evans waar schijnlijk toch een moordenaar: vermoede lijk heeft hij zijn vrouw om het leven gebracht. Evans werd daar destijds wel van verdacht, maar hierover niet aange klaagd. Drie jaar nadat Evans op het schavot stierf werd de 51-jarige massamoordenaar John Christie ontdekt die in hetzelfde huis als het gezin Evans woonde. De vijf vrouwen, aie het slachtoffer wer den van Christies lustmoorden, werden echter alle door gas of wurging om het leven gebracht, maar niet mishandeld. Evans' vrouw Beryl was al eerder door haar man geslagen en de rechter Brabin neemt dan ook aan dat zij door hem is vermoord en niet door Christie, zoals la ter werd aangenomen. Omgekeerd zou Christie die dit steeds heeft ontkend Evans baby op zijn bekende manier in koelen bloede hebben vermoord. Deze tragische zaak zal wel altijd een puzzel blijven, temeer omdat alle getuigen dood zijn. Er gaan thans stemmen op om Evans postuum gratie te verlenen. De Britse minister van binnenlandse zaken, Roy Jenkins, zal hierover moeten beslis sen. Het motorschip „Tarzan" liep 8 januari van het vorig jaar op enige gemeerd lig gende schuiten op de Thames nabij Dart ford Creek. De gezagvoerder is voor dit feit door de Raad voor de Scheepvaart gestraft: hij mag drie maanden niet als kapitein op een zeeschip varen. De stuurman op de brug heeft tijdens de ramp niet als stuurman maar slechts als roerganger onder 's kapiteins aanwij zing gefungeerd. De raad sprak deze stuurman dan ook vrij van schuld. Een werktuigkundige van de „Tarzan" had aan de scheepvaartinspectie verklaard dat de rederij aan de kapitein zou hebben gezegd, dat het aardig zou zijn als de kapitein er voor kon zorgen dat het schip door schadevaring een nieuwe kop zou krijgen. Op de zitting noemde de kapitein zo iets onwaar; het zou voort vloeien uit een tussen de rederij en de werktuig kundige bestaande vete. De werktuigkundige hield ter zitting vol: „Voor de aanvaring heb ik de kapi tein zeker wel driemaal horen zeggen, dat de reder had gezegd, dat het aardig zou zijn, als hij ervoor kon zorgen, dat de ver zekeraars voor een nieuwe kop voor (iet schip zouden opdraaien". De schade aan de Tarzan was gering. De raad is van oordeel dat de kapitein onvoorzichtig heeft gevaren en daarom schuld heeft. Hij heeft, ondanks het feit dat hij ter plaatse goed bekend was met de omstandigheden, te snel gevaren: twaalf mijl over de grond in de duisternis, terwijl het onder de kust heiig was. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden x betaald, daar de bezorgers op donder- 3 dag moeten afrekenen. J DE ADMINISTRATIE ^OOOOOQoOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOC.IOOnirtlOC^TOftiut' Nadat de IJmuider Harmonie zaterdag 19 november medewerking zal hebben verleend aan de feestelijke intocht van Sint Nicolaas in Amsterdam welk evenement door Eurovisie via de satelliet naar Amerika wordt doorgezonden vertrekt het korps enige weken later naar Antwerpen, om hier de belangrijke voet balwedstrijd Antwerpen-Anderlecht mu zikaal op te luisteren. Voorts is de datum van het traditionele winterconcert van de IJmuider Harmonie in de Velsense Stadsschouwburg vastge steld op vrijdag 3 februari 1967, terwijl dinsdag 25 oktober in zaal Kraak aan het Marktplein de half-jaarlijkse ledenver gadering zal worden gehouden. Bij de vaststelling van het programma wordt door het bestuur rekening gehouden met de mogelijkheid, dat de IJmuider Harmo nie in het voorjaar van 1967 opnieuw in de Franse Rivièra zal moeten optreden. De Nederlandse Stichting Consultatie bureaus voor Huwelijks- en Geslachtsle ven heeft de medewerking van de ge meente Velsen ingeroepen om haar in het genot van een gemeentelijke subsi die te stellen in het tekort op de exploi tatie van haar in Beverwijk gevestigd consultatiebureau. Nu cle regering haar te voeren subsi diebeleid nog niet heeft geconcretiseerd, menen B. en W. van Velsen, een subsidie te moeten verlenen tot de helft van net geraamde tekort, groot 1711 of zoveel minder als uit de rekening blijkt. Bij het binnenlopen van IJmuiden is vanmorgen het 24500 ton metende Griekse schip „North King" in aanvaring gekomen met de Noordersluis. Het nieuwe schip, dat zijn eerste rei» maakte werd niet geassisteerd door ha vensleepboten. Op een gegeven moment kwam deze Griekse bulk-carrier met de bakboord-achtersteven in aanraking met de sluis en liep een deuk op van ruim tien meter lengte. Voor de NVV-V'rouwengroep van de af deling Beverwijk heeft mevrouw W. G. Nooter-Hulsen uit Amsterdam op zeer aangrijpende wijze de inhoud vertelt van „Wie het leeuwemasker dragen", van de auteur A. T. W. Simeons. De boekbe spreking, die bijna twee uur duurde, boeide de dames van het begin tot het einde. Dit boek heeft het leven in India tot on derwerp. Spreekster vertelde haar ge hoor over de levenswijze van de 330 mil joen Indiërs, die voor Europese begrip pen erbarmelijk is. Mevrouw Nooter wek te de dames daarom op de komende Si- mavi-collecte te gedenken. Er is daar veel geld nodig om de nood enigszins ie lenigen, aldus spreekster. Zij herinnerde eraan, dat het in Nederland ongeveer 70 jaar heeft geduurd voordat iedereen op ondersteuning kon rekenen. Mevrouw Nooter achtte het niet onwaarschijnlijk dat het nog wel een eeuw kan duren al vorens de voorzieningen in India het hui dige peil in Nederland hebben bereikt. "TT;"W" V*T'' TT

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 7