NKV-bestuur achter critiek van voorzitter op KVP-fractie P. Mertens beslist nog niet over zijn uittreding uit KVP-bestuur Hijskraan stort neer op keet met schuilende arbeiders Agenda voor Haarlem en de IJmond en bondig uw matras Justitie sluit speelzaal in Muiderberg Nieuw poliogeval in Elspeet? Wie zag zondag auto-ongeluk bij Amsterdam? Leidse BP-raadsleden achter de noodraad Viermaster bij Vlieland vlot Vierde slachtoffer overleden van verkeersongeluk in Heemstede Surinaamse delegatie in ons land Eén dode, twee zwaargewonden Oud-ADM-ers moeten huis uit Huisartsen in Noord- Holland achter de salarisvoorstellen Tien miljoen voor Tibetanen K.V.P. royeert raadslid van Winterswijk Vliegtuig in Afrika neergestort met wapens uit Rotterdam Wisselvallig Haarlems matrassenhuis DINSDAG 18 OKTOBER 1966 2 Naar IJmuiden Kort nieuws ZUIVERE HUID f luchtelingenactie: 1 I MÈ Haarlem Hoge onderscheiding voor oud-minister Velsen-IJ muiden Beverwijk WEERRAPPORTEN s (Van onze correspondent) DOORN. Na een ruim vyf uur durende vergadering heeft het ver- bondsbestuur van het Nederlands Katholiek Vakverbond besloten, zijn voorzitter, de heer P. J. J. Mertens, er volledig vrjj in te laten, of hij al of niet hoofdbestuurslid van de K.V.P. wil blijven. Het gaf echter de heer Mertens in overweging zijn be slissing aan te houden, totdat ook het partijbestuur en de partijraad van de K.V.P. een duidelijke uitspraak heb ben gedaan over het beleid van haar Tweede-Kamerfractie. Het verbonds- bestuur verklaart volledig achter de heer Mertens te staan, die in scherpe commentaren de kabinetscrisis teleur stellend, onbegrijpelijk en onverant woord heeft genoemd. Het verbondsbestuur spreekt een ver oordeling uit van die stromingen in de K.V.P-, die doelbewust deze kabinetscri sis hebben gewild. De heer Mertens heeft vlak na het uit- MUIDERBERG In opdracht van de Amsterdamse officier van Justitie heeft de rijkspolitie een inval gedaan in het speelcasino in Muiderberg. De roulette tafels, de fiches, 1000 gulden speelgeld en de leden-administratie werden in be slag genomen. Tegen twee bestuurders van het casino werd proces-verbaal op gemaakt, evenals tegen acht spelers. Op last van de justitie werd het casino gesloten. rif «i (Van onze correspondent) ELSPEET In het ziekenhuis in Har derwijk is een 9-jarig meisje uit Elspeet opgenomen met verschijnselen die ernstig doen vermoeden dat zij kinderverlam ming heeft. Dit zal dan het achtste geval van polio zijn: vier in Elspeet, 3 in Ud- del, 1 in Harderwijk. Eerder was al spra ke van een achtste geval, een meisje uit Kootwijkerbroek, maar volgens de In spectie Volksgezondheid Gelderland leidt zij waarschijnlijk niet aan polio. Zondagmiddag om tien voor zes heeft een aanrijding plaats gehad op de Haar lemmerweg bij de Burgemeester de Vlugt- laan in Amsterdam-West. Bij deze aanrij ding werden vijf personen gewond, waar van één vrij ernstig. De politie van bu reau Lodewijk van Deysselstraat ver zoekt getuigen van dit ongeval zich met haar in verbinding te stellen (020-132222), of met de plaatselijke politie. Het ongeval gebeurde met een perso nenauto met zes jongelui, die tegen een lichtmast reed. Eén van de drie inzittende meisjes heeft drie kwartier bekneld ge zeten in de auto, die om de lichtmast ge vouwen zat. Zij had een gebroken rech terbeen waarvan het bot naar buiten stak. De auto kwam uit de richting Half weg en ging naar Amsterdam. Volgens verklaringen van de bestuurder en van twee inzittenden reed hij met een snel heid van 70 km, toen voor hem uit de Burgemeester de Vlugtlaan een auto de weg op draaide en in de richting Haarlem verdween. De bestuurder van de veronge lukte wagen week uit, remde, slipte en botste tegen een lichtmast. Van de andere wagen zijn merk noch kenteken bekend. LEIDEN In de gistermiddag gehouden vergadering van de gemeenteraad heeft de fractievoorzitter van de Boerenpartij, de heer C. Koppen, medegedeeld dat hij en zijn twee fractiegenoten zich hebben ge distantieerd van het B.P.-hoofdbestuur en zich hebben geschaard achter de noodraad Ook de drie gemeenteraadsleden van Breda die enkele dagen geleden bedank ten voor het lidmaatschap van de Boeren partij, hebben zich achter de noodraad ge schaard. Twee van hen maakten ook deel uit van het provinciaal bestuur van de Boerenpartij in Noord-Brabant. Volgens de secretaris van de noodraad, de heer J. Hessel uit Utrecht, komen nog steeds meldingen binnen van gemeente raadsleden van de Boerenpartij die zich solidair verklaren met de noodraad: vier raadsleden uit Hilversum, drie uit Bus- sum, twee uit Blaricum, één uit Huizen, één uit Naarden en een uit Utrecht en nog twee provinciale bestuursleden van de Boerenpartij uit Utrecht. In Schoonhoven heeft een raadslid van de Boerenpartij, de heer H. J. Bosma als lid van deze partij bedankt. Omdat het hem niet juist voorkomt dan toch de B.P.-zetel te blijven bezetten, heeft de heer Bosma ook als lid van de raad be dankt. breken van de crisis verklaard, uit het K.V.P.-bestuur te willen treden vanwege de rol die de K.V.P.-ïractie in de Tweede Kamer daarin heeft gespeeld. Na de vergadering van het N.K.V.- bestuur blijkt het er nu meer de nadruk op te leggen, dat de heer Mertens en tal van anderen uit het N.K.V. het princi pieel niet gelukkig vinden, dat vakbonds functionarissen ook in de politiek zitten. Vanuit die overweging zou de heer Mer- ens altijd al persoonlijk moeite gehad heb ben met zijn bestuurslidmaatschap van de K.V.P. Nu zich bovendien ontwikke lingen binnen de K.V.P. voordoen die de heer Mertens veroordeelt, zou hij graag aftreden. De raad, die het verbondsbestuur zijn voorzitter nu geeft, namelijk te wachten op het oordeel van de K.V.P. over haar fractie, wekt de indruk dat het N.K.V. de K.V.P. onder druk wil zetten. Wil zij de heer Mertens behouden en daarmee de steun van tienduizenden stemgerechtigde K.V.P.-ers, dan zal zij drs. Schmelzer De uit Zweden komende schoener „Do- na", die gisterochtend op de Vliehorst bij Vlieland aan de grond liep, is vanmorgen om kwart voor elf losgetrokken door de sleepboten „Stortemelk" en „Holland" van de rederij Doeksen. De schoener vaart nu op eigen kracht naar IJmuiden, waar zal worden onderzocht hoe groot de eventuele schade is. Als vierde slachtoffer van het verkeers ongeval dat vrijdagavond in Heemstede gebeurde en waarbij drie mensen om het leven kwamen, is maandagmiddag in de Mariastichting in Haarlem de heer J. H. Zoet overleden. De heer Zoet was 77 jaar en evenals de drie andere slachtoffers af komstig uit Hilversum. Met zware ver wondingen werd hij opgenomen in de Ma riastichting. Het ongeluk had plaats op de kruising Heemsteedse Dreef-Lanckhorstlaan. De 75-jarige heer Valkenier bestuurde een personenauto en reed vanaf de Lanck- horstlaan de voorrangsweg Heemsteedse Dreef op. Hij heeft vermoedelijk niet ge zien dat van uit de richting Haarlem een vrachtauto naderde. Bij de botsing kwa men de bejaarde bestuurder en zijn 69- jarige echtgenote om het leven evenals de 74-jarige echtgenote van de heer Zoet. Onder water. In de Sloterplas in Amster dam is een onderwatercabine voor de amateurduiksport 14 meter onder de wateroppervlakte geïnstalleerd als rust punt en observatiepost voor amateur duikers. Leden van de Amsterdamse „Onderwaterjagersclub" hebben de ca bine met steun van industriële bedrijven zelf gebouwd in de tijd van twee jaar. Uitgewezen. Liberië heeft een Nederlander uitgewezen omdat hij zich beledigend zou hebben uitgelaten over president Tubman en de Liberianen. De Nederlan der werkte in een rubberfabriek. niet kunnen sparen. Gaat zij volledig ak koord met het optreden van drs. Schmel zer, dan zal de N.K.V.-voorzitter, naar hij verklaard heeft, aftreden als hoofdbe stuurslid van de K.V.P. Het bestuur heeft zich gisteravond al achter de fractie gesteld. De partijraad zal zich op 12 november uitspreken. De heer Mertens heeft altijd tegen zijn zin in het K.V.P.-bestuur gezeten. Een N.K.V.-commissie stelt nog een onderzoek in naar de verenigbaarheid van betaalde vakbondsfuncties met politieke mandaten. De uitslag van die studie die binnenkort zal worden afgerond, wil de heer Mertens in zijn beslissing betrekken. Hij is van oordeel dat de vakbeweging wel politieke invloed moet hebben, maar cumulatie van functies is daarvoor niet nodig. „De vak bondsbestuurder politicus kan zijn vak bondsleden niet verkopen, dat hij politiek een ander standpunt inneemt dan in de bond. De invloed van de vakbeweging en de mensen is heel anders dan die van de politiek. Die wisselt met de actuele gebeurtenissen en is bij gemeenteraads verkiezingen anders dan bij Kamerver kiezingen." (Van onze correspondent) ROTTERDAM Op het terrein van de Albatros-superfosfaatfabrieken in Pernis is gistermiddag een arbeider gedood en zijn twee zwaar- en drie lichtgewond, toen de giek van een hijskraan knakte en met de last een ruim een ton wegende pijp op een houten keetje neerstortte, in dit keetje schuilden acht arbeiders voor de regen. Het gebouwtje werd vrijwel geheel versplinterd. De 45-jarige heer A. Lod ders, timmerman uit Bolnes, kwam om het leven. Ernstig gewond werden de 39-jarige metselaar P. Smulder uit Sint Michelsge- stel en de 60-jarige betonafwerker A. Frijten uit Fijnaart. Naar de oorzaak van het ongeluk wordt een onderzoek inge- ADVERTENTIE PUROLen PUROL-poeder (Van onze correspondent) AMSTERDAM De Amsterdamse Droogdok Maatschappij heeft 25 oud-werk nemers de huur van hun bedrijfswoningen opgezegd. Voor 12 november moeten zij met hun gezinnen de huizen in de Zaan- damse wijk Poelenburg ontruimen. De gezinnen komen hierdoor in grote moei lijkheden. In Zaandam is op korte ter mijn geen andere woonruimte beschik baar. De mannen zijn in juni, na uit sympa thie voor de Amsterdamse bouwvakarbei ders het werk te hebben neergelegd, ont slagen. Zij werden nu niet meer in dienst genomen. De A.D.M. verhuurde hen via een dochteronderneming, woningbouw Landsmeer N.V., de woningen. In een aan vullend arbeidscontract van de A.D.M. is de verplichting geregeld om bij ont slag bedrijfswoningen te verlaten. Tot nu toe heeft de A.D.M. de gezinnen in de woningen laten zitten. Nu echter heeft zij de huizen nodig voor andere personeels leden. De gedupeerde oud-A.D.M.-ers ko men morgenavond in een wijkgebouw in Zaandam bijeen om de situatie te bespre ken. I steld. De kraan was niet overbelast. Het hijswerktuig kon 20 ton tillen en de last woog maar iets meer dan één ton. Mo gelijk is de kraan uit het evenwicht ge raakt door een hevige windstoot. (Van onze correspondent) AMSTERDAM De leden van het dis trict Noord-Holland van de Landelijke Huisartsenvereniging hebben in een motie te kennen gegeven volkomen achter de sa larisvoorstellen te staan die het hoofdbe stuur aan het Gemeenschappelijk Overleg Ziekenfondsorganisaties heeft voorgelegd en die neerkomen op een verdubbeling van de honoraria. In vier andere districten hebben de huisartsen zich eveneens akkoord ver klaard met het beleid van het hoofdbe stuur, al werd soms enige critiek ge hoord op de wat abrupte wijze waarop de voorstellen in de openbaarheid zijn ge bracht. In de komende dagen zullen de districten de honoreringskwestie bespre ken. Als het overleg tussen de huisartsen vereniging en de ziekenfondsen op 25 ok tober weer op gang komt hoopt het hoofdbestuur verzekerd te zijn van de morele steun van de 4500 huisartsen die ons land telt en die vrijwel allen zijn aangesloten. (Van onze correspondent) AMSTERDAM Voor de vijfde keer sedert de oorlog wordt op de avond van maandag 24 oktober, de Dag der Verenig de Naties, een beroep gedaan op het Ne derlandse volk geld bijeen te brengen voor hulp aan vluchtelingen. Tachtigduizend vrijwilligers zullen huis aan huis bijdra gen ophalen, die ditmaal bestemd zijn voor 30.000 Tibetanen, die in India en Ne pal een kommervol bestaan als vluchte ling leiden, sedert zij voor de Chinezen in navolging van hun wereldlijke en geeste lijke leidsman, de Dali Lama, de wijk na men. De actie in Nederland die beoogt 10 miljoen gulden te verzamelen maakt deel uit van een Europese vluchtelingenac- tie, waaraan zestien landen deelnemen en die is opgezet door een internationaal werkcomité onder leiding van prins Bern- hard. De voorzitter van de Eerste Kamer, prof. Mazure, verwelkomde op Schiphol een parlementaire dele gatie uit Suriname. Bij de 17 parle mentariërs is ook de heer J. Gadden, vertegenwoordiger van de Suri naamse bosnegers, die in Nederland een afzetgebied hoopt te vinden voor het houtsnijwerk, dat de bosnegers vervaardigen. Hij heeft ook een brief bij zich van zijn groot-opper hoofd voor koningin Juliana. ENSCHEDE De heer W. H. Bekker, die bij de laatste verkiezingen door voor keurstemmen als vertegenwoordiger van de K.V.P. in de gemeenteraad van Win terswijk werd gekozen, is door de afde ling Winterswijk van de KVP als lid ge royeerd. Als reden van het royement is opgegeven dat de heer Bekker, ondanks het feit dat de gemeentelijke centrale van de KVP hem geen toestemming ver leende zitting te nemen in de raad, toch zijn raadszetel heeft aanvaard. De heer Bekker zou zich niet hebben gehouden aan de vooraf gemaakte afspraken, wel ke reglementair volgens de voorschrif ten waren gesteld en welke door hem wa ren ondertekend. De heer Bekker heeft reeds bij het be stuur van de kring Geldeland—van -• de KVP beroep aangetekend tegen het roye ment. De drie man sterkè' KVP-frafctie Is nu uiteen gevallen. De heer Bekker vormt voortaan een eenmansfractie in de raad van Winterswijk. Een vliegtuig van de Italiaanse charter maatschappij „Silver Lane" is boven Ka meroen verongelukt met een lading van 7,5 ton wapens aan boord, die waren ge laden op de luchthaven Rotterdam. Vol gens de documenten, die in Nederland waren afgegeven, ging de lading naar Birmingham. Eenmaal in de lucht echter meldde de gezagvoerder dat hij naar Palma de Mallorca zou vliegen. Omdat ernstige vermoedens bestaan dat er iets mis is geweest met dit wapen transport zullen de Nederlandse autori teiten een onderzoek instellen. De Neder landse expediteur, die het transport naar het vliegveld heeft verzorgd, was er van overtuigd, dat het een volkomen legale zending naar Engeland betrof. De lading werd gedekt door officiële papieren. Op de kisten stond aangegeven welke wa pens zij bevatten. Het waren hoofdzake lijk verouderde geweren, die bij een mo dern leger niet meer worden gebruikt. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Concert door de Christelijke Oratorium vereniging „Door Zang Vriendschap" o.l.v. Jan Pas veer. M.m.v. het N.Ph.O. en solisten. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „De Whisky Karavaan", a.l. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „De zwarte panter van Ra- tana", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Agent 3-S-3", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De gendarme in New York", a.l. Minerva, 20.15 u.: „De dans van de reiger", 14 j.; woensdag 14.30 u.: „Flipper de Dolfijn", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Lief hebben", 18 j. Oud-minister J. Smallenbroek, de vroe gere bewindsman van Binnenlandse Zaken is benoemd tot commandeur in de orde van Oranje Nassau. De bij deze onderscheiding behorende versierselen zijn de heer Smallenbroek gisteravond uitgereikt door de demissio naire minister-president mr. Cals tijdens een in het gebouw van de Eerste Ka mer gehouden afscheidsdiner. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De volge lingen van Dracula", 18 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 u.: „De Spullebaas", 18 j. Woensdag 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het zevende zegel", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur. Expo sitie „Boek en Papier" Tot 30 oktober. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Galerie 3 (Jansstraat 48): Expositie van wandtapijten van Bodil Blokker-Veg- gerby. Op werkdagen van 12 tot 17 uur. Tot 30 oktober. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks, behalve dins dag, van 10 tot 20 uur expositie van werk van Hartlib-Rex. Tot 5 november. In 't Goede Uur, (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand oktober expositie van tekeningen en aquarellen van Jan Loots. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zondag van 14-17 uur en 20-22 uur. Teylers Museum (Spaame 16); Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag: van 13 tot 16 uur. Expositie van etsen van Rembrandt. Artificia (Binnenweg, Heemstede): Ex positie van monotypes en schilderijen van Eduard Heymans. Óp werkdagen van 9.30 tot 18 uur. Tot 1 november. Museum Van Looy (Kamperlaan): Ex positie van leden van Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks van 10 lot 17 uur; op zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Tot 13 no vember. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; op zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. ADVERTENTIE SAAB AUTOMOBILISTEN OPGELET! Show SAAB-automobielen op 20 - 21 - 22 okotber 10 - 22 uur. FIRMA FLINTERMAN - SAAB-dealer Zandvoortselaan 365 - Bentveld. Telefoon 42212 DINSDAG 18 OKTOBER City, 20 u.: „King Kong". Felison, Heidestraat 45, 19-21 uur: Ex positie Nivon Fotogroep. WOENSDAG 19 OKTOBER City, 20 u.: „King Kong". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 18 OKTOBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „The great race". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „La dolce vita". Stadskantoor: Tentoonstelling moderne religieuze kunst, geopend van 19.30-22 uur. WOENSDAG 19 OKTOBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „The great race". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „La dolce vita". Stadskantoor: Tentoonstelling moderne religieuze kunst, geopend van 9.00-12.30, 13.30-17.30 en 19.30-22.00 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie van schilderijen en gouaches, ver vaardigd door Henk Willemse; te bezich tigen van 9-12.30 en 13.30-18 uur. Burgemeesters. Tot burgemeester van Oud-Beijerland is benoemd de heer J. Aantjes, sinds 1 februari 1961 burge meester van Brakel. Hij is 46 jaar, Nederlands Hervormd en lid van de A.R.P. Treinvertraging. Het treinverkeer tussen Amsterdam en Amersfoort heeft giste ren vertragingen opgelopen. Bij Weesp was bij graafwerkzaamheden een kabel kapotgetrokken, waardoor de seinen niet meer konden worden bediend. Boven dien werd een telefoonkabel bescha digd, waardoor de machinisten van de passerende treinen zich ook niet meer telefonisch op de hoogte konden stellen van de veiligheid langs de baan. Burgemeesters. Tot burgemeester van Opperdoes is benoemd de heer J. W. Bol, ambtenaar ter secretarie van Ier- seke. Hij is 46 jaar, gereformeerd en lid van de A.R.P. Tot burgemeester van Valkenisse is benoemd de heer H. Koevoets, wethou der van Zierikzee. Hij is 43 jaar, gere formeerd en lid van de A.R.P. Aan de heer A. J. de Krom is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester van Hoeven. Italianen. De Italiaanse regering heeft grote waardering voor de wijze waarop Nederland de 8500 Italiaanse arbeiders behandelt. Dat verklaarde de Italiaanse onderstaatssecretaris vap Buitenlandse Zaken, die een bezoek aan ons land bracht. Hij vertelde dat in Duitsland 450.000 en in België 230.000 Italianen werken. Zwitserland heeft er 600.000 in dienst. Burgemeester. Tot burgemeester van Schoonebeek is benoemd drs. F. J. M. Cappetti, waarnemend chef van het ka binet van de commissaris der koningin in de provincie Gelderland. Hij is 39 jaar en lid van de K.V.P. ADVERTENTIE te dun of versleten laat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur thuis. h. de graaff grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruilactie 10.— tot ƒ25.— voor uw oude spiraal of ledikant. HAAAAAA/WWWWIAAAAfVfWWWWKWWWWtAAAA/WWll WUMWWWWUtAAA/WmAAAABAAAAA/UWWWtAAA/WWWWtAft Het K.N.M.I. deelt mee: de kern van een diepe oceaandepressie bereikte van morgen de zuidkust van Ierland. De de pressie wordt omringd door een gebied met stormachtige winden, dat tot de in- gang^ van het Kanaal reikt. Tot over het zuiden van de Noordzee nam de zuidelijke wind tot hard toe. De uitlopers van een regenzone, die be hoort bij het front van de depressie, be reikten vanmorgen het zuidwesten van ons land. De depressie trekt nu sterk ver traagd en in diepte afnemend naar west- Engeland. In ons land gaat de wind uit zuid tot zuid-west waaien. Er wordt on stabiele lucht aangevoerd waarin enkele buien voorkomen. Het weer blijft dus wisselvallig. In de temperatuur komt niet veel verandering. Maximum ?n minimum w S C a. c c temperaturen V - C -ö binnen- en buitenland .S o g £2 Den Helder licht bew. z 14 8 Ypenburg licht bew. z 14 10 Vlissingen geh. bew. zzo 14 11 Eelde zw. bew. zzo 16 7 De Bilt licht bew. zo 14 8 Twente half bew. zzo 17 7 Eindhoven zw. bew. zo 15 8 Z.-Limburg zw. bew. zzo 16 9 Helsinki motregen O 9 7 Stichkholm geh. bew. windst. 10 9 Oslo regen O 13 10 Kopenhagen mbewolkt zzw 14 8 Aberdeen mist windst. 13 -0 Londen regen z 15 10 Amsterdam zw. bew. zzo 14 8 Brussel regen zzo 13 9 Luxemburg half bew. O 14 5 Parijs geh. bew. z 12 10 Bordeaux regen zw 19 12 Grenoble zw. bew. windst. 19 6 Nice onbewolkt nnw 21 13 Berlijn mist zzo 17 8 Frankfort licht bew. no 18 3 München mist özo 12 5 Zürich mist windst. 16 5 Genève half bew. windst. 18 4 Locarno licht bew. O 20 9 Wenen regen no 12 Innsbruck zw. bew. 0 23 9 Athene zw. bew. windst. 17 Rome licht bew. n 10 Barcelona half bew. windst. 23 13 Madrid zw. bew. zzo 16 16 Mallorca half bew. wzw 23 14 Lissabon regen w 20 15 Belgrado licht bew. zo 27 14 Woensdag 19 oktober Zon op 7.11 uur; onder 17.39 uur. Maan op 14.04 uur; onder 20.46 uur. Maanstanden Eerste kwartier 21 oktober 6.35 uur Volle maan 29 oktober 11.01 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 18 oktober Hoog water 6.09 uur en 18.28 uur. Laag water 2.01 uur en 14.12 uur. Woensdag 19 oktober Hoog water 6.54 uur en 19.12 uur. Laag water 2.36 uur en 14.54 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2