Westduits juristenve rbondconstateert: Chaos en te milde straffen in nazi-misdadigers-processen Brits kerkelijk rapport over sexualiteit UITNO-1 DICING Ularanka meubelen President Johnson hoopt op verzoening met China Aardbeving treft Lima Van dag dag Krasse Indiaan Israëlische premier waarschuwt Syrië nieuwtjes kijken bij Maranka Nieuw naziproces Vrijheid voor Todd in Oostenrijk in Rhodesië „In Manilla geen konijn uit de hoed Zware brand eist twee mensenlevens Tsafendas bezeten van worm-complex BOLS amm Russisch protest bij Australië INSDAG 18 OKTOBER 1966 HONOLOELOE (AP). President Johnson heeft in zijn eerste rede op zijn reis naar het Verre Oosten Ame rikaanse steun toegezegd voor het Aziatische streven naar het opbou wen van vrije, vreedzame en wel varende gemeenschappen. De Ameri- kaanse president sprak de hoop uit dat het uiteindelijk zal komen tot een verzoening met China. „Een derge- ijke verzoening zal echter niet tot stand worden gebracht ten koste van Amerikaanse vrijheid of de vrijheid van bondgenoten van Amerika in Azië", aldus Johnson. Moordplan TOONZALEN DIJKSTRA LAMPEN OESO-ontwikkelingshulp steeg sterk in 1965 Proces in Kaapstad 4 4 4 4 Ik was nooit feteslikeurig genoeg LIKEUREN v~**rwnr* Vice-voorzitter van Europees parlement Te laat op het werk De Amerikaanse president Johnson be- Eoekt zijn bondgenoten in Zuid-Oost-Azië om bevestigd te zien dat zij zijn beleid inzake Vietnam goedkeuren. Van 23 tot 27 oktober zal er in Manilla de hoofd stad der Philippijnen) een topconferentie plaats vinden. Johnson hoopt dat tenmin ste zes landen (Australië, Nieuw-Zee- land, de Philippijnen, Thailand, Zuid- Vietnam en Zuid-Korea) de verantwoor delijkheid zullen aanvaarden voor het Amerikaanse optreden in Vietnam. En hij zou nog méér wensen, dat ook Maleisië en Indonesië mee helpen een anti-commu nistisch front te vormen. In dat geval en als men Australië en Nieuw-Zeeland tot Zuid-Oost-Azië wil rekenen kan Johnson zeggen, dat hij Aziatische staten bijstaat om hun politiek door te voeren. Dan weegt het bezwaar tegen Amerikaan se interventie minder zwaar. Aziaten kun nen dan op de voorgrond treden als strij ders tegen andere Aziaten. Bij verscheidene van de landen, die de president zal bezoeken, staat de wens naar vrede door overleg op de voorgrond (Van onze correspondent) BONN. Ongerustheid over de dikwijls verbazingwekkend milde vonnissen in nazi-misdadigersproces- sen heeft het Westduitse juristenver- bond ertoe gebracht een onderzoek naar deze situatie te laten instellen. Een hiertoe samengestelde commis sie van achttien leden, geleid door de Bonner professor Friesenhahn, heeft zjjn rapport op de 46ste jaar vergadering van de juristenbond in Essen openbaar gemaakt. De com missie heeft bovendien richtlijnen en principes voorgesteld, met behulp waarvan een betere oordeelvelling mogelijk moet zijn. Dat deze vaststellingen blijkbaar nood zakelijk waren In gevallen waarin het De Amerikaanse regering speekt echter toch overduidelijk om moord onmassa- moord gaat, tekent de situatie. Omdat de wel veel over vrede, maar daaronder ver- j processpn tegen de nazi-misdadigers nog staat zij in feite: overwinning. De voor- tot ver in de jaren zeventig zullen wor stellen van Washington komen hierop den voortgezet en het begrip en de neer dat het bereid is Noord-Vietnam medewerking van de bevolking voor de ,1V- j q I processen steeds verder zullen afnemen met rust te laten. Het ligt binnen de us- dR rapp0rt> dat naar de plaats van haar sische invloedssfeer en daar hebben de ontstaan, „Konigsteiner Entschliesung" Amerikanen vrede mee. Maar Zuid-Viet- wordt genoemd, van grote betekenis, nam moet binnen Amerikaanse invloeds- oordeelvel]ingen zijn vol_ sfeer blijven. Nog altijd hopen de Ver- gens prof Friesenhahn en zijn medewer enigde Staten, dat de Sovjet-Unie daar- kers het gevolg van het „irrationele weer. mee zal instemmen. Dit is echter wel streven van de rechtbanken, om twintig moeilijk keworüeo voor he, K^mli», om- dat het dan precies zou doen wat de Chi- huisstraffen uit te spreken." De commis- nezen voorspellen. Peking houdt immers sje steit dan vast: „In een wezenlijk deel niet op te betogen, dat de Russen geen van deze gevallen waarin een te mild Aüiaieo rijn m„r Europe,„en bl,„- ken. En dat zij streven naar een akkoord &lg medepiichtige veroordeeld werd." De met de Amerikanen om onder elkaar Azië commissie stelt dan ook voor de dader te verdelen En als Moskou met Johnson in de toekomst als volgt te definiëren: in r-eo 8a„ he, b.oo, ,an he, ver- Ui, wijt, dat het „Azie koloniseert bevolen was, of die als bevelgever met De vurigste wens van Washington, na- zelfstandige beslissingsbevoegdheid of melijk een vergelijk te treffen met Mos- speelruimte bij het nemen van beslissin- kou, zal dus wel niet in vervulling gaan. ^^^ZieZeVmschvming van Er is nog een beletsel voor ontspanning de nazi.doder gezocht meot worden, blijkt in Zuid-Oost-Azië. De Verenigde Staten ujt het rapport, waarin wordt vermeld, willen ophouden Noord-Vietnam te bom- dat „de straffen wegens zogenaamde barderen. dit rijn «rug.r.K Uede^hmd uit Zuid-Vietnam. Volgens de Amerikanen Ujggen jn fejte js dit zelfs in meer dan echter zijn alle Vietcong-strijders instru- vijftig van de veroordelingen het geval, menten van Noord-Vietnam. En dit laatste I land wordt beschouyvd als „agressor", I ,T flpüSSefl als een aanvaller die de guerrilla-strij- BEHALVE een veelvuldig gebruik van ders naar het zuiden heeft gestuurd. Alle dg vjuchtweg van de „medeplichtigheid", Vietcongstrijders zouden dus (als veron- Coonstateerde de commissie van rappor - derstelde „noordelingen") naar het Noor-teurs ook „een volledige chaos bij het den moeten wegtrekken. Dan kreeg na tuurlijk generaal Ky vrij spel in het Zui den. Daar zou de rust zijn hersteld. En I Ky nodigt daarna stellig de Amerikanen uit nog wat te blijven. Met andere woorden: Johnson wil in I Saigon ook geen coalitieregering, waarin de Vietcong het Nationale Bevrijdings front) zou zijn vertegenwoordigd. Want I vaststellen van de strafmaat." De ene keer wordt het lidmaatschap van de N.S.D.A.P. als een verzachtende, de an dere keer als een verzwarende omstandig heid aangemerkt. Soms ziet de rechter het feit, dat een verdachte zijn daden louter van achter een schrijftafel pleeg de, als strafverminderend, dan weer als reden om de straf te verhogen. In het rapport worden ook gerechtelijke overwegingen onthuld als bijvoorbeeld: „Dat de beklaagde zich na de oorlog aan volkomen andere omstandigheden aan moest passen" en „de behoefte tot boete doening is heden ten dage niet meer zo groot." Een derde steen des aanstoots in de rechtspraak rond de nazi-misdadigers is volgens de commissie van rapporteurs, dat de rechters te veelvuldig gehoor schenken aan het gebruik van de beken de formule „bevel is bevel", met de daar op volgende mededelingen van de be klaagde, dat bij een niet opvolgen van het bevel voor de ongehoorzame levens gevaar zou hebben bestaan. Een gruwelijk voorbeeld van het hanteren van deze for mule van de „Befehlsnotstand" leverde in Oostenrijk vorige week de vrijspraak LONDEN (Reuter) Een commissie zo'n regering, .met communisten en boed- lan de Britse Raad van Kerken heeft dhisten, zou anti-Amerikaans zijn. Hoe een rapport over „sexualiteit en moraal" men de zaak beziet, er is geen akkoord uitgebracht dat door bisschoppen van de rich,. noch Noord-Vietnam. noch met de Vietcong, noch met de Sovjet- dere gezegd dat de mensen een zodanig Unie, zolang de Verenigde Staten vast- t>egrip voor de sexualiteit moet worden bij houden aan hun standpunt. Johnson kan gebracht dat zij in staat zijn hun eigen standpunt in sexuele kwesties te bepalen, dus weinig anders doen dan de oorlog De commissie keurt goed dat ongehuwden voortzetten. Maar er is hem zeer veel aan de methoden van contraceptie leren en gelegen, daarvoor de instemming te ver- meent dat „abortie moet worden bevrijd werven van zes of zeven regeringen in van veel van de huidige wettelijke beper I kin§6ii". Zuid-Oost-Azië. j^et rapport wordt volgende week door Met het oog op de aanstaande tussen- de Raad van Kerken behandeld. Die ver tij dse Amerikaanse verkiezingen is dat tegenwoordigt alle voorname protestantse voor hem erg belangrijk. De president kan richtingen in Groot-BrittanmëDe bijeen- dan de vrede (dat wil zeggen: de over winning op de Vietcong en haar uitdrij ving naar het noorden) nastreven met Aziatische ruggesteun. Gelukt hem dit, dan is hij thuis niet te verslaan. De uit' slag van de topconferentie in Manilla kan dus doorslaggevend zijn.voor de Amerikaanse verkiezingen. In Zuid-Oost- Azië zal er niet veel door veranderen. VW\/W\AA^WWW\A/\AA/W\#WWWWW%AAAiW\/WWWW»AAAAAA#VWIAA< ADVERTENTIE komsten van de raad worden door rooms katholieke waarnemers bijgewoond. „Ik ben een Amerikaanse Indiaan. U zult me niet verjagen. Dit gebied behoort mij toe". Dat riep een ver ontwaardigde 99-jarige Indiaan lid van de Navajo-stam, de verbaasde politie agenten toe die hem met zachte drang uit een autobusstation in Baltimore wilden verwijderen. De man, die het recht van zijn voorouders op het vol gens hem door blanken bezette gebied opeiste, werd wegens ordeverstoring voor de rechter gebracht. Deze hoorde het pleidooi van de beklaagde vol be grip aan en sprak hem vrij met de opmerking „op uw leeftijd zou ik er trots op zijn van ordeverstoring be schuldigd te worden". JERUZALEM (Reuter) Premier Esj- kol van Israel heeft maandag in een ver klaring tot het parlement gewaarschuwd dat vergeldingsmaatregelen tegen Syrië zullen worden genomen als dat land zijn sabotagedaden tegen Israel niet staakt. „We zouden dan maatregelen nemen om Syrië te beteugelen". De premier zei voorts dat Israel geen aanvalsplannen tegen Syrië heeft en als teken dat het Israel ernst is, bood hij aan een niet aanvalsverdrag met dat land te sluiten. De Syrische bewering volgens welke Israel met imperialisten heeft samenge spannen om het Syrische bewind ten val te brengen noemde hij „leugen en laster". Ook critiseerde de Israëlische premier de Russische houding in het geschil tussen Israel en Syrië. Secretaris-generaal Oe Thant van de Verenigde Naties heeft in de Veiligheids raad gezegd een gedetailleerd rapport over de onrust aan de Syrisch-Israelische grens te zullen voorleggen, dat is opge steld door de stafchef van de Verenigde Naties in Palestina, de Noorse generaai- majoor Ole Buil. van Eichmanns medewerker Franz Novak °P- Prof. Friesenhahn en zijn commissie deelden in hun rapport mee, dat hen, on danks grondige onderzoekingen onder andere ook in het centraal bureau voor de opsporing van oorlogsmisdadigers in Ludwigsburg niet van gevallen geble ken was waarin represailles genomen zou den zijn op leden van de S.S. of de poli tie, die weigerden de hun bevolen oorlogs misdaden te plegen. De commissie con cludeert dan ook dat „veel erop wijst dat deze verontschuldigingsgronden soms te royaal worden geaccepteerd." De minister van Justitie, Richard Jae ger, woonde de 46ste jaarvergadering van Duitse juristen bij in Essen, waarop het rapport door prof. Friesenhahn werd gepresenteerd. Het ministerie van Justi tie weigert echter stelling te nemen met betrekking tot de inhoud van het docu ment. DE NIEUWE leider van de organisa tie voor de opsporing van oorlogsmisda digers in Ludwigsburg, Rückerl, deelde in Kiel mee, dat tussen 1 januari 1965 en 15 september 1966 in 46 processen over 176 beklaagden was geoordeeld. 54 van hen waren vrijgesproken, tegen 122 beklaagden werd tuchthuisstraf uitgespro ken. Rückerl deelde mee, dat het hoogte punt van de mogelijkheid tot opsporing voorbij was. De Berlijnse senator Kirsch kondigde aan, dat tegen het eind van het jaar het grote proces tegen ambtenaren van de vroegere „Reichssicherheitshauptamt" zal beginnen. Ter voorbereiding van dit monsterproces werden onderzoekingen ingesteld naar het verleden van 700 tot 800 hoge ambtenaren. Negentien van hen zullen eind van dit jaar in staat van be schuldiging worden gesteld. California zitgroep met 3 of 4 zitsbank en 2 fauteuils op draaipoot. In echt Montana leer, evenals in glad leer of bekleed met Draion Velours. Anegang 39-Haarlem-Tel16340 Geopend van 9-6 uur -'s maandags van 1 -6 uur. WENEN (AFP) Een week nadat het SALISBURY (Reuter) De aan Gar- proces-Mauer er is begonnen is maandag field Todd, de 58-jarige vroegere premier in Wenen opnieuw een oorlogsmisdadiger van Zuid-Rhodesië, opgelegde beperkte voor de rechter verschenen, de 56-jarige bewegingsvrijheid is maandag, toen de Oostenrijker Leopold Lanz, die sergeant termijn van een jaar afliep, met ver bij de SS en chef van de werkplaatsen lengd. De uit Nieuw-Zeeland afkomstige van het concentratiekamp Treblinka in I Todd was de eerste blanke tegen wie de Polen is geweest- Hij staat terecht ver- Rhodesische autoriteiten vorig jaar een dacht van moord, wreedheden en mede- dergelijke strafmaatregel namen. Hij zou plichtigheid aan moord op Poolse joden, naar Groot-Brittannië reizen om voor Lanz werkte van 1940 tot juli 1944 in studenten van de universiteit van Edm- Treblinka. Volgens de akte van beschul- burgh een rede te houden. Todd staat be- diging trad Lanz op met een „wreedheid kend om zijn sympathie voor een meer- zonder weerga". Hij zou bijvoorbeeld in derheidsregering in Rhodesie, waar een herfst van 1943 een zwangere vrouw heb-1 blanke minderheid de macht in handen ben doodgeschopt. Zelf zou hij zes moor- I heeft, den hebben bedreven. De beklaagde heeft ontkend. Hij zegt nooit in het concentratiekamp te zijn ge weest maar alleen in het arbeidskamp van Treblinka te hebben gewerkt. Het proces duurt ongeveer twee weken. Hlir Johnson wijdde maar enkele woorden I aan Vietnam. Hij zei dat de deelnemers aan de topconferentie in Manilla vastbe sloten zijn om ervoor te zorgen dat de Zuidvietnamezen de mogelijkheid krijgen hun eigen lot te bepalen „vrij van agres sie van buiten en terreur van binnen". „Ik maak deze reis", vervolgde John son, „om te kijken, te luisteren en te le- I ren en om samen met onze bondgeno-1 ten een eervolle vrede voor Zuidoost- Azië te bewerkstelligen zo vroeg als dit maar mogelijk is." Hij voegde hieraan toe: „Wij ver-1 wachten niet dat er in Manilla konijn tjes uit de hoed getoverd kunnen wor den." De ontvangst in Honoloeloe werd opge- I luisterd door hoela-danseressen, een ere wacht gekleed in blauwe tunieken en wit te broeken en een orkest van de marine. De premier van Nieuw-Zeeland, Keith Holyoake, heeft opschudding verwekt door bekend te maken dat men hem wil vermoorden tijdens het bezoek van presi dent Johnson aan Wellington. Twee ex tremistische groepen, één tegen de oor-1 log in Vietnam, de andere er voor, age ren in Nieuw-Zeeland door demonstraties en advertenties in de dagbladen. De socialistische oppositie-partij heeft beloofd, dat als zij de verkiezingen in november zal winnen, zij de 150 Nieuw- zeelandse artilleristen uit Zuid-Vietnam RUIME KEUZE IN KLASSIEK EN MODERN SPAARNE 65 HAARLEM, tel. 18580 (t.g.o. Ged. O. Gracht) VRIJE TOEGANG LEVERING VIA DE HANDEL Geopend ven half negen tot half zes. óók zaterdags NEW YORK, (AP) Bij een brand in I drie kantoorgebouwen in Manhattan zijn twee brandweerlieden omgekomen, tien worden vermist. De mannen kwamen in moeilijkheden toen het vuur plotseling hoog oplaaide en een muur wegdrukte. In het gebouw brandden chemicaliën en textielstoffen. Vele brandweerlieden vluchtten om niet te stikken. PARIJS (DPA). In 1965 is de hulp- I verlening van de leden van de Organisatie voor Europese Samenwerking (OESO) aan de ontwikkelingslanden met ongeveer één miljard dollar gestegen tot 10,9 mil jard dollar. Van deze 1 miljard dollar werd ruim de helft opgebracht uit parti culiere kapitaalhulp, die steeg van 3 tot I 3,6 miljard dollar. President Johnson en zijn vrouw verlaten het vliegveld van Hono loeloe. Om hun schouders hangen bloemenkransen de gebruikelijke hulde op het eiland in de Stille Oceaan. (Telefoto). KAAPSTAD, (Reuter en AP) De 48-jarige Tsafendas. de moordenaar van minister-president Verwoerd van Zuid- Afrika lijdt aan schizofrenie en aan een lintworm complex. „De worm maakt mij week, zwak en onstandvastig" zo heeft Tsafendas tegen de psychiater dr. Harold Cooper, die de eerste getuige-deskundige is in het proces dat in Kaapstad wordt gevoerd. „De lintworm is vier centimeter dik en heeft zaagvormige uitsteeksels, zoals een zwaard." Tsafendas had verscheidene dokters geconsulteerd over zijn „lint worm." Hij is in ziekenhuizen onderzocht en men heeft hem met röntgenstralen doorgelicht zonder dat iets werd gevonden maar Tsafendas is er vast van overtuigd dat hij er wel een heeft. Tegen de psy chiater had Tsafendas gezegd dat zijn lintworm wel twee en een halve kilome ter lang is. Hij kon hem voelen kruipen, wanneer hij iets lekkers had gegeten voel de hij hem zelfs tot in zijn keel komen. „Ik vroeg de beklaagde waarom hij dr. Verwoerd had gedood. Maar hij was bui tengewoon vaag in zijn verklaringen, één ding was zeker, de lintworm vormde het middelpunt," aldus dr.Cooper. Hij had genoeg van de maatschappij en de man die hij beschouwde als de leider daarvan zocht hij daarom uit", aldus Cooper, die besloot: .Tsafendas weet dat hij berecht wordt voor moord en dat hij voor moord moet bungelen." ADVERTENTIE *T At Jt» A* t ft Ik nam weieens een likeur in huis, maar ik vroeg dan naar een sóórt en nooit naar een naam. Tot ik ontdekte dat ik al voor ƒ10,95 per fles de echte kon krijgen zoals Apricot Bols, Bols Curagao en Bols Cherry Brandy.Tegenwoordig benikdan ook hoogst kieslikeurig en ieder een mag mijn likeuren keuren: ze dragen allemaal het likeur- merk van de wereldberoemde likeurmeester. Bols kwaliteit! C-4-17 jr Staking-, De Franse bonden van vervoers- personeel hebben voor 28 november weer een staking van vierentwintig uur bij de Parij se ondergrondse uitgeroepen ter ondersteuning van eisen voor betere arbeidsvoorwaarden. naar hun land zal terughalen. Een groep I Aanslag. Bij een tempel van de zwarte LIMA (Reuter) De Peruviaanse hoofdstad Lima is maandag door een aard schok getroffen die negentig seconden aanhield. Ruiten braken en wegen scheur den. In paniek renden mensen huizen en kantoren uit. De elektrische stroom werd afgesneden. Er zouden reeds 100 doden en duizend gewonden zijn. Het centrum van de beving ligt vóór Chancay in zee. Het zwaarst getroffen is Huacho, zes kilometer ten noorden van Lima aan de kust. Onbevestigde berich ten melden dat daar dertig personen om het leven zijn gekomen. Er worden daar twaalf mensen vermist. In Huacho en het nabijgelegen Huaura zijn tal van gebouwen ingestort. De zie kenhuizen van Huacho, een stadje met 20.000 inwoners, liggen vol gewonden. Velen zijn er ernstig aan toe. De Nederlandse afgevaardigde j-hr. mr. M. van der Goes van Naters (P.v.d.A.) is gekozen tot vice-voorzitter van het Euro pese parlement in Straatsburg. Hij volgt als zodanig de heer P. J. Kapteijn op, die het Nederlandse en Europese politieke leven heeft verlaten wegens het bereiken van de daarvoor gestelde leeftijdsgrens. Als afgevaardigde in het Europese parle ment is de heer Kapteijn opgevolgd door mr. J. Burger, Eerste Kamerlid voor de Partij van de Arbeid. van de Amerikaanse veiligheidsdiensten is een week in de hoofdstad Wellington geweest om de route die Johnson morgen zal volgen en de plaatsen waar hij zal verblijven te inspecteren. Lynda Bird Johnson, de oudste doch ter van de Amerikaanse president, is voor „McCall's magazine" gaan werken. Ze begon uren te laat omdat zij in Washington gebleven was om haar ouders uitgeleide te doen op hun reis naar het moslims in St. Louis is een aanslag ge pleegd op drie negers. De toestand van twee van hen is ernstig. De politie heeft een arrestatie verricht. Sleeploos. De sleepbootbemanningen in Southampton zijn in staking gegaan. Schepen zijn gedwongen zonder hulp de haven binnen te varen. Ontploffing. In Alton is een vrachtauto geladen met ruim drieduizend kilo bus kruit ontploft. Twee mannen zijn om het leven gekomen. Drie huizen werden verwoest en negen huizen werden be schadigd. verre Oosten. Haar baas, hoofdredacteur Vonnis. Een rechtbank in Napels heeft Robert Stein, zei dat als de ouders van een andere werknemer voor een derge lijke lange reis waren vertrokken, deze ook te laat had mogen komen. een buschauffeur veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf wegens doodslag. Hij werd schuldig bevonden aan het veroorzaken van een ongeluk waarbij negentien mensen om het leven zijn ge komen. Brand. Tien Afrikanen zijn om het leven gekomen en 26 zijn gewond, toen een vrachtauto waarin ze reden in brand raakte. Het ongeluk gebeurde bij Singi- da in centraal-Tanzania. Er zaten zes tig mensen in de vrachtauto. Unie heeft maandag bij de Australische I Slaapziekte. Deskundigen uit achttien regering geprotesteerd tegen het plan, ook Afrikaanse landen zijn in Nairobi bij mensen van Russische afkomst in te een voor het maken van plannen ter schrijven voor militaire dienst. De Russi- bestrijding van de slaapziekte, die jaar- sche zaakgelastigde, Popov, heeft gezegd lijks duizenden mensen het leven kost. dat inschrijven van Russische burgers Overval. Vijftig rebellen hebben een poli- tegen de algemene normen van het inter- tiepost bij Rangoon overvallen. Twee nationale recht en de gewone regels is. politiemannen werden gedood en drie gewond. Aan de zijde van de rebellen Ongeveer zestig jongemannen van Rus- vielen twee doden. inSgMchreve^SenZUvemoedehjkrie^OIhaS Bet"iers;„BlLefn lud_e^ CANBERRA, (Reuter) De Sovjet jaar later worden opgeroepen. Het zijn bijna allen Wit-Russen die uit China naar Australië zijn geëmigreerd. in Djammoe in Kasjmir heeft de politie het vuur geopend op de demonstran ten, waardoor twee mensen om het le ven kwamen en 29 werden gewond. De Sovjet-Unie is van mening dat een „Boerenbruiloft". In Wollongong in de - 1 Itl.ll 1...JlAnn-n I A 1 1 P fol CT>Vl O C+Out "NT 1 Oil Xlf 7.1 1 i H Wt 1 PC It Rus nooit zijn nationaliteit kan verliezen. Tegen de inschrijvingen van emigranten is al geprotesteerd door Italië, Frankrijk, Spanje en Griekenland. Nederland heeft er critiek op geleverd maar niet formeel geprotesteerd. Australische staat Nieuw-Zuid-Wales, is Harriet de Boer in het huwelijk getre den met Fred de Boer, wiens ouders in Nederland wonen. De Dutch-Austra lian Weekly bracht dit schokkende be richt onder de kop „boerenbruiloft".

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 3