KRACHTSVERSCHIL son WAS TE GROOT Ajax werd niet veel wijzer bij beslissingsduel in Brussel Israel was geen partij voor Jong Oranje HOC wil dit seizoen meer dan derde plaats Verzwakt HVS kon US niet staande zich tegen houden JV0R0L Liverpool klopte Petrolul met 2-0 Thomp- blonk uit Ajax-Liverpool op 7 en 14 december 25 van renners gebruikt doping Gimondi eerste in zware wielerstrijd Start van competitie basketbal dames Janny van Ham- Westenbrink een versterking mm BEURZEN RUIM VOLDOENDE DONDERDAG 20 OKTOBER 1966 21 OP DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD Publiek BELGISCHE SPORTARTS: Voetbal jaarbeurssteden TIJDELIJK White Stars voerde geleidelijk verjonging door - Biene Vonkeman de grootste troef Programma basketbal in Haarlem klein Eintracht Frankfurt in halve finales intertoto Groot, Vasovic, Pronk, Nuninga, Keizer, Soetekouw en Bals. (Van een speciale verslaggever) Sjaak Swart en Klaas Nuninga hebben gelijk gekregen toen zij vorige week na de loting voor de tweede ronde van het toernooi om de Euro pa Cup voorspelden dat de Engelse kampioen Liverpool de volgende tegenstander van Ajax zou zijn. Maar zo positief als zij en velen met hen toen waren over het resultaat van de noodzakelijk geworden beslis singswedstrijd tussen Liverpool en de Roemeense titelhouder Petrolul uit Ploesti, zo vaag moesten de Amster damse spelers en trainer Rinus Mi- chels wel blijven na afloop van dit door Liverpool met 2—0 gewonnen derde duel. Bijna het gehele elftal van Ajax zat gisteravond op de overigens maar schaars bezette tri bunes van het Brusselse Heizelsta- dion om een indruk te krijgen van de Engelse tegenstander. Maar veel wij zer zijn zij niet geworden. Liverpool won, voetbalde zoveel beter dan de club uit de Roemeense petroleumstad dat men zich afvroeg hoe het mo gelijk was dat het zich in de uitwed strijd zo heeft kunnen laten verrassen ("Petrolul zegevierde op eigen veld met 31, na de eerste ontmoeting met 20 verloren te hebben). Men behoefde zich daarbij ogenschijn lijk vrijwel niet in te spannen. „Dit Li verpool is geen schaduw meer van de ploeg die twee jaar geleden voor de Euro pa Cup speelde en toer in de halve fina les door de uiteindelijke winnaar Inter- nazionale werd uitgeschakeld", meende Ajax (nog geblesseerde) aanvoerder Frits Soetekouw. De Engelsen begonnen overdonderend en binnen tien minuten kende de Belgische scheidsrechter Loraux al twee Engelse doelpunten toe. Op bei de beslissingen kwam hij evenwel na rug gespraak met een van zijn grensrechters terug. Middenvoor St. John schoot uit de eerste de beste aanval na een pass van de mee opgerukte achterspeler Milne al langs doelman Ionescu, waarna Drago- mir de bal weer uit het doel werkte. In de negende minuut scoorde internationaal Een Engelse aanval met Hunt (links) en St. John (rechts) in de voornaamste rollen. Hunt uit een voorzet van St. John. De heer Loraux wees beide keren naar het midden. Zijn assistent langs de lijn had evenwel geconstateerd, dat in het eerste geval de bal niet geheel over de doellijn was geweest en in het tweede dat Hunt buitenspel stond. Daartussen kwamen de Roemenen tot een van hun weinige mo gelijkheden uit de eerste helft, toen hun beste aanvaller, de geroutineerde mid denvoor Dridea na een magnifieke ingooi van Mocanu tégen de samenvoeging van paal en lat schoot. Doelman Lawrence be hoefde verder in de eerste helft vrijwel niet in actie te komen, want de driemans voorhoede van Petrolul vermocht nauwe lijks in zijn nabijheid te komen. Ionescu daarentegen kreeg onophoudelijk werk en knapte dat zeer verdienstelijk op, maar bleek in de t'waalfe minuut toch niet in staat het priemende schot te stoppen dat St. John na een fraaie pass van Hunt door het uiterst kleine gat tussen hem en de paal zond. De Engelsen waren in deze periode werkelijk oppermachtig. Het middenveld, waar Milne en Smith zich onderscheidden, was volledig in hun be zit. (Van een speciale verslaggever) Voor ADO-doelman Ton Thie is het gis teravond in het Leeuwarder Cambuursta- dion maar een koude bedoening geworden. Wel geteld 20 seconden voor het rustsig- naal van de met een typisch Franse non chalance leidende arbiter, La Coste uit Bordeaux, kreeg de slotman van Jong Oranje zijn eerste schot te verwerken. En zelfs toen in de tweede helft Thies ploeg- makkers de teugels wat al te duidelijk lieten vieren zag de Israëlische nationale ploeg waartegen Jong Oranje speelde nog geen kans het de Hagenaar lastig te ma ken. Dat hij desondanks een maal gepas seerd werd was te wijten aan de zoveel ste onoplettendheid van „monseigneur La Coste", die ondanks niet mis te verstane vlagsignalen van grensrechter Bus de buitenspelpositie van de scorende links buiten Jang over het hoofd zag. Daarmee werd op twijfelachtige wijze de overigens al lang twijfelachtige Israëlische eer ge red, want zou het door Kessler boordevol talent gestopte Jong Oranje er „alles" hebben uitgehaald, de uitslag zou onge twijfeld veel hoger dan 4-1 geworden zijn. Voor de 7.000 toeschouwers in het Cam- buurstation is het dan ook een zonder meer sfeerloze en koude avond geworden. Na 6 minuten was het duel in feite reeds beslist door een treffer in eigen doel van rechtsback Shvager en van Wim Jansen (2-0). De Feijenoorder had er tien minuten later zelfs bijna 3-0 van gemaakt, ware het niet dat de rechter vuist van doelman Michaeli en de deklat hem dwars zaten. Na dit tweetal snelle ope ningstreffers verloor onze nationale voet- baljeugd zich wat al te veel in de korte combinatie. De vloedgolf van aanvallen werd weliswaar door de excellerende Ajax-backs Suurbier en Van Duyvenbode veelal goed opgezet, maar zodra het aan- valskwartet Van der Kuylen Jansen-Klijn- jan-Verdonk het vijandelijke strafschopge bied binnenrukte, waren alle vaart en fan tasie op slag verdwenen. Niettemin ont stonden er nog tal van hachelijke momen ten rond Israels doelman Michaeli, maar dat was meer de oorzaak van zijn tech nisch wel vaardige, maar in snelheid en slagvaardigheid duidelijk tekort schie tende landgenoten, dan aan de aanvals- kracht van het geheel in wit gestoken Jong Oranjeteam. Bovendien lieten Verdonk en Klijnjan een paar mooie kansen liggen, terwijl de DFCer na een fraaie voorzet vun Henegem zijn even fraaie kopbal door Michaeli gekeerd zag. Er was dan ook een daverend afstandsschot van Wil lie van der Kuylen voor nodig om de Kessler-boys" voor rust nog aan een derde treffer te helpen (3-0). In de tweede helft kregen de Israëliërs doelman Michaeli was vervangen door Wisocke wat meer ruimte, omdat aan Nederlandse zijde teveel spelers het in persoonlijk succes gingen zoeken. Een op zet, die tegen de inmiddels versterkte de fensie der gasten nauwelijks kans van slagen had. Toen Jon Oranje na 29 mi nuten bovendien nog aanvalscoördinator Jansen verloor, was de honger naar meer doelpunten helemaal verdwenen. Pas na dat linksbuiten Jang vanuit duidelijk bui tenspelpositie in de 33ste minuut voor een tegentreffer gezorgd had (3-1), werd er weer wat feller aan getrokken. En dat bleek lonend, want uit een knappe een twee-combinatie met invaller Geurten (MVV) maakte Klijnjan er vlak voor het einde op beheerste wijze 4-1 van. ADVERTENTIE Luidruchtige studentendemon straties tegen het bcurzenbeleid van de overheid hebben wellicht de verkeerde indruk gewekt, dat overal de „beurzen te klein" zijn. Het blijkt nodig, dit recht te zet ten, want het is beslist een on juiste voorstelling van zaken, tip het gebied van voordeliger leven zjjn de beurzen namelijk al tijd groot genoeg - voor wie op de markt koopt. In dat gezelligste en grootste koopcentrum slaagt iedereen naar zijn of haar zin, ongeacht of de beurs groot of klein is. Marktkoopman en straat handelaar bieden hun vele klan ten een royale keus uit een assor timent van honderden artikelen in alle prijsklassen - maar altijd lager dan waar ook. Zy werken met een kleine winstmarge, tot voordeel van hun klanten. Vooral voor de huisvrouw met een be scheiden huishoud-toelage is de markt een uitkomst, want Maar het gemak waarmee zij, on danks het feit dat Petrolul voortdurend vijf of zes spelers op een lijn liet ver dedigen, konden spelen had een nadelig gevolg. Steeds vaker lieten de Liverpool- se voorwaartsen zich verleiden tot indi viduele pogingen. Die drang naar per soonlijke succes leidde ertoe dat men zich vast liep in de opeenhoping van spe Iers voor het Roemeense doel. Pas toen de uitermate snelle linksbuiten Thomp son helemaal op rechts een magnifieke rush ondernam en vervolgens voorzette leek een tweede doelpunt nabij. Maar St. John en Hunt bedierven die kans vol komen. Thompson liep evenwel zelf goed door en joeg de bal in een strakke baan langs Ionescu: 2-0. Een minuut later was het rust. Liverpool leek in de tweede helft de van ver gekomen Roemenen niet met een gro te nederlaag naar huis te willen laten terugkeren. Die indruk maakte toen al thans het altijd nog veel betere maar in feite nog al inhoudloze spel der Engelsen. Men zou toen zelfs hebben kunnen denken dat de Engelse Europa-Cup-vertegenwoor digers hun volgende tegenstanders, die zij immers op de tribune wisten, niet te veel „inlichtingen" wilden verschaffen. Dat er daarna toch nog van alles ge beurde was te danken aan het publiek, (10.000) dat het anatische gedrag van de Engelsen kennelijk begon te vervelen en toen, zoals dikwijls gebeurt, partij trok voor de zwakkere. Elke poging van een Roemeen om de bal te spelen werd luid toegejuicht, elke actie van een Engels man met honend gejoel begeleid. Petro lul werd daardoor duidelijk geïnspireerd, al kon de ploeg geen moment de indruk wekken een cup-fighter te zijn en te wil len en te kunnen knokken voor een goed resultaat. Halverwege de tweede helft, toen de Roemenen nogal eens voor het Engelse doel verschenen maakte Yeats even buiten het strafschopgebied hands. Dridta knalde de bal uit de vrije trap over het „muurtje", Lawrence was ge slagen, maar Yeats assisteerde hem met de vuisten. Maar in plaats dat Petrolul de daarvoor verdiende penalty kreeg moest Dridea de vrij schop nog eens ne men. Toen mislukte het. Zo sleepte deze wat merkwaardige beslissende wedstrijd zich door het laatste kwartier. Liver pool won verdiend. „Als ze zo spelen kunnen we er wel tegenop", zei trainer Michels later. Ajax, dat in de tweede ronde van het voetbaltoernooi om de Europese beker voor landskampioenen tegen Li verpool uitkomt, heeft met de Engel sen overeenstemming bereikt over de data van de beide wedstrijden. De eerste wedstrijd zal woensdag 7 de cember in Amsterdam worden ge speeld, waarna een week later, 14 de cember, in Liverpool de return volgt. Vasovic mag pas voor Ajax spelen na 15 december. De Belgische arts Albert Dirix, eerste- vice-vorzitter van het Belgisch Olympisch Comité, heeft in Mexico City verklaard, dat na een aantal proefnemingen was ge bleken dat 25 percent van de wielrenners in internationale wedstrijden doping ge bruikt. In Mexico City is de internationale federatie van sportartsen bijeen. Albert Dirix deelde zijn verklaring over de wiel renners mee in een vergadering, waarin de dokters discussieerden over het gebruik van doping in de sport. De federatie van sportartsen zal stappen ondernemen bij het Internationaal Olym pisch Comité om bij de Olympische Spelen verplicht gesteld te krijgen, dat de win naars van een gouden, zilveren en bron zen medaille zich laten onderwerpen aan een laboratoriumonderzoek op speeksel, bloed en urine om te kunnen vaststellen of zij doping hebben gebruikt. Het resul taat van het onderzoek zou binnen 24 uur na de wedstrijd bekend gemaakt moeten worden. Orgryte Göteborg heeft dinsdagavond in zijn eerste wedstrijd in de tweede ron de van het toernooi om de jaarbeursste- denbeker gelijkgespeeld (0-0) tegen Fe- rencvaros Budapest. La Gantoise won in Gent zijn eerste wedstrijd in de tweede ronde van het toernooi om de jaarbeursstedenbeker te gen Bordeaux met 1-0. Lausanne Sports leed in Lausanne een 1-3 nederlaag tegen FC Burnley in de eerste wedstrijd van de tweede ronde. De Italiaan Felice Gimondi zegevierde dinsdag in een wielerwedstrijd voor profs, om de Coupe Agostoni, de genera le repetitie voor de ronde van Lombar- dije, die zaterdag wordt gereden. De Ita liaan versloeg in de eindsprint de Belg Merckx. De slechte weersomstandigheden stromende regen die het wegdek glibberig maakte waren er de oorzaak van de verscheidene renners van het eerste plan, waaronder Anquetil, Simpson en Dancel- li, moetsne kapituleren. Bij de beklimming van de Ghisallo spit ste de strijd om de leiding zich toe. Op de top, ongeveer 50 km voor de finish, had Adorni een voorsprong van 1 minuut en 35 sec op zijn ploegmakker Gimondi, Janssen en Poulidor, die op hun beurt 40 seconden waren uitgelopen op het kwartet Bitossi Balmanion, Karstens, Merckx. Er kwam tekening in het ren- nersveld bij de afdaling toen Bitossi, zijn landgenoot Gimondi, Janssen Poulidor in haalde, gevolgd door de drie andere ren ners. Op slechts drie kilometer van de finish gaf Adorni zich rekenschap vab zijn vermoeidheid en op het moment dat hij ■weer door het peloton was opgeslokt, nam Gimondi de leiding met Eddy Merckx. De uitslag: 1. Gimondi (It) de 230 km in 6.12.00; 2. Merckx (Belg) z.t.; 3. Bi tossi (It) op 15 sec.; 4. Albonetti (It); 5. Karstens (Ned); 6. Janssen (Ned); 7. Poulidor (Fr) allen op 25 sec. ADVERTENTIE BO TANDPASTA (Van onze basketbalmedewerker) Enkele weken later dan de andere competities gaat deze week de eredivisie basketbal dames van start. Voor deze vertraging was een goede reden. De Neder landse ploeg nam in de afgelopen weken deel aan de Europese kampioenschappen in het Roemeense Cluj. Ondanks het feit dat de minder rooskleurige bondsfinan- ciën het noodzakelijk maakten dat de dames een zeer vermoeiende en langdurige reis moesten maken om het toernooiveld te bereiken, waren de bereikte resultaten verbluffend. Het zeer homogene en zich tot het uiterste gevende Nederlandse team slaagde er namelijk niet alleen in zich het sterkste Westeuropese team te tonen, maar de bijzonder fraaie vijfde plaats betekende tevens dat de Nederlandse meisjes diverse gerenommeerde Oosteuropese landen achter zich lieten. Het wekt goede verwachtingen voor de komende competitie. Voor Haarlem is daarbij een verheu gende bijzonderheid dat Janny van Ham- Westenbrink die in het Europese toernooi een glorieuze come-back vierde, zich dit jaar op de Haarlemse velden zal laten zien. Haar vestiging in Haarlem bracht met zich mede, dat deze lerares l.o. aan het Haarlemmermeerlyceum over schrijving vroeg en verkreeg naar de Haarlemse club H.O.C. Dit HOC dat al jarenlang achter Blue Stars en AMVJ de derde plaats bezette, maakte vorig jaar een moeilijk seizoen door, omdat door de gedwongen afwezig heid van Henny Konings alle lengte uit de ploeg verdween. De jeugdige kern slaagde er in de derde plaats toch vei lig te stellen. Nu Henny Konings weer beschikbaar is en in de rebounds ge zelschap kreeg van Janny van Ham be tekent dit dat HOC in staat moet zijn om in de strijd om de bovenste plaats een grotere rol te spelen dan voorheen. Vooral in Haarlem moet HOC het de toch nog als favorieten startende ploe gen van Blue Stars en AMVJ bijzonder lastig kunnen maken. De tweede Haarlemse ploeg in de ere divisie is White Stars. De „sterretjes" hadden vorig jaar grote moeilijkheden te overwinnen die vooral op het vlak van de technische begeleiding lagen. Toen deze in de persoon van Henk Snel waren opgelost, werd snel duidelijk dat White Stars sterk genoeg was zich ruim in de hoogste klasse te handhaven. De geleidelijke verjonging en het feit dat topscoorster Biene Vonkeman op steeds meer internationale, ervaring gaat bogen, (ook zij was in Cluj), doet vermoeden dat White Stars dit jaar in staat moet zijn bij de „goede middenstand" te gaan behoren. Beide ploegen beginnen met een uit wedstrijd. HOC gaat naar Landlust en White Stars trekt eveneens naar Amster dam om Giants te bestrijden. Om de verwachtingen waar te maken zullen bei de ploegen moeten winnen, hetgeen White Stars meer moeite zal kosten dan HOC. In Haarlem draait deze week een be scheiden basketbalprogramma. Slechts op vrijdagavond staan twee niet plaatselijke ontmoetingen op het programma. Om acht uur ontvangt het Spetters-damesteam het Helderse NDH, terwijl op de zelfde tijd Typhoons het Alkmaarse Tornado be- kampt. In beide gevallen menen wij dat de punten in Haarlem kunnen blijven, hetgeen dan vooral van Spetters een uit stekende prestatie zou zijn. Donderdagavond: Dames: 7 u.: HOC 3- Spetters 3; 8 u.: Akrides-Typhoons; HOC 2-Tornado. Heren: 7 u.: Exercitia 3-Typhoons 3; 9.15 u.: Flamingo's 3-Antilopen 2; Flamin go's 2-Spetters. Vrijdagavond: Dames: 8 u.: (rayonklasse C): Spetters-NDH; Heren: 7 u.: ETO-Haarlem Cardinals 3; Typhoons 4-Flamingo's 4; 8 u.: (rayon- kiasse C): Typhoons-Tornado; 9.15 u.: Lisse-Schoten; Haarlem Cardinals-White Stars. VOETBAL. Het Joegoslavische voetbal team zegevierde gisteravond in Belgrado met 1-0 over Tsjechoslowakije, dat op 6 november in Amsterdam de tegenstander van Nederland is. (Van onze volleybalmedewerker) Het was bepaald geen meeslepend vol leybal, dat HVS en het hoofdstedelijke studententeam US, de toeschouwers in het Kralagehuis in Haarlem gisteravond voorschotelden. Na het vertrek van Hans Maas en Han van Beers en het niet beschikbaar zijn van Joop Schultz, spelen de Haarlemse hoofdklassers een klasse minder dan voorheen. Wim Brinkman die van AMVJ overkwam heeft het hoofdklas se niveau nog niet bereikt en bovendien ontbreekt bij de HVS'ers een wisselspe ler om een falende speler te vervangen. HVS was tegen US aanvankelijk niet kansloos, weliswaar verloren de Haar lemmers de eerste set met 15-12, maar de volgende sets werden met 15-10 en 15-5 door de HVS'ers gewonnen en per saldo waren zij slechts nog een set van de overwinning af. De kentering kwam echter na de derde set toen de studenten pas goed op dreef kwamen. Sterk was toen hun verdediging, met de oud-HVS'er Henk van Klaveren als uitblinker, onbarmhartig sloeg hun aan val, met in de hoofdrol de rijzige Aal- bers en Elich. Machteloos stond HVS hier tegenover. Wel konden Ren de Haan, Ot to Bloemberg en Dick Draayer HVS in de vierde set nog eenmaal naast US bren gen door van 5-10 te reduceren tot 10- 10, doch het was het laatste kruit dat de Haarlemmers hierbij verschoten: 15-11 en 15-7 voor US (2-3). We moeten ver terug voor een dames wedstrijd op een niveau zo als die Rack- se en ZVC uit Rotterdam gisteravond speelden. Er waren tekortkomingen, voor al bij de Haarlemse dames, maar het ge heel was zeer redelijk. ZVC speelde met meer routine en zelfvertrouwen, beweeg lijk en doortastend voor het net. Die Raeckse profiteerde vooral van de felle slagen van Gien de Vries en bleef steeds tot het laatst enthousiast doorvechten. Dat bracht de Rotterdamse dames zowel in de eerste als in de derde set in moei lijkheden, toen men die Raeckse reeds verslagen achtte. In de eerste set kwam die Raeckse van 9-13 terug tot 14-14 en in de derde set, toen die Raeckse een 9-0 voorsprong had prijsgegeven, wonnen de Haarlemse dames de set met 19-17 na een 14-10 achterstand. Die Raeckse ver loor de strijd, in overstemming met de krachtsverhouding, met de setstanden 14- 16, 10-15, 19-17 en 11-15. De aanvalskracht van FES (eerste klas se) was aanmerkelijk groter dan die van de enthousiast spelende reserveploeg van Alliance en dit resulteerde in een gedici- deerde zege voor FES: 15-5, 15-9 en 17- 15. Typerend voor de krachtsverhoudin gen in de eerste klasse van de afdeling Haarlem was de puntenverdeling waar mee Gios en HSVC hun krachtmeting be ëindigden: 2-2. Bij de dames heeft de Blinkert zich tegen HVS bijzonder enthousiast geweerd en behaalde mede door het slecht serve ren van de HVS-dames een onverwacht gelijkspel. Gios, zonder Martie Bloem, bleek aanmerkelijk sterker dan VCIJ, dat nog over te weinig balcontröle beschikt: 15-13, 15-12 en 15-11. De uitslagen van de gisteravond ge speelde wedstrijden luiden: Heren: Alliance 5-OVRA 7 0-3, HVS-US 2-3, Gios-HSVC 2-2, VCIJ 4-Alliance 4 3-0, Gios 3-FES 3 3-1, PWN' 2-DES 3-0, Energie-PSCB 1-3, Triumph-PSVH 0-3, Alliance 2-FES 0-3. Dames: de Blinkert-HVS 2-2, die Rack- se-ZVC 1-3, VCIJ-Gios 0-3, Alliance 2 FES 0-3, Topscore-HBC 2 3-1, VCIJ 4- VCM 2 2-2, Ruijs-VCIJ 3 2-2, Gios' 2-HSVC 3-0. (Van onze sportredactie) Janny van Ham-Westenbrink is de opvallendste onder de nieuwelingen van de Haarlemse basketbalclubs voor dames. Janny van Ham, 23 jaar oud en 1.86 lang, is bij HOC een geduchte versterking, die haar ruime basketbal kennis opdeed in een vierjarige perio de met internationale reizen van Ne derlands topclub Blue Stars uit Am sterdam en met het nationale team. Daarbij paste ook een stage van enke le weken, dankzij het sportfonds Leo van der Kar in Tsjechoslowakije (met een voortreffelijk rapport daarover). Zij hield er vriendschappelijke betrek kingen aan over met speelsters en coach van het Tsjechische team. Dat tweede team van Europa bleek enkele weken terug in Roemenië nog onbe reikbaar voor de Nederlandse dames, die opvallend en goed beslag legden op de vijfde plaats bij het Europees kampioenschap. „Onze voorbereiding was goed. In weekends in Zeist, regel matige centrale trainingen en een goe de coach Burgert". Hoe schril echter staat daar tegenover een trainings schema van bijvoorbeeld de Tsjechi sche ploeg. „Een maand naar China, spelen voor 60.000 mensen per wed strijd, een week vrij, twee weken trai ningskamp en daarna het Europees kampioenschap"Dat verschil tussen al tamelijk ver doorgevoerd amateu risme van de Nederlandse ploeg en „beroeps zonder betaling"-voorberei ding van de Tsjechische dames (ook Russische en Poolse en andere Oost europese landen doen het zo) ziet Jan ny van Ham als belangrijke oorzaak, die een verder doorstoten naar de Eu ropese top van Nederland voorlopig wel zal tegenhouden. De Haarlemse, sinds vorig jaar, toen zij trouwde en een kind kreeg, acht ook het feit, dat in Roemenië een ta melijk oude kern het succes voor Ne derland verwierf een oorzaak, die een verdere opgang zal tegenhouden. „Er zal een verjonging moeten worden doorgevoerd", maar ook „het arse naal, waaruit kan worden geput moet groter worden dan thans". Na de strijd om het Europees kampioenschap in Roemenië en de daaraan vooraf gaan de strenge training hetgeen na één seizoen stilstand een comeback was is de eerste training van Janny van Ham-Westenbrink bij HOC deze week geen opzienbarende gebeurtenis ge worden. De lerares l.o. aan het Haar lemmermeerlyceum oordeelde snel: „het zal ook komend seizoen wel zo zijn, eerst Blue Stars en AMVJ, dan de hele tijd niets en vervolgens de rest (met HOC)". Eintracht Frankfurt heeft zich woens dag in het Krankfortse Waldstadion door een 3-1 zege op IFK Norrköping in de halve finales van het toernooi om de Cou pe Rappan (intertotocompetitie) gespeeld. De eerste ontmoeting was in een 2-1 overwinning voor de Zweden ge ëindigd. Bij rust was de stand nog dub- belblank.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 21