Kom naar Albert Heijn VALMA BEAUTY WAX helpt uw auto glansrijk de winter door 500 gram Goudreinetten 4 IJ® Prima Bananen s 88 Eerste levering PMC-Naaimachines VOLGEBOEKT! Vragen over het Rotterdams loodsen-sleepbotenconflict Nood raad in kiesregister „Artsen willen van twee wallen eten' Verse Worst soo1™ Ossestaart s»o ,„m l?8 Per seconde komt 11,4 kilo zout naar binnen „Oostzee" kwam slordige Ameri kanen te hulp Uitspraken Haarlemse rechtbank Autorijder nam lijk van aangereden man mee NVV-bladen: DONDERDAG 20 OKTOBER 1966 Bij Den Helder Kort nieuws JAN GEYLVOET Jr. HAARLEM - DOELSTRAAT 35 - TELEFOON (0 2500) 13538 Bij politie gemeld en zie dat bij AH uw échte voordeel ligt! PLANTEN De AH Tijzen-Bril ist precies op uw fijne neus voor kwaliteit Gemakkelijker en beter dan ooit Vloeibare Valma Beauty Wax reinigt, beschermt en geeft superglans in één vlugge behandeling. Zo'n royale bus is voldoende voor een vol jaar glansrijke bescherming. Universeel: Valma Beauty Wax kan zowel voor oude als nieuwe auto's worden gebruikt. grote bus tijdelijk van f Ervoor f 5.90 Denk óók aan Valma Chroomproof Valma Chroomproof houdt het chroom roestvrij en beschermt af doende tegen pekel, modder en alle mogelijke weersinvloeden. f Miniprijzen\ voor maximum kwaliteit [magéré] AMERSFOORT De voor levering 1966 beschikbare hoeveelheid PMC-Naaimachines is ge heel uitverkocht. Wederom werden duizenden exemplaren in enkele dagen besteld. Nieuwe leveringen volgen in het voorjaar 1967. Bestellingen hiervoor worden nu reeds aangenomen. Stuur f. 52.- aan PMC-cheques aan PMC- Zaandam mét uw bestelbiljet. Het Rotterdamse raadslid C. N. van Dis (S.G.P.) heeft B. en W. vragen ge steld over het conflict tussen loodsdienst en sleepbooteigenaren in het Rotterdam se havengebied. Het is zijns inziens nodig dat over deze kwestie opheldering komt, nu zelfs het woord steekpenningen is ge vallen. De heer Van Dis vraagt of er vaak,te veel sleepboothulp werd geboden, waar- De minister van Verkeer en Waterstaat, de heer Suurhoff, acht het zeer gewenst dat binnen niet te lange tijd een begin wordt gemaakt met maatregelen welke een vermindering van het binnendringen van zout water bij de sluizen in Den Helder beogen. Een onderzoek hiernaar is nog gaande. De minister heeft dit geantwoord op vragen van het Tweede Kamerlid mr. Kolfschoten (KVP). De minister verklaart dat door de slui zen bij Den Helder per seconde 11,4 kg. zout binnenkomt. Op de vraag of door in gebruikneming van het nieuwe boezemge maal in Zaandam een verstrekte trek van dit zout landinwaarts vanaf de Helderse sluizen te verwachten is antwoordt de minister, dat zolang het gemaal in Zaan dam slechts zal worden gebruikt ten behoeve van de peilbeheersing, geen ver sterkte binnendringing van zout bij Den Helder te wachten zal zijn. Wanneer echter de bemaling in Zaan dam versterkt zal worden ten behoeve van de verversing van het water van de Zaan, zal in beginsel een trek in zuid waartse richting optreden. Door inlaten van water uit het IJsselmeer, hetgeen reeds noodzakelijk is voor de beoogde verversing, wordt deze zuidwaartse trek weer tegengegaan. door de Rotterdamse haven in feite duur der was dan noodzakelijk. Hij vraagt het college opening van zaken te geven, op dat legendevorming ten aanzien van de goede naam van loodsen en sleepbootkapi teins voorkomen wordt en ook de goede naam van de wereldhaven Rotterdam be houden blijft. „Welke maatregelen zijn of worden genomen, opdat de belangen van betrokkenen en van de haven naar recht en billijkheid voor het vervolg worden be hartigt?" aldus dit raadslid. Het havenbedrijf is na overleg met be trokkenen tot een regeling gekomen voor het aanvragen van sleepbootassistentie in het havengebied. Indien kapitein of loods en de sleepbootcentrale het oneens zijn over het aantal benodigde sleepboten kan de havendienst een beslissing nemen, waarop pas achteraf critiek mogelijk is. Volgens geruchten vroegen Rotterdamse loodsen opeens minder boten aan dan eer der gebruikelijk. Dit zou het gevolg zijn van het kleiner worden van douceurtjes, die de loodsen voor hun bemiddeling zou den ontvangen. De noodraad in de Boerenpartij heeft zich laten inschrijven in het kiesregister. „Ik krijg stromen van brieven van men sen, die er bij ons op aandringen onder de naam „noodraad" deel te nemen aan de verkiezingen", zegt voorzitter F. Schre- gardus. „Alleen is het jammer dat ze er niet bij stilstaan dat er ook geld nodig is. De leden van de noodraad hebben tot nu toe alle acties uit igen zak bekostigd en dat heeft ons duizenden guldens gekost. Om aan de wensen van de kiezers te vol doen zullen we een hechte financiële ba sis moeten hebben". Aldus de heer Schregardus, die beklem toonde, dat de noodraad meer en meer afstand gaat nemen van de „Koekoeks clan", en daarbij gesteund wordt door de bonafide leden van de Boerenpartij. (Van onze correspondent) ROTTERDAM De Amerikaanse sleep boot „Joel Robin" heeft geluk gehad een Nederlandse sleepboot tegen te komen toen zij zich ook eens waagde aan het zeesleepwerk en in moeilijkheden raakte. Vooral toen bleek dat de Nederlander met zijn uitrusting op alles was voorbereid wat van de Amerikaan niet kon worden gezegd. De moeilijkheden voor de „Joel Robin" begonnen op 9 oktober midden in de Atlantische Oceaan op 700 mijl ten noordoosen van Belem. De dubbelschroef sleepboot was op weg van de Gulf naar Port Harcourt met aan de tros een gro te, met allerlei uitrustingstukken voor de olie-industrie geladen bak, de „Intermac 6". De sleep was al een aardig eind ge vorderd toen de nylon-rekker van de sleeptros in één van de schroeven raak te. Tevens bleek dat de bak ernstig lek was geworden en dat zinken niet denk beeldig was. Goede raad was nog duurder dan anders, want de „Joel Robin" had geen pompmateriaal aan boord, geen ma teriaal om eventuele lekkages te stoppen en ook geen duikermateriaal om te pro beren de draad uit de schroef te halen. Er ging een radioverzoek om hulp de lucht in. Dat bereikte ook de sleepboot „Oost zee" van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst, die op weg was naar het Ca- raïbische gebied. De sleepboot wijzigde zijn koers en kwam drie dagen later bij de vleugellamme Amerikaanse sleep aan. Het vinden was niet zo gemakkelijk, om dat ook nog de radio van de sleepboot defect was geraakt. De Nederlandse zeeslepers begonnen eerst met de lekke bak, waarin zij veel water aantroffen. Pompen werden overge zet en de bak werd vrij van water ge maakt. Toen werden de vele lekken des kundig gestopt. Toen gingen de mannen van de „Oostzee" aandacht aan de „Joel Robin" besteden. Zij gingen in het duiker pak en wisten de nylon-rekker uit de De Haarlemse rechtbank heeft een 35- jarige werktuigkundige uit Haarlem ver oordeeld tot een week onvoorwaardelijke gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De officier had tegen de verdachte drie weken onvoor waardelijk en ontzegging van de rijbe voegdheid voor twee jaar geëist. De man was op 28 mei van dit jaar met zijn auto ter hoogte van de politie post in Aerdenhout tegen een lantaarn paal links van de weg gebotst. Bij een bloedproef bleek het alcoholpromillage 0.90 te zijn. Tot acht maanden gevangenisstraf is een 42-jarige kelner uit Haarlem veroor deeld, omdat hij met zijn auto had gere den, hoewel de rijbevoegdheid hem jaren was ontzegd. De officier van Justitie had acht maanden en vijf jaar ontzegging van de rijbevoegdheid geëist. De kelner had een vervalst rijbewijs gekocht. Op 26 juni van dit jaar liep hij tegen de lamp. Bij het Bloemendaalse strand raakte hij betrokken bij een kleine aanrijding. Een agent van de Bloemen daalse politie ontdekte de onjuistheden in zijn rijbewijs. De kelner was al herhaal delijk veroordeeld tot ontzegging van de rijbevoegdheid. Bejaarde man op hoofd geslagen. De ze ventigjarige Hagenaar T.J.K. is van morgen met ernstig hoofdletsel opgeno men in het Haagse Bronovoziekenhuis nadat hij door een tot nu toe nog onbe kende man met een stuk hout op het hoofd was geslagen. schroef te halen. De laatste goede dienst welke zij de Amerikaan verleenden was het overpompen van vijf ton drinkwater, want daaraan hadden de Amerikanen ook gebrek. Op 14 oktober was de zo slordig op reis gegane Amerikaanse sleep weer in staat de reis voort te zetten. Voor alle zekerheid begeledit de „Oostzee" de sleep nu naar Monrovia, een reis van naar schatting tien dagen. ADVERTENTIE Een 31-jarige inwoner van Geleen heeft aan de politie bekend, dat hij de auto mobilist is, die in de avond van 3 oktober de 72-jarige weduwnaar F. de Cock uit Hoensbroek heeft aangereden en na ge constateerd te hebben dat het slachtoffer dood was, het lichaam in zijn auto heeft meegenomen en het in de buurt van Geu len langs de kant van de weg heeft neergelegd. Daar werd het de volgende morgen door kinderen gevonden. De schoenen van het slachtoffer en zijn hoed werden later in Hoensbroek aangetroffen op de plek waar de aanrijding had plaats gehad. Glassplinters en een gevonden ring van een autolamp wezen erop, dat het onge luk moest zijn veroorzaakt door een Re- nault-auto. In de afgelopen weken is de politie doende geweest met het opsporen van alle Renault-bezitters. Dinsdag begon dit onderzoek in Geleen. Vermoedend dat zijn schuld nu aan het licht zou komen, heeft de man zich bij de politie gemeld. Voorlopig wordt aangenomen dat de man, die op de politie een gunstige indruk maakt, na de aanrijding in paniek heeft gehandeld. De eisen van de Landelijke Huisartsen Vereniging (LHV) tot verdubbeling van de huisartsenhonoraria krijgen scherpe critiek in de bladen van het Nederlands Verbond van Vakverenigingen. De artsen willen volgens het NVV een onaanvaard bare uitzonderingspositie, door van twee walletjes te willen eten. Aan de ene kant willen de artsen de volstrekte vrijheid van de zelfstandige, aan de andere kant eisen zij zo langza merhand alle voordelen op van loon- trekkenden, van vooral op het gebied van de sociale voorzieningen de meest begunstigde groep werknemers. Voorde len omgerekend in geld dan wel te ver staan, niet in door de ziekenfondsen te creëeren collectieve regelingen. In het commentaar wordt voorts ge zegd dat de huisartsen, indien zij op deze weg voortgaan, die door hen zelf zo van zelfsprekend geachte positie van zelfstan dige op z'n minst discutabel stellen. „Wat hen namelijk alleen nog zou on derscheiden van „gewone" loontrekken- den is dat tegenover wèl dezelfde rechten niet dezelfde plichten staan". kijk door de Prijzen-Bril Plantaardig, ongezouten Weekasn&toding geldig t/m 26 okteber r Tot en met zaterdag in alle AH-SuperMarts en in een aantal AH-Zelfbedieningswinkels Varkens lappen 088 heerlijk gekruid voor een heerlijke soep fMiniprijzen\ en me* za^er(1ag in alle AH-SuperMarts en in een groot aantal AH-Zelfbedieningswinkels voor maximum kwaliteit V-201 Een AH-SuperMart is een Zelfbedieningszaak waar behalve kruidenierswaren minstens ook groenten en vlees worden verkocht. Cd albert heijn

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4