Nieuwe NAVO-koers: nadruk op Oost-West ontspanning Amerikaans - Brits - Duitse commissie in Bonn bijeen Medische verzorging tijdens het weekeinde IN DE VISHAL EN OP ZEE Vietnam brengt welvaartmachine van de VS nog niet in gevaar en NEDERLAND „Geen reden tot grote zorgen zeggen meeste experts Zorgeloze kapitein moet zes weken thuis blijven Kort IJmondnieuws Havenberichten Zeekoeien Schepen, rederijen en werven VRIJDAG 21 OKTOBER 196 6 6 Steun Oude gezichten Welkom De nieuwste sprookjes uit cf 1 M "Wi u 4 no* p 'm, BEDDENSPECIAALZAAK EUROPA MEIIBElf MARKTPLEIN 21 - IJMUIDEN TEL. 7 5 4 1 (Van onze correspondent) WASHINGTON. De Verenigde Staten, Groot-Brittannië en West- Duitsland, de „grote drie" van de door Frankrijk in de steek gelaten NAVO, hebben een superorgaan geschapen om de problematiek van de strategie en de troepensterkte van de verdragsorganisatie uit te pluizen. Het gaat hier om de Amerikaans-Brits-Duitse commissie die oorspronkelijk is op gezet om een regeling te vinden voor de kosten en het deviezenverlies ver oorzaakt door de legering van Britse en Amerikaanse troepen in de West- duitse Bondsrepubliek. De commissie begint vandaag in Bonn bespre kingen en in Washington kan men horen dat de nieuwe taak van de com missie in feite betekent, dat de grote drie nu binnen de NAVO een eigen lichaam krijgen om een nieuwe NAVO-koers uit te stippelen. De Amerikanen vooral, hebben getracht deze indruk weg te nemen door te zeggen dat de commissie een korte levensduur zal hebben, dat de resultaten ervan aan de voltallige NAVO-ministerraad zullen worden voorgelegd en dat de secretaris generaal van de NAVO, Manho Brosio, bij de eerste samenkomst van de commissie aanwezig zal zijn. De Amerikaanse regering beschouwt de commissie van drie als een hoogst be langrijk orgaan voor het uitdokteren van een nieuwe koers van de NAVO. Die koers zou vooral kunnen inhouden: meer nadruk op ontspanning met de Sovjet- Unie, waardoor de militaire uitdunning van Russische en Ameraanse troepen in Midden-Europa mogelijk wordt en de af sluiting van een verdrag tegen verbrei ding van kernwapens een kans krijgt. In dat verdrag zou een clausule moeten worden opgenomen, die inhoudt dat de Westeuropese staten geen kans krijgen om deel te nemen aan een gezamenlijke kernstrijdmacht (de zogenaamde MLF). Dat de Amerikanen naar deze nieuwe koers neigen betekent dat de ontspanning tussen Oost en West naast het tegen houden van de communistische expansie en de vorming van de Atlantische Ge- De gezagvoerder van het motorschip Vindicat, dat 23 oktober van het vorig jaar op reis van Raumo naar Raahe op de Storkallegrund (Botnische Golf) strandde, mag zes weken niet als kapitein op een zeeschip varen. De Raad voor de Scheepvaart meent, dat deze kapitein blijk heeft gegeven van een zorgeloos heid, die gevaarlijk was. De raad kan tot geen ander oordeel ko men, dan dat de Vindicet op een gegeven ogenblik aanmerkelijk oosterlijker en zuiderlijker stond dan de kapitein meen de en dat hij toen een licht mogelijk van een vissersschip abusievelijk voor de Storkallegrund-boei heeft gehouden. Hij heeft onvoldoende zorg besteed aan de navigatie. Hij heeft na het vertrek uit Raumo geen van de vuren op de kust van Finland gezien. Op het moment dat de kapitein meende eerdergenoemde boei te zien, heeft hij op geen enkele wijze de gis gecontroleerd. Zo is het echolood, dat belangrijke informaties had kunnen ge ven, niet gebruikt. Er zijn geen radio peilingen genomen. De gezagvoerder be weerde, dat zoiets niet of onvoldoende mogelijk was, maar dit moet worden ver worpen, aangezien na de ramp het station Brano behoorlijk doorkwam en enige an dere stations beschikbaar waren. Het schip is de volgende dag weer vlot gekomen. De bodem was ter hoogte van de midscheeps ontzet, de schroef iets be schadigd, er was lekkage doordat nagels uit de dubbele bodemtank waren. De lek kage werd door een cementen bekisting gedicht en het schip bereikte 8 november Rotterdam. Jan Campertschool. De eerste ouder avond van de Jan Campertschool wordt dit jaar gehouden op donderdag 27 okto ber in de tekenzaal van het Gymnasium Felisenum, Van Hogendorplaan 2, Velsen- zuid. De bijeenkomst begint om acht uur 's avonds. Mevrouw Maassen-De Jong zal een inleiding houden over de litteratuur voor het kind in de lagereschoolleftijd. Donderdag aangekomen te IJmuiden: Delfinus, van Antwerpen; Nerlandia, Gothenburg; Myson, Stockholm, IJmuiden; Jean Guiton, Le Havre; Bieberstein, Antwerpen; Stavos, Mantyluoto; Nautilus, Londen. Zaandam; Primero, Wilhelms haven Diligentia. Bilbao, Zaandam; Spes. Swinoujscie, IJmuiden; Vliestroom, Hull; Rita Holst, Rotterdam; Elke Frese, Rundvik, Zaan dam: Gasselte, Colchester, Zaandam: Santa Helena, Vasteras, Velsen; Unden, Rotterdam; Tonsund, Felixtowe: Yorksand, Kemi, Zaandam; Frederick Hughes, Noordzee, IJmuiden; Hayling, Londen; Lumlnence, Antwerpen; Birdwood, Dunston: Strabo. Bordeaux; Scarcity. Londen; Gazelle. Boston. Koog aan de Zaan; Eva Winter, Rotterdam. IJmuiden; Sagatind, Westhartlepool; J K Hamn, Rotterdam; Bencol, Londen, Meppel. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Jan Ger- des, naar Kopenhagen; Glanely, Antwerpen; Hesperia. Duinkerken: Ability, Hamburg; Plover. Felixtowe; Tasman. Londen; Frederick Hughes, Rochester, Koog aan de Zaan; Myson, Rouaan, IJmuiden; Brinio, IJstad, IJmuiden; Berkel- stroom, Rotterdam: Maasborg, Stade, Beverwijk; Nevalas. Marokko. Aino, Rotterdam, Velsen; Zeeburgh. Rotterdam; Tilla Doris, Hamburg; Texelstroom. Liverpool; Styrsoe, Marlehamn; Bandama, Duinkerken; Krasnovodsk, Ventspils; C'alchas. Rotterdam; Metropole, Felixtowe; Novel. Delfzijl; Mads Skou, Le Havre; Taras, Oporto; British Vision, Duinkerken. Vrijdag aangekomen te IJmuiden: Mithras, van Rotterdam; Bruse, Oslo; Spreestein, Antwerpen; Shoreham. Port Jersey; Catharinapolder, Leith; Hontestroom, Sheerness. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Chiron, naar Puerto Limon. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of vertrek geen nadere aandui ding wordt vermeld, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan.) meenschap, een hoofdpijler van Ameri- ka's buitenlands beleid een grotere na druk zou krijgen dan sinds de dood van president Kennedy het geval is geweest. DE OORZAAK van deze ombuiging in het beleid ligt in een samenloop van fac toren. In de eerste plaats speelt het feit mee, dat de VS in Vietnam geen kans zien vrede te sluiten, waardoor Washing ton nu steeds meer naar Moskou kijkt in de hoop dat de Russische invloed in Ha noi de Vietnamese communisten naar de groene tafel zal weten te leiden. Als ge ruchten, die in Washington de ronde doen kloppen, dan zou Ruslands minister van Buitenlandse Zaken Gromyko bij zijn re cent bezoek aan president Johnson en mi nister Rusk hebben laten doorschemeren dat de Vietnamezen zich steeds meer op de Sovjet-Unie oriënteren en dat men in de loop van 1967 voorzichtig zou kunnen beginnen met vreedzaam overleg. Deze ontwikkeling heeft er uiteraard voor gezorgd dat Washington de Sovjet- Unie nu meer als een steun ziet dan als een grimmige bedreiging, waartegen een hecht samengebundelde NAVO een tot aan de tanden gewapend front zou moe ten maken. In dit verband moet ook president Johnsons aankondiging worden gezien, dat een nauwer contact met Rusland wordt gezocht op cultureel, consulair, economisch en luchtvaartgebied en dat de uitdunning van Russische en Ameri kaanse troepen in Midden-Europa een goed ding zou zijn. Daarbij komt nog dat als een tweede oorzaak voor de accentverschuiving in het Amerikaanse NAVO-beleid moet wor den genoemd de groeiende weerstand binnen de Verenigde Staten tegen een verdere stationering van 225.000 Ameri kaanse soldaten in de Westduitse Bonds republiek, een stationering die jaarlijkse kosten van bijna 2,5 miljard gulden met zich meebrengt, waarbij nog komt dat er bovendien ruim honderdduizend Ameri kanen elders in Europa zijn gelegerd. OOK DE BRITSE regering die de kos ten van het 55.000 man tellende Rijnleger node uit de schatkist ziet verdwijnen, lijkt in Washington tijdens het bezoek van haar minister van Buitenlandse Za ken Brown vorige week, te hebben aan gedrongen op herziening van het beleid van de troepensterkte. De Britten schij nen verder tegenover de Amerikanen duidelijker dan ooit te hebben gesteld dat zij alles in het werk zullen stellen om een verdrag tegen verspreiding van kern wapens te verkrijgen. De Westduitse regeringspartij CDU, is de enige Westduitse partij die hart heeft voor het kernproject. Bondsdagafgevaar digde Birrenbach heeft in Washington ge pleit voor een eventuele multilaterale kernmacht maar veel gehoor lijkt hij dit maal niet gekregen te hebben. Het enige geluk voor de Westduitsers, die nu toch een tikkeltje in het nauw gebracht lijken te zijn, is echter de samenstelling van de Amerikaanse delegatie: John Mccloy, eens hoge commissaris in West-Duitsland en een bekend voorstander van een mili tair sterke NAVO als garantie voor de vrede, is Amerika's belangrijkste onder handelaar, terwijl Robert Bowie, de gees telijke vader van het multilateraal kern machtproject en een toonaangevend man onder minister John Foster Dulles een dierbare vriend van ex-kanselier Ade nauer en Duitsland ook van de partij zal zijn in zijn nieuwe functie van raads adviseur van Buitenlandse Zaken. Maar oude gezichten mogen verdoeze len dat er iets aan het schuiven is in Amerika's NAVO-beleid. de aanwijzingen lijken onbetwistbaar, dat Washington het accent heeft verlegd en dat dit in de ko mende drielandenbesprekingen een gro te rol zal spelen. IJMUIDEN: Artsen: van zaterdag 13 tot maandag morgen 8 uur: J. Pieterse, Orionweg 126, tel. 8365; P. J. W. van der Toorn, Fr. Naereboutstraat 70, tel. 4084; J. Noordt, M. K. Hofstedestraat 48, tel. 5652. Apotheek: Apotheek Pleyer, Planeten- weg 52. Verloskundigen: Voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen ver loskundige. Bij geen gehoor belle men 008 (boodschappendienst) om te ver nemen welke verloskundigen de dienst waarnemen. Tandartsendiensten voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk, alleen voor spoed gevallen: C. M. Scherpenhuijsen, Prin- sessenlaan 29, tel. 02510-24244. Wijkverpleging „Het Groene Kruis": voor IJmuiden en IJmuiden-Oost zuster H. Bijnen, Stolstraat 3, IJmuiden, tel. 02550-2188; voor Velsen-Zuid en Velsen- Noord zuster C. Maris, Stolstraat 4, IJ- Donderdag werden in IJmuiden 3400 kisten vis aangevoerd; bij de aanvoer waren: 248 kisten tong en tarbot, 1 heil bot, 170 schol, 195 haring, 965 makreel, 910 schelvis, 95 wijting, 110 kabeljauw en gul, 10 leng, 15 haai, 10 ham, 15 poon, 600 koolvis, 56 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: heilbót 7-6,60, gr. tong 6,63-6,57, grm. tong 6,41-6,25, kim. tong 6,59-4,03, kl. tong I 4,22-3,92, kl. tong II 3,46-3,17, tarbot I 4,90-4. Per 50 kilogram: gr. schol 60, grm. schol 60, kim. schol 84-60, kl. schol I 86-75, kl. schol II 70-42, kl. koolvis zw. 30-16, kl. koolvis wit 62, verse haring 34-18, ma kreel 25-14,40, gr. schelvis en grm. schel vis 76, kim. schelvis 61-60, kl. schelvis I 40-35, kl. schelvis II 30-16, wijting 42-22, gr. gul 77-70, mid. gul 68-64, kl. gul 60-44, kl. leng 50, kl. haai 34, ham 220-172, poon tjes 23-13. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 348- 164, gr. koolvis zw. 124, gr. leng 124. Besommingen: KW 217-23.330, 222- 21.690, 150-5950, 85-22.350, VL 110-17.300, 7-14.360, 131-16.500, WR 51-680. Aanvoer van vrijdag In IJmuiden zijn vrijdagmorgen door 28 vaartuigen aangevoerd: 4405 kisten vis, 30.000 kilogram tong en 430 stijve kabel jauwen. Bij de aanvoer waren: 720 kis ten schelvis, 240 wijting, 250 gul en kabel jauw, 5 koolvis, 260 haring, 1450 kleine kisten haring, 1650 makreel, 690 kleine kisten makreel, 630 schol, 30 tarbot, 120 varia. Prijzen van vrijdag Per kilogram, in guldens: tarbot 4.70- 4.40, grote tong 6.65-6.53, grootmiddel tong 6.42-6.22, kleinmiddel tong 3.86-3.44, tong een 4.02-3.58, tong twee 3.60-3.10. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 160- 112, middel kabeljauw 162-122, grote kool vis 98-88, grote leng 124-108. Per tien stuks: grote kabeljauw 126-100, middel kabeljauw 68-53. Per 50 kilogram: grote schelvis 61-52, middel schelvis 57-48, kleinmiddel schelvis 51-37, schelvis een 48-34, schelvis twee 26- 16, kabeljauw een 72-51, kabeljauw twee 68-50, kabeljauw drie 27-15, grote en mid del schol 76-59, kleinmiddel en schol een 68-62, schol twee 66-40, schol drie 46-24, schar 51-26, haai 36-29, gestripte wijting 32-24, dichte wijting 34-30, tarbot 292-94, tongschar 65, schartong 16, haring 40-17.20 makreel 31-11.60. Scheveningen In Scheveningen werden hedenmorgen aangevoerd: 10 kisten schelvis, 40 wijting 20 gul en kabeljauw, 10 koolvis, 20 ha ring, 390 kleine haring, 400 makreel, 110 schol en 1500 kilogram tong. Katwijk Aangevoerd werden: 465 kantjes haring. Prijzen: volle haring 79-109; steurharing 48.90-59.20. Voor reclasseringswerk. De collecte die in de gemeente Velsen ten behoeve v het reclasseringswerk is gehouden heeft 3559,64 opgebracht, of ruim zeshonderd gulden meer dan vorig jaar het geval was. (Van onze correspondent) WASHINGTON. Zucht de econo mie van de Verenigde Staten zwaar onder de lasten, die de zich steeds uitbreidende oorlog in Vietnam met zich meebrengt? Het antwoord op die vraag kan tot nu toe alleen maar ont kennend luiden: neen, de Verenigde Staten verwerken de oorlogsinspan ning spelenderwijs en van een zware last is nauwelijks sprake. Het enige, wat men zeggen kan over de oorlogs uitgaven is dat zij drastische uitbrei ding van de gelden voor allerlei bin nenlandse sociale projecten onmo gelijk maken. Maar toch heeft de re gering in Washington over 1966 nog een bedrag van drie miljard dollars méér kunnen uitgeven aan zogenaam de „Great Society"-projecten dan het vorige jaar, zodat er geen sprake van kan zijn dat elke voortgang op sociaal terrein door de oorlog in Vietnam in de knel is gekomen. Men hoeft maar een paar cijfers en percentages te bekijken om in te zien hoe relatief gering de kosten van de oor logsinspanning zijn. Op dit moment schat men in Washington de militaire uitgaven voor Vietnam op ruim één miljard dollar (3,5 miljard guldens), per maand, op jaarbasis dus rond twaalf miljard dollar. Amerika's bruto nationale produkt zal over 1966 in de buurt van de 730 miljard dollars liggen. Vietnam kost met ande re woorden niet meer dan 1,6 percent van de totale produktie. De totale defensie- kosten van de Verenigde Staten belopen dit jaar, Vietnam incluis, ruim zestig mil jard. Op het bruto nationale produkt maakt dit 8,2 percent uit, in het geheel geen hoog percentage als men het ver gelijkt met percentages uit de jaren voordat het Vietnam-conflict losbarstte. VERGELIJKT men het cijfer van 8,2 percent met de uitgaven van de Koreaan se oorlog dan wordt nog duidelijker hoe gering thans de kosten in verhouding zijn. In het eerste jaar van de Koreaanse strijd namelijk steeg de defensiebegro ting tot 11,3 percent en later zelfs tot 13,6 percent van het bruto nationale pro dukt. Toch was het volume van de Ame rikaanse oorlogsinspanning in Korea niet veel groter dan dat in Vietnam nu. Men schat dat in totaal op dit moment tussen de 400 en 450.000 Amerikaanse militairen bij de strijd in Vietnam betrokken zijn. (ruim 300.000 staan op Zuidvietnamees grondgebied; de rest is te vinden op de oorlogsbodems van de zevende vloot en op marine- en luchtbases in Thailand, Guam, Okinawa, enzovoorts. Op het hoog tepunt van de oorlog in Korea lag dit cijfer eveneens rond de 450.000. Een andere reden waarom de Ameri kaanse economie maar weinig merkt van de aanzienlijke militaire uitgaven is te vinden in het feit dat de Verenigde Sta ten min of meer tot aan de tanden ge wapend en paraat waren toen de oorlog in Vietnam ernst ging worden en dat niet half uit het niets een groot leger plus bewapening uit de grond hoefden te worden gestampt, zoals enigszins het geval was in de twee wereldoorlogen en in het geval Korea. Toen het conflict in Korea uitbrak bijvoorbeeld waren er niet meer dan anderhalf miljoen Amerikanen onder de wapenen. Dit aantal moest toen in één jaar iets meer dan verdubbeld worden. Aan het begin van de grootscheepse militaire opbouw in Vietnam, in de eerste maanden van 1965, had het Amerikaanse leger al een totale sterkte van 2,7 mil joen man, waarvan er toen al rond een miljoen niet op Amerikaans grondgebied gelegerd waren. De 400.000 man, die door Vietnam aan de strijdkrachten zijn toe gevoegd in de afgelopen twaalf maanden, maken niet meer uit dan vijftien percent stijging, wél een verschil met de ruim honderd percent uit het eerste jaar van de Koreaanse oorlog. Als het vechten in Vietnam in de ko mende maanden misschien jaien niet nog veel meer gaat kosten (en hoewel de uit gaven nog wel een eind zullen stijgen verwacht toch niemand dat zij een veel voud zullen worden van nu) dan ziet het er naar uit dat de V.S. er economisch nauwelijks last van ondervinden. Gaat Vietnam bijvoorbeeld ruim twintig mil jard dollar per jaar kosten en stijgen de totale defensiekosten tot 75 miljard dol lar, dan nog blijft de oorlog onder de drie percent van het bruto nationale pro dukt en de militaire begroting komt dan nog niet veel boven de tien percent uit. Geen reden tot grote zorgen, zijn de meeste experts van mening. Wel moet er natuurlijk worden opge past dat allerlei begeleidende verschijn selen van de oorlog (krapte op de arbeids markt, enige schaarste in grondstoffen en produkties die voor de oorlogsindustrie belangrijk zijn, een langzaam sluipende geldontwaarding in de handg ehouden worden. Maar tot nu toe was een inkrimping van de arbeidsmarkt alleen maar wel kom, was uitbreiding van de produktie in sommige sectoren gewenst en of de nu in de V.S. waar te nemen inflatie veel te doen heeft met de oorlog is nog steeds niet met zekerheid te zeggen. Het meest zorgwekkende aspect van de Vietnam- oorlog is wellicht nog de druk, die alle uitgaven overzee op de toch al verre van gezonde Amerikaanse betalingsbalans uit oefenen. Men neemt in Washington aan dat de oorlog per jaar nu rond 800 miljoen dollars verlies op de betalingsbalans op levert. Wie denkt dat de Verenigde Staten oor- logsmoe zullen worden omdat de strijd in Vietnam dwingt tot het aansnoeren van de buikriem, vergist zich voorlopig schro melijk. Op de huidige basis kunnen de Amerikanen naar keuze doorvechten. Wel zullen dan allerlei ambitieuze sociale projecten, zoals het effectief bestrijden van de armoede, slechts op halve kracht kunnen worden uitgevoerd (met alle so ciale spanningen van dien), maar daar van merkt het welvarende overgrote deel van de Amerikaanse bevolking weinig. Vietnam brengt de Amerikaanse wel vaartmachine nog niet in gevaar. muiden, tel. 02550-4183, voor Driehuis en Santpoort zuster K. Langejan, Irisstraat 14, Santpoort, tel. 02560-7477. Wit-Gele Kruis: zuster T. van der Laan, Verbindingsstraat 17, Velsen-Noord, tel. 02510-26443. Dierenarts: de dienst voor zieke huis dieren in de IJmond wordt dit week einde waargenomen door de dierenarts J. D. Beijers, Raamsingel 28, Haarlem, tel. 02500-13164. SANTPOORT: Arts: Ph. Haselager, Hoofdstraat 135, Santpoort-dorp, tel. 02560-8570. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-Z., tel. 02560-8249. BEVERWIJK: Artsen: Voor de artsen Fierstra sr., Fierstra jr., Lange Plantinga, Reddin- gius, Rolink, De Ruiter, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling, van zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur, J. G. Lange, Dreef 2 te Beverwijk, tel. 02510-24234; zondag van 9-24 uur: M. Plantinga, Noordwijkweg 1, tel. 02510- 23340. Voor de artsen: Ten Harmsen van der Beek, Peeters, Swaab, Vos en Zeijl- mans, van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur, M. ten Harmsen van der Beek, Les- sestraat 1, Beverwijk, tel. 02510-25356. Apotheek: Voor Beverwijk, Velsen en Heemskerk, zaterdag, zondag en nacht dienst, geopend tot 28 oktober, Apotheek J. Kroonenberg, Wijkerbaan 13, Bever wijk, tel. 02510-26815. Zaterdagmorgen van 8-12.30 uur is eveneens geopend Apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44, Beverwijk, tel. 02510-23388. Apotheek De Heemskerkse Kerkweg 11, Heems kerk, is niet in de weekends, maar wel alle avonden in deze week geopend, tel. 02510-3249. Twee van de vier zeekoeien, die on geveer een maand geleden in Suri name gevangen zijn (twee zijn tij dens het transport overleden) zijn in Artis aangekomen. Op de foto een van deze vreemde dieren in zijn bassin. Van Amsterdam is in IJmuiden aange komen de kotter En Avant KW. 210. De 190 pk Kromhout motor is vervangen door een nieuwe Kromhout van 400 pk. en het schip zal een dezer dagen weer in de vaart worden gebracht. De kotter Cornelis KW. 97 is verkocht naar Urk en behoort nu toe aan F. Post. De naam van het vaartuig is gewijzigd in Jannie Marie KW. 81. Ter vervanging van de in juni veronge lukte kotter Guurtje IJM. 41 heeft schip- per-eigenaar B. van de Ree de botter On derneming OD. 12 aangekocht, welk vaar tuig in 1917 is gebouwd, 30 ton meet, uit gerust is met een 80 pk Kromhoutmoter en heeft toebehoord aan C. D. van der Klooster en W. Melissant te Ouddorp. Het vaartuig, dat in IJmuiden is aangekomen en bedrijfsklaar wordt gemaakt, heeft de naam Zeester IJM. 11 gekregen. De motortrawlers Maria SCH 125, Adri- ana SCH. 126 en Clara SCH. 162, die heb ben toebehoord aan de Rederij Jaczon in Scheveningen en onlangs naar Canada werden verkocht, behoren nu toe aan Adriana Ltd. te St. John's op Newfound land. De Maria heet thans Zaley, de Adriana heeft de naam Zebrinney gekre gen en de Clara is verdoopt in Zelurey. ADVERTENTIE v f. 4r «vi Y« wm mM^^ÊÊmÊÊÊÊÊÊlÊIÊÊÊÊÊ Sprookjesachtig slapen begint bij de matras. En er zijn veel matrassen. In polyether, dun of dik, binnenve- ringsmatrassen, kapokcelmatrassen, noem maar opWij kunnen u advi seren, welke matras voor u de beste is. En wij kunnen u al die matrassen uit onze collectie ook laten zien. Als u toch niet helemaal tevreden meer was over uw oude matras, stapt u dan eens bij ons binnen. Dan vertellen wij u alles over maten, prijzen en kwaliteiten. En daarmee legt u dan gelijk de basis voor gezond en verkwikkend slapen. (Er is bij ons altijd plaats voor uw auto)

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 6