Katholieke arbeiders zullen nu wel op de P. v. d. A. stemmen Richtingaanwijzerceintuur Vrouw omgekomen, die man in ziekenhuis wilde bezoeken „Jeugd is veel te rustig", zegt staatssecretaris C. Egas en bondig Agenda voor Haarlem en de IJmond „Kabinet negeerde suggesties van K.V.P.-fractie" Veertien miljoen stamkaarten worden vervangen Oud-KAB-voorzitter De Bruyn: PoJitie-inspecteur kon goed rekenen bij demonstratie K.V.P.-jongeren achter Cals Prins pleitte voor vluchtelingen Tal van slachtoffers in het verkeer Vrij koud 4 MAANDAG 24 OKTOBER 19 66 2 Kamerlid Notenboom: oagravit Griep en verkoudheid liggen op de loer. Zorg er voor dat ze niet bij binnenkomen. Wapen uw gezin met Dagravit Totaal 15. Elke dag 1 dragee is genoeg. Daar zitten alle broodnodige vitaminen en minera len in: 15 stuks. Vandaar de naam: -<* Examens Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk ■o; g-F, Volgens het Tweede Kamerlid drs No tenboom (K.V.P.) heeft de K.V.P.-fractie in het parlement het kabinet-Cals niet om zijn programma zijn vertrouwen onthou den. Bezwaar bestond slechts op financieel economisch terrein, omdat er in de be groting 1967 onvoldoende dekking bestond „Daar kon de fractie niet overheen stap pen. „Dit zou een verdere waardedaling van de gulden betekenen" aldus de heer Notenboom. Hij vond de campagne die te gen de heer Schmelzer wordt gevoerd, ongegrond, omdat het de fractie in de Kamer niet aan waardering voor het kabinet-Cals heeft ontbroken. „Toen tenslotte het belang van het land vooropgesteld moest worden en de K.V.P.- fractie vele besprekingen daarover voer de met het kabinet, bleek dat de regering de suggesties ter oplossing van de moei lijkheden in de wind sloeg, zodat de K.V.P.-fractie haar eigen verantwoorde lijkheid moest laten spreken", aldus de heer Notenboom. Over de houding van de N.K.V.-voorzit- ter, de heer Mertens, zei de heer Noten boom, dat deze „in eerste instantie wat te geëmotioneerd had gereageerd". Ande re NKV'ers hebben volgens het Kamer lid beseft dat de K.V.P.-fractie in haar beleid juist de werknemersbelangen zwaar heeft laten wegen. ADVERTENTIE WEER STAND -u ta TOTAAL (Van onze correspondent) DEN HAAG Als gevolg van de voort schrijdende mechanisering zullen veer tien miljoen distributiestamkaarten, die zijn aangemaakt om in oorlogstijden voor de distributie van allerlei soorten artike len te zorgen, moeten worden vervangen. De aanmaakkosten zullen een kleine miljoen gulden bedragen. Volgens een woordvoerder van het mi nisterie van Economische Zaken moet de ze opruiming worden gezien „in het ka der van een zich aanpassen aan de be staande situatie en rekening houden met de toekomstige". Kort nadat Nederland in 1945 weer op eigen benen stond, is de afdeling economi sche verdedigingsvoorbereiding alweer be gonnen met een nieuw distributiesysteem „voor als dit onverhoopt eens nodig zou zijn". Tien jaar geleden werden kaarten gemaakt volgens het op dat moment meest efficiënte en moderne systeem. Nu de ge meenten echter steeds meer overgaan tot het gebruiken van computers dient de ver- dedingsvoorbereiding zich aan te passen. De eveneens gereedliggende algemene distributiekaarten, bonkaarten en kaarten voor speciale doeleinden blijven normaal bruikbaar, omdat die niet op naam staan. Het distributiesysteem is zodanig opge zet, dan iedere Nederlander in kritieke tij den binnen een week een distributiekaart krijgt met 64 bonnen. Daaraan gepaard gaat dan ook de uitreiking van de dis tributiestamkaarten. Ook op het gebied van de toewijzing van benzine en der gelijke moet een ander systeem worden gevolgd, omdat hierbij werd uitgegaan van de motorrijtuigenbelastingkaart, die echter met ingang van deze maand is ko men te vervallen. In het N.T.S.-zondagmiddagprogramma Monitor heeft de oud-K.V.P.-minister de heer C. A. de Bruyn, die meer dan 25 jaar voorzitter is geweest van de Katho lieke Arbeidersbeweging (thans N.K.V.) een toelichtende verklaring gegeven op een eerder gedane uitspraak die als volgt luidde: „Stem bij de komende verkiezin gen op die partij, die het meeste eens is met je sociaal-economische opvattin gen." Hij veronderstelde dat dit dan wel de Partij van de Arbeid zou zijn, want hij geloofde niet dat velen van de achter ban van de K.V.P. op de Anti-Revolutio naire Partij zullen stemmen. Halve minuut stilte toegestaan (Van onze correspondent) DEN HAAG Tachtig pacifistisch-so cialistisch georiënteerde Haagse jongeren hebben zaterdagmiddag bloemen gelegd op de trappen van het bordes van de Amerikaanse ambassade aan het Voor hout. De demonstratie was bedoeld als protest tegen het Amerikaanse beleid in zake Vietnam. De jongens en meisjes wilden een mi nuut stilte in acht nemen, maar het werd een halve minuut omdat de politie na dertig seconden tot doorlopen maande. Volgens de vergunning mochten de de monstranten nergens langer stilstaan dan twee minuten. Met het opstellen voor de ambassade was anderhalve minuut ge moeid, zodat met een halve minuut stilte de twee minuten al om waren. De dienst doend inspecteur bleek dus niet alleen een man van de wet, maar ook een man van de klok. De demonstranten kregen zaterdag middag ook de spandoeken terug, die zon dag 9 oktober bij de Belgische grens door Nederlandse marechaussees en Neder landse douane in beslag waren genomen, en die vervolgens aan de Belgische rijks wacht waren overhandigd. Zaterdagmiddag heeft de politie in de Leidsestraat in Amsterdam vier mannen en twee vrouwen gearresteerd die met sandwichborden liepen, met als opschrif ten onder meer „Politie stop sadisme" en Recht? 7 geweldloze demonstranten tien dagen in de cel." Ze kregen alle zes een proces-verbaal wegens het deelnemen aan een verboden optocht. De sandwich mensen, liepen namelijk zo dicht achter el kaar dat zij volgens de dienstdoende po- litie-officier een optocht vormden. De vertegenwoordigers van de jonge ren groepen van de K.V.P., die zaterdag in Utrecht vergaderden, hebben haar ver tegenwoordiger in de partijraad, de Cen trale Jongerengroep. opgedragen duide lijk te maken dat zij van mening is dat de K.V.P. alleen moet deelnemen aan een kabinet dat het program van het kabinet- Cals handhaaft op basis van een degelijk financieel en economisch beleid, en dat de K.V.P. duidelijk moet aangeven, dat haar financiële en economische eisen het we zenlijke van het program van het kabinet- Cals niet zullen aantasten. Het bestuur van het 160 leden tellende „Eerste Jaar 1966" van de R.K. Stu dentenvereniging Albertus Magnus te Groningen is zaterdagmiddag door premier Clas in het Catshuis ontvangen. De drie man sterke delegatie onder leiding van praeses B. C. Tans kwam de premier mededeling doen van het bij de overgrote meerderheid van de jaarvereniging leven de gevoel van teleurstelling over de gang van zaken die geleid hebben tot de val van het kabinet-Cals. Niet alleen de ma nier waarop het kabinet viel werd ech ter betreurd. De studenten spraken ook hun bezorgdheid uit over de nu wellicht gestagneerde realisering van de plannen die het kabinet voor de toekomst gereed had. Hij zei dat bij hem hiervoor de over weging heeft voorgezeten, dat door de mo tie van de heer Schmelzer het kabinet is gevallen, een kabinet dat het vertrouwen had in het bijzonder van de katholieke werknemers. „Indien dit programma-Cals niet uitge voerd kan worden dan lijkt het mij van zelfsprekend dat men zich bij het uitbren gen van zijn stem straks wel zal herinne ren waarom het kabinet-Cals gevallen is en waarom het programma van dit kabi net niet kan worden uitgevoerd, aldus de heer De Bruyn. Het wilde hem voorko men dat de consequentie voor een groot aantal kiezers zal zijn, dat zij niet stem men op de kandidaten van de K.V.P., maar op kandidaten van lijsten van die partijen die het kabinet trouw zijn geble ven. Dat zijn de Anti-Revolutionaire Par tij en de Partij van de Arbeid. Op de vraag of hij van mening was dat er mogelijkheden bestaan voor het op richten van een katholieke arbeiderspartij zei de oud-K.A.B.-voorzitter: „Een moge lijkheid daartoe bestaat er uiteraard wel, maar ik vind het ongewenst. Men heeft wel de indruk gewekt alsof ik aangeraden zou hebben nu al een katholieke partij van arbeiders op te richten, maar dat is een vergissing." Prins Bernhard heeft zondag een beroep gedaan op de Britten om de vluchtelingen te helpen. In het kader van een over heel Europa gevoerde campagne zei de prins voor de Britse radio en televisie dat hij zelf eens een vluchteling is geweest, toen Europa tijdens de tweede wereldoorlog door de nazi's werd bezet. 4* v- „tf/ffev.. p' (Van onze correspondent) Een verkeersongeluk op het kruispunt Woudenbergse Weg-Jagersingel in Zeist heeft zondagmiddag omstreeks twee uur het leven gekost aan de 66-jarige me vrouw H. M. Kuntse-Ignatius uit Drie bergen. Mevrouw Kuntse was met haar broer op weg van Driebergen naar het Zeister ziekenhuis, waar haar echtgenoot was opgenomen. De bestuurder verleen de op de Woudenbergseweg geen voor rang aan een personenauto. Mevrouw Kuntse was bij de botsing vrijwel op slag dood. In Warnsveld is zaterdagmiddag tegen half vier de 47-jarige huishoudster mej. J. C. Terpoorten door een achteropko mende personenauto aangereden en om het leven gekomen. In het binnenziekenhuis te Eindhoven is de afgelopen nacht overleden de 66-jarige mevrouw J. M. de Waal-Van Rooy aan de gevolgen van een aanrijding. De tienjarige Marion de Vries uit Den Haag is zaterdagmiddag bezweken aan de verwondingen, die zij kort te voren bij een verkeersongeluk had opgelopen. Een ongeluk op de Westerweg in Heer- hugowaard heeft het leven gekost aan de bijna 56-jarige heer H. Brandsma uit Am sterdam. Hij bestuurde een auto, die frontaal werd aangereden door een ande re personenauto die bij een inhaalmanoeu vre op de linkerweghelft was gekomen. In het Sophiaziekenhuis te Zwolle is zondagavond overleden de negentienjari ge kweekschoolleerling B. Haanstra uit Meppel. Er was hem een verkeersonge luk overkomen in de nacht van zaterdag op zondag te Zwolle. Bij een autobotsing op een voorrangs kruising in het stadsdeel Stratum te Eindhoven werd de bestuurder van de ene wagen, de 36-jarige P. A. Mertens uit Dongen, zwaar gewond. Hij overleed tij dens zijn vervoer naar het Sint Joseph- ziekenhuis. Te Klazienaveen is zondagavond om streeks zeven uur de zevenjarige J. F. Kuhl bij een ongeval op de verkeersweg Klazienaveen-Schoonebeek om het leven gekomen. De 56-jarige mevrouw H. van het Hoog uit Bilthoven stak zondagmiddag de Her tenlaan te Bilthoven over met haar brom fiets en lette daarbij niet op een bus. Zij werd door de bus aangereden en op het wegdek geslingerd. Kort na aankomst in het Stads- en Academisch Ziekenhuis te Utrecht overleed zij. In de nacht van zaterdag op zondag zijn op het rijwielpad naast de noordelijke ringweg in Drachten door onbekende oor zaak twee bromfietsrijders met elkaar in botsing gekomen. De 39-jarige R. van der Heide uit Drachten kwam ter plaat se om het leven. In de nacht van zaterdag op zondag zijn omstreeks het middernachtelijk uur nabij het „Witte Paard" op de Luikerweg te Valkenswaard twee auto's op elkaar gereden. De naast de bestuurder van een der wagens zittende 31-jarige ongehuwde De vroegere Parijse taxichauffeur Pierre Alidière heeft een richting- aanwijzerriem gemaakt. De riem werkt met een drukknop op het stuur. Wielrijders en motorrijders hoeven.met deze riem niet meer hun handen uit te steken als zij afslaan. Lambert de Kroon uit Eindhoven kwam om het leven. Op de Bredabaan te Brasschaat is zon dagochtend een auto, komende uit richting Nederland, geslipt en tegen een boom te pletter gereden. De bestuurder bleef on gedeerd. Een mede-inzittende, de 64-jari- ge Frederika Hummel uit Amsterdam werd echter ernstig gewond en overleed tijdens de overbrenging naar het zieken huis. In het ziekenhuis „De Lichtenberg" in Amersfoort is overleden de 46-jarige heer J. 'G. Jonker uit Nijkerkerveen. Hij was ernstig gewond geraakt, toen hij het rij wielpad langs de Amersfoortsestraat in zijn woonplaats de rijweg wilde overste ken en werd aangereden door een hem achterop komende personenauto. Bij een verkeersongeval in Bergen (NH) zijn vannacht twee vrouwen ge dood en hun echtgenoten gewond. Allen zaten in een auto, die in een gevaarlijke bocht van de Bergerweg van de weg raakte en tegen een lantaarnpaal botste. De slachtoffers zijn de 30-jarige mevrouw E. M. Van der Veer-Snoek uit Alk maar en de 25-jarige mevrouw Gooye- vaar-Boersen uit Egmond-Binnen. De staatssecretaris van Cultuur, Recre atie en Maatschappelijk Werk, de heer C. Egas, heeft zaterdag een door hem in Groningen gehouden inleiding over het onderwerp „Jeugd en samenleving" be sloten met de stelling, dat provocatie nut tiger is dan men denkt. De heer Egas, die sprak voor een kader cursus van de Partij van de Arbeid, wees erop, dat de jongeren op school en univer siteit alsook in de politieke partijen niet als mondig worden erkend. Provocatie is voor jeugd en jongeren welhaast het enige effectieve middel om aandacht en erken ning te krijgen. De jeugd is veel te rustig, aldus de heer Egas. De meeste jongeren zijn doetjes en sukkels die apathisch consumeren en zich nauwelijks laten gelden. Het grootste ge vaar van de komende geautomatiseerde consumptiemaatschappij is niet de onrust maar de apathie. Als we in het gezin, in de school, in de maatschappij en in de politiek geen ruimte voor de jeugd weten te scheppen, zal de jeugd geen mogelijk heden vinden om zich constructief in te zetten voor de school, voor de samenle ving en voor de politiek. Politieke vernieuwing, een progressieve partij die een vooruitstrevend programma zou presenteren, gericht op de wezenlijke vragen van de komende periode en vol ledig ruimte aan de jeugd zou geven, kan dit proces versnellen. Daarom is het uiterst nuttig de pogingen tot vernieuwing voort te zétten, aldus besloot de staats secretaris. Weer Boerenpartijlid uitgetreden. De fractievoorzitter van de Boerenpartij in de gemeenteraad van Rheden, de heer J. C. van Opstal, heeft zijn zetel be schikbaar gesteld. Gestikt. Zaterdagavond is het tien maan den oude zoontje Robert Sjoerd van de familie W. Miedema uit Leeuwarden ge stikt. Het kind, dat omstreeks kwart voor zeven door zijn moeder naar bed was gebracht, blijkt zich met één been tje uit een trappeldekentje te hebben losgemaakt en stikte, toen een band van het tuigje om zijn keel kwam. Vonnis. In Madrid zijn vier Basken tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld, omdat zij in juni de vlag van Baskenland had den gehesen op de toren van enkele ker ken in de provincies Quipuzcoa en Bis cay e. De eis was zes jaar gevangenisstraf en een boete van 50.000 peseta, ongeveer 3.000 gulden. E.E.G.-projecten op Aruba. De E.E.G. heeft de aanbesteding gepubliceerd voor het bouwen of uitbreiden van 12 scholen op Aruba, waarmee naar ra ming twee miljoen dollar uit het Europese Ontwikkelingsfonds gemoeid zal zijn. Gelijktijdig is een afzonder lijke aanbesteding uitgeschreven voor de inrichting van deze scholen, waar mee nog eens 432.000 dollar gemoeid zal zijn. Utrecht. De heer U. M. Th. Houtsmuller uit Vlaardingen is gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op het proefschrift: „Studies over fosfoli- piden van enige bacteriën". Amsterdam. Doctoraal rechten: A. Kas- dorp (Amsterdam). Doctoraal vrije studierichting rechten: mej. L. E. Wytema (Hoorn). ,'v Stadsschouwburg, vandaag en dinsdag 20 u.: Toneelgroep Centrum met „Tchin Tchin" van Frangois Billetdoux. Regie: Walter Kous Concertgebouw, dinsdag 20.15 u.: Con cert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solist: Jaime Laredo (viool). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Help", a.l. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Kat op een heet zinken dak", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „De laatsten der Chey- ennes", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Gescheurd gordijn", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Thunderball", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Agent 077, Operatie in Tanger", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Zweedse meisjes in Parijs", 18 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 u.: ,De Maagdenbron", 18 j. Van dinsdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „De grote stilte", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur. Expo sitie „Boek en Papier". Tot 30 oktober. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Galerie 3 (Jansstraat 48): Expositie van wandkleden van Bodil BlokkerVeggerby en plastieken van Wim Jonker. Van 12 tot 17 uur (ook op zondagen). Tot 30 oktober. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113): Bootzaal' „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks, behalve dins dag, van 10 tot 20 uur expositie van werk van Hartlib-Rex. Tot 5 november. In 't Goede Uur, (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand oktober expositie van tekeningen en aquarellen van Jan Loots. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zondag van 14-17 uur en 20-22 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag: van 13 tot 16 uur. Expositie van etsen van Rembrandt. Artificia (Binnenweg, Heemstede): Ex positie van monotypes en schilderijen van Eduard Heymans. Op werkdagen van 9.30 tot 18 uur. Tot 1 november. Museum Van Looy (Kamperlaan): Ex positie van leden van Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks van 10 tot 17 uur; op zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Tot 13 no vember. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; op zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Frans Halsmuseum, vandaag 20 u.: „Mo derne beeldhouwkunst" door Marius van Bfeek. MAANDAG 24 OKTOBER Heden geen filmvoorstelling in de bioscopen. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, 20 u.: Opening expositie aquarellen en te keningen van Rie van Goor. De tentoon stelling duurt tot 14 november en is dage lijks open van 10 tot 18 uur en 's avonds (behalve zondag) van 19-21 uur; zondag van 13 tot 17 uur. DINSDAG 25 OKTOBER City, 20 u.: „Flying Clipper, Ahoyl" (filmserie Velser Kunstkring). Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid: Expositie aquarellen en te keningen van Rie van Goor. De tentoon stelling duurt tot 14 november en is dage lijks open van 10 tot 18 uur en 's avonds (behalve zondag) van 19-21 uur; zondag van 13 tot 17 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. MAANDAG 24 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ver boden sex". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Invasie op Ambush-Baai" W.B. Theater, 20 uur: „Ik zoek vergel ding". DINSDAG 25 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ver boden sex". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Invasie op Ambush-Baai". Stadskantoor: Tentoonstelling moderne religieuze kunst, geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. Galerie Bonmans, Breestraat 122: Expo sitie schilderijen en gouaches door Henk Willemse, geopend van 9-12.30 en 13.30- 18 uur. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van Het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE. IWIAMWWUWWWWWIMMfMMWWI/WtAAAAfWV/UWWWWytfWWVABAA Het K.N.M.I. deelt mee: Een kleine storing, die zich zaterdagmid dag ten zuiden van Ierland losmaakte van een op de oceaan aanwezig lagedrukgebied, trok zaterdagnacht over ons land naar het oost-noordoosten, voorafgegaan door een omvangrijk regengebied. Achter de storing begon zondag polaire lucht Nederland bin nen te stromen. Het front, dat de voorste begrenzing van deze lucht vormde, bleef echter boven België en Noord-Frankrijk vrijwel stationair. Als gevolg hiervan heeft het in het zuidoosten van het land zondag vrijwel de gehele dag geregend. Op het vliegveld Zuid-Limburg viel dit weekeinde 56 mm. Langs het front trekken nog enkele sto ringen van west naar oost. Het kan zijn, dat de bijbehorende regengebieden nogmaals tot zuidelijk Nederland weten door te drin gen. In de noordelijke provincies worden plaatselijk opklaringen verwacht. Heel Ne derland blijft in de polaire lucht met tem peraturen beneden normaal. WERKRAPPORTEN Maximum en mtnlmum- w 1 c rt 6 Sü temperaturen binnen- en bultenland O BS Den Helder zw. bew. nw 12 8 Ypenburg zw. bew. verand. 13 7 Vlissingen zw. bew. zw 13 7 Eelde zw. bew. zw 11 5 De Bilt zw. bew. zzw 12 9 Twente geh. bew. zw 15 7 Eindhoven geh. bew. zzw 14 6 Z.-Limburg zw. bew. zzw 15 6 Helsinki geh bew. no 9 6 Stockholm geh. bew. nw 10 6 Oslo zw. bew. wnw 9 6 Kopenhagen licht bew. wnw 10 5 Aberdeen zw. bew. wnw 9 6 Londen zw. bew. nnw 9 4 Amsterdam zw. bew. zzw 12 8 Luxemburg mist nno 16 7 Parijs motregen ono 18 7 Bordeaux zw. bew. zzw 26 15 Grenoble regen nw 23 14 Nice zw. bew. nnw 20 14 Berlijn regen w 17 8 Frankfort regen ono 19 8 Vlünchen zw. bew. zw 21 12 Zürich geh. bew. zw 20 14 Senève geh, bew. wzw 21 14 Locarno geh. bew. zo 17 10 Wenen zw. bew. zo 17 8 Innsbruck zw. bew. wnw 20 5 Belgrado licht bew. z 20 4 Athene onbewolkt nno 25 16 Rome licht bew. ozo 23 14 Barcelona zw. bew. windst. 22 16 Madrid zw. bew. windst. 22 14 Mallorca geh. bew. wzw 26 29 Lissabon geh. bew. zw 22 19 Dinsdag 25 oktober Zon op 7.21 uur; onder 17.26 uur. Maan op 16.39 uur; onder 2.38 uur. Maanstanden Volle maan 29 oktober 11.01 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 24 oktober Hoog water 0.11 uur en 12.49 uur. Laag water 8.18 uur en 20.35 uur. Dinsdag 25 oktober Hoog water 1.17 uur en 13.43 uur. Laag water 9.19 uur en 21.30 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2