Kabinetscrisis in discussie bij K.V.P. in Heemskerk GloBOLService Ingebroken te Wijk aan Zee 1 w „Advendo'' tweemaal met een spannende thriller St. Adelbertus-ulo Heemskerk officieel in gebruik genomen Consument moet prijsbewust zijn en met verstand kopen Prins der Nederlanden' is veilig in Amsterdam Inbraak in kantine Verenigingsnieuws uit de IJmond MO 0 Kabinet-Cals richtte zich te veel op het jaar 2000 „Container Despatcher" woensdagavond in IJmuiden verwacht Aanrijding op Vondellaan Beverwijk Acht Velsenaren in tuintent van Paleis Soestdijk BEAU RIVAGE" Vijftien maanden voor boekhouder uit Beverwijk Slachtoffer van aanrijding overleden Colporteurs werkten onder valse voorwendsels ILVT vergadert woensdag in Beverwijk Late bekentenis MAANDAG 24 OKTOBER 1966 Ik was vroeger geen Globolleboos Snelle wagen? Zuinige wagen? (Waarom niet allebei tegelijk?!) SIMCA SIMCA WANNEER WIJ voor de verandering eens een voetbalterm mogen ge bruiken, dan is dit om te kunnen vaststellen dat de toneelvereniging „Ad vendo" uit IJmuiden voor het nieuwe seizoen van start is gegaan met „een goede spelersploeg". Vooral van de zijde van de dames moet regisseur F. A. J. Hunsche het nodige begrip hebben ontmoet voor zijn aanwijzingen, zodat het ensemble vrijdag en zaterdag in het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg twee zeer bevredigende opvoeringen heeft kunnen geven van George Batsons boeiende thriller „Beau Rivage". Hof Amsterdam Leerkrachten open voor vernieuwing van onderwijs HOTEL ROYAL Voorlichting moet onpartijdig en reëel zijn 9? Jan van Dam V elsen-IJ muiden Beverwijk Op de maandelijkse bijeenkomst van de discussiewerkgroep van de afdeling Heemskerk van de K.V.P., waartoe <>ok de afdelingsvoorzitter was uitgenodigd, werd speciale aandacht besteed aan de kabinetscrisis. In een soms hevige dis cussie waren alle aanwezigen het over de volgende conclusie eens. Het kabinet-Cals, dat alle waardering moet hebben voor de gedurfde aanpak van de grote problemen, heeft zich te veel op het jaar 2000 gericht en daarbij vergeten, dat ook nu geleefd moet wor den. Bovendien probeerde het in twee jaar te doen, waarvoor minstens vier jaar nodig is. Hierdoor ontstond een onredelijke fi nanciële druk op de bevolking. De begroting over 1967 vertoonde on danks alle waarschuwingen in het afge lopen jaar toch een noodzakelijke stij ging, die echter niet volledig gedekt werd. De ongedekte „kuil" zou naast de reeds aangekondigde belastingen komen te drukken op de lasten van het jaar 1968. Dit was onaanvaardbaar. De K.V.P. stelde in verband met het grote goed van het program van het kabinet-Cals voor, ondanks de verkiezingen in mei 1967, ex tra belastingen nü te accepteren om de „kuil" nu te dempen. De groep meende, dat dit een eerlijker politiek was dan het verschuiven van de lasten naar de toekomst. De regering, gestijfd door de P.v.d.A., wilde de finan ciële lasten naar de toekomst verschui ven of weggaan. De duidelijke uitspraak van de K.VP. fractie, ook gesteund door de A.R., vraagt om een eerlijke beoordeling. Tot voor ADVERTENTIE Ah HU Ah. Ah Am Am A**m.Am. en als ik vrienden en relaties in het buitenland moest plezieren, piekerde ik me suf. Tot ik ont dekte dat er een is die voor mij overal ter wereld Bols Z.O. Genever en Apricot Brandy bezorgt en alles regelt. Mijn slijter wist er alles van en dank zij hem ben ik nu een zorgeloze Globolleboos met wereldwijde vertakkingen. Wat 'n service, zo'n GloBOLService! Vraag ook de folder aan uw slijter of aan Erven Lucas Bols, Rozen gracht 103, Amsterdam. V bi kort spraken de kranten zich uit voor de val van deze regering. De discussie-werkgroep van de K.V.P. in Heemskerk hoopt, dat de progressieve lijn van de laatste jaren wordt doorge trokken, zoals deze ook is vastgelegd in het werkprogram van de K.V.P. voor de periode van 1967 tot en met 1972. Zij wenst een kabinet op dezelfde grondslag, dat echter meerdere jaren zal kunnen werken aan het program: het program derhalve uitvoeren in vier in plaats van in twee jaar. Zij spreekt zich verder uit tegen de klassestrijd (werknemers tegen werkge vers) en waarschuwt voor een teruggaan van de P.v.d.A. naar de oude, rode SDAP. Twintig jaar is er gewerkt aan de wel vaart, die beslist niet in één jaar mag worden opgemaakt. Tenslotte merkte de groep nog op, dat emoties niet de juiste grondslag zijn voor de beoordeling van de ,.toestand van nu. Het gaat tenslotte om ons aller belang, nu, morgen en in de verdere toekomst. Woensdagavond wordt in IJmuiden uit Amerika verwacht het 14.151 brt metende zeeschip „Container Despateher". Dit eerste containerzeeschip voor Amsterdam heeft stukgoederen aan boord voor di verse bedrijven in Nederland. De goederen voor elk bedrijf afzonder lijk zijn verpakt in enorme kisten, al dan niet geladen op achtwielige opleggers zodat het verdere transport na aankomst in de Amsterdamse Westhaven geen on nodig oponthoud zal hoeven te ondervin den. De „Container Despateher" is 17 okto ber uit New York vertrokken. Het schip werd in 1946 in Amerika gebouwd en heet te aanvankelijk „Trans India" Het vaart thans voor de Container Marine Lines en is eigendom van de American Export Is- brandtsen Lines te New York. De aankomst in Amsterdam zal met enige feestelijkheid gepaard gaan. Op het kruispunt VelserwegVondel laan te Beverwijk werd zaterdagmorgen een 17-jarige bromfietsbestuurder uit Velsen aangereden door een personen auto. Het slachtoffer werd voor nader onderzoek naar het Roode Kruiszieken- huis overgebracht. Het ongeluk gebeur de, toen de automobilist de doorgang voor de tweewieler niet vrijliet. De automobi list reed over de Velserweg, waar bij ver volgens naar rechts de Vondellaan wilde inrijden. Opnieuw is er ingebroken in de ge meente Beverwijk. Nu was het perceel Zeestraat 377 te Wijk aan Zee, waarin een winkel is gevestigd, in de nacht van za terdag op zondag het doelwit. Terwijl de bewoners lagen te slapen, zag de onge wenste indringer kans via een openstaand bovenlicht in de winkel te komen. Hij onderzocht de gehele benedenwoning. Ook de kasten kregen een beurt, waaruit de eigenaar sindsdien een bedrag van 300, mist, 2 gouden ringen en enige zilveren voorwerpen. De dief vertrok tenslotte met medeneming van een aantal pakjes siga retten. De politie stelt een onderzoek in Acht inwoners uit Velsen zijn uitgeno digd om hedenavond aanwezig te zijn in de grote tent in de tuin van het paleis Soestdijk, waar de start voor de Neder landse vluchtelingenactie, onder leiding van prins Bemhard, zal plaatshebben. De gasten uit Velsen zijn het echtpaar J BroekSmakman, de heer en mevrouw Andrea, de heer K. Rasch en verloofde, me juffrouw A. Demmers en mevrouw R. van BavinckhovenBaggerman. Deze Velsenaren hebben zich bijzonder verdienstelijk gemaakt bij inzamelingen van geld voor een goed doel. ADVERTENTIE Waarom niet een Simca 1300L? Dan hebt u een wagen waarover een kenner u een heleboel kan zeggen. Heleboel goeds, wel te verstaan. En tien tegen één dat-ie begint over de snelheid en de fel heid en de uitnodigende prijs en 't zuinige vervolg. Dan: de vier ruime deuren en 't hoge zitcomfort. En de lijn niet te vergeten! Waarom geen pure auto- couture voor een lang niet gekke prijs?! Proefrit kost u niets en verplicht u tot niets. SIMCA 1300L f 7330.— N66 8 NEDERLAND NV Voor IJmuidenVelsen-N.Velsen-Z.Santpoort- Driehuis G. INIA v/h Kennemer Garage N.V. KENNEMERLAAN 222 - 226 IJmuiden - Telefoon 02550 - 4324 - 6238 4» GEORGE BATSON IS bij het amateur toneel al lang geen onbekende meer. Zijn thrillers „Fluffy neemt de leiding", „Boe ven en madeliefjes" en „Het huis op de rots" zijn dan ook bijna reeds ,,/capot ge speeld", zoals dit wel eens wordt ge noemd en het ziet er dus naar uit dat zijn nieuivste stuk „Beau Rivage" bij deze categorie toneelspelers eveneens gretig aftrek zal vinden. Weliswaar wordt ook in deze thriller de beoogde spanning opgeroepen met beproefde middelen, zo als een sinistere zwarte gedaante, kaars licht, geesten en een onheilspellende tam tam, maar de intrige is toch weer handig en met gevoel voor bevrijdende humor in elkaar gezet, zodat de toeschouwer bijna tot het laatste tafereel over de identiteit van de geheimzinnige moordenaar in het ongewisse blijft. En dat, terwijl de be woners van de oude plantage „Beau Ri vage" in de loop der handeling zo sterk worden gedecimeerd, dat er eigenlijk weinig te raden zou moeten overblijven. MEN HAD ZICH voor deze opvoeringen Een 34-jarige boekhouder uit Beverwijk is door het Amsterdamse gerechtshof ver oordeeld tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf. Op 1 maart van dit jaar stal de boek houder samen met een vriend honderd ringen uit de etalage van een juwelier in Beverwijk. De ringen waren meer dan twaalfduizend gulden waard. De boekhou der werd conform de eis veroordeeld. In het Antoniusziekenhuis te IJmuiden is zaterdag overleden mevrouw Van der Does, wonende aan de Kanaaldijk, die bier zojpdag 9 oktober door een Turkse arbeider op zijn bromfiets werd aange reden. Hoewel de St. Adelbertus-ulo al op 3 mei 1962 door de vicaris-generaal van het bisdom Haarlem werd ingezegend en er sindsdien ook een dankbaar en succes vol gebruik van het schoolgebouw wordt gemaakt, vond de officiële ingebruikne ming eerst zaterdag jl. plaats. De school, die in verschillende fasen werd gebouwd, is nu geheel voltooid. Het gebouw bestaat nu uit negen les- en twee vaklokalen, een aula en een gymnastiek lokaal. Een der vaklokalen moet echter al weer als leslokaal gebruikt worden, omdat het gebouw helaas reeds weer te klein blijkt te zijn. Voor een aantal genodigden, onder wie de wethouders van Herpen en Petersen, de pastoors Van Stijn en Schoonder- woerd, de raadsleden Boonstra-Belgraver (V.V.D.), Veth (P.S.P.), Husslage (P.v.d.A.), het docentenkorps en een groot aantal onderwijsmensen, releveer de de voorzitter van de stichting r.-k. schoolbestuur, de heer Van der Linden, de verschillende fasen van de bouw. Te vens belichtte hij uitvoerig de op handen zijnde wijzigingen in onderwijsvormen, die zullen voortvloeien uit de Mammoet wet. Hierbij vond spreker het een prach tige vooruitgang, dat het ulo-onderwijs tot het middelbaar onderwijs gaat behoren. Spreker dankte de overheid voor de zeer prettige samenwerking, architect Zoetmulder voor het fraaie ontwerp en aannemer Cornelisse voor diens gedegen vakwerk. Aan de dienst van openbare werken en de opzichters bracht de heer Van der Linden dank voor de samenwer king tijdens de bouw. Veel waardering zei spreker te hebben voor het docenten korps, dat blijk heeft gegeven bijzonder kundig en bekwaam te zijn. Tenslotte stelde hij alle vertrouwen te hebben in het slagen van de opzet, als alle betrokkenen hun steun, medewerking en belangstelling blijven geven. Namens het gemeentebestuur sprak wethouder Van Herpen zijn vreugde er over uit, dat de afwikkeling van de school in het stadium is gekomen, dat hoofd en leerkrachten bij de vorming van de jeugd nu kunnen beschikken over een ADVERTENTIE KENNEMERLAAN 93 - IJMUIDEN - TELEFOON 7452 Sfeer en gezelligheid - Twee dingen - één begrip Voor uw RECEPTIES en PARTIJEN goed geoutilleerd schoolgebouw. Een wel gemeend compliment richtte wethouder Van Herpen tot het hoofd van de school, de heer Floor, voor de wijze, waarop deze in de afgelopen periode resultaten heeft bereikt. Veel waardering ook had spreker voor het stuk culturele vorming, waar aan op deze school de nodige aandacht wordt besteed. Nu er voorlopig een einde aan de bouw van de school is gekomen, bracht wethouder Van Herpen namens het ge meentebestuur de beste wensen voor de toekomst over. De heer Stortenbeker, inspecteur bij het ulo, noemde het onder andere prettig te horen, dat er contacten gelegd zijn met andere takken van onder wijs. Met deze contacten en een bereid heid tot samenwerking ontstaat er im mers een tak van onderwijs in een om geving, waar de leerling op de juiste plaats terechtkomt, hetgeen ook van be lang is voor het kind en het onderwijs in zijn geheel. De school is er om de leerling voor te bereiden op het leven. Dit kan natuurlijk niet zonder kennis, maar het is dwaas de jeugd alles te laten leren; specialisa tie is derhalve geboden. Een groot voor deel in het nieuwe bestel is, dat de leer ling ook de mogelijkheid van keuze krijgt. Met vreugde had de heer Stortenbeker kunnen constateren, dat het personeel openstaat voor veranderingen en zich op nieuw wil oriënteren op het wezen van het onderwijs en de wijze, waarop het ge geven wordt. Hetzelfde geldt voor de juis te instelling van het personeel, dat bereid is mee te werken een omzetting te be vorderen. Namens Rijksschooltoezicht compli menteerde spreker met de ingebruikne ming. Het hoofd van de school, de heer Floor, onderschreef tenslotte de door de heer v.d. Linden gesproken dankwoorden. Een speciaal woord van dank richtte de heer Floor echter nog tot het lerarenkorps, dat er ondanks alle moeilijkheden toch in geslaagd was in teamverband goede re sultaten te bereiken. In het kader van de samenwerking tussen N.V.V., N.K.V. en C.N.V. heeft in de morgensterkerk te Heemskerk de heer Buitendijk van de Nederlandse Con sumentenbond een inleiding gehouden over prijsbewust en met verstand ko pen. Volgens de heer Buitendijk ver richten de consumentenorganisaties hier bij een zeer belangrijk werk, dat zijn resultaten reeds heeft afgeworpen. De positie van de consument is in ve le opzichten totaal veranderd. Enerzijds wordt deze veranderde positie ,veroorT zaakt door de ontstellend grote toename van waren, terwijl de prijsconcurrentie- hiertoe op"Tlë Twééde plaats heeft bijge dragen. De toegenomen verscheidenheid van waren biedt ongetwijfeld zekere voordelen ten aanzien van de behoefte bevrediging, maar een groot nadeel er van is, dat de consument niet meer weet, wat hij kopen moet. Behoefte aan voorlichting is hierdoor absoluut noodzakelijk geworden. Even noodzakelijk is het echter, dat deze voor lichting onpartijdig en reëel is. De door reclame-campagnes gegeven voorlichting biedt, hoewel zij beslist niet overbodig is, toch wel zekere nadelen, want, al is zij juist, er wordt overdreven. Het over grote deel van de moderne reclame is erop gericht de consument met allerlei beweegredenen tot kopen te dwingen (psychologische reclame). Zij kan ook dikwijls verkeerde gedachten wekken zonder echter regelrecht misleidend te zijn. Bij het bekijken en beoordelen van reclame moet de consument er vooral aan denken, dat datgene wat niet ver meld staat nog belangrijker is als dat gene, wat wel genoemd wordt. De consumentenbond geeft de meest betrouwbare voorlichting, onder andere door middel van vergelijkend warenon- Tijdens de afgelopen week werd door de Velsense politie procesverbaal opgemaakt tegen enkele colporteurs en kooplieden, op wier handel en handelswijze wel het een en ander viel aan te merken. Hier bij waren een 21-jarige en een 23-jarige Amsterdammer, die zich in IJmuiden ten onrechte aandienden als werkstudenten, om aldus te trachten diverse waardeloze prullen te verkopen. Hetzelfde geschiedde met twee colpor teurs uit Groningen, die zich voorstelden als vertegenwoordigers van charitatieve instellingen. Zij bleken echter meer op eigen voordeel uit te zijn. Tenslotte werd een koopman uit Haarlem bekeurd, om dat hij zonder vergunning met zwarte tuinaarde ventte. Ook ontvingen vijf winkeliers in Velsen een procesverbaal, omdat zij de ijkwet hadden overtreden. Het vracht- en passagiersschip „Prins der Nederlanden", dat bijna acht weken geleden bij de Azoren lek stootte, is zon dag in Nederland teruggekeerd. Aan het behouden en terugsiepen van het schip zijn drie zeesleepboten te pas gekomen. Nadat het vlaggeschip van de KNSM op 31 augustus op een onder wa ter liggende rots bij Flores was gevaren, werd het door de Griekse sleepboot „Ny- sos Zakinthos" van Flores naar Horta ge sleept. Nadat daar noodreparaties waren uitgevoerd, bracht de zeesleepboot „Utrecht" van bureau Wijsmuller de „Prins der Nederlanden" naar Lissabon. Daar werden opnieuw noodreparaties uit gevoerd. Tenslotte nam de sleepboot „Ierse Zee" van L. Smit en co. uit Rotterdam het 6.221 ton metende schip op sleeptouw van Lissabon naar Amsterdam, op het laat ste stuk geassisteerd door „Vikingbank" en „Maasbank". Het sleeptransport kwam zondagmiddag om half vier in IJmuiden binnen en ver volgde daarna zijn reis naar Amsterdam, derzoek, marktonderzoek en prijsverge lijking, aldus spreker. Aan de hand van een aantal histori sche voorbeelden wilde spreker aantonen dat het aloude gezegde „Goedkoop is altijd duurkoop" in de meeste gevallen niet opgaat. Het komt zelfs vaak voor, dat het goedkoopste artikel veruit het beste is en tevens een veel grotere ser vice biedt. Dat de consumentenbond het publiek wel iets zegt, blijkt uit de groei van het ledental in het afgelopen jaar met 40.000. In 1953 opgericht, telde de orga nisatie in 1959 nog maar 10.000 leden. In 1962 waren dat er 62.000, in 1965 80.000 en in 1966 120.000. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen aan de heer Buitendijk werd na de pauze een dankbaar gebruik gemaakt. In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in de kantine van het sport terrein „Koningsveld" aan de Grote Hout- of Koningsweg in Velsen-Noord. Men ver schafte zich toegang via een openstaand bovenraam, waarna nog een ruit uit de sponningen werd verwijderd. Vervolgens verbrak men de geldla van een muziek- box, waar een bedrag van ongeveer hon derd gulden uit werd meegenomen. Voorts werden uit de koelkast ruim twintig fles jes bier gehaald, waarvan de inhoud over het meubilair werd uitgesprenkeld. De politie stelt een onderzoek in. Woensdagavond a.s. wordt in het Stads kantoor te Beverwijk een vergadering ge houden van het Intercommunaal Lichaam Vervanging Tuinbouwgronden. De verga dering die door burgemeester J. G. S. Bruinsma wordt geopend moet o.a. een voorzitter, een plaatsvervangend voorzit ter en twee leden van het dagelijks bestuur benoemen. De leden zullen zich ook bezig houden met een voorstel inzake overdracht van eigendomsrecht in verband met ruil verkaveling en een voorstel inzake aan- en verkoop van eigendommen in de gemeente Zijpe. Op het Zandvoortse politiebureau werd een inwoner van deze gemeente ver hoord, omdat hij van diverse diefstallen werd verdacht. Hij bekende hierbij onder meer in 1964 te Velsen in de Lange Nieuwstraat, de Prins Hendrikstraat en de Huygensstraat enige automaten te hebben opengebroken, om zich van de gel delijke inhoud meester te maken. Ook werd op verzoek van de Amster damse politie in Velsen een 33-jarige los werkman aangehouden, in verband met een in Bremen gehuurde auto. De wagen kon op een ander adres in beslag worden genomen. van een fraai decor voorzien, dat als een sfeervolle omlijsting fungeerde voor een spannend gebeuren, waar het publiek zich welhaast bij betrokken moet hebben ge voeld. Het heeft aldus aandachtig en soms heerlijk griezelend toegekeken bij de sensationele gebeurtenissen op het toneel, waar de ene figuur na de andere dreigt te worden uitgemoord. HET WAS regisseur Hunsche uitstekend gelukt de vereiste nerveuze spanning door de spelers te laten oproepen, waarbij vooral Stien Broekman en Thea Mase- reeuw zich bijzonder wisten te onderschei den. Eerstgenoemde speelde aldus een enigszins mysterieuze Harriet Colby, die ook in haar spiritististische scènes het ge voel voor maat niet verloor en Thea Mase- reeuw bracht voor Myra Colby een pret tige distinctie mee. Rie Broek was als de grappige mannen jaagster door de auteur slechts een kort leven beschoren en voorts waren Hilly Vos en Tiny Hagedoorn res pectievelijk de lichtelijk geheimzinnige Jenny en de eveneens belaagde Tracey Colby. BIJ DE HEREN liet Cor Hoogland een rustige politiespeurder bekijken en speel de Wim Ploeg de rol van Max met de vereiste aplomb. Tenslotte verleende Henk Brederveld nog het voorgeschreven fleg ma aan de plantagebewoner Gerald Col by, er aldus eveneens toe bijdragen dat „Advendo" bij het nieuwe seizoen goed van start is gegaan. MAANDAG 24 OKTOBER Vanavond: van kwart voor negen af komt men uw bijdrage afhalen ten behoe ve van de vluchtelingen. Zeewijkschool, 20 u.: Ouderavond voor de gezamelijke scholen in Zeewijk (IJmui den.) Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingscentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 en 21.30 u.: filiaal Sant poort „Spaarnberg", Wüstelaan (ook voor r.k. bibliotheek): 19 tot 21.30 uur. DINSDAG 25 OKTOBER Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, 20 u.: Ledenjaarvergadering af deling IJmuiden van de P.v.d.A. Gymnasium Paulinum, Driehuis, 19.30 u.Discussie-avond Katholieke Jongeren. Cultureel Cenrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, 20 u.: Voorlichtingsavond voor Ned. Ver. van Huisvrouwen, door het Schild ersbedrij f schap. R.k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10-12.30 en 14.30-17.30 u.: filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-noord: 14.30-17.30 u. 19-21.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10-12 en 14.30-17.30 u. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting. Spreekuur leidster: van 9.30-12 u. in de Willebrordstraat 102 te IJmuiden, tel. 02550-7715. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Federatie Bejaardenzorg Velsen, sociaal advies voor bejaarden. Spreekuur: IJmui den e.o.: 9-10 u. in het gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22 te IJmui den, benedenzaal 3, tel. 02550-5510; Velsen-noord, 11-12 u. in de gemeentelijke vergaderzaal in de Smit van Gelderstraat 5, te Velsen-noord, tel. 02510-2550; Sant poort 15-16 uur in het gebouw „Cusa", Hoofdstraat 117, Santpoort, tel. 02560-8014; verder volgens afspraak. Secretariaat: Hoofdstraat 117 te Santpoort, tel. 02560- 8014. ADVERTENTIE BICO - wasautomaten 498.- 798.- C ANDY-wasautomaten 598.- 798.- AEG, EDY, ZANUSSI bij de vertrouwenszaak waar uw groot moeder reeds kocht LANGE NIEUWSTRAAT - IJMUIDEN TELEFOON 4654 (ook voor gemakkelijke betaling) MAANDAG 24 OKTOBER Statenhuis, Velserweg, 20 uur: „Cursus autotechniek, docent K. H. J. Heigel, per soneelsvereniging „De Gieteling". Galerie Boumans, Breestraat 122. 20 u.: Filmcursus voor beginners, docent Ad Bakker, georganiseerd door Smalfilmclub „IJmond Dubbel Acht", m.m.v. de Bev, Soc. Cult. Raad. De Wijkerbaan, 20 uur: Huishoudelijk# vergadering van de P.v.d.A. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 18.30-19.45 uur en 20.45-22 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 19-21 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 19-21.30 uur. Gezamenlijke leeszalen, Meerestein, Parmentierstraat 2, geopend van 19-21 uur. DINSDAG 25 OKTOBER Kennemer Theater, 20 uur: Nutsavond door Mij. tot Nut van het Algemeen. Gebouw Wijkerbaan, 20 uur: Gespreks- avond door N.V.V.-jongerencontact. Huize Scheybeeck, 19.30 uur: Toneelles sen voor jongeren vanaf 16 jaar, door Toneelgroep Perine. Huize Scheybeeck, 14.30 uur: Cursus hygiëne en uiterlijke verzorging door de Stichting voor huishoudelijke en gezins verzorging. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 en 20.15-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13, 15-18 en 19-21.30 uur. Gezamenlijke filialen, Meerestein, Par mentierstraat 2, geopend van 15-17 uur.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5