Telstar werkte twee keer achterstand van twee doelpunten weg (4-4) AGRESSIEF PUBLIEK IN DEN KAAG Gehavend Ajax had moeite om pittig DOS te temmen Feijenoord was niet op dreef iiiapta Schooljongens -gratis binnen zorgden voor luide steun FC TWENTE NOG BLIJ MET GELIJKSPEL van Telstar: Je zou er iets van krijgen Dikstaal moest Keizer vervangen Daan Schrijvers velde Fortuna Go Ahead had weinig geluk Engeland versloeg Noord-Ierland Aantrekkelijk spel en veel doelpunten bij NAC-DWS 1jljl 1 MAANDAG 24 OKTOBER 1966 niets naar Schoonenberg gekomen. Voorzitter Zwikstra Ze waren via de scholen vriendelijk en dringend uitgenodigd om naar de wedstrijd TelstarFC Twente te komen. Ze konden gratis de loket ten passeren mits ze een geluid pro ducerend attribuut konden tonen. En zo stonden er enkele honderden jongens, de afgrijselijkste tonen voortbrengend, achter de doelen. Ze hebben hun best gedaan. De spelers Prikkeld Jubileum doelpunt van Koeman GVAV) Apathisch Sparta gaf Xerxes de halve winst België te sterk voor de Zwitserse ploeg ^^^^WHWWWWWWWIWWWWWWVWWinWftWW VWWWMWWWWWVyWWWVWWWWWWW^W^ tfWKyWIA/WUIIIIMWIA/WWI/WWWWWWWIIIIWWWIlWIIIIWIIWW t/MMWVWW%*WWM%fUWW*a*MWMlMVWUMVWVWWV%#W%AfMWWWWWWMM ■tv' "T (Van onze sportredacteur) De schooljongens zijn niet voor tuWuiftfiAiMMMinnniMwvvin*'",r''in"''r>",>'>""*wllt,l*i op het veld ook. Acht doelpunten in één wedstrijd is geen zaak, die elke zondag geboden wordt en als die doelpunten dan ook nog broeder lijk gedeeld in een sensationele volgorde worden gepresenteerd mo gen schooljongens en niet-school- jongens niet klagen. Die sensationele volgorde zorg de er trouwens voor, dat paars momenteel dominerend in alle bouti ques ook de modekleur werd op de gezichten op de tribune. Vele ge zichten waren paars van spanning. Zei niet voorzitter Zwikstra van Tel star: „ik heb de jongens al eens ge zegd, waarom houden jullie ons toch zo in spanning. Je zou er wat van krijgen". Na een wat paniekerig begin aan beide kanten, waarin defensief nogal wat 'fou- Bond besluit een lange rush met listige, doeltreffende schuiver. Het publiek bij ADO—Sittardia was het gisteren niet eens met enkele beslissingen van scheidsrechter Voermans uit Roosendaal. Te bont naar de smaak van het publiek maakte de arbiter het enkele minuten voor het einde. Na een aanval van de Hagenaars, die met 21 achterstonden en dat ook bleven, raakte de Sittardenaar Harry Briill in het strafschopgebied de bal met zijn handen aan, maar de heer Voermans liet gewoon doorspelen. Direct na het laatste fluitsignaal stormde een jong heethoofd het veld op en vond het nodig de scheidsrechter en de spelers van Sittardia in het gezicht te spugen en met steentjes te bekogelen. De knaap werd onmiddellijk achter volgd door enkele controleurs, maar wist te ontsnappen. Meer dan ergerlijk was het optreden van een aantal toeschouwers, die de (onbekend gebleven) jongen in bescherming namen. Een van hen. die eveneens niet kon worden achterhaald, gooide een bierfles naar het hoofd van de achtervolgende sup poost J. v. d. Berg. Het gevolg daarvan was dat de heer v. d. Berg een hoofd wond en een lichte hersenschudding opliep. Naderhand slaagde de Haagse politie erin de orde te herstellen, hoewel het in de omgeving van het Zuiderpark nog lang onrustig is gebleven. Achter de taxi's waarmee de heer Voermans en de Limburgse voetballers liet sport park verlieten reden voor de zekerheid dan ook enkele leden van de Haagse motorpolitie. De doelpunten voor Sittardia werden gemaakt door Mares. De Zoete had ie eindstand op 12 gebracht. hoewel weinigen er meer brood in zagen hielp het. Telstar gaf de moed niet op en viei met een van voor naar achter rennende, schietende, tacklende en kop pende André als „ziel" geducht aan. Van Egmond uitstekend op dreef zag een mislukt schot bij Bond belanden, die Warringa passeerde. Met nog tien mi nuten te spelen dus 3-4. De spanning steeg. En enkele minuten voor het eind signaal gebeurde het dan. Van Egmond schoof de bal in een kluwen lijven en An dré kwam glijdend als winnaar uit die kluwen te voorschijn: 4-4. FC Twente Links: Van Wijk schuift de bal langs de op de grond liggende De Vries, het tweede doelpunt van Telstar. Onder: Bond maakt zijn tweede en Telstars derde goal. Rechtsonder: het lukt André de bal voor Drosts voeten weg te tikken en doelman Warringa te passeren. Dat was Telstars vierde treffer. ten werden gemaakt zo miste Bakker op angstverwekkende wijze en aanval lend de zaken ook onder de maat bleven (Jeuring moest tweemaal het bekende ge baar met de handen naar het haar ma ken), liet Pahlplatz zien, dat de sensatio nele dingen, die indertijd over hem wer den geschreven (hij zou contact met AC (Van onze sportredactie) Het aantrekkelijke van AjaxDOS school dit keer niet in liet vertoonde spel, maar in de practisch de hele wedstrijd durende spanning. Een spanning die werd veroorzaakt door het zeer matige spel van Ajax, dat de Utrechters eerst vlak voor tijd definitief op de knieën wist te krijgen, toen Nuninga voor de 3-1 eind stand zorgde. Als excuus kunnen de Am sterdammers aanvoeren dat naast de ge schorste Keizer en geblesseerde Soete- kouw ook Johan Cruyff wegens een voet blessure moest worden gemist. Invaller Dikstaal had nu de ondankbare taak Kei zer op de linksbuitenplaats te vervangen, hetgeen hem overigens niet onredelijk af- ging. Ajax startte zeer tegen zijn gewoonte in met matte, in laag tempo uitgevoerde combinaties, die de versterkte DOS-de- fensie geen problemen gaven. De eerste goede kans was voor DOS, toen Van den Bogert inschoot, maar via een Ajax-been vloog de bal tegen de paal. Een fraaie kopbal van Dikstaal vond keeper Hooge- veen op zijn weg. Na een half uur was een enorm harde kogel van Swart uit een kopbal van Henk Groot DOS echter fataal: 1-0. Nog geen Met dit doelpunt, dat gemaakt wordt onder de ogen van o.a. Mul ler, Swart en Plageman heeft Nu ninga zich aan de top van de top- scorerslijst van de eredivisie ge plaatst. Milan hebben gehad als onbekend ama teurtje en daarna aanbiedingen van clubs als Anderlecht, Ajax en DWS hebben ge had) niet alle grond misten. Hij was ook voor driekwart de maker van het eerste doelpunt van FC Twente, dat na 28 minu ten een feit werd. Pahlplatz omspeelde een rits Velsenaren, Stuy incluis en schoot de bal toen in. De paal bracht nog even hoop voor Telstar, maar het terugstuiten- de leer werd door Ter Beek ondanks verwoede reddingspogingen van Van Eg mond -ingeschoten, 0-1. En nóg voelden de Twentse spelers de klappen, die ze el kaar in hun enthousiasme op schouders en waar dan ook hadden gegeven, of op nieuw konden ze vreugdgedruis produce ren. Twee minuten later immers gaf Ten Donkelaar een voorzet, die door Jeuring met een prachtige omhaal in een doelpunt werd omgetoverd, 0-2. A minuut later was het alweer gelijk door dat Wery, de gevaarlijkste DOS-aanval- ler, een schot loste dat via het been van Prins zo'n vreemd effect kreeg, dat Bals er volkomen door verrast werd, 1-1. Weliswaar kon Henk Groot uit een be keken voorzet van Dikstaal vlak voor rust 2-1 laten noteren, maar erg over tuigend was het spel van de landskam pioenen niet geweest. Dat was het na de hervatting evenmin. Gevaarlijke DOS- uitvallen en zwak ingrijpen van Tonnie Pronk leken nog een gelijkspel te gaan opleveren. Nuninga echter zag zijn grote activiteit tién minuten voor tijd met een nuchter doelpunt beloond, waardoor het Amsterdamse veldoverwicht toch nog in de score tot uitdrukking kwam, 3-1. ■uuinnJuvvinnnfW^nnnnnftnfwvvvwvvMVVvvvwwMW>nnfWvwvvwwvvvvi'v^M',,'',"*,",,,,","*il*»^'IMUUti**Mt^^ Nu was de taak van de schooljongens gekomen. Ze lieten het niet afweten. De Telstarspelers die dit aanmoedigingslawijt voelden als een prikkel tot extra inspan ning ook trainer De Visser riep maar „naar voren, naar voren" sloegen te rug. Bond besloot een lange ren met twee roodjakken op zijn hielen met een goed geplaatste schuiver, 1-2. En nadat Stuy een schot van Pahlplatz had weggetikt, kreeg Telstar twee minuten voor het pauzeteken de gelijkmaker. Cleeren gaf een voorzet, die zoveel verwarring stichtte dat Van Wijk de bal langs War ringa kon glijden, 2-2. Er lag nog heel wat „paars" verbor gen in de tweede helft, die komen ging. Zo moest om te beginnen Warringa al zijn talent aanspreken om een best schot van Bond te stoppen. Voor FC Twente zag het er niet best uit, toen Hilgerink duizelig van het veld verdween na een tackle van De Vries (die bepaald minder gevaarlijk was dan de geschorste Cle ment). De Twentenaar kwam na een paar minuten terug en dat gaf de ooste lijke burgers kennelijk moed. Een fout van Kort, die verder een briljante wed strijd speelde, leidde tot wat men een dramatische wending van de strijd meen de te mogen noemen. Ter Beek plaatste de bal in de hoek, 2-3. En twee minuten later gaf Pahlplatz Jeuring de gelegen heid om er 2-4 van te maken. Weer moesten de schooljongens al hun helse lawaai in de strijd werpen. En mocht tenslotte nog blij zijn met die 4-4, want Telstar wist nu van geen ophouden meer.De schooljongens ook niet. Met twee gave doelpunten hielp verde diger Daan Schrijvers PSV in de tweede helft van de wedstrijd tegen Fortuna '54 aan een 3-2 overwnining. Bij de rust, toen Fortuna '54 met 2-1 leidde, zag het er nog somber uit voor de Eindhovena- ren. Van den Dungen had PSV de leiding gegeven, maar Vliers scoorde hierna twee keer tegen, waarvan één keer uit penalty. Toen ging Daan Schrijvers naar voren. Na 9 minuten had hij succes toen zijn kopbal via de binnenkant van de paal in het Fortuna-doel verdween. Weer 6 mi nuten later kwam er een goede voorzet, die de attente Schrijvers meteen op zijn schoen nam, 2-3. Het doelpunt waarmee Koeman in het zicht van de finish zijn jubileum 100 competitiewedstrijden achtereen in het eerste elftal van GVAV opfleurde, gaf van het grote klasseverschil tussen GVAV en Willem II (3-0) een betere uit drukking, maar was voor de Groninger voorhoede eigenlijk reden om nog meer schaamtegevoelens te hebben. GVAV had twee ongelukkige momenten van Van den Oever nódig om de eerste helft zijn superioriteit vast te leggen. Zwak weg werken van de Brabander werd door Van Tilburg afgestraft en in de laatste secon de voor de rust draaide een effectvol schot van dezelfde Van Tilburg via het been van Van den Oever langs de bij zonder actieve doelman Schobert. m>* i.ttt m»i unfit» UWiUwmWjifinfWvifvljvifinnnnnnnrifinnnnniYinivinnfini'Mvinnivvvvvw'innrM,Hvvv,u,ir>nnnnn" iHiiiiiiiiiiiiiiiiiitHtiiiimiiiiiHHiiiiiiiiinimiHiiiHnimnHiiiiHitiiiiHHttniHHiHiiHiiiiiiiHttiiiiiiiudiiiiiiiimiHiiimi IllllllilllilllllllllliilllUIIIUIUIIllllllUlll Kattestaart maakt het Pieters Graaf land moeilijk. Het leek een vergissing toen Veen- stra van Go Ahead reeds na twee mi nuten in de wedstrijd tegen Feijen oord een lange rush besloot met een 25-meter-schot, dat Pieters Graafland royaal versloeg, maar waarbij de lat succes in de weg stond. Het bleek echter allerminst toeval, maar slechts de inleiding van een eerste helft, waarin alleen door de Deventenaren in Rotterdam goed voetbal werd ge speeld. Hier speelde een ploeg die zonodig met evenveel mensen verdedigde als aanviel. Zo kon het gebeuren dat zowel de half- spelers Somer en Niehaus als rechtsbui ten Ressel oog in oog met Pieters Graaf land kwamen te staan zonder evenwel het net te kunnen vinden. Tot geluk van Feijenoord, dat bijna een half uur lang op zijn eerste gevaarlijke aanval liet wachten, omdat het toen precies die kwa liteiten van Go Ahead miste: tempo, ac curatesse, spelinzicht en een soepele mid denlinie. Nochtans begon de tweede helft met een Rotterdams offensief, waarbij Kind- vall spoedig alleen op Van Zoghei afstoof, maar tegen de Deventer keeper op schoot. Voor het eerst schenen de gasten toen wat nerveus te worden, maar dat was zeer snel voorbij. Te zelfverzekerd wegwerken werd Kan selaar echter noodlottig. Zijn zachte tik je bereikte Jansen, die Kindvall vrij zag staan. Feijenoord werd iets sterker en dit scheen ook de eindstand te zullen worden. Kanselaar bracht echter Bild ten val en Israel maakte op de penalty-stip geen fout. Kattestaart redde in dezelfde mi nuut nog de eer van Go Ahead. Er wa ren 48.500 toeschouwers. Het Engelse voetbalelftal, dat zaterdag voor het eerst na het behalen van het wereldkampioenschap weer in het veld kwam, heeft in Belfast met 2-0 gewon nen van Noord-Ierland. Bij de rust ston den de Engelsen al met 1-0 voor. Hunt en Peters scoorden. De wedstrijd werd gespeeld in het kader van het toernooi om de Europese beker voor landenteams. In Cardiff speelden Wales en Schotland voor hetzelfde toernooi met 1-1 gelijk. Beide doelpunten werden na de hervat ting gescoord. Het Franse elftal heeft zaterdagmid dag in het Parij se Prinsenpark voor 25.000 toeschouwers met 2-1 gewonnen van Polen. Bij de rust van deze voor het toernooi om de Europese Beker voor landenteams gespeelde wedstrijd stond Frankrijk met 1-0 voor. Ierland speelde in Dublin gelijk tegen Spanje. In deze ontmoeting werd niet gescoord. Hoewel onder de barre weersomstan digheden geen goed voetbal verwacht kon worden, is NACDWS een aantrekkelij ke wedstrijd geworden met een groot aantal doelpunten. Na een goed half uur schoot Waayen- berg voor de eerste maal langs keeper Bastiaansen: 0-1. Snoeck bracht de stand weer op gelijk niveau 1-1. In de navol gende drie minuten werd nog driemaal gescoord: door Kruiver 1-1, Visschers 2-2 en Rensenbrink 2-3. In de 62e minuut via Bouwmeester 3-3. Visschers bracht NAC zes minuten later aan de leiding, maar Kruiver strafte in de allerlaatste minuut een defensiefout bij de thuis club af: 4-4. Xerxes' eerste derby heeft de debutan ten dubbele winst opgeleverd: financieel, vanwege de 25.000 toeschouwers zater dagavond in het Feijenoord-stadion en sportief, omdat het sterk favoriete Spar ta een doelpuntloos gelijkspel werd afge dwongen. Sparta speelde, vooral aanval lend, stroef en apathisch en deed in geen enkel opzicht meer denken aan de ploeg die vorige week ADO versloeg. Dankzij een doelpunt van Roger Claes- sen, drie minuten na het begin uit een pass van Semmeling gescoord heeft het Belgische voetbalelftal zaterdag in Brug ge met 1-0 van Zwitserland gewonnen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 9