Bijeenkomst van noodraad werd „Poolse landdag" Initiatiefcomité „D 66" wil geen splinterpartij nieuwtjes kijken bij Maranka 7 A—> hrnnka babelen 1 Rennfes bondig UITNOI DIGING en H. Koekoek klaagt F. Schregardus en M. Faber aan Koekoekaanhangers hielden stand Streven naar grotere eenheden N.K.V. wil geen nieuwe partij R.k. Middenstands bond achter K.V.P.-fractie Ds. v. d. Heuvel mag Zuid-Afrika niet binnen Koekoek doet niet mee met Koekoek Minister Luns tekent verdrag Doden in het verkeer Geen geld voor torenflat in Enschede Kans op nachtvorst ruime keus uit bankstellen JONGE GENEVER DINSDAG 25 OKTOBER 1966 Sanering van partij stelsel is beter' WYNAND FOCKINK Kerkelijk nieuws IS ER KRUID GEWASSEN TEGEN REUMATISCHE PIJNEN? Haarlem 7elsen-IJ muiden Beverwijk Brandend maagzuur helpen direkt! TOONZALEN DIJKSTRA LAMPEN 9 (Van onze correspondent) EDE. Boerenleider H. Koekoek heeft bij de Edesf politie een aanklacht inge diend tegen zowel de oud-administrateur van de Boerenpartij, de heer M. Faber uit Den Haag, als de oprichter van de noordraad, de heer F. Schregardus uit Haarlem. In de aanklacht tegen de heer Faber verwijt de heer Koekoek deze dat hij in een brief aan de noodraad Koekoek zou hebben beticht van diefstal uit de partij kas. De aanklacht tegen de heer Schregar dus is gericht tegen een uitlating van deze in een blad („ik weet niet meer welk", aldus Koekoek) waarin Koekoek een politieke provo en een vieze baantjes jager zou worden genoemd. „De Edese politie krijgt op deze ma nier overwerk", zei de heer Schregardus desgevraagd. „Als Koekoek niet eens weet welke krant het betreft is het wel ge makkelijke propaganda. Ik heb deze din gen nooit gezegd, maar wel heb ik hem een politieke clown genoemd. Ik hoop dat hij me daarvoor aanklaagt. Dat hij een politieke clown is heeft hij in de Kamer voldoende bewezen." ADVERTENTIE (Van onze correspondent) HOLLANDSCHE RADING Een Poolse landdag naar de oude betekenis van deze uitdrukking. Daar is de vergadering op uitgelopen, die de noodraad van de Boe renpartij maandagavond in Maartenshof in Hollandsche Rading heeft belegd. Om even over half twaalf is de vergadering uit eengespat. Aanleiding was het indienen van een motie door de afdeling Leiden om uit de Boerenpartij te treden en voor de verkiezingen een nieuwe partij op te richten. Aanhangers van Koekoek in de zaal maakten hierop zo'n tumult dat de bijeenkomst geruime tijd onderbroken moest worden. Slechts een minderheid in de zaal was voor deze motie. De bijeenkomst, die rustig was begon nen, verliep na de onderbreking tot een grote spraakverwarring en chaos. De aanhang van Koekoek wist steeds de orde te verstoren en uiteindelijk bleek de voor zitter, de heer Schregardus uit Haarlem, niet bij machte hun het spreken te belet ten. Om tegen half twaalf verliet het be- (Van onze correspondent) AMSTERDAM Het initiatiefcomité D 66 heeft met de oprichting van een nieuwe politieke partij, waartoe het za terdag besloot, per se niet de vorming van een splinterpartij op het oog. Het wil juist komen tot grotere politieke een heden. De gedachten gaan hierbij uit naar een stelsel met twee of drie partij en. Dit is gistermiddag in Amsterdam meegedeeld in een bijeenkomst, waar het voorlopige bestuur van de nieuwe partij, die de naam Democraten 66 of D 66 zal krijgen, eén toelichting gaf op het besluit tot vorming van een nieuwe partij over te gaan en met deze partij ook aan vervroegde kamerverkiezingen deel te nemen. Het initiatiefcomité heeft inmiddels een voorlopig bestuur voor de nieuwe Het Nederlands Katholiek Vakverbond vindt het oprichten van een nieuwe par tij niet de weg om uit de politieke cirsis en vooral uit de crisis rondom en n de K.V.P. te komen. „Er zijn al splinter partijen genoeg in ons land", zo consta teert „Ruim Zicht", het orgaan van het N.K.V. In het nummer van deze week is een groot aantal brieven opgenomen van ver ontruste leden van het N.K.V; die pleiten voor het oprichten van een nieuwe werk nemerspartij. Het blad van het N.K.V. vindt deze reactie begrijpelijk, „vooral nu conservatieve elementen aan het sociaal- economische beleid van het kabinet- Cals een zinloos voortijdig einde hebben gemaakt". Het onbehagen hierover in werknemerskringen is groot, constateert „Ruim Zicht". Het blad schrijft: „Beter dan het stichten van al weer een par tijtje is het gezondmaken en vernieuwen van het bestaande partijstelsel. Als veel meer werknemers politiek bewust worden en bij kandidaatstellingen niet verstek la ten gaan, als hun invloed in de K.V.P. groter wordt, zal misschien de fractie van deze partij in de Tweede Kamer een zo danige sanering ondergaan dat de geko zenen een betere afspiegeling van de kie zers zullen vormen, wat betreft hun opstel ling in maatschappelijke vraagstukken". „Ruim Zicht" hoopt dat de vooruitstre vende krachten in die fractie dan zo sterk zullen worden, dat zij voldoende in vloed en macht hebben om ongewenste kabinetscrises in de toekomst te voorko men. ADVERTENTIE Ontwerp van Harry de Groot. Een bankstel waarvan de be studeerd nonchalante kussens passen in het moderne mode- beeld.4-zitsbankmet 2fauteuils. Anegang 39-Haarlem-Tel16340 Geopend van 9-6 uur - 's maandags van 1 -6 uur. partij benoemd. De meeste leden hiervan stemden bij voorgaande verkiezingen, over het algemeen zonder lid van een partij te zijn, P.v.d.A. of VVD. De voorlopige voorzitter van D 66 is mr. H. van Mierlo, een Amsterdamse journalist. Hij zei gistermiddag dat het bestuur zich distantieert van opmerkingen die drs. J. Gruyters, een van de leden van het initiatiefcomité, zondag in Heems kerk heeft gemaakt over het ontbinden van de partij wanneer er minder dan zes zetels worden behaald. Dit is een zaak van het in het week einde van 26 november te houden con gres, waarop de partij opgericht zal wor den. Er is nu nog niets van te zeggen, al dus de heer Van Mierlo. Hij zei verder zes zetels een redelijk begin te vinden. Het bestuur nam ook afstand van an dere uitspraken, die de heer Gruyters voor radio, t.v. en in kranten gedaan heeft sinds de oprichting van het initia- tiefcomité. De heer Gruyters heeft altijd voor zichzelf gesproken, zei mr. Van Mierlo. Drs. Gruyters is niet in het vijf tien man sterke voorlopige bestuur van D 66 opgenomen. Hij heeft als lid van het initiatiefcomité alleen zitting in een com missie die zich met de staatsrechtelijke aspecten van het op te stellen partijpro gramma bezighoudt. Mr. Van Mierlo zei verder dat het pro gramma van D 66 een aantal zeer dui delijke punten op soc.'aal-economisch ge bied zal bevatten. Het appèl waarmee het initiatiefcomité zich in september bekend maakte, was met name op dit gebied erg vaag. De voorzitter van de Aartsdiocesane Katholieke Middenstandsbond ,de heer G. F. Boere, heeft zich achter de K.V.P.- fractie in de Tweede Kamer gesteld. In een vergadering in Groenlo zei hij, dat de K.V.P.-fractie juist heeft gehandeld. Er moet geen beleid gevoerd worden dat de ontwaarding van de gulden onvoldoende beteugelt. Er was moed voor nodig om te handelen zoals de K.V.P.-fractie deed", aldus de heer Boere. De zes miljoen gul den. die voor 1967 is uitgetrokken voor ont- wikkelings- en saneringshulp aan de mid denstand achtte hij onvoldoende. Bovendien vond hij het onrechtvaardig, dat voor sa nering en ontwikkeling van de landbouw 690 miljoen gulden is uitgetrokken, hoe wel de agrariërs maar 9,2 pet van de Nederlandse bevolking uitmaken, en voor de detailhandel en het ambacht 19,2 pet. van de bevolking slechts 6 miljoen. stuur het podium. Later heeft men het de voorstanders van de noodraad nog verder vergaderd zonder tot bepaalde resultaten te komen. De noodraad wil binnen twee maanden komen tot een landelijk congres, waar een nieuwe partij kan worden geïnstal leerd met eigen, nieuwe resultaten en een politiek programma. Op dat congres kan langs democratische weg een bestuur wor den gekozen, waarna het huidig bestuur van de noodraad terugtreedt. Deze vergadering, bedoeld als een bij eenkomst voor verontrusten en aanhan gers van de noodraad, was slecht bezocht. De zaal was half vol en onder de aanwe zigen waren er nog verscheidenen die de Boerenpartij trouw zijn gebleven. De voorzitter en de heer Hessel uit Utrecht zetten nogmaals omstandig hun grieven tegen het hoofdbestuur uiteen. Het was niet in de eerste plaats de kwestie-Adams, die hun een zo bittere teleurstelling heeft gebracht, doch een volkomen gebrek aan begrip bij het hoofdbestuur om contact te leggen en te onderhouden met de afde lingen. De heer Hessel somde enkele punten op waar voor zijn groepering op landelijk politiek niveau wil ijveren: snelle oplos sing van het woningvraagstuk, meer wo ningwetwoningen voor de minst draag- krachtigen en bevordering van de door stroming. Krachtig tegengaan van verdere ontwaarding van de gulden, maatregelen om prijzen en lonen beter in de hand te houden, stopzetting van verdere toelating van buitenlandse arbeidskrachten en af vloeiing van deze arbeiders, gehuwde vrouw bij arbeid vrijdom van loon- en in komstenbelasting, sterke verlaging van de aardgastarieven, daadwerkelijke hulp aan de middenstand, die in nood verkeert en een stop van de uitbreiding van het amb tenarenkorps. Na de pauze nam de fractievoorzitter in de gemeenteraad van Lienden het warm op voor Koekoek. Hij is van mening dat men niet mag verwachten dat alles in de jonge partij direct al naar wens ver loopt. „Laat al die nieuwe raadsleden hun werk nu maar doen in hun gemeenten en laat de rest maar over aan Koekoek. Geef ere wie de eer toekomt. We moeten met elkaar tot een oplossing komen". Die oplossing werd maandagavond zeker niet bereikt omdat na zijn woorden het bovengemelde tumult losbrak. Of over twee maanden hef congres zal worden gehouden is gezien de stemming van gis teravond twijfelachtig. In de handige kneepfles De borrel die u „toelacht" Geniet met uw gasten van die tongstrelend zachte WF genever. Een rondje WF Daar is iedereen vierkant voor! Jonge WF Genever f. 10.45 per hele liter De secretaris van het jeugddepartement van de Wereldraad van Kerken, ds. A. H. van den Heuvel, is een visum gewei gerd om een bezoek aan Zuid-Afrika te brengen aldus heeft de Zuidafrikaanse persassociatie meegedeeld. Ds. Van den Heuvel predikant voor buitengewone werkzaamheden van de Ne derlandse hervormde kerk zou maan dag in Kaapstad aankomen als gast van de Zuidafrikaanse methodistische kerk. Hij was van plan twee en een halve week door te brengen om spreekbeurten te ver vullen pp vergaderingen. De conferentie van de methodistische kerk, die in Kaapstad gehouden wordt, heeft besloten de minister van Binnen landse Zaken, P. Ie Roux te vragen waar- Om Van den Héuvel een visum is gewei gerd. 'h Tijdens de vergadering greep de zich jeugdleider noemende André de Klerk uit Hilversum de microfoon om zijn Koekoek-belijdenis af te leggen. De Klerk vertelde dat hij een uur met de heer Harmsen had gesproken. „Hij had meteen begrip voor de moeilijkheden en.zater dag merken jullie het resultaat. „Wat jullie niet is gelukt, lukte mij wel", hield hij de noodraad voor. Met deze noodraad is het een flop", zei hij alleen maar, maar het bestuur kreeg het geheim van de heer De Klerk niet meer te horen. De heer Schregardus (met strikje) zou even later een eind aan de vergadering moeten maken, tijdens welke hio onder meer had gezegd, dat er in Haarlem maar acht leden van de Boerenpartij zijn. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Dalfsen W. Wierenga te Zuidbroek. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Schiedam G. J. Buys te Murmerwoude. Chr. Geref. Kerken Tweetal te 's-Gravendeel D. Biesma te Stadskanaal en Th,'. Rutters te Nijmegen. De heren R. G. Vonk, H. J. Koekoek en A. Kuiper hebben als fractie van de Boerenpartij in de vergadering van de gemeenteraad van Deventer maandaga vond verklaard zich te distantiëren van deze partij. Zij blijven als onafhankelij ken deel uitmaken van de raad, daar geen van de opvolgers op de kandidaten lijst van de Boerenpartij bereid was een benoeming tot raadslid te aanvaarden. Uitbanning rassendicriminatie Minister Luns heeft in New York, op de „Dag der Verenigde Naties" het „ver drag tot uitbanning van alle vormen van rassendiscriminatie" ondertekend. Voor de eerste maal in de geschiedenis van de Verenigde Naties is in dit verdrag een internationaal garantiestelsel opgeno men. met inbegrip van een individueel klachtrecht. Vanmorgen is de 28-jarige mejuffrouw Loo uit Banholt in Eijsden bij een ver keersongeluk dodelijk gewond. Ze over leed ter plaatse. Met haar bromfiets kwam ze in een bocht van de weg bij de boerderij „Pieters" in botsing met een vrachtauto. Ze verloor de macht over het stuur en kwam te vallen. Daarbi liep ze een schedelbasisfractuur op. De 58-jarige gehuwde landbouwer J. de Jong uit Schoonloo is bij een verkeerson geval zo ernstig gewond, dat hij op weg naar het ziekenhuis in Assen is overle den. In een ziekenhuis te Groningen is over leden de zestienjarige R. Bouma uit Ure terp. De jongeman werd in de nacht van zaterdag op zondag ernstig gewond bij een botsing met een andere bromfietser in Drachten. Deze bromfietser, de 39-jari ge R. van der Heide uit Drachten, werd gedood, terwijl de op de duo zittende mevrouw Van der Heide ernstig letsel opliep. Op de Middenweg in Heerhugowaard is de 55-jarige W. J. Vlaer uit deze ge meente met zijn fiets door een achter op komende auto aangereden en omgeko men. Volgens de automobilist was het achterlicht van de fiets defect geweest. In Hollandsoheveld is de zes-jarige Roe lo'fje Koster bij een aanrijding om het leven gekomen. Zij liep samen met twee vriendinnetjes aan de linkerkant van de weg. Een achterop komende auto schep te het meisje dat op slag dood was. De bestuurder van de auto, die na het on geval tegen een boom botste, werd met een schedelbasisfractuur in het ziekenhuis te Meppel opgenomen. (Van onze correspondent) ENSCHEDE Het ziet er naar uit, dat de bouw van de Espoort-flat aan de Gro- naustraat in Enschede aanzienlijke i traging zal oplopen. De bouwer van deze flat, de n.v. J. van Egteren en zoon, heeft het bouwtem- po sterk vertraagd, omdat de opdracht geefster, de n.v. Investa in Den Haag, achter zou zijn met betalingen. „We wach ten af en hebben het werktempo op het laagste niveau teruggedraaid," aldus de woordvoerder van de n.v. Van Egteren. .De onderhandelingen met Van Egteren gaan over het tempo van afbouw en het tempo van betalingen," aldus de directie van de n.v. Investa. „Het is voor ons mo menteel een vraag, of we in snel tempo af moeten bouwen met het grote risico dat de 'flat geheel of gedeeltelijk leeg blijft staan, of dat we de bouw op een laag pitje moeten zetten." ADVERTENTIE Ja, Togal. En niet tegen reumatische pijnen alleen. Ook griep en spit en zenuw pijnen verdwijnen snel en afdoend. Neem daarom Togal-pastilles in huis. Zeker is zeker. Togal tegen pijn. Bij apoth. en drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. Stadsschouwburg, vandaag 20 uur: Toneelgroep Centrum met „Tchin Tchin" van Francois Billetdoux. Regie: Walter Kous. Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Con cert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solist: Jaime Laredo (viool). Woensdag 20 u.: Concert door de Vereniging „Jeugd koor Inter Nos". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Help", Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „Kat op een heet zinken dak", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „Dc laatsten der Chey- ennes", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Gescheurd gordijn", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Thunderball", 14 j.; woensdag 14.30 u.: „Sjors en Sjimmie en de gorilla", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Agent 077, Operatie in Tanger", 13 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Zweedse meisjes in Parijs", 18 j Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De maag denbron", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur. Expo sitie „Boek en Papier". Tot 30 oktober. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken. handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Galerie 3 (Jansstraat 48): Expositie van wandkleden van Bodil BlokkerVeggerby en plastieken van Wim Jonker. Van 12 tot 17 uur (ook op zondagen). Tot 30 oktober. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113): Bootzaal' „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks, behalve dins dag, van 10 tot 20 uur expositie van werk van Hartlib-Rex. Tot 5 november. In 't Goede Uur, (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand oktober expositie van tekeningen en aquarellen van Jan Loots. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zondag van 14-17 uur en 20-22 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag: van 13 tot 16 uur. Expositie van etsen van Rembrandt. Museum Van Looy (Kamperlaan): Ex positie van leden van Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks van 10 tot 17 uur; op zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Tot 13 no vember. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; op zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Poppentheater Merlijn, woensdag 14.30 u.: „Prins Dadeltje". Gerhardt Mulo (Raaks), woensdag 20 u.: „Piraparana" door Niels Halbertsma (V olksuniversiteit) DINSDAG 25 OKTOBER City, 20 u.: „Flying Clipper, Ahoy!" (filmserie Velser Kunstkring). Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid: Expositie aquarellen en te keningen van Rie van Goor. De tentoon stelling duurt tot 14 november en is dage lijks open van 10 tot 18 uur en 's avonds (behalve zondag) van 19-21 uur; zondag van 13 tot 17 uur. WOENSDAG 26 OKTOBER City, 20 u.: „From here to eternity". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, 20 u.: Opening expositie aquarellen en te keningen van Rie van Goor. De tentoon stelling duurt tot 14 november en is dage lijks open van 10 tot 18 uur en 's avonds (behalve zondag) van 19-21 uur; zondag van 13 tot 17 uur. DINSDAG 25 OKTOBER Kennemcr Theater, 19 en 21.15 u.: „Ver boden sex". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Invasie op Ambush-Baai". WOENSDAG 26 'OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ver boden sex". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Invasie op Ambush-Baai" Stadskantoor: Tentoonstelling moderne religieuze kunst, geopend van 9-12.30 en 13.30-17.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie schilderijen en gouaches door Henk Willemse, geopend van 9-12.30 en 13.30- 18 uur. ADVERTENTIE Achtergrond. Rotterdam gaat de buiten landse pers via nieuwsbrieven informe ren over gebeurtenissen in Rotterdam, die van ruimer dan landelijk belang zijn. De nieuwsbrief zal op ongeregelde tijden verschijnen, afhankelijk van het nieuws Het is de bedoeling om de nieuwsbrief de naam „Achtergrond" te geven. V.V.V. De Rotterdamse VVV beschikt sinds kort over een folder over Rotter dam in het Esperanto. De directeur van de VVV de heer Schutter heeft het eerste exemplaar overhandigd aan bur gemeester Thomassen. Korps mariniers. Generaal-majoor der mariniers J. G. M. Nass, commandant van het korps mariniers, -zal omstreeks 1 februari 1967 zijn functie neerleggen en daarna op zijn verzoek met eervol ontslag gaan. Hij zal worden opgevolgd door zijn huidige chef staf, kolonel der mariniers A. M. Luijk. Prof. Halbertsma overleden. In Zeist is op 77-jarige leeftijd overleden prof. dr. ir. N. A. Halbertsma, oud-hoogleraar aan de rijksuniversiteit van Utrecht. ADVERTENTIE RUIME KEUZE IN KLASSIEK EN MODERN SPAARNE 65 HAARLEM, tel. 18580 (t.g.o. Ged. O. Gracht) VRIJE TOEGANG - LEVERING VIA DE HANDEL Geopend vin half negen tot hall ze», óók zaterdags VW\AAAA/\rtAAAAAAA/VAAA/4AAAAAAAAAAAAAJWV/W\AAA Het KNMI deelt, mee: Sinds zaterdagavond heeft het iri Zuid- Limburg vrijwel onafgebroken geregend. Totaal werd tot vanochtend 7 uur op het vliegveld Beek 70 millimeter regen afge tapt. In een langgerekte strook, die van West-Frankrijk naar Duitsland reikte, kwam eveneens langdurige regen voor. Een depressie, die via de Golf van Bis- caye naar Frankrijk trok, zal morgen bij de Alpen aankomen. In verband hiermee is het. waarschijnlijk dat het regengebied zich van ons land zal verwijderen. Noor delijke winden zullen het komende etmaal enigszins onstabiele lucht aanvoeren, waarin naast enkele verspreide buien ook opklaringen voorkomen. Daarbij is er voor vannacht een kans op nachtvorst aanwezig. De middagtemperaturen zullen maar weinig verschillen met die van vandaag. WEERRAPPORTEN Maximum en minimum- 60 c temperaturen binnen- en buitenland wind- richti max. temp. min. temp. Den Helder regenbui ono 12 8 Ypenburg zw. bew. nno 12 6 Vlissingen zw. bew. OllO 11 9 Eelde mist windst. 12 2 De Bilt zw. bew. nno 12 5 Twente geh. bew. windst. 10 4 Eindhoven geh. bew. no 10 7 Z.-Limburg regen ono 8 6 Helsinki regen w 8 4 Stockholm onbewolkt wnw 9 1 Oslo onbewolkt windst. 12 -1 Kopenhagen mist w 10 4 Aberdeen licht bew. wnw 11 3 Londen licht bew. nno 9 6 Amsterdam zw. bew. nno 12 6 Brussel regen no 9 7 Luxemburg regen no 15 6 Parijs regen nno 10 7 Bordeaux half bew. zzo 25 15 Grenoble regenbui z 21 12 Nice onweer O 20 15 Berlijn regen wzw 11 7 frankfort regen nno 9 7 München zw. bew. z 20 11 Zürich mist windst 16 10 Genève regen z 16 12 Locarno regen O 13 11 Wenen mist z 16 9 Innsbruck zw. bew. windst. 19 6 Belgrado half bew. z 23 12 Athene onbewolkt windst. 25 16 Rome zw. bew. zzo 23 19 Barcelona onbewolkt wzw 24 16 Vladrid licht bew. wzw 18 13 Mallorca onbewolkt w 25 19 Lissabon zw. bew. w 21 17 Woensdag 26 oktober Zon op 7.23 uur; onder 17.24 uur. Maan op 16.49 uur; onder 3.48 uur. Maanstanden Volle maan 29 oktober 11.01 uur Hoog en laag water in IJtnuiden Dinsdag 25 oktober Hoog water Laag water Woensdag 26 oktober Hoog water 2.02 uur en 14.21 uur. Laag water 10.03 uur en 22.13 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. 1.17 uur en 13.43 uur. 9.19 uur en 21.30 uur.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2