Pierre Jansen bond strijd aan tegen „de beker" in prijzenkast Sportief plaatste zich met BDC en 't Oosten aan de top Zaal' - Real Madrid ontluisterd door talentvol Penarol Uruguees team officieus wereldkampioen ADO in intertoto naar halve finale Gornik in tweede ronde Europa cup DWS uit het J aarbeurstoernooi Miljoen voor Engelse speler Lamers uitblinker bij driebanders Wordt U ook lid van Men's Club? Uitstekend spel in damcompetitie Dames van HOC favoriet in derby tegen White Stars club was „nergens" UEFA-jeugdteam gelijk tegen HVC Helena Rubinstein DONDERDAG 27 OKTOBER 1966 29 Andere opzet Chelsea versloeg Tottenham Hotspur Kleine nederlaag van militair team Kenners weten dat de kwaliteit van een biljart be paald wordt door de afgedekte leiplaat en niet door het zichtbare groene laken. Kenners beoordelen de kwaliteit van cosmetics voor heren op gelijke wijze. Zij weten nu, dat Men's Club produkten, door Helena Rubinstein speciaal voor mannen gecreëerd, dat ondefinieerbare doch niet te ontkennen „extra" hebben. MEN'S CLUB 1 Nederlandse jeugdploeg naar basketbaltoernooi MEN'S cujb; Voor Real Madrid, de „koninklijke" voetbalploeg uit Madrid zijn de pres- tige-duels tegen Penarol, die de kroon hadden moeten zetten op de triom fantelijke comeback in het internatio nale cup-voetbal, als een nachtmerrie geëindigd. Het eerste duel om de wereldbeker voor clubs in Monte video ging met 20 verloren, het tweede voor eigen publiek in het imposante Bernabeu-stadion eindigde met precies dezelfde uitslag. De fanatieke aanhang van de Madri- leense club verliet diep teleurgesteld het stadion, overtuigd als men geweest was, dat Real door een overwinning een be slissingswedstrijd in Lausanne zou for ceren. Inplaats daarvan had men een machteloos Real zien opereren, waarvan de aanval steeds naar buiten moest uit wijken om de betonnen verdedigers Laz- cano, Gonzales en Valera te ontgaan. De grondlegger van vrijwel elke actie in de richting van het doel van Mazurkiewicz was linksbuiten Gento. Hij was ook meest al de afwerker, omdat de bal als het ware langs de ring van Penarol-verdedi- gers danste en ver links van het doel de actieve veteraan weer bereikte, die dan meestal in een dusdanig ongunstige positie was gemanoeuvreerd dat zijn scho ten ver naast gingen. Penarol was in fei te sterker dan het nationale team van Uruguay, dat bij de wereldkampioen schappen de latere kampioen Engeland een gelijkspel afdwong. Naast de zes spelers van het nationale elftal schit terden „Ausputzer" Leczano Uit Para guay en bovenal de twee geweldenaars De gevaarlijke Spencer maakt hier het tweede doelpunt van Penarol. uit de driemans-voorhoede goalgetter Spencer van Ecuador en linksbuiten Joy a uit Peru. Samen met Cortes en de gran dioze spelverdeler Rocha zorgden zij in de weinige ogenblikken dat de stroom van Madrid-aanvallen luwde voor tegen stoten, die uitermate gevaarlijk waren. Daarbij dient te worden gezegd dat Pa- chin, de organisator van de Spaanse ver dediging door een schorsing opgelopen in de eerste ontmoeting, niet aanwezig was. Al voor de rust had Penarol door vloei ende tweemanscombinaties duidelijk het beste van het spel, zodat de voorsprong van 2-0 geheel verdiend was. Spencer en Joya werden enkele malen op het laatste nippertje gestuit. Een doelpunt van Spen cer werd afgekeurd alvorens de moedi ge scheidsrechter Lobello in de dertigste minuut na een charge van Defilipe tegen Rocha een hevig omstreden strafschop toekende., Rocha zelf opende daaruit de score: 0-1. Zeven minuten later bracht Spencer na een actie met Joya de stand op 2-0. Scheidsrechter Lobello, blijkbaar van me ning, dat één strafschop voor Penarol voldoende was, greep niet in toen De filipe Spencer onderuit liep, op het mo ment dat deze wilde schieten. Na rust probeerden Gento en Pirri tever geefs meer vuur in de Madrileense aanval te brengen. Maar de lakonielfe soms ne gen man sterke Zuidamerikaansc ver dediging was niet te doorbreken. Integen deel, de superioriteit van Penarol werd in de eindfase zo groot, dat het in de laatste minuten ongestoord enkele voet- (Door onze sportredacteur) Pierre Jansen, directeur van de Acade mie voor Beeldende Kunsten in Rotter dam, heeft gistermiddag de strijd aan ge bonden tegen de traditie van de gladde bekers in de prijzenkasten van sportbe oefenaars. De van de t.v. befaamde kunst criticus was uitgenodigd om in Rijswijk de Trofeo Caballero te overhandigen aan wielrenner Cor Schuuring. Die trofeo deed Pierre Jansen om ver scheidene redenen deugd. Hij vond het fijn, dat een commerciële instelling als Caballero afgeweken is van de traditie een beker beschikbaar te stellen en een kun stenaar, in dit geval Eric Claus, heeft uit genodigd een beeldje over sport te maken. „En het is wat geworden, dat beeldje van Claus. Het is zo'n fijn beeldje, dat ik het best zou willen hebben". Jansen feliciteerde daarom Schuuring niet alleen Schuuring met de Trofeo, een brons van Eric Claus, die hem uitgereikt werd door Pierre Jansen. Links de heer Klijn van Caballero. met het feit, dat hij zich de beste had getoond in de wegwedstrijden voor profs in Nederland tijdens het afgelopen sei zoen (waarvoor hij van Caballero naast de trofeo ook nog een bedrag van 5000 mocht ontvangen -nummer twee Zoet kreeg f3000 en de Belg Luyten f2000) maar ook, omdat de Amsterdammer dit fijne beeldje, dat drie renners in actie voorstelt, in zijn prijzenkast mag zetten. Over de gewone bekers in die kast zei Pierre Jansen: „tezamen vormen ze het blinkende massagraf van wat de sport man is geweest. Het zegt niets. En als de man oud is of overleden, stoppen de nakomelingen de glimbekers weg in de kelder". baltrucjes ten beste kon geven, waarop een zegevierend Real Madrid in vroeger dagen de aanhang vergastte. Deze ver nedering van de grote Spaanse ploeg voor eigen publiek was zo groot, dat de Spanjaarden na en velen reeds voor het eindsignaal geslagen de tribunes ver lieten. De eredivisieclub ADO heeft zich gister avond dank zij een 0-2 overwinning op IFK Götenburg geplaatst voor de halve finale van de intertoto-voetbalcompetitie. Beide doelpunten werden in de tweede helft gescoord door Houwaart. De eerste ontmoeting tussen beide ploegen was ook al in het voordeel van de Hagenaars ge ëindigd: 1-0. ADO zal in de halve finale uitkomen tegen de winnaar van de wed strijd Inter BratislavaGo Ahead. De 4.000 toeschouwers hebben een aan trekkelijke wedstrijd gezien met een overwegend sterker ADO, dat na de rust in de elfde en twintigste minuut zijn meer derheid in doelpunten uitdrukte. De beste man in de Haagse formatie was Van der Burch, die verdedigend uitstekend speelde. Tijdens een bijeenkomst van de organi satie van de intertotocompetitie is woens dag in Zürich besloten de opzet van de intertotocompetitie voor de zomer van 1967 te veranderen. Er wordt een volledi ge competitie gespeeld tot de winnaar van de groep bekend is. Overeengekomen werd het programma van de uit- en thuiswed strijden in zes weekeinden in de maanden juli en augustus af te werken. Het Poolse Gornik Zabrze heeft zich in Boedapest geplaatst voor de tweede ronde van het voetbaltoernooi om de Euro pese beker voor landskampioenen. De Polen versloegen in een beslissingswed strijd uit de eerste ronde het Oostduitse Vorwarts Berlin met 3-1. Gornik zal in de tweede ronde uitkomen tegen de Bul gaarse kampioen Cska Sofia. DWS is gisteravond in Leeds uitgescha keld voor het toernooi om de Europese beker voor jaarbeurssteden. De Amster dammers moesten met 5-1 hun meerdere erkennen in Leeds United, dat de eerste wedstrijd ook al had gewonnen (3-1). DWS is er in de snelle en attractieve wedstrijd slechts tegen het einde van bei de speelhelften even aan te pas gekomen. De grote man bij Leeds United was links buiten Johannesen, dei liefst drie van de vijf doelpunten maakte. Met weergaloze dribbels was de Britse Noor vele malen ongrijpbaar voor de Amsterdamse defen sie, die Leeds dikwijls vrij uit liet spelen Johannesen bracht Leeds, dankzij twee doelpunten na ruim een half uur op 2-0 waarna Giles drie minuten voor rust via een strafschop voor 3-0 zorgde. Na de hervatting konden de 27.000 toe schouwers nog juichen voor treffers van Madeley en opnieuw Johannesen. De Am sterdamse goal werd gescoord door Frans Geurtsen. In het jaarbeurstoemooi speelde Benfi ca gelijk (1-1) tegen Spartak Plovdiv (Roem.) en deelden Spartak Praag en FC Bologna eveneens de punten (2-2). Het Schotse Dunfermline versloeg het Joegoslavische Dynamo Zagreb met 4-2 De uitslagen van de gisteren gespeelde voetbalwedstrijden voor de eerste divi sie van de Engelse League luiden: Chelsea-Tottenham Hotspur 3-0, West Ham United-Nottingham Forest 3-1. Het UEFA-jeugdelftal heeft gisteravond op het KNVB-sportcentrum te Zeist met 2-2 gelijk gespeeld tegen de Amersfoortse tweede'divisieclub HVC. Het jeugdteam, dat zijn eerste oefenwedstrijd speelde nam in de' eerste helft door een doelpunt van Hoekema (Go Ahead) een 1-0 voorsprong, die Mulders (FC Den Bosch) in de twee de helft tot 2-0 vergrootte. In het laatste kwartier wist HVC tweemaal te scoren en de stand in evenwicht te brengen: 2-2. Bakker (Telstar) speelde na de rust bij de UEFA-jeugd mee. De Engelse eerste divisieclub Chelsea heeft voor 100.000 pond sterling (ruim een miljoen gulden) van Aston Villa de voor hoedespeler Tony Hateley gekocht. Hate- ley die drie jaar geleden bij Aston Villa kwam, scoorde in die periode meer dan tachtig doelpunten. Het Nederlandse militaire elftal heeft gisteravond in Brunswijk een oefenwed strijd tegen Eintracht Brunswijk, de lei der in de Duitse Bundesliga met 4-3 ver loren. De Duitsers zegevierden dankzij een doelpunt dat Maas in de laatste mi nuut scoorde. Bij de rust was de stand ge lijk: 2-2. De 2000 toeschouwers, bij wie ruim 1600 Nederlandse miliairen, die een oefening op de Luneburger heide hadden, hebben een goede wedstrijd gezien met een enerverend scoreverloop. (Van onze biljartmedewerker) Bij de gisteravond in café Vreeburg te Bloemendaal gespeelde voorwedstrij den om het kampioenschap van Neder land driebanden op de grote tafel, viel vooral de Bevèrwijker Lamers op door zijn fraaie moyenne. De oud-hoofdklasser Van der Linden won zijn beide partijen De wedstrijden worden dinsdag voortge zet. De uitslagen waren: Hooglander 34 68 6 0,500 0 V. d. Linden 40 68 4 0,588 2 Lamers 40 58 5 0,689 2 Hooglander 20 58 3 0,344 0 Lamers 40 72 4 0,555 2 Perukel 32 72 3 0,444 0 Lamers 37 76 3 0,486 0 V. d. Linden 40 76 4 0,526 2 Perukel 40 87 5 0,459 2 Stammes 37 87 4 0,425 0 Voorzitter J. v. Praag, Ajax, doet de deur van het Heemskerkse zieken huis open voor de nieuwe „aan winst", de Joegoslaaf Vasovic. Even als een aantal van zijn nieuwe club genoten, die al eerder van hun amandelen werden ontdaan in het ziekenhuis in Heemskerk, gaat ook Vasovic zich aan deze medische in greep onderwerpen. ■9HBHK8 Waarom 2 soorten Men's Club After-Shave? ■LjjJLjjLjL /<Tl bn\ Omdat één produkt onmogelijk EhShuSEw* 11/jtiiimft én stimuleren én verzachten kan. Daarom: Men's Club After- Shave Emulsion ter verzachting van „scheerbrand" en Men's Club After-Shave Lotion voor een verfrissende stimulans. voor mannen gecreëerd door MEN'S CIJ 'B Attar Sm»* Sh.muU.. (Van onze dammedewerker) Door een zege van 12-8 op Heemstede II heeft damclub Sportief uit IJmuiden zich naast 't Oosten en B.D.C. een leidende positie verworven in de damcompetitie eerste klasse van het district Kennemer- land. Beide teams leverden uitstekend eerste klasse spel, doch enkele onnauwkeurig heden aan de zijde van Heemstede II wer den kundig door Sportief benut. De door de spelers afzonderlijk behaalde resultaten waren: SportiefHeemstede II 12-8, Bays Stevens 1-1; T. PostmaLange veld 1-1; Van d. HoekVan Veen 1-1; LodderZo mer 1-1; Smit—Delden 0-2; Haver—Roest 2-0; Snelv. d. Eem 2-0; PostZonne veld 1-1; F. PostmaWeyers 1-1; Van d. Steen—Bot 2-0. Totaal 12-8 B.D.C., Be verwijk, kwam tegen V.K.D. tot een 13-7 overwinning en voldeed daarmede aan de gestelde verwachting. H. D. C. II moest in eigen huis de strijd aanbinden met Santpoort. De Haarlemmers zagen hun volle inzet beloond met een 11-9 winst. De punten kwamen bijeen door winstpartijen van A. Smit, J. v. d. Wereld en G. B. Valkeman en remise van A. v. d. ma en C. B. de Laat. ■A,-, v t' v v n K.N.C. slaagde er in Heemstede III met 11-9 te kloppen en daarmede zijn eerste punten in deze competitie te scoren, 't Oos ten was vrij. B.D.C. leidt nu met 6 uit 3. 't Oosten en Sportief volgen met 4 punten, maar met een wedstrijd minder gespeeld. Het begint er naar uit te zien, dat dam club Zandvoort in de tweede klasse com petitie een belangrijke rol gaat vervullen. In de tweede ronde werd namelijk 't Oos ten II met 13-7 verslagen. De nieuwe ver eniging D.V.S. behaalde zijn eerste punten in competitieverband door een 12-8 zege op V.K.D. II. Met 2 gewonnen wedstrijden heeft Zandvoort de leiding. (Van onze basketbalmedewerker) De aandacht van de Haarlemse basket balliefhebbers zal zich dit weekeinde ge heel op de dames richten. In de heren eredivisie spelen nl. alleen Suvrikri en AMVJ een „dubbel" tegen elkaar. Bij de dames wordt echter een volledig program ma afgewerkt, waarbij voor Haarlem de plaatselijke ontmoeting tussen White Stars en HOC wel de hoofdschotel is. Deze wedstrijd die zaterdagavond om 8.45 uur wordt gespeeld, kan alles in zich bergen wat een derby interessant kan ma ken. Er is een uitgesproken favoriet nl. HOC, maar er is ook een tegenstander die over uitstekende vechterseigenschappen kan beschikken en daarom in een wed strijd als deze tot verrassingen in staat kan zijn. In de heren eerste klasse krijgt Exercitia eveneens op zaterdagavond (7 30 uur) bezoek van Rotterdam-Zuid. Ook nu weer een moeilijke opgave voor de man nen van coach Bakker die nog steeds op de eerste winst wachten. In de rayonklassen krijgen de dames van Antilopen op vrijdagavond (8 uur) Slotermeer op bezoek. Antilopen, mits vol ledig behoeft hierbij niet bij voorbaat kansloos te zijn. De herenwedstrijd tussen beide clubs vindt op zaterdagavond (7.30) plaats en ook hier zal het krachtsverschil klein zijn. Het volledige programma voor Haarlem luidt: donderdagavond, dames, 7 uur: Exercitia 2Sea Devils; 8 uur: Exercitia vils; 9.15 uur: Haarlem Cardinals 2 Exercitia 2; Typhoons 2HOC 2 Vrijdagavond: Dames, 7 uur: HOC 3 White Stars 3; Rayonklasse: 8 uur: Anti lopenSlotermeer; 9.15 uur: Red Twins Spetters 2. Heren: 7 uur: Haarlems Car dinals 3Antilopen 3; 8 uur: Akrides Spetters; 9.15 u. White StarsSchoten. Zaterdagavond: Rayonklasse heren: 7.30 uur: AntilopenSlotermeer; Heren eerste klasse: 7.30 uur: ExercitiaRotterdam- Zuid; Dames eredivisie: 8.45 uur: White StarsHOC. (Van onze basketbalmedewerker) Het komende weekeinde wordt in de stad Luxemburg een toernooi voor lan denploegen jongensjunioren basketbal ge speeld. Deelnemers zijn België, Luxem burg; West-Duitsland en Nederland. De volgende elf Nederlandse jeugdspe lers zijn hiervoor uitgenodigd: Van Woer- kom (Juventus); Noordermeer en Hoek- sema (Herly) Pouw (Argus) Renzenbrink en Smeets (DED); Rudolf Mooij (Haar lem Cardinals): de Jong (Bona Stars); van Daalen (AGON); van Buuren (Taver- no); Jongejan (US). ADVERTENTIE

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 29