Groep „Tien over Rood" is niet rijp voor politiek HENSEN Poolexpeditie zonder geld Agenda voor Haarlem en de IJmond en bondig V HERFSTWEER WARM WINTER- 0NDERG0ED WARM WINTER- 0NDERG0ED Minister Vondeling meent: Baby te vondeling gelegd: maand voorwaardelijk Bejaarde vrouw in rook gestikt Gasexplosie in Emmen Vliegtuig stort neer, één dode Positie arbeiders uit Marokko wordt geregeld Roken in het museum Bejaarde doet afstand van rijbewijs NAVO-raad gaat naar Brussel Brits rapport over „Sex en moraal aanvaard Verzending van zeepost Noordwijker vermist Wolkenvelden wol, wol, wol, zuiver scheerwol DONDERDAG 27 OKTOBER 1966 li INDUS INDUS IS IN Dragline verstoorde telefoonverkeer Haarlem Beverwijk V elsen-lJ muiden TIJDELIJKE TYPISTE? STEKIOTYP! Kerkelijk nieuws HORLOGES sa E2 VLAARDINGEN In een vergadering van de Partij van de Arbeid heeft mi nister Vondeling gezegd dat de eis van een minimumprogramma, waarvan de P.v.d.A. volgens de groep „Tien over Rood" niet zou mogen afwijken bij kabi netsformaties, er blijk van geeft dat de leden van deze groep niet rijp zijn voor politiek, omdat zij de noodzaak van com promissen niet zien. Er staat in „Tien over Rood" volgens de minister „heel wat onbelangrijks dat niets met socialisme te maken heeft." Over de kansen op nieuwe samenwer king met de K.V.P. zei dr. Vondeling: „Niet met de K.V.P. van de heer Schmel- zer en de wijze waarop deze heeft ge werkt. Maar er is ook een andere K.V.P., die van de K.V.P.-ministers met wie een programma is te maken." In dit verband noemde de bewindsman ook de A.R.P. „die in de politiek het karaktervaste fat soen heeft om gemaakte afspraken na te komen, ook al is zij niet enthousiast." Minister Vondeling vroeg de „geheim zinnige adviseurs" van de K.V.P.-Kamer- fractie Tilburgse economen en ook een oud-minister voor de dag te komen. Hij critiseerde het optreden van het K.V.P.-Kamerlid Notenboom, dat hij de laatste aanleiding tot de kabinetscrisis noemde. „Volstrekt tegen de parlementaire ze den in" noemde de minister het feit dat dit Kamerlid de minister had overvallen met allerlei technische bezwaren zonder hem van tevoren te zeggen welke kant hij op zou gaan. „Zelfs als oppositiewoord- (Van onze correspondent) DEN HAAG De ouders van Pieter Herfst zijn door het Haagse gerechtshof wegens het te vondeling leggen van hun pasgeboren baby elk veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand. De vader kreeg bovendien een boe te van 250 gulden of 25 dagen hechtenis. Zoals bekend is waren een 49-jarige weduwe en een 64-jarige expediteur uit Alphen aan de Rijn door de Haagse poli tierechter elk veroordeeld tot een onvoor waardelijke gevangenisstraf van een maand omdat zij in de nacht van 8 op 9 november vorig jaar hun pasgeboren baby te vondeling hadden gelegd op de stoep voor de keuken van de Martha- stichting te Alphen aan de Rijn. De von deling kreeg de naam Pieter Herfst. ADVERTENTIE weer tijd voor VAN HET HEEL GOEDE TOT HET ALLER BESTE Daaruit kunt u kiezen bij fa. Hensen. Vakken vol stape's warm winter-» ondergoed. Zowel het aloude baaien hemd van 1900 als het superdons van 1966. Beide alom gewaardeerd door pas vorm en kwaliteit. nu kopen bij Paarlaarsteeg 1 Haarlem De 84-jarige mevrouw W. C. LemLan- ting uit Arnhem is vannacht door verstik king om het leven gekomen. Medebewo ners constateerden op een gegeven moment een sterke rookontwikkeling. Toen ze op onderzoek uitgingen, vonden ze de be jaarde vrouw bewusteloos op de vloer lig gen met vlakbij haar kledingstukken, die ln brand waren geraakt door vuur dat uit de kachel was gevallen. Op weg naar het ziekenhuis is de vrouw overleden. voerder licht men een minister in als het over dergelijke diep-technische zaken gaat laat staan als spreker, namens een rege ringsfractie," aldus dr. Vondeling. In Hengelo zei drs. Nedrhorst, de frac tievoorzitter van de P.v.d.A. in de Tweede Kamer, dat hoewel de P.v.d.A. geen ver antwoordelijkheid draagt voor de kabinets crisis, zij bereid is het programma van de regering-Cals voort te zetten bij ga ranties van loyaliteit van de andere part ners. Volgens drs. Nederhorst waren er reeds op de eerste dag van de algemene poli tieke beschouwingen aanwijzingen dat de K.V.P. bezig was zich weer aan de sa menwerking te onttrekken. „De critische opmerkingen van drs. Schmelzer over het financieel-economisch beleid, die leidden tot zijn motie, overschreden de grens. Ook hield hij zich, in tegenstelling tot de heer Roolvink, niet aan de overeenkomst dat de regeringspartners elkaar niet voor ver rassingen zouden stellen. De breuk met de Partij van de Arbeid is bewust ge forceerd", aldus drs. Nederhorst. In Rotterdam heeft de A.R.-fractielei- der in de Tweede Kamer, de heer Rool vink in een partijvergadering de achter gronden van de val van het kabinet-Cals uiteengezet. Hij stond uitvoerig stil bij de rol, die de Anti-Revolutionaire fractie heeft gespeeld. „De A.R. heeft tegen de motie-Schmelzer gestemd", zei de heer Roolvink, „maar we zullen niet zeggen, dat er een enorme kloof zal bestaan tus sen de A.R. en de K.V.P. Het ligt min der zwart-wit dan uit die stemming zou blijken". Te Emmen heeft zich vanmorgen om streeks half acht een gasontploffing voor gedaan in de woning Meerveld 43, waar door het huis gedeeltelijk werd vernield De bewoner, de heer G. Setz, en zijn twee kinderen kwamen met de schrik vrij doch zijn echtgenote moest met brandwonden naar het ziekenhuis worden overgebracht. De voormuur van de woning werd ge heel weggeslagen evenals een binnen muur. Als vermoedelijke oorzaak wordt gedacht aan een lek bij de geiser in de keuken. VENRAY. De eerste luitenant C. J. G. van der Knaap (24 jaar) uit Uden is woensdagmiddag om het leven gekomen toen zijn vliegtuigje van het type Piper- cub van de Koninklijke Luchtmacht in Volkel op de vliegbasis „De Peel" even buiten Venray uit een bocht gleed en neerstortte. Een tweede inzittende, kapitein G. van der Vlies (34 jaar) eveneens uit Uden, werd ernstig gewond. Hij is opgenomen in een ziekenhuis in Veghel. In de loop van de volgende maand zul len besprekingen beginnen over het eventuele afsluiten van een verdrag tot regeling van de positie van de Marok kaanse arbeiders in Nederland. Hierbij zullen tevens de procedure en de voor waarden voor de aanwerving van Marok kaanse arbeiders in Marokko aan de orde komen. Dit is besloten tijdens een bezoek aan ons land van de in Brussel residerende Marokkaanse ambassadeur voor de Bene- lux-landen en de EEG, de heer Bensalem Guessous. Kleuter verdronken. De tweejarige Wil lem Jan Boele uit Oudewater is in een sloot achter het huis van zijn groot ouders in Kamerik verdronken. ■U -."V? De Amerikaanse ambassadeur in NederlandWilliam R. Tyler, heeft met de burgemeester van Amster dam, de heer G. van Hall, gisteren een bezoek gebracht aan het Tabaks museum. De heren lieten zich een oud-Hollandse pijp best smaken. ADVERTENTIE Een voornaam horloge Een model met allure Een prima kwaliteit Een klasse apart Een keurcollectie Herenhorloges v.a. 49.- doublé 54.- staal ƒ100.- goud 220.- Dames v.a. doublé v.a. 65.- goudv.a. 115.- (Van onze correspondent) HILVERSUM De zeventigjarige Hil versummer A. K. was zo onder de in druk van een aanrijding die hij gisteren veroorzaakte, dat hij de politie toezegde vandaag of morgen zijn rijbewijs te ko men inleveren. Ik zie nu in dat ik het verkeer op mijn leeftijd niet meer aan kan," zo luid de zijn commentaar. De automobilist reed bij een viaduct een bromfietster tegen de grond, die hij volgens zijn zeggen abso luut niet had gezien. De situatie was zo, dat de politie met een zucht van verlich ting kennis nam van het besluit van de bejaarde man om afstand van het auto stuur te doen. Het slachtoffer kreeg een hersenschudding en een diepe hoofdwond. BRUSSEL (ANP) Nederland en Bel gië hebben besloten voor 1967 geen geld ter beschikking te stellen voor de Bel- gische-Nederlandse Zuidpoolexpeditie. Dat meldt het Brusselse blad Le Soir. Be grotingsmoeilijkheden zijn de oorzaak van dit besluit. De afgelopen jaren werd de gezamenlijke expeditie voor één derde door Nederland en tweederde door België ge financierd. PARIJS (AP) De NAVO heeft beslo ten haar politieke hoofdkwartier te ver plaatsen van Parijs naar Brussel. Het be sluit werd met algemene stemmen geno men door de vijftien permanente verte genwoordigers van de NAVO-landen. De permanente vertegenwoordigers na men het besluit na maanden van offici euze activiteiten van de zijde van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië, die gekant waren tegen het denkbeeld dat het politieke directoraat gevestigd zou blijven in een land waar geallieerde troe pen niet welkom zijn. (Van onze correspondent) LONDEN De Britse raad van (pro testantse) kerken heeft het pas versche nen rapport over „Sex en moraal" goed gekeurd. Een voorstel van de Schotse kerk om het rapport in te trekken werd met over weldigende meerderheid van stemmen verworpen. Het rapport was gepubliceerd door een door de raad benoemde adviescom missie inzake sex, moraal en het gezin. Het rapport veroorzaakte een zekere deining, voornamelijk omdat het weiger de geslachtsverkeer voor het huwelijk of buitenechtelijk geslachtsverkeer onder alle omstandigheden te veroordelen, met als argument dat de mensen in het sexu- ele leven voor dermate ingewikkelde en gevarieerde situaties worden geplaatst, dat het onmogelijk is één regel te for muleren, die voor alles opgaat. Het rapport handhaaft de onverbidde lijke eis van werkelijke liefde tussen de partners, hetzij in of buiten het huwelijk. ADVERTENTIE verwerkt tot vlotte, prachtige pullovers met kraag, pullovers met rol- kraag(col), pullovers met V-hals of ronde hals. perfekt afgewerkte vesten. Prijzen van 23.50 tot 49.75 ANEGANG 17- HAARLEM (Van onze correspondent) DEN HAAG Doordat een dragline in de buurt van Oosterhout in Noord-Bra bant gistermiddag de belangrijke draag golfkabel tussen de randstad en het zui den van Nederland kapot scheurde, is het telefoonverkeer tussen noord en zuid tot 's avonds toe zeer moeilijk en in som mige gevallen onmogelijk geweest. Pas Iaat in de nacht kon de verbinding door de P.T.T. worden hersteld. Na twee uur kon men West-Brabant, een deel van Oost-Brabant en een groot feel van Zeeland uit de randstad niet meer bereiken. Er werd onmiddellijk ingegrepen en alle verbindingen werden omgelegd, wat men in vakkringen „omsteken" noemt. Dit was niet afdoende, zodat men in vele gevallen toch met langdurige stag naties werd geconfronteerd. Na vijf uur werden de moeilijkheden wat kleiner, om dat kantoren en bedrijven sloten. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de corespondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip. Argentinië: ms „Amstelland" 2-11; Australië: ms „Riederstein" 31-10 en ss „Maasdam" 2-11; Brazilië: ms, „Amstel land" 2-11 en ms „Uruguay Star" 4-11; Canada: ms „Svanefjell" 2-11; Chili: ms „Pericles" 1-11; Kenya, Oeganda, Tangan jika: ms „Jean Laborde" 30-10; Ned. An tillen: ms „Oranjestad" 2-11; Nieuw-Zee land: ms „Schelde Lloyd" 31-10 en ss „Maasdam" 2-11; Suriname: ms „Achilles" 1-11; Verenigde Staten: ms „Schiedijk" 2-11; Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: •ms „Good Hope Gastle" 30-10 en ms „Zon nekerk" 2-11. Inlichtingen betreffende de verzenddata van postpakketten geven de postkantoren De hoofdinspecteur van de gemeentepo litie in Noordwijk verzoekt te worden be kend gemaakt met de verblijfplaats van C. P. Vliet Vlieland, oud 52 jaar, wonende in Noordwijk. Signalement: lang olus minut 1,75 me ter, mager pastuur, lang smal gezicht, grijnzend dun haar. Kleding: grijs kos tuum, bruine schoenen, bruine terlenka- regenjas en grijze hoed. Hij is in het bezit van een groen herenrijwiel, merk Locomotief. C. P. Vliet Vlieland heeft op 25 oktober 1966 om olus minus 9.00 uur zijn woning verlaten en is daarin tot op heden niet teruggekeerd. Een ongeluk wordt gevreesd. Een ieder, die inlichtingen kan geven wordt verzocht zich in verbinding te stel len met de hoofdinspecteur van politie in Noordwijk, telefonisch te bereiken onder nummer 01719-2020 of met de plaatselijke politie. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Concert door de Arbeiders Zangvereniging „De stem des volks", o.l.v. Dick Dekker. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 uur: „Boeing Boeing", 14 jaar. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Cartouche", 14 jaar. Lido, 14, 19 - 21.15 u.: „De spion met het kanten broekje", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Gescheurd gordijn", 14 jaar. Minerva, 20.15 u.: „De verknipte melk boer", a.l. Rembrandt, 14. 19 en 21.15 u.: „00 sex, onze agente in de Oriënt", 14 jaar. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De wraak van Ivanhoe", a.l. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „The loved one", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur. Expo sitie „Boek en Papier". Tot 30 oktober. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Galerie 3 (Jansstraat 48): Expositie van wandkleden van Bodil BlokkerVeggerby en plastieken van Wim Jonker. Van 12 tot 17 uur (ook op zondagen). Tot 30 oktober. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113): Bootzaal' „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks, behalve dins dag, van 10 tot 20 uur expositie van werk van Hartlib-Rex. Tot 5 november. In 't Goede Uur, (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand oktober expositie van tekeningen en aquarellen van Jan Loots. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zondag van 14-17 uur en 20-22 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag: van 13 tot 16 uur. Expositie van etsen van Rembrandt. Museum Van Looy (Kamperlaan): Ex positie van leden van Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks van 10 tot 17 uur; op zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Tot 13 no vember. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; op zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Donderdag 27 oktober Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Ara besque". Kennemer Theater, 19.30 u.: „The sound of music", vrijdag 28 oktober Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Ara besque". Kennemer Theater, 19.30 u.: „The sound of music". W.B. Theater, 20 u.: „De twee gladia toren". Stadskantoor: Tentoonstelling moderne religieuze kunst: geopend van 9 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie schilderijen en tekeningen van Henk Willems: geopend van 9 tot 12.30 en 13.30 tot 18 uur. DONDERDAG 27 OKTOBER City, 20 u.: „From here to eternity". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-ZuidExpositie aquarellen en te keningen van Rie van Goor. De tentoon- ADVERTENTIE -nv - i stelling duurt tot 14 november en is dage lijks open van 10 tot 18 uur en 's avonds (behalve zondag) van 19-21 uur; zondag van 13 tot 17 uur. VRIJDAG 28 OKTOBER City, 20 u.: „Agent X77: Opdracht moord"; 23.30 u.: „Noem het maar liefde". Stadsschouwburg, 20 u.: Zanguitvoering door Velser koren. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid: Expositie aquarellen en te keningen van Rie van Goor. De tentoon stelling duurt tot 14 november en is dage lijks open van 10 tot 18 uur en 's avonds (behalve zondag) van 19-21 uur; zondag van 13 tot 17 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Rotterdam. Doctoraal examen in de eco nomische wetenschappen: M. Levie, J. J. Wijenberg, A. G. M. Tunnissen (allen Rot terdam), H. C. Vel (Breda), M. E. van Ber- ckel (Arnhem). Bevorderd tot accountant: Chr. C. Hoes ('S-Gravenhage). Eindhoven: Gepromoveerd aan de tech nische hogeschool te Eindhoven ir. F. W. Sluijter tot doctor in de technische weten schappen. Zijn proefschrift had tot titel „On the reflection of electromagnetic waves by a cold magnetoplasma". Promo- tor was prof. dr. L. J F. Broer te Eind hoven. Amsterdam (Gem. Un.). Doctoraal eco nomie: E. Kort (Amsterdam). Doctoraal rechten: H. J. Grendel, J. H. Engel, G. Lu cas, E. J. P. Mackaay en mej. J. M. van Wouw (Amsterdam). P.S.P. Het gewest Noord-Holland van de P.S.P. heeft de heer Van Someren uit Amsterdam tot voorzitter gekozen. Begroting gemeentefonds. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot wijziging van de begroting van het gemeentefonds voor 1965. Voorgesteld wordt het oorspronkelijk vastgestelde bedrag met ƒ384.156.300 te verhogen tot 2.799.618.000. Hoogleraar. Tot buitengewoon hoogleraar in de afdeling der electrotechniek aan de technische hogeschool te Delft is be noemd ir. J. Wijmans, thans hoofdinge nieur bij het gemeente energiebedrijf te Amsterdam. Bedrijfsongeval. Tijdens werkzaamheden in het ondergronds bedrijf van staats mijn Hendrik in Brunssum is de 42-ja- rige mijnwerker Van Ommeren uit Schaesberg zodanig door een lier ge troffen dat hij aan de opgelopen ver wondingen overleed. >Steeds meer Crematies. Het aantal cre maties in ons land neemt toe. Het is van 2.221 in 1954 gestegen tot 6.349 in 1965. Het staat nu vast dat ook Rotter dam binnenkort een crematorium zal krijgen. Krijtmolen. B. en W. van Amsterdam hebben de raad voorgesteld de stichting Krijtmolen „d'Admiraal" voor de res tauratie van de krijtmolen in Buiksloot een subsidie van 85.047 gulden te verle nen. Zeeuwse fruitpluk ten einde. In de Zeeuw se fruitboomgaarden is de pluk nu vrij wel afgelopen. De oogst van het belang rijkste bewaarras van de Zeeuwse fruit telers, de Golden Delicious, is dit jaar erg tegengevallen. Op vele bedrijven komt men niet verder dan de helft van de normale oogst. ADVERTENTIE BAUME MERCIER GENEVE Een kwaliteitshorloqe van klasse en smaakvol van vormgeving. De gehele uitgelezen collectie, in prijzen vanaf Heren goud v.a. 325.— staal v.a. 115.— doublé v.a. 105. Dames goud doublé staal v.a. 195.- v.a. ƒ110.- v.a. ƒ125.- "^AAAAAArtfUtAAAAAfWIAAAAAA/mAAAAfVAAAAAAAAAA/OWl 'WUlAAAAAAAIWWWIAAAAAAAAAAAAAArtAftAAAAAAArtAA Het K.N.M.I. deelt mee: In de afgelopen 24 uur trok een kleine depressie over de Noordzee naar het zui den zonder noemenswaardige invloed op het weer in ons land uit te oefenen. In de westelijke kustprovincies vielen plaat selijk enkele buien. In het oosten kwam nachtvorst voor. De depressie die in West- Europa heel wat regen veroorzaakte trok over Noord-Italië naar Oostenrijk en ver oorzaakte zware regenval in Zuid-Duits- land en het Alpengebied. Een rug van hogedruk die zich over het noorden van de Noordzee en Zuid-Scandinavië uitbreidt zal er oorzaak van zijn dat de wind in ons land tot matig of vrij krachtig gaat toenemen uit noordoostelijke richting. Er wordt dan tamelijk koude lucht aange- oerd waarin wolkenvelden voorkomen. Daaruit zal waarschijnlijk geen regen van betekenis vallen. WEERRA PPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland •o-g C-d ■- O SB J °- n a ss a Den Helder zw. bew. zzo 13 7 Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven zw. bew. zw. bew. mist geh. bew. zw. bew. geh. bew. Z.-Limburg geh. bew. windst. 11 6 zw 12 8 windst. 10 5 windst. 11 5 verand. 12 -0 verand. 12 5 z 10 4 Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locamo Wenen Innsbruck Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon licht bew. zw. bew. regen half bew. zw. bew. geh. bew. zw. bew. geh, bew. zw. bew. zw. bew. regenbui geh. bew. licht bew. geh. bew. regen regen regen regen zw. bew. mist regen half bew. zw. bew. licht bew. onbewolkt zw. bew. zw. bew. nno windst. no ono w n windst. windst. w zzo zzo n nnw nno n w wzw z o verand. windst. zzo zw wnw windst. nw nw 7 11 12 13 7 12 14 14 19 10 9 12 13 13 14 16 18 28 23 19 14 22 19 -6 -3 2 7 4 6 5 6 4 4 7 6 10 7 8 6 5 6 8 9 7 20 17 8 2 14 12 Vrijdag 28 oktober Zon op 7.27 uur; onder 17.20 uur. Maan op 17.11 uur; onder 6.08 uur. Maanstanden Volle maan 29 oktober 11.01 uur Hoog en laag water in IJmuideii Donderdag 27 oktober Hoog water 2.36 uur en 14.-52 uur. Laag water 10.38 uur en 22.50 uur. Vrijdag 28 oktober Hoog water 3.07 uur en 15.19 uur. Laag water 11.11 uur en 23.24 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2