Zelfvertrouwen van door eerste ernstige aangetast Dullens blessure Zweedse houding kritiek op Feijenoord CHRISTEN DEMOCRATEN UNIE Limburger hoopt toch op snelle rentree in Oranje Koene kreeg berisping Winstkansen voor Full Speed tegen sterk Blauw Wit C.D.U. STEMMEN - INFLATIE REMMEN De Boer (Haarlem) werd geschorst ALLEEN DE RUYTER OP DREEF IN GERRIT HEESE-TOERNOOI Grando 19 ct Perlas 17 ct Verontwaardiging over niet spelen van Kindvall in nationale ploeg op de dag van Ajax-Feijenoord De Blinkert tegen ongeslagen IJmond Nederland verloor van Hongarije VRIJDAG 28 OKTOBER 196 6 25 I K Karstens en Zoet rijden om Baracchi-trofee Naar Feijenoord een zuitfe/^ SENORITAS Zeer belangrijke mededeling!! Schaakolympiade „Die wedstrijd tegen Xerxes wordt voor my een test-match. Als ik net zo goed draai als afgelopen zondag tegen ADO, toen ik er voor het eerst weer gewoon tegenaan durfde te gaan, dan geef ik mezelf een goeie kans voor de interland tegen Tsjecho- slowakye op 6 november. Die bles sure heeft me veel kwaad gedaan, niet zozeer lichamelijk, maar mijn zelf vertrouwen is een beetje weg, mis schien kan ik na zondag zeggen, was een beetje weg". De 21-jarige Willy Dullens trekt rimpels. Hij heeft zor gen. Voor het eerst kreeg hij dit sei zoen een flinke blessure, knieband ge scheurd, en die heeft indruk op hem gemaakt. „Ik hoop maar een ding, dat dit de eerste en laatste is van dit sei zoen. Zo'n blessure is iets verschrik kelijks voor een voetballer. Op de tribune kijken naar je eigen team vind ik het ergste wat je overkomen kan", ,,'t Was zo jammer, omdat ik in de oefenwedstrijden voor deze competitie beter draaide dan ooit. Met m'n aan staande schoonouders en m'n meisje ben ik deze zomer op vakantie gegaan, maar al die vrije dagen heb ik getraind. Ik was dus verder dan de andere jongens toen we begonnen. En net de laatste oefenpartij voor het competitiebegin. te gen Vitesse scheur ik die knieband. In de eerste wedstrijd, die ik weer mee deed, hier thuis tegen Go Ahead meed ik elk duel, zo bang was ik. Werkelijk, af gelopen zondag ben ik 'm voor het eerst vergeten, ging ik weer flink in duel. Het spelen in de ere-divisie is anders wel moeilijker geworden omdat bijna alle clubs zanuit hun defensie opereren werkelijk aanvallend spel heb je haast niet meer, misschien alleen Ajax, maar die is op het ogenblik van Europese klasse. Wij in Sittardia spelen ook van uit een hechte defensie. Tegenwoordig is het zo, dat desteeds aanvallende partij verliest". (Van onze sportredactie) De Haarlem-speler De Boer is voor twee wedstrijden geschorst, omdat hij de bal had weggetrapt hij een scheidsrech terlijke beslissing. De schorsing gaat zon dag in, zodat hij niet meespeelt tegen ZFC. Vier Italiaanse, twee Franse, een Bel gisch en een Nederlands koppel hebben ingeschreven voor de wedstrijd om de Baracchi trofee, een tijdrit voor koppels die op 4 november zal worden gehouden tussen Bergamo en Milaan, een afstand van 113 km. Het Nederlandse koppel is KarstensZoet. „Het spel in de hoogste voetbalafdeling Is ook harder, nuchterder geworden. Te genwoordig schijnt het devies te gelden: laat hem niet langs je, verhinder dat met alle middelen. Ik heb het In de com petitie vaak moeilijker dan ik tijdens de twee interlands had. die ik heb meege speeld. Tegen België en Schotland. In die laatste interland heb ik nog een doelpunt gemaakt ook, op een prachtige pass van Piet Keizer, die daar in Glas gow een fantastische partij speelde. Ook keeper EPG was daar subliem. Ik hoop toch nog eens een clubgenoot van hem te worden. Nee, afgelopen zomer ging mijn transfer naar Feijenoord niet door. Dat is geweest daar praat ik niet meer over. Ik ben er natuurlijk toch een stub op vooruit gegaan, dat begrijpt u wel. Mis schien krijg ik volgende zomer de kans naar Rotterdam te gaan. Ik zou graag in Feijenoord willen spelen, hoewel ik het hier best naar de zin heb in Sittard. Eerlijk gezegd zag ik er ook wel wat tegenop om als 21-jarig jochie alleen naar die grote stad te gaan. Je moet je maar snel kunnen aanpassen. Als dat te lang duurt ben je weg. Zag je aan Wee ring en Luyten, die hebben het toch ook niet kunnen klaren. Ja, als je meteen goed meedraait in het team, dan zijn er weinig zorgen, maar dat moet je maar afwachten. Je hebt zo vaak je dag niet Dat is zo'n verschil, de ene zondag met de andere. De ene dag lukt je niks, de andere alles. In dat laatste geval moet je dan ook direct de ster van het veld zijn, anders heb je geen talent genoeg. Ik heb nu al gemerkt dat het niet zo moei lijk is, als je wat talent hebt, om de top te bereiken, maar om je daar te hand haven is enorm zwaar, dat vereist wer ken en oppassen. Ik ben al niet zo'n krachtpatser met mijn 58 kilo lichte, zwaarte kun je dat niet noemen. Ik heb tenminste elke nacht tien uur slaap no dig om de volgende dag fit te zijn." Gezellig ,,'t Is natuurlijk ook helemaal de vraag of het in die grote Rotterdamse club net zo gezellig is als hier in Sittard, waar iedereen iedereen kent, waar wij en dan bedoel ik mijn broers en ik de populaire jongens zijn. Louis (23) ligt er op het ogenblik een beetje uit, hij heeft hard gestudeerd voor het drogistendiplo ma en de training er wat bij laten zit ten. Sjef, die onder contract staat bij Fortuna '54 heeft last van zijn rug en staat ook al naast het eerste team, maar die komt wel terug. Ik heb er in het be gin ook vijf weken naast gestaan. De enige in de familie die elke week zijn partijtje rustig speelt is Leo, maar ja die is pas acht jaar. Hij zit op de voetbal- school van Sittardia. Tenslotte heb ik nog een zus die in Sittardia handbalt. Eigenlijk word ik een beetje in de watten gelegd hier. Ik heb een baas uit duizenden. Die laat me al les voor het voetballen doen. Ik ben ver tegenwoordiger-verkoper in wasautoma ten, tv-toestellen, stofzuigers en andere elektrische apparaten. Ondanks het feit, dat ik er vaak niet ben, verdien ik toch een vol salaris bij m'n baas. Waar vind je zo'n tweede. Nee, Sittard en Sittardia zijn enorm voor me, maar het mooiste clubje van Nederland blijft toch Almania uit Broek-Sittard, de club waarin ik van m'n achtste jaar af in gespeeld heb Maar goed, zondag tegen Xerxes kijken of ik mijn zelfvertrouwen en maatgevoel werkelijk weer helemaal terug heb en dan maar wachten op de definitieve op stelling van het Nederlands elftal. Ik zou graag mee willen doen, het is immers de hoogste eer die je als voetballer hier krijgen kunt". Jan Dassen (Van onze sportredactie) Joop Koene van EDO is door het be stuur van zijn vereniging ernstig berispt, omdat hij betrokken is geweest bij onre gelmatigheden tijdens de wedstrijd Hel- mondia-EDO. De berisping kreeg hij met een proeftijd van twee maanden. Na het tweede doelpunt van EDO, tien minuten voor het einde van de wedstrijd, gebeurden er enkele onregelmatigheden in het doelgebied van Helmondia. waarbij Koene betrokken was. De scheidsrechter noch de grensrechters noch de besturen van de clubs hadden het aanvankelijk in de gaten. Het is dan ook practisch on mogelijk, aldus het bestuur van EDO, na te gaan, wie er begonnen is. Koene zegt gesard te zijn door zijn tegenstander en deze een duw te hebben gegeven. Het be stuur van EDO gaat van het standpunt uit ook al zou Koene niet begonnen zijn dat hij zich had moeten beheersen Hij kreeg daarop de ernstige berisping In het Gerrit Heese driebandentoernooi mist men de buitenlandse cracks Ray mond Ceulemans en Johann Scherz, de laatste jaren steeds vaste deelnemers. Nu deze trekpleisters door een Japanse tour nee verstek hebben moeten laten gaan, zijn ook de toeschouwers in slechts gering aantal gekomen om de verrichtingen van onze nationale azen gade te slaan. Wel licht is deze matige belangstelling en het daardoor ontbreken van de juiste sfeer van grote invloed geweest op het spel van de eerste dag. Alleen Henny de Ruyter bereikte het internationale peil dankzij een ruime zege (60-20) in 46 beur ten op eersteklasser Joop Hooglander en heeft nu de leiding met precies 1000. In zijn eerste partij had de Waalwijker 74 beurten nodig gehad om bekerhouder Wim van Braam zijn wil op te leggen. Bijzonder teleurstellend was het spel van de Nederlandse kanpioen Jan Doggen, die tegen Hooglander nog redelijk biljartte (29-60 in 68 beurten), maar tegen de vaak spectaculaire lossebanders afvurende Van Braam deze moet tien caramboles minder maken lange tijd zelfs reëel achter stond. Toen Van Braam nerveu zer ging stoten, ging Doggen, die weinig maatgevoel toonde, hem voorbij en won tenslotte met één carambole verschil Maar het gebeurde in 89 beurten. Bepaald slecht speelden de ereklassers Cees van Oosterhout, Gerard Lorist, Jan Sweering en de debuterende 19-jarige Bra bander Rini van Bracht. Een totaal diep tepunt was wel de ontmoeting tussen Van Oosterhout en Lorist, die liefst 102 beur ten vergde. De stand na de eerste dag: 1. De Ruyter 4 pnt. 1.000 gemiddelde 2. Doggen 4. 0.764; 3. Lorist 4. 0.634 4. Sweering 2. 0.705; 5. Van Oosterhout 2. 0.655; 6. Van Bracht 0. 0.648; 7. Van Braam 0. 0.515; 8. Hooglander 0. 0.429 ADVERTENTIE (Van onze correspondent) Het feit dat het bestuur van Feijenoord Ove Kindvall niet de gelegenheid geeft om op 13 november de wedstrijd Zweden- Portugal mee te spelen heeft kwaad bloed gezet bij de Zweedse voetbalsup porters. Het blad „Dagens Nyheter" meldde: „Feijenoord dreigde Ove met degradatie" en „Expressen" bracht een bericht onder de kop: „Shock van de dag" „Aftonbladet": „Ove werd gedwon gen te bedanken, speel anders word je eruit gewerkt." De vergeefse reis van Tore Brodd, be stuurslid van de Zweedse voetbalbond, naar Rotterdam is de oorzaak van de op winding. In een interview met Brodd ver klaarde deze: „Zover ik het heb kunnen begrijpen was er sprake van het over plaatsen van Kindvall naar een B-ploeg of zelfs het reserve-bankje, waardoor hij geen bonussen meer zou kunnen krijgen. Een soort van represaille dus." Reeds voor de reis naar Rotterdam had Brodd geen hoog gespannen verwachtingen, maar hij had nauwelijks verwacht dat Feijenoord bestuur zo duidelijk negatief zou reageren. „Ik heb ook goede redenen om aan te nemen dat men Kindvall duidelijk heeft laten merken wat hem te wachten stond indien hij Lissabon zou kiezen in plaats van de wedstrijd AjaxFeijenoord. Daar om heeft hij ervan af gezien, na aanvan kelijk ons aanbod aangenomen te hebben. Ik heb dan ook het volste begrip voor zijn manier van handelen, ondanks he< feit dat hij volgens zijn contract gerech tigd is voor Zweden te spelen." Wat voor consequenties krijgt deze ge schiedenis? „We zullen in de toekomst beter moeten opletten wanneer we spelers De Zweed Kindvall, nog steeds top scorer in zijn land, hoewel hij al verscheidene weken in Feijenoord speelt. als profs gaan verkopen en ik ben dan ook van plan dit op een aanstaande be stuursvergadering te benadrukken." Ook clubleider Orvar Bergmark uitte zijn verwondering over het door Feije noord genomen besluit: „In ieder geval is het goed te weten waar men aan toe is," zo verklaarde hij, „en welke houding het Feijenoord-bestuur tegenover ons aan neemt. Uitermate vreemd is het overigens wel, het feit in aanmerking genomen dat Feijenoord ons enige tijd geleden een brief zond die enorm welwillend was en gericht op vriendschappelijke samenwer king." Het bestuur van de Zweedse voetbal bond is van plan bij komende transfers een nieuwe clausule aan het contract toe te voegen, die Zweden het recht geeft aan het buitenland verkochte spelers naar be lieven te requireren. (Van onze handbalmedewerker) Wanneer zondag a.s. de handbalvelden bespeelbaar zijn, hebben de handballief hebbers een grote keuze. Bij de vele wed strijden welke door ploegen uit Kenne- merland op eigen terrein worden gespeeld, zijn tal van interessante. Eerste klasser Full Speed ontvangt op „Schoonenberg" om twee uur Blauw Wit. De Amsterdam se ploeg ging een tijdlang ongeslagen aan de leiding, maar moest deze positie aan DWS prijsgeven, hoofdzakelijk, omdat deze ploeg meer wedstrijden speelde. Full Speed heeft een klgine achterstand op beide koplopers en zal zeker alles in het werk stellen om deze kloof te over bruggen. De Amsterdamse aanval is sterk; de verdediging daarentegen is van minder kwaliteit. Kansloos zijn de Velser dames beslist niet. Belangwekkend is ook de strijd die door de damesploegen van De Blinkert 2 en Ymond op het Noordersportpark wordt uitgevochten (aanvang 13 uur). De Haar lemsen vormen de enige bedreiging van de nog ongeslagen Velser ploeg. Ymond is niet onverslaanbaar; dat ondervond Rapiditas zondag j.l. bijna. Een Haar lemse overwinning zou de spanning in de bovenste regionen aanzienlijk doen toe nemen. Aan de Van Oosten de Bruynstraat wordt om 10 uur begonnen aan de dames-derby Rapiditas-Concordia. De eerste ontmoe ting werd verrassend en nogal onverdiend door Concordia gewonnen. Sindsdien lie pen de prestaties van beide ploegen niet erg uiteen. We verwachten dan ook wei nig krachtsverschil. Beide teams hebben de punten heel hard nodig. De heren van De Blinkert zagen zich zondag op een gedeelde laatste plaats gedrukt, doordat AAV een punt op Arners- foort veroverde. De enige overwinning be haalden de Haarlemmers op Aalsmeer 2. Zondag is deze ploeg weer tegenstander, nu in Aalsmeer. De Blinkert liep sinds deze zege aanzienlijk in kracht achteruit, terwijl Aalsmeer 2 goede met slechte re sultaten afwisselde. Mogen we het Blin- kertspel tegen Zeeburg als maatstaf ne men, dan wordt het wederom een neder laag. We blijven echter optimistisch en voorspellen toch een winstpunt voor de gasten. Rapiditas en Concordia (heren) spelen ook thuiswedstrijden. Rapiditas om 10.45 uur tegen het Hoornse Always Forward dat de laatste weken nogal teleurstelt. Mogelijk verrassen de Haarlemmers weer dames: Heren le klasse: IJmond 2 6-12 IEV 5-8 Concordia 2 6-10 HBC 6-8 Rapiditas 2 6-10 TYBB 5-5 IJmond 2 7-10 IJmond 3 6-4 de Blinkert 2 7-8 Blinkert 3 5-2 ZVM 6-6 Full Speed 2 6-1* Full Speed 7-2 ZVM 3-0 IJmond 3 7-0 2e klasse: IJmond 2 6-12 Blinkert 3 8-5 Halfweg 7-10 Odin 6-3 Rapiditas 3 7-7 Concordia 3 6-1 een koploper. Concordia moet om vier van Sagitta kunnen winnen. half ADVERTENTIE Het Hoofdbestuur "an de Christen Democraten Unie doet alle (contribueren de) leden van de C.D.U. hierbij mededeling, dat tot onze grote nationale (besloten) bijeenkomst in het gebouw voor KUNSTEN EN WETENSCHAP PEN aan de Mariaplaats te UTRECHT op a.s. ZATERDAG 29 OKTOBER 1966, uitsluitend toegang kan worden verleend aan de geregistreerde leden uit de achttien kamerkieskringen. Zulks in verband met belangrijke stem mingen over punten als urgentie-program, statuten, en de samenstelling (verkiezing, c.q. herverkiezing) van het dagelijks bestuur uit het hoofd bestuur van de C.D.U. Deze vergadering zal op zaterdagmiddag, precies om twee uur aanvangen, na afloop van de plenaire hoofdbestuursvergadering, die elders in Utrecht des ochtends zal worden gehouden. Aan verslaggevers zal tot onze spijt ditmaal geen toegang kunnen worden verleend. Wel zal aan het A.N.P na afloop een communiqué worden verstrekt. Bovendien zal binnenkort een nationale persconferentie door het hoofd bestuur worden belegd in NIEUWSPOORT-DEN HAAG, waarop alle ge legenheid zal worden gegeven tot het stellen van vragen en waarmede de CHRISTEN-DEMOCRATEN-UNIE haar uiterst belangrijke nationale ver kiezingscampagne officiëel zal starten. Wilt u (geheel vrijblijvend) de CHRISTEN-DEMOCRATEN-UNIE bij haar belangrijke taak als nieuwe grote nationale partij steunen, stort dan vandaag nog een flinke gift voor ons landelijk verkiezingsfonds op giro 42223 van de Ned. Middenstandsbank te Hilversum, ten name van Penningmeester C.D.U. Bovendien kunt u alle gewenste inlichtingen krijgen via ons landelijk Secretariaat te WAALWIJK (NB), Dr. de Visserstraat 6. te richten aan „Afd Propaganda". Een nieuw postbusnummer is in bestelling! Binnenkort kunt u ook in de kring Haarlem en Omstreken de oprichting van eigen plaatselijke afdelingen van de C.D.U verwachten! De Christen Democraten Unie is de enige NIET-CONFESSIONELE politieke en econo mische partij, die met aller steun en stem snel zal uitgroeien tot onze belangrijkste en meest betrouwbare rechts-nationale beginselpartij van NEDERLAND In Havana is de zeventiende wereld schaakolympiade, waaraan meer dan 351 top-schakers uit 51 landen deelnemen, ge opend. Het Nederlandse team, bestaande uit Prins, Bouwmeester, Zuidema, Lange- weg en Ree. verloor in groep 6 de eerste wedstrijd tegen Hongarjje met 1H-2'/i. Later boekte Nederland een zege op Bel gië. Langeweg zorgde voor de enige Neder landse winstparty. Hy versloeg Lengyel. De uitslagen luiden groep 1: Rusland Zweden 3^-Vi, PhilippijnenMonaco 2Vi- (1 afg.), ZwitserlandSpanje ^-2'/s (1 afg.). Groep 2: OostenrijkIndonesië V/2- Vi (2 afg.), TurkijeJoegoslavië MongoliëMexico 1-1 (2 afg.). Groep 3: BoliviaIsrael 0-3 (1 afg.), Noorwegen Portugal 2V2-14 (1 afg.), EcuadorVer. Sta ten V5-3V2. Groep 4: ChiliIerland V/2-l (1 afg.), EngelandZuid-Afrika 2y2-llt (1 afg.), FrankrijkDenemarken 0-2 (2 afg.). Groep 5: CyprusLuxemburg 0-3 (1 afg.), Ts j echoslowakij eOost-Duitsland 1V»-1l/ (1 afg.), SchotlandCanada 0-3 (1 afg.). Groep 6: CubaTunesië 2-0 (2 afg.), Liba nonBelgië 0-3 (1 afg.), NederlandHon garije 11/2-2'/s, PanamaVenezuela 0-2 (2 afg.). Groep 7: NicaraguaRoeme nië 0-3 (1 afg.), MarokkoColumbia 0-4, BulgarijePorto Rico 3-0 (1 afg.), Finland Griekenland 2-1 (1 afg.).

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 25