Schmelzer heeft eigen kind, het kabinet-Cals, om zeep gebracht VVD-er Van Riel heeft felle critiek op dr. Vondeling Staatssecretaris Egas neemt het op voor de bejaarden K.V.P.-bestuur overlegde met partijgenoten in kabinet Jacq Frank Oosterscheldebrug beschaamt financiële verwachtingen Agenda voor Haarlem en de IJmond nieuwtjes kijken bij Maranka i bran/ra Jieube/en VERBITTERDE MINISTER VONDELING „Zij mogen niet tot sekseloze uitgerangeerde wezens worden Punten die niet ter sprake kwamen... Doden in het verkeer Passage van vrachtauto's blijft ver beneden de raming Mr. Cals dankt voor sympathie betuigingen XÊJ Spoedig invitatie van Soekarno voor Beatrix en Claus Majoor gaf zich uit voor doctorandus Steeds kouder VRIJDAG 28 OKTOBER 1966 2 pmwwp "i iipppl Vi'V* Kort nieuws Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Romantische klassieke ver lichting, kappen en kronen in kristal en damast, grote keuze in de echte entourage Kom kijken bij Se (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. „Bij de formatie van het kabinet-Cals heeft de K.V.P. een dringend beroep op mij gedaan om de portefeuille van Financiën op mij te nemen. Drs. Schmelzer, ook toen kabinetsformateur, kon voor die post niemand vinden in de kring van de K.V.P. De formatie zou anders mis lukt zyn. Dat had hij nog wel eens mogen bedenken voor hjj dit kabinet naar huis stuurde". Dat zei de demissionaire minister van Financiën, dr. Vondeling, gisteravond in een vraaggesprek voor de televisie. Als leider van de grootste politieke partij droeg drs. Schmelzer volgens dr. Von deling de grootste verantwoordelijkheid voor het bestaan van het kabinet-Cals. „Het was zijn kind en dat heeft hij nu om zeep gebracht. Dat vind ik geen ge zond element in de politieke perhoudin gen en in die zin ben ik verbitterd", zei dr. Vondeling. Hij was er zich van bewust dat hij min of meer als bliksemafleider heeft moe ten fungeren. „Maar wanneer drs. Schmel zer de K.V.P.-ministers onder de kin strijkt en over het hoofd aait en tege lijkertijd een venijnige aanval doet op de minister van Financiën, dan vind ik dat niet helemaal in de haak", zei hij „De minister van Financiën is tenslotte de man die voor het geld zorgt, zodat zijn collega's hun politieke plannen kun nen verwezenlijken. Alleen de heer Rool- vink is zo sportief geweest mij een rui ker aan te bieden", aldus dr. Vondeling. Hij was er vast van overtuigd dat het optreden van de K.V.P.-fractie door de overgrote meerderheid van de K.V.P.- kiezers wordt verworpen en dat de meer derheid in de K.V.P. nog altijd met de centrale beleidspunten van het kabinet- Cal* instemt. Hij veronderstelde ook dat drs. Schmelzer zich lelijk in de reacties sal hebben vergist. In Dordrecht heeft de fractievoorzitter van de V.V.D. in de Eerste Kamer, mr. Van Riel, in een partijbijeenkomst ge legd, dat het voor hem een uitgemaakte zaak was dat het kabinet-Cals wel moest vallen. Hij wilde daarvoor zeker niet de schuld zoeken bij de heren Cals en Von deling. „Wie men in deze combinatie ook als minister genomen zou hebben, het zou toch mis zijn gegaan. Een socialistische toekomst is denkbaar mits men voor een goede finanviering zorgt. Dit betekent dat wij dan veeel mer in plaats van veel minder belastingen zullen moeten beta len" zo betoogde mr. Van Riel. Wat drs. Schmelzer gedaan heeft noemde hij een „moedige en historische daad", getuigend van persoonlijke moed en de wil om duidelijk te zijn. In felle bewoordingen hekelde hij de houding van drs. Westerterp (K.V.P.), die zijn fractievoorzitter is afgevallen, „zogenaamd omdat men een motie bij voor lezing niet goed heeft begrepen". Zeer verontwaardigd toonde hij zich ook over de uitlating van dr. Vondeling tegen Bibeb in Vrij Nederland van 22 oktober: „Meneer Blaisse is de onbe schaamde beleidvoerder van de oliemaat schappijen. Hij pleit voor buitenlandse aandeelhouders". In wezen, aldus mr. Van Riel, is dit een beschuldiging van corruptie. „Zulke woorden, gebruikt door een mi nister tegen een lid van de Tweede Ka mer, zijn dodelijk voor een van beide partijen. Tenzij hij het waar maakt of excuses aanbiedt kan de P.v.d.A. nooit meer met de K.V.P. samenwerken, wan neer zij zich niet openlijk van de heer Vondeling en zijn woorden distantieert. Anders moet de K.V.P. of de heer Blais se een ereraad eisen". Sprekend over wat nu gebeuren moet was de heer Van Riel van mening dat de confessionele partijen zich zo spoedig mo gelijk dienen uit te spreken of zij met de V.V.D. dan wel met de P.v.d.A. verder willen gaan. Tenslotte sprak hij zijn scherpe afkeuring uit over de houding van de A.R.-fractie, die zijns inziens een kans voorbij liet gaan om prof. Zijlstra, „een van de flinkste, bekwaamste en fat soenlijkste mensen als minister-president te krijgen". r De kabinetsformateur drs. Schmelzer heeft gisteren de demissionaire mi nister van Defensie P. S. de Jong ontvangen. Op de foto het vertrek van de minister, uitgeleide gedaan door de heer Schmelzer. „Gepensioneerden behoren wij in alles te respecteren als volwaardig burger en als volwaardig medemens en elke klei nerende behandeling zou gestraft moeten worden met een oorvijg". Staatssecreta ris C. Egas van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk sprak gisteren deze woorden in een felle rede, waarin hij de liefdeloosheid hekelde, waarmee in de huidige samenleving de bejaarde mens wordt bejegend. De staatssecretaris, die zijn rede uit sprak bij de opening van een bejaarden tehuis in Workum (Fr.), verklaarde er niet zeker van te zijn dat alleen liefde tot de vraag naar bejaardentehuizen leidt. „Is het uit liefde, dat vele volwassen kinderen vader en moeder of één van beiden graag op tijd in een bejaardente- In het Dr. Schaepmanhuis in Den Haag, waar het partijbureau van de K.V.P. ge vestigd is, heeft het dagelijks bestuur van de K.V.P. met de K.V.P.-ministers en staatssecretarissen vergaderd. De minis ters Veldkamp en Luns woonden deze bij eenkomst niet bij. K.V.P.-voorzitter mr. Aalberse noemde na afloop de bijeenkomst „een gewoon overleg", dat normaal drie tot vier keer per jaar gehouden wordt. Er was behoefte aan overleg „en dat komt meer voor," zei hij. Drs. Schmelzer, kabinetsforma teur en voorzitter van de K.V.P.-fractie in de Tweede Kamer, was verhinderd de vergadering bij te wonen. Mr. Aalberse noemde het voor de hand liggend, dat men bijeen gekomen is voor „een open gesprek over die zaken, die de laatste twee weken aan de orde zijn", „We zijn allemaal gelukkig nog partijgenoten," merkte hij op. ADVERTENTIE WIJ BRENGEN exclusieve sieraden met een apart cachet néést een collectie fraaie artikelen, in een „prettige" prijsklasse, waar uw belangstelling zeker naar uitgaat I JUWELIER Gr. Houtstr. 109 - Haarlem - Tel. 13700 Een ernstig verkeersongeval op de Tramstraat in Schoonoord (gem. Sleen) heeft vanavond het leven gekost aan de 84-jarige G. J. Hadders uit Schoonloo en de 68-jarige wed. Wassen-Hadders uit Rol de. De auto, waarin zij met nog twee familieleden zaten, reed frontaal tegen «en boom, toen de bestuurder de macht over het stuur kwijtraakte doordat de voorruit van de auto plotseling barstte. In Barneveid is het zesjarig zoontje van de familie Van Middendorp uit Bame veld door een verkeersongeval om het leven gekomen. In Rijswijk (Gld) is de ongeveer 72- jarige T. Jansen uit Rijswijk dodelijk verongelukt toen hij zonder uit te kijken de provinciale weg overstak en door een auto werd aangereden. Het verloop van de besprekingen noem de hij bijzonder nuttig. De sfeer van de vergadering was „openhartig en goed". Mr. Aalberse noemde enkele punten dié niet ter sprake zijn geweest, zoals een eventueel herstel van de oude regerings combinatie. „Daar onthouden wij ons van," aldus mr. Aalberse. Ook het vraagstuk van de solidariteit binnen het kabinet kwam in de vergadering niet aan de orde. Dit laatste is een kwestie van het kabinet zelf. Ook de onrust binnen de K.V.P. is niet besproken. „Daarvoor be hoeven tocht niet de K.V.P.-ministers en staatssecretarissen aanwezig te zijn?" zei mr. Aalberse. In de bijeenkomst, die drie dagen geleden werd uitgeschreven zijn geen besluiten genomen. huis zien opgenomen?" zo vroeg de staatssecretaris zich af en: „Bouwen wij bejaardentehuizen uit liefde tegenover de bejaarden, of uit egoïstische motieven omdat wij de bejaarden graag goed ver zorgd, goed bewaakt, goed opgeborgen willen weten teneinde ons eigen geweten gerust te stellen? „Wij maakten de gepensioneerden tot echte gepensioneerden, dat wil zeggen tot oudere mensen, die niet mogen meedoen aan de produktie en zich moeten verge noegen met een „rustige oude dag" Is dit nog wel liefdevol onder de huidige omstandigheden? Of is het liefdeloos de boven 65-jarigen tot werkeloosheid te ver oordelen? Hebben wij de gepensioneer den niet daarom financieel onafhankelijk gemaakt, omdat we ze van de produktie- ve arbeid wilden uitsluiten en omdat wij ze in onze gezinnen liever niet meer wil den opnemen?" „Tot het vijfenzestigste jaar zijn we man of vrouw, daarna onzijdig: het oud je", aldus de staatssecretaris. „Tot het 65ste jaar neemt men aan dat je sexuele verlangens hebt, daarna wordt het beslist een afwijking. Als wij vragen wie bejaarden zijn, dan zouden wij kun nen antwoorden: mensen die niet meer in loondienst werken, die hun sexe ver loren hebben, die maatschappelijk uitge rangeerd zijn, die men met jij aanspreekt en dus weer gelijk de kinderen geworden zijn. Zo zien en zo behandelen we door- eengenomen onze oudere medemensen. Beschamend liefdeloos en onverantwoord. Duizenden gepensioneerden hebben zich teruggetrokken als schuwe vogels en slij ten hun dagen in eenzaamheid. Soms lig gen ze een week dood voor ze worden gevonden. Tienduizenden gepensioneerden worden dagelijks in hun menselijke waardigheids- gevoelens gekwetst omdat ze als sexeloze, onschadelijke maar ook nutteloze, onzij dige wezens worden behandeld." De opbrengst van de tolgelden van de Oosterscheldebrug zal over 1966 vermoe delijk ongeveer twee miljoen gulden la ger zijn dan oorspronkelijk werd ge raamd, doordat er veel minder van deze brug gebruik wordt gemaakt dan werd verwacht. Volgens de prognoses voor dit eerste jaar van exploitatie van de Oos terscheldebrug zouden er 140.000 zware vrachtauto's over de brug rijden. Het ziet er echter naar uit, dat het er niet meer dan 16.000 zullen zijn. De raming van het aantal lichte vracht auto's, 210.000, is er al evenzeer naast. Het werkelijke aantal zal vermoedelijk in de buurt van 59.000 liggen. Ook gaan er veel minder fietsers over de brug dan werd verwacht. Het zullen er naar schat- Al degenen die aan de demissionai re minister-president een reactie stuurden naar aanleiding van het af treden van de regering hebben van morgen van mr. Cals een bedank briefje in de bus gevonden. De premier schrijft daarin: „Zo talrijk waren de reacties die mijn vrouw en ik na de lange nacht van 13/14 oktober ontvingen dat het onmogelijk is u daarvoor in een persoonlijke brief te bedanken. Gaar ne wil ik u echter, mede namens mijn vrouw, zeggen hoe zeer uw sympathieke blijken van medeleven ons hebben goedgedaan. In vele brieven werd ingegaan op de thans verscherpte moeilijkheden in de po litieke partijen en een beroep op mij wordt gedaan een actief aandeel in de oplossing daarvan te nemen. Ik hoop dat deze briefschrijvers er begrip voor hebben dat ik voorlopig wat afstand van de gebeurtenissen wil nemen en dat ik ook hen vraag niet overhaast tot beslissingen te komen". ting 70.000 zijn, hoewel er 200.000 werden verwacht. Het aantal passagiers in bus sen (raming 600.000, in werkelijkheid 524.000) geeft eveneens een nadelige af wijking te zien. Het aantal personenauto's dat dit jaar van de brug gebruik zal ma ken, zal echter de raming dicht benade ren. De prognose was 1.050.000 personen auto's, de werkelijkheid zal rond de 950.000 liggen. Over de oorzaken van het achterblijven van het verkeer deelt het Provinciaal Be stuur van Zeeland mee dat de verbindin gen ten noorden van de Haringvlietbrug (Barendrechtse Brug) nog slecht zijn en dat vele vervoerders slechts de variabele kosten in aanmerking nemen wanneer zij kostenvergelijkingen maken. Een niet onbelangrijke verbetering voor het verkeer zal in de Hoekse Waard, ten zuiden van de Barendrechtse Brug, ont staan wanneer rijksweg 19a in noordelij ke richting met daarop aansluitend een nieuw gedeelte van de provinciale weg 43 zal zijn doorgetrokken. Deze nieuwe auto weg, waarvan de baan met kunstwerken reeds gereed is, zal binnenkort van de as- faltverharding worden voorzien. Dan zal dit 4.5 kilometer nieuwe gedeelte vóór het volgende zomerseizoen in gebruik kunnen worden genomen, zodat geen gebruik meer behoeft te worden gemaakt van de Blaaksedijk en de afstand met een kilome ter wordt verkort. Het gevolg van het geringere gebruik dat het verkeer van de Oosterschelde brug maakt zal dit jaar tot een lagere opbrengst van vermoedelijk 1.841.500 leiden dan oorspronkelijk werd geraamd. Boekhoudkundig zal het tekort kunnen worden verwerkt door over een miljoen te beschikken uit de risico-reserve en overi gens de afschrijvingen te verminderen. De N.V. Provinciale Zeeuwse Brugmaat- schappij is nu voornemens een aantal ta rieven voor de Oosterscheldebrug te her zien om het verkeer over de brug te sti muieren. Enkele categoriën van vaste ge bruikers van de brug zullen minder gaan betalen. Voor een groep incidentele ge bruikers komt er een bescheiden tariefs verhoging. Zelfbediening. Het Utrechtse openbaar vervoerbedrijf zal met ingang van de winterdienstregeling 1967-1968 overgaan tot een gedeeltelijke zelfbediening bij de kaartjesverkoop. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: To neelgroep Centrum met „Angst en ellende van het Derde Rijk" van Brecht. Zaterdag 20 u.: Toneelgroep Centrum met „De draak". Concertgebouw, vandaag 20 u.: Concert door het Haarlems Opera Koor. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 uur: „Boeing Boeing", 14 jaar. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Cartouche", 14 jaar. Lido, 14, 19 - 21.15 u.: „De spion met het kanten broekje", a.l. Zaterdag 23.30 u.: „Mondo Cane 2", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Gescheurd gordijn", 14 jaar. Minerva, vandaag 20.15 u. en zaterdag 19 en 21.15 u.: „De verknipte melkboer", a.l. Zaterdag 14.30 u.: „De jongen uit het Wilde Westen", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „00 sex, onze agente in de Orient", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De wraak van Ivanhoe", a.l. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „The loved one, 18 j. 14.15 u.:„De Circusheid" a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur. Expo sitie „Boek en Papier". Tot 30 oktober. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze ADVERTENTIE POEDER- CREME - OLIE -ZEEP kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Galerie 3 (Jansstraat 48): Expositie van wandkleden van Bodil Blokker—Veggerby en plastieken van Wim Jonker. Van 12 tot 17 uur (ook op zondagen). Tot 30 oktober. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113): Bootzaal „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks, behalve dins dag, van 10 tot 20 uur expositie van werk van Hartlib-Rex. Tot 5 november. In 't Goede Uur, (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand oktober expositie van tekeningen en aquarellen van Jan Loots. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zondag van 14-17 uur en 20-22 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag: van 13 tot 16 uur, Expositie van etsen van Rembrandt. Artificia (Binnenweg, Heemstede): Ex positie van monotypes en schilderijen van Eduard Heymans. Óp werkdagen van 9.30 tot 18 uur. Tot 1 november. Museum Van Looy (Kamperlaan): Ex positie van leden van Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks van 10 tot 17 uur; op zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Tot 13 no vember. Woonhuis Jacobus van Looy, (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; op zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Gravenzaal (Stadhuis), vandaag, 18.30 u.: Burgeravond. Waagtaveeme, vandaag en zaterdag 21 u.: Cobi Schreyer met haar internationaal programma. Gast: Claas v. Graft uit Ca nada. Poppentheater Merlijn, zaterdag 14.30 u:. Poppentheater „De Notedop" met „Dick Wittington en zijn kat", o.l.v. Wim en Gerda Meilink. VRIJDAG 28 OKTOBER City, 20 u.: „Agent X77: Opdracht moord"; 23.30 u.: „Noem het maar liefde". Stadsschouwburg, 20 u.: Zanguitvoering door Velser koren. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid: Expositie aquarellen en te keningen van Rie van Goor. De tentoon stelling duurt tot 14 november en is dage lijks open van 10 tot 18 uur en 's avonds (behalve zondag) van 19-21 uur; zondag van 13 tot 17 uur. ZATERDAG 29 OKTOBER City, 19 en 21.15 u „Agent X77: Op dracht moord". Stadsschouwburg, 20 u.: „Kortsluiting op de 27ste etage". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32. Santpoort-Zuid: Expositie aquarellen en te keningen van Rie van Goor. De tentoon stelling duurt tot 14 november en is dage lijks open van 10 tot 18 uur en 's avonds (behalve zondag) van 19-21 uur; zondag van 13 tot 17 uur. VRIJDAG 28 OKTOBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „The sound of music". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Ara besque". W.B. Theater, 20 u.. „De twee gladia toren". ZATERDAG 29 OKTOBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „The sound of music"; 23.30 u.: „De hel van Luzon". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Ara besque". W.B. Theater, 20 u.: „De twee gladia toren". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie schilderijen en tekeningen van Henk Willems: geopend van 9 tot 12.30 en 13.30 tot 18 uur. ADVERTENTIE KENNEMERLAAN 38 TELEFOON Op de Indonesische ambassade in Den Haag wordt verwacht dat president Soe karno prinses Beatrix en prins Claus bin nenkort officieel zal uitnodigen voor een officieel bezoek aan Indonesië, aldus heeft de raad voor de voorlichting van de ambassade, de heer Wijarto, meege deeld. De Indonesische woordvoerder voegde eraan toe dat men aanneemt de opdracht om de uitnodiging over te brengen deze of volgende week te zullen ontvangen. Een 35-jarige majoor uit Den Haag is, hangende het onderzoek naar zijn hande lingen, geschorst als hoofd van de sociaal- psychologische afdeling van de opperof- ficier personeel van de Koninklijke Land macht en in rang teruggezet tot kapitein. Hij heeft zich jarenlang ten onrechte doctorandus laten noemen en zou valsheid in geschrifte hebben gepleegd door het met valse papieren te doen voorkomen of hij in Amsterdam was afgestudeerd. Hij heeft zijn studie echter niet voltooid. ADVERTENTIE Uitschuiftafel met telescoop systeem. Blad van teak of afror- mosia. Stoelen, in uitgekiende modellen. Anegang39-Haarlem Tel16340 Geopend van 9-6 uur -'s maandags van 1 -6 uur. Het K.N.M.I. deelt mee: Boven de oceaan ten westen van Ier land handhaaft zich een hogedrukgebied met een uitloper over de Noordzee naar Noordoost-Europa. In onze streken blijft de luch taan voer daardoor noordoostelijk, waarbij af en toe wat bewolking kan overdrijven. Tijdens opklaringen in d« nacht zal de temperatuur in het binnen land plaatselijk tot om het vriespunt da len. Ook de temperaturen overdag zullen morgen weer iets lager zijn. WERKRAPPORTEN Maximum- en minimum w S j a. S E SS temperaturen binnen- en buitenland u- ja Ei Den Helder zw. bew. nno 11 9 Ypenburg half bew. no 10 7 Vlissingen geh. bew. no 11 8 Eelde licht bew. no 11 4 De Bilt zw. bew. nno 10 6 Twente half bew. nno 10 2 Eindhoven zw. bew. nno 10 4 Z.-Limburg geh. bew. nno 9 5 Helsinki half bew. windst. 1 -9 Stockholm licht bew. windst. 5 -6 Oslo zw. bew. nw 4 -1 Kopenhagen zw. bew. nno 8 4 Aberdeen onbewolkt w 7 -0 Londen licht bew. n 9 7 Amsterdam licht bew. nno 11 6 Brussel half bew. nno 11 6 Luxemburg geh. bew. nno 8 5 Parijs zw. bew. nno 11 5 Bordeaux mist ono 14 4 Grenoble zw. bew. windst. 9 4 Nice licht bew. nnw 17 8 Berlijn motregen nno 7 6 Frankfort geh. bew. nno 11 7 München geh. bew. w 6 5 Zürich regen windst. 7 4 Genève zw. bew. nno 8 6 Locarno regen windst. 17 8 Wenen zw. bew. wnw 12 8 Innsbruck regen windst. 3 5 Belgrado half bew. z 22 11 Rome zw. bew. ozo 20 17 Barcelona licht bew. windst. 19 6 Madrid licht bew. windst. 14 3 Mallorca licht bew. ono 21 9 Lissabon licht bew. nnw 18 10 Zaterdag 29 oktober Zon op 7.29 uur; onder 17.18 uur. Maan op 17.24 uur; onder 7.20 uur. Maanstanden Volle maan 29 oktober 11.01 uur Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 28 oktober Hoog water 3.07 uur-en 15.19 uur. Laag water 11.11 uur en 23.24 uur. Zaterdag 29 oktober Hoog water 3.35 uur en 15.48 uur. Laag water 11.43 uur en 23.58 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2